GEMENGD NIEUWS Trouwbrieven, Trouwkaarten AGENDA'S ADVERTENTIEN \J HEUSDEN. 'S-HERTOGENBÜSCH. RAAMSDONK. RAAMSDONK. SPRANG-CAPELLE. TILBURG. LOTISICO. L3TISIC0, Voor in oud~Hollandsch of fantaisie» de nieuwste modellen*! den: de KaMiTo maakt een grool- steedschen indruk, zoowel in opzet als uitvoering. De verzorging van de stands is in alle opzichten tot in de uiterste finnesses af. Mogen we een uitzondering maken op wat wij vhierboven schrijven, dat we geen stands afzonderlijk kunnen hespreken, dan zou het zijn voor de propagandastands van de K.J.M.V., waar Moderator v. d. Wiel steeds aan wezig was en die van Santos bpheerd en verzorgd door de heer H. Vrinten. Beide stands waren aan den ingang van de hallen opgebouwd en toonden door plaatsing en verzorging, dat de geestelijke en sociale belangen door onze middenstanders gesteld worden boven de materialistische belangen dér gemeenschap. De muzikale rondwandeling, Zater dag door de Harmonie Euphonia en Zondag door de harmonie Apollo bracht natuurlijk heel wat belang stelling op de been, terwijl de jeugd enthousiast deel nam aan de verschil lende KaMiTo-vlaggen wedstrijden, die door den dag gehouden werden. Voor al dit punt bleek een mooie reclame voor 't KaMiTo-bezoek. Was het Zaterdag reeds gezellig druk op de KaMiTo Zondag is het na den middag tot in den laten avond zoo enorm druk geweest van bezoekers zoowel uit als ver builen Kaatsheuvel, dat er in de ruime gan gen gewoon geen doorkomen aan was, de constmiptietent was steeds boorde vol. Bij de sluiting der stands op Maan dagavond toen het weer enorm druk was wijdde de voorzitter van de KaMiTo een speciaal woord van dank voor de spontane medewerking genoten van de pers, zeer bijzonder van het plaatselijk blad, dat in een zeer verzorgd nummer een niet te zeg gen propaganda voor de KaMiTo ge maakt heeft. Voorts dankte hij de slandshouders voor hun prettige samenwerking, de pachters der buffetten voor hun prima zorgen, terwijl ten slotte de heer Jan Kemmeren een hartelijk dank en hui dewoord spreekt. Er kwamen meer dan 4000 bezoe- kers. Vi 6. navolgende wo- BENOEMD. De heer J. P. A. Brands te Tilburg, ambtenaar ter Gemeente-secretarie al hier is met ingang van 1 Juli benoemd lol ambtenaar ter gemeente-secretarie in Breda. "(afd. Algemeene Zaken). Een pracht promotie voor den jongen ambtenaar, die hier noode zal gemist worden. GEMEENTERAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der gemeente Loonopzand, te houden oj) Woensdag 21 Juni a.s., des avonds om 7 uur ten gemeentehuize. AGENDA 1. Vaststelling notulen vorige ver gadering. 2. Ingekomen stukken, li. Voorstel om de voorwaarden te aanvaarden waaronder door den Staat der Nederlanden aan de ge meenten-aandeelhouders in de N.V. Waterleiding Maatschappij „Noord-West-Brabant" rentedra gende voorschotten werden toege kend. 4.> Voorstel om een crediet beschik baar te stellen voor hel verleenen van extra hulp aan werkloozen en daarmede gelijkgestelden (B- steun). Adres van 24 caféhouders in deze gemeente verzoekende het slui tingsuur voor de café's op Zater dag, Zondag en Maandag op 12 uur des nachts te willen stellen. Voorstel lot onbewoonbaarver- klaring van de ningen a. de woning staande aan de Hilschestraat no. 43, toebehooren de aan M. H. van den Hoven te Kaatsheuvel en bewoond door II. IJ pel aar; h. de woning slaande aan den Dreefscheweg no. 73, toebehoo- rende aan L. van der Linden te Kaatsheuvel en bewoond door H. van der Pas; c. de woning staande aan den Dreefscheweg no. 70, toebelioo- rendc aan Joh. Dirksen en cons., te Kaatsheuvel, welke woning on bewoond is; d. de woning staande aan den Dreefscheweg po. 52, toebehoo- rende aan E. Smulders te Kaats heuvel en bewoond door H. Nel ten e. de woning slaande aan den Dreefscheweg no. 48, toebehoo rende aan P. Nelten te Kaatsheu vel, die deze woning zelf bewoont f. de woning staande aan den Hil no. 70, toebehoorende aan en bewoond door Gebrs. W. en J. van Dongen. 