de-PfP VB Sport-Varia BURGERLIJKE STAND GEMENGD NIEUWS. PROVINCIAAL NIEUWS. SPORT. Wij herinneren VOETBALSPORT I. V. C. B. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. ij wolken van genot VERDRONKEN. Willem Tell. Zondag houdt het kruisbooggezel schap Willem Teil om 6 uur een alge- meene vergadering in het café van den heer van Dinteren, waarna het ver plicht schieten is. PROMOTIE 3e KLASSE. Tu ba n t i aII EG GWUno Animo Na een lange gedwongen „zomerslaap" zullen wfj HEG morgen weer in 't strijd perk zien treden en wel tegen Tubantia. Hoewel de gastheeren niet voor een kleintje vervaart zijn, achten wij de Waalwykers toch in staat de puntjes mee naar de Langstraat te brengen. GW kan, haar eerste wedstrijd in aan merking genomen, iets sterker worden geacht dan Uno Animo, zoodat een over winning voor de gastheeren niet uitge sloten is. POLO-SPORT V.R.B.—GLAUKOS 1—1. Dat het polo-spel veelal minder fair gespeeld wordt, zal eenieder duidelijk zijn die het spel ooit volgde. Waarschijn lijk is dit een van de redenen waarom het niet de belangstelling geniet, die het eigenlijk verdient. Het is natuurlijk voor een arbiter vaak moeilijk te beslissen wie tegen de spel regels fouteerde, omdat bijna alles onder water geschiedt. De ,,V.R.B." te Vught meende Woens dag j.l. hierop een uitzondering te ma ken in haar wedstrijd tegen onze plaat selijke vereeniging „Glaukos". Na de 81 nederlaag te Waalwijk was het schijnbaar noodig dat op minder sportieve wijze daarop een antwoord kwam. Als we den wedstrijd zoo bezien, dan moeten we de „V.R.B." gelukwenschen, want ze is daarin buitengewoon geslaagd. Na de incidenten, welke zich reeds voor den wedstrijd voordeden (Vught was natuurlijk weer niet tijdig klaar en kon als variatie op haar getob geen po lobal in het water brengen) was een rus tige goede wedstrijd reeds uitgesloten. De voetbal, die als polobal moest dienst doen, werd door scheidsrechter Vos te recht afgekeurd. De competitie-wedstrijd verviel en in de plaats daarvan zou voor de groote publieke belangstelling een „friendlyga- me" gespeeld worden. Zelden zagen we de Vughlenaren geen fouten maken, waarbij het gebrek aan techniek moest worden weggewerkt. Na een zeer ruw begin vond een van de Vughtsche spelers het noodig onzen midvoor een flinke klap te geven, welke begrijpelijk zich niet onbetuigd liet en een doffer teruggaf. Beiden werden uit het veld verwijderd. „Glaukos" maakte de eerste goal, waar na Vught er een schepje bij deed. Even voor het einde maakte Vught gelijk, na dat 2 Glaukiden wegens kramp 't „veld" moesten verlaten. We hopen dat zoo'n wedstrijd niet meer plaats heeft en in het belang van de sport eenieder zich aan de spelregels zal houden. De leiding was zwak, doch voor een vriendschappelijken wedstrijd goed. SPRANG. N. E. O. Op het terrein van N.E.O. aan het Oosteinde alhier wacht den voetbal liefhebbers Zaterdagmiddag weer een mooie wedstrijd. Wilhelmina uit Aal burg komt bij N.E.O. op bezoek voor het spelen van een competitie-match voor ,de Zaterdagmiddag-competitie van den B.V.B. Dit belooft een span nende wedstrijd te worden, zoodat we de voetballiefhebbers aanraden dezen wedstrijd te gaan bijwonen. S. D. O. Het eerste elftal van S.D.O. al hier gaat Zaterdagmiddag naar Andel, om aldaar een wedstrijd te spelen voor de competitie van den Brab. Voetbal bond tegen Sparta. Wanneer onze jon gens zich hier van 't begin tot 't einde van den match geheel geven, mogen wij verwachten dat S.D.O. de winst punten mee naar Sprang zal brengen. TENNIS-SPORT. wandelaars mag verheugen. Een mooi parcours is uitgekozen, zoo dat ieder natuurliefhebber daarvan ten volle kan genieten. Aan organisatie en voorbereiding is veel aandacht besteed, teneinde