i RECHTZAKEN NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. SPRANG—CAPELLE. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. MEEUWEN. VOETBALSPORT I. V. C. B. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. KerkradeVosta SpartaanSchijn del Morgen kan de beslissing vallen, waar mede ook dit voetbalevenement weer tot het verleden behoort. Vosta, de leider van de afdeeling gaat op bezoek bij Kerkrade, dat ook altijd nog een kansje heeft op den hoogsten titel. Indien de Limburgers weten te winnen is ook Vosta uitgeschakeld en hebben zij intusschen nog maar te ma ken met Spartaan. Deze vereeniging zal echter ongetwijfeld Schijndel onder de knie weten te houden, zoodat zij dan al tijd nog een kansje meer heeft dan Kerk rade. Wanneer Kerkrade en Vosta gelijk zouden spelen, wat heel goed mogelijk is en Spartaan zou er inderdaad in slagen Schijndel een nederlaag toe te brengen, dan gaat de laatstgenoemde met de hoogste eer strijken. Wie weet, misschien draait het nog wel uit op een beslissings wedstrijd. PROMOTIE 3e KLASSE. H.E.C.Uno Animo G.V.V.—S.P.C. Het Waalwyksche HEC gaat morgen haar tweeden wedstrijd spelen tegen Uno Animo. Hit is te hopen, dat de „Zoiner- slaap" den HEC'ers geen kwaad heeft ge daan, want dan achten wij een kleine overwinning van de schoenmakers zeer goed mogelijk. De nieuwe candidaat, die een ernstige concurrent van HEC gaat worden, zal 't Zondag eens probeeren tegen SPC. Een gelijk spel of een kleine zegen voor de GVV'ers is waarschijnlijk. WAALWIJK. Promotie-wedstrijd H.E.C.—UNO ANIMO, Zooals wij Woensdag j.l. reeds hebben aangekondigd, zal Zondag a.s. de promo tie-competitie voor HEC worden voort gezet en wel met den wedstrijd tegen Uno Animo, Loonopzand. Als men de re sultaten van de gasten uit hun drie ge speelde wedstrijden, als maatstaf tegen over die van HEC zou moeten stellen, dan zou een overwinning de thuisclub moeten worden voorspeld. Uno Animo wist immers uit haar drie gespeelde wed strijden slechts een punt te behalen, maar dat eene winstpuntje kwam juist uit den emotie-vol gespeelden wed strijd tegen HEC in Loonopzand. Toen immers wisten de Uno-lui een 30 ach terstand na de rust in een 33 gelijk spel om te zetten en het scheelde maar bitter weinig of de Waalwijkers hadden heide punten in Loonopzand moeten la ten. De wedstrijden tusschen HEC en Uno Animo hebben altijd de aantrekke lijkheid gehad, gespeeld-te worden in de sfeer van een plaatselijke ontmoeting, wat steeds voor het publiek een zeer aanschouwelijke wedstrijd is. Dat Zondag a.s. deze traditie niet zal worden onderbroken, staat zoo vast als een paal boven water. De gasten zullen het tot hun eer rekenen, HEC de eerste nederlaag te bezorgen en hiermede te vens hun eerste overwinning tot een feit te maken. Als zij hierin weten te slagen, komen zij zelf wederom in de running voor de bovenste plaats, terwijl bij een eventueele nederlaag zij practisch als uitgeschakeld kunnen worden be schouwd. Staat er dus voor de Uno-man- nen in dezen wedstrijd alles op het spel, ook voor HEC is de uitslag van zeer groot belang. Bij een nederlaag zou HEC op 3 verliespunten komen te staan, wat met de nog te zware wedstrijden voor den boeg haar wel eens noodlottig zou kun nen worden. Wat de kansen betreft, lijkt ons dat een open vraag. Technisch is de HEC-ploeg ontegenzeglijk beter, maai de gasten kunnen met zulk een enthou siasme een wedstrijd voor de volle 100 procent spelen, dat alle techniek hier als het ware niets tegenover vermag. Alleen den tegenstander met dezelfde wapens te bestrijden is in dezen wedstrijd de juiste methode. Laten de geel-zwarten zich hiervan bewust zijn. Als de lange rust periode de HEC-ploeg geen parten speelt