DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. Groote Jachten. 3e prijs Marie Christine (Gragtmans Waalwijk) van «Trident» te Wijk 2.37.27. 16 M2 klasse. 2e prijs «Onrust» (de Leijer Waal wijk) van «Trident» te Wijk 2.46-50.) 3e prijs «Hans» (N. Pessers Waal wijk) van »Trident» te Wijk 2.50.52. Zondag a.s. worden team-wed strijden gehouden, waarin de ver- eenigingen met ieder vijl booten starten. Zilveren jubilea op de Rijksvakschool. Hedenochtend had in debibliotheek- zaal van de Rijksvakschool de huldiging plaats van de beide zil veren jubilarissen de heeren J. Dumoulin en J Budding, die van daag den dag herdenken waarop zij voor 25 jaren aan deze schooi werden benoemd. Deze huldiging geschiedde op in tiem huiselijke wijze, waarbij de beide jubilarissen o.m. werden toe gesproken door den directeur der school, den heer H. v. d. Waerden, die hun van harte complimenteerde en dankte voor het vele werk dat zij in dienst van de school hadden verricht. Een bijzonder cachet werd aan dit dubbele jubileum verleend door het feit, dat dit de eerste zilveren jubilarissen zijn die de school telt. In ons volgend nummer komen wij uitvoeriger op bovenstaande terug. DE FANCY FAIR TEN BATE VAN DE MEUBILEERING VAN HET JEUGDHUIS IN DE ST. ANTONIUSPAROCHIE. Als eerste aankondiging heeft en kele weken geleden reeds een klein artikeltje in ons blad gestaan, met de ietwat „korte" mededeeling, dat een fancy fair zou gehouden worden. Te vens werd met een enkel woord het uitvoerend comité, aan de lezers voor gesteld. We menen goed te doen, in een wal uitgebreider artikel hier nog even op terug te komen, opdat het toch maar niet aan de aandacht van het publiek zou ontgaan En aangezien nog steeds het spreek woord waar is: „Onbekend maakt onbemind", was het misschien niet overbodig, even een kort commen taar te geven, over het nut van een parochiaal Jeugdhuis. Den parochianen van Sint Antonius is het reeds in klare woorden dooi den Zeereerw. heer pastoor duidelijk gemaakt, maar heel Waalwijk leeft natuurlijk mee met het gebeuren van genoemde parochie, dus eenige woor den hieraan gewijd, zullen zeker niet ongelezen bijven. Het Jeugdhuis is opgebouwd op de Meisjesschool. Ieder, die bij de fancy fair, den bouw in oogenschouw neemt, zal versteld staan van de prachtruimte, die men nu productief heeft gemaakt, zoodat er ruimte is voor een groote zaal voor de Jonge Wacht, tooncel, tevens vergaderzaal voor J.W., verder K.J.M.-kamer en zaal, deze laatste tevens geschikt voor uitvoeringszaal, ten slotte nog een keukentje, alles on der een pracht licht-effect, dat bin nenstroomt door de op het dak aan- gebrache lichtramen. Een ieder is ten volle overtuigd, dat „Het Jeugdwerk" aan een heden- daagsche parochie niet ontbreken mag. Het aankomend geslacht van te genwoordig eischt 'n meer uitgebreider educatie-systeem dan vroeger, waar aan dus moet beantwoord worden. Men kan wel zeggen: „Vroeger was dat ook niet, en wij zijn er ook geko men", het heden heeft zijn eischen evenals het verleden weer andere cla- maties had, waaraan ook tegemoet is gekomen Enhet Jeugdwerk ver- eischt natuurlijkerwijze een jeugdge- bouw, en dat op zijn beurt weer een degelijke, soliede meubileering. 't Is daarom vooral, dat de fancy fair zal gehouden worden. Velen, binnen en buiten de parochie, hebben ons in staat gesteld, alle mogelijke prijzen ter beschikking te stellen, én voor de loterij, én voor de diverse „attracties". De attracties! Ze zullen zeker alle verwachingen verre overtreffen. De fancy fair in de St. Antonius- parochie, zal een „unicum" zijn in bet stadsgebeuren. Daarom mag geen enkel Waalwijker verzuimen, daar te gaan zien, wetend, dat men bij alle gezellig heid en plezier, die men daar beleeft, tevens een goede zaak steunt, de groote zaak van de Katholieke Actie. De kinderen moeten tot God gebracht; onze Jeugdvereenigingen hebben dat tot laatste doel, maar ze moeten, ook op materieele wijze gesteund worden, om dat doel te kunnen bereiken. Toont U dus edelmoedig! Alles lokt hiertoe aan: de verloting, de attracties, de prijzen, maar vooralvan hoo- ger standpunt bezien: de eeuwige hon derdvoudige vergelding in bet „eeuwig Zonneland hierboven"! De fancy fair is voor allen geopend vanaf Zaterdag 29 Juli 4 uur n.m. tot des avonds 10 uur en 's Zondags d.a.v. vanaf des* morgens na de Hoogmis, we derom tot des avonds 10 uur. De uitloting van de prijzen van de groote loterij zal op den sluitingsavond gehouden worden van 9 tot 10 uur. Hierbij hebben wij nog even iets mede te deelen n.l. dat de jaarlijksche ten toonstelling van de naai- en bewaar school en van de handwerken van de taalschool ook zal gehouden worden op Zaterdag 29 Juli en Zondag d.a.v. zoodoende is het voor allen gemak kelijk én de fancy fair te bezoeken én tevens de tentoonstelling met een bezoek te vereeren. Last not least! Mochten er nog on der hen zijn, die wij zoo vrij zijn ge weest aan te schrijven voor onze fancy fair, en die tot nog toe gewacht heb ben op een nadere mededeeling, en die nog van plan zijn ons of in na- tura of in geld te steunen, dan worden zij beleefd verzocht bun groote of kleine giften te bezorgen aan de pas torie van de St. Antoniusparochie of bij de Eerw. Zusters 1ste Zeine 7. Let op Uw fiets I Bij de gemeente-politie alhier is aangifte gedaan van de verdwijning van enkele rijwielen. Er schijnen met de kermisdagen dus altijd nog personen te zijn die te onachtzaam zijn op dit nuttige vervoermiddel, terwijl anderen van deze onachtzaamheid gaarnegebruik maken. Misschien echter zijn de gedu peerden met hun «kermishoofd» wel vergeten waar zij hun rijwiel hebben gedeponeerd. Schoorsteenbrandje. Maandag brak bij dhr. v. Dongen Grootestraat 4 alhier, een schoor steenbrandje uit. De politie was oogenblikkelijk aanwezig, terwijl brandmeester Faro het brandje wist te blusschen met zwavelpoeder, Bewustelooze man. Maandagmiddag werd op de trot toir in de Stationsstraat, tegenover de gasfabriek een man aangetroffen, die bewusteloos op de trottoir lag uitgestrekt. Bij onderzoek bleek het te zijn de 46-jarige P. B. Door de transport-colonne van het Roode Kruis werd de eerste hulp verleend waarna de patiënt per brandcard naar z'n familie op den Kloosterweg werd vervoerd. Handboogsport. De handboogschutterij «Eendracht maakt macht» gevestigd in het café W. Pullens ('t Vosje) hield Woensdag haar jaarlijksche prijsverschieting. Omstreeks zes uur waren alle leden in de Doele present. De prijzen werden als volgt be haald lste prijs L. van Bladel, 339 punten met le Rozenprijs. 2e prijs C. Pullens 309 pnt. 3e prijs C. Klerkx 306 pnt. 4e prijs M. v. d. Mee 275 pnt. 5e prijs K. Leijtens 270 p. 6e prijs P. v. d. Hoven 263 pnt. 7e prijs J. Leijtens 262 pnt. met 2e Rozenprijs. 8e pr. H. v, d. Mee 246 pnt. 9e prijs j. Verhoeven 242 pnt. 10 prijs P. van Dijk 237 pnt. 11e prijs C. v. d. Hoven Pz." 233 pnt. 12e prijs W. Pullens 227 pnt. 13e prijs H. Muskens 226 pnt. 14e prijs J. Klijberg 208 pnt. 15e prijs Chr. v d. Hoven, 192 met extra prijs. 16e prijs A. Brok 185 pnt. 17e prijs P. v. Bavel 183 pnt. 18e prijs J. Verheijden 180 pnt. Na afloop werden de prijzen door den Voorzitter, J. Klijberg onder een toepasselijk woord uitgereikt en werd de verdere avond in gezellig beid met zang en voordracht door gebracht. Koningschieten St. Ambrosius. Donderdag had alhier het jaar lijksche koningschieten plaats van het gilde St. Ambrosius met den navolgenden uitslag: 1 Th. Pullens, 2 W. Pullens, 3 Adr. van Huiten, 4 Nic. Klerks, 5 Jos v. Huiten, 6 W. de Jong, 7 H. Meus, 8 Jos Loeff, 9 A. v. Tuijl, 10 G. van Heesch, 11 H. de Jong. 12 A. Bayens, 13 Jan Bayens, 14 C. de Jong, 15 J. v. Beijnen, 16 Joh. Kleiberg, 17 J. Schilders, 18 Adr. de Jong, 19 M. Schilders, 20 P. van Beijnen. Koning is dus geworden de heer Th Pullens, als opvolger van den heer G. Beijnen, die juist den zelf den dag in het huwelijk is getreden. Plaatsbespreken Musis Sacrum Aangezien er een kleine onregel matigheid is geslopen in de adver tentie in Musis Sacrum in ons vorig nummer, deelen wij thans mede, dat telefonisch