Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Plaatselijke Berichten. EdeBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat NUMMER 55. T M ZATERDAG 15 JULI 1939. DERDE BLAD. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, tnz. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijsper 3 maanden f 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adrea: ECHO. GIRO-No. 50798. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel: minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. Geslaagd. Te 's Hertogenbosch slaagden voor het typiste-examen Mej. Jo Graaff en Nelly Dupont van de R K. Ulo school Waalwijk. Geslaagd voor het diploma Kookschool te Waalwijk: Mej. Adriana van Vuuren Mej. Christina A. Vos; Mej. Petertje Straver; Mej. Ida van Zon; Mej Jeanne Pullens Mej. Joha. Burge meester; Mej. Thea Klerx. V Te Vught slaagde voor Mulo A onze plaatsgenoote Annie Leijtens. Zij genoot hare opleiding bij de Eer waarde Zusters Franciscanessen te Oiiv- schot. KAMER VAN KOOPHANDEL EN ,T FABRIEKEN VOOR DE LANG STRAAT TE WAALWIJK. Vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat op 19 Juli 1939. De agenda vermeldt o.m.: 1. Installatie van het nieuw-gekozen lid der afdeeling Grootbedrijf den heer F. W. Braun te Raamsdonks- veer. 2. Adres aan den Minister van Justi tie inzake het innen van onbetwis te kleine vorderingen. 3. Adres aan den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen inzake het handelsdagonder- wijs. 4. Adres aan den Minister van Soci ale zaken betreffende retributies ingevolge de Warenwet inzake de Keuringsdiensten van waren. 5. Adres aan den Raad van Minis ters inzake de wijze, waarop de ontworpen winstbelasting op rechtspersonen zal komen druk ken. 6. Aanbieding Jaarverslag 1938. 7. Aanbieding rekening en verant woording van het financieel be heer der Kamer over 1938. 8. Schrijven van Burgemeester en Wethouders van Geertruidenbèrg, houdende verzoek tot medewer king ter voorkoming van de op heffing der bewaking van den spoorwegovergang bij Km. 14.255. 9. Subsidie aan de „Kamito" 1939, Kaatsheuvelsche Middenstands tentoonstelling. 10. Schrijven van het Schildersbedrijf L. P. Altena en Zonen te Lage- Zwaluwe inzake postverzending vanuit Lage-Zwaluwe. 11Opheffing grenskantoor Goirle als „losplaats". 12. Richtlijnen voor de economische ontwikkeling van Nederland in verband met de werkverschaffing. 13. Jaarverslag over 1938 van het Middenstandsborgstellingsfonds voor de Langstraat (M.B.L.). 14. Rapport betreffende het crediet- vraagstuk voor vlassers, uitge bracht door het gemeentebestuur van Standaardbuiten. 15. Beschikking van den Minister van Economische Zaken d.d. 13 Juni 1939, houdende algemeen verbin dend-verklaring van een onderne mersovereenkomst in de zoutin- dustrie. 16. Idem tot regeling van de productie van groentenconserven in blik of andere hermetisch gesloten ver pakkingen, met uitzondering van glas. DE WAALWIJKSCHÊ KERMIS. Er is en er wordt dit jaaï weer goed kermis gehouden. Tal van menschen hebben weer eens volop genoten van de talrijke attracties, welke de kermis biedt. Het kermisterrein zelf gaf weer het jaarlijks terugkeerende schouwspel: slierten zingende jongelui met roode ge zichten, nieuwsgierige kindergezichtjes met verlangende oogen, bezadige oude ren, enz. die dit alles zeer interessant vinden. De „Stoom" had weer volop werk en draaide maar door. De meisjes wer den bekogeld met serpentines en het was hier een^leven van je welste. Vooral Vrijdag, met de herdenking van het 25-jarig bestaan van de zaak zat er een prima stemming in. Giezen's bekende, fleurige draaimo len bezorgde weer vele kleintjes onver getelijke oogenblikken en in Werrens