SPORT PRESTO NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. Sport Varia DRUNEN. :%rï Na de besprekingen, die in 't Krem lin werd gehouden, weigerde Strang zich over de conferentie, die de lang ste was sedert het begin der onder handelingen met de Sowjes-Unie, uif te laten. Wel verklaarde hij, dat do onderhandelingen werden voortgezet en dat spoedig een nieuwe bespreking met Molotow zou worden gehouden. De conferentie werd ook bijgewoond door Potemkin, die als Fransch tolk fungeerde. ARRESTATIE TE BRATISLAVA. De Slowaaksche autoriteiten hebben volgens Havas wederom dertig arres taties verricht te Bratislava. De gear resteerden, die onmiddellijk naar een concentratie-kamp te Ilava zijn over gebracht, worden er van beschuldigd, legen de regeering gerichte vlugschrif ten te hebben verspreid. De Slowaak sche pers voert een felle campagne tegen de verwekkers van onrust, „die onder voorwendsel van panslavismc het onafhankelijke Slowakije naar zijn einde willen sleepen". Zooals men weet werd Sidor door de Duitschers van pan-slavisme beschuldigd. Volgens het Slowaaksche blad A Zet heeft de Slowaaksche regeering ge constateerd, dal er gebrek aan ar beidskrachten heerscht. Besloten werd dat 5000 van de 50.000 Slowaaksche arbeiders die thans in het Duitsche rijk werken, teruggeroepen zullen worden. DE „ST. LOUIS" TE ANTWERPEN. Het Duitsche s.s. „Saint Louis" zal, naar een woordvoeder van de Ham burgAmerika Lijn mededeelde, op de terugreis uit Midden-Amerika met zijn ruim 900 Joodsche passagiers als eerste haven in Europa Antwerpen aandoen, waar het schip vandaag zal arriveeren. De vluchtelingen, die een zoo rampzalige reis naar Midden-Ame rika achter den rug hebben, zullen, naar voorts vanwege de H.A.L. werd medegedeeld, te Antwerpen ontsche pen. Er zullen ongeveer 250 naar Frankrijk doorreizen, 250 naar Enge land, 250 naar België en de rest naar Nederland. TOKIO NEEMT HET STANDPUNT VAN DE MILITAIREN TE TIENTSIN OVER. Als gevolg van een conferentie tus- schen den Japanschen minister van oorlog, Itagaki, en dien van buiten- landsche zaken, Arita, heeft de verga dering van de vijf voornaamste minis ters besloten het standpunt van de Japansche militairen te Tientsin over te nemen en te steunen, aldus meldt Domei. Zooals met weet houdt dit stand punt in, dat Engeland door te wei geren vier van moord verdachte Chi- neezen uit te leveren, een bewijs heeft geleverd niet met Japan te willen sa menwerken. De hierdoor ontstane moeilijkheden kunnen slechts een op lossing vinden wanneer Engeland be reid is zijn geheele houding te herzien door met Japan samen te werken aan den opbouw van een nieuwe orde in Oost Azië. De Japansche regeering betreurt het dat ais gevolg van de isoleering van de Britsche concessies onderdanen van andere mogendheden o.a. van de Ver. Staten, Duitschland en Italië on gerief ondervinden. Er is geen wijzi ging gekomen in de fundamenteele Japansche politiek om het leven en het bezit van onderdanen van derde mogendheden te beschermen, daarom hoop Japan dat deze buitenlanders hun kalme houding zullen bewaren, Japan's werkelijke bedoelingen zullen begrijpen. De Britsche consul-generaal te Tient sin hejeft Donderdagavond bij zijn Japanschen collega een zeer krachtig protest ingediend tegen de manier waarop men de Engelschen behandelt, die de concessie willen verlaten. De Britsche consul heeft geëischt, dat de Japanners onmiddellijk maatregelen nemen om aan het visiteeren van Brit sche onderdanen een einde te maken. Tevens eischt hij, dat de Japanners de