Plaatselijke Berichten. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Woensdag 14 Juni 1939 No. 47 De Echo van het Zuiden ORUNEN. DOSSEN. KMiSHEUVEL. Tweede Blad SPRANG—GAPELLE WASPIK, Brand te Nieuwkuik Met ingenomenheid maken wij melding van de navolgende inge komen giften ten bate van de slachtoffers van den grooten brand te Nieuwkuik en wij hopen dat dit goede voorbeeld navolging mag vinden spoedige hulp is dubbele hulp. »de Amstel« (L. en S. Gompen) Waalwijk-Amsterdam voor slacht offers brand Nieuwkuik f 50,— N.N., Waalwijk 1 R.K. Hogere Burgerschool A met Jj 5-jarige cursus te Waalwijk Het blijkt nog telkens, dat er misverstand is ten aanzien van de enige school voor middelbaar- en voorbereidend hoger onderwijs ter plaatse, zodat het mij gewenst voor komt dienaangaande enige mede delingen te doen. Sedert twee jaar is de voormalige H.B.S. 3 plus Hogere Handelsschool omgezet in een 5-jarige H.B.S. A., zoals de wet van 1937 die heeft mogelijk gemaakt. Het onderscheid tussen een H.B.S. A. en H.B.S. B. is gelegen in het verschil van programmaop een H.B.S. A wordt de nadruk gelegd op de vreemde talen, handelsweten schappen, aardrijkskunde en ge schiedenis, op een H.B.S. B op wis-, natuur- en scheikunde. Een H.B.S. mag ook een onder deel van een lyceum zijn, maar dan doet men gewoonlijk een jaar langer over de leerstof, dus jaar. Het schriftelijk eindexamen A en is voor alle erkende scholen hetzelfde, het mondeling gedeelte wordt door ue leraren der school algenomen onder toezicht van des kundigen, door Z.Exc. den Munster van O. K. en W. benoemd. Up de schooi te Waalwijk zijn de data van het mondeling eindexamen 28, 29 en 30 Juni en 1 Juli a.s. Ue eerste drie klassen van de vijfjarige H.B.S. hebben sedert 1937 hetzelfde programma; A of B beeft dus alleen betrekking op de beide bovenste klassen. Uit jaar bestaat ook voor 't eerst de mogelijkheid rijks-opgaven te ontvangen voor het vak Nederlands bij het toelatingsexamen. Scholen, welke hiervoor in aan merking wensen te komen, moeten op Uonderdag 15 Juni a.s. het toelatingsexamen afnemen. Daarom worden morgen om half negen de jongens verwacht, die aangemeld zijn voor de nieuwe cursus, welke met September a.s. begint. Ue directeur. Urs G. J. DE VRIES Eindexamen Gymnasium Te 's Hertogenbosch behaalde Maandag t einddiploma gymnasium B aan de R.K. Lycea de heer V. Timmermans te Waalwijk. Bezoek Tilburgsche studenten. Zooals wij reeds vroeger hebben medegedeeld, zullen de reünisten der Tilburgsche Hoogeschool op den Hoogeschooldag op Uonderdag a.s. een uittocht houden naar Waalwijk voorbereid door «Waalwijks Be lang.» Ues middags ten 3 uur zal het gezelschap van plm. 150 personen professoren, lectoren, doctorandi en studenten met autobussen op het Raadhuisplein arriveeren en door het bestuur van W.B. worden ont vangen waarna 't gemeentehuis en 'de kerk van St. Jan uit-en inwendig zullen worden bekeken. Vervolgens gaat het per bus, be geleid door W. B. naar onze mooie omgeving om daar eenige der meest attractievv' punten te bezoeken, om ter. slotte in huize »Roestelberg» en vlietp cu Ual« eenige prettige ver- poozing te vinden opgevroolijktdoor een aardig stukje muziek. Vandaar uil wordt de terugtocht taar Tilburg aanvaard. Ongetwijfeld zal een bezoek aan aalwijk en z'n omgeving door de anisten der Economische Universi- it, die over het geheele land ver- reid leven voor de bekendheid ïzer plaats, van groote beteekenis ijken in de toekomst. t