Danspaleis werd naar hartelust ge walst, gefoxtrot en wat dies meer zij. Jos v. d. Haar en Koekkoek verkochten veel paling. De kermisbezoekers be schouwen hen met recht als de oude vertrouwde adressen. Ook van de andere gelegenheden werd flink geprofiteerd, zoodat de ex ploitanten geen klagen hebben. Meerdere avonden konden de hotels en café's hun bezoekers niet herbergen en vaak was het een dringen van je welste om een plaatsje machtig te wor den. Natuurlijk was het de eene keer drukker dan de andere, maar ook de „kasteleins" hebben een goede kermis gehad. Musis Sacrum werkte met haar bij zonder goed verzorgd programma per manent voor een vol huis en ge regeld moesten bezoekers worden te ruggestuurd. Het Bondsgebouw was avond op avond stampend vol. „Klaveren Vijf" had een overweldigend succes en Piet Vink met zijn uitgelezen gezelschap wist hier de zaak goed te vermaken. De schouwburg-loge van den heer Dassi is weer gekomen met een prima gezelschap met uitstekende stukken. Er was belangstelling, maar niet genoeg voor dergelijke prestaties. Jammer is het, we hebben daarop reeds meer gewezen, dat betrekkelijk te weinigen profiteeren van 't goeds wat de heer Dassi ons brengt. Als men ziet dat 'n stuk als „Een huis vol herrie dat je uren van onbedaarlijk lachen be zorgt, bezocht wordt door eenige hon derden menschen en eigenlijk steeds volle zalen moest trekken, dan is dat toch een gebrek aan waardeering voor een mooie gelegenheid om zich eenige uren prettig en goed te amuseeren en voor de andere amusementen is er al die acht dagen voor en na de schouw burg-uitvoering gelegenheid te over. We hopen dat de revue en de laatste avond volle zalen zullen brengen, men kon anders in de toekomst dergelijke avonden wel eens moeten missen en dat zou een groot stuk van den naam onzer kermissen afnemen. Tot vreugde stemt het, dat wederom geen enkele wanklank werd vernomen. Nog twee dagen hebben we thans voor de boeg, en van harte wenschen wij onze lezers voor deze laatste dagen nog veel genoegen. OEFENING EN VERMAAK. Traditie-getrouw gaf de liedertafel „Oefening en Vermaak" ook dit jaar weer haar bekende kermis-matinée, dat zich in een goede belangstelling mocht verheugen. Het geheele programma stond in de sfeer van de kermis. Onder leiding van den heer L. Sars werd geopend met „De Hebe uit de Taveerne" van Cools en dit frisch en goed gezongen werkje bracht al direct de gewenschte stemming. Verder werden nog enkele zeer aar dige nummertjes uitgevoerd, waarvan wij gaarne noemen: „Glückliche Fahrt" uit „Eine Nacht auf dem Meere", die gezongen door de heeren J. de Bont en P. van Ree veel bijval oogstten. Grootestraat 231 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast MATINÉE O. O. G. Donderdag gaf de tooneelvereeni- ging O. O. G. voor haar leden en dona teurs een kermis-matinée in Thalia. In den loop der jaren heeft O.O.G. zich een goed klinkende naam ver worven op het gebied van het dilletan- ten-tooneel, hetgeen wel bleek uit het feit, dat ook thans de zaal weer geheel bezet was. Na een kort openingswoord door den voorzitter, den heer Klijn, werd het uit gebreide en met zorg samengestelde programma vlot afgewerkt, waarbij goede staaltjes van tooneelspel te be wonderen vielen. O.O.G. beschikt over tal van goede krachten. Het programma stond natuurlijk in het teeken van de kermis en het moet gezegd worden, er zat ook inderdaad een echte vroolijke kermisstemming in het talrijke publiek, welke hooger werd, naar gelang O.O.G. haar programma verder afwerkte. De bekende humorist Kees Didden gaf verschillende aardige nummertjes ten beste en vulde daarmee de ledige oogenblikken. Het geheel is een goed geslaagd ma- tinée