en de voorhoede haar totaal uit vorm zijnde spel van tegen Tubantia niet meer herhaalt, dan kan men Zondag a.s. van een mooie wedstrijd getuigen zijn. Wel licht zal ook deze ontmoeting een goede publieke belangstelling trekken en laten de HEC'ers dan eens zien dat zij nog een klas beter kunnen spelen als in hun laatste thuiswedstrijd tegen Tubantia. De gasten zullen geheel compleet naai Waalwijk komen, terwijl HEC op een uit zondering na met haar gewone opstelling in het veld komt. De loopende geruchten dat Uno Animo in verband met de ker mis in hun plaats, niet volledig zou ver schijnen, zyn geheel uit de lucht gegre pen; een en ander werd ons dezer dagen van bevoegde zijde bevestigd. Wij verwachten Zondag bij normaal voetbal-weer een groote belangstelling en een mooie wedstrijd op het HEC-terrein. De leiding van den wedstrijd is in han den van een zeer goede scheidsrechter en het aanvangsuur is gesteld op 2.30 uur. Voor Zondag 9 Juli a.s. is vastgesteld: TubantiaHEC. Zij die de reis naar Hel mond wenschen mee te maken gelieven zich op te geven bij den secretaris van HEC: C. Dekkers, 1ste Zeine 04 Waal wijk, en wel tot uiterlijk Dinsdagavond a.s. Op dezen wedstrijd hopen wij nog nader terug te komen. GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD. In verband met bovengenoenulen wed strijd welke hedenmiddag om 4 uur op het Hercules-terrein aan de 2e Zeine ge speeld wordt en waaraan de tooneelver- eeniging DVSV, de harmonie St. Crispijn en de reisvereeniging O.V. hunne mede werking zullen verleenen, willen wij nog het volgende mededeelen: De vereenigingen komen om kwart voor 4 op het Raadhuisplein bijeen, al waar de stoet als volgt wordt samenge steld om naar het Hercules-terrein te trekken, waar dan onmiddellijk de wed strijd begint. 1. De Harmonie; 2. het elf tal van de tooneelvereeniging DVSV, allen in costuum op wagen; 3. het elftal van de reisvereeniging O.V., eveneens in cos tuum en op wagen; 4. de Hercules-junio ren in voetbalcostuum en clubvlag. De samenstelling van de elftallen is als volgt: D.V.S.V. Doel: Rombouts. Achter; H. Maas, A. de Werd. Midden: A. Snijders, M. Beerens, J. v. d. Griendt. Voor: A. Hamers, H. v. d. Pennen, M. Berkelmans, Jac. v. d. Griendt, P. Kelder. O.V. Doel: C. Pennings. Achter: A. Damen, N. Bossers. Midden: J. de Peffer, M. v. Bokhoven, Jos. Donders. Voor: P. Brouwer, N. v. d. Sanden, N. de Peffer, P. de Brouwer, L. v. Dongen. Indien het weer meewerkt verwachten wij, gezien het mooie doel hetwelk hier mede gesteund wordt, zeer veel belang stelling. De spelers zullen wel voor de noodige attractie zorgen, zoodat een be zoek ten volle waard is. De entrée, 10 cent, kan voor niemand een bezwaar zijn. De wedstrijd wordt opgeluisterd door de harmonie. DUIVENSPORT KRINGCONCOURS PONT ST. MAXENCE De Postduivenvereeniging de Eendracht hield j.l. Maandag 26 Juni een Kring concours vanuit Pont St. Maxence (Fr.). In concours: 342 duiven. De vogels wer den om 9 uur v.m. met Z.W. wind ge lost. De eerste duif bereikte haar hok om 2.29.48 uur met een snelheid van 963.47 nieter per minuut; de laatste prijs winnende duif om 3.2.59 uur met een snelheid van 874.14 nieter per minuut. De uitslag is als volgt: K. Broumels, Waalwijk 1; M. van der Velden, Kaatheuvel 2; H. Wouters, Baar- le Nassau 3 49; C. van Boxtel, Chaam 4; L. van Haaren, Baarle Nassau 5 42; A. Horsten, Tilburg 6 41; P. v. d. Houdt, Waalwijk 7; A. Verschuuren, Baarle Nas sau 8 23 67; C. de Chene, Tilburg 9 15 62; A. van Hilst, Waalwijk 10 75; Gebr. Hendriks, Reusel 11; A. Wouters, Baarle Nassau 12; P. Langenberg, Tilburg 13; B. van Engelen, Reijen 14; H. Reijtgers, Ulekoten 10; M. Broeks, Made 17 20 39 66; P. v. d. Braak, Gilze 18; .1. de Wijst, Reusel 19 43; F. Jansen, Baarle Hertog 21; Gebr. de Jong, Reusel 22; T. Rijken, Baarle Nassau 23; Alf. v. d. Flaas, Baarle Nassau 24 80; Adriaanse, Baarle Nassau 25; P. Schoemans, Waalwijk 26 Het 65ste lustrum van het Groningsch studentencorps. Op de Groote Markt voorafgegaan door de eerewacht te paard, begeeft zich in optocht naar het station ter opwachting van de reünisten. Links het fraaie stadhuis. 