Plaatselijke Berichten. Als TIJDELIJKE RECLAME CAMERA'S vanaf 95 cent. J. DE BONT - Markt - WAALWIJK. ioé voldoening. H „BICO" Fa. Ant. Holtgrefe SS Zaterdag 8 Juli 1939 No. 54 Vierde Blad Gereedschap Kampeerartikelen Luchtbuksen Lepels en Vorken Tafelmessen Zakmessen Kapstokken Parapluiestandaards Koffers Pijpen en Rookartikelen Toiletartikelen Vulpotlooden Chroom Tin Speelgoed Kop en Schotel Luxe aardewerk Porcelein Drijfschalen Glaswerk Byouteriëen Portemonnaies Parfumerieën Ansichtkaarten Hoek Raadhuisplein, Tel. 72, Waalwijk. De Echo van het Zuiden ATTENTIE! Onze kantoren zijn gesloten vanaf Zaterdagmiddag 5 uur tot en met Dinsdagavond. (Spoedgevallen natuurlijk uitgesloten). De verdere dagen der kermis weer geopend van 8 tot 6 uur. Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN - WAALWIJK Ons blad verschijnt ouder gewoonte in de kermisweek slechts EENMAAL en wel ZATERDAG 15 JULI A.S. Heeren Correspondenten gelie ven hiermede rekening te hou den. Berichten en advertenties worden ingewacht tot uiterlijk Vrijdagochtend 9 uur. DE WAALWIJKSCHE KERMIS. Een jaar vloog voorbij. Wij maakten de spanningen inee, die de maand Septembar ons op in ternationaal gebied bracht, de vrede van het Kerstfeest, wij vierden „het van oud in nieuw", Paschen bracht ons nieuwe spanningen, het Pinkster feest bracht de eerste zomerdrukte. De tijd gaat verder en zoo staan we dan na een veelbewogen jaar, een jaar van beangstigd ademhalen weer voor de Waalwijksche kermis, het jaarlijksche evenement voor de ge- heele Langstraat. Terwijl wij op onze redactie deze re gelen schrijven, rollen de zware ker miswagens voorbij, met nieuwsgierige blikken nagestaard door de jeugd. Op de Markt, in de Stationsstraat en in de Julianastraat is het een en al bedrij vigheid. De kermismenschen vinden daar voor een goede week hun tehuis. Ten ten verrijzen en het geheele aspect van onze gemeente is in een korte spanne tijds veranderd. Waar vroeger een mooi grasveld lag, staat nu een groote schouwburg, terwijl winkels en woningen schuil gaan achter de groote wagens en de talrijke kermistenten. Het centrum van onze gemeente is veranderd in een groot tentendorp. De omstandigheden waaronder de kermis 1939 wordt gevierd kunnen ge voeglijk vrij wat gunstiger worden genoemd dan het vorige jaar. De toe stand in de schoen- en lederindustrie is verbeterd, hetgeen natuurlijk di rect tot uiting komt in het vermin derde aantal werkloozen, maar vooral is het vlot doorwerken der fabrieken het geheele jaar door tot op 't oogen- blik, waardoor ook de verdiensten van de werkenden op het huidige tijdstip over het algemeen wat hooger kunnen worden geacht. Natuurlijk zal bovenstaande de ker- misdrukte ten goiede komen en wij vermoeden dat het ook wel merkbaar zal zijn. Een mensch heeft natuurlijk van tijd tot tijd behoefte aan een verzetje en er is niets op tegen om dit verzetje in de kermisweek eens een degelijk verzet te laten worden. Nu en dan moet de mensch eens uit zijn gewo nen doen worden geslingerd en „zijn rolletjes eens af laten loopen". Men moet dit echter niet verkeerd opvatten, want er zijn er altijd die denken, dat met de kermisdagen alles geoorloofd is. Iedereen is met de ker mis wat losser en wat vrijer dan in zijn gewonen doen, maar dat neemt niet weg, dat men er zich voor moet hoeden niet zoo „vrij of los" te zijn, dat een ander er aanstoot aanneemt ol men later zich voor zijn handelswijze moet schamen. Viert kermis met een opgewekt ge moed, zet de zorgen op zijn en maakt „lol", maar zorgt er tevens voor, dat dit steeds in gepasten vorm geschiedt. Op deze wijze wordt 't een prettige kermis, die