Buitenlandsch Nieuws, GEMENGD NIEUWS Drukwerk Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tie (en OP ELK GEBIED De drukkerij voor het betere werk DE TOESTAND IN SWATAU. Het groote Japansche hoofdkwar tier deelt mede, dat Japansche leger en marine-afdeelingen aan land ge gaan zijn in de nabijheid van Swatau. Japansche oorlogsschepen zijn de haven van Swatau binnengeloopen. Er zijn op het oogenblik (te Swatau ongeveer 150 vreemdelingen geves tigd. Onder hen zijn 80 Engelschen en 40 Amerikanen. Verder wonen er branschen, Duitschers en Portugee- zen. De Engelsche torpedoboot jager „Thanet" en de Amerikaansche tor- pedobootjager „Pillsbury" bevinden zich ter plaatse, teneinde den Britten en Amerikanen bescherming te ver- leenen. De Japansche marine-autoriteiten te Swatau hebben tot de commandanten der buitenlandsche oorlogsschepen al daar een ultimatum gericht, waarin zij aankondigden, dat de buitenland sche bodems de haven van Swatau te 15 uur plaatselijke tijd moeten heb-, ben verlaten. Daarna zullen, aldus hel ultimatum, de Japanners de veiligheid der vreemdelingen aan land niet kun nen garandeeren, aldus meldt Reuter. Op het oogenblik bevinden zich in de haven de Britsche torpcdobootjager Thanet en de Amerikaansche topedo- bootjager Pillsbury, doch niets wijst er nog op, dat zij aan het Japansche ultimatum zullen voldoen. De Britsche autoriteiten hebben, conform de weigering van den com mandant der topedoboot Thanet, den Japanschen eiscli tot terugtrekken der Britsche schepen en onderdanen te Swatau verworpen. Zij verklaren, da,t schepen en per sonen volkomen het recht hebben daar te blijven. Tokio is op de hoogte van het standpunt der Britsche regeering in deze zaak, aldus besluit he(t ant woord aan de Japansche marijie te Swatau. Ook de Amerikanen deelen dat Britsche standpunt en handhaven hun torpedoboot Pillsbury aldaar. Inmid dels is ook de Amerikaansche ,torpe- dobootjager Asheville te Swatau aan gekomen, terwijl de Britsche torpedo- bootjager Scout er elk oogenblik ver wacht kan worden. De Japansche groe pen te Swatau hebben Amerikaansch eigendom geschonden door de opslag plaatsen en kaden van de Amerikaan sche firma William Hunt te bezetten. RUSLAND NOG NIET VOLDAAN. MOLOTOW OVERHANDIGT HET RUSSISCHE ANTWOORD. -^ssami Donderdag hebben de ambassadeurs van Frankrijk en Engeland te Moskou, Nagguar en Seeds, alsmede S,trang, zich naar het Kremlin begeven, waar Molotow hun het officieele antwoord van de Sowjel-Unie op de nieuwe Fransch-Britsche voorstellen heeft overhandigd. De bespreking duurde ongeveer een half uur. De secretaris van Seeds, Robert, is gisterochtend per vliegtuig naar Londen vertrokken om hel Foreign Office rapport uit te brengen. Molotow zou, volgens Reuter, hebben verklaard, dat de Britsch Fransche voorstellen nog steeds on aanvaardbaar zijn voor de Sowjet- regeering. Dat door het Kremlin nog meer wordt verlangd, was Donderdag ochtend vroeg reeds onthuld. GOEBBELS WIL VEROVEREN. Rijksminister Boebbels heeft te Berlijn bij gelegenheid van de zonne wendeviering een rede uitgesproken, waarin hij o.m. verklaarde: „Wij wil len alles heroveren, wat ons in de ge schiedenis heeft toebehoord. Enge land zou er goed aan doen, wanneer het de Dantzigsche kwestie zoo spoe dig mogelijk liet oplossen. DE TERGKEER VAN HET BRITSCHE KONINGSPAAR. Koning George en koningin Eliza beth zijn na hun rondreis door Cana da en de Ver. Staten aan Buckingham Palace aangekomen. Het geheele koninklijke gezin ver scheen en daverend en eindeloos waren de toejuichingen van de honderddui zend voor het Buckingham Palace. Het was een schouwspel, dat her innerde aan de huldebetuiging, die Londen zijn koningspaar bracht, toen wijlen koning George V op den dag van diens regeeringsjubileum met zijn