70; C. Hermans, Reusel 27 34 71; Alf. Metsaarts, Rijen 28 44; L. Loots, Baarle Nassau 29 79; Gebr. van Liempt, Reusel 30 76; A. de Reijer, Made 31; H. J. Aarts, Reyen 32; Ant. Dielen, Goirle 33 38 53; J. Hamers, Kaatsheuvel 35; A. Martens, Baarle Nassau 36; A. Jansen, Bladel 37 58 69; Th. Duivekam, Waalwijk 40; G. van Huiten, Waalwijk 45; II. Lammers, Reusel 46 72; F. van Gulick, Baarle Nas sau 47; N. van Gils, Goirle 48; J. Wens, Baarle Nassau 50; C. Jansen, Made 51. J. Haften, Oosterhout 52; C. Martens, Gilze 54; Gebr. de Kok, Tilburg 55; J. Maas, Tilburg 56; J. Kooien, Tilburg 57; J. Theuns, Hank 59; A. Dorst, Reijen 60; A. de Jong, Alfen 61; A. Verhagen, Baarle Nassau 63 81; H. Dekkers, Reyen 64; Ant. v. Eijck, Waalwijk 65 74; Gebr. Thyssen, Made 68; B. Schuurman, Til burg 73; J, Schoemans, Waalwijk 77; Adriaanse, Baarje Nassau 78; van Raven- steyn, Drunen 82; M. Leijtens, Waalwijk 83; A. Huijbrechts, Reijen 84; C. Witlox, Waalwijk 85. DIEFSTALLEN TE WAALWIJK. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft vonnis gewezen tegen den 19-jarigen J. A. C., meubelmaker te Den Bosch, gede tineerd, tegen wien zes maanden gevan genisstraf waren geëischt met aftrek van voorarrest ter zake, dat hij op 10 De cember 1938 te Waalwijk een portemon- naie met 15.had weggenomen van J. Keetels en dat hij op 4 April '39 te Waalwijk een portemonnaie met 10.85 had weggenomen van M. Wilmans. De verdediger had clementie gepleit. De rechtbank was van oordeel, dat het on derzoek niet volledig was geweest en achtte een onderzoek naar de geestver mogens van verdachte gewenscht, west- halve zij de stukken in handen van den rechter-commissaris stelde ten einde alsnog een psychiatrisch rapport te doqn uitbrengen door Dr. Janssens, genees heer-directeur van het gesticht Voorburg te Vught. KANTONGERECHT. Uitspraken De kantonrechter te 's Hertogenbosch wees o.m. de navolgende vonnissen J. S., Waalwyk, arbeidswet, 4 x 7.50 boete; K. R., Sprang-Gapelle, visscherij- wet, 2 x 5.boete; A. L. v. S., Raams- donk, Rijnvaart Pol. Regl., 5.boeté; Ga. H., Dussen, geen achterlicht, 3. boete;. A. V., Heusden, in staat van dron kenschap de orde verstoren, 15 boete. HET DRAMA TE KOEDIJK. Verdachte in hooger beroep vrijgesproken. Arrest wijzende in de zaak tegen den melkrijder uit Bergen (N.H.) die ervan werd verdacht op 2 Januari '38 met een huurauto opzettelijk in het Noordhollandsche Kanaal onder Koe dijk te zijn gereden, met de bedoeling zich van zijn gezin te ontdoen, heeft het Amsterdamsche Gerechtshof van morgen het vonnis van de rechtbank te Alkmaar bevestigd en den verdach te vrijgesproken. Zoowel de officier van justitie te Alkmaar als de procu reur-generaal te Amsterdam hadden den melkrijder schuldig verklaard aan moord op drie van zijn kinderen en poging tot moord op zijn vrouw en jongste kind. Beiden hadden levens lange gevangenisstraf geëischt. Het arrest van het Gerechtshof dat de president, mr. Jolles, onder groote belangstelling voorlas de verdachte zelf was echter niet verschenen is gelijkluidend aan het vrijsprekende vonnis van de rechtbank, met uitzon dering echter van de overweging, die de rechtbank aan haar vonnis heelt toegevoegd, en waarin zij zegt, dat zij wel het bewijs geleverd acht, dat de verdachte wel eens het voornemen heeft gehad zijn vrouw van het leven te berooven. Deze overweging heeft het gerechts hof niet overgenomen, hiermede de smet wegnemende, die bij handhaving van hel Alkmaarsche vonnis in zijn geheel toch nog op den verdachte zou zijn blijven rusten. SPRANG. Predikbeurten Zondag 2 Juli: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur Ds. Louwe Kooij- mans van Waalwijk. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. drie uur Ds. B. A. van Lummel. Bedie ning H. Avondmaal. Op uitnoodiging en met medewer king van het gemeentebestuur zal door den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle getracht worden te komen tot uitvoe ring van het z.g. Segobawerk voor de werklooze arbeiders in de gemeente. Er zal getracht worden nu reeds enkele clubs voor ontspanning te vor men, om in de toekomst zoo mogelijk ook eenige cursussen voor algemeene ontwikkeling in het leven te roepen. De Kring Vrijhoeve-Capelle en Omstreken van den Ned. Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. Grond slag hield j.l. Woensdagavond in het Geref. kerkgebouw alhier eene verga dering, onder leiding van haar presi- Dr. H. Kindermann, adjunct-directeur van het Wilhelmina-gasthuis te Amster dam, heeft voor de pers in het Wilhelmina-gasthuis de z.g. „kunstlong" gede monstreerd. Tijdens- de demonstratie. z dente mej. Jo Verhagen uit s-Grave- moer. Mej. Verhagen opende de bijeen komst, las een gedeelte uit de H. Schrift en ging voor in gebed, waarna zij in een kort openingswoord de aan wezigen welkom heette en opwekte tot krachtige medewerking aan den bouw van het volle, rijke leven en het bewa ren der beginselen uit Gods Woord, waarvan het bondslied getuigt. Mej. J. de Rooij uit Vrijhoeve-Ca pelle behandelde hierna een onderwerp over: „Arbeidsvreugde, gemis en mo gelijkheid", waarop eenige bespreking volgde. Mej. G. Fijan gaf een gedicht van de Genestet ten beste. „Het „ja" onzer belijdenis' werd hierna ingeleid door mej. Jo Versluis uit Drimmelen. Op dit onderwerp volg de een breedvoerige en leerzame be spreking, waaraan door een groot deel der aanwezigen werd deelgenomen. Besloten werd D.V. in October te Vrijhoeve-Capelle de jaarvergadering te houden. Na een slotwoord door de presiden te, eindigde Ds. v. Lummel met dank gebed. Zomersproeten SPRUTOL CAPELLE. De postduivenvereeniging »De Luchtvaart«, gevestigd in het café Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met oude duiven een wedvlucht vanaf Pout St. Maxence (Fr), afstand ongeveer 319 k.m., waar de duiven Maandag morgen in vrijheid werden gesteld. De eerste duif, welke vloog met een gemiddelde snelheid van 917,16 m. per minuut, werd geconstateerd om 2.42.18 en de laatste prijswinnende duif, welke een gemiddelde snelheid van 835,62 m. per minuut bereikte, werd om 3.12.39 geconstateerd. De prijzen werden behaald door: J. Meter 1, W. Versteeg 2 en 6, Adr Bakkeren 3 en 13, Gebr. van Onze- noort 4 en 8, D. Verhagen 5, C. Bosenbrand 7, J. Versteeg 9 en 10, P. Pruvssers 11 en 12 Eerste over- duif: W'. Versteeg. Aangetoonde duiven: Adr. Bakkeren, P. Pruys- sers en W. Versteeg. De heer J. A. Rijken heeft bedankt als diaken der Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk. Als wijkleiders bij den lucht beschermingsdienst in de gemeente Sprang Capelle zijn aangewezen de heeren J. W. Nieuwenhuyzen, A. de Jong, P. Spierings en W. J. van Nieuwenhuyzen Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des mor gens half tien en des namiddags half drie op le treden Ds. de Heer uit Babyloniënbroek. A.s. Zondag des morgens half lien en des namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk op te treden Ds. Vroeg in de Wey. De voetbalvereeniging »Wit Zwart« speelt