Olympische dag goed geslaagd. GEMENGD NIEUWS AANGEKOCHT EEN D. K. W. MET OPEN KAP Garage MULDERS'SARS Waalwijk. GEERTRUIDENBERG. RAAMSDONK. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. Prins Bernhard onder de bezoekers. De winnaars van de Engelschen met 4—1 geslagen. Schitterende prestatie van ons Bondselftal. Sport-Varia voor de Luxe-verhuur, zonder chauffeur, Concurreerende p r ij z e n< Bij voetballen overleden door de harmonie een serenade ge bracht. De nadien gehouden receptie mocht zich in een druk bezoek verheugen, wel een bewijs, dat Waspik er prijs op stelt dat weer een zijner zonen tot het H. Priesterambt is verheven. Maandagavond trachtte een zekere zwerver Ch. genaamd van den heef Wiebring uit deze gemeente, die in de Koestraat voor het G.K.B. werk zaam was, zijn montagetasch te ontvreemden door deze van de fiets te halen. Bewoners van de tegenoverliggen de woning kregen den diet echter in de gaten waarschuwden de monteur die den dief wist te achter halen. Toevallig passeerden enkele leden van de politietroepen die den dader overbrachten naar't gemeen tehuis waar hij in afwachting van nadere orders in voorloopige be waring werd gesteld Dat er te G'berg nog goede biljarters zitten blijkt wel uit liet feit, dat deze week door den heer B. van Be'rkel in café Starmans een serie van 264 punten werd gemaakt. RAAMSDONKSVEER. Het zoontje van H. V. alhier, geraakte bij het oversteken van de straat onder een fiets, met het^ on gelukkig gevolg dat een been brak. Nadat door M. v. H. eerste hulp verleend was, is het kind naar het R K. Ziekenhuis alhier overge bracht. Met ingang van 16 dezer za de heer G. J. Stroosnijder, wacht meester der Kon, Marechaussee te Raamsdonksveer, voor eenigen tijd worden gedetacheerd bij den grens- dienst te Ulicoten. Alhier is gevonden een bos sleutels en een nummerplaat van een vrachtauto, gemerkt no. 24934. Terug te bekomen aan het bureau der marechaussee. In de vacature ontstaan door de overplaatsing van rijksveldwach ter J; Carl naar Schalkwijk is thans Voorzien door de benoeming van den heer J. J Naus, voorheen rijksveldwachter te Vessem. Zondagavond omstreeks zeven uur laveerde een dronken schippei door de Hoofdstraat hetgeen nogal bekijks trok. Een en ander duurde echter niet lang, want de man werd weldra door den sterken arm naar zijn schip aan den werf terugge bracht. Tegelijkertijd werd proces verbaal tegen hem opgemaakt. De geheel gerestaureerde St. Lam bertustoren te Hedikhuizen zal a.s. Vrijdag des middags om 3 uur weer officieel in dienst worden gesteld. Deze plechtigheid zal worden verricht door den Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. A. B.G. M. van Rijckevorsel. Dit zal geschieden in het portaal van den toren. Door het Comité, in verband met den Donderdag j.l alhier plaats gehad hebbenden brand gevormd, werd in een gehouden collecte in de parochie ten bate der getroffen hulpbehoevenden f210.bijeen ge bracht. door de rookmassa's konden zich slechts redden door in de met roet bedekte rivieren te springen. Vierdooden bij auto-ongeluk. Drankmisbruik de oorzaak. Te Soest is in den afgeloopen nacht om kwart voor twee een personenauto tegen 'n boom gereden In den wagen zaten 3 mannen en 2 vrouwen. De beide vrouwen en twee man nen werden op slag gedood. De vijfde werd ernstig gewond naar het ziekenhuis Lichtenberg te Amersfoort vervoerd. Zijn toestand is zorgwekend, De mannen waren afkomstig uit Amersfoort. De auto is