10 cent per week. Weggeloopen Trouwbrievent Trouwkaarten Voor het HAKEN van vruchten SLIJTERIJ „BRABANTIA" onnoT BINNENLAND ADVERTENTIEN Net Dagmeisje DHUNEN. DUSSEN. GEERTRU1DENBERG. NIEUWKUIJK. V een zwa rtbo n t kalf Voor in oud-Hollandsch of fantaisie* de nieuwste modellen* INMAAKBRANDEWIJN zéér fijn! INMAAKWIJN goed en goedkoop ZOMERSCHOENEN. Fa. ANT. BERGMANS, WAALWIJK voorafgegaan door de harmonie naar het terrein zullen trekken. In ons blad van a. s. Zaterdag zullen wij de opstelling van beide elftallen en desanienstelling van den stoet bekend maken. Een bijzonder jubileum Met de a.s. Kermis zal alhier een zeldzaam jubileum herdacht worden dan zal nl. de heer K. de Nijs uit Oosterhout 25 jaar onafgebroken met de Waalwijksche kermis de dansmuziek verzorgd hebben bij den heer Antoon van Berkel, calé alhier. Zeer zeker zal hij bij die gelegen heid vele blijken van danslieihebbers en oud dansliefhebbers in ontvangst hebben te nemen. Collecte. Zondag a.s. zal in de parochiekerk een collecte gehouden worden voor de noodlijdende parochianen. Deken Goossens gehuldigd. Zooals wij Vrijdag reeds meldden was de belangstelling bij de pastorie na het bekend worden van de promotie van Pastoor Goossens tot Deken zeer groot. Door de jeugdvereenigingen werd onder leiding van de leiders gedefi-, leerd, terwijl de harmonie der Jongens congregatie in de avonduren een sere nade bracht, onder leiding van den heer H. Brok. Door een der bestuurs leden werd het woord gevoerd. Zondag bracht het parochiaal zang koor onder leiding van den heer J. v. Rooij een zanghulde, terwijl het woord gevoerd werd namens deze vereeniging door den heer M. van Halder. De Kon. Erk. Harmonie ,,De Vol harding" bracht den nieuw benoemden deken Zondag een muzikale hulde on der leiding van den heer A. v. Huiten. Namens bestuur en leden van „Vol harding" werd het woord gevoerd door den heer P. Elshout Thz. Deken Goossens zegde de diverse vereenigingen hartelijk dank voor de hem gebrachte hulde. Groote pompinstallatie in den polder. De polderslooten, die in verbinding staan met de bevloeiingswerken zijn in den afgeloopen winter aanmerkelijk uitgebreid. Met deze uitbreiding; van het „slootennet" is ook het bevloeide gebied aanmerkelijk grooter geworden. Deze drooge periode heeft niet alleen het nut der bevloeiing afdoende bewe zen, maar daarbij is tevens gebleken dat de capiciteit der pompinstallatie niet voldoende was. Naar wij vernemen wordt thans sterk overwogen om een pompinstalla tie aan te leggen van een grootere ca paciteit, mede omdat het in de toe komst te verwachten is, dat het te be vloeien gebied nog aanmerkelijk zal worden uitgebreid. Koningschieten bij „Constantia". Zondag had op de banen van de handboogschutterij „Constantia" te Drunen het koningschieten plaats. De spanning en de strijdlust vierde weer hoogtij in de mooie doelen achter café Th. Elshout. Na spannenden strijd legde de heer H. de Wit beslag op den koningstitel met 209 punten in 60 pijlen. Onder-ko ning werd J. v. d. Krabben met 199 punten in hetzelfde aantal pijlen; 3 F. Bergmans 179 p.; 4 C. Bruurmijn 150 p.; 5 A. v. Delft 144 p.; 6 J. Klomp 138 punten. Biljarten. De sympathieke biljartclub „Con cordia" uit Lith, aldaar qevestigd in ca fé v. Dooren. speelde Zondag een re turnmatch in Hotel Vissers alhier tegen de bekende biljartclub