LAATSTE BERICHTEN RECHTZAKEN. KANTONGERECHT Sport Varia KA-MI-TO. Kaatsheuvelsche Middenstands Tentoonstelli ng Em. Pastoor-Deken Van Riel. f DUIVENSPORT adverteert in „de echo In Tientsin Vrijwilligers gereed voor mobilisatie. Rusland verlangt geen garantie voor zijn Oostgrens. BH| het spatbord en een mand aardbeien, zijn onze jongens er zeer goed afgekomen. DE RONDE VAN DLTTSCHLAND. Ambeg heeft de 16e etappe van de Ronde van Duitschland gewonnen. De algemeene rangschikking luidt: 1 Umbenhauer lit uur 9 min. 42 sec., 2 Scheller 114,16,33, 3 Zimmerman 114 uur 18 min. 20 sec., 4 Ou bron 114.18.37, 5 Thierbach 14.22.29, 6 Wierinckx 114 uur 24 min. 53 sec., 7 Petersen 114.25.44, 8 Wengler 114.29.18, 9 Spiessens 114 uur 34 min. 57 sec., 10 Nicvergeldt 114 uu- 35 min. 48 sec. 'Hel landciiklassemcnt luidt1 België 343 uur 36 min. 7 sec., 2 Zwitserland 343 uur 39 min., 3 Frankrijk 343 uur >4 min. 57 sec., 4 Duitschland 344 uur_ 27 min. 49 sec., 5 Gemengde ploeg 345 uur 36 min. 47 sec. „DE EENDRACHT". De P. V. „De Eendracht" hield op Zon dag 15 Juni een wedvlucht vanuit Or leans. Afstand 478 K.M. De duiven werden gelost om 5.40 uur vHri. met Westen wind. De eerste duif werd geconstateerd om 11.59.10 uur n.m. 'Dè laatste prijswinnende duif om 12.35.40 uur n.m. De prijzen werden behaald als Volgt A. Stokwielder 1D. v. d. Boomgaard 2; 26; J. Allcssie 3; A. v. Eijck 4, 9 10 15; C. Witlox 5; Joh. Verhagen 6, 13 31; P. van der Velden 7; K. Broumels 8, 11 17 20 27; Jos. van Bladel 12, 21 38; H. van Zeist 12, 14 33; M. Leijtcns 16, 30; G. van Huiten 18, 24; P. L. Pullens 1 34; P. v. d. Houdt 25; Th. de Ronde 22; G. J. Schoemans 23, 29 32; P. de Jong 28; J. Schoemans 35; P. Schoemans 36; D. de Kloe 37; J. de Wit 1ste overduif. „DE JEUGDIGE VLIEGERS". Zondag 18 Juni hield de Postduiven- vereeniging „De Jeugdige Vliegers" Waalwijk en „De Postduif" Drunen, een gecombineerde wedvlucht vanuit Or- .leans (Frankrijk). Afstand 478 K.M.; los pm 5.40 uur. Eerste duif om 11.56.4; jêatste prijsduif 12.32.14. De uitslag was als volgt: j A. Verhoeven 1, 15; Th. v. d. Geld 2; JJos. de Peffer 3, 4 9 11 14; P. Willemse, Drunen 5; Jos. Hensen 6; A. Stam 7; H. Knippels 8; A. van Eeten 10; H. van Ravenstcijn. Drunen 12, 16; Joh. Ver- hoofstad 13; Anl. van IIi 1st 17; L. de Bruine 18; Anl. Timmermans 19; C. Schuwer 20. De wedstrijd Denemarken Noorwegen is geëindigd in een 63 overwinning voor de Denen. In de Zondag gehouden ronde van Kieldrechl werd Middelkamp eerste. Hel kampioenschap van Nederand, uilgeschieven door den Nederlnhdsehen Bridge Bond, werd gewonnen door hel viertal van de Continentale Club, be slaande uil de heeren mr. E. C. Goudsmit, mr. F. W. Goudsmit, L. B. Einhorn ei, mr. J. R. C. van Bemmel. ft Tijdens de internationale wedstrijden Ie Oslo heeft de Ruyter een nieuw Neder- landsch record gevestigd op de 1500 M. Hij liep dezen afstand in 3 min. 57.5 sec. Het oude record stond met 4 min. 0.4 seconde eveneens op zijn naam en werd dus met 2.9 sec. verbeterd. ft Op de Boschbaan te Amsterdam hadden roei wedstrijden plaats. Nereus won de Oude Acht; Triton de Jonge Acht. ft Tijdens athletiekwcdstryden in Italië werden enkele goede prestaties verricht. Mario Lanzi verbeterde het Italiaansche record 400 meter door een tijd van 47.5 seconden te maken. Romeo bereikte bij bet polshoogspringen 4.07 meter, terwijl Beviacqua 9 meter 37.4 sec. noteerde op de 2 mijl. Naar wij vernemen zal de volgende sterke Ncderlandsche ploeg deelnemen aan de internationale athletiekwedstry- den, welke op 25 Juni te Antwerpen worden georganiseerd door Beerschot: Osendarp, Heinz, Baumgarten, Karl Baumgarten, Bulselaar, de Ruyter, Bras ser, Aarts. Hij ruste in vrede. Dinsdag-ochtend kwam 't bericht dat pastoor-deken van Riel in Mariëngaar- de te Tilburg was overleden. '"Na een lange worsteling tegen den dood, waartegen z'n krachtige