Charles Hoffmans f In den ouderdom van 54 jaren, /erleed alhier, na een langdurige ekte een onzer meest geachte, igezetenen de heer Charles .Hoff ans, mede-directeur der in de ederlandsche en buitenlandsche ïoenindustrie sinds zooveel jaren kende Chemische fabrieken Vin- nt Hoffmans en Zn. te Waalwijk, or welk bedrijf de overledene ior z'n werkkracht, vakkennis en )orzicht groote verdiensten heeft had, Tij was een voorbeeldig burger, lij ruste in vrede. Konijnen-Tentoonstelling. A.s. Zondag 18 Juni zal in de zaal van den heer A. van der Pluijm een Konijnen-tentoonstelling worden gehouden. Handboogschutterij Eendracht maakt Macht Zondag j.l. had op de banen der handboogschutterij «Eendracht maakt Macht«, gevestigd café W. Pullens ('t Vosje) het jaarlijksch koningschieten plaats. Omstreeks 3 uur zijn alle leden in het club lokaal present om gezamenlijk den heerschenden koning J. Verhoeven aan huis te gaan afhalen. Hier wordt allen door den koning een glas aangeboden en wordt een heil dronk uitgebracht op het welzijn van den koning. Nadat door den voorzitter dhr. J. Kleijberg nog het woord is gevoerd en dank gebracht voor het gulle onthaal wordt de koning verzocht mee naar de Doelen te gaan om zijn titel te verdedigen. Nadat door den voorzitter nog maals allen aangespoord zijn hun best te doen den begeerden titel te bemachtigen, worden de bogen ge spannen en begint de strijd. J. Verhoeven die zijn titel heeft te verdedigen blijkt in den beginne last van z'n zenuwen te hebben, doch hij weet zich spoedig te her stellen, laat zich dan van zijn beste zijde zien en begint geleidelijk op de uitloopers in te halen. Na spannenden strijd weet hij zijn titel te behouden met 130 punten in 38 pijlen, 2de L. van Bladel 128 punten. Na afloop vereenigden zich allen weer in het clublokaal en werd de koning door den voorzitter voor de 2de 'maal op waardige wijze gekroond. DE RIOLEERING IN DE PUT STRAAT EN DE GROENSTEEG. Het grootste gedeelte van de arbei ders, die te werk werden gesteld bij de rioleerings-werkzaamheden in de Put straat en de Groensteeg, zijn heden morgen ontslagen. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit, dat hedenmorgen plotseling een buis van de oude rioleering afbrak, waardoor het water zeer snel in den gegraven gang stroomde. Deze werd hierdoor' voor een gedeelte onder wa ter gezet, zoodat verder werken aan het leggen van de rioleering onmoge lijk werd. Dit beteekent een groote handicap, aangezien men toch, door de groote diepte waarop de buizen komen te lig gen, reeds veel moeite had met het wa ter, waardoor het werk slechts lang zaam vordert tot groot ongerief van verkeer en omwonenden. Een kleine groep arbeiders zijn aan het werk gebleven. In dit verband willen wij even wij zen op den last dien het verkeer van zelfsprekend ondervindt van de ver keersstremming, die door het werk wordt veroorzaakt. Doordat de rioleering vanuit de Groensteeg naar dé Putstraat onder de Groote Straat doorloopt, is deze in de breedte open gelegd. Een provisorisch bruggetje geeft doorgang aan voetgangers en wielrij ders, maar het overige verkeer moet een omweg maken om van Waalwijk naar Baardwijk te komen. De route loopt dan over den Parallelweg en de Baardwijksche Straat. Aan de Baardwijksche Straat heeft men o.m. een verkeersbord geplaatst, waardoor de automobilisten hierop worden attent gemaakt. Dit bord geeft de reizigers uit den vreemde aan dat men voor Waspik en Tilburg door de Baardwijksche