Prins Bernhard. De Drunensche biljarters konden het niet bolwerken tegen hun gasten. Con cordia won met 40 car. De gedet. uitslag is: Prins Bernhard: J. Vissers 75; W. v d. Wiel 75; H. Cales 100; H. de Mun- nik 88; F. Vesters 75; L. v. Dommelen 50; G. v. Gorcum 50; J. Vissers 75; J van Delft 57. totaal Prins Bernharc 645 p. Concordia: F. Schoots 68, J. v. Eeu- wijk 65. W. Sleijpen 75; A. Vogels 100 J. van Heek 50; J. van Doorn 47; M van Doorn 47; A. J. Toebant 38; P de Blank 200, totaal Concordia 690 p Postduiven. Zondag hield de Postduivenvereeni ging de Opkomst een wedvlucht van uit Assen 170 K.M. Los 9,45 uur; eer ste duif 1-12-53, laatste 1-29uur. De uitslag was als volgt: 1 Geb. v. d. Ho ven; 2. 9 C. Pulles; 3, 4 A. Smits; 5, y Adr. Brok; 6, 8 A. v. d. Hoven; 10 J v. d. Huiten. Zondag a.s. zal een wedvlucht wor den gehouden vanuit Groningen 190 K.M. Inkorven Vrijdag van 7—9 uur Kampeerterrein. Wij vernemen, dat bij het gemeente bestuur plannen in voorbereiding zijn voor de inrichting van een modern goed geoutilleerd kampeerterrein. Bestemd wordt hiervoor het onlangs aangekochte 22 H.A. groot zijnde „Klinkaertsbosch". De plannen zullen binnenkort aan den raad worden voorgelegd. Een bevordering van het vreemde lingenverkeer komt niet alleen de ne ringdoenden, doch indirect de geheele gemeente ten goede. ELSHOUT. Een nieuwe voetbalclub en een nieuw terrein. Voor eenige maanden is het oude E.S.C. weggekwijnd en scheen de voet balsport voor Elshout te hebben afge daan. Maar de oude geest, de voetbal geest bleef leven en zoo werd 'n gloed nieuwe club opgericht met een voort varend bestuur. In de kortste keeren werden de noodige zaken geregeld en Elshout had weer zijn oude voetbal club, die weer uitkwam onder den naam van E.S.C. Zondag werd het nieuwe terrein of ficieel in gebruik genomen. De leden van E.S.C. begonnen den dag met een algemeene H. Communie, waarna ze gezamenlijk aanzaten aan de koffieta fel in hun clublokaal bij café M. van Huiten. Om 12 uur werd een wedstrijd ge speeld -tusschen E.S.C. 2 en Vlijm. Boijs 3, die met 3—2 door de gasten gewonnen werd. Voor den aanvang van den wedstrijd E.S.C.Sporters-combinatie werd het woord gevoerd door kapelaan v. d. Berg. De gewijde spreker feliciteerde E.S.C. met het nieuwe terrein, sprak de hoop uit dat zij daar vele overwin ningen zouden mogen oogsten en ver klaarde het terrein voor geopend. De aanvoerder van de Sporters combinatie bood zijn collega van Els hout een fraaie bloemenmand aan, ter wijl hij in ruil een mooie herinnerings medaille mochten ontvangen. Nadat kapelaan v. d. Berg den af trap had verricht, kon E.S.C. de lei ding nemen, welke zij voor rust nog tot 20 wisten op te voeren. Sporters kunnen dezen voorsprong vrij spoedig omzetten in een gelijk spel, waarna E.S.C. voor goed aan bod komt en ten slotte met 5—3 weet te zegevie ren; Het is te hopen dat E.S.C. veel goe de wedstrijden op haar nieuw terrein zal mogen spelen. Een zekere S. en H. beiden boerenknechts, waren Zaterdag vm. j 1. op het land aan het werk om bieten schoon te maken. Bij het schaft houden raakte zij aan het stoeien, dat in een vechtpartij on taardde. S. sloeg H. met een flesch op diens hoofd, waardoor een diepe hoofdwonde ontstond, zoodat deze zich onder behandeling van Dr. v, Vuure moest stellen. Aangifte hier van werd gedaan bij Majoor