llw aandacht Ieder weet SCHRAAUWERS kleedt: Ka-Mi-To Courant Tweede Blad De KaMiTo een wel begrepen eigenbelang* LAATSTE stand der K a m ito. smaakvol, duurzaam, voordelig Heren- en Dameskleermakerij. ZIE STAND 18 KAMITO LIED. Sin Nederland is Middenstand als altijd steeds paraat Daarom toont nu ook Kaatsheuvel zich mannen van de daad H Vol ijverlust en goede geest sloeg men de hand ineen En bouwde de Kamito op tot heil van iedereen. j| (f> Refrein Op de Kamito moet je komen f) Daar is 't toch zoo reuzefijn, De Middenstand zal U daar toonen Dat z'r waarlijk wel mag zijn. De vele stands dat moogt ge weten Zijn 't bezien reeds overwaard, En Brabants leut is niet vergeten Ook muziek en zang vol kleur en gang. U Iedereen na d'eerste keer komt op X [de Kamito eens weer. Nu sieren stand naast stand aaneen hel Kamito gebouw Die zwoegend werden saamgebracht den Middenstand getrouw, SZoo samenwerkend jong en oud staan wij steeds op de bres (2 De tijd begrijpend van vandaag, gaf ons dee'z wijze les. Refrein: S Met wapperende vlag in top van onzen Middenstand v! Vol moed en ijver strijdende, gaat hij door 't gansche land, a Daarom naar de Kamito toe, komt zien en maakt plezier X Op de Kamito zal stemming zijn, bij heerlijk schuimend bier. 3 Refrein: De Pers wordt de Koningin der aar de genoemd. En als het Nieuwsblad van Kaatsheuvel, Loonopzand en Om streken laat het zich dan heel be scheiden bij de kleine pers rekenen vandaag een ietsje van dat Koninklij ke voelt, dan is dat om de waardee ring die van het KaMiTo-Bestuur naar het Nieuwsblad uitging, door het bo ven grootere koninklijke broers en zusjes uit te kiezen tot haar lijfblad, bij gelegenheid van deze tentoonstel- ling. De Redactie van het Nieuwsblad hoopt, dat zij hel haar geschonken vertrouwen niet beschaamd heeft, door zoowel in verzorging als ver spreiding minstens zooveel te bieden, als van een ander verwacht mocht worden. Als plaatselijk orgaan was het in staat door nauwer contact en meer bekendheid met het plaatselijk zaken leven aller wenschen tot hel laatste .moment te voorkomen. Het Nieuwsblad zal het zich tol een eer rekenen zoo het in iets heeft mo gen bijdragen tot het succes, dat de KaMiTo ongetwijfeld worden zal. De Redactie brengt dank aan de autoriteiten, die allen op haar vrien delijk verzoek een bijdrage tot dit spe ciaal nummer leverden' en daardoor cachet aan het KaMiTo-numuier ga ven. l)e Redactie brengt dank aan hel KaMiTo-bestuur voor het vertrouwen in haar geschonken en voor de voor komende medewerking bij het samen stellen van dit nummer ondervonden. De Redactie brengt dank aan de KaMiTo adverteerders, die begrepen, dat de show alleen in de hallen tot de bezoekers spreekt, doch dat dc Persreclame ook in de binnenkamer hare nooit te ontkomen invloed laat gelden. De Redactie!) rengt hulde aan 'l ini tiatief en den ondernemingsgeest van onzen Middenstand, die reeds in de eerste opleving, die eenigszins in hun zakenleven valt te bespeuren, een aan leiding vinden 0111 met meer vertoon naar buiten te komen en in den vorm van een tentoonstelling 'dat te doen, wat mogelijk is 0111 meer aandacht op zich te trekken. voor de Ongetwijfeld zal dit ook voor de toekomst van onberekenbaar veel nul blijken te zijn. Als plaatselijk orgaan, nauw ver bonden met de belangen van den Mid denstand, spreken wij de hoop uit dat deze verwachting niet beschaamd mae worden. Moge Gods zegen rijk neerdalen op de KaMiTo en zich tot