-SS?? CHEVROLET is afwezig van 8-16 Juli» ADVERTENTIEN H. MINKE, Huiduitslag, Jeuk, Adverteereu doet Verkoopen. Notaris A. SCHAAP 'S-HERTOGENBOSCH. CONTROLEERT U HET ZELF EENS \.V. WA VEEM ■n m: voor den dag te komen. Bob Peters heeft dat met zijn Na tionale Revue weten te bereiken, al thans hebben wij geen revue van hem gezien, die rn alle opzichten zoo goed verzorgd en zoo af is. Demi-finale: „Holland op de schaats". De Haagsche Post: Er treedt een keurcorps van artis- ten op, waarop Bob Peters, de ener gieke leider van de Nationale Revue, trotsch kan zijn. Peters heeft de waarde van een sterke unit, een sterken staf, ingezien. Het welslagen van een revue hangt, evenals het wel slagen van een symphonie-concert, van een Shakespeare-voorstelling, van de collectieve prestatie af, bij de Na tionale Revue wist Peters dit prin cipe op een indrukwekkende wijze vol te houden. EXAMEN. Marie Louise Kriek slaagde voor Mulo-diploma hij de Eerw. Zusters J.M.J. te Engelen. R.K. HOOGERE BURGERSCHOOL A TE WAALWIJK. Uitslag overgangsexamens. Van klas I naar klas II bevorderd: M. Dekkers, L. Harmeling, G. Holt- grefe, J. Hombergen, C. Kleijn, H. Smelt, H. Teurlings, N. Trommels, H. Verhoeven en C. Vissers te Waalwijk; G. v. d. Berg, P. Frederiks, W. Gub- bens en P. Pulles (met lof) te Kaats heuvel; C. v. Gelder te Eethen; A. v. Gelde ren en C. Stal te Geertruidenberg; H. Peeters-Weem (met lof), W. Pijnen borg en H. v. Rooy te Drunen en F. Geerts (met lof) te Made. Her-examen: 1. Niet bevorderd9. Van klas II naar klas III bevorderd; G. v. Heesbeen, F. Kools, A. Kroot, R. v. Mil, C. Pullens, I. Suermondt, J. Vermeer, A. de Vries en L. v. Zeist te Waalwijk; J. v. Amelsvoort te Raamsdo'ik; Ballegooijen, G. v. Drunen, H. v. d. Pol en B. Roza (met lof) ite Wijk; R. Berkelmans te Waspik; J. v. Delft, J. v. Drunen, M. v. Drunen, M. Ko gels (met lof), H. Luypen en C. Peters te Drunen; F. Emans en J. de Kroon te Geertruidenberg; J. Hauwé 'te Sprang; J. Verwiel (met lof) te Eethen Her-examen: 1. Niet bevorderd: 7. Van klas III naar klas IV bevorderd: A. de Kort, H. de Kort, J. Koeken, H. Spijkerman, C. v. Muilekom, J. v. Nuenen en N. de Vries te W'wijkA. v. Ballegooijen te Wijk; H. Kleinloog le Eethen; C. Berkelmans, M. v. d. Born en C. de Wit te Waspik; F. v. Dun, J. v. Dun, A. v. Boxel en A. Merk te Geertruidenberg; J. v. Bokhoven en J. v. Bommel te Heusden; P. v. Onzen- oort te RaamsdonkH. J. Verwiel 'le Eethen en J. v. d. Wee te Kaatsheuvel. Her-examen: 1. Niet bevorderd: 10. Van klas IV naar klas V bevorderd: P. v. Heesbeen, F. Hoffmans, .1. de Kort; D. v. Liempt, Th. de Vaan, H. G. Verwiel en P. v. Zeist te Waalwijk; A. v. Alphen en Th. Laarakker te Dru nen; W. Geerts te Made; F. Grool- swagers (met lof) te Kaatsheuvel; S. Oerlemans te Capelle en A. v. Veltho- ven te Waspik. Her-examen1 Niet bevorderd6. Na afloop der mededeelingen be treffende de overgangs-examens, werd aan de 13 geslaagden van het eind examen H.B.S. de puntenlijst uitge reikt, waarbij de directeur dhr. de Vries een hartelijk woord van geluk- wensch sprak en wees op dit buiten gewoon succesy'Hij vxenschte de af gestudeerden alle geluk voor de toe komst en zegde gaarne alle ranu en steun toe. De voorzitter van het Plaatselijk Bestuur de heer J. van Iersel, felici- teerde de jongelui namens dit bestuur en sprak de hoop uit, dat zij bij een volgenden mijlpaal met evenveel suc ces op den afgelegden weg zouden mogen terugzien en dat zij zich steeds de school met voldoening mogen her inneren. Een der jongelui dankte in een ge past woord. U.L.O.