geheel ver- nield. Het ongeluk is te wijten aan drank misbruik. Tijdens een vriendschap pel ij ken voetbalwedstrijd te Oost Graftdijk is Vrijdagavond een der spelers, de 23-jarige B. Selie in elkaar gezakt en enkele oogenblikken later over leden. »Thetis«-ramp te wijten aan een vergissing Sunday Times schrijft, dat de ramp van de Thetis het gevolg is van een vergissing van een der schepelingenhet water zou naar binnen gekomen zijn toen de be manning oefeningen deed met de torpedolanceerbuizen. Het uiteinde van de buis zou niet zijn afgesloten geweest. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Hoewel het weer allesbehalve heeft medegewerkt om de jongste Olympisch Dag tot een evenement 'te maken, kan deze toch goed geslaagd genoemd wor den. Het aantal toeschouwers was zeer groot. Nagenoeg geen plaatsje was in t Ams'lerdamsche Stadion onbezet. Ook Prins Bernhard toonde zijn belangstel ling voor deze jaarlijksche sportgebeur tenis, door zijn aanwezigheid. Heel jamer was het dat de regen spel breker is geweest, waardoor het pro gramma nipt geheel is afgewerkt. Het oj - treden van de HOU gymnasten van den K N.G.V. is nog een groot succes ge worden. Vooral de wielernummers en de athletiek hadden veel van het weer te De paardensport is uitstekend geslaagd, hoewel het mooiste gedeelte van dezen dag natuurlijk de voetbalwedstrijd was. Athletiek. De verrassing was hierbij wel dat Chris Berger geklopt werd door Baumgarter, die onbedreigd wist te winnen evenals bij de dames Fanny Koen. Dan volgde de voetbalwedstrijd Ne derland—Joego-Slavië,waarvoor wij naar elders in dit blad verwijzen. Direct nadien kwamen de dames atn- leten weer op de proppen voor de 200 meter, en weer bleek Fanny Koen de snelste te zijn. In de heeren finale won Ossendarp op fraaie wijze van Baumgarter, Berger, hierbij ingedeeld). Heyn en Geul. (De jury had ook Berger Vervolgens werd de 400 M. gewonnen door Baumgarten in den tijd van 40.1 seconde. De 1500 M. werd gewonnen door de Bruin, die echter een voorgnt had gehad van 85 meter. In het nummer Estafette heeren over 400 M. werden de Trekvogels eerste. In hetzelfde damesnummer zegevierde de ploeg voor Sogitta (50.7 sec.). Bij het hippische gedeelte slaagden van de 9 ruiters er slechts 3 in een fout loos parcours af te leggen en wel Ritmeester Pahud de Mortanges (op Madel wie Du); Ritmeester v. d. Voort van Zijpp (op Present) en luitenant Grup- pelaar (op Peter Pan). Laatstgenoemde werd tevens eerste. Van het wielernummer is niet veel te recht gekomen. Wegens het_ vergevorder de uur verschenen slechts 5 renners aan de start.Derksen werd hier nummer 1. De tandemrace werd gewonnen door Ooms-Leene. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Boode Kruis O. L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waal\vijk« in Café- Rest. »De Molenvliet». W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. »De Eendracht« Donderdagavond van half 7 tot hall 9 inmanden duiven voor wedvlucht vanuit Orleans. (Klingconcours) Vrijdag 8,15 uur Luxor Bioscoop »Ontoerekenbaar« Vrijdag Theater Musis Sacrum »Het Monster van Frankenstein« 50 Indiërs omgekomen bij boschbrand. Bij een hevigen boschbrand, die overgroote oppervlakte voort woedde zijn in de omgeving van Tehri-Garh- wal (Vereenigde Provincies) vijftig personen om het leven gekomen. Ook honderden stuks vee ver brandden. Vele dorpelingen verblind Dank zij het enthousiaste spel van ons nationale elftal hebben de