Alers, die proces-verbaal opmaakte. HANK. Tegen een vrouw alhier, werd door de plaatselijke politie alhier proces-vei baal* opgemaakt wegens verduistering van een Rijwieibelas- tingmerk. Zij had dit gevonden en aan een ander verkocht en tegen vers~hillende bakkers werd door de rijksveld wacht en de gemeente-veld- wackter proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Arbeidswet en het verrichten van nachtarbeid. De heer G. Broersma, staionschef alhier die met ingang van 1 Juli a.s. als zoodanig is overgeplaatst naar Weesp, hetgeen voor hem een flinke promotie inhoudt, heeft op ofTicieuse wijze afscheid genomen van zijn personeel. Namens het geheele personeel voerde de heer Lieshout het woord waarin hij me moreerde dat de chef, ondanks zijn kort verblijf in Geertruidenberg zich heeft onderscheiden als een plichts getrouw spoorman die wist om te gaan met publiek en personeel en het allen steeds naar den zin wist te maken. Voor de prettige samen werking onderling bracht spr. hem dank. Ook mevrouw Broersma en dochter werden bedankt voor den steeds gezelligen omgang en de gulle lach. Hierna werd een schilderstuk in lijst, voorstellende deNed.Herv. Kerk met gemeentetoren, aangebo den. Namens het buitenpersoneel bracht de heer van Dam op rijm dank aan zijn chef. Zichtbaar aangedaan heeft de heer Broersma in het kort bedankt voor de gesproken woorden en het mooie geschenk dat nog lang een herinne ring aan Geertruidenberg zal blij ven en tevens voor de prettige sa menwerking wat de uitvoering der dienst zooveel vergemakkelijkt heeft. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 30 Juni 1939. des namiddags zeven uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1. Onderzoek der geloofsbrieven van de op 14 Juni 1939 be noemde leden van den Raad. 2. Wijzigingen gemeente-begroo ting dienst 1938. 3. Wijziging begrooting G.E.B' dienst 1938. 4. Ingekomen stukken. 5. Reclames. De groote K. J. M.-dag te Geertruidenberg. Ruim 350 K.J.M,-ers uit de onder, scheidene plaatsen Waalwijk, Kaats- heuvel, Waspik, Raamsdonksveer, Made, Zevenbergschen Hoek, Moer dijk en Zevenbergen, werden Zon dagmiddag om 3 uur aan het station der Nederlandsche Spoorwegen met autobussen aan evoerd om met die van Geertruidenberg den grooten K.J.M.-dag voor het district »De Langstraat« te Geertruidenberg en Raamsdonksveer te gaan houden. In optocht werd opgetrokken naar het parochiehuis te Geertruidenberg alwaar in den tuin door pastoor v. d. Hout uit Made, deken van het dekenaat St. Geertruidenberg met as>istentie van den pastoor uit Geertruidenberg, V. C. v. d Wee, een plechtig Lof werd gecelebreerd. Nadat om 4 uur in d n tuin en benedenzaal van het parochiehuis een verfrissching was gebruikt,stelde de stoet zich voor het parochiehuis op en vooropgegaan door de K.J.M.- viaggen der verschillendeafdeelingen en begeleid door de harmonie Apollo werd opgetrokken naar Raamsdonks veer, terwijl tijdens dezen optocht werd gedefileerd voor burgemeester Bianchi met zijn echlgenoote en verschillende H.H. Geestelijken, die daartoe op de kiosk en het markt plein te Geertruidenberg hadden -plaats genomen. Op het sportterrein te Raams donksveer aangekomen werd in carree opgesteld. Nadat de vlag was ontplooid werd de wet voor de K.J.M. er gezamenlijk opgezegd waarna aan de dansen en spelen werd begonnen. De zeereerw. heer v. d. Louw uit Eindhoven maakte daarop denuit slag der prijzen bekend. Ie prijs verwierf St. Geertruidenberg, 2e Kaatsheuvel en 3e Hank. Aan de afdeeling Moerdijk werd de eereprijs toegekend voor tucht en orde. Bij onderhandsche aanbesteding is aan de fa. J. de Bont van Huiten aannemers alhier opgedragen het uitbreiden van het hoofdgebouw R.K. Noord-Brabantsch Sanatorium te Son N.