we allen gaarne toewen- schen. In den loop van tal van jaren is het usance geworden, dat de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" in Musis Sacrum met een concert de kermis opent en het stemt tot voldoening, dat dit jaar dit mooie gebruik is gehand haafd. Te genieten valt er maar weer ge noeg en derhalve maken wij met onze getrouwe lezers een rondwandeling door het kermisvierende Waalwijk. Vanuit onze redactie belanden wij allereerst bij Sjef Sars, waar men ver zekerd is van prima consumptie, ter wijl zijn diverse dranken heerlijk electrisch worden gekoeld. We arriveeren dan in het gebouw van de R.K.W.V., dat voor de kermis- drukte extra is versierd, terwijl er een massa stoelen en tafeltjes staan om de talrijke bezoekers te herbergen. Ach tereenvolgens treden hier op: Het be kende cabaret-ensemble „Klaveren Vijf", duo Henton met Will. v. d. Berg en het tooneelgezelséhap van Pief Vink. Zooals. telken jare heeft het bestuur van de R.K.W.V. ook dit jaar weer gezorgd voor een uitmun tend programma. Wij gaan verder en belanden bij hotel Verwiel, nadat we voor de va riatie uit de automatiek van Pulles- Heesbeen een paar heerlijke croquetjes hebben getrokken. Hier zijn hek de Blue Birds die er de stemming in zullen houden, en op welk rithme men heerlijke dansjes kan maken. Hotel de Twee Kolommen komt niet een uitgebreid programma voor den dag waarin bovendien een prachtige afwisseling bestaat. De eerste twee dagen is het Albert de Booy, dan Lili Martin en Pierre Boyen, Donderdag en Vrijdag Johnny and Jones, terwijl Daan Hooykaas het programma sluit. Verder treffen wij hier nog de Cam- will's Boys aan, die de dansmuziek verzorgen en de Cacelli's. van den heer Giezen, terwijl de groo teren, U kent ze wel, de stoomcarousel van de firma Sipkeina graag met een bezoek vereeren. Bovendien is het hier Vrijdag groot feest in verband met het 25-jarig bestaan van het bedrijf. Dit wordt ongetwijfeld een gezellige ver rassing. De danstent van Werrens die het vorig jaar zoo'n succes had, is weer present; evenals de van ouds zoo gun stig bekende palingkraam van Jos. v d. Haar. Verder biedt de bekende schouwloge van den heer Dassi gelegenheid te over om de avonden te vullen met waar. kunstgenot, hiervoor leze men de afzonderlijke recensies, terwijl Piet Vink en zijn gezelschap in het Bonds- gebouw zetelen. Wanneer we dan deze lange wan deling hebben gemaakt hebben we be hoefte aan rust, welke we vinden in het stationskoffiehuis bij Sjef Moo- nen waar natuurlijk alles prima ver zorgd is en voorts in café „De Gal- genwiel", een mooie wandeling en een gezellig rustig zitje, dat bij lekker weer zeker een groote attractie is. Maar nog zijn we niet voldaan en we gaan weer terug om te zien of we nog iets belangrijks kunnen ontdekken: geven wij bij inlevering van 10 ledige lilmhulzen, voorzien van onzen firma-naam een zelfde film GRATIS. FOTO-HANDEL FOTO-ATELIER EN SMALFILM 1. 2. 3. 4. Programma: De Hebe uit de Taveerne, (koor) Cools. Die Fahnenschwur uit Columbus (koor met baritonsolo) Zöllner. O Pepita, dubbelmannenkwartet Muller Er was ereis, dubbelmannenkwartet N. v. d. Linden. Glückliche Fahrt, uit „Eine Nacht auf dein Meere", duo voor tenor en bariton Tschirch. A BC, (koor) Zöllner. Toegang vrij. Zonder ons aan overdrijving schul dig te maken kunnen wij het gevoege lijk een sympathieke film noemen, met een zeer interessant gegeven, het welk bovendien zeer boeiend is uit gewerkt. Hans Jaray geeft hierin een treffende creatie van den dorpspas toor, die tot in alles slechts zijn plicht deed en door een vijand van de kerk verdacht werd gemaakt. Bijzonder