-OVERGANGS-EXAMENS Vrijdagmidag had aan de Nuts- U.L.O.-school te Waalwijk, in tegen woordigheid vaii enige bestuursleden, de bekendmaking van de overgang plaats en werden de rapporten uitge reikt. Bevorderd werden van 1 naar II: M. Bakker, J. Biekart, C. Braspen ning, A. Fijan, E. Hofman, S. de Hoop, A. Molegraaf, W. Polet, C. Scholl, M. Treffers te Waalwijk; H. M. Addink, J. G. v. Beek, J. de Bie, J. Boeser, Jan Dekkers, P. Michael, J. v. Oversteeg, P. v. d. Poorte, W. Rijken, J. Smit en B. Werther te Sprang-CapelleD. Straver te Babyloniënbroek, C. v. Til burg te Drongelen en A. de Koning te Kaatsheuvel. Voorwaardelijk: 1. Niet bevorderd: 5. Van II naar III: P. Buddingh, G. Gouda, S. de Hoop, J. Muis Jz., J. Muis Hz., H. de Rooy, M. Sandbrink en A. Schoep te Waal wijk; N. v. d. Brugge, en C. Dekker te Babyloniënbroek; A. y. Achterberg, P. Dalmaijer, R. v. Drongelen, J. Man- demakers, H. Michaël, H. Mouthaan en A. Timmermans te Sprang-Capelle; J. Spoor en W. de Fijler te Eethen; F. Kooyman te Kaatsheuvel. Voorwaardelijk: 2. Niet bevorderd: 5. Van III naar IV P. de Hoop, A. Oudbier, Th. Polei, A. de Rooy, H. Scholt en A. Vrij te Waalwijk; C. van Beek, M. de Bie, W. Broudijk, A. de Bruijn, Chr. Haver- hals, J. de Jong en B. Michaël te Sprang-Capelle; A. v. Beek te Kaats heuvel; M. Kik le Heusden; J. Lank- haar te Drongelen; R. Spoor te Eethen. Voorwaardelijk:2. Niet bevorderd: 2. Examen Mulo. Voor het Mulo diploma A slaagden te Breda: A. Fijan, G. Janson en P. Kuysten le Waalwijk. J. v. d. Pol te Eethen; Th. Rosen- brand en J. Wittebol te Capelle. Allen waren leerlingen der Nuts-U.L.O.- school alhier. KOSTENLOOZE RIJWIELMERKEN. De Ontvanger der Directe Belastin gen en Accijnzen te Waalwijk, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat kostenlooze rijwielmerken geldig voor het jaar ingaande 1 Augustus 1939, behalve gedurende de normale kan tooruren, ook te zijnen kantore kun nen worden aangevraagd op 18, 21, 25 en 28 Juli a.s. des avonds van 6 tot 8 uur. Verder kan ook nog aanvraag wor den gedaan: le. Wat betreft de wijken A.E.F. en G. der gemeente Eethen ten huize van den dienstgeleider te Dussen B. no. 75, aldaar op de Woensdagen 26 Juli en 2 Augustus a.s. dés namiddags van 4 tol 8 uur en op Zaterdag 29 Juli a.s. des namiddags van 2 tot 7 uur. 2e. Wat betreft de wijken B.C. en D. der gemeente Eethen en de gemeente Heusden in een lokaal van 't gemeen tehuis te Heusden op de Maandagen 17, 24, 31 Juli en 7 Aug. a.s. en op de Donderdagen 20, 27, Juli en 3 Aug. a.s. telkens'4és avonds van 6 tot 8 uur. 3e. Wat' betreft de wijken A.B. en D. der gemeerlte Sprang-Capelle in een lokaal van het ^gemeentehuis te Vrij- hoeve-Capelle opv<le Maandagen 24 en 27 Juli en 3 Augustus a.s., 's avonds van 6 tot 8 uur. 4e. Wat betreft \\;ijk C der gemeente Sprang-Capelle in het gymnastieklo- kaal van de openbare lagere school te Capelle (kom) op Donderdag, 27 Juli a.s. des avonds van 6 tot 8 uur. 5e. Wat betreft de gemeente Loon- op-Zand, ten huize van den dienstge leider te Kaatsheuvel, Gasthuisstraat 104, aldaar op de Maandagen 24, en 31 Juli a.s. en op de Donderdagen 20, 27 Juli en 3 Augustus a.s. telkens des avonds van 6 tot 8 uur. Provinciale Staten. Nadat de commissaris de zitting der Staten geopend had en gewezen op den toenemenden bloei opindu- strieel gebied der provincie ondanks den ongunst der tijdeD, werden de verkiezingen voor leden