straat moet, maar velen die het centrum van Waalwijk willen bezoeken verkeeren blijkbaar in de meening, dat men wel via den gewonen weg zijn doel kan bereiken, waardoor menig kilometertje tevergeefs wordt getu ft. Verbetering van de Donge In opdracht van het bestuur van het waterschap De Donge, heeft de Nederlandsche Heide-Maatschappij een plan ontworpen voor het ver beteren van de rivier de Donge. De totale kosten zijn geraamd op f 119,000, waarvan f 85,000 aan arbeidsloonen. Reeds opgenomen in een gedeelte van onze vorige oplage. TELEURGESTELDE BOER DEELT KLAPPEN UIT. Een landbouwer, zekere D. v. P. uit Sprang-Capelle, was van meening dat hel polderbestuur niet genoeg aan dacht aan zijn land besteedde. Zoo zou o.a. hard noodig een duiker ge repareerd moeten worden. Toen D. v. P. in zijn verlangens werd teleurge steld ging hij op bezoek bij den secre taris-penningmeester van den polder, den heer B. v. d. H. Aangezien v. P. echter nog al aan matigend was in zijn woordenvloed en over een allesbehalve kieskeurige dictionnair bleek te beschikken, acht te de heer v. d. H. het raadzaam den bezoeker zijn woning te ontzeggen. De teleurgestelde landbouwer wilde echter met alle geweld zijn duiker \einieuwd zien en deed daartoe nog een andere poging, welke hij met een verblijf in het cachot moest bekoopen. Toen de heer v. d. H. Vrijdag n.l. per rijwiel over den Winterdijk te Waalwijk reed, kwam v. P. hem ach terop gereden en maakte hem nog maals, dit keer met tal van dreige menten zijn verlangens kenbaar. Toen ilit nog niet het gewenschte gevolg had, probeerde hij het niet geweld. Onverhoeds trok hij den functionaris van zijn rijwiel en gaf' hem enkele Ilinke klappen en stompen, waarvan een onderhuidsche bloeduitstorting het gevolg was. De brigade-commandant der Kon. Marechaussee, de heer Rooms, werd door den aangevallene gewaarschuwd en dank zij diens spoedig optreden kon hij den boozen boer „op de plaats des onheils" arresteeren en opsluiten. Ongetwijfeld zullen het voor v. P. dure klappen worden. H. Harthulde. Zondag as. zal de vernieuwing van de ïiitronisatie van het H. Hart in onze parochie om 5 uur gehou den worden. De Opkomst. Zondag hield »De OpkomsU een wedvlucht vanuit Zwolle. De eerste dui 1 f.14.37 uur, laatste 1.27 31 uur. De uitslag was als volgt: 1 en 3 A. Smits, 2 gebr. van den iiooven, 4, 5 en W. Pijnenborg, O 3 en 12 Adr. Brok, 9 C. Pulles, 1U Al. van Huiten, 11 A. van den Hoven. Zondag a.s. wordt een vlucht gehoudeu vanuit Meppel over eeu atstand van 13U K.M. lnkorven voor deze vlucht op Vrijdag van 7 tot 9 uur. Ongeval. De wielrijder V. alhier kwam toen hij met twee andefe wielrijders met groote vaart over den Keiweg reed met het achterwiel van een van hen in aanraking. V. verloor de macht over zijn stuur, sloeg over de kop en hotste met kracht tegen een, echter de naast den weg gelegen slool staand, hek op. Hierbij \tferd de onderlip voor een groot deel van de onderkaak gescheurd, ter- wiji hij verder nog ontvellingen opliep. Door dr. Fransman, assistent van dr. Akkermans, werd geneeskundige hulp verleend. Nieuwe Raadhuis. Wij vernemen dat zeer binnenkort vanwege het z.g Raadhuiscomité een algemeene vergadering zal wor den belegd om de plannen t.a.v. het nieuwe raadhuis en wat daarmee samenhangt te bespreken. In ieder geval zullen de gemeenteuaren bij de opening daarvan zich niet onbe tuigd laten. Klinkaertsbosch. Door de gemeente is het geheele z.g. »Klinkaertsbosch« ter grootte van ruim 22 H A. aangekocht. Wij vernemen dat het in de bedoeling van 't gemeentebestuur ligt, dit speciaal te bestemmen als kam peerterrein. Voor dit doel een ideale gelegen heid. Bij de alhier gehouden stem ming voor de gemeenteraad werden de volgende stemmen uitgebracht. i-Üül i: Ccwetui!p.