Balkan-bewo ners met een fiksche 4-1 nederlaag voor de Nederlanders de vlag moeten strijken. Reeds voor de rust was de stand 4 voor de onzen. De Joego-Slaven die met hetzelfde elftal van de Engelschen heb ben weten te winnen, konden in Am sterdam geen voet aan den grond krij- «en. Hoofdzakelijk was dit te danken aan het geestdriftige spel van de onzen, hel prachtige verband tusschen de Uran- je-linies en het voor de gasten lastige veld. Een groote fout van de gasten was, dal zij nagenoeg gedurende den geheelen wedstrijd veel te kort speelden Wij kun nen het niet verhelen, dat de Joego-Sla ven ons danig hebben teleurgesteld. Twee goals in 8'/s minuut. Toen de wedstrijd eerst 2 minuten oud was, wist Nederland reeds de leiding te nemen. Een goede hooge voorzet van de Harder zweefde even voor het doel, Len- slra plaatste er zijn hoofd onder en hel .eerste doelpunt was gemaakt. Een bui tengewoon mooi doelpunt. Nederland blijft dan voortdurend in den aanval en de vijandelijke verdediging moet een ware belegering doorstaan. De achterhoede van de gasten schiet jam merlijk te kort en heeft niets tegen on ze. in uitstekenden vorm zijnde voorhoe de, in de pap te brokken. In deze periode zien we de Hardei heel handig en kalm met den bal voor zijn voeten lang Andjelkovic kuieren, geeft dan door naar Smit, maar helaas treuzelt de Haarlemmer even, waardoor éen kostelijke scoringskans verloren ging. Onze voorhoede keerde echter snel te rug. Vente kanjerde eerst juist vlak langs, doch toen volgde Smit, wiens keiharde schuiver van even buiten het strafschop gebied 2—0 maakte. Een prachtgoal. waarmee de weer uiterst actieve Smit meteen zijn fout van zooeven had goed gemaakt. Er waren 8V2 minuut gespeeld. Activiteit van de gasten. De gasten vonden het toen blijkbaar genoeg, want vrij plotseling verhoogden zij scherp hun activiteit. Hun spel -bleet echter stukken te kort. Niettemin slaag den zij er in onze verdediging in het nauw te drijven. Verschillende aanvallen mislukten echter. Doch dan kanjerde de rechtsbinnen op het Nedcrlandsche doel Onder zeer lastige omstandigheden wist Dijkstra hier te redden. Het was hem echter onmogelijk den hal vast te houden welke voor de voeten van den linksbui ten rolde. Een goed schot en de stand was 21. Na enkele wederzijdsche aanvallen was het Vente, die nog geen 5 minuten later den voorsprong vergrootte. Stam bracht den bal schitterend voor de voe ten van den Feijnoordman die niet aar zelde, maar door een ver, keihard en onhoudbaar schot Lovric het nakijken lïüf. Hoewel het spel van de Joego-Slaven 1111 beter was dan in de eerste minuten van den wedstrijd, woog het toch hij lange na niet op tegen ons spelpeil en ongetwijfeld zullen velen zich hebben af gevraagd hoe het mogelijk was, dat dit elftal de Engelschen de baas kon blijven. Het maakte een allesbehalve grootschen indruk. De vierde goal. Ruim vijf en dertig minuten waren ge speeld. toen uit goed samenspel tusschen Stam en Vente, deze laatste de Harder een mooie pass gaf. De Hagenaar draade Bleijerheide, zoodat een beslissingswed strijd hier het eindresultaat moet bren gen. De stand is: Limburgia (i 2 4 0 8 95 Helmond 0 2 3 1 7 107 Bleyerheide 0 2 3 1 7 1011 Middelburg 0 1 0 5 2 914 SPRANG. S. D. O. Op het voetbalterrein van S.D.O. al hier werd j.l. Zaterdagmiddag een wed strijd gespeeld voor de Zaterdagmid dag-competitie van den Brab. Voet balbond tusschen S.D.O. en de Kozak ken Boys uit Werkendam. S.D.O. was