7. Behandeling van het adres van L. C. van Cromvoirt te Kaatsheu vel, verzoekende hem de kosten geheel of gedeeltelijk te willen vergoeden, verbonden aan het be zoeken door zijn kind van de school voor buitengewoon lager onderwijs te Tilburg. 8. Voorstel lot wijziging van de be grooting van het Burgerlijk Arm bestuur dezer gemeente over het jaar 1938. 9. Voorstel tol wijziging der be- drijfsbegrootingen van hel gasbe drijf en van de exploitatie der drainagevelden, evenals ook van de gemeentebegrooling, geldende voor het dienstjaar 1938. 10. Voorstel lot wijziging van de al gemeene plaatselijke politie-\er- ordening dezer gemeente. 11. Schrijven van Gedeputeerde Sta ten in zake den verkoop aan M. Hamers te Kaatsheuvel en G. Vos Dzn. te Sprang-Capelle van weggedeelten loopende van do Tramlaan naar den provincialen weg. 12. Voorstel om een bedrag van 1.791.36 disponibel te stellen voor de aanstelling van 2 nieuwe gemeenteveldwachters. 13. Schrijven van A. van Berkel te Kaatsheuvel verzoekende den ont ruimingstermijn vafn de hem in eigendom toebehoorende onbe woonbaar verklaarde woningen staande aan den Driestapelen- sloel nrs. 63 en 64 te willen ver lengen. 14. Adres van het Parochiaal Kerk bestuur van Berkdijk verzoeken de de huur van de door hem ge huurde en door den heer H. A. de Bruin bewoonde gemeenlewoning staande aan den Dongenscheweg no. 117 te will enverlagen. 15. Behandeling van het voorstel door den heer Snoeren in de ver gadering van 4 April 1.1. gedaan tot het benoemen van een com missie, die tot taak zal hebben een onderzoek in te stellen naar het al of niet in het leven roepen van een crisisregeling voor werkloo zen en andere daarmede gelijk te stellen personen, voor wat betreft de betaling van ziekenfondspre mie. 15a. Voorstel om de voorwaarden te aanvaarden waaronder door het Rijk (Werkfonds) een voorschot groot 155.000.- wordt verstrekt, ten behoeve van verbetering van diverse wegen. 15b. Voorstel om het voormalig ge meentehuis in te richten ten dien ste van de luchtbescherming en de distributie van goederen voor het geval het noodig is «daartoe over te gaan. 16 Rondvraag. Wethouder Kruse (Financiën) stemde tegen de voorstellen op grond van noodlijdendheid der ge meente, in welke situatie hij deze doorbraak min of meer als een luxe beschouwde. Andere leden meende dat de ver- keeisopiossing niet ineer urgent is nu weldra degroote traverse Noord- Zuid tot stand komt en een groot deel van het verkeer uit de binnen stad wordt algevoerd. Met 16—1U stemmen werd het voorstel van li. en W .aangenomen. Na eenig debat werd een crediet van f2500.gevoteerd voor het treilen van voorzieningen aan het in desolateu toestand verkeerende politiebureau. Met klem werd de wenschelijkheid van een nieuw bureau door vele leden betoogd, waarbij de raad zich aansloot, in middels deze tijdelijke voorzieningen willende nemen. Dringend werden B. en W. ver zocht een ernstig beroep te doen op medewerking van het YVerklonds. De leden v. d. Bosch, Kuijpers en van Vugt stemden tegen den post, vreezend dat door deze voorzienin gen nieuwbouw zeker op de lange uaan komt. In den ouderdom van 68 jaren overleed alhier de heer H. van Herwaaaden, een gezien en geacht Heusdeusch burger. Meerdere jaren is hij lid van den gemeenteraad geweest, lid van den keikeraad der