gade en de leden van zijn gezin op he,t balkon verscheen. De geheele tocht van het prachtig versierde Southampton naar het enthousiaste Londen is een zegetocht geweest. Om tien minuten voor vier (Amsterdamschen tijd) zetten koning George en koningin Elizabeth met de prinsesjes Elizabeth en Margaret Rose, die haar vader en moeder om half één, toen zij van den torpedobootjager „Kempenfeit" op de „Empress of Britain" overstapten, voor het eerst na lange afwezigheid weerzagen, weer voet op Engelschen bodem. De over tocht was volbracht. Hel oponthoud .te Southampton duurde niet lang. Vijf en twintig mi nuten na aankomst vertrok de trein naar Londen. Langs de spoorbaan stonden overal inenschen en zelfs op de stations, waar men slechts een flits van den voortij lenden trein kon opvan gen, was het soms zwart van de inenschen. Zoo bleef het tot het Wa terloo-station toe. De minister-president, Chamberlain, was de eerste, die het koninklijk echt paar verwelkomde, de voornaamste ministers van het kabinet en de Bra- ziliaansche ambassadeur als deken van hel corps diplomatique volgden en kort daarna stapten de koning en de koningin met de beide prinsesjes in den gereedstaanden landauer, vooraf gegaan en gevolgd door een detache ment van de lijfgarde te paard welker borstplaten blikkerden in de zon. Overal langs de route, die de ko ninklijke stoet volgde, stonden de inenschen vele rijen dik. Het was een menigte, die met de minuut groeide, naarmate er meer inenschen hun kan toren en werkplaatsen verlieten en naarmate men dichter bij het Bucking ham Palace kwam. Zelden heeft Londen een dergelijke menigte en een dergelijk enthousiasme gezien. Voor het parlementsgebouw in Westminster hadden zich de leden van het parlement opgesteld om den ko ning en de koningin hun groet te brengen. Alle leden van Lager- en Hoogerhuis hadden zich deftig in jacket gestoken, een zwarte plek te midden van al die juichende en met vlaggetjes zwaaiende menschen, die de politieagenten slechts met moeite konden tegenhouden. Meisje op spoorwegovergang gedood Op den bewaakten spoorwegover gang aan den Noorderduinweg te Zandvoort is een ongeluk gebeurd, dat aan een 7-jarig meisje 't leven heeft gekost. Het kind, Elsje de Nijs was op dat tijdstip met enkele vriendinnetjes aan het ballen nabij den overweg Plotseling schoot de bal onder de neergelaten boomen door. Het meisje tilde den boom omhoog en rende naar de rails, waar de bal terecht was gekomen. Op dat moment naderde de trein, die om 18,27 uur het station te Zandvoort verlaten had. Het kind kreeg de treeplank van een der wagons tegen het hoofd en bleef hoogst ernstig gewond liggen. Toen een geneesheer arriveerde, bleek het kind reeds overleden te zijn. De treinbestuurder, die onmiddel lijk stopte, kon na eenige minuten oponthoud de reis naar Amsterdam vervolgen. Het stoffelijk overschot van het jeugdige slachtoffer is naar de ouderlijke woning aan de Helmer- slraat te Zandvoort overgebracht. Verdwenen vliegtuig gevonden Het vliegtuig, dat tusschen York en Newcastle is verdwenen en aan boord waarvan de jockey van den koning zich bevond, is op een verlaten plek van het graafschap Durham gevonden. De drie inzittenden lagen dood bij het vliegtuig, dat totaal was uitgebrand. Een moeiiijke redding De 12-jarige F. van Hemert, een meisje dat thuisbehoort aan boord van een woonschip liggende aan de Soetendaalschekade in de Holte te Rotterdam was met een kano gaan varen. Ter hoogte van het Noorder kanaal sloeg de kano plotseling om en het meisje geraakte te water en riep om hulp. De 25-jarige C. Snoo sprong zonder zich een oogenblik te bedenken van zijn woonschip gekleed te water om het kind te redden, doch de moedige redder kon zelf niet zwemmen en ver keerde al spoedig in levensgevaar. Dit