Britsche schepen ongemoeid zullen laten. In de protestnota wordt nog aangestipt, dat de Japanners bij de vi sitatie het vooral op de Engelschen gemunt hebben en onderdanen van andere nationaliteit ongemoeid laten. De consul eischt onmiddellijk ant woord. De tweede- dag van de Japansche blokkade der Britsche concessie te Tientsin is aangevangen met een inci dent: agitatoren wisten een menigte van 2000 Chineezen te bewegen, de barricaden te bestormen. Sterke af- deelingen Britsche troepen, met mi trailleurs bewapend en de bajonet op het geweer verzetten zich hiertegen en verspreidden de aanvallers. Tegen het middaguur laaide de onrust onder de Chineezen opnieuw op als gevolg van ophitsing door in burger gekleede personen. Volgens de meening der Britsche militairen waren dit Japan sche Ivoreanen. Later in den middag werd het weer kalmer in de concessie. De zaken in Tientsin liggen bijna geheel stil. Van de 100.000 Chineezen, die anders in de Britsche en Fransche concessie werkzaam zijn, waren er vandaag 2000 opgekomen. De stoom vaartmaatschappijen te Sjanhai accep teeren geen goederen meer voor Tient sin, doch bepalen zich' tot het vervoer van passagiers. Ook in de internationale concessie op Koelangsoe neemt de spanning toe. De plaatselijke Japansche militaire autoriteiten hebben, naar United Press bericht, op eigen gezag dezelfde maat regelen genomen als te Tientsin zijn genomen. Drie Japansche oorlogssche pen controleeren alle verkeer tusschen het eiland en het Chineesche vaste land, zoodat reeds ernstige voedsel- sehaarschte begint te heerschen. BRITSCH-POOLSCHE BESPREKINGEN. De Poolsche militaire en economi sche missies, onder leiding van gene raal Ray ski en kolonel Koe, zijn heden ochtend met haar werkzaamheden be gonnen. Naar de diplomatieke mede werker van Reuier verneemt, zullen de onderhandelingen voornamelijk de drie volgende punten behelzen: 1. Levering van oorligsmateriaal door het Vereenigd Koninkrijk, in het bij zonder geschut van zwaar kaliber en vliegtuigen. 2. De levering van grondstoffen uit de Britsche koloniën en de dominions ten behoeve van de Poolsche industrie. 3. De kweste der financieele credie- ten, gedeeltelijk voor de financiering van de onder 1 en 2 genoemde aankoo- pen, gedeeltelijk ook voor de Poolsche binnenlandsche economische behoef ten. ITALIAANSCHE KONING EN FRANCO NAAR BERLIJN. Naar verluidt zullen koning Victor Emanuel van Italië en generaal Franco binnen niet al te langen tijd een be zoek aan Berlijn brengen. De voorbereidingen voor deze beide bezoeken zouden half Augustus aan vangen. Ongerustheid over Schusschnigg Volgens de Evening Standard maken de vrienden van Schussch nigg zich den laatsten tijd ongerust over het lol van den gewezen Oostenrijkschen bondskanselier. Sedert eenige weken heeft zijn vrouw, die hem voordien eens per week mocht bezoeken, hem niet meer gezien en evenmin over hem hooren spreken. Een tweede bezoek aan Canada van Koning George In den loop van zijn onderhoud met den Canadeeschen premier Mackenzie King heeft koning George nog gezegd dat het bezoek zoozeer zijn stoutste verwachtingen had overtroffen dat hij hoopte in de gelegenheid te zijn om nogmaals een bezoek aan Canada te brengen maar dan in gezelschap van zijn beide dochters. K.N.V.B. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Bijna is hel beslist. Hoogwaarschijnlijk wordt morgen de voorlaatste ronde ge draaid voor deze uiterst spannende race. De meest belangrijke wedstrijd is mor gen wel de ontmoeting tusschen DWS en NEC. Wie zal hier als overwinnaar uit het strijdperk treden'? Het is en blijft een open vraag, waarover met zekerheid niets te zeggen valt, want de Amsterdammers en de Nijmeegsche inenschen geven el kaar niets toe. Afwachten is dan ook de boodschap. De Noordelingen krijgen Ajax op be zoek, zoodat wfj hier de hekkensluiters den strfjd zullen zien aanbinden tegen de leiders. Het meest voor de hand liggend is wel, dat de Ajaxieden de puntjes mee naar Amsterdam brengen. WAT IS SPORT? Wij lezen in De Sportweek: „Wij hebben nu twee kostbare Zater dagen opgeofferd om sportgenoegens te maken in Nèerlands grootste badplaat sen, Zandvoort en Scheveningen. In de eerste plaats werden auto-rennen gehou den, die in geen enkel opzicht daarop leken en in de tweede plaats wielerwed strijden, die niet anders waren dan een vroolijk fietstochtje in kleurrijke trui tjes". SPRANG. N. E. O. Zaterdagmiddag krijgt het eerste elf tal van N.E.O. de returnwedstrijd te spelen tegen Sparta, op het N.E.O.-ter rein aan het Oosteinde alhier. Deze wedstrijd beloofd zeer span nend te worden, daar Sparta er alles op zal zetten, om de puntjes mee naar Vrijhoeve te nemen. Wij wagen ons niet aan een voorspel ling omtrent den uitslag, maar hopen dat de match in goede verstandhouding zal worden gespeeld. Aanvang half zes. S. D. O. Het eerste elftal van S.D.O. gaat Za terdagmiddag naar Aalburg om tegen Wilhelmina aldaar een wedstrijd te spelen voor de Zaterdagmiddag-com petitie van den Brab. Voetbalbond. Wanneer de S.D.O.'ers zich van het begin tot het einde geheel geven, kun nen we den uitslag met vertrouwen af wachten. Herbert Sutcliffe, de 44-jarige cricke ter van Yorkshire, heeft zijn 5Ü.000ste run in de eerste klas cricket geslagen. Zijn score van 20 jaar bedraagt 50.0(58 runs in 1078 innings met een gemiddelde van 52.42. Het tornooi, dat te Kopenhagen wordt gehouden ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van den Deenschen Voetbal bond, is aangevangen met den wedstrijd tusschen de Noorsche en Zweedsche ploeg. De Noren wonnen met 10. De ouc|-internationaaI Bep Bakhuys, die deel uitmaakte van de bekende Fran sche profclub F. C. Metz, is op de trans fer-lijst geplaatst. Volgens den corres- pondent van l'Auto te Metz, is het zeer waarschijnlijk dat Bakhuys de gelederen van „Metz" gaat \erlaten. Padgham, de vermaarde golfspeler, is radeloos. Op het laatste oogenblik kwam hij tot de ontdekking dat hij vergeten heeft in te schrijven voor het open kam pioenschap op St. Andrews. Dadelijk heeft hij nog zijn inschrijving telegrafisch ingezonden, maar het was al te laat. In Zwitserland wil men weer terug- keeren tot het zuiver amateurisme in de voetbalsport. Als overgangsmaatregel zullen de salarissen der profs met 50% worden verminderd. Aan het internationaal wielercriterium van de stad Antwerpen op 1 Juli a.s. zal worden deelgenomen door Schultc, Kaers, S. Macs, Vissers, Bonduel, Somers e.a. De wedstrijd gaat achter Derny-mo- toren. In totaal zullen 20 renners starten. De 17-jarige Jean Nicole belooft heeJ wat voor de toekomst voor de tennis sport. Haar sterke punt is het allrond- spel. Met belangstelling ziet men haar eerste Wimbledon tegemoet, waar zij qua leeftijd nog maar juist toegelaten wordt. 