GEMENGD NIEUWS 'Migraine 10 cent per week WEK UW LEVER-GALOP BURGERLIJKE STAND. SPRANG—CAPELLE. SPORT. BOUW WINKELPAND COÖPERATIE. In „Het Huisgezin" van Maandag j.l. komt onder „Waalwijk" een bericht voor, dat het houwen van een winkel huis etc-, te Waalwijk voor rekening van de Coöp. Ver. Broederhulp al hier is gegund van 24000 aan J. Hoogendoorn en J. den Teuling Waal wijk. ".r- Wij kunnen namens het bestuur der Coöp. mededeelen, dat nog niets ge gund is. AANBESTEDING. Op Woensdag 19 Juli zal de aanbe steding. plaats hebben van de verbe tering der diverse wegen in onze ge meente," waarvan de steun van het werkfonds verkregen is. Dezer dagen gingen de bestekken uit. -2C DUIVENSPORT. De Combinatie van postduivenver- eenighigemgevestigd bij denbeer Jan van Dun alhier hield Zondag een wed vlucht in samenwerking met de Don- genscbe postduivenbond van uit Me- lum. ''De eerste duif werd geconsta teerd om 10-29-5 met een snelheid van 1444.4 meter; de laatste duif om 10-50- 15 mét een snelheid van 1336.7 meter. De uitslag was: (D is Dongen) 1 H. de Benis; 2 C. Smans I); 3 16 24 50 C. de Bondt; 4 A. Zwaans; 5 12 Jac. Vloemans; 6 46 Chr. Steenbergen; 7 A. Trommelen; 8 13 19 21 26 34 39 42 A. Schrauwers; 9 W. de Bondt I); 10 C. Moreval; 11 J. Opperman; 14 M. v. (I. Velden15 Jac. v. Eerp D; 17 (1. v. d. Linden; 13 C, Smits I); 20 J. v. Wanrooij; 22 M. van Boxtel; 23 A. Lensveld; 25 I.. Ververs; 27 Jac. van Dongen D; 28 37 A. Zacht; 29 L. Mos selveld; 30 38 P. van Dongen; 31 40 P. Stokkennans 32 43 Jac. de Brou wer; 33 L. Franken D; 35 A. Pijnen burg; 36 B. Remmeren; 41 48 H. An- sems.p^.44.49 J. Hamers; 45 Jac. Hoe- venaars en 47 A. Snoeren. 1ste over- duif A. Zacht. LOON OP ZAND. ONGEVAL. Donderdagavond ten ruim 8 uur had alhier in tie lederfabriek van de firma C. F. 'verschuren een ongeval plaats. De ruim '30-jarige H. L. was bezig zijn gewone werkzaamheden te verrich ten, toen hij uitgleed tengevolge waar van hij in een looikuip met tamelijk sterke extract viel. Zijn mede-arbei der Fr. v. d. L. dit ziende wilde hulp bieden, doch kwam eveneens in de kuip terecht, alsook W: de J. die het tweetal wilde redden. De twee laat- sten konden zich zelf redden, echter niet de eerste de arbeider L. Toen ijlings hulp kwam opdagen moest L. uit de ongeveer drie meter diepe kuil worden bevrijd, wat nogal moeite koste. Spoedig werd dokter Smals ge waarschuwd, die echter niet ter plaatse vertoefde. Dokter Vercauteren was spoedig op de plaas des onheils en verleende eerste hulp. Inmiddels was ook dokter Smals gearriveerd. Na de noodige voorzorgsmaatregel te hebben getroffen werd L. naar het St. Ger- lachusgesticht vervoerd! De toestand van den patiënt liet zich vrij ernstig aanzien, doch hij is thans buiten ge vaar. EXCURSIE. Dinsdagmorgen om ongeveer half twaalf arriveerde aan de Stooin- schoenfabriek der firma G. van Lier alhier een 25-tal mannen der Am- sterdamsche brandweer, welke een excursie maakten naar deze fabriek. Onder leiding der Directie werden de verschillende afdeelingen in oogen- schouw genomen. Een en ander bleek den heeren zeer te interesseeren. ONGEVAL. Zondagmorgen omstreeks half twaalf reed, waarschijnlijk doordat een de fect aande