zag de 28 jarige chauffeur A. W. Th. Pappelendam. Ook hij sprong gekleed te water en wist eerst den redder uit het water te halen en daarna gelukte het hem ook het meisje, dat zich drijvende had weten te houden, doordat haar door burgers een stuk hout was toegeworpen, behouden aan wal te brengen. Tasch met f2500 weggenomen De bewoonster van de derde Heden om 1 uur zal de groote nieuwe verkeersbrug van Dordrecht naar Zwijndrecht officieel voor het verkeer worden opengesteld. Een prachtige opname van dit enorme werk, waaraan vier jaren is gewerkt Rechts de twee klappen, elk 24 meter lang en met een gewicht van 540.000 k.g. welke tezamen de grootste hasculebrug van Europa zijn. verdieping van een perceel in de Van Woustraat te A'dam had haar handtasch, waarin twee duizend gulden en vijftig gouden tientjes waren geborgen bij haar thuiskomst even in de keuken gelegd. Daarna was zij naar de huiskamer, waar zich ook haar zoon bevond,gegaan. Toen zij korten tijd later in de keuken terugkwam, was tot haar schrik de tasch met het geld. dat dien dag van de bank was gehaald om den uitzet van de dochter te betalen, verdwenen. De étagedeur, die wel dicht was gegaan doch niet afgesloten, stond open.Op den zolder was een zoogenaamd lattenkamertje verbroken. Het is mogelijk, dat de dief zich hier eenigen tijd heeft verstopt. Niemand in de woning 'reeft den insluiper gezien of ge hoord. Dranksmokkelaars dooden 10 personen In den staat Puebla zijn drie inspecteurs van 't federaal alcohol, bureau, een korporaal en zes soldaten doodgeschoten door diank- smokkelaars, die zich in hinderlaag gelegd hadden. Voet afgezaagd Terwijl de 18 jarige landbouwers knecht J. K. te Mierlo (N.Br.) bezig was met een cirkelzaag hout te zagen, gleed de riem van het wiel. Toen hij den riem er opnieuw oplegde, kwam hij in aanraking met de machine, die een voet finaal afzaagde. De ongelukkige is naar het R.K. Gasthuis te Helmond overgebracht Brand in Chineezenwijk te New York Bij een brand in de Chineezen wijk te New-York zijn 7 menschen om het leven gekomen. De brand weer, die in de nauwe straten en oude huizen zeer moeilijk werk had, was den brand na drie uur meester. Men vreest, dat onder de puinhopen nog meer dooden ge vonden zullen worden. Meisje onder vallend zand bedolven en gestikt Aan den Venloscheweg te Horst heeft zich 'n tragisch ongeluk voorgedaan, waarvan een 8-jarig meisje het slachtoffer is geworden. Het kind, een dochtertje van de familie Coenen alhier, was met eenige vriendinnetjes aan het spelen naast een berg zand van tien meter hoogte. Plotseling kwam er beweging in de hoeveelheid zand, met 't gevolg, dat het meisje onder het vallende zand werd bedolven De vriendinnetjes riepen de op korten afstand werkzame arbeiders, die ter plaatse een rijwielpad aan. leggen, te hulp. Deze slaagden erin het meisje te bevrijden. De levens geesten waren toen echter reeds geweken. Inbraak in de R.K Kerk te Zevenbergschehoek Toen de koster der R.K. kerk te Zeve bergschehoek 's morgens om half zes de kerk opende, ontdekte hij, dat van een der glas-in lood ramen boven het Bartholomëus altaar een gedeelte was weggenomen en dat men zich toegang had ver schaft tot de kerk. Drie houten offerblokken waren opengebroken en geledigd. Verder was een poging gedaan tot het forceeren van eenige stalen offerblokken. Hoeveel geld vermist wordt, is nog niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. Boerenwagen verpletterd op overweg Donderdagmorgen is op den on- bewaakten overweg aan den Sterren kamp te Emmen wederom een ongeluk gebeurd. De landbouwer Weytering uit Weerdinge reed met een boerenwagen met een wipkar er rchfer over den overweg op het moment, dat een motortrein uit de richting Coevorden naderde. De eerste wagen