natuur zich zoo hevig verzette, is onze zoo ge vierde en beminde oud-pastoor haar betere gewesten heengegaan. De her denking van z'n 40-jarig priesterfeest, waarop z'n oud-parochianen hem zoo gaarne nogmaals hun bewijzen van dankbaarheid en waardeering zouden hebben getoond, is juist door een ern- stigen en laatsten aanval zijner ziekte niet meer kunnen geschieden. Wij hebben nog onlangs kunnen wij zen op t geen pastoor van Riel voor zijne parochianen geweest is en gedaan heeft, zoodat wij thans met een kort in memoriam kunnen volstaan. Deken van Riel geboren 11 Juni 1873 is dus 66 jaar en begon zijn ^priesterlijke loopbaan in 1900 als ka-' p.elaan te Stratum. In Mei 1902 werd hij reeds naar s-Bosch geroepen als secretaris van het bisdom. 17 Jaren heeft hij deze' belangrijke functie met t rectoraat van t Groot-Ziekengast- huis met eere vervuld, toen zijn werk z n bekroning vond in de benoeming ,tot pastoor van de parochie van St. Jan Baptist. Hoe de pastoor werkte voor z'n pa rochie, door den bouw van onze mo numentale kerk, het St. Nicolaas-zie- kenhuis enz. is voldoende bekend en we herinneren ons nog zoo levendig op Welk een 'enthousiaste spontane wijze zijn 25-jarig priesterschap werd ge vierd. toen hem als geschenk het schit terende altaar in de kerk door de pa rochianen werd aangeboden. De plechtige uitvaart zal plaats heb ben op Vrijdag 23 Juni om 10 uur in de parochiekerk van de H. Margareta- Maria, Bredasche weg. waarna begra fenis op het R.K. Kerkhof aan den Bre- daschen weg. ft* „Het Nieuwsblad van het Zuiden" te Tilburg, schrijft o.m.: De rust, die na die dagen van emotie, intrad, verzamelde zijn laatste krach ten en zoo nam hij in Maart van het jaar 1935 zijn intrek in het pas geopend Tilburgsche Pension „Martëngaarde". V ier jaren hebben we hem hier leeren kennen, als een goeden, trouwen vriend, als een hoogstaand mensch, als een verstandige raadgever, als een heilig priester, die zijn kruis op waar dige wijze heeft gedragen en allen door zijn voorbeeld heeft gesticht. Is 't won der, dat er droefheid heerscht in „Ma- riëngaarde bij t verscheiden van hun aller vriend en belangstellend huisge noot. die voor ieder een goed woord over had en eenieder met raad en daad bijstond? Hij bleef zijn edel karakter toonen tot op het eind van zijn leven, dat zoo moeilijk uit dit brooze lichaam heenvlood. Met heilige toewijding en zorgvolle piëteit hebben de Zusters hem in zijn laatste dagen, zijn laatste uren, bijgestaan, dat God haar moge vergel den op duizendvoudige wijze. Intusschen bidden we God, dat Hij de ziel van Zijn dienaar, die hier op aarde door zooveel kruisen is gelou terd en geheiligd, moge opnemen in Zijn eeuwige woningen, om het loon te genieten, dat aan Zijn trouwe diena ren is toegezegd. VEILING drunen. Aardbeien 1432; Aardbeien voor 't qc~ Kersen 4G—54ï Snijboonen 1 L Wagenaars 31—39; Dubbele boon 39—41; Tuinboon 5—8; Krombek 10—17; Erwten 11—15; Peulen 17—23: Asperges 740; Tomaten 16—28; Postc- i'ro o°,T7' Andijvie 68; Aardappelen 5 i ,o l. Rabarber 2—4.1/4; Savoien 2.1/26; Spitskool 46.1/2 alles per kg. O B;°^k°„01 2—10' S,a 1 /215 Andijvie 23.1/2; Komkommers 24 alles p. st. Peen 36.1/4; Kroten 2.3/43; Selde rij 1/21.1/2 alles per bos. VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGE VING. Eere-Comité en Comité der zoo schitterend geslaagde Ka-Mi-To-tentoonstelling te Kaatsheuvel in de expositie-zaal. Wij hebben gaarne gebruik gemaakt van de vriendelijke invitatie om eens persoonlijk een bezoek te brengen aan de Ka-Mi-To te Kaatsheuvel en heb ben ons dat bezoek niet beklaagd. In tegendeel. wij hebben verbaasd gestaan over 't geen hier de R.K. Midden- stands-vereeniging heeft weten tot stand te brengen, een jaarbeurs in 't klein en dan in elk opzicht zeer ver zorgd. De tentoonstellingshal smaakvol ge- drappeérd, de stands uniform gedeco reerd. de tal van