stuurinrichting ontstond, een luxe wagen komende van de rich ting S/Tilburg, uit de rechte baan en botste tegen den voorgevel van den banketbakkerswinkel van de Gebr. v. d. Hoven in de Kasteellaan alhier. Een groote spiegelruit werd vernield. De wagen welke van voren flink bescha digd i\vas werd bestuurd door een heer uit Drunen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In den loop van den volgenden dag is de wagen met den ta kelwagen weggesleept. De gemeente politie heeft de zaak in onderzoek. EERSTE H. MIS. Op 39 Juli a.s. hoopt onze vroegere dorpsgenoot de Eerw. heer J. Micniel- sen van de orde der Norbertijnen te Heeswijk zijn eerste H. Mis in de pa rochiekerk op te dragen. V BERKDIJK. SPAARVEREEN1G1NG. In het* café van den heer van Din- teren werd een spaarvereeniging op gericht. Het bestuur bestaat uit de heeren A. in 't Groen voorzitter, J. v. Wanrooy secretaris, J. van Dinteren penningmeester en G. van Wanrooy commissaris. ST. JOACHIMSMOER. VOETBAL VERGADERING. Zondag j.l. kwam de R.K. voetbal club S.D.Z. in vergadering bijeen. Als belangrijkste punt der agenda stond: de verkiezing van een nieuwen voor zitter. Het resultaat der stemming was P. Verhelst, voorzitter en E. v. d. Vel den, secretaris. Als afgevaardigden voor de a.s. jaarvergadering werden aangewezen A. v. Deudekom en C. Meeren. Tot slot sprak de Voorzitter een woord van dank voor de onder vonden samenwerking tusschen be stuur en leden, en sloot de vergade ring met den gebruikelijken groet. ASSISTENTIE. De Eerw. pater Virgilius O.M. Cap. is aangewezen als assistent van Z.Eerw. heer pastoor. Voortaan geschieden da gelijks twee H. Missen, n.l. om 7 uur en te half acht. COLLECTE K.R.O. De opbrengst van de gehouden speldjes-collecte ten bate van het K.RO.-Wereldapostolaat was in onze parochie 12,60. CAPELLE Deze week werd door den bouwkundige A. C. Fyan te Waalwijk in opdracht van het Kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente alhier aanbesteed het bonwen van een consistoriekamer met vereenigingslokaal en een ketelhuis voor de aan te brengen centrale verwarming in het kerkgebouw, waarvoor alsvolgi weid ingeschreven M. Verhagen. Capelle f 10.389. J. Molegrtaf, f 9954,— Gebr. Spierings, f 9948,— Alb. Hoefnagel f 9882,— H. Wagemakers f 9865,— G. Paans f 9845, J. Michaël Vrijh.-Capelle f 9505,— Adr. Rosenbrand, Capelle f 9300,— D. van Oversteeg, Vrijh.-Capelle f 9294, J. Quirijns, Capelle f 9289,— Gunning volgens bestek. Veor de Ned. Herv. Gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien voor te gaan Ds. Oostenbrug en des namid dags half drie Ds, Vroeg in de Wey. Dit jaar zal voor de derde maal door de postduivenvereeniging »De Luchtvaart« een extra-wedvlucht georganiseerd worden ten bate van de aid. »Sprang-Capelle« van het Groene Kruis. Aan deze wedvlucht, waaraan als eereprijs een rijwiel is verbonden, kan door alle duiven- lielhebbers uit de gemeente worden deelgenomen. De vlncht wordt ge houden op Zaterdag 29 Juli a.s.des namiddags 1 uur vanaf Eysden. Reeds door enkelen werden prijzen beschikbaar gesteld of geldelijke bijdragen voor aankoop van prijzen geschonken en hetorganisatie comité vertrouwt, dat nog meerderen dit goede