in dezen wedstrijd verreweg in de meerderheid en wist niet minder dan 12 maal het Kozakken-doel te door boren, terwijl de bezoekers zelfs de eer niet wisten te redden door een te- gen-doelpunt te maken. S.D.O. won al- zoo met 12—0. CAPELLE. AALBURG—VVIT-ZWART. Zaterdagmiddag werd bovengenoemde wedstrijd te Aalburg gespeeld en eindig de in een onverdiende overwinning voor Aalburg. Na ongeveer een kwartier gespeeld te hebben weet Wit-Zwart mei een prach- tigen kopbal van den linksbinnen te doel punten. Onze jongens zijn voortdurend in den aanval en slechts nu en dan zien we een aanval van Aalburg. Het duurt dan ook niet lang of Wit-Zwart weet voor den tweeden maal het net der Aal burg-lui te vinden. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd en leiden de Wit- Zwarten met 02. Ook na de rust is Wit-Zwart het meest in den aanval. Als ongeveer een kwartier voor het einde de spil der Wit-Zwarten moet uitvallen, beteekenl dit een zware handicap voor onze ploeg. In een oog wenk weet Aalburg den stand gelijk te maken. De wedstrijd krijgt 1111 ook een ruw karakter, waartegen de scheidsrech ter niet streng genoeg optreedt. In de allerlaatste minuut krijgt Aal burg een vrije trap te nemen op den rand van het strafschopgebied, waaruit zij den winnenden goal weet te scoren. Het einde komt alzoo met Cen onverdiende 32 nederlaag voor Wit-Zwart. A.s. Zaterdag gaal Wit-Zwart naar An- del. We hopen dat zij dan steviger aan pakt als tegen Aalburg, want een wed strijd is niet eerder gewonnen of ver loren dan nadat het eindsignaal geklon ken heeft. Dus Wit-Zwart a.s. Zaterdag aangepakt. I. V. C. B. 0111 den rechtsback heen en loste een hard schot dat de doelman wel hield, maar niet klem vast had, waardoor de bal het veld inrolde. De Harder actief als immer, wachtte geen moment en bemach tigde opnieuw het eder, dat hij nu keu rig geplaatst in het Joegoslavische net zag verdwijnen, 41. Nog enkele aanvallen van de Neder landers en een kleine schermutseling voor het Oranje-doel en dan ging men op de thee. De tweede helft. Het scheen alsof de gasten onder de thee danig aangepakt waren, want on danks den nog steeds neer neerkletteren den regen, beginnen zij met nieuwen moed. De gasten nemen nu de overhand en maken het Dijkstra nog al eens moei lijk. Caldenhove en Wilders zetten her haaldelijk hun buitenspelval open en keer op keer, alsof zij er in het geheel geen kijk op hebben, loopen de gasten er in. De Nederlanders blijven echter on danks den zwaren tegenstand geestdrif tig doorspelen, maar hun aanvallen zijn niet meer zoo veelvuldig dan voor de rust. Het is duidelijk dat er een kentering is gekomen, waardoor de partijen beter aan elkaar gewaagd zijn. Na ongeveer twintig minuien denken we de Joego-Slaven den achterstand Ie zullen zien verkleinen. Hoog uit de lucht vangt de linksbuiten der tegenpartij het leer, dat door Dijkstra was uitgeschoten, met het hoofd op en kopt feno menaal in het Nederlandsche doel, waar Dijkstra niet meer staat. De lat brengt redding. Het spel wordt nu steeds aan trekkelijker en de linksbuiten der gasten, die ook het eenigste doelpunt maakte, heeft wat later geen geluk, als hij een prachtige schietkans goed benut, maar den bal precies langs het doel ziet rollen. Vente probeert het nog eens met een goed schot, maar Lovric weet er raad mee. Ook een kei van de Harder heeft geen succes. Dan komen de aanvallen weer van den anderen kant. Goed opge zette aanvallen doen geregeld