-1nVn Pussen 265 stemmen. Hank: 173 stemmen. To- taal 438 stemmen. Gekozen: G. van Rijswijk (aftr.); A. van Vucht (aftr.) en A. Snoek Jr. Lijst II: (A.R.) Dussen: 112 semnicn, Hank 69 stemmen. Totaal 181 stem men. Gekozen: B. Koekhoek (aftr.) en P. v. d. Zouwen (aftr.). Lijst III: (R.K.) Dussen: 276 stem men. Hank 8 stemmen. Totaal 284 stemmen. Gekozen: C. Schelle en J. v. Etten (aftr.). ffijst IV: (R.K.) Dussen: 51 stem men. Hank 101 stemmen. Totaal 152 stemmen. Gekozen: H. v. Honsewijk. Lijst V: (R.K.) Dussen: 27 stemmen. Hank 446 stemmen. Totaal 473 stem men. Gekozen: H. v. Daal (aftr.); B. v. Biesen en J. v. Velthoven. Keeren niet meer terug: A. Berm R.K.; J. van Balkom R.K.; A. Leeg- gangers R.K.; A. Heesters R.K. en M. Milienaar. De oude raad bestond uit 6 katho lieken; 2 A.R. en 3 Gemeentebelangen. ADVERTEERT IN „DE ECHO Duivensport. Zondag hield de Combinatie van Postduivenvereenigingen gevestigd bij den heer Jan van Dun een wedvlucht vanuit Salbris in samenwerking met den Bond van postduivenvereenigingen te Dongen. De uitslag was: 1, 18, 35 M. v. Boxtel, 2, 26, 31 Jos Schrauwers, 3, 13. 15, 33, 34, 37 G. v. d. Linden, 4, 41 A. Trommelen, Dongen; 6, 19 M. v. d. Velden; 7, 12, 21, 25, 29, 30, 32, 38, 40 Fr. v. d. Assem; 8 J. Verhoe ven, D.; 5 J. Hamers; 9 Chr. Steenber gen; 10 Jac. v. Dongen; 11 Fr. v. d. Linden; 14 A. v. Rijswijk D.; 16 C. Smits D.; 17 Vic. v. Disseldorp D.; 20 F. v. Dongen D.; 22, 28 L. Mosselveld 23; W. Kemmeren; 24 A. Kemmeren; 36 C. v. Rooij; 39 Jan v. Dongen. 1ste Overduif B. Kemmeren. Gouden Bruiloft. J.l. Dinsdag vierde het echtpaar M. Soeterboek-W. van der Westen in de Gasthuisstraat alhier zijn 50-ja- rige echtvereeniging. Ofschoon de ju bilarissen nog slechts een paar jaren in de wijk Gasthuisstraat wonen heeft de buurt haar bekende jovialiteit bij dit jubileum aan den dag gelegd. Onder voorzitterschap van Wethouder G. Grootswagers had zich een comité ge vormd, dat de sympathie van de buurt op passende wijze wist te uiten. Voor de woning was een smaakvolle ver siering aangebracht. Om goed negen uur stelde zich een file van gratis be schikbare luxe auto's op, om de gou den jubilarissen met hunne familie naar de St. Joseph-kerk te brengen, waar een gezongen H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen. Na de H. Mis zongen bruidjes een heilwensch voor de jubi larissen. Van de receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt. Naast vele par ticulieren waren vele wereldlijke en geestelijke autoriteiten aanwezig. De feestcommissie gevormd door de hee- ren G. Grootswagers, W. v. Haaren, J. Mosselveld, J. de Gouw, H. Bal-vers, A. v. Noije en C. Schoenmakers, maak ten hun opwachting bij welke gelegen heid de Edelacjitb. heer G. Grootswa gers de jubilarissen namens de buurt complimenteerde en een pracht-bloe- menmand en een schitterende pendule aanbood. Namens de familie dankte de heer A. Soeterboek, zoon van het gouden echtpaar voor de vele attenties aan zijne ouders gebracht, waarin hij spe ciaal wees op de versiering, de be schikbaar gestelde auto's, het aangebo den souvenir en de gulle sympathie aan geboden voor de korte jaren, dat het gouden echtpaar in de