artikelen keurig ge ëtaleerd. kortom het geheel en alles af zonderlijk maakte op de vele bezoekers een uitstekende indruk, een indruk van verbazing, van verrassing over 't hier door.comité en standhouders ge presteerde, iets elke groote stad waar dig. Dit alles is te danken aan het actieve, energieke comité met aan 't hoofd den heer Schraauwers en als secretaris den heer Snoeren en de overige leden daar omheen en de heer Jan Remmeren, de werker op zoo talrijk terrein in Kaats heuvel, als adviseur. Maar ook de standhouders, een veertigtal, hebben hun belang en t belang der plaats be grepen en hun volle medewerking toe gezegd en gegeven en zoo was een ge heel tot stand gekomen, dat voor in woner en vreemdeling respect afdwong en dat door zeer velen ook van buiten is bezocht en bewonderd, niet 't minst door middenstanders uit tal van plaat sen, we noemen Waalwijk, Waspik, Dongen. Steenbergen. Hilvarenbeek. tot Blerick toe. Het Kamito-comité, de deelnemers, de gemeente zelf mogen met eere terug zien op deze eerste middenstands-ten toonstelling, die wij gaarne aan andere plaatsen ter navolging aanbevelen. Hier is bewezen wat eendracht ver mag, dat men niet bij de pakken moet neerzitten en niet bij eersten tegenslag het werk moet laten rusten. Hier heerschte de juiste samenwer king, de prettige sfeer die voor zulk een moeilijke en kostbare onderneming noodig zijn, waardoor ook over 't ge heel de toon lag, die men zoo gaarne wenscht. Hulde daarvoor aan die mannen van initiatief, hulde daarvoor aan de buiten gewone en navolgingswaardige samen werking, die, men ziet het ook hier, tot groote dingen voert, die een eer en een belang zijn voor den Middenstand, maar niet minder voor den naam der plaats. In 1932 werd door Mgr. Diepen het dekenaat St. Geertruidenberg waaron der Waalwijk ressorteerde gesplitst, en werd Pastoor van Riel de eerste Deken van Waalwijk. Pastoor van Riel was destijds o.m. adviseur van den diocesanen Maria- bond, van den R.K. Vrouwenbond, van het Wit-Gele Kruis, van dén R.K. Ned. Bond van Lederfabrikanten e.m.a. Jammer dat het vele werk de krach ten van den vroeger oogenschijnlijk kerngezonden Herder ondermijnd had den en hij te vroeg (in 1934) eervol ontslag moest vragen, waarna hij zich aanvankelijk in een pension te 's-Gra- venhage vestigde om na eenigen tijd naar zijn geboorteplaats te gaan om in Mariëngaarde aldaar zijn rustend leven door te brengen. Na een langdurig en voorbeeldig ge dragen lijden is pastoor van Riel al daar ontslapen, betreurd door z'n fami lie, vele vrienden en oud-parochianen, die den vereerden doode zeer zeker in een hartelijk gebed zullen blijven ge denken. Het vrijwilligerscorps in de Brit- sche concessie heeft, naar Reuter meldt, bevel gekregen zich gereed te houden voor onmiddellijke mo bilisatie. Voorts is het Britsche escortevaartuig ..Sandwich" Dinsdag middag te Tientsin aangekomen en korten tijd later werd medegedeeld dat het escortevliegtuig „Lowestoft1', dat reeds eenigen tijd bij Tientsin voor anker ligt en vandaag zou vertrekken, zijn vertrek heeft uit gesteld. Na de officieele Britsche verklaring van Dinsdagmorgen wordt thans ook van Russische zijde ontkend, dat de Sovjet-Unie bij de onder handelingen over de afsluiting van een anti-agressiepact met Engeland en Frankrijk den eisch heef! gesteld, dat het pact zich ook zal uitstrekken tot het Verre Oosten. Zekere Duitsche bladen, aldus zegt een communique van het Russische Tass-agentschap, hebben het bericht gepubliceerd, dat de Russische regeering bij haar onder, handelingen met de Britsche en Fransche vertegenwoordigers staat op een garantie van de grenzen der Sovjet—Unie, in het Verre Oosten. Het Tass-agentschap is evenwel ge machtigd te verklaren, dat deze berichten volkomen zondereenigen grond zijn en uilsluitend uit de ver beelding voorispruiten. De voortgang in de onderbande