Plaatselijke Berichten. KERMIS-ADVERTENTIE Prins Bernhard. Woensdag 28 Juni 1939 No. 51 De Echo van het Zuiden Tweede Blad Zorgt TIJDIG Morgen verjaart den Prins gemaal onzer Kroonprinses en te dier ge legenheid willen we ook te dezer plaatse getuigen van onze gevoelens voor hem. Wanneer wespreken van den «Prins-gemaal onzer Kroon prinses», dan is daarmee de staats rechtelijke positie van Prins Bern hard in ons geformuleerd: hij heelt voor ons volk heteekenis gekregen als de echtgenoot van de troon opvolgster en als vader van Prinses Beatrix en de eventueel nog geboren wordende spruiten uit den eenigen tak van Oranje, welke ons rest. Maar dat wil niet zeggen, dat zijn figuur enkel en alleen van secun dairen aard is. Deze prins uit den vreemde is volledig een der onzen geworden hij won zich mede een eigen aanzien, omdat hij zich een der besten onder ons heel t getoond. Een die stuwt door zijn voor beeld. Prins Bernhard geeft blijk van belangstelling op alle terrein des openbaren levens. Hij wekt door zijn aanwezigheid bij wedstrijden interesse voor sportbeoefening; hij voert de jeugd aan naar een hooger doel door een actieve deelname in het jeugd werk; hij stimuleert handel en in dustrie door mede aan te zitten bij belangrijke conferenties; hij sterkt de weermacht van ons volk door nu en dan vrijwillig de lasten op zich te laden, welke den militairen te dragen worden gegeven. Omdat hij als mensch zich nobel betoont, als gemaal onzer Kroon prinses, voorzoover dat buiten staanders vermogen te beoordee- len, een trouwe metgezel en steun omdat we hem krachtens alles wat we zien en ondervinden een liefde vollen vader van de kleine Beatrix weten, daarom wenschen we hem de koninklijke familie en ons volk geluk met zijn verjaardag. Welke een jaar van groot geluk voor ons afsloot. Moge tot in verre toekomst de verbondenheid van den Prins met zijn gezin, het Koningshuis en ons volk van dezelfde innigheid zijn als op heden. En moge een voorspoedig verloop van de verwachte blijde gebeurtenis 't teeken des Hemels zijn, dai de Voorzienigheid haar zegen aan deze verbondenheid heeft geschonken. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 29 JUNI 1939. Examens. Aan de B.K. H.B.S. voor meisjes St. Ursula (Urselinen) te Roermond slaagde voor 't eindexamen mejuffr. Jo van Tilburg alhier. Aan de St. Franciscus Kweek school te Breda, slaagde voor het examen Akte L. O. P. van Gils te Kaatsheuvel. Voor de R.K. Kweekschool te 's Hertogenbosch slaagde H. G. M. Peters te Drunen. Beperkte openstelling der Post kantoren op Donderdag 29 Juni. (Voor Waalwijk en daaronder ressorteerende kantoren.) Op Donderdag 29 Juni a.s., den verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard, zullen alle postinrichtingen voor zooveel betreft den POST DIENST niet langer zijn opengesteld dan tot 12 uur. Evenwel zal na 12 uur nog ge legenheid worden gegeven voor het ter verzending aanbieden van aan- geteekende en expresse-stukken en groote hoeveelheden gewone corres pondentie. Tot 12 uur zullen alle onder deden van den POSTDIENST wor den behandeld als op werkdagen. De girostortingen met spoedbe- handeling zullen op bovenbedoelden dag door het Centrale Girokantoor alleen worden geboekt, indien deze aldaar vóór 11 uur voormiddag aanwezig zijn, De ontvangst en de verzending van de post geschiedt als op werk dagen. Na 12 uur zal alleen de buslichting worden uitgevoerd, welkeaansluiting geeft op de nachtposttreinen. De tweede bestelling komt te vervallen. De eerste bestelling en de avondbestelling blijven echter gehandhaafd. De openstelling voorden Telegraaf- en den Telefoondienst blijft onge wijzigd. De a.s. Kermis. Op de a.s. kermis zullen de na volgende inrichtingen plaatsen vinden