het eiken deelnemer(ster) zoo aangenaam mogelijk te maken. Een ieder die de tocht volbrengt ont vangt een fraaie, speciaal ontworpen herinneringsmedaille; iedere groep een groepsprys, terwijl om meerdere extra- prijzen gekampt zal worden. Het startbureau is gevestigd in Lunch room „Gentury", Denier, Eindhoven; de start vindt plaats om 11 uur vanaf de Markt. Na de prijsuitreiking wordt een groot wandelaarsbal gehouden, gratis toegan kelijk voor alle deelneniers(sters). Inschrijvingen kunnen geschieden bij Den heer Jos van Gennip, Paradijslaan 32, Eindhoven (alleen schriftelijk) en den heer Wim Dings, Groote Berg 21, Eindhoven, (alleen mondeling). Programmaboekjes worden op aan vraag gaarne gratis toegezonden. Neemt op Zondag 16 Juli a.s. deel aan den Rooden Kruis Wandeltocht; U zult hierover zeer tevreden zijn. WIMBLETON-fTOURNOOI. Hughan en van Swol uitgeschakeld. Hughan en Van Swol hebben voor hel laatst tezamen het banencomplex van Wimbledon betreden voor hun partij tegen Olliff en Shayes. Onze Iandgenoo- ten verloren in den kwart-eindstrijd, na dat zij de twee eerste sets hadden gewon- nen, met 8—6, 7—5, 11—13, 3—6. 2—6. In den eindstrijd komen twee Ameri kanen, n.l. Gooke en Riggs teg enelkaar. Men kan absoluut niet zegg wie Za terdag den fel begeerden titel zal bezit ten. Beiden zijn nog nooit in het tournooi te Wimbledon uitgekomen, een fraaie prestatie om het thans tot den eindstrijd te brengen. WANDELSPORT Zondag 16 Juli a.s. organiseert de Sportvereeniging Roode Kruis te Eind hoven haar 4den Nat. Wandeltocht over een afstand van 30 K.M., welke tocht zich nu reeds in een groote belangstelling der - -1V. Schulte heeft in Milaan een slechte dag gehad. Aldaar heeft n.l. een omnium plaats gehad tusschcn Schulte, Kaers en Betessini. Onze landgenoot werd slechts derde. Bij gelegenheid van het eerste lustrum van de watersportvereenigingen „Tri dent" en „Viking", zullen op Zondag 9 Juli de Brabantsche zeilwedstrijden on der het reglement K.V.N.W.V. op de Maas te Heusden plaats vinden. Het Europeesch kampioenschap drie banden is gewonnen door den Fransch- man Lagache, die in de laatste en be slissende partij over onze landgenoot Arie Bos zegevierde. De zwemmer Giles uit New York heeft de Montanarivier van Billings naar Glen- dive, een afstand van 460 km. afgelegd. Met deze prestatie verbeterde hij het of ficieuze wereldrecord, dat met 449 kin. op naam van Gandiot stond. Giles legde de 460 km. af in 77 uur 30 min. De Amerikaansche bladen hechten wei nig of geen beteekenis aan de overwin ning van Schmeling op Heuser. Het is dan ook zeer onwaarschijnlijk dat de Duitscher weer in den ring zal verschij nen tegen Joe Louis. WAALWIJK. Van 30 Juni tot en met 7 Juli 1939. Geboren: Eduard Hubertus Gerardus, zv. J. A. van Nunen-Hurkmans Adriana Maria, dv. A. van den Meerakker-Vennings Jacoba Petrus Franciscus Adranus, zv. H. J. van Helvoirt-Maas Margaretha Petrus, dv. A. Schuurmans-Damen Al- bertus Lambertus Petrus Maria, zv. J. van der Graaff-van Bavel Bernardus Henri, zv. M. Blij levens- van de Wiel. Overleden Christina Maas, oud 53 jaren, echt- gfnoote van H. L. Bruurmijn Wa. E. Dalleu, oud 89 jaren. Gehuwd: W. G. van Weert, oud 29 jaren en Ma. Wa. Verhoeven, oud 30 jaren. Ingekomen: Fr. J. M. Wentink en gezin, van Til burg M. van Drunen en gezin, van Sprang-Capelle Ja. A. M. van Veltho- ven, van Tilburg A. van der Lee en gezin, van Vlijmen L. H. van de Ven, van Vlfjmen La. M. van Son, van Vlij men K. Chr. Meulenbroek en gezin, van Amersfoort. Vertrokken: Ha. G. ven Es naar Dussen Adr. de Werd naar LoonopZand Ca. Hoogen- doorn naar Rotterdam. LOON OP ZAND. Van 29 Juni tot en met 6 Juli 1939. Geboren Elisabeth Francisca Theodora, dv. J. Steer en M. P. Einders