17 en 25 Juni zullen te Vught groote Ruiterfeesten worden georganiseerd, waaraan tal van rij- en jachtvereenigin- gen zullen deelnemen. Geslaagd. Voor het diploma vakbekwaamheid voor broodbakken slaagde onze dorps genoot de heer Jan Verdiesen. Raadsverkiezing. Woensdag werd in onze gemeente de stemming gehouden voor den ge meenteraad, waarvan de gedetailleerde uitslag is als volgt: LIJST I. M. C. v. Halder Chr. Muskens P. A. C. v. Huiten M. Vrijhoeven Joh. v. Wezel Corn. v. Dal Am. Brok C. v. Delft M. A. Muskens In den raad zijn dus gekozen de hee- ren: M. v. Halder, Chr. Muskens, P. wast zuiver voor slechts één stuiver PRESTO ZEEPPOEDER SLECHTS 5 CENT PER PAK 3 van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. Nadruk verboden. 11. Ik wil hier een heel eenvoudig en rustig leven leiden, antwoordde Li lian vroolijk. Ik heb genoeg van Lon den en hel rumoerige opgeschroefde gedoe daar. Ik wil een plaatsje in uw zaak hebben alsof ik mijn heele leven niet anders gedaan heb. Ze bleven staan voor het groote étalage-venster van een keurig-inge- richten winkel, waarachter vele soor ten gebak en mooie doozen bonbons lagen. „Martha Watt, bakkerij en lunch room", stond in fijne vergulde letters op het raam. Wat een mooie winkel! Hij zou heusch in de Bondstreet niet mis plaatst zijn! Dat is een feit, viel juffrouw Watt haar nichtje met een stralend gezicht bij. Je vader wilde, dat ik mij uit de zaak zou terugtrekken! Hij wou me een royale lijfrente ge ven, maar daar moest ik niets van hebben. Toen hij me op die manier niet helpen kon, was hij niet tevre den, voor hij me in zoo'n schitteren de zaak geïnstalleerd had. Dat kon ik niet weigeren. Het is eigenlijk te mooi voor Woollacombe, maar ik verdien een goed stuk brood en dat is hét voornaamste. Alle inenschen uit de huurt komen hier thee drin ken als ze in de stad zijn; het is er ook een keurige gelegenheid voor. Maar, kom binnen! Lilian liet haar blikken goedkeu rend over de mahoniehouten toon bank met marmeren blad en de ge zellige zitjes met kleine tafeltjes gaan die met hagelwit damast be dekt waren. Het.is in één woord prachtig! riep ze enthousiast, maar één ding ben ik nog niet met mezelf eens. Moet ik een mutsje of een schort dragen of alleen maar een schort? HOOFDSTUK VIII. De engel. Den volgenden morgen bij het ont bijt sprak Lilian's tante de vrees uit, dat haar nichtje zich zou vervelen. Vanmiddag ga je zeker een be zoek brengen aan je vrienden? Lilian schudde het hoofd. Neen. Een van de redenen, dat ik hier ben gekomen is juist, dat ik eens een poosje geen van onze kennissen wil ontmoeten; voorloopig heb ik genoeg van ze. En ik hoop ook, dat u zult helpen 0111 mijn incognito te bewa ren en aan niemand vertellen, dat ik de als lunchroom-meisje vermomde dochter van een geforiumeerd par lementslid ben. Mijn naam alleen zegt niets; er zijn zooveel menschen die Turner heeten. Maar, drong haar tante aan je zult je hier vervelen. Heb je geen lust om te vragen of de gravin eens een avond komen wil?. Lilian glimlachte. Neen, tante, dank u. Een blik van begrijpen kwam op tante Marta's gezicht. Je bent zeker bang, dat ze niets van een winkel moet hebben, is het dat niet? Neen, tante, zei ze haastig, zoo is 'de gravin niet. De meeste inenschen anders wel, hoor, antwoordde haar tante met een zucht. Je kunt je niet voorstellen wat een dunk de vrouwen en dochters van de advocaten en bankiers hier in de stad hebben over zichzelf. Maar ik heb vaak gemerkt, dat de adel en de menschen van de buitens hèn nét zoo behandelen als zij het ons doen! En fin, zoo is de wereld nu eenmaal. Ik vind altijd, merkte Lilian op, dat vader en ik de eenigen in heel Londen zijn, die niet zoo kleinzielig waren. Maar ik ben aan mezelf begin nen te twijfelen. Zij keek haar tante ondeugend aan. Gaat 11 intiem om met de vrouw van den meesterknecht