Gerssen, Gebakkraam. Jansen—Giesen, Suikerkraam. Giezen, Draaimolen. v. d Haar, Palingkraam. Trommelen, Speelgoed. Klein, Fruit. van Delft, Fruit. Dirks, Auto skooter enz. Wed. Sipkema, Stoomcarroussel. Werrens, Danstent. Lahnstein en Schaefer, Racket en spelen, v. d. Veen, Babysport. Brunselaar, Schiettent en Hoofd van Jut. Pleune, Kijktent. v d. Leeuw, Suikerkraam. Gez. Vogel, Speelgoedkraam. van Helvert, Zuurkraam, v. Zwietering, IJsco, de Beer, Palingkraam. van Hest, Palingkraam. Opening Kegelhuis. L.l. Zaterdagavond werd onder groote belangstelling der Waalwijk, sche kegelaars, het nieuwe kegelhuis achter Hotel-Café-Restaurant „De Twee Kolommen" geopend. De heer H. Boers heette de ver tegenwoordigers van harte welkom, sprak de hoop uit dat het gebouw, de banen en accomodate tot ge noegen zouden zijn van de daarin ge huisveste en toekomstige clubs en hoopte dat door deze nieuwe instal latie de kegelsport in Waalwijk nog mag toenemen. Hij verzocht wet houder Eibers den eersten bal te werpen, waaraan deze onder een hartelijk wooid en daverend applaus •gaarne voldeed. Er werd druk gekegeld dezen eersten avond en cijfers van 87,86, 83, 82 getuigden ervan dat we goede krachten hebben endat men beschikt over eerste klas outilage. Zoowel de twee banen als de verdere uit rusting, de prettige zitjes, het ruime geheel in steen opgetrokken gebouw kortom het geheel ziet er schitterend op en top verzorgd uit. Een succes voor ontwerper, uitvoerder en eige naar, waarmee wij den heer Boers en niet minder sportlievend Waal wijk van harte gelukwenschen. Er werd tevens een onderlinge wedstrijd gehouden, georganiseerd door de heeren C. Eibers Jr. en Jan Blom. De prijzen werden behaald door de heeren Jan Kools, L. Ver meer, Fr. Pullens en Alf. v. Baal. Tennis-wedstrijden. De Tennisclubs ,,D. G. S." „Tioltib'' en „Hotel Verwiel" hebben een tennistournooi georganiseerd. De wedstrijden zullen gespeeld worden op de banen achter Hotel Verwiel op 18 tot en met 30 Juli a S; en bestaan uit dames en heeren enkel, dames en heeren dubbel en gemengd dubbel. 50-JARIG BESTAAN ST. ANTONIUSGESTICHT. Gisteren, Dinsdag 27 Juni, was het juist 50 jaar geleden, dat het St. An- tonius Gesticht te voormalig Baard wijk, plechtig door wijlen pastoor v. Haaren werd ingezegend en door de Eerw. zusters van J.M.J. werd be trokken. Waar de plechtige viering van dit gouden feest is vastgesteld op a.s. Zondag 2 Juli is de dag van gisteren zonder uiterlijk feestvertoon voorbij gegaan. Toch mochten de Eerw. Zusters dien dag reeds vele blijken van belangstel ling in allerlei vorm ontvangen. Er werd des morgens in de kapel van het Liefdegesticht een H. Mis tot een bijzondere intentie opgedragen, terwijl des avonds half acht in de St. Clemenskerk een plechtig Lof werd gezongen door de zangeressen der Congregatie en dat door een zeer groot aantal parochianen werd bijgewoond. Het comité dat de voorbereiding van dit feest op zich beeft genomen kwam Maandagavond bijeen en stelde o.a. het volgende programma vast: Zaterdag 1 Juli 1939: Van 6 uur tot kwart over 6 n.m. luiden der klokken. Uitsteken der vlag gen. Zondag 2 Juli 1939: 7 uur. H. Mis met Algemeene H. Communie der Parochianen. 9l/2 uur. Afhalen van de Eerw. Zus ters door het Feest-comité en een stoet van Bruidjes onder gelui der klokken. 10 uur. Plechtige Hoogmis met as sistentie en Feest-predicatie door den Zeereerw. heer pastoor. Na de H. Mis in dezelfde volgorde terug. 12J/£ uur. Aanbieding van het feest geschenk door den Voorzitter van het Feestcomité, waarna receptie tot 1 y2 uur. (Ingang speelplaats). 