Johannes Leo- nardus, zv. L. v. d. Wouw en H. v. Box tel Johan, zv. G. Pol en G. Paauw Goleta Johanna Maria, dv. G. H. v. Noije en J. J. Dankers Antonius, zv. J. J. Luyten en M. Vissenberg Leonardus Marinus, zv. J. A. Couwenberg en C. A. Kroot Antonius Franciscus Lamber tus, zv. J. B. Hebing en A. M. J. Beerens Sophia Adriana Henrica, dv. J. J. Pij nenburg en E. W. Dirks. Huw. aangiften W. P. J. van Nieuwstad, oud 29 jaren en C. P. J. F. Leenaarts, oud 24 jaren, beiden alhier A. A. Mutsaers, oud 35 jaren, wonende te Tilburg en G. A. M. van Nieuwstad, oud 28 jaren, alhier. Ingekomen: A. C. J. de Graaf, van Ginneken c.a. J. Naninck, van Eindhoven M. P. de Kort, van Tilburg P. J. v. Esch, van Leiden J. C. v. Esch, van Leiden II. H. Colen, van Margraten A. M. J. Baeten, van Roosendaal A. de Werd, van Waalwijk. Vertrokken: A. M. Brokx naar Tilburg H. G. N. van der Heijden naar Tilburg C. G. van Huiten naar Vught J. A. Moonen naar Batavia A. J. Huijbregts naar Oosterhout M. J. van Scters naar Baar- lo (L.) M. G. Ribbers naar Dussen. ZAANSCHE MONTEUR BLIJFT IN HECHTENIS. Het geval van den monteur I)., die met zijn vrouw aan het spelevaren was in een kano, waarbij deze jam merlijk verdronk, aldus de Tel., ver toont veel gelijkenis met het aanvan kelijk vermoeden in de zaak van den vrijgesproken Alkmaarschen melkrij der. Zooals men zich herinnert sloeg de kano op een gegeven oogenblik om, ten gevolge waarvan de vrouw den dood vond. Een ongeluk zei de monteur D. Maar de politie en justitie vatten al terstond argwaan op, en blijven van meening, dat hier opzet in het spel was en de man zijn vrouw het leven wilde benemen. Onder verdenking van moord is de man dan ook gear resteerd en naar de gevangenis te Haarlem overgebracht. Zijn verdedigers rar. J. de Vries en mr. D. Wierstra, hebben tot dusver vergeefs gepoogd hem uit de voorloo- pige hechtenis te doen ontslaan. Het net van aanwijzingen is zóó dicht ge worden, dat er voldoende aanleiding bestond de voorloopige hechtenis we derom te verlengen. Er heeft een reconstructie van het geval plaats gehad met medewerking der reddingsbrigade, Daarbij is komen vast te staan, dat verschillende op- ■gaven van den verdachte in strijd moe ten zijn met de feiten. Verschillende getuigen zijn gehoord. Ook deze verklaringen vertoonen af wijkingen met hetgeen de verdachte zeide. Sommige getuigenverklaringen zijn zelfs zeer bezwarend voor den verdachte gebleken. Bovendien heeft de verdachte vaak voor den rechter-commissaris ver klaringen afgelegd, die in strijd waren met hetgeen hy voor de politie gezegd had. Hij blijft echter volhouden, dat de kano ten gevolge van een ongeval is om geslagen en hij terstond alle pogingen in het werk heeft gesteld om zijn vrouw te redden. Er is voldoende materiaal om de zaak binnenkort naar de Haarlemsche Recht bank te verwijzen. De negenjarige J. van E. die bij het spel den Laarderweg te Hilversum ter hoogte van het zwembad Crailo over stak, is door een auto gegrépen. De jon gen kreeg zulke ernstige verwondingen, dat hij enkele oogenblikken na het on geluk overleed. DOODELIJK ONGELUK. Woensdagmiddag is in de werkver schaffing bij de landaanwinningswerken te Pieterburen een ongeluk gebeurd, waarbij de 37-jarige arbeider M. H. Be verwijk, uit Groningen, het leven heeft verloren. Bij het vervoeren van klei is een kipkar met een inhoud van zeven ton omgeslagen. B. werd getroffen en met ernstige verwondingen naar het Dia- conéssenhuis te Groningen overgebracht, waar hij is overleden. H, M. de Koningin bracht een bezoek aan de zendings-conferentie, welke op Raaphorst te Wassenaar gehouden werd. De aankomst van H. M. de Koningin. Naast H. M. Ds. Rauws. In een onbewaakt oogenblik is het