voorbeeld ziullen volgen,zoo dat ook dit jaar een flink batig saldo aan het Groene Kruis kan worden afgedragen. De leerlingen van den landbouw- huishoudcursus te dezer plaatse maakten j.l Donderdag 13 dezer een excursie naar 's-Gravemoer, waar zij onder leiding van hun tuinbouw- leeraar, den heer Elsman uit Raamsdonk een bezoek brachten aan het bloemkweekersbedrijf van den heer P. van Dussen. Hoogst voldaan keerden de dames 's avonds in de allerbeste stemming te dezer plaatse terug. De in de gemeente Sprang - Capellegehouden bloempjesverkoop ten bate van de Prov. Noord Brab. vereeniging tot bestrijding van T. B. C. heeft ongeveer f 47 opgebracht. In de plaats van den arbeider telegrafist bij de Ned. Spoorwegen de heer J. H. Jansen, die overge plaatst is naar 's Hertogenboscb, wordt op het station Capelle— Vrijhoeve geplaatst de heer Adr. Mandemakers, thans te Zetten. N De postduivenvereeniging »De Luchtvaart» gevestigd in het café Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zon-lag met oude duiven een wedvlucht vanaf Melun(Fr) afstand ongeveer 390 k.m., waarbij de eerste aankomende duif, welke een gemiddelde snelheid van 1422,63 m. per minuut bereikte werd geconstateerd om 10,33,10, terwijl de laatste prijswinnende duif, welker gemiddelde snelheid 1331,70 m. per minuut bedroeg, geconsta teerd werd om 10,52,23. De prijzen werden behaald door: Adr. Spierings le en 5e; Gebr. van Onzenoort, 2e, 3e, 4e, 12e en 15e; Adr. Blom 6e; Adr Bakkeren 7e en 13e; C. Rosenbrand 8e; J. Versteeg 9e en 16: Ph. van Tilborgh, 10e en 14e; D. Verhagen 11e en 17. Eerste overduif E. Haverha Is. A.s. Zondag wordt met oude duiven een wedvlucht gehouden vanaf Bor deaux (Fr.) en met jonge duiven een wedvlucht van Duffel (B.) Naar we vernemen zal in den loop der volgende maand in deze gemeente een Zendingsmiddag ge organiseerd worden door deClassi- cale Zendingscommissie. De in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte len bate van den Evangelisalie-arbeid op Geref. grondslag te Haastrecht heeft ruim föO opgebracht. Dronkeman veroorzaakt aanrijding te Enschede. «Denk aan Lonneker», zoo werd 'n 23 jarige slager nog gewaarschuwd toen hij na druk cafébezoek aan- stalte maakte ineen gehuurde auto weg te rijden. De man heeft zich niets van de waarschuwing aange trokken en is tegen halfelf in de Brinkst.aat tegen een paar meisjes die op het trotoir met elkaar stonden te praten, gereden. Een werd ernstig gewond. Met zulk een groote vaart kwam de auto om den hoek, dat de be stuurder de bocht niet goed kon nemen. De auto kwam ten deele op bet trottoir terecht. De fiets van een der meisjes werd aangereden en weggeslingerd, tengevolge waarvan üe 04-jarige dienstbode F. E. werd gelaakt, De vrouw werd ernstig ge wond aan het hoofd en werd met een hersenschudding naar het B K. Ziekenhuis overgebracht. De auto kou spoedig door de politie worden opgespooiu. Unmiddellijk na de aanrijding had de slager zich naar het Volkspark hegeven, waar hij met hulp van een vriend, een aanrijding had geënsce neerd. Jriij had daarop de poiilieop- beld met de mededeeling, dal ieinandi zijn auto had willen stelen doch bij het wegrijden tegen een boom terecht was gekomen. De