buurt woonach tig is geweest. Voor de rest beperkte zich de feest viering tot de gezellige familiekring. Een steun van het Werkfonds in de wegenverbetering van onze gemeente. Dinsdagavond ontving de burge meester van onze gemeente bericht, dat de aangevraagde steun van het rijks- werkfonds van 154.000 voor wegen1- verbetering is toegezegd. In de gemeen teraadsvergadering van 11 Januari j.l. werd aan de gemeenteraad door B. en W. voorgelegd de hulp in. te roepen van het ingestelde werkfonds voor de vernieuwing van de navolgende wegen: A. de weg loopende vanaf de Kruis straat te kaatsheuvel tot de grens van Dongen (Dreef); b. van de weg loo pende vanaf Loonopzand via de Moer naar Dongen met zijtak naar den weg DongenTilburg; c. de weg van Loon opzand naar Udenhout. Voor al deze wegen wordt het maken van een breed te van 5 meter en storting van asphalt- beton voorgesteld, d. de Vaartstraat te Kaatsheuvel aansluitend aan de Ver lengde Hoofdstraat tot de Povinciale weg; e. de Kruisstraat loopende vanaf het nog niet vernieuwde gedeelte van de Hoofdstraat tot haar Westelijk eindpunt. Voor deze twee wegen wordt bestrating met klinkerkeien tusschen af- sluitbanden en waar noodig rioleering als voorstel gedaan. Al deze werk zaamheden vragen een uitgaaf van 154.000. Bij den minder goeden stand waarin de gemeente-finantiën verkeeren, is het uiteraard niet moge lijk dat de gemeente eigen financiering op zich kan nemen. Waar echter toch de noodzakelijkheid spreekt dat tot vernieuwing wordt overgegaan, speci aal met het oog op de belangen van het verkeer, moet een andere weg wor den bewandeld. Voor de uitvoering van bovenge noemde werken, die een goeden toe gang tot de gemeente zullen verzeke ren en die niet minder zullen strekken ten belange van het verkeer in door gaande richting, werd door B. en W. voorgesteld de medewerking in te roe pen van het werkfonds. De raad nam dit voorstel zonder hoofdelijke stem ming in zijn zitting van 11 Januari aan. De stappen door ons gemeentebestuur in deze richting gezet en met vasthou dende volharding doorgevoerd hebben thans tot het succes gevoerd, dat de aangevraagde steun is toegezegd. Een woord van hulde past hier voor de tact en voortvarendheid door B. en W. in deze zaak aan den dag gelegd. Begunstigd door fraai weer maakte de afd. Kaatsheuvel van den R.K. Jon gen Boerenstand Woensdag een excur sie naar de proefboerderij te Boxtel. Om 12 uur smiddags werd vanaf de kiosk op de markt vertrokken per fiets. Om circa 2 uur kwam men na een voor spoedig tochtje op de boerderij aan. In middels was ook de technische advi seur der afd. Kaatsheuvel R.K.J.B., den heer van lersel, per trein gearriveerd. Daar de directeur der R.K. Land bouwschool, de heer v. d. Broek, ver hinderd was, werden zij rondgeleid door één der arbeiders van de boerde rij. Met groote belangstelling werden door de 20-tal deelnemers de verschil lende proeven van rassen en bemesting bekeken. Jammer kon men door de tegen woordig zoo heerschende pest onder de varkens de selectie-mesterij niet bezoe ken, daar het verboden was deze te betreden. Om 5 uur werd wederom van de proef-boerderij afgereis, waarbij onder weg de inwendige mensch nog werd versterkt en een glaasje gedronken werd. Allen waren uiterst voldaan. BERKDIJK. Brand. In de woning van den heer Wage- makers aan de Kruisstraat ontstond Zondagnamiddag brand. Spoedig sloe gen de vlammen naar buiten doch ijlings gewaarschuwde buren konden 't vuur beperken