ty peerend is bovendien de uitbeelding van Frieda Richard als de half-waan- zinnige moeder, terwijl de gevoelige snaar die toch reeds zoo duidelijk in deze film is gelegen nog wordt ver sterkt door de medewerking van de Wiener Sangerknaben, die behalve het Ave Verum van Mozart nog enkele andere fraaie en passende nummers ten beste geven. Een diep-mensche- lijk gegeven wordt hier op meester lijke en kiesehe wijze behandeld. DE BAKVISCH. Café City presenteert ons de be kende senorita's en de beroemde apache komiek Louis Dupont. In Thalia zorgt Co de Nijs er voor dat de dansliefhebbers zich niet ver velen. In het „Centrum" rusten we even uit bij het genot van een goede consump tie, terwijl we daarna even het catjé- restaurant van Jac. Passier in de St. Antoniusstraataandoen. Hier treden op Ilona von Niigy en Willy Daane, terwijl ook de Waalwijksche humo rist Kees Didden acte de présence geeft. In v.m. Baardwijk is het volop feest bij „Molenvliet", prachtig muziek en een gezellig zitje. Bij W. van Helvoirt-v. d. Lee be staat er gelegenheid om op de maat van aardige wijsjes, welke The Heij- mans Band zullen spelen een gezellig rondje te draaien. Aan den Hoek gaan we dansen bij dhr. van Berkel, die zijn bioscoopzaal tot danspaleis heeft ingericht en een paar huizen verder bij dhr. Fr. van Helvoirt in de Putstraat. Als van ouds: bekende gezelligheid. In v.m. Besoijen stappen wij even het „Hof van Holland" binnen, waar een groot nieuw orgel de talrijke danslief hebbers verrast, terwijl bij Holtzer- Passier in de Besoijensclie Straat de Reus van Antwerpen is opgesteld. Het Kermisterrein zelf, biedt zooals telken jare ook nu weer volop genot. De meeste oude klanten hebben wij terug zien keeren. De kinderen draaien in den molen Voor tractaties in den vorm van lekkernijen, fijne dranken, voor mooie geschenken op 't gebied van weelde artikelen, galanterieën, huishoudelijke artikelen, odeurs enz. enz. is er keus te over. Daarvoor raadplege men onze adverteerders, dat zijn inenschen met naam, die met hun artikelen voor den dag kunnen en mogen komen, dat zijn menschen die hun tijd begrij pen, de tijd van reclame! Bestudeer dus nauwkeurig onze advertentie-kolommen, daarin vindt ge alles op alle gebied en van prima kwa liteit. KERMISMATINéE „OEFENING EN VERMAAK". Zondag a.s. ten 12 uur opent de Waalwijksche liedertafel naar oud gebruik de kermis met hare traditio- neele kermismatinée in Musis Sacrum. In den loop van bijna 80 jaar is dit gebruik nooit overgeslagen en moch ten deze uitvoeringen zich steeds in een druk bezoek verheugen. Ieder Waalwijker die Zondagmor gen ter kermis trekt, loopt als van zelfsprekend even in Musis aan, waar hij al direct zijn vrienden en beken den treft. En geen wonder, want de kermismatinée's van Oefening en Ver maak kenmerken zich steeds door ge zelligheid en brengen direct de echte kermisstemming er in. Ook ditmaal is. zorg gedragen voor een opgewekt programma, terwijl de zaal voor deze gelegenheid speciaal is ingericht en een gezellig zitje biedt. MUSIS SACRUM. EEN SCHITTEREND KERMIS- PROGRAMMA. Musis presenteert in de kermis week een prachtig programma. In een woord, het is af. Niet minder dan vier nieuwe films, die overal een zeer groote belangstelling hebben getrok ken, zet de directie van Musis haar bezoekers deze week voor. Bovendien wordt de kermis-pret reeds Vrijdag ingeluid met de film: IJSCO-TOERISTEN. Stan Laurel en Oliver Hardy zijn bij het bioscoop-publiek over bekend, evenals het genre van hun films. Dat neemt echter niet weg, dat wij de beide komieken slechts zelden zoo in hun rol zagen dan in deze prent. Van het begin