Plaatselijke Berichten. HdeBont-v. Huiten Heerenkleeding naar maat Hebt U reisplannen? Zaterdag 10 Juni 1939 No. 46 De Echo van het Zuiden Derde Blad Fa. ANTON HOLTGREFE, ORUNEN. WASPIK. GROOTE BRAND TE NIEUWKUIJK. BEDE OM HULP Zooals bekend en men uitvoerig in dit nummer kan lezen, heeft Donder dagmorgen in Nieuwkuijk een gewel dige brand gewoed, die tot een ware ramp is uitgegroeid. Een aantal huisgezinnen zijn van alles beroofd en er moet geholpen worden. Het comité en eere-comité doet een beroep op de ingezetenen, maar te vens op alle Langstraters om steun te verleenen voor deze getroffenen en liefst zoo spoedig mogelijk. Laat uw goed hart spreken. De redactie van dit blad steunt gaarne dezen oproep, laat Waalwijk, laat de Langstraat spoedig en kracht dadig hulp verleenen! Het comité is als volgt samenge steld Eere-comité: G. Becx, pastoor te Nieuwkuijk; G. B. v. d. Ven, lnirge- meeser van Vlijmen; P. Servatius van Vugt, Prior van Onsenoort; C. F. v. d. Broek, oud-burgemeester van Nieuw kuijk; W. van Sprang, Wethouder; .1. Willigers, Wethouder. Comité: Kapelaan J. Verwiel, voor zitter; W. de Bont, secretaris; H. J. Looncn, penningmeester, gironummer 114595; W. A. C. v. d. Leeden. Op verzoek stelt de redactie zich gaarne beschikbaar voor het ontvan gen van giften groot en klein die be zorgd of gezonden kunnen worden aan ons bureau Groote Straat 205 en door ons direct zullen worden over gemaakt. UITBREIDING RIJKSVAKSCHOOL. Dc Looierij-afdeeing van de Rijks- vakschool, waarvoor de laatste jaren groote belangstelling bestaat, wordt uitgebreid met een verdieping van ongeveer 9 bij 10 meter. Hierin komt een droogkast van 2x4 meter, voor het drogen bij hooge temperaturen, tevens komt er in deze afdeeling een afzuiginginstal- latie voor het spuiten van leder. Een gedeelte van deze verdieping zal wor den afgeschoten met een stalen lus- schenschot voor slijpen en blan- cheeren. Deze nieuwe afdeeling zal geheel brandvrij worden gemaakt en be looft een schitterende perfectionee ring te worden voor de uitgebreide outillage der Vakschool, waardoor zij ongetwijfeld nog beter aan het be oogde «doel zal beantwoorden. De uitbreiding is opgedragen aan de firma v. Huiten-Krol alhier en zal on geveer 5000,kosten. VERGADERING K. O. B. Dinsdag 13 Juni zal de K. O. B. Waalwijk Heusden een algemeene ledenvergadering houden in hotel Ver- wiel. des namiddags om 6 uur. Examen Bij de te dezer dagen afgenomen examens te Amsterdam vanwege het Nederlandsch Instituut van Accoun tants slaagde de heer Ad. G. H. .de Jongh voor de onderdeelen Recht en Belastingrecht. Katholieke Economische Hoogeschool Naar wij vernemen, zal Maandag 19 Juni a.s. de heer drs. A. H. A. M. van Wagenberg te Vlijmen aan de Kath. Economische Hoogeschool te Tilburg promoveeren tot doctor in de economische wetenschappen. Dit is de tweede promotie sedert het bestaan der hoogeschool. Comité Ouden van Dagen Het is weer zomer en daarmede is ook de tijd van vacantie en uitstapjes weer gekomen. Bijna een ieder maakt thans plannen voor een korte of langere vacantie-trip. Voor de aan staande vacantie- en kermisweek wor den al afspraken gemaakt. Vergeet U hierbij dan niet de behoeftige en gebrekkige ouden van dagen, die nimmer in de gelegenheid zijn op een mooien zomerdag in een fraaie landelijke omgeving eens te genieten van een prettige autotocht, een heerlijke koffietafel, enz. enz. Het is U waarschijnlijk wel bekend, dat ook onze gemeente een door „Waalwijks Belang" opgericht Comité rijk is, dat zich ten doel stelt hierin te voorzien. U weet waarschijnlijk ook, U heeft het o.a. kunnen zien op de daarvan vervaardigde filmreportage, die afge- loopen winter vertoond is, dat het eerste uitstapje vorig-jaar zomer een geweldig succes is geworden, waar aan de Oudjes nog met groote vreugde en dankbaarheid terugdenken. Zij rekenen er op, dat hun ook dit jaar een dergelijk feest zal worden bereid. Stel ze niet