geworden, Waarop O.O.G. met voldoening kan terugzien. VOLKSMATINÉE LIEDERTAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST Zooals de laatste jaren gebruikelijk geeft de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" morgen, den laatsten Zon dag van de kermis, een volksmatinée in de zaal van den heer P. v. Cromvoirt te v.m. Baardwijk. Dit matinée, dat te 12 uur aanvangt, is voor iedereen toegankelijk. Steeds meer zangliefhebbers kwa men de laatste jaren van dit gratis con cert profiteeren en gezien het drukke bezoek en de gezellige stemming die er toen heerschte verwachten wij ook ditmaal weer een goed bezette zaal. MUSIS SACRUM. „Ochtendpatroulle". Vliegersfilms gaan er bij het publiek nog al in, maar nog nimmer heeft een film zoo van zich doen spreken dan „Ochtendpatrouille", een dramatisch film-epos, op eminente wijze door Ed mund Goulding verfilmd met de beken de sterren Errol Flynn en Basil Rath- bone in de hoofdrollen. Naast een prachtig stuk avontuur is het tevens een levende aanklacht ge worden tegen den gruwelijken oorlog. De film speelt zich af aan het Brit- sche front tijdens den wereldoorlog. Majoor Brand voelt zich een moor denaar, omdat hij ongeoefende vliegers de lucht in moét zenden. Van zoo'n vlucht over het vijandelijk gebied kee- ren van deze nieuwelingen, wier rijen steeds maar weer opnieuw aangevuld ZOO N ZIEK GERADBRAAKT GEVOEL Dag-in, dag-uit dezelfde klachten. Loodzware armen en beenen, doffe za gende hoofdpijn, prikkelbaar en dan ook nog die stramme pijn in armen en beenen. Dat zijn zekere teekenen van oververmoeidheid door onzuiver bloed. Kruschen zal dat verhelpen, zooals het deed bij tienduizenden mannen en vrou wen, die zich eens even ellendig voel den als gij nu. Neem Kruschen Salts! Kruschen's zes minerale zouten sporen Uw bloedzuiverende organien, lever, nieren en ingewanden, aan tot groote- re werkzaamheid, waardoor alle scha delijk teveel aan zuren uit Uw gestel wordt gefilterd. Begin dadelijk Uw Kruschen-kuur. Over enkele weken zult ge U weer de oude voelen en fit en op gewekt Uw dagelijksch werk doen. Kruschen Salts, verkrijgbaar bij apothe kers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. worden, slechts zeer weinigen terug. De recruten staan onder commando van twee ervaren oude rotten Courtney en Scott. Allen zijn diep terneergeslagen als ook Scott dezen morgen niet terugkeert. Maar laat op den avond keert Scott aangeschoten en vroolijk per motor-zij span in het kamp terug. Zijn machine was neergeschoten, maar hij had het er levend weten af te brengen. Majoor Brand wordt gepromoveerd en overgeplaatst naar de Staf en Court ney wordt in zijn plaats benoemd. Hij bevindt zich nu in dezelfde situatie als Majoor Brand en moét ook jonge, on ervaren vliegers naar boven sturen. Op zekeren dag bevindt zich onder de haast eiken dag nieuw-aankomen- den, Ronnie Scott, een jongere broer van Scott, ternauwernood de kinder schoenen ontwassen. Scott smeekt Courtney hem toch niet naar boven te sturen, hiermede nog een paar dagen te willen wachten, zoodat hij z'n broertje tenminste nog eenige stunts kan leeren. Maar Courtney moet de bevelen van den staf gehoorzamen en ook Ronnie komt niet van zijn eerste vlucht terug. Scott en Courtney, tot nu toe gezwo ren kameraden, worden vijanden. Eenigen tijd hierna arriveert Bfand, nu generaal, met een speciale bood schap voor Courtney in het vliegkamp. Deze speciale boodschap houdt een ge vaarlijke opdracht in, welke slechts door één moedigen kerel kan worden uitgevoerd. De munitie-voorraden en fabrieken te Souiet, 60 K.M. achter de Duitsche li nies aan een spoorlijn gelegen, moeten vernietigd worden ten einde het offen sief van