het ergste vreezen, maar dank zij het slechte schie ten van de gasten blijft ons heiligdom ge spaard en hieraan is het zeker voor een groot deel te danken dat de onzen hun ruststand konden behouden. De opstelling der beide elftallen was als volgt: Nederl. Bondselftal: Doel: Dijkstra (ZFC). Achter: Wilders (Blauw-Wit); Calden hove (DWS). Midden: Stam (VUC); Andcriessen (Ajax); Paauwe (Feijenoord). Voor: Drager (DWS); Lenstra (Heeren veen); Vente (Feijenoord); Smit (Haar lem); De Harder (VUC). Joego-Slavië: Doel: Lovric. Achter: Pozega en Andjelkovic. Midden: Leehner, Dragicvic en Ma- nola. Voor: Perlic, Matosic, Zizkovic, Petro- vic en Glisovic. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Zondag j.l. hield bovengenoemde ver- eeniging in het nieuwe Antonius-paro- chie-huis een buitengewone algemeene vergadering. Op deze vergadering had o.a. de verkiezing plaats van een voor zitter. Met bijna algemeene stemmen werd de heer G. v. Oostrum als voorzitter gekozen. Tevens werd besloten het be stuur met 2 leden uit te breiden. Den ZeerEerw. Heer Pastoor Verhagen, die eveneens op deze vergadering aanwezig was, sprak de leden toe en deelde o.a. mede, dat hel bestuur van bovengenoem de vereoniging voornemens is ten bate van de meubileering van het Antonius- parochie-huis, met medewerking van de tooneelvereeniging D.V.S.V. een gecostu- meerde voetbalwedstrijd 'le organiseeren. welke plannen door ZijnEerw. ten zeer ste worden toegejuicht. Hij spoorde de leden aan hieraan hunne volle mede werking te verleenen. DUSSEN. R.K.V.V. DusSensche Boys. I11 hotel „Koppelpaarden" hield de 'R.K.V.V. Dussensche Boys Zondag j.l. een algemeene vergadering, waarop de installatie van het nieuwe bestuur plaats had. Besloten werd a.s. Zondag de wedstrij den te doen aanvangen en wel tegen een elftal der supporters-vereeniging. Hiervoor zijn door den voorzitter twee paar schoenen beschikbaar gesteld. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys. Veersche Boys 1 speelde Zondag j.l. een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen de voetbalvereeniging Hieronymyus uit Tilburg. De Boys moesten voor den twee den maal in bovengenoemde club hun meerdere erkennen, daar zij voor den tweeden maal verloren met niet minder dan 13. DUIVENSPORT. K.N.V.B. Promotie 2e klasse. Limburgia heeft door haar gelijk spel tegen Bleijerheide beslag weten te leggen op het laatste puntje dat noodig was voor het eerste klasserschap. Proficiat. Zooals le voorzien was heeft Helmond met groote cijfers van Middelburg kun nen winnen, waardoor de Brabanders in puntenaantal gelyk zijn gekomen met WAALWIJK. ,,De Eendracht". De P. V. „De Eendracht" hield j.l. Za terdag 11 Juni een wedvlucht vanuit Sal- bris Afstand 522 km. De duiven werden gelost om 6.20 uur met Z.W. wind. De eerste duif werd geconstateerd om 2.23.24 en de laatste prijswinnende duif 0111 4.27.7 uur. De uitslag der wedvlucht is als volj^t G. v."Huiten 1; J. van Bladel 2, 15 17; Th. de Ronde 3, M. Leijtens 4, 6; K. Broumels 5, 9 14 20; C. itlox 7, 11; P. L. Pullens 8, 10; Joh. Verhagen 12; P. Schoemans 13; Th. Duijvekam 16; A. Stokwielder 18; J. Allessie 19; J. de Wit 20; P. de Jong 22; C. Verhulst eerste overduif. Het kampioenschap Vitesse-vluch- ten van de P. V. „De Eendracht" verliep als volgt; 1 P.' v. d. Velden 2271 pnt. 2 A. Stokwielder 2260 pnt. 3 A. van Eijck 2162 pnt. 4 Th. de Ronde 2087 pnt. 5 J. v. Bokhoven 2071 pnt. 6 G. Schoemans 2011 pnt. 7 J. Verhagen 1616 Pnj- 8 G. v. Huiten 1674 pnt. 9 M. Leijtens 1854 pnt. 10 K. Broumels 1629 pnt. RAAMSDONKSVEER. Zondag j.l. hield de combinatie van Postduivenverenigingen G.E.O. 