kwam er goed over, maar de wipkar werd gegrepen en in splinters gereden. Door een lossen disselboom werd de landbouwer van den wagen geslingerd. Hij be kwam lichte verwondingen, de trein werd beschadigder is proces verbaal opgemaakt Bij het zwemmen verdronken De 24-jarige H. H. uil Rotterdam is bij het zwemmen in zee te Wassenaar verdronken. Het slachtoffer, dat goed kon zwemmen, was reeds herhaalde malen gewaarschuwd om niet te ver in zee te gaan. Hieraan heeft hij echter geen gehoor gegeven. Het lichaam is eenige uren later aangespoeld. De dood was deurwaarder anderhalf jaar voor Een weiman te Caen, aldus de «Petit Parisien«, had al in geen anderhalf jaar zijn^huur betaald. Al dien tijd had de huiseigenaar hem zelfs niet te spreken kunnen krijgen. Zoodat de eigenaar, ten einde raad, naar de rechtbank liep om een bevel tot uitzetting te krijgen. Dezer dagen verscheen de com missaris van politie, vergezeld van een deurwaarder, om het bevel ten uitvoer te leggen. Op hun herhaal kloppen werd ook nu niet openge daan, zoodat men besloot, de deur te forceeren. Bij hun binnentreden vonden zij op het bed uitgestrekt, het geraamte van den bewoner. Hij bleek reeds anderhalfjaar dood te zijn VOETBALSPORT K. N. V. B. er immers voor waken dal Ajax morgen niet met de gouden medaille gaat slee pen. Deze wacht kan met recht de hon denwacht worden -genoemd, want zelfs een gelijk spel is voor de Amsterdammers reeds voldoende. Alleen wanneer het de hindhovenaren zou gelukken de hoofd stedelijke voetballers een nederlaag toe te brengen, zou Ajax een beslissingswed strijd te spelen krijgen met' DWS. De kans dat DWS dus met de beroem de medaille zal gaan strijken is er nog,, maar de kans is klein. Practisch heeft Ajax het kampioenschap reeds in de zak. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Eindhoven is morgen een zeer gewich tige taak toebedeeld. De jongens moeten I. V. C. B. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. SchijndelKerkrade SpartaanV.V.A. Een kampioenschap is hier morgen nog niet te verwachten, want ook al zou het V.V.A. gelukken op de Spartaan een overwinning te bevechten, is de strijd nog niet gestreden en zal men af moeten wachten wat Vosta in haar laatsten wed strijd presteert. Schijndel en Kerkrade beginnen den strijd om de onderste plaats te ontloopen. Wie hier zal winnen is met geen moge lijkheid te zeggen. Promotie 2e kasse. De nieuw bekende kampioen GW uit Gemert gaat morgen haar eersten wed strijd spelen om het tweede-kasserschap spelen tegen Tubantia. Een voorspelling is uiteraard ook hier moeilijk te doen. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. In verband dat de naam Hercules niet kon worden geregistreerd, omdat reeds een andere vereeniging met oudere rech ten daarop onder dien naam door de R.K.T. werd ingeschreven, werd het be stuur opgedragen een andere naam te kiezen en zal de vereeniging Hercules voortaan uit komen onder den naam R.K. W.V.H., (Roomsch Katholieke Waal- wijksche Voetbalclub Hercules. WIELERSPORT BELGISCHE PLOEGEN IN DEN TOUR DE FRANCE. De sportcommissie van den Belgischen Wielerbond stelde de A- en B-teamg vast voor den Tour de France. Het A-tfeam bestaat uit: Hendrickx, Kint, S. en R. Maes* Neuville, Storme, Vervaecke en Vissers. Het B-team Dissaux, Delathouwer, Lo- wie, Meulenberg, Perikel, Ritservelde, Van Overbergen en Vlamynkx. De ploeg voor de Ronde van Zwitser land ziet er als volgt uit: Somers, Dubuis- son, Beeckman, Decaluwe, Deltour en Lauwers. ABONNEERT U OP DIT BLAD. De heer en mevrouw Colijn vervulden hun stemplicht aan liet stembureau No. 183, aan de R.J. Schimmelpennincklaan te Den Haag. Na hun stem te hebben uitgebracht, verlaat het echtpaar het stembureau.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8