plaatsen kunnen worden besproken onder Tel.nr. 116. „De Schoen" verschijnt a.s. week in een extra nummer in bijzondere uitvoering en met een algemeene verspreiding. Geen enkel schoen- of lederfabri kant, leder- en fourniturenhande- laar mag in dit nummer ontbreken. Geeft dus tijdig uwe advertentie voor dit mooie en doeltreffende nummer op I GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Rijwielbelastingmerk, ketting, kerk boek, kinderarmband, kinderpetje, handtasch, gebreide muts en een bo ventuig van een schoen. Als verloren voorwerpen zijn inge schreven: een portemonnaie met inhoud en een stoel. TILBURGSCH STUDENTENCORPS „SINT OLOF". Door het Tilburgsch Studenten corps „St. Olof" wordt bekend ge maakt, dat tot het verstrekken van inlichtingen in Waalwijk en geheel de Langstraat is aangesteld dhr. Piet van Loon, Mr. va.n Coothstraat 41 Waal wijk. Deze zal gaarne aan ieder zoo wel persoonlijk als schrifelijk inlich tingen verstrekken over de studie aan de Katholieke Economische Hooge- school en over het Tilubrgsche Studen tencorps „Sint Olof". WERK MAAKT STERK. De vijfde collecte voor de Centrale voor Werkloozenzorg, gesticht op ini tiatief van den Raad van Nederland- sche Kerken voor practisch Christen dom heeft te dezer plaatse opgebTacht 121. Voor degenen, die niet door de col lectanten werden bezocht of ten tijde van de collecte afwezig waren, bestaat nog gelegenheid een gift te storten of over te schrijven op postrekening 234919 (ten name van de Centrale voor Werkloozenzorg, Utrecht). KANTOOR DER DIRECTE BELAS TINGEN EN ACCIJNZEN TE WOUDRICHEM. Aanvragen van kostelooze rijwielbe- lastingmerken voor het belastingjaar 1939—1940. Voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmerken zal door den Ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen van bovengemeld kantoor te zijnen kantore zitting worden gehouden op de navolgende dagen: Dinsdag 18 en 25 Juli en 1 Augustus a.s.; Vrijdag 21 en 28 Juli en 4 Augustus a.s., tel kens des avonds van 7 tot 9 uur (zo mertijd). Ten huize van den Ontvanger wor den geen aanvragen in behandeling ge nomen. Door den Assistent-dienstgeleider te Dussen zal zitting worden gehouden te zijnen huize te Dussen, B. No. 75 op de navolgende dagen: Woensdag 26 Juli 1939, des namid dags van 4 tot 8 uur (zomertijd); Zaterdag 29 Juli 1939, 's namiddags van 2 tot 7 uur (zomertijd); Woensdag 2 Aug. 1939, des namid dags van 4 tot 8 uur (zomertijd). De Assistent-dienstgeleider te Heus- den houdt zitting ten Raadhuize der ge meente Heusden op: Maandag 17, 24 en 31 Juli 1939, des n.m. van 6 tot 8 uur (zomertijd); Donderdag 20 en 27 Juli 1939 en 3 Aug. a.s. des n.m. van 6 tot 8 uur (zomertijd). De Assistent-dienstgeleider te Wer kendam houdt zitting in de Oude Open bare school te De Werken op: Woensdag 19 Juli 1939, des namid dags van 4 tot 8 uur (zomertijd); Zaterdag 22 Juli 1939, des namid dags van 1 tot 6 uur (zomertijd); Zaterdag 29 Juli 1939, des namid dags van 1 tot 6 uur (zomertijd). Ten huize van de Ambtenaren te Werkendam worden geen aanvragen in behandeling genomen. Kynologenclub «De Baronie» Breda. 17e Internationale Hondenten toon stelling op Zor.dag 16 Juli 1939, in gebouw Concordia te Breda. Op bovengenoemde hondenten toonstelling zijn ingeschreven 154 exemhlaren, waaronder vele wijd en zijd bekende kampioenen. Zeowel de groote, als de midden soort en kleine rassen zijn goed vertegenwoordigd en beloofdt deze show een zeer interessant beeld te geven van wat in Nederland aan prima materiaal aanwezig is tenop- zichte van wat ook het buitenland hier ten toon zal spreiden 1 St Aloysiusfeest. Maandag a.s. zal voor de beide congregatiën het jaarfeest van St. Aloysius gevierd worden met H. Mis m iistil Een zeldzaam mooi gezicht is de momenteel in volle bloei staande papaver- velden in „De Beemster". Daar er denlaatsten tijd veel vraag is naar papa verzaad, is men er in de Beemster toe over gegaan, groote velden met dit gewas te verbouwen. Overzicht van een groote akker met bloeiende papavers tijdens het