Ned. Herv. kerk, bestuurslid van de Heusdensche fanfare, van welke laatste hij een der pprichters was, terwijl hij zich bovendien in meer dere andere vereenigingen zeer ver dienstelijk heeft gemaakt. Het H. Vormsel. Maandag diende Zijne Excellentie Mgr. Arn. Diepen het H. Vormsel toe in de St. Joseph parochie aan de kinderen aldaar. De plechtigheid ving om 10 uur v,m. aan. Behalve de heeren Geestelijken uit de St. Joseph-parochie assisteerden de Hoogeerw. Heer Deken en de Heeren kapelaans uit de St. Jansparochie. Dm even voor elf was de plechtig heid waarbij aan pl.m.200 Kinderen het H. Vormsel werd toegediend, afgeloopen. waarna Mgr. naar Loon opzand vertrok, begeleid door de geestelijkheid om aldaar aan de kinderen van Loonopzand en oe Parochie de Moer het hl. Sacrament toe te dienen. Dinsdag arriveerde Zijne Excellentie, na ook in Waspik gevormd te hebben, tegen den midag wederom te Kaatsheuvel, waar in de parochiekerk van St. Jan aan ruim 500 vormelingen van deze parochie en die van den Berkdijk het H. Sacrament werd toegediend, in den namiddag bracht Mgr. een bezoek aan de Broeders van Liefde en de Eerw. Zusters. Van verschil lende huizen wapperde de driekleur. Aangewezen voor de Missie. De Weleerw. Pater Leo v. d. Linden, van de Witte Paters van Kardinaal Lavigerie, die op 3 Juni j.l. het H. Priesterschap ontving is door zijne overheid aangewezen voor de Afrikaansche Missiën in het Vicariaat Tanganika Op 30 Juli a.s. doet ZijnEerw. in onze parochiekerk zijn plechtige eerste H. Mis. LOON-OP-ZAND. R.K. Jonge Wetkman. J.l. Vrijdagavond hield de J. W. alhier haar algemeene vergadering welke zeer druk bezocht was. Na het J. W. gebed riep spreker allen het welkom toe, speciaal den Diocesane Directeur Rector Klaasen. Na de notulen volgde een keurig verslag omtrent het Dioc. feest te Eindhoven. Onderwijl had de trac- latie plaats. Rector Klaasen sprak vervolgens over het onderwerp; »De J. W.er op de fabriek Na deze treffende uiteenzetting had de uitreiking der oorkonden plaats voor de leden van den voorvormingscursus. Na een hartelijk woord door den Directeur-Voorzitter werd na een lied de bijeenkomst met gebed ge sloten. Onderhandsche verkooping. Dezer dagen werd het voormalige calé »Centraal« ouderhands ver kocht aan de brouwerij van Tuijn te Dongen. - Het café zal worden beheerd door den heer B. Cools, alhier. Gemeenteraad. De raad besloot op voorstel van B. en W. tot een doorbraak van de Prins Bernhardstraat naar de Zuid- wal langs het bestaande Refugiehuis en Paleis van Justitie, ter ontlasting van het verkeer door de binnen stad. De totale kosten zijn becijferd op f48.800 waarin het Rijk en de Provincie te zamen f17.440.sub sidieeren, terwijl het Werkfonds een voorschot verstrekt van f33.400. over 35 jaren met 2'/a pCt. rente. Het Refugiehuis, dat historische en architectonische waarde heeft, blijft behouden en zal t.z.t. wellicht door den justitioneelew dienst worden in gebruik genomen. Bij besluit van den Commissaris der Koningin in de prov. Noord brabant d.d. 17 Juni is benoemd tot veldwachter dezer gemeente H. M. Meijer, thans agent van politie te Amersfoort. RAAMSDONKSVEER. Tot regent der Antonetta Stichting alhier werd in de plaats van dokter B. Knaap, die wegens vertrek naar Utrecht als zoodanig bedankte, dooi den Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente benoemd de heerG.Oos terling. Enkele maanden geleden was van een vrachtauto een ijzere vat gevallen, hetgeen door een jongen werd verborgen. Toen het donker was geworden haalde hij het met een kruiwagen naar huis. Een en ander is thans uitgekomen. Het vat werd in beslag genomen en aan den