'n wed vlucht vanuit Salbris (Frankrijk). Af stand 516 km. In concours 81 duiven. Gelost 0111 6.20 uur. De prijzen werden als volgt toegekend: II. van Kappel 1; E. van Dortmond 2; C. Zijlmans 3, 9; L. van Diem-Keijzers 4; C. van Suijlekom 5, 13; J. van Alphen Fr. Hanegraaf 7, 15 18; C. Kerremans 8; Math, de Ruijler 10, 20; A. Dupont 11; M. Krooswijk 12, 19; C. Hommel 14; A. Feskens 16; J. Kamp 17; A. M. Theuns 21. Eerste constateering om 2.23.33. Laatste prijswinnende duif om 3.48.43. Eerste hoofdprijs is verdiend door Fr. Hanegraaf met 7, 15. Tweede hoofdprijs door M. Krooswijk met 12, 19. Derde hoofdprijs door M. de Ruijter met 10, 20. A.s. Zondag wordt een vlucht gehou den vanuit Orleans. WIELERSPORT. INTERNATIONAAL CRITERIUM VAN SCHEVENINGEN. Het internationaal wüeler-criterium te Scheveningen is nu juist geen overweldigend succes geworden. Wel was de belangstelling enorm, maar de wedstrijden vielen danig tegen. De uitslagen luiden: Amateurs en onaf hankejij ken (7 ronden van 5,2 K.M. elk): IJ. Mar tens, Tilburg, lijd 55 min. 33,8 sec.; 2 J. Janssen, Eindhov enop 5 lengten; 3 Tilburgs, Helmond; 4 van Noort, 's-Gravenhage; 5 v. d. Berg, Ouderkerk aan den IJssel; 6 Lodewijks, Leiden; 7 Smits, Rotterdam; 8 Driessen, Voor burg; 9 A. Pijnenburg, Tilburg; 10 Hordijk, Roterdam; 11 ex aequo een groep van ca. 40 renners, allen in den zelfden ijd als de winnaar. Wedstrijd achter Derny's over 104 Km.: 1 De Kuijsscher, tijd 2 uur 24 min.; 2 Vissers (op duizend M.); 3 Ar- chambaud; 4 Demmenie; 5 v. Amster dam; 6 Litschi7 Rossi; 8 Clemens; 9 Montero; op een ronde en meer: 10 Kaers11 Majerus; 12 Knecht; 13 Kint; 14 Slaats; 15 Romain Maes. WEGKAMPIOENSCHAPPEN TE VALKENBURG. In de Maandag verreden wegkampi- oenschappen te Valkenburg is Helle- mons er in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap voor Nederland. Door de slechte weersomstandigheden was de wedstrijd zeer zwaar en er wa ren dan ook tal van uitvallers. De uitslag luidt: Afstand 148.823 Km. Beroepsrenners: 1 Helleinons, 4 uur 47 min. 42.4 sec.; 2 Overweel; 3 Ivroese. Amateurs: 1 Engel, 4 uur 48 min. 50 sec.; 2 De Groot; 3 De Hoog. Onafhankelijken: 1 Tacken, 4 uur 50 min. 5.6 sec.; 2 Textor; 3 Willems. Het protest van Helmond uit den wed strijd Limburgia—Helmond, wegens het niet 'toekennen van een strafschop, wei d afgewezen. Het verluidt, dat nu de Olympische Spelen 1944 aan Londen zijn toegewezen. Overwogen wordt een nieuw, reusachtig stadion bij de Engelsche hoofdstad te bouwen. Dit stadion zou 163.000 zitplaat sen tellen waarvan 119.000 overdekt Er zou een parkeerplaats worden aangelegd, dat aan 10.000 auto's een plaats zou bie den, terwijl door een ondergrondsche gang 1000 toeschouwers per minuut het stadion zouden kunnen verlaten. 45000 Toeschouwers woonden te Boe karest den voetballandenwedstrijd bij lusscheg Italië en Roemenië. Italië won de ontmoeting met 10. Aan de uilnoodiging tot deelneming aan de Olympische Spelen in 1940 heb ben reeds 39 landen gevolg gegeven, waaronder Nederland. In de ronde van Duitschland leidt Urn- benhauer met slechts 5 minuten voor sprong op Scheller. Blijkens de voorloopige inschrijvingen laat het zich aanzien dat de T.T.