3J/£ uur. Plechtig Lof. 5 uur. Serenades door de harmonie „St. Jan" en de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". l]/2 uur. Opvoering van het Open luchtspel „Het spel van Sint Clemens' sleutel" op het plein vóór de oude to ren. (Bij ongunstig weer in het Pa tronaat.) Op een en ander komen we a.s. Zaterdag terug. PLECHTIGE LIJKMIS. Heden-ochtend ten Sy2 uur had in de parochiekerk van St. Jan eene plechtige lijkmis plaats voor de ziele- rust van den overleden pastoor-deken van Riel, die door een betrekkelijk groot aantal parochianen werd bijge woond en voorts door familieleden van den betreurden doode. Aan het in diepen rouw gehulde hooi'd-altaar celebreerde pastoor Hee- zemans, geassisteerd door de eerw. heeren kapelaans de Rooij en van Lierop. Het zangkoor zong op indrukwek kende wijze de doodemis. EEN NOODBRUG. In vervolg op onze mededeeling on der 't Ingezonden Stuk in ons nummer van 1.1. Zaterdag, kunnen wij thans mededeelen, dat een noodbrug over de Groote Straat bij de Putstraat gelegd wordt, van dusdanige capaciteit, dat alle vervoer hierover geleid kan wor den. Men is reeds bezig met deze brug, die blijft liggen tot men met de werk zaamheden, die dezer dagen volgens een ander systeem van bekisting her vat worden, tot dit punt genaderd zijn. VERKOOPING. Gisteravond werd voor den heer Fr. Mahieu, in het te verkoopen pand door notaris Schaap geveild het café 't Centrum in de Stationstraat. Het werd afgemijnd door den heer Jac. van Engelen voor de somma van 5200, 200 boven den inzet. BURGEMEESTER VAN HEUSDEN. Naar wij vernemen zal de edelachtb. heer Steemers, burgemeester van Heus- den, zich mettertijd in onze gemeen te vestigen, n.l. in een door het R.K. Kerkbestuur te bouwen heerenhuis in de Groote Straat, waar men thans met afbraak bezig is. WIELER-STERRIT. Door de K.J.M.V. is hel initiatief genomen om een wieler-sterrit naar Waalwijk te organiseeren. De commissie welke de Jonge Mid denstanders daartoe uit hun midden hebben gevormd heeft het volgende voorloopige plan opgesteld. De sterrit zal gehouden worden op Zondag 6 Augustus en zoo aantrekke lijk mogelijk worden opgezet en waarbij de medewerking van Waal wij ks Be lang zal worden gevraagd. Voor de heeren-deelnemers is de afstand vastgesteld op 80 K.M. en voor dames op 60 K.M. Omstreeks half twee worden de deelnemers voor de lunch in Waalwijk verwacht, terwijl het laatste gedeelte te ongeveer 5 uur in den middag ach ter den rug zal zijn. In Hotel Verwiel vindt 's-avonds de prijsuitreiking plaats. Men verwacht een groote, deelname aan deze Eerste Waalwijksche Wie ler-sterrit op de eerste plaats van bui ten, maar ook van inwoners onzer gemeente. Bossche Diocesane Gymn. Bond Goed geslaagde Bondsdag te Oisterwijk. Zondag werd te Oisterwijk de jaarlijksche Bondsdag van den Bosschen Diocesanen Gymn. Bond gehouden die weer zeer goed is ge slaagd. Onze plaatselijke vereenigingen behaalden hier fraaie successen. In Vierkamp 3e graad Heeren hehaalde W. G. V. - S. S. S. den wisselbeker met 130,5 pnt. In Driekamp dames le graad legde «Orova» beslag op den 2en prijs met 135,5 pnt. De driekamp Dames 2e graad 2e pr. W. G. V S. S. S. inet 134,5 pnt. en «Orova» met 132 pnt. Inde driekamp dames aspiranten van 14- 17 jaar behaalde »Orova» 141 pnt. In dezelfde kamp beneden 14 jaar 135,5 pnt. In de Pyramidewedstrijd behaalde W. G. V.—S. S. S. een 2en pr. met 53 pnt. R.K. „W.G.V.-S. S. S," De nieuwe gecombineerde gym nastiek vereeniging »W G.V'S.S.S." heeft jl. Zondag deelgenomen aan de jaarlijksche Bondswedstrijden van den Dioc. R K Gymnastiekbond, die dit jaar gehouden zijn te Oisterwijk. Niet tegenstaanden den korten tijd dat onze turners nog de gelegenheid hebben gehad, de oefenstof in te stu- deeren, hebben de behaalde resul taten zelfs de verwachtingen over troffen. De vereeniging is uitgekomen in de 3e Graad Vierkamp Gymnastiek Heeren en met een 6-tal adspiranten boven de 14 jaar, terwijl de Dames- afdeeling deelgenomen heeft in de 2e Graad. De uitslag was eerste prijs Heeren 3e graad met l30'/a punten, 2e prijs Adspiranten met lb9 punten en 2e prijs Dames 2e graad met 134'/i p. Een verrassing was wel, dat op de eerste plaats alleen de»W.G.V.