politie wist inmiddels reeds, dat deze man de bestuurder van de auto ïu de Brinkslraat was geweest. Men bracht hem naar hel bureau over, waar hij spoedig eeu bekentenis af legde. Up het politiebureau bleek, dat den slager nog onder den invloed van sterken drank verkeerde. Dq auto had hij vau een garagehouder in Hengelo gehuurd. Ernstig verkeersongeval aan de Waalhaven. Donderdagmorgen om half tien heelt zich 'n ernstig verkeersongeval voorgedaan aan de Waalhaven. Daar reed de 17 jarige motorrijder G. Verschoor gewoond hebbende aan den Hekelingsche weg te Heke lingen en wel in de richting van 't vliegveld, achter een autobus van de K.L.M. Van de andere zijde naderde een colonne van zeven militaire auto's, welke colonne reed in de richting Charlois. De chauffeur van de K.L.M,-autobus wasop 'u gegeven ocgenblik verplicht zijn vaart wat te verminderen en om nu niet tegen de autobus op te rijden, week de motorrijder naar links uit en reed pardoes tegen de zesde auto van de colonne aan welke reeds bijna was gepasseerd. Met een hevigen slag werd de motorrijder tegen de straatgeslingerd waar hij bewusteloos bleef liggen. Het motorrijwiel was totaal vernield. Nadat dr. C. v. d. Berg uit Pernis en dr. K. Kutken uit Charlois de eerste hulp hadden verleend is het slachtoffer met een schedelbreuk per auto van den G. G. D. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar de motorrijder bij aankomst bleek te zijn overleden. Met het hoofd bekneld geraakt en gedood. Te Wijhe is de chauffeur van een vrachtauto, afkomstig uit Kerkrade die te Wijhe puin voor wegverbete- ring had aangevoerd, met het hoofd tusschen een balk en een laadbak bekneld geraakt, toen hij over het mechanisme gebogen stond, waar mede de bak in schuinen stand ge bracht kon worden en de laadbak plotseling weer in den verticalen stand terug sprong. De man was op slag dood. DE RONDE VAN FRANKRIJK. DE KONING IN HE7T HUWELIJKSBOOTJE. >J /'I Donderdag werd in de kerk van den H. Antonius te Waalwijk het huwelijk ingezegend tusschen den heer G. Beij- nen en mej. M. P. Casteleijns. Bij het verlaten der kerk stonden 6 leden van het Gilde St. Ambrosius opgesteld, waarvan de bruidegom tot op zijn trouwdag koning was. Twee droegen een vaandel, terwijl de overigen een saluut-salvo lostten. Goede prestaties landgenooten. van onze Tachtig renners hebben na het start sein voor het gebouwen-complex van het sportblad l'Auto den strijd aangebonden. Een strijd tusschen vijf nationaliteiten, waaronder ook Nederland zich bevindt. De eerste étappe van de Ronde van Frankrijk, het traject ParijsCaen, een afstand van 215km., moest na een afwis selenden en zeer interessanten strijd, waarin enkele Nederlandsche renners 'ii belangrijke rol hebben gespeeld, in den sprini heslist wordeneen groep van negen renners kwam de stampvolle haan van Caen binnenstuiven, waar zij nog een volle ronde moesten rijden voordat zij de étappe als beëindigd konden beschou wen. imi onder deze negen bevond zich ook een drager van een witte trui met een rood-blauwen band n.l. de Limbur ger Lambrichts, zoo frisch als een hoen, die een groote kans op de zege zou heb ben gehad, en zeker op een tweede plaats indien hij