van Ged. Staten gehouden. Herkozen werden de heerenA. G Schrauwen te Princenhage, A. Th. van Rijen te Tilburg, Mr Th. M. Smits van Oyen te Eindhoven en J. P. J.Asselbergs te Bergenopzoom. In de vacature W. C. J. I. Kipp te Megen werd ge kozen de heer J. G. van Beek te Deurne en in de vacature de Vlam te Eindhoven, de heer J. J. Beliën te Eindhoven. Als buitengewoon lid werd herko zen de heer J. E. A M. Meyring te 's Bosch. Aan de orde kwam benoeming der vaste commissies uit de Staten. Commissie voor de Prov. Regle menten, tegen welker overtreding straf is bedreigd, herkozen in de oude samenstelling. Commissie voor de waterschappen herkozen als volgt: H. Aarden, J. van Beek, mr. J. van de Mortel en A. van der Schans. In de vacature W. C. J. I. Kipp werd de heer J. F. Ploegma kers gekozen. De voorzitter richtte een woord van gelukwensch tot den heer A. D. van der Schans, die 25 jaren met ijver en toewijding de Staten en de provincie heeft gediend, spe ciaal in de waterschappen. Spr. wenschte dat de heer v. d Schans nog lang zijn functie mag vervullen. De heer v d. Schans sprak een dankwoord, bijzonderlijk tot den heer Commissaris, Statenleden,grif fier en ambtenaren, voor ondervon den hartelijke samenwerking en steun. Spr. volgde zijn oom, den heer Oerlemans op, die zich ken merkte door slechts te spreken, wanneer dat vereischt werd. Ook spr. volgde deze methode en hoopt in de toekomst alzoo te blijven voortgaan. De voorzitter verdaagde de zitting tot Donderdag 27 Juli a.s., des voormiddags te half elf. In den raad der gemeente 's Bosch werd een voorstel tot aan. vaarding van een voorschot van 1 192.100,— uit het werkfonds voor bouwrijpmaking van het complex Graafsche weg Oost, alsmede tot het beschikbaar stellen van een crediet van f51.850 aan het licht-r n water bedrijf voor den aanleg van kabels, leidingen, openbare verlichting elc. op dit uitbreidingsterein. Aangenomen met op een na alge. meene stemmen. RIJKSSCHOOL VOOR LEER LOOIERS EN SCHOENMAKERS TE WAALWIJK. Het onderwijs aan onze school is allereerst veelzijdig en bovendien zoowel theoretisch als praktisch geheel op de hoogte van den tijd. De bedoeling is dat oe leerlingen zoowel in de looierij- als in de schoenmakerij-afdee- ling, iedere bewerking zelf technisch kun nen uitvoeren en tevens zoo economisch mo gelijk leeren werken, ook wat het gebruik der grondstoffen betreft. Daartoe beschikt de school over oen vol doend aantal leeraren en praktijkleeraren. Om het onderwijs met vrucht te kunnen vol gen is het gewenscht, dat de leerlingen een behoorlijke algemeene ontwikkeling hebben, zooals einddiploma M.U.L.O., 3-jarige Han delsschool of H.B.S. Leeftijd minstens 16 a 17 jaar. Wij zullen nu de verschillende afdeelingen van ons instituut nog even in het kort be handelen. I. Looierij. Onderwezen worden o.a.: Plantaardige looiïng: Ouderwetsche kuiplooiïng (alleen theoretisch). Zoolleder. Riemenleder. Tuigleder. Technisch leder. Overleder, grauw en zwart. Meubelleder en vachetten. Sandalen- en voetballeder. Leder voor sportdoeleinden, in alle kleuren. Luxe ledersoorten. Splitleder. Minerale looiïng: Kalfs-, rund en kipsbox. Chevreaux en imitatiechevreaux. Rosschevreaux. Chroomvetleder. Peau de Suède en luxe ledersoorten/ Chroomriemenleder. Gecombineerde looiïng. Chroomzoolleder. Velour-splitleder. Pelslooiïng. Aluin looiïng: Reptielleder. Bindriemen. Glacé-leder en andere luxe ledersoorten. Pelslooiïng. In de Finish-afdeeiing wordt speciaal de kleurstoffenleer