eigenaar teruggegeven, terwijl tegen den jongen procesverbaal werd op gemaakt wegens verduistering. De marechaussee van de bri gade Raamsdonksveer heeft een goeden slag geslagen, doordat zij de hand heeft weten te leggen op een zwerver, zekeren N., die nog ver schillende misdrijven op zijn reke ning had staan. Hij bekende name lijk in 1935 te hebben ingebroken in een sigarenfabriek te Veldhoven en in een linnenfabriek te Eindho ven en voorts twee kippendiefstallen te hebben gepleegd. In 1937 kaapte hij voorts een heerenrijwiel. De man werd in arrest gesteld en overge bracht naar Eindhoven. RAAMSDONKSVEER. Uitslag gemeenteraadsverkiezing Lijst 1 (R.K. Staatspartij Gecom bineerde lijst Dorp en Veer) 1898 stemmen. Geiiozen N. A, van Seeters, Veer (aftr,); G. C. de Bont, Dorp (aflr.); J. J. de Jong, Veer (aftr.); H. L. Boelaars, Veer; A. A. Schoenma kers, Dorp; J. W. Mertens, Veer (aftr,); G. J. A. Nollen, Veer; C. J. Kauters, Dorp (aftr.); H. J. de Bruin, Veer (aftr.) Lijst 2 (Gecombiueerde lijst van de Christelijk Histor, en Anti Rev.) I Luchtvaart, gevestigd in het café van CAPELLE. De afdeeling Sprang-Capelle van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen hield in het ge bouw voor Chr. Belangen aan liet Bruggetje een algemeene ledenverga dering. Nadat de presidente de aanwezigen hartelijk welkom geheeten had, wer den de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedge keurd en vastgesteld, evenals het ver slag van de excursie naar de Gero- fabrieken te Zeist. Tot leden der commissie, belast met het nazien der boeken en bescheiden van de penningineesteresse, werden benoemd de dames C. de Bie, C. Arts en W. Haverlials. Op de Woensdag 26 Juli e.k. te 's-Hertogcnbosch te houden algemeene Provinciale ledenvergadering, waarop o.m. de lieer W. G. de Waard uit Wer kendam een lezing zal houden, zal de afdeeling vertegenwoordigd zijn. Zij die deze vergadering eveneens willen bezoeken kunnen zich voor 24 Juni a.s. opgeven bij de secretaresse, Mej A. Z. van der Hoeven. Na de gebruikelijke rondvraag bleef men nog eenigen tijd in gezellig sa menzijn bijeen, waarna de vergade ring onder dankzegging voor de be langstelling door de presidente ge sloten werd. Dezer dagen slaagde mej. H. P. Verduijn alhier, aan het Groot-Zieken huis te 's-Bosch voor het examen ver pleegster-hulp in de huishouding. Onze vroegere dorpsgenoote, mej. C. A. Treffers Pd., thans kweeke- linge niet akte te Utrecht, is benoemd tot onderwijzeres aan de O.L. school te 's-Gravemoer. Aan het gymnasium te 's-Herto- genbosch slaagde voor het eindexa men diploma A de heer C. Addink alhier. Tengevolge van het spelen met lucifers door kinderen brandde op het erf van den landbouwer St. aan de Nieuwevaart een stroomijt af. De voetbalvereeniging Wit Zwart speelde j.l. Zaterdagavond voor de competitie van den Brab. Voetbalbond een wedstrijd tegen Andelsche Boys te Andel, welke door Wit Zwart met o-i-l gewonnen werd. J.l. Vrijdagavond 7 uur hield het kioskcomité onder leiding van den vice voorzitter, den lieer Adr. M. Ver- heijdèn, in het café van dhr. J. Quirijns aan de Vaartkant zijn jaar lij ksclie vergadering. Na de opening las de secretaris, de heer W. J. van Nieuwenhuijzen, de notulen der vorige vergadering, als mede het jaarverslag, voor, welke zonder bemerkingen werden goedge keurd en vastgesteld. Vervolgens bracht de penningmeetster, de heer E. Colet, liet financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de uitgaven gedurende liet afgeloopen jaar de inkomsten hadden overtroffen en het saldo zoodoende te laag was om te kunnen overgaan tot uitloting van aandeelen der rente- looze