niet gehandicapt zou zyn ge weest door een verwrongen stuur. Nu won de Franschnian Fournier met groot gemak voor Romain Maes en Marcel Kint in den tijd van 6 uur 21 min. 57 sec. en moest Lambrichts zich met de zesde plaats tevreden stellen. A. v. Schendel, Gommers en Sijen ein digden op de 11e plaats; 54e werd Do- minicus, 65e Th. v. Schendel en 70ste Hellemons. l)e tiveede dag. Over den tweeden dag van de Ronde van Frankrijk, een afstand van 120 km., schrijft het D. V. N. en Z.: Het zijn twee veelbewogen ritten ge weest gisteren, op het traject CaenRen- nes en er is heel wat harder getrapt dan Maandag. We zagen Lambrichts en Romain Maes om en nabij de 38 kilometer uit de bee- nen stampen en dat ongeveer twee uur aan een stuk, maar.... het was niet te vergeefs gedaan, want het tengere „Mins- ke" Maes legde beslag op de eerste plaats in den rit tegen het horloge, waaruit 't eerste gedeelte dezer tweede etappe be stond, terwijl onze Limburgsche ver tegenwoordiger in tweede positie eindig de, met slechts 24 seconden verschil! Wat de andere Nederlanders betreft, zij mochten er éveneens weer best wezen, want Toon van,Schendel klasseerde zich 15e, Gommers 35e, Alb. van Schendel 42e, Hellemons 50e, Sijen 52e, De Korver 55c en Dominicus 57e, met achterstanden va- rieerende van vier tol acht minuten op den winnaar Lambrichs. Er kwamen na Dominicus dus nog 22 leden van de karavaan, die het-er slech ter hadden afgebracht. De derde dag. De derde etappe van de Ronde van Frankrijk van Hennes naar Brest over 244 K.M. is gewonnen door Gloarec in den tijd van 6 uur 52 min. 30 sec. met de voor Nederland prachtige tweede plaals van Anton van Schendel, die slechts 13 seconden achterstand op den winnaar had. De uitslagen zijn: 1 Gloarec (Frankrija) 6 uur 52 min. 30 sec.; 2 Ton van Schendel 6 uur 52 min. 43 sec.; 3 De Lathouwer (België) 6 uur 52 min. 55 sec.; 4 Gionello (Frankrijk) 6 yjir 53 min. 14 sec.; 5 Le Greves (Fr.) 0 uur 53 min. 20 sec.; Albert van Schen del, Hellemons, Lambrichs, Dominicus, Gommers, de Korver en Sijen gingen in een peleton van 56 renners, allen in den zelfden lijd van 6 uur 53 min. 20 sec., als negende over de eindstreep. De vierde dag. Woensdag is het, aldus de Tel., van het begin tot het einde een prachtig brok sport geweest en des te fraaier voor Ne derland, daar de Nederlandsche equipe weer een zeer voornaam aandeel in de sportieve krijgsverrichtingen heeft ge had. De stemming in het Nederlandsche kamp wordt dan ook eiken dag beter en opgewekter en het feit, dat zij gisteren en vandaag bijna allen een paar plaatsen in het algemeen klassement zijn opge klommen, terwijl in het landenklassement de positie eveneens verbeterd is, werkt zoo stimuleerend, dat zij nu al beginnen te denken aan geweldige prestaties in de hergen. De uitslag van de vierde etappe van den Tour de France, BrestLorient (174 km.) is als volgt: 1 Louviot (Frankrijk) 4 u. 38 m. 56 s. 2 Albert van Schendel. 3 Litschi (Zwitserland). 4 Disseaux (België), allen zelfden tijd. 9 De Korver, 4 u. 41 m. 39 s. 11 Lambrichts, zelfden tijd. 17 Een peleton, getrokken door le Grè- ves (Frankrijk) in den tijd van 4 u. 43 m. 23 s. Hierin bevonden zich Ant. v. Schen del, Hellemons en Sijen. 