in de verre toekomst in ons Kaatsheuvelsch za kenleven doen gevoelen. De Redactie. Mededeelingen. De groote KaMiTo-affiches geven als zeer bijzondere attractie de KaMi- To-vlaggen-prijs wedstrijd. Dat de KaMiTo-medewerkers be grijpen dat de reclame van het kina tot de ouders spreekt, blijkt wel uit den steun, welken deze wedstrijd van alle zijden ondervindt. Het aantal binnenkomende prijzen stijgt nog met den dag. Taarten, koeken, tulbanden en di verse gebakken, worsten en saucissen, gerookte tongen en spieren, rook- en genotartikelen, luxe- en andere voor werpen, ballen, poppen en kinder speelgoed, te veel 0111 op te noemen. Onze jeugd mag weten dat er op 17, 18 en 19 Juni met de KaMiTb-vlagge- tjes op straat voor hen iets te halen is. Dat de medewerking in den opzet van de KaMiTo alzijdig is, moge blij ken uit het feit, dat door de Bouw vakpatroons in onderlinge samenwer king een eere-poort ontworpen is, welke gratis aan de KaMiTo als ver siering van den ingang is aangeboden. De KaMiTo-bezoekers zullen bij 't betreden van het lentoonstellings-ter- rein direct tot de conclusie komen, dat de KaMiTo het nuttige met het aangename weel te verbinden. Aan de groote tentoonstellingshal paalt een ruime consumptie-tent, waai de heeren v. Dun en Smit de goede verzorging van het gevraagde garan deeren. Daarbij is gezorgd voor een prima band, die een stemming zal we len te wekken, zoo, dat de consumptie tent van de KaMiTo voor de komende drie dagen het aantrekkingspunt voor velen zal wezen. Bij gelegenheid van de komende tentoonstellingsdagen is door den Burgemeester het sluitingsuur der café's verlengd tol 12 uur 's avonds. IETS OVER DE VLAGGENPRIJS- WEDSTRIJD. WAT ONZE KINDEREN VOORAL GOED MOETEN LEZEN. Allen schoolkinderen van Kaatsheu vel, Berkdijk en Loonschen Dijk wor den op de scholen gratis vlaggen uit gereikt met als opschrift.Kamito. Deze vlaggen moeten goed worden bewaard, want hiermee kan men mooie prijzen winnen als volgt: Op vastgestelde uren zal de Kamito- man in een auto door Kaatsheuvel, Berkdijk en Loonschen Dijk rijden. Deze zal zooveel mogelijk in elke straal even stoppen en er een kind uitpikken dat de Kamito-vlag goed toonbaar houdt. Dit kind krijgt dan van den Ka mi to-man een waardebon voor een dei- vele mooie prijzen, welke 11a afloop van eiken wedstrijd aan de zaal Eu- phonia worden afgehaald. Gedurende de Kamito wordt deze wedstrijd 4 maal herhaald. Leest hier voor de programma's. Vele mooie prijzen, spontaan afge staan door de winkeliers, zijn hiervoor beschikbaar zooals: laarten, tulbands, koeken, worsten en meerdere prijzen van allerlei aard. Alle kinderen dus de Kamito-vlag omhoog voor den Kamito-man. Goed succes. HET MIDDENSTANDSBORG- STELLINGSFONDS VOOR DE LANGSTRAAT. Waar dit Ka-Mi-To-nummer van 'l Nieuwsblad van Kaatsheuvel en Om streken dient ter propageering der Tentoonstelling der Kaatsheuvelsche Middenstandsvereeniging, dus de be langen van dien Middenstand dient, daar acht ik 't niet misplaatst dat ook hierin een artikeltje wordt gewijd aan een ander middenstandsbelang, zij het dan meer bedoeld voor den klei nen middenstand, die in moeilijk heden verkeert. Niet dat hel noodig is te wijzen op dit belangrijke instituut voor het gemeentebestuur of voor de middenstandsvereeniging van Kaats heuvel, want deze gemeente was een der eerste die toetrad tot dit fonds en de middenstands-organisatie was een der eerste die jaarlijks steun verleen de. Toch kan het o.i. voor de midden standers in plaats en omgeving van groot nut zijn in het kort nog eens naar voren te brengen het doel en het resultaat van deze instelling,,in het leven geroepen door de Kamer van Koophandel voor de Langstraat te Waalwijk. 