an- derhalf-jarig kind van de familie G. Ein ders te Horst in een tobbe water gevallen. Toen korten tyd later het ongeluk werd ontdekt, bleken de levensgeesten van den kleine reeds te zijn geweken. Het drie-jarig zoontje van de familie Hartland te Middenineer, is in een on bewaakt oogenblik in het diepe kanaal geraakt en verdronken. Toen men de knaap op het droge had gebracht, hebben twee geneesheeren geruimen tijd kunst matige ademhaling toegepast. De levens geesten keerden echter niet weer. De 47-jarige G. G. uit Overschie, die aan toevallen leed, ging visschen in de Vaart bij den Achterdijk. Het schynt dat hij door een toeval is getroffen, want te half vijf vond men zyn lijk drijvend in de vaart. Dr. de Graaf kon slechts den dood constateercn. Het horloge was blijven stilstaan op vier uur. De politie heeft het lijk naar de woning aan de Zestienhovenschekadc vervoerd. Bejaard echtpaar tegen auto geloopen. Te Rotterdam is een ernstig on geluk gebeurd. Een bejaard echtpaar de heer en mevrouw E. van de WeteringNieuwendijk, 79 en 80 jaar oud, wonende in de Rubenstraat wilde de Lusthofstraat ovarsteken, toen een auto voorbijreed. De oude menschen bemerkten dit niet en liepen tegen de auto aan, het gevolg was dat beiden achterover op den rijweg smakten. Beiden liepen zeer ernstige verwondingen op. De man had een hersenschudding, 'n fractuur aan beide beenen en aan de sleutel, beenderen en de vrouw een hersen schudding, een fractuur aan de rechterbovenarm en het rechter- onderbeen, terwijl aan het hoofd en groote scheurwonde werd toege bracht. Beiden zijn in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis ver voerd. Men vreest voor hun leven. Onafhankelijkheidsdageischte 612 slachtoffers. Het aantal dooden gedurende de vier daagsche feestelijkheden van de Independence Day is gestegen tot een totaal van 612 vorig jaar was dit aantal 517, Bij auto-ongelukken kwamen '248 personen om het leven 145 personen verdronken, 25 werden gedood bij spoorwegongevallen, 6 bij het neerstorten van vliegtuigen en 30 bij schietpartijen. Aan brandwonden overleden. Woensdagavond 28 Juni is te den Haag de 76-jarige alleen wonende K. R. in brand geraakt, toen hij trachtte een vlam die in de pan met vet geslagen was, te blusschen. Doorburenzijn debrandendekleeren van den man gedoofd. Met ernstige brandwonden aan armen en beenen is de man toen door den G.G D. naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd waar hij 3 Juli jl. is overleden. Slagregens in de V.S. eischen 38 menschenlevens Hevige slagregens hebben de Triplett Creek in Kentucky buiten haar oevers doen treden, waardoor volgens de eerste berichten 38 per sonen zijn verdronken. Latere berichten maken melding van 70 dooden. Verduistering van f65.000 Directeur van de Mij. Het Spaarhuis te Haar lem, aangehouden. Als verdacht van verduistering van f55.000 heeft de Haarlemsche recher che Donderdagmiddag aangehouden den 67-jarigen C. E. H. van H., te Zandvoort, directeur van de Mij. van Eigen huis spaar- en hypotheek verzekering Spaarhuis n.v.,gevestigd aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem. Een controle door de verzekeringskamer had "uitgewezen, dat erin de boeken dier n.v. geknoeid was. Een nader onderzoek werd ingesteld, waarbij bleek, dat de directeur in de laatslejaren geld uit de kas genomen had en dit voor zichzelf had gebruikt. In totaal was het een bedrag van f 55000.. Van het geld is weinig over; de directeur heeft het in den loop der jaren bijna geheel opgemaakt. De verdachte is door den hoofdinspecteur van politie, chef er on ze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 cent per week» eveneens in Drunen. Sprang, Vrijhoeven, Capelle. Kaatsheuvelen Waspik. van den justitioneelen