uit de bakke rij? Dat, antwoordde haar tante met beslistheid is heel wat anders. Het is niet te verwachten, dat ik met haar om ga, omdat haar man bij mij in be trekking is. Lilian lachte en deed geen pogingen om het debat voort te zetten. Ik ben bang, dat we de dingen maar moeten nemen zooals ze zijn, want niemand schijnt ze te willen of te kunnen ver anderen. Als jij je maar amuseert, ben ik al tevreden. Na zeven uur ben ik klaar, dan kan ik me met je bezighouden en je aan mijn kennissen voorstellen. Mijn meesterknecht is op 't oogenblik ziek, zoodat ik zelf haast den heelen dag in de bakkerij moet zijn. De druk ste tijd in den winkel is tusschen viel en zes, wanneer de menschen komen thee drinken en inkoopen doen. Dan zal ik tusschen vier en zes uur in den winkel en de lunchroom helpen, beloofde Lilian. 's Morgens ben ik van plan wandelingen te ma ken en 's avonds mag u mij aangenaam bezighouden Ik hoop maar dat je je niet ver veelt, herhaalde haar tante. Alleen wandelen is ook niet alles; wist ik maar een aardig meisje. O neen, alstublieft niet! Ik ken al veel te veel menschen; ik vind al leen wandelfen heelemaal niet onple zierig. Er zijn hier ook golfvelden, ver telde tante Martha. Lilian keek verheugd. Dal is heerlijk. Ik heb in den eindwedstrijd voor de dameskampioenschappen meegespeeld. Zou ik daar kunnen spe len? De captain van de damesclub is de vrouw van den dokter, een aller vriendelijkste vrouw. Vandaag zal ze wel hier komen 0111 haar week-reke- ningetje te betalen. Dan zal ik er maar eens naar vragen. Ik zal 0111 mijn golf stokken tele- grafeeren, zei Lilian, blij dal eenzame wandelingen niet haar eenig amuse ment zouden zijn. De vrouw van den dokter, mevrouw Amherst kwam inderdaad dien mor gen, zooals tante Martha verwacht had en scheen niet ongenegen 0111 Li lian onder haar hoede te nemen. Li lian verbeeldde zich een beetje neer buigendheid in haar manieren te ont dekken, maar hinderlijk was dat niet. Lilian vertelde, dat ze alleen 's mor gens zou spelen en ze meende, dat in mevrouw Amherst's stem iets van op luchting klonk, toen ze zei, dat zij tot haar spijt alleen maar 's middags op het golfterrein kon komen! Maar den volgenden ochtend zou zij Lilian in- troduceeren. Lilian bedankte haar voor de moei te die ze zou nemen. Vanmiddag is er bestuursvergade ring, ging de doktersvrouw voort en ik kan 11 wel de verzekering geven, dat u aangenomen zult worden. Uw •tante staat bij ons allemaal zeer in aanzien; zij is altijd bereid als het en op aankomt plaatselijke vereenigin- gen te steunen. Bent u van plan lang in Woollacombe te blijven? O neen, op zijn hoogst zes maan den. Mevrouw Amherst werd nog vrien delijker Ik zal 11 aan verscheidene aardige menschen voorstellen en ik ben overtuigd, dat u ons niet stijf of ongenaakbaar zult vinden. Het is vriendelijk van u, maar doet ,u geen moeite mij aan kennissen voor te stellen. Als er een beroeps speler is, wil die misschien wel met me meegaan. Ik mag nog wel weer eens een lesje nemen. (W (lt vervolgd). !üil (LI Totaal 903 LIJST II. H. Maas 153 38 10 201 LIJST III. W. v. d. Wiel 133 26 162 Th. Kuijs 22 1 2 25 Totaal 187 LIJST IV. C. Vughts 17 18 92 127 P. de Baay 11 25 93 129 R. v. Drunen 99 105 16 220 H. de Kruijf 3 19 4 26 Totaal 502 LIJST V. H. de Wijs 43 42 10 95 P. Voorbraak 4 4 8 Totaal 103 PRO 42-0419 A~ c 0 c 0 JS M 3 0 73 3 u "O -C ui re 0 Q h 345 77 27 459 61 128 37 206 12 1 68 81 8 26 5 39 9 8 17 18 1 19 19 8 12 39 9 3 12 8 13 21

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6