a.s. Zaterdagavond voor de Competitie van den B.V.B. tegen »Sparta« te Vrijhoeve-Capelle. In verband met de aanneming door Ds. Mr. Visser van zijn beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier, zal de Ned. Herv. Pastorie alhier eenige moderniseering ondergaan. Zoo zal hierin een centrale verwar ming worden aangelegd hetgeen is opgedragen aan J. M. Willems en Zoon uit Zaltbommel. Ter herinnering aan het vele goede en vruchtbare werk van De ken Wouters is door burgemeester Steemers namens de parochianen een souvenir aangeboden, bestaande uit een geschilderd portret van Zijn HoogEerw, en een schilderstuk, voorstellende de R.K. Kerk alhier, hetgeen Zijn HoogEerw. dankbaar aanvaardde en zeer op prijs stelde. Deken Wouters zal zich metter woon in Tilburg vestigen. Dinsdag j.l, werd in café Smits alhier de jaarvergadeiing der Boe renleenbank gehouden. De voorzit ter de heer A. L. de Graall leidde de vergadering. 124 leden waren vertegenwoordigd. Met bijna alge meene stemmen worden Herkozen als bestuurslid de heer A. L. de Graat! te Meeuwen, als lid van den Baad van toezicht de beer G. H. Straver te Babyloniënbroek en als plaatsvervangende bestuursleden de heeren A. D. van Buuren te Meeu wen en H. Vos te Drongelen. Door den kassier werd een uitge breid verslag over 1938 uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen. Het ledental daalde van 209 op 204. Door overlijden ontvielen 8 leden, drie nieuwe traden toe. Het aantal dagboekposten bedroeg 2350. Het gedeponeerde bedrag was niet aan groote schommelingen onder hevig. Regelmatig was bij de Cen trale Bank een bedrag gedeponeerd, dat wisselde tusschen de f20.000, en f 60.000, De rente bieef ge handhaafd op 23/4 °/o voor inlagen en 4°/o voor alle voorschotten. Nieuwe klanten die belangrijke bedragen inleggen en oude klanten die aan merkelijk meer inleggen dan gewoon krijgen minder rente, omdat bij de Centrale Bank een lagere rente wordt vergoed, dan wij uitbetalen. Het bedrag aan spaargelden be droeg in het begin van bet jaar f 179.000, op 31 December f 184.000. Bovendien werd in loopende reke ning gedeponeerd op 1 Januari f 74 000, op 31 Decemher f 60.000. Totaal aan het eind van bet jaar dus f 244.000. Bij de spaarbank werd ingelegd f54.000, terugbetaald f 48 000. Na de noodige afschrijvingen be- droeg de winst nog f 1717,55. Het reservefonds stijgt met dit bedrag tot f 36431,74. De bank heeft 114 loopende rekeninghouders, boven dien worden nog een 15 tal reke ningen aangehouden als Centrale Bank, Tarwe Centrale, Postrekening enz. Het aantal spaarbankboekjes was op 31 December 309. Het aantal daalde in 1938 iets doordat een belangrijk aantal oude boekjes, waarop niets omging werden inge trokken. Het aantal uitstaande voorschot ten bedroeg aan het begin van het jaar 115. 14 werden geheel afgelost, 12 nieuwe verleend, zoodal het aantal daalde tot 113. Van de 14 afgelosten waren 9 ook in den loop van het jaar verstrekt. Het totaal aan voorschotten verstrekte bedra gen verminderde van f 99000, tot 1 94000. Uitgegeven werd f 3870, ontvangen f 9266. Het door leden in rekening cou rant opgenomen bedrag was aan het begin van het jaar f 136000, aan het eind f 148000. Aan het eind van het jaar was dus f 242.000, verstrekt. Voor de regeering werd f 34.000 uitbetaald. Nieuwe credieten worden slechts in klein aantal verleend. Steeds is hiervoor de goedkeuring der Cen trale Bank noodig De aflossing van oude posten is ook over 1938 de liquiditeit der Bank weer belangrijk verbeterd. HET BETREKKELIJK KLEINE BEDRAG, BESTEED AAN GERE GELD AD VERTEEREN, KOMT VEELVOUDIG TERUG. verdwijnen spoedig door 'n pot Bij alle Drogisten

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 12