en toen de brandweer verscheen was men den brand spoedig meester. Er was nogal veel waterscha de. Verzekering dekt de schade. Uitvoering. Zondagmiddag had voor een matig bezette zaal een uitvoering plaats waar aan de schoolkinderen medewerkten. De verschillende tooneelstukjes, zangnummers en declamaties vielen goed in den smaak. B.V.L. Zondag 18 Juni zal door de B. V. L. afdeeling Berkdijk een aanvang wor den gemaakt met de schietwedstrijden voor het seizoen 1939. Er zal dit jaar met K.S.O. patronen geschoten wor den op de ingerichtte schietbaan aan de Jongensschool alhier. Prijsverschieting. De uitslagen van de gehouden prijs verschieting van Prins Hendrik luiden: 1 A. Lensvelt 67 p. 15 pijlen; 2 A. Soe terboek 66; 3 M. Lensvelt 66; 4 J. Voogd 64; 5 Th. van Boxtel 64, 6 J. Dollekens 63; 7 J. Voogd 62; 8 J. Mon- tée 62; 9 G. Lensvelt 61; 10 J. Beijen ,61; 11 G. v. d. Linden 59; 12 J. v. Wan- rooy 59; 13 B. Lensvelt 58; 1 4C. de Graaf 58; 15 N. Schaafstra 57, 16 Th. van Gooi 57. Bijdoel 1 A. Lensvelt 14 pnt., in 3 pijlen; 2 J. van Wanrooy, 3 A. Soeterboek, 4 G. Lensvelt, 5 B. Lensvelt, 6 J. Voogd allen 14 pnt. Na afloop had de prijsuitreiking plaats in de zaal van den heer van Box tel, waarna men nog eenige uren ge noeglijk samenbleef. Zesdaagsche. De stand na den 3den dag van de zesdaagsche georganiseerd door de Kruisboogver. Prins Hendrik, luidt: 1 A. Soeterboek en A. Voogd 239 p., 2 M. Lensvelt en B. Lensvelt 237 p., 3 A. Lensvelt en W. van Wanrooij 236 p., 4 J. Voogd en L. van Gorp 233 p.. 5 G. Lensvelt en J. Beijnen 233 p., 6 Th. v. d. Houdt en J. Dollekens 231 p., 7 J. van Wanrooij en Th. van Gooi 225 p., 8 C. de Graaf en N. Schaafstra 222 p., 9 C. van Boxtel en G. v. d. Lin den 213 p., 10 Th. van Boxtel en G. v. Boxtel 207 p. Willem Teil. Door de Kruisboog ver. Willem Teil wordt Zondag een groote onderlinge prijsverschieting gehouden, waaraan mooie luxe en huishoudelijke prijzen zijn verbonden. De wedstrijden vangen aan om 5 uur. Er wordt geschoten in afdeeling A. en B. ST. JOACHIMSMOER. v^oetbalvergadering van S.D.Z. Zondag j.l. kwam bovengenoemde club in vergadering bijeen, die verplich tend was voor de leden. De voorzitter opende op de bekende wijze, waarna achtereenvolgens de gewone agenda punten afgehandeld werden. Als het hoofdpunt kwam aan de orde de na der te houden volksspelen op het voet balterrein van S.D.Z. Na langdurige discussies en juiste belichting van alle zijden kwam men tot een commissie, die de taak op zich genomen heeft, de a.s. regeling in een voorloopig plan vast te leggen. Op de extra te beleggen ver gadering op Zondag 25 Juni, waarbij alle vereenigingen zullen uitgenoodigd worden, zal definitief beslist kunnen worden over verdere afwerking. LOON-OP-ZAND. Frater Constantinus. f Zaterdagavond overleed in het Fra- terhuis na een langdurige ziekte den ueiw. Frater Constantinus in den jeugdigen leeftijd van 20 jaar. \A/PrteQ lConstaptin«s (in de wereld W. L. Schoenmakers) werd geboren te iesen en trad op 8 September 1936 in de Congregatie der Fraters van Til burg. Na zijn intrede was de overlede ne nog werkzaam te Reusel. v ermelding verdient dat noq drie bioeis van den overledene in dezelfde ee0nn?nT M Werk2aam Waarvan ten in de Missie. Koningvisschen. Zaterdag had voor de leden van de hengelvereeniging .,Het Voorntje ge- vesfgd b„ den heer Stokkermans, het L'feK koningvisschen plaats aan te vïhtlTfanaaI De koningsti- Velden Mn de" he" v d- Na afloop werden aan de