lingen omtrent de afsluiting van hel pact worden thans, naar de diplo matieke correspondent van Reuter in goedingelichte kringen verneemt, gunstiger beoordeeld. Britsch Koningspaar komt Donderdag terug. Voorbereidselen voor de ontvangst. Het schip, waarmee de Koning en de Koningin van Engeland naar Engeland terugkeeren, de «Empress of Britain», is de gevaarlijke ijsberg zone van den Atlantischen Oceaan veilig gepasseerd. Donderdag zal het Koninklijk paar te Southampton aankomen reeds nu maakt Londen zich gereed voor de ontvangst. Als de «Empress of Britain», ge ëscorteerd door schepen van de thuisvloot in Southampton aankomt zoo schrijft de «Daily Mail» zullen vele leden van de Koninklijke familie het schip opwachten. Voor de reis naar Londen verder gaat, zal er aan boord eersteen kleine familie-réunie gehouden wordende prinsesjes Elizabeth en Magaret Rose zullen hun ouders begroeten, en ook Koningin Mary.de Hertog en Hetogin van Kent, de Hertog en Hertogin Gloucester en de Princess Royal met haar echtgenoot, Lord Hazewood, zullen aanwezig zijn. Op Waterloo slation zullen behalve bestuurderen van Londen, Chamber lain en de ministers ter begroeting aanwezig zijn; daarna gaat de tocht naar Buckingham Palace. De straten, waar het Koninklijk paar door rijdt zullen niet door de overheid versierd worden men laat dit aan de bewoners zelf over. Daar de Koning en de Koningin pas 's middags om half zes in Lon den aankomen, verwacht men een enorme belangstelling. Vele werk gevers geven hun employés wat vroeger vrij, opdat zij van den intocht getuige kunnen zijn. In het geheele and zullen feeste lijkheden georganiseerd worden om de terugkomst van het Koninklijk paar te vieren. Men verwacht dat de belangstelling nog grooter zal zijn dan bij de kronigsleesten. Een jeugdige schoenmaker uit Waalwijk had zich ter zake van mishandeling voor den politierech ter te verantwoorden, doch was niet ter zitting verschenen. Als getuige verscheen zijn vader, welke te ken nen gaf dat het thuis met zijn zoon niet goed gaat, zoowel tegenover hem zelf als de andere familieleden. Het bleek evenwel, dat de jongen niet heelemaal normaal is. Conform den eisch veroordeelde de politie rechter hem tot drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. Een landbouwer te Drunen had een 82-jarige man mishandeld op 't land, door hem met de »rijf» in de borst te stooten op 6 Mei j 1. Tegen hem werden f 20 boete en een voorwaardelijke gev. straf van drie weken geëischt. Hij werd veroordeeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis. s'-HERTOGENBOSCH. UITSPRAKEN. Do kantonrechter Ie 's-Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen: G. v. 11., Waalwyk, arbeidswet 6 boete W. v. H., Waalwijk, idem, 6 boete A. v. H., Waalwijk, idem, 6 boete A. W. v. H., Waalwijk, idem, 6 boete W. v. d. V., Vlijmen, idem, 2 x 10 boete J. V., Raamsdonk, vracht- verdeelingswet, ƒ6 boete J. L., Dru nen, crisis-zuivelbesluit, 25 boete Th. v. I)., Waalwijk, veiligheid verkeet, vrijspraak J. v. K., Raamsdonk, afge sloten weg berijden, 3 boete L. v. I)., Sprang-Capelle, geen wit spatbord, 3 boete P. K.„ Waalwijk, op wandelpad rijden, 3 boete A. v. L., Waalwijk, openbare dronkenschap, 10 boete C. H. P., Vlijmen, rustdag besluit, 5 boete W. M. v. I)., Waalwijk, idem, 5 boete C. H. P., Vlijmen, idem, schuldig zonder toepassing van straf G. B., Eethen, doorgang niet vrijlaten, 25 boete W. S., Vlijmen, twee per sonen op rijwiel, 2.50 boete. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Donderdag 22 Juni a.s. zal de minister-president Dr. H. Colijn, zijn 70sten verjaardag herdenken. In verband hiermede namen wij een kijkje in de Haar lemmermeer, de geboorteplaats van den minister. De school van meester Val kenburg, waar Dr. Colijn kweekeling was, aan den hoofdweg te Nw.-Vennep.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3