wieden. en Algemeene H. Communie. In de avonduren zal een feestelijke bijeen komst plaats hebben. Schaken. De schaakvereeniging »S. J. C.» hield een atgemeene ledenvergade ring. Wegens drukke werkzaam heden nam de heer F. van Leest ontslag als Voorzitter en lid der vereeniging. In zijn plaats werd tot voorzitter gekozen dhr. J. Jehoel. De verdere functiies worden waargenomen door den heer A. Suijs, vice-voorzitteren den heer M. van Huiten, secretaris. Het secretariaat der vereeniging is dus gevestigd: Grootestraat B 86 Drunen. Als belooning voor de vele ver diensten bij de veaeeniging werd de scheidende voorzitter, de heer F. v. Leest benoemd tot eere lid van de »S. J. C.» H. Vormsel. Maandag 17 Juli a.s. zal door Mgr A, F. Diepen, Bisschop van Den Bosch aan de kinderen der parochie «St. Lambertus» het H Vormsel worden toegediend. Burg, Stand. Geboren: Johanna, d.v. Elshout- Klerks; Adriaua d. v. Lambrechts- v. d. Heuvel. OverledenJoh. Biekens echtg. van Wilh. Joosen, 83 jaar. De Volharding. De heer Priem, die vele jaren chef was van het station „Drunen-Heus- den" en daarnaast het volijverige be stuurslid en secretaris der Kon. Erk. Harmonie „De Volharding", heeft Drunen verlaten. Daarmede heeft hij ook ontslag ge nomen als scretaris der harmonie. Het vertrek van den heer Priem is voor de harmonie een groot verlies. Wie den heer Priem kent, wet wat hij ge daan heeft voor de harmonie. Steeds was hij in de weer om de zaken, de vele zaken te regelen en uit te voeren, wat er voor de harmonie gedaan moet worden. Accuraat en met de meeste nauwkeurigheid nam hij zijn functie waar. Was er een festival, de heer Priem had er zijn groot aandeel in om dit muziekfeest te doen slagen. Hij had groote menschenkennis en met de meeste nauwgezetheid en zeer groote gevoeligheid wist hij eventueele kwes ties op te lossen. Groote bewondering hebben wij steeds gehad voor de rust en vastbe radenheid, waarmede hij zijn functie vervulde. Hij liet zich niet gemakke lijk van de wijs brengen en rustig sprekend wist hij een soms al te groo te heethoofd te bedaren. Niets ontging hem en hij handelde steeds tot groote tevredenheid van le den en bestuur. Zijn werk werd ge waardeerd. Men ziet hem dan ook noode vertrekken. Familie-omstandig heden ('t overlijden van mevr. Priem- noodzaakten den heer Priem afscheid te nemen van zijn geliefde harmonie, waaraan hij zijn beste krachten gedu rende vele jaren heeft gegeven. Hij heeft de harmonie vele en groote suc cessen zien oogsten. Het scheiden viel hem zwaar, maar hij zal toch blijven medeleven met het wel en wee der vereeniging. Gaat 't de harmonie goed, dan zal het ook den heer Priem goed gaan. Mijnheer Priem. Drunen en zijn har monie zien u ongaarne gaan, maar wij wenschen u een langdurige en ver diende rust. Gij kunt ervan overtuigd zijn, dat uw werk in Drunen en door bestuur en leden gewaardeerd is geworden. De functie van secretaris is thans vereenigd met die van penningmees ter en wordt waargenomen door den heer Jos. v. Delft. Nog steeds is er een voorzitters-va cature, welke thans tijdelijk wordt waargenomen door den heer P. Els- hout Thzn. De schoorsteen der hoterfabriek. De nieuwe schoorsteen van de ho terfabriek is thans gereed gekomen. Hij heeft een hoogte van 32 meter. De bouw is vlot verloopen, behoudens een kleine stoornis, wlke veroorzaakt werd door enkele belhamels. Deze hadden den motor van de lift op gang weten te brengen, waardoor schade werd aangericht aan het materiaal. Gelukkig was deze schade niet gropjr en kon een en ander in der minne ge schikt worden. De motorclub. Naar wij vernemen is de motorclub de „Vroolijke Starters" voornemens, Zaterdagavond tegen half negen een algemeene vergadering te beleggen in haar clublokaal in café P. Klerks. Zwemwedstrijden. Naar wij vernemen bestaan er we derom plannen om in de maand Au gustus in het natuurbad „De Pleunft Wiel", zwemwedstrijden te organisee- ren voor de jeugd. R.K. J.B. S. De R.K. J. B. S. hield een algemeene vergadering in dé zaal" der meisjes congregatie