den vijand tot staan te bren gen. Scott biedt zich hiervoor vrijwil lig aan. De twee vijanden vergeten op den avond voor deze vlucht het voorgeval lene en drinken tezamen op den goe den afloop. Na rijp beraad voert Courtney Scott dronken, stopt hem in bed en gaat zelf. Courtney heeft een gevaarlijke tocht en weet, steeds bestookt door vijande lijke vliegtuigen, waaronder Von Rich ter, den bekenden Duitschen oorlogs vlieger, Souiet te bereiken en bombar deert de opslagplaatsen en fabrieken. In het vliegkamp van het 59ste Eska der verblijven Scott (diep onder den in druk van Courtney's vertrek) en de overige in bange afwachting van Court ney's thuiskomst. Plotseling hooren zij een machine boven het veld vliegen, maar het is een Duitscher, die als bewijs van hoogach ting en welverdiende hulde Court ney's vlieghelm, stofbril en een briefje naar beneden laat vallen. Courtney is niet meer..'. Scott neemt het commando over en de oorlog gaat verder... HULDIGING K. DE NIJS. Gedurende de matinée van O. O. G. werd Donderdag de heer K. de Nijs door 't bestuur gehuldigd om 't feit dat hij gedurende 25 jaren met z'n dansmu ziek de kermis van Waalwijk bezoekt. A.s. Zondag zal in 't café van Berkel de huldiging plaats hebben door den heer A. van Berkel, in welk bedrijf de heer de Nijs gedurende 25 jaren onaf gebroken de dansmuziek verzorgde en dat op zeer verdienstelijke wijze. Daar na is 't van 12 uur receptie. f J. P. VAN DER HEIJDEN f In den ouderdom van 81 jaren over leed 1.1. Zaterdag alhier, de heer J. P. van der Heijden. De overledene was gedurende 30 jaren lid van den gemeenteraad van Besoijen, voor welke gemeente hij groote verdiensten had; hij was oprich ter der schoenfabriek J. P. van der Heijden, die een goede klank had en welk bedrijf hij in 1919 overgaf aan z'n zoon, die deze onder den naam schoenfabriek „Union" voortzette. Hij ruste in vrede. f Jan Leijtens. f In den ouderdom van 70 jaren overleed, na een ernstige maag operatie, in het Groot-Ziekengasthuis te 's Bosch, de heer Jan Leijtens alhier, die Vrijdagochtend onder groote deelneming van de zijden der organisaties en vereenigingen en van zijn vele vrienden ter aarde werd besteld. De overledene had dan ook groote verdiensten speciaal voor de R.K. Arbeidersbeweging. Zoo was hij mede-oprichter en jarenlang be stuurslid van de R.K. Werklieden- vereeniging, voorzitter der Kolen- Inkoopver. Broederhulp, voorzitter van het Zieken-en Doktersfonds der R.K. Werkliedenvereeniging. Voor al deze vereenigingen heeft hij z'n beste krachten gegeven en door z'n werken zijn ze mede op zulk hoog peil gebracht. Ook op ander terrein had hij z'n verdiensten, o.m. voor de Biljart club »Hakabé» waarvan hij vice- voorzitter was en onlangs nog was hij de ijverige voorzitter van het buurt-comité der gouden bruiloft Wingels—van Riel, waarvan we ons nog de kernachtige felicitatie—rede herinneren. Kortom met den heer J. Leijtens is een ijverig organisatie-man die de sympathie genoot van zeer velen in onze gemeente, heengegaan, Zeilwedstrijden. Zondag werden op de Maas tus- schen Hedel en Heusden de aange kondigde Brabantsche Zeilwedstrij den gehouden, georganiseerd door de »Viking» -s Bosch en »Tridenl» te Wijk (waarbij de Waalwijksche zeilers zijn aangesloten.) Er waren deelnemers uit Brabant; maar ook uit Gorinchem, Dordrecht Sliedrecht enz. 's Avonds tevoren had in »'t Wapen van Amsterdam» een gezellig Zeilersfeest plaats. Er waren Zondag een 80 tal deel nemers en om 10.45 begon de start met een zeer sterke wind en groote belangstelling. De uitslag voor de Waalwijksche deelnemers was als volgt: "F en LangstrnntscBe Courant*

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 1