dienst, ver hoord waarbij hij bekend heeft zich schuldig te hebben gemaakt aan verduistering van bovengenoemd bedrag. De verduisteringen loopen over een tijdperk van ongeveer jaar Verd. verklaarde het geld te eigen batetehebbenaangewend. Hijmaakte goede sier en gaf vooral veel geld uit aan auto's en amusement. Op het oogenblik van zijn aanhouding was hij te Zandvoort, II— llll HH—LHIMJ LACH IEDEREN DAG KERMIS-REVUE 1939 TE WAALWIJK. Donderdag 13, Vrijdag 14 en Zater dag 15 Juli aanvang 8.15 uur, geeft Rob Peters' Nationale Revue in den Schouwburg Dassi, Standplaats Ju- lianastraat Waalwijk, drie voorstel lingen van de groote Kermis-Revue „Lach iederen Dag". Medewerkenden zijn: Kees Pruis, Octava van Aerschot, Stella Seemer, Clairette Hammé, Guus Brox, Dries Krijn, Piet Brechts (de drie dansende dwazen) en de 1(> Nationale Muriloff Grils. In deze revue wordt het publiek ruimschoots de gelegenheid geboden naar hartelust te lachen. Een keur corps van artisten brengt op volmaak te wijze en in schitterende omlijsting drie uren van lach en oogenlust in een bonte variatie, zooals nog nimmer tevoren, brengt zij meer dan zelfs de meest trouwe bewonderaars van de Nationale Revue verwachten. Zelden werd aan artisten meer gelegenheid gegeven hun gaven te ontplooien. Kees Pruis komt met een geheel nieuw repertoire. Ook de bekende Rotterdamsche komiek Octava van Aerschot is tot het gezelschap van de Nationale Revue toegetreden en speelt met de andere artisten de meest ko mische scènes o.a.: ,,'n Rare klant",' „De Waakhond", „Bij den tandarts", „De ijzeren Ridder" en „Hoe raak ik m'n hik kwijt". In de geheele revue overheerscht 't komische. De drie dansende dwazen (Guus Brox Dries Krijn en Piet Brechts), die als Ric, Rac en Roe een groote populariteit hebben verkregen, zijn wel in topvorm. Hun muzikale boksmatch „De Drie Boksende Boj's" is alleen reeds een gang naar den schouwburg waard. Stella Seemer, de bekende Cabare tière, brengt haar nieuwste liedjes. Clairette Hammé zaait enthousiasme en haar entree met de komische dans de „Kiediewiediewaajjajaj" plant dat enthousiasme direct over op de zaal. De Nationale Muriloff Girls worden door Pers en publiek om strijd gepre zen. Deze veelzijdige ballet-troupe dwingt ieder de grootste bewondering af. Hun nummer „IJspret in Volcn- dani" spant wel de kroon en is in ons land niet geëvenaard. Dit prachtige beeld zal ieder bezoeker van de revue niet licht vergeten. Een bijzonder nummer is „De Natio nale Revue Girls als Acrobaten". De nieuwste Amerikaansche dans „The Big Apple" wordt door het geheele ge zelschap in al haar dwaasheid gede monstreerd. Zoo is de revue vol ver rassingen die we niet allen willen ver klappen. De dansen zijn ingestudeerd door The Muriloffs, de decors en costumes zijn ontworpen door Joop Geesing. Het orkest staat onder leiding van Julius Susan. Producer van de revue is Bob Peters, die tevens de algeheele leiding in handen heeft. De revue brengt u, vroolijkheid, humor en amusement van goeden huize en dat alles van Holalndschen bodem en beoogt u eenige uren van ontspanning te bezorgen. Tijdige plaatsbespreking wordt drin gend aanbevolen. De geheele pers enthousiasme o.a.: De Haagsche Courant: Een stampvolle zaal heeft de me dewerkers aan deze revue-perma nenten lachstuip herhaaldelijk en langdurig toegejuicht. Men lacht van begin tot einde. Het publiek heeft op ondubbelzinnige wijze te kennen ge geven dat deze revue: als een bom is ingeslagen. De Maasbode Het is een heele prestalie om een revue-gezelscb.ap acht jaren in stand te houden, maar nog grooter kunst is het ieder jaar weer beter, mooier, fijner, geestiger dan de vorige keeren -

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10