leden de prijzen uitgereikt. SPRANG. Vrijdagavond bracht de muziek vereniging S.rena" ten serenade bi, de herkozen leden van den gemeente raad alhier, de heeren G. J. van Willi- genburg, G L. Vos en C B. Timmer mans, waarbij van de zijde van het pu bliek veel belangstelling bestond. VRIJHOEVE-CAPELLE. Plaatselijke commissie van de Centrale voor Werkloozenzorq ge sticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor Practisch Christen dom, komt Vrijdagavond 8 uur. in het gebouw voor Chr. Belangen alhier in vergadering bijeen, ter bespreking van de te houden collecte voor de werk kampen van genoemde Centrale. CAPELLE. De afd. Sprang-Capelle van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Platte landsvrouwen houdt a.s. Donderdag 15 dezer 's avonds half acht een algemee ne ledenvergadering in het gebouw voor Chr. Belangen te Vrijhoeve-Ca- pelle. Aan de orde komt o.m. bespreking algemeene vergadering te 's Bo«ch ?n benoeming van een commissie tot het*" nazien der rekening en verantwoor ding. De Ned. Herv. Kleine Meisjes- vereeniging op Geref. Grondslag ,.Ta- litha Kumi" hoopt a.s. Donderdag avond half acht in de consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier haar jaarver gadering te houden onder leiding van haar eere-voorzitter Ds. T. H. Oosten brug. Behalve de gewone huishoude lijke aangelegenheden zal een en ander afgewisseld worden met inleidingen, zang en voordrachten. Op Vrijdag 16 dezer des avonds 7 uur zal het kiosk-comité zijn jaarlijk- sche vergadering houden in het café van den heer J. Quirijns, waarop de secretaris en penningmeester verslag zullen uitbrengen en tevens de zomer avondconcerten een punt van bespre king zullen uitmaken. Naar we vernemen is het kerkbe stuur der Ned. Herv. gemeente voor nemens in het kerkgebouw centrale verwarming te laten aanbrengen, welk voornemen zeker met instemming zal worden begroet. Nadat ons muziekgezelschap Kunst na Arbeid reeds j.l. Donderdag avond bij de nieuw gekozen leden van den Raad te dezer plaatse een serena de had gebracht, kwam j.l. Maandag avond de muziekvereeniging Sirena uit Vrijhoeve-Capelle deze heeren met hun benoeming op muzikale wijze huldigen. Namens de vereeniging werd het woord gevoerd door één der bestuurs leden. Ondanks het minder aangenamj» weer was er zeer veel volk op de been. Donderdag 15 Juni hoopt voor de Ger. gemeente alhier voor te gaan Ds. Fraanje van Barneveld. des mid dags om half drie en des avonds om 7 uur. De zoon van den landbouwer J. M. kreeg zulk een geweldige klap van een paard, dat hij zijn bewustzijn ver loor. Door Dr. Wijffels werd genees kundige hulp, verleend. Op 9 Juni vierde de heer B. van Schijndel, Gemeente-secretaris alhier zijn zilveren huwelijksfeest. Wegens familieomstandigheden werd het feest in huiselijken kring gevierd. Talrijk waren de blijken van belangstelling die het zilveren paar zoowel persoon lijk als schriftelijk mocht ontvangen. Des avonds werd door de harmonie waarvan dhr. van Schijndel president is een serenade gebracht. Zondag werd door den weleerw. heer M. Langerwerf zijn eerste plech tige H. Mis opgedragen in de kerk van den H. Bartholemeus. Zijn eerw. werd begeleid door de katholieke jeugd vereenigingen en gevold door verschillende eerw. heeren geestelij ken, familieleden en buurtcomité naar de kerk geleid. Na afloop van de H. Mis werd zijn eerw. op dezelfde wijze naar huis vergezeld. Vervolgens werd

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5