4 Dit fonds bestaat nu ruim I j jaar en in dien tijd heeft het naar mijne bescheiden meening uitstekend vol daan aan zijne doelstelling: a." het Verteenen van adviseeren- de, sanedrende en/of helmiddelende hulp. b. het verleenen van borgstelling voor credietbehoevenden die bleken niet op andere wijze ele benoodigde geldmiddelen te kunnen verkrijgen. Gelukkig mag geconstateerd wor den dat over hel werk dezer fondsen een beter inzicht zich baanbreekt. Van de 15 gemeenten in 't ressort zijn er reeds 11 aangesloten, met een totale bevolking van 63257 op 78239 zielen of 80% der bevolking. Het totaal der'aanvragen steeg reeds tot ruim 80. Er werden reeds pl.m. 30 aanvra gers geholpen met een crèdiet van 100 lol 500, terwijl anderen al leen bemiddelende of saneerende hulp noodig hadden en weer anderen moes ten worden afgewezen omdat hun ge meenten niet waren aangeslotenhel gemiddelde crediet was pl.m. 300. Eenige cijfers ontleen ik aan 't jaar verslag van den secretaris omtrent de „saneerende hulp". ook in lagere prijzen den tot het fonds om met raad en daad geholpen te worden. Mofte zich bij beiden spoedig 'n heter inzicht in deze materie baanbreken. JAN TIELEN Voorz. M. B. L. Waalwijk. STEUNT DE KA MI TO, BEZOEKT DE PRACHTIGE SHOWSTANDS. maakt, doch wier jarenlange ervaring een waarborg kan bieden voor des kundigheid. Tot dit doel zijn in het leven ge roepen en -wordt in de praktijk een nuttig gebruik gemaakt van de z.g. ministerieele verklaringen. De minis ter stelt er prijs op, van deze gele genheid gebruik te maken, deze prac- tijk op de wet te doen steunen. STEUNT DE KA MI TO, LAAT DE VLAGGEN WAPPEREN Een steun van het Werkfonds in de wegenverbetering van onze gemeente. Dinsdagavond ontving de burge meester van onze gemeente bericht, dat de aangevraagde steun van het rijks werkfonds van 154.000 voor wegen- verbetering is toegezegd. In de gemeen teraadsvergadering van 11 Januari j.l. werd aan de gemeenteraad door B. en W. voorgelegd de hulp in te roepen van het ingestelde werkfonds voor de vernieuwing van de navolgende wegen: A. de weg loopende vanaf de Kruis straat te Kaatsheuvel tot de grens van Dongen. (Dreef)b. van de weg loo pende vanaf Loonopzand via de Moer naar Dongen met zijtak naar den weg Dongen—Tilburg: c. de weg van Loon opzand naar Udenhout. Voor al deze wegen wordt het maken van een breed te van 5 meter en storting van asphalt- beton voorgesteld, d. de Vaartstraat te Kaatsheuvel aansluitend aan de Ver lengde Hoofdstraat tot de Povinciale weg; e. de Kruisstraat loopende vanaf het nog niet vernieuwde gedeelte van de Hoofdstraat tot haar Westelijk eindpunt. Voor deze twee wegen wordt bestrating met klinkerkeien tusschen af- sluitbanden en waar noodig rioleering enz. als voorstel gedaan. Al deze werk zaamheden vragen een uitgaaf van 154.000. Bij den minder goeden stand waarin de gemeente-finantiën verkeeren. is het uiteraard niet moge lijk dat de gemeente eigen financiering op zich kan nemen. Waar echter toch de noodzakelijkheid 'spreekt dat tot vernieuwing wordt overgegaan, speci aal met het oog op de belangen van het verkeer, moet een andere weg wor den bewandeld. Voor de uitvoering van bovenge noemde werken, die