geldleening. In verband met den ongunstigen finaneieelen toestand werd besloten tijdens een tweetal concerten dezen zomer ten hate van liet kioskfonds bloempjes te verkoopen, teneinde op die manier de kas van het comité te versterken. De rekening en verant woording werden nagezien door de heeren Adr. M. Verheijden en W. J. v. Nieuwenhuijzen en onder dankzegging aan den penningmeester goedgekeurd. Als voorloopige datums, waarop de zen zomer de concerten zullen worden gegeven, werden vastgesteld Zaterdag 24 Juni, Zaterdag 29 Juli, Donderdag 31 Augustus of Zaterdag 2 September en Zaterdag 30 September. Na de rondvraag, welke niets op leverde, werd de vergadering gesloten. De heer J. Ph. W. Sneep, die bij <le laatst gehouden stemming ter ver kiezing van leden van den Raad der gemeente Sprang-Capelle als zoodanig werd gekozen, heeft zijn benoeming niet aangenomen. Als opvolger op de lijst komt thans in aanmerking de heer J. Kraak. De postduivenvereniging De 898 stemmen. Gekozen D. Lankhuijzen Szn., Dorp (aftr.); J. P. Elemans, Veer (aftr.); D. Ivonings Azn., Dorp- J. van Woerden, Veer (altr.) De oude raad bestond uit 9 R.K. 3 Chr. Hist, en 1 Anti Rev. Van onwaarde waren in totaal 114 stemmen. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang-Capelle te houden op Woensdag 21 Juni 1939, des na middags half acht uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 19 Mei 1939. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoekschrift verlaging pacht. 4. Wijziginggemeente-begrooting 1938. 5. Wijziginggemeente.begrooting 1939. 6. Kasgeldleening van f40.000. voor drie maanden. 7. Aanleggen in werkverschaffing van een begraafplaats te Capelle. 8. Wijziging van de verordening tot heffing van haven-en kaairechten. 9. Verzoekschrift van de ge meente-veldwachters tot invoering van de rijksregeling voor kinder toelage. 10. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. 11. Mededeelingen. Mej. Wed. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met oude duiven een wedvlucht vanaf Orleans (Fr.), afstand ongeveer 475 K.M. De eerst- aankomende duif, welke vloog met een gemiddelde snelheid van 1270,10 meter per minuut werd geconstateerd om 11.52.02, terwijl de laatste prijs winnende duif, welker gemiddelde snelheid 1145,48 meter per minuut bedroeg, werd geconstateerd om 12.34.28. De prijzen werden behaald door: Adr. Bakkeren 1, 31; St. v. Peer 2, 6; Gebr. van Onzcnoort 3, 12, 13, 19 28; H. Vos 4, 21; C. Rosenbrand 5; J. van Doornik 7, 34; E. Haverhals 8, 27; Adr. Spierings 9, 26; D. Verha gen 14; J. Versteeg 15, 17, 18, 29, 33; J. Meter 16; P. de Roon 20; W. Ver steeg 22; Adr. Blom 23, 25; J. Rosen brand 24, 30 en Th. van Beek 32. Eerste overduif Ph. van Tilborgh. Aangetoonde duiven: Adr. Bakke ren, J. van Doornik en P. de Roon. Voor deze wedvlucht was als extra prijs een conslateur uitgeloofd, welke werd gewonnen door Gebr. van On- zenoort. Voor de wedvlucht van af Pont St. Maxence (Fr.) worden de duiven Vrij dagavond tusschen 7 en 9 uur inge- korfd. De groote Willibrordusopenlucht- spelen van den auteur Luc. van De 29 jarige het hemelvuur Hoek zullen te Tilburg gegeven worden op 1, 2, 4, 6, 8 en 9 Juli a.s. door het Brabantsche Volkstoo- neel onder regie van Kees van Iersel en wel op hel St. Willibror- dusplein achterde Parochiekerk van den H. Willibrordus te Tilburg. Kranige redding te Weurt bij Nijmegen Twee kinderen boven gehaald. Zondagavond geraakte het zes jarig dochtertje van den heer J. van den Bosch, toen zij met haar liets van een hoogte afreed, te water, üp den bagagedrager zat haar ö'/a- jarig broertje, dat eveneens in het water terecht kwam. De