- S. S. S.*' in deze graad den lsten prijs behaalde (door puntentelling kun nen namelijk meerdere vereeni gingen een eersten prijs winnen), waardoor deze ook in het bezit kwam van de daarvoor beschikbare wisselbeker, en dat vervolgens deze eereprijs de beker was, die op de Bondsdag die in 1936 te Waalwijk is gehouden, door de »W. G. V.» zeil beschikbaar was gesteld. Twee jaren achtereen werd deze gewonnen door de groote vereeniging »Sparta" te Einuhoven, welke haar het 3de jaar door Waalwijk athandig werd gemaakt. In den verplichten Marschwedstrijd van de deelnemende vereenigingen heeft W.G. V.S.S.S.» eveneens een goed figuur geslagen. De dames behaalden dan ook den eersten prijs met 99 punten en de heeren den eersten prijs met 98 punten. Ten slotte wisten de heeren nog beslag te leggen op een tweeden prijs voor Pyramiden. Moge dit prachtig succes tevens voor een groot aantal gymnasten, mannelijke zoowel als vrouwelijke een aansporing zijn om de jonge en krachtige vereeniging ingroote getale te komen versterken, zoodat we volgend jaar ook in getal sterkte de mededingende vereenigingen mins tens evenaren. «Kunst en Kracht«. Ook de R K. Gymnastiekvereni ging «Kunst en Kracht« alhier heeft j.l. Zondag op de Bondswedstrijden te Oisterwijk een goed figuur ge slagen. Zij wist n.l. beslag te leggen op den lsten prijs Marschwedstrijd, 2en prijs Vierkamp 3e graad heeren, 2en prijs Vierkamp Aspiranten en 3en prijs Pyramidenwedstrijd. Het was voor de circa 100 jon gens die aan dit uitstapje deelna men een sportieve en genoeglijke dag, daar na de wedstrijden nog een tijdlang in de mooie omgeving van Oisterwijk werd doorgebracht. De brug bij Dordrecht geopend. Met groote plechtigheid en onder geweldige belangstelling heeft mi nister van Buuren 1.1. Zaterdag de brug over de oude Maas bij Dor drecht geopend, de grootstebascule brug van Europa. Bij deze plechtigheid was ook de Kamer van Koophandel voor.de Langstraat uitgenoodigd. Er waren groote feestelijkheden aan verbonden, o.a. 'ngepavoiseerde boottocht en zeilwedstrijden, waar aan ook onze Waalwijksche zeilers acte de présence gaven. Zij vertrokken Vrijdag naar Go- rinchem, Zaterdag naar Dordrecht om Zondagavond weer hier terug te keeren. Met deze nieuwe brug is ook voor de Langstraat een groot verkeers obstakel tusschen Rotterdam ver. dwenen waarover men zich ook hier ten zeerste verheugt. Zilveren jubileum van de P.N.E.M. Ter gelegenheid van de herdenking van het vijf en-twintig-jarig bestaan der Provinciale Noord-Branantsche Electriciteits-Maatschappij (PNEM) is Zaterdagmiddag om twee uur door het personeel aan het bestuur en de Directie als huldeblijk aange boden de versiering vandehallvan het gebouw van het hoofdkantoor aan de Koningsweg, uitgevoerd door Joep en Suzanne Nicolas uit Roer mond. Des namiddags om half vier begon in het gebouw van het Provinciaal Bestuur aan de Waterstraat een druk bezochte receptie. In de groote vergaderzaal van het gebouw, waar de president-commissaris met het bestuur en directie der P.N.E.M. de talrijke personen ontving die de Maatschappij met deze heugelijke gebeurtenis gelukwerschte. Maandag was er groote belang stelling en de Statenleden maakten een excursie naar de centralen der P.N.E.M. Aan het noenmaal in Bosch en Ven te Oisterwijk voerde de directeur Ir. Jonker het woord. Vervolgens werd de heer A. D. van der Schans, statenlid voor den kies kring Heusden, door het oudste lid van Ged. Staten, den heer W. C. Kipp gehuldigd om 't feit dat hij zijn zilveren jubileum als Statenlid her dacht. Hem werd