een goeden toe gang tot de gemeente zullen verzeke ren en die niet minder zullen strekken ten belange van het verkeer in door gaande richting, werd door B. en W. voorgesteld de medewerking in te roe pen van het werkfonds. De raad nam dit voorstel zonder hoofdelijke stem ming in zijn zitting van 11 Januari aan. De stappen door ons gemeentebestuur in deze richting gezet en met vasthou dende volharding doorgevoerd hebben thans tot het succes gevoerd, dat de c-.angevraagde steun is toegezegd. Een woord van hulde past hier voor de tact en voortvarendheid door B. en W. in deze zaak aan den dag gelegd. WIJZIGING VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF. HERZIENING EERLANG TE WACHTEN. In 1938 werd door ons fonds ten behoeve van aanvragers bemiddelend opgetreden tegenover 110 verschil lende crediteuren, die te samen ruim 43000,te vorderen hadden. Met 46 crediteuren tot een bedrag van 29890,kwam dit jaar een ac- coord tot stand, waarbij afstand werd gedaan van 18189,Met 32 credi teuren tot een bedrag van 7846, zijn de onderhandelingen over een ac- coord van 15% nog gaande. De over eengekomen bedragen waartegen alge- heele kwijting wordt verleend, konden veelal ook in enkele jaarlijksche ter mijnen worden voldaan. Met 30 crediteuren tot een bedrag van ƒ5133,kon een afbetalings-rege- ling of uitstel van betaling verkregen worden, waarbij de termijnen varieer den van 1 tot 5 jaar. In verschillende andere gevallen kon uitstel of verlaging van hypo theek- aflossingen worden bereikt, ver laging van hypotheek-rente, verlaging van Notaris-kosten, faillissementen worden voorkomen, boekhoudkundige en andere zakelijke adviezen worden gegeven, succesvolle bemiddeling wor den verleend voor financieele hulp van andere zijde dan van het fonds o.a. van particulieren, Burgerlijk Armbe stuur, Fonds voor Bijzondere Nooden e.d., en niet te vergeten de gevallen waarin aanvragen 0111 een z.g. B- crediet bij de Ned. Middenstandsbank werden ondersteund." Met recht meen ik uit het boven staande te mogen concludeeren, dat door het borgsteliingsfonds voor den middenstand goed werk wordt en is verricht. Daarom is het onbegrijpelijk dat nog niet alle gemeenten van het ressort zijn aangesloten en dat nog niet meer kleine middenstanders, die in moeilijkheden verkeeren, zich wen- Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging der vestigingswet kleinbe drijf 1937. Van de toelichting stippen wij aan: Bij het in werking treden der Vesti gingswet kleinbedrijf 1937 was nau welijks te voorzien, dat zij reeds zoo spoedig op zoo ruime schaal toepas sing zou vinden. De ervaring heeft verschillende pun ten in de wet aan het licht gebracht waarvan verbetering gewenschl zou zijn, zoodat een herziening eerlang aan de orde zal moeten komen. Een dergelijke herziening, welke reeds een onderwerp van vooronderzoek aan het departement van Economische Za ken uitgemaakt, zal waarschijnlijk van meer verstrekkenden aard zijn. Het onderhavige wetsontwerp even wel heeft in de allereerste plaats ten doel, een aanvullende regeling te treffen met betrekking tot de finan cieele gevolgen van de toepassing dei- wet. Het komt den minister gewenscht voor, de totstandkoming daarvan niet te vertragen door het voorstellen van wijzigingen op punten van principieel belang, maar hij geeft er de voorkeur aan, een daartoe strekkend afzonder lijk wetsontwerp op een later tijdstip in te dienen. Wel lijkt het den minis ter