korporaal-ziekenverpleger F. Seegers uit Tilburg, die te Weurt in garnizoen ligt, zag het ODgeluk gebeuren. Hij sprong te water en slaagde er in het meisje op het droge te brengen. Het jongetje, dat met de liets in de diepte was ver dwenen, kwam even later hoven- drijven, waarna de, heer Seegers ook dezen drenkeling aan den kant bracht. Op het knaapje, dat bewus teloos was, werd kunstmatige adem. haling toegepast, waardoor het mocht gelukken, het bewustzijn na eenigen tijd te doen terugkeeren. Op medisch advies werd het kind naar het St. Canisius-ziekenhuis te Nijmegen overgebracht, waar het ter verpleging werd opgenomen. Landbouwers door bliksem getroffen. Maandagmorgen bevond zich den landbouwerszoon J. v. d. Kammen te Loosbroek in Brabant op het veld waar hij met een maaimachine aan het werk was, toen omstreeks half twaalf plotseling een hevig onweer losbarste, dat slechts enkele minuten aanhield. v. d. K. werd door getroffen en stortte neer, terwijl de landbouwersknecht die naast hem stond eveneens ge troffen werd en bewusteloos neer viel. De ijlings gealarmeerde geneesheer kon bij van de K. slechts den dood constateeren doch hij slaagde er bij den knecht in de levensgeesten weer op te wekken laatstgenoemde bleek geen letsel bekomen te hebben. Aanrijding met doodelijk gevolg. Dinsdagmiddag werd de 64-jarige voetganger Van R. op het Oude Delft te Delft door een militaire vracht, auto zoodanig geraakt, dat de man kwam te vallen en een der achter wielen over zijn voeten kreeg. Boven dien liep de man ernstige verwon dingen op. Per politieauto werd het slachtoffer naar het St. Hyppolitus- ziekenhuis vervoerd waar de onge lukkige kort na aankomst is over leden. Rangeerder overreden. Maandagmiddag is op het terrein van de hoogovens te IJ muiden de gehuwde rangeerder J. Jagters, wonende aldaar, toen hij van de rangeertrein sprong, door den loco motief overreden. De man was op slag dood. Jongetje bij het zwemmen verdronken. Zondagmiddag omstreeks half vier is het 10-jarig zoontje van den heer VViegeraad, wonende aan het Frans Heylaersplein te Breda bij 't zwem men in het buitenwater te Moerdijk verdronken. Hij was daar met zijn vader en vriendjes aan het zwemmen toen hij plotseling onder water verdween en niet meer boven kwam. De hulp der militaire politie werd bij het zoeken ingeroepen en om streeks acht uur had men eindelijk het kind gevonden. Het lijk is naai de ouderlijke woning overgebracht. TWINTIG DOODEN OP GROENTEMARKT VAN HAIFA. Een hevige ontploffing, veroor zaakt door een tijdbom, heeft zich in den vroegen morgen voorgedaan op de groentemarkt te Haifa. Volgens de laatste berichten zijn 20 personen meerendeels Arabieren gedood en 24 gewond. Tegelijk met dezen aanslag ontplofte een hom in een straat van het Joodsche voorstadje Hadarbacamel. Een groote opwinding maakte zich van de bevolking meester. Op ver schillende plaatsen in de stad ont stonden vechtpartijen en twee Joden werden door messteken gewond. Een woedende menigte deed een aanval op een politieauto, die voor een lolitiebureau stond. Later demon streerden gesluierde Mohamme- daansche vrouwen met veel misbaar voor het gebouw van het Duitsche consulaat, doch de concul liet zich niet zien. De Britsche militairen hebben direct slrenge maatregelen genomen. De beperkte staat van beleg werd afgekondigd en troepen patrouil- eeren thans door de straten om ïerhaling der ongeregeldheden te voorkomen. - Britsche bommenwerper neergestort. Gedurende een nachtelijke oefening is een bombardementsvliegtuig van de Britsche luchtmacht tijdens de vlucht in brand geraakt en bij Salisbury omlaag gestort. Twee inzittenden