een gouden vul potlood aangeboden. Via Udenhout, Loonopzand, Waal wijk en de Langstraat werd naar Geertruiden berg gereden. Onderdes, kundige leiding van den directeur der P.N.E.M. en de beide bedrijfs- ingenieurs werd de centrale bezich. tigd waarmede men aan het einde van deze excursie was. voor uwe in dit blad, wij zorgen dan voor eene sprekende verzorging. Wij garandeeren U eene huis aan huis-bezorging van de Kermisnummers. Trekpaarden-tentoonstelling te 's Bosch. De vermaarde Trekpaarden ten toonstelling van de vereeniging »Het Nederlandsche Trekpaard» zal, ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan dezer vereeniging te 's Bosch plaats hebben. H. M. de Koningin zal Vrijdagmiddag de groote parade en draverijen der geselecteerde paarden bijwonen. Zeer waarschijnlijk zal Z. K. H. Prins Bernhard in de ochtenduren tijdens de keuringen door een persoonlijk bezoek zijn belangstelling toonen. De show van Neerland's trots op dit gebied, zal Donderdagochtend olficieel worden geopend door Z,Exc. Minister Steen- berghe, minister van economische zaken. Er worden bezoekers verwacht uit Engeland, Duitschland, Frankrijk, Italië, België en Denemarken. Bekendmaking. Het Hoofd van de plaatselijke politie, als bedoeld in artikel 1 van het Vreemdelingenreglement in de gemeente Waalwijk, gezien artikel 4 van voornoemd reglement, vordert, en zulks onverminderd de bijzon dere vorderingen, die, ingevolge dat artikel door de daarloe bevoegde ambtenaren kunnen worden gesteld dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de gemeente Waalwijk en na 1 Maart 1938 Nederland binnengekomen zijn of binnen komen, zich binnen 30 dagen na binnenkomst in persoon bij hem aanmelden (Politiebureau.) Herin nerd zij, dat onverkort blijft de - verplichting van den vreemdeling om zich binnen 2 maal 24 uur aan te melden, indien dit bij het visum staat aangegeven. Onverminderd de andere maat regelen,diekunnen worden getroffen ten aanzien van den vreemdeling, die voornoemden aanmeldingsplicht niet nakomt, vormt overtreding van vooromschreven bepalingen hetstraf. bare feit, genoemd in artikel 26 van het Vreemdelingenreglement, straf baar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Deze vordering is niet van toe passing op le. hen die reeds houder zijn van een nog geldige, hun reeds eerder uitgereikte voorloopige verblijfsver gunning; 2e. de vreemdelingen, die houder zijn van een identiteitskaart, ver strekt door den Minister van Buiten- landsche Zaken en namens dezen onderteekend door den Secretaris- Generaal van diens Departement. De Hoofd-Commissaris van Politie te Amsterdam ontraadt het aangaan van relaties met Dirk Nap, geboren te Mijndrecht 4 Januari 1912, zonder bekende verblijfplaats, die voorgeeft alshuwelijksmakelaaren zaken beurs- houder werkzaam tezijn,peradver tentie financieele deelname vraagt, welke hij zegt te zullen oprichten, en zakenlieden, bij voorkeur auto mobiel en schrijfmachinehandelaren tracht te bewegen hem goederen te leveren. Vooral ook pensionhouders en kamerverhuurders wordt aangera den te zijnen aanzien de noodige voorzichtigheid in acht te nemen. 1 Nap is zeer goed gekleed en wel bespraakt. GecostumeerdeVoetbalwedstrijd k Wij vestigen nogmaals de aan dacht op den reeds zooveel bespro ken bovengenoemden wedstrijd. Gezien de massale medewerking van de diverse vereenigingen belooft dit een aardige attractie te worden, die een bezoek overwaard is. Het aanvangsuur is bepaald op 4 uur nam. De Harmonie St. Crispijn heeft reeds de volle medewerking toe gezegd. Beide elftallen komen in den Gildenbond bijeen, vanwaar zij door het Hercules-bestuur en aspi rant-leden in costuum worden af gehaald, en dan in optocht Kennis-reclame

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6