-races te Assen ook dit jaar weer een enorm succes zullen zijn. HET LEGER WORDT GROOTER. Het leger wordt steeds grooter. Da gelijks sluiten zich duizenden en dui zenden aan bij de zienden, die weten wat de wereld ontbreekt: rechtvaardig heid en naastenliefde. Met groote drommen trekken zij op ter prediking van hun ideaal en steeds winnen zij meerdere aanhangers, die eveneens be grijpen, dat alleen Geestelijke en Mo- reele Herbewapening de wereld uit de-" zen noodtoestand kan redden. In alle lagen der bevolking wint de ware gedacte steeds meer veld, dat al leen een innigere beleving van de oer oude principes: rechtvaardigheid en naastenliefde ons een nieuwe en-betere maatschappij zal schenken. M. B. VEILING DRUNEN. Aardbeien 1638; Asperges 733; Snijbooncn 3136; Dubbele boonen 30- 38; Wagenaars 3237; Tuinboon 513; Krombek 1617; Doperwten 11—15; Peulen 1317:Postelijn 46; Andijvie 6—10; Aardappelen 810; Rabarber 2— 4; Savoien 35; Spitskool 46 alles per kilogram. Bloemkool 210; Komkommers Wit 26; Komkommers groen 24; Sla 1/2 1; Andijvie 25.1/2 alles per sluk. Peen 3—5.1/2; Selderij 3/4—1.1/2; Pe terselie 12; Juin 11.1/4 alles per bos. KONING BORIS NAAR ENGELAND. De diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph verneemt, dat ko ning Boris van Bulgarije, indien de in ternationale toestand het toelaat, in September a.s. een bezoek aan Enge land zal brengen, evenals hij dit in het afgeloopen jaar deed tijdens de crisis- dagen van September j.l. Het bezoek zal van private# aard zijn en het is mogelijk dat koning Boris weer naar Balmoral zal gaan. Hij zal ook van de gelegenheid gebruik maken om zijn reeds uitgebreide persoonlijke kennis van Engeland met een studie der jongste ontwikkeling aan te vullen. SPANNING ONDER DE JOOD- SCHE BEVOLKING IN PALESTINA. Sedert Maandagmorgen zijn er reeds weer acht bommen en een mijn ont ploft. Zeven bommen vernielden tele fooncellen in verschillende wijken van Tel Aviv. Een andere deed een lichten brand in de buurt van het station ont staan. Te Jaffa is een Engelsch politiebe ambte door een bom zwaar gewond. Door een andere is een Arabisch koet sier gewond. Door een en ander is een ernstige spanning ontstaan onder de Joodsche bevolking, tusschen de gematigde aan hangers van de politiek van het Jood-, sche agentschap en de extremistische revisionisten. In een club van de revi sionistische jeugd is het tot een vecht partij gekomen, waarbij zes leden van de organisatie gewond werden. Het meubilair werd vernield en een portret van Jabotinski, den leider, beschadigd. DE SPANNING TE TIENTSIN. De woordvoerder van het Japansche garnizoen'te Tientsin heeft volgens Do mei verklaard: Er is cen grens aan het geduld en ons geduld is thans uitgeput. Wij hebben besloten de noodige maat regelen te nemen voor de handhaving 'an orde en rust in Noord-China en ook voor onze zelfverdediging. In Maart en April zijn drie Japansche sol daten door Chineesche terroristen ge dood. De Woordvoerder zeide verder, dat het geen nut had, met de Britsche au toriteiten nog langer te onderhandelen over de uitlevering der moordenaars van Tsjeng Sji-kang, welke uitlevering door de Britsche autoriteiten is gewei gerd. I)e Italiaansche athletiek federatie heeft aan de Fransche athletiek federa tie medegedeeld, dat de landenwedstnjd ItaliëFrankrijk, welke op 18 Juni Ie Venetië zou worden gehouden, geen doorgang zal vinden. HET BETREKKELIJK KLEINS BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN, KOMT VEELVOUDIG TERUG.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6