wisten zich door middel van hun parachute te redden; de derde is, doordat zijn parachute weigerde, te pletter gevallen. Nacht van verschrikking op 3000 meter hoogte. Een Duitsch echtpaar dat over den 3000 meter hoogen Sceaplana in Prattigau naar Zwitserland is gevlucht, heeft een nacht van ver- schrikking beleefd De vermoeienis sen van den tocht bleken voor den man te groot, want op een gegeven oogenblik kon hij niet veider Ónder een rotsblok zocht hij zoo goed mogelijk bescherming tegen de he vige koude. Zijn vr< uw besloot alleen verder te gaan om hulp te halen, doch zij gleed uit en brak een been. Den geheelen nacht heeft zij tegen de rotsen gelegen, zich met den moed der wanhoop vastklemmend. Haar hulpgeroep werd eerst den volgende morgen gehoord door den eigenaar van de schuilhut van de Seeaplane, die onmiddellijk een reddingsbrigade uit het dal ontbood. De man werd later in geheel uitge- putten toestand teruggevonden Spelend meisje overreden. De trein, welke om drie minuten yoor half zeven van het station te Zandvoort vertrok, heeft op den tweeden overweg hetzesjarig meisje Elsje Nijts gegrepen Het kind was op slag dood. Op genoemd tijdstip waren eenige kinderen met een bal aan het spe len naast de spoorlijn. De boomen waren gesloten. Toen de bal op de rails vloog tilde het meisje den slagboom op en liep de spoorbaan op, waar de juist naderende trein haar greep en terzijde van de baan W wierp. Doodelijk ongeluk in een cacaofabriek Maandagavond laat is op de Zaanlandsche cacoafabriek te Nij- kerk een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een arbeider het leven heeft verloren. De 20-jarige B. Priem uit Putten, die aan een meng-machine werk zaam was, geraakte mei zijn arm onder een wals, waardoor dit li chaamsdeelgeheel werd verpletterd. Door de kracht van de machine sloeg hij met het hoofd tegen een der zijkanten, waardoor hij deerlijk werd verminkt. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Groote brand te Saint Pierre. De zakenwijk van Saint Pierre, de hoofdstad, van de eilandjes Saint Pierre en Miquelon, ten Zuiden van Newfoundland, is geteisterd door een feilen brand, die nog werd aangewakkerd door den krachtigen wind. Enkele regeeringsgebouwen, een bank, verscheidene winkels en een twaalftal woonhuizen werden een prooi der vlammen. Tot nu toe is nog geen melding gemaakt van dooden of gewonden. De brand is door onbekende oor zaak in een bioscoop ontstaan. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Boode Kruis O. L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk« in Café- Rest. »De Molenvliet«. Vrijdag 8,15 uur Luxor Bioscoop »Het Balboekjea Vrijdag Theater Musis Sacrum »Madame X, de onbekende vrouw«. NU A van 6,7, B van 7,15—8,15 van 8,3010, W.G.V.— S.S.S. Donderdag. Adspiranten Adspirauten Heeren Vrijdag. Dames-Adsp. B van 7,30—8,30 Dames van 8,45 10, Zaterdag. Dames-Adsp. A van 5,30—6,30 »De Eendracht« Vrijdagavond van half 7 tot haif9 inmanden duiven voor wedvlucht vanuit Pont St. Maxence (Kiingcon^ cours te geven door »de Eendracht) Zij draait op schoone wijs, de derde Juli draait zij zoo voor U een schoone prijs doe open dus Uw kermis' Voor een Rijksdaalder; tens. Koopt dus een winnend lot. O menschen doe het thans. Hoezee, Hoezee, Hoezeel Waag het op »Hoop van Zege1 Doe voor uw kermis mee Bij Grootestraat negen neg-^n. Aanbevelend, HEIN SCHOUTEN. Vraagt monsterboekj met prijzenI Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Ti e Ini m te h( ui Pr je de bi. zi; tei D< l>n in a in dei dal aai vle we der hes en Ze op, i n oc M g< 01 W( se] stc 9i

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6