teleur, steun het mooie charitatieve werk van het Comité en Indien een dezer dagen de kwitanties voor de toegezegde jaarlijksche bijdragen en donaties zullen worden aangeboden vertrouwt het Comité op Uw aller steun en medewerking. (Het gironummer van den Penningmeester den heer C Th. Kila is 182053 of rekening W. Tim mermans Zonen). Missie Naaikring De Missie-naaikring der parochie St. Jan besloot om haar jaarlijksch uitstapje ditmaal te maken naar de water-tentoonstelling te Luik en wel op 25 Juli a.s. Opgedragen Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer C van den Broek alhier is opgedragen aan den heer J. van Campen, eveneens uit onze gemeente. Brand in vuilnisbelten. Reeds verschillende malen zijn in de diverse vuilnisbelten alhier, kleine brandjes ontstaan, hetgeen vermoede lijk zijn oorzaak vindt in onvoor zichtigheid. Gelukkig zijn deze nog goed afgeloopen. Door de droogte is de grootste behoedzaamheid echter geboden. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende verloren en gevonden voor werpen. GevondenZilveren rozenkrans, rijwielbelastingmerk, schaft van een sandaal. VerlorenEen paar oorbellen en twee portemonnaies met inhoud. MUSIS SACRUM. „STA OP EN VECHT". De veelzijdigheid van den beroem den filmacteur Robert Taylor komt hier weer eens duidelijk tot uiting. In deze film zien we hem niet, zooals vroeger als geïdealiseerde minnaar en salonheld maar als een man onder de mannen, als een kerel uit één stuk. DIE STEEDS TERUGKEERENDE HOOFDPIJN die soms dagen achtereen Uw hersens doorpriemt. Dat gevoel van hopelooze moeheid, van uitputting, de onmogelijk heid om de handen uit de mouwen te steken, al die verschijnselen zijn in negen van de tien gevallen het gevolg van onzuiver bloed. Er zijn tienduizen den energieke mannen en vrouwen in Nederland, die daar ook eens het slachtoffer van warentot zij Kru- schen probeerden. Volg hun voorbeeld. Kruschen's ..dagelijksche dosis" zal ook Uw bloe dreinigen door Uw lever, nieren en ingewanden aan te sporen tot krachtiger werking. Frisch bloed zal weer door Uw aderen stroomen en binnen enkele weken bent U een ander mensch, dat gelukkig en opgewekt door het leven gaat. Kruschen is uitslui tend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. „Tarzan" avonturenfilms. In „Sta op en vecht" toonde hij zich zoowel een meester in hel leiden der fantastische massa-scènes en boksgevechten, als in het suht:el regisseeren van acteurs als de gevoelig-komische Frank Morgan en de rijk getypeerde gangsters, Ed ward B. Arnold, Nat Pendleton en Lionel Stander. Verder presenteert Musis nog een uitmuntend verzorgd hijprogramma. LUXOR—BIOSCOOP. „PLEEGKINDEREN". Luxor presenteert ons deze week weer een aantrekkelijk programma, want „Pleegkinderen" kan gerust een van de pakkendste en ontroerendste familie-films worden genoemd, die Paramount heeft vervaardigd. Het is de treffende en aangrijpen de geschiedenis van twee kinderen, die, om van hun wreede pleegouders af te zijn het hazenpad kozen en dank zij de bemiddeling van een paar vrien delijke landloopers krijgen zij een plaatsje op een vrachttrein, zoodat ze Dat zegt iets Dat zegt véél10 uur koken vanéén liter petroleum, dat is goedkooper dan goedkooper dan alles. Er bestaat ge woonweg geen manier van stoken, die voor- -deeliger is dan koken op Demon. GROOT IJZERHANDEL WAALWIJK, - U0EK RAADHUISPLEIN Deze prent zou men zoodoende eigenlijk een vervolg op de film „Een branie in Oxford" kunnen noemen, want zoowel de inslag als de vlotte, frissche, sportieve geest is geheel en al hetzelfde. Ook het love-team is het zelfde ge bleven en bestaat uit Robert Taylor en de lieftallige pittige actrice Maureen O'Sullivan. De actie en de spanning is in dit werk echter nog aanmerkelijk grooter. Het verhaal verplaatst ons in de Amerikaansche bokserswereld, met de onafscheidelijk, daaraan verbonden bookmakers. Het is 'n goed gesloten, en aantrekke lijk