-Br. Architect is de heer C. M. van Moorsel Pzn. te Voor burg. Halsteren Petrus C. de Groot naar Halsteren. VEILING DRUNEN. Aardbeien 1434; Aardbeien voor 't vat D E 3030.1/2; Aardbeien voor 't vat 28.1/2—29; Kersen 22—30; Roode bessen 1036; Kruisbessen 1111; Dub bele boon 2631; Snijboon 1529; Wa genaars 1722; Tuinboon 24.1/4; Krombek 913; Erwten 511; Peulen 717; Asperges 733; Eerstelingen 5 6.3/4; Schoolmeesters 56; Rabarber 1 4; Waspeen 1.1/25; Andijvie 25; Pos- telijn 56; Spinazie 1112 alles per k.g. Meloenen 2061; Bloemkool 212; Sla 1/2—1; Andijvie 1/2—1.1/2; Kom kommers 23.1/2 alles per stuk. Peen 2.1/24.1/4; Selderij 1/21; Kroten 1.1/23 alles per bos; Vrijdag 8,15 uur Luxor Bioscoop »Vroolijke Muzikanten«. Vrijdag Theater Musis Sacrum »Drie man in de Sneeuw«. »De Eendracht« Vrijdagavond van half 7 tot half 9 inmanden duiven voor wedvlucht vanuit Pont St. Maxence fKiing) Zaterdagmiddag inkorven jonge duiven voor oefenvlucht vanuit Breda van 3,30 tot 4,30 uur. in MINISTER GOSELING'S PLEIDOOI. Dinsdag heeft minister Goseling zijn bijna 3 uur lange pleidooi gehouden, betreffende de zaak Oss. Het was een interessante rede, welke vriend en vijand vermocht te boeien. De minister toonde aan, dat hij volkomen te goeder trouw heeft ge handeld. Met zijn maatregelen tegen de Ossche brigade der Kon. Mare- chausee, kon en mocht hij niet anders handelen. Toen hij belandde bij de passage over de beide pastoors verhief hij zijn stem en vernietigde enkele critici, in en buiten de Kamer, die hierover wat al te graag hun valsch licht lieten schijnen. Voor hen geld hetzelfde Ned. recht en er is geen enkele zaak stop gezet. De minister zeide, dat de commissie, de fouten van de Ossche brigade niet in onderling verband had gezien, waar door zij de ernst er van niet heeft be grepen. De minister kon geen stukken van niet vervolgden aan de commissie ge ven, dat verbiedt hem de strafwet. Ook beschermde hij den Proc.-generaal. Hij verwacht een ernstig overwo gen uitspraak der Kamer. Spreker zegt, nu of later zal blijken, dat hij in 't landsbelang gehandeld heeft. Hedenmiddag wordt de zaak Oss in de Tweede Kamer verder behan deld. Het wilde-busvraagstuk Naar wij vernemen heeft de Rijks verkeersinspectiebesloten de tarieven voor tourincarritten te stabiliseeren en te brengen op een niveau van 1 cent per km. per persoon. Aan gezelschappen enschoolreisjes mogen de ondernemers 10°/0 reductie toestaan. NIEUWE SECRETARIS VAN HET DISTRICT. MR. P. KRüSE DOOR MR. P. STOKVIS VERVANGEN. In het bestuur van het District Den Bosch is een groote wijziging gekomen door het bedanken als secretaris, van den heer Krüse. Reeds lange jaren heeft Mr. Krüse het secretariaat waargenomen van het dis trict Den Bosch van den diocesanen voet balbond. Menigmaal werd op hem een beroep gedaan om zitting te nemen in een of andere commissie. Wij behoeven slechts te herinneren aan de reorganisa tie-commissie tot vereenvoudiging der