58 Dominicus, 4 u. 45 m. 1 s. 72 Gommers, 4 u. 58 m. 21 s. Algemeen klassement. Het algemeen klassement na de vierde etappe van den Tour de France luidt: 1 Vietto (Z.O.-Frankrijk). 2 M. Clemens (Luxemburg). 3 Disseaux (België B.). 4 Fontenav (W.-Frankrijk). 5 (Tassin (W.-Frankrijk). 14 Lambrichts. 23 Alb. van Schendel. 30 De Korver. 34 Sijen. 45 Dominicus. 49 |T. van Schendel. 57 Gommers. 61 Hellemons. „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk Neem een "AKKERTJE", even liggen.- Daarna weer frisch. WAALWIJK. Van 7 tot en met 14 Juli 1939. Geboren Adrianus Johannes Laurentius Maria, zv. A. C. Brok-van Helvoirt Martinus Marinus Maria, zv. A. L. Voogd-Couwen- berg te Loonopzand Cornelia, dv. J. Maas-van%Veldhoven Louis Peter An ton Marie, zv. L. A. M. Knnvelder-Ariëns le Loonopzand. Overleden Ma. P. Schiuirmans, oud 5 dagen J. P. van der Heijden, oud 81 jaren, we duwnaar van Ha. G. J. Janssen L. P. A. M. Knuvelder, oud 3 dagen, wonende te Loonopzand. Huw. aangiften: Adr. Bool, oud 22 jaren, wonende te Loonopzand en Aa. P. Timmermans, oud 20 jaren, te Waalwijk. Gehuwd Adr. van Eeten, oud 34 jaren enJa. M. C. Vermeeren, oud 27 jaren G. Bijnen, oud 57 jaren en Ma. P. Casteleijns, oud 51 jaren A. F. van der Gouw, oud 27 jaren en Ma. P. J. van der Sluijs, oud 23 jaren II. C. van der Lee, oud 29 jaren, wonende te Haarlem en Ja. G. van Ham, oud 27 jaren, te Waalwijk A. A. Muij- zelaar, oud 21 jaren, te Loonopzand en Aa. Pa. Lammers, oud 19 jaren, te Waal wijk A. H. van de Wiel, oud 28 jaren, le Drunen en Tha. Aa. de Graaff, oud 27 jaren, te Waalwijk B. Th. P. van Lier, oud 31 jaren en Ja. Aa. Lombarts, oud 25 jaren A. C. J. Dalleu, oud 27 jaren en Ma. Staszik, oud 28 jaren A. P. Voor- braak, oud 30 jaren en Ja. Ca. Lombarts, oud 24 jaren. Ingekomen: A. E. de Peuter, van Dussen C. H. H. Loonen, van Oosterhout Aa. Leü- tens, van Oirschot Aa. van Gooi, van Loonopzand Ma. J"h. Loeff, van Veg- hel P. de Man, van Dordt Chra. A. {Trimhach, van Nijmegen Ma. J. Ver hoeven, van Loonopzand. Vertrokken Ha. E. Lelieveld naar Tilburg K. IJ. A. Langermans naar Tilburg G. W. B. Brugmans en gezin naar Utrecht Aa. H. J. Ebben naar Wormerveer Fr. Heesiers naar Rotterdam Ca. J. van der Geld naar Loonopzand M. J. de Kort naar Loonopzand. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 7 Juli 1939. Geboren Cornelia J., dv. Hubertus J. Bouwens- Kanters. Gehuwd Adriaan A. M. Kieboom.oud 28 jaren en Maria W. Joore, oud 25 jaren. Overleden Hendrik T. Dank, oud 67 jaren Adri aan Raesen, oud 70 jaren Arnolda Vromans, echtge. van Josephus v. Schijn- del, oud 62 jaren. Waalwijksche en Langstraatsche Courant is het eenige blad dat U de belichten, verslagen van ge meenteraad en andere belang rijke vergaderingen uitvoerig en volledig geeft van Waalwijk.de Langstraat en omgeving. In dit blad vindt men vraag en aanbod van personeel uit de industrie, verkoopingen van notarissen, ingezonden stukken enz. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen Sm de lever- gal te doen vloeien. Hfccht Carter's Lever-Pilietjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. U»».- w-

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7