scenario, dat speelt in een fel be wogen Amerikaansch milieu. De film werd geregisseerd door den begaafden Richard Thorpe: een dier typisch veelzijdige Amerikaansche na turen, die begon als specialist voor de spoedig in Plesant Valley arriveer- ren. Timothy leidt dan zijn nog kleinere zusje door 't dorp op zoek naar een moeder. Zij komen aan een klein vriendelijk uitziend boerderijtje, waar zij binnengaan. Niemand thuis. Dan gaan ze samen in den tuin kijken maar ook daar is niemand te vinden. Zij zetten zich neder en vallen spoe dig ih diepen slaap. We zouden zoo verder kunnen gaan met dit verhaal te vertellen, want hel zou de moeite waard zijn, maar we doen dit niet. Luxor presenteert u het immers compleet in alle kleuren. Het is een film, die ieders waardeering verdient. CASSIDY ZEGEVIERT. Verder draait nog „Cassidy zege viert", een onstuimige aangename Wild-West-film, van 't gewone genre, met boeven, paarden revolvers, ran ches en liefde. In de hoofdrollen: W. Boyd, J. Ellison en Muriel Poons. Eiken dag hetzelfde lied. Ondanks de waarschuwingen in de pers en via de radio is het eiken dag hetzeltde lied: er moeten een ot meer bosch- en heidebranden worden gebluscht. Men betrachte toch in dezen lijd van droogte in bosch en hei de groots mogelijke voorzichtigheid. „Behoed onze mooie land voor bosch en heidebrand." Uitbreiding der Koninklijke school, voor K.T. en A. te 's Hertogenbosch B. en W. van 's Hertogenbosch zijn tot de ervaring gekomen, dat in deze gemeente een groote behoefte bestaat aan een deugelijke opleiding in het kleermakersvak. Deze bevin ding wordt gedeeld door den direc teur der afdeeling ambachtsschool van de Kon. School voor K. T. en A., waar door hem een voorstel is gedaan tot uitbreiding van het onderwijs van deze inrichting met een afdeeling voor kleermakers in dier voege, dat, zoolang nog niet kan worden begonnen met dagonderwijs de lessen aan de afdeeling Avond- teekenschool met ingang van 1 Uct. '39 zullen worden uitgebreid met het onderwijs in de practijk van het kleermaken. Voor het verkrijgen van Rijkssubsidie in de kosten van nieu w op te richten afdeelingen aan de Kon. School voor K.T. en A. is noodig, dat door den Raad wordt uitgesproken, dat de oprichting en in stand houding daarvan wordt noodig geoordeeld. Een desbetref fend ontwerpbesluit is dooi B. en W. thans den raad voorgelegde Het burgemeesterschap te Tilburg Naar aanleiding van een in ver schillende bladen verschenen be richt, waarin mr, dr. L. N. Deckers genoemd wordt als aanstaand bur gemeester van Tilburg, heeft oud minister Deckers ons desgevraagd medegedeld, dat hij voor bedoelde functie niet in aanmerking wensebt te komen. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- - omstandigheden aangepast Let op den Coloradokever De Plantenziektenkundige Dienst vestigt er nogmaals de aandacht op, dat de omstandigheden op dit oogen- blik voor de volledige opruiming van de Coloradokevers, die nu nog in ons land aanwezig zijn, zeer gunstig zijn. Doordat de wind voortdurend uit het Noorden en het Oosten waait, kunnen geen kevers uit België ot Frankrijk ons land binnenvliegen, zoodat op deze wijze geen nieuwe haarden ontstaan Laten wij er nu alles opzetten de weinige kevers, die nu in het Zuiden optreden te vangen en te dooden, ter wijl een zedr nauwgezette uitvoering der voor geschreven bespuiting met loodarsenaat in het daarvoor aangewe zen deel van ons land alle verdere mogelijkheid van het tot ontwikkeling komen van larven geheel kan uitsluiten. Als dat gelukt, zou de toestand voor ons land veel gunstiger worden, daar wij voorloopig dan weer alleen met besmetting uit het Zuiden rekening behoeven te houden en deze zal elk jaar niet zulk een omvang hebben als ver/eden jaar het geval was. Uit een uit Frankrijk ontvangen bericht is gebleken, dat aldaar op dit oogenblik de Colorado kever nog slechts in betrekkelijk geringe mate voorkomt en de ontwikkeling