algemeene vergadering van den Bosschen Bond of aan de commissie tot oplossing der Twentsche kwestie. Zeer veel heeft de heer Krüse voor den katholieken voetbalbond gedaan, en het is maar gelukkig dat hij niet geheel uit de organisatie gaat. Hij blijft als lid van het Bossche districtsbestuur voor den RKVB behouden. De nieuwe secretaris is niemand min der dan mr. P. Stokvis, die reeds enkele jaren als lid der districtscommissie zit ting heeft. Hij mar» reeds bekend zijn met de voetballerij en zal ongetwijfeld nog wel een goede helper behouden in zijn voorganger, welke zooals reeds gezegd in het bestuur blijft. BESLISSINGSWEDSTIJD WIJBOSCH—VLIJMENSCHE BOYS 2. Naar wij vernemen zal de beslissings wedstrijd WijboschVlijm. Boys 2 Zon dag 2 Juli a.s. gespeeld worden op het MSV-terrein in de Maliskamp te Rosma len. Als scheidsrechter werd aangewezen H. van Es uit Tilburg, terwijl als grens wachters zullen fungeeren: A. Durieux en H. Leenders, beiden uit Den Bosch. CTANR 'IIÜLklLlJEll GEERTRUIDENBERG. Geboren: Josephina Cornelia Wilhelmina Adriana, dv. A. W. Sweep-van Seeters Petronella Jacoba, dv. Petrus Vermeeren- Kieboom. Gehuwd Petrus W. v. d. Plufjm, oud 19 jaren en Catharina Goossens, <rtid 16 jaren. Overleden: Petronella ^Van der Maden, wed. van C. van Groesen, oud 76 jaren. Ingekomen Lambertus W. Mulder, van Breda Marinus J. Heesters en echtgenoote, van Eindhoven Sebastiana M. Mureau, van Oosterhout Maria Mutsaars, van Zwa- luwe Sten A. G. Nilsson, van Amster dam Clasina Gruijters, van Weert Clasina C. v. d. Made, van Zevenbergen. Vertrokken Elisabeth M. Renniers naar Voorburg Wed. W. Kant-Viveen en gezin naar Woensdag 7—8.30uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl.O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk« in Café- Rest. »De Molenvliet«. W.G V.-S.S.S. Donderdag. Adspiranten A van 6,7,— AdspiVanten B van 7,15—8,15 Heeren van 8,30—10, Vrijdag. Daraes-Adsp. B van 7,30—8,30 Dames van 8,45 10, Zaterdag Dames Adsp.A van 5,30—6,30 99 Waalwijksche en Langstraatsche Courant is het eenige blad dat U de belichten, verslagen van ge meenteraad en andere belang rijke vergaderingen uitvoerig en volledig geeft van Waalwijk.de Langstraat en omgeving. In dit blad vindt men vraag en aanbod van personeel uit de industrie, veikoopingen van notarissen, ingezonden stukken enz. gevraagd Adres: J. DE WAAL, Kerkstraat 101. uit weiland gelegen naast de Groensteeg met kol; witte band schoft en schouder rechts: witte vlek op het kruis rechts. Op de klauw gemerktJ. v. Z. Verzoeke eventueel bericht van vinder aan den eigenaar J. VAN ZELST, A 26 SPRANG Vraagt monsterboek met prijzen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Per literflesch f 2.70 Per '/z litorflesch f 1.35 Per flesch f O 70 Per '/2 flesch f 0.40 GROOTESTR. 191 TEL. No. 214. MAATWERK. REPARATIE Wacht niet langer met den aankoop van een paar prettig passende In DAMESSCHOENEN vindt U bij ons een aparte sorteering van vlotte modelletjes met prachtige kleurcombinaties reeds vanaf f2,75 HEERENSCHOENEN in Zomeruitvoering vanaf f2,95 GEZWIKTE KR UISB ANDSAN DALEN met neus f 1,15 CREPE SANDALEN fO,45 WIT LINNEN EENBAND EN MOLL. f 0,50 KINDERSCHOENEN m. prachtsnitjes, vooral in wit, aan alle prijzen. TIMTUR SCHOENEN. GROOTESTRAAT 153 - TELEFOON 231.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5