uitvoerig behandeld en in praktijk toegepast met alle voorkomende soorten van kleurstoffen, dekverven en fi- nishmaterialen, al naar gelang van de spe cifieke ledersoorten. Aan dit onderwijs in het eigenlijke looien sluit zich aan het onderwijs in: Natuur- scheikunde, Beginselen lederbereiding, beide hoofdvakken, omdat ze den looier in staat stellen zijn bedrijf, grondstoffen, half fabrikaten en fabrikaten, te controleeren en de door het Rijksproefstation uitgevoerde analysen en verstrekte adviezen beter te be grijpen. Verder omvat het onderwijs nog: Looierijrekenen, Looierij-technische machine-kennis, Administratie, Calculatie, enz. II. Machinale Schoenmakerij. Het onderwijs in de machinale schoenmakerij is gesplitst in twee afdeelingen: Boven- en onderwerk, die ieder een jaar duren. a. Bovenwerk-afdeeling. Practisch onderwijs in: Modelleeren van onderwerk-modellen. Leestenmaken. Modelleeren van bovenwerk-modellen. Snijden van over- en voeringleder. Vaststellen bruto- en netto-voetenmaat der modellen. Voorbereiden van schachtdeelen. Stikken van schachten. The^orie over: Modelleeren van onderwerk-modellen. Leestenkennis. Modelleeren van bovenwerkmodellen. Snijderij-afdeeling. Calculatie van over- en voeringleder. Voorbereiding stikkerij. Stikkerij-afdeeling. Bedrijfsorganisatie (1ste gedeelte). Kostprijsberekening (1ste gedeelte). b. Onderwerk-afdeeling. Practisch onderwijs in: Handwerk (beginselen). Handzwikken en machinaal houtgepend af werken (heeren- en jongenswerk). Mackay met rand en tusschenzool (heeren en dameswerk met lederen hak). Mackay-Welt met rand en tusschenzool (Heerenwerk). Goodyear Welt (Heerenwerk). Flexible (Meisjes- en kinderwerk). Ago (Dameswerk L XV hak). Theorie over: Stanzerij-afdeeling. Calculatie van zooileder. Zwikkerij-afdeeling. Onderwerk-afdeeling. Uitpoetserij-afdeeling. Bedrijfsorganisatie (2e gedeelte). Kostprijsberekening (2e gedeelte). Bovendien ontvangen, aansluitende aan het technisch onderwijs, beide afdeelingen nog onderwijs in: Materialenkennis. Machinekennis. Teekenen. Anatomie. Prospectus wordt op aanvrage gaarne toe gezonden. De Directeur. Deze geijkte meter, GEEFT VIERVOUDIGE BESPARING te Waalwijk, bericht dat de landerijen te vSprang en Besoijen van erven B. J. TIMMERMANS zijn in gezet Koop 1 f 1500.-, koop 2 f 3360.-, koop 3 f2450. koop 4 f2600 koop 5 f 1850.- Toeslag Woensdag 12 Juli 1939 des avonds 7 uur in calé ZWTETERING te Sprang Tandarts te Waalwijk, MIET-KATHtOUEKEN kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Kalho iieke Kerk gratis verkrijgen bij bet 51491 Diocesaan Inlichtingen-Bureau Papen hulst 5 DEN BOSCH Lectuur wordt gratistoegezonden dien wij op aanvraag gaarne te Uwer beschikking stellen, is een nauwkeurig meetinstrument, waar mee U zelf het buitengewoon lage verbruik van dezen wagen kunt controleeren. 1. BIJ AANKOOP vanaf Fl. 1.895 2. OP VERBRUIK: wij bewijzen het I 3. OP ONDERHOUD minimale on derhoudskosten 4. BIJ VERKOOP de hoogste prijzen 1 Laboratorium voor Werktuigkunde der Technische Hoogesckool te Delft. Officieele Dealer Tel. 152 - Grootcstraat 266 - WAALWIJK DE MEEST VERKOCHTE WAGEN TER WERELD Krabben verergert de kwaal en maakt U ontoonbaar. Be strijdt de oorzaak van uw ondragelijke last en folterende jeuk. Neem D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziekte kiemen, zoodat de huid zich kan her stellen. Flacons h 75 cent, f. 1.50 en f. 2.50 bij Apoth. en Drog.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 11