langzaam gaat. De weersomstandig heden schijnen dus in het algemeen niet gunstig te zijn voor het insect. Er moet dus zeer ijverig ln alle aardappelvelden naar den kever en/oi de larven gezocht worden en alle vondsten moeien gemeld wor den, opdat voor algeheele opruiming gezorgd kan worden. Laat men ook letten op hel aard. appelopslag, dat ondanksdenstren- gen winter, dit jaar weer tamelijk veel aanwezig is in allerlei gewassen en waarin de Colorado-kever ook meermalen gevonden is. Als ieder zijn plicht doet, kunnen wij met bestrijding zeer veel berei ken en kan waarschijnlijk veel na deel voor den handel opgeheven worden. Daarom: LET OP DEN COLO RADO-KEVER. De stemming van a s. Woensdag A.s. Woensdag moeten wij weer stemmen voor den gemeenteraad. Een belangrijke stemming. Iedereen heeft er belang bij hoe de gemeente bestuurd wordtof dit gebeurt op een wijze die strookt met het algemeen belang dit algemeen belang bezien van uit de katholieke opvattingen op moreel en sociaal ge bied. Katholieken, stemt dus allen a.s. Woensdag op de katholieke lijst no. 1 als ge Uw plicht doet dan behaalt deze lijst weer 11 zetels, zooals dat vroeger steeds geweest is. Katholieken van Waalwijk, doet Uw plicht I H. Hart-hulde. Zondag 18 Juni a.s. zal Drunen we derom op grootsche wijze hulde bren gen aan het H. Hart. De verschillende vereenigingen en gezelschappen zullen daaraan mede werken. In den loop der week zal het definitieve programma worden vast gesteld. De weg naar Giersbergen. Met het mooie zomerweer was de trek naar de Duinen weer groot. Jam mer 'genoeg was de weg naar Giersber gen niet gereed. De werkzaamheden daaraan vlotten zeer goed, zoodat bin nenkort het gereed komen verwacht mag worden. Jammer is het echter dat men met de karren niet uitkijkt waar men rijdt. Wij bedoelen hiermede het volgende: De verschillende weggebrui kers gebruiken hetzelfde spoor, met 't gevolg dat er vroeg of laat weer kui len en gaten in het wegdek ontstaan. Mogelijk kon er eens op gewezen worden en wordt een en ander voor komen. Zwembad, Met het zomersche weer heeft het natuurbad ,.de Pleune wiel weer een groote belangstelling gehad. De tijden zijn thans zoo gesteld, dat op bepaalde dag ender week ook de dames in de gelegenheid zijn om in de avonduren het zwembad te gebruiken. Burgerl. Stand. Gehuwd: Jan v. Venrooy en Antonia I.ommers. Het Raaahuiscornité. Naar wij vernemen is er activiteit gekomen in het reeds meer genoemde raadhuiscomité. tMen verwacht dat binnenkort een algemeene vergadering belegd zal worden, waarin de diverse plannen besproken zullen worden. Gemeente koopt grond. Door de gemeente Drunen is bij pu blieke verkooping 't geheele z.g. Klin- kaerts-bosch aangekocht. ELSHOUT. Emmabloempje. Morgen zal in onze parochie het Em mabloempje te koop worden aangebo den. De Engelen-krans. Volgencle week zijn de naaiavonden van den Engelen-krans Woensdag en Vrijdag, terwijl Zondag 18 Juni een collecte voor deze instelling gehouden zal worden. Op 6 Juni 1.1. werd alhier de cursus geopend voor het Landbouw- huishoudonderwijs. Bij deze plech tigheid waren tegenwoordig het Gemeentebestuur, de Geestelijke Adviseur van den Boerenbond Pastoor Huibers en het Bestuur van den Boerenbond. Door Burgemeesier Dekkers werd nadat door hem gememoreerd was hoe deze cursus was tot stand ge komen en welk nut er van verwacht kon worden, de cursus voor ge. opend verklaard. Door den voorzitter van den Boerenbond werd een dankwoord gesproken tot allen die hadden medegewerkt om dezen cursus hier te doen geven. Deze cursus waaraan door 18 jonge dames wordt deelge nomen staat onder leiding van de dames Bekkers en Reijns. Aan de school voor C.V.O. alhier werd tot kweekeling met akte benoemd de heer J. C. Pellicaan te Hank, vraagt dan eens prijsopgaaf bij Betere wagens - laag tarief. BEL No. 333 EN U RIJDT PRETTIG. NE0.PATINT «684

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9