gewenscht, van deze gelegenheid gebruik te maken om enkele technische wijzigingen in de wet aan te brengen, die het princiepe daarvan geenszins aantasten, doch de toepas sing belangrijk zullen vergemakkelij ken. Bij de toepassing van de wet heeft zich de behoefte doen gevoelen aan zekere overgangsmaatregelen, in het bijzonder voor hen, wier leeftijd het alsnog volgen van onderwijs en het afleggen van examens bezwaarlijk Sacramentsprocessie. De regen is Zondag oorzaak geweest dat de H. Sacramentsprocessie in onze parochiekerken niet naar buiten kon trekken, 't Was een teleurstelling voor de velen die opgekomen waren om deze jaarlijks terugkeerende grootsche be tooging van geloof mede te maken: te vens jammer voor de vele moeiten in versiering en repetitie gemaakt. De Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, die in de St. Joseph-Paro- chie aanwezig was, maakte na 't Lof haar opwachting bij den ZeerEerw. heer Pastoor de Klijn en bij den Edel- achtb. heer Burgemeester Mallens. Apollo bracht een hulde aan den HoogEerw. Deken v. d. Brekel. Deken v. d. Brekel maakte bij zijn dankwoord aan de muzikanten gebracht, van de gelegenheid gebruik om Apollo te feli- citeeren met het groote succes in Oss op t concours behaald. Hij wenschte Apollo een nog steeds stijgend crescen do toe. Aardappelen en boonen bevroren. Op verschillende perceelen heeft de vorst van Dinsdag op Woensdag al hier veel schade aangericht. Heele aardappelvelden zagen zwart van de vorst. Ook vele boonenvelden hebben geleden, terwijl de schade aan de aard beien zeer aanzienlijk was. B. V. L. De 10 hoogste schutters van Zondag 11 Juni zijn: C. Elshout H. Kraneveld H. Elshout J. Schilders A. Oerlemans M. Dingemans Fr. Timmers W. Damen L. v. Gorp J. Kroot 48 punten. 46 punten. 45 punten. 44 punten. 43 punten. 42 punten. 41 punten. 40 punten. 40 punten. 40 punten. Burgerl. Stand der gemeente Loon-op-Zand. Van 9 t.m. 15 Juni 1939. Geboren: Leonarda Petronella d.v. P, W. Damen en H. Hoevenaar. Cornelia d.v. H. v. Boxtel en W. Da men. Adrianus Johannes z.v. J. Da men en A. Netten. Overleden: Wilhelmus Cornelis Schoenmakers, 20 jaren. Maria Din gemans wed. van Jacobus Kemmeren, 73 jaren. Gehuwd: A. H. Verduijn 23 jaren en E. F. V. d. Linden 21 jaren. Vertrokken: E. M. v. Weerdenburg naar Amsterdam. C. Verkerk naar Roermond. W. Biekens naar 's-Her- togenbosch. E. Pelders en 3 kinde ren naar Diemen. LOONOPZAND. Ongeval. Woensdagvoormiddag reed een mo tor met zijspan, bestuurd door een mi litair, terwijl ook in het zijspan en op de duozitting een militair had plaats genomen, over den weg van Loon-op- Zand naar de Moer. Ter hoogte van het Huis ter Heide geraakte de motor waarschijnlijk door den slechten toe stand waarin de weg ter plaatse ver keert, langs de bestrating en botste te gen een langs den weg staand boom pje, met het gevolg dat de duopassagier van zijn plaats werd geslingerd. Dok ter Smals verleende de eerste hulp, waarna de gewone per taxi naar het hospitaal werd vervoerd. Hier bleek dat hij o.s. eenige ribben had gebro ken. De berijder en de zijspanpassagier kwamen met den schrik vrij. Directeur Concordia. Naar wij vernemen is de heer L. v. d. Sanden benoemd als plaatsvervan gend directeur der Kon. Erk. Harmo nie Concordia, wegens ziekte van den directeur den heer M. van Loon. STEUNT DE KA MI TO, VERPOOST EEN UURTJE IN HET CABARET-SALON. <&v>Q£^> *-> o

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 11