tot het einde moet men lachen. De meest zotte gebeurte nissen, waarop het tweetal patenl schijnt te hebben ziet men hier voor zich afspelen. Het verhaal zullen wij hier niet gaan verhalen, aangezien het een aaneenschakeling is van dwaze "dingen, die alles bij elkaar deze film gevormd hebben, die een bezoek dub bel en dwars waard is. Een goede in zet van de kermis. DE PASTOOR VAN KIRCHFELD. Een uitvoerige beschrijving van deze film behoeven wij niet te geven, aan gezien alle kranten er van hebben vol- geslaan. Van een geheel ander genre, maar daarom niet minder aan te bevelen is de film „De Bakvisch", met in de hoofdrol de bakvisch aller tijden: Deanna Durbin. die Woensdag en Donderdag wordt vertoond. De jeug dige ster boeit hier weer allen door haar frisch, onbevangen, en echt bak- visschen-spel. Nimmer heeft Holly wood een idealere bakvisch gekend. Gelukkig heeft de filmwereld nog even gewacht om het kind: Deanna Durbin, te promoveeren tot film-lady, een pro motie overigens, waarmede wij haar slechts zeer gedeeltelijk geluk konden wcnschen en heel handig heeft men de opgroeiende ster gebruikt in een bak- visschen-fihn die boven allen lof ver heven is. Deanna Durbin is over het algemeen bij het publiek reeds over bekend, zoodat er geen schreeuwende reclame-platen meer noodig zijn om een film van haar er in te krijgen, maar toch zagen wij haar nog nooit zoo goed als in deze prent. Geen kind, geen vrouw, maar een bakvisch, die voor het eerst met de liefde kennis denkt te maken, een kennismaking overigens, die voor haar een jjgroqte desillusie \Verd. Hoe, dat vertelt het aantrekkelijke dialoog. DE OCHTEND-PATROUILLE. Als vierde en laatste film draait De Ochtend-Patrouille, waarop wij a.s. Zaterdag nader terugkomen. Wij willen er hier even op wijzen, dat op verzoek van de commissie in het leven geroepen door het depar tement van Defensie, ten einde ont spanning te verschaffen aan dienst plichtigen die onder de wapenen zijn, door de directie van Musis toezegging is gedaan om zooveel als in haar ver mogen ligt mede te werken om ont spanningsavonden voor de grenstroe pen te verschaffen, zoodat in de naaste toekomst den militairen prettige avon den te wachten staan. 1,11 Klein Artis te Waalwijk. Een drijvende tentoonstelling. Wie dezer dagen eens iets moois wil zien, moet eens naar de Haven gaan. Daar ligt een merkwaardig schip gemeerd «Klein Artis» geheten. Het is voor iedereen tegen laag entrée te bezichtigen en bevat een groote verzameling uit het dieren- en plantenrijk. Ruim vijfjaar geleden is deze interessante boot ook al eens hier geweest, doch sindsdien is het schip geheel gerestaureerd en de verzameling geheel veranderd en vooral veel uitgebreider. Zij die dus reeds eerder een bezoek brachten, kunnen dus nu gerust weer er heen gaan, daar thans geheel ies anders te zien is. Niet minder dan 2000 dieren en voorwerpen zijn er in ondergebracht. Alleen om de Neon. vischjes te bewonderen is een bezoek overwaard. Dit toch zijn de vischjes welke in 1936 pas in Zuid Amerika zijn ontdekt en het is precies of ze het zg. Neonlicht uitstralen. Van levende have noemen we dan nog de Waterhonden. Electrische visch, eenige leuke apen, ruim 30 slangen een zeer makke Vos, en Braziliaan se Neusbeer welke zoo nu en dan los rondloopt. Zelfs is er een kroko dilletje. Typische diertjes zijn ook de Wandelende Takken, precies takjes gelijkende. Eenige sprekende papagaaien zijn er ook, terwijl ui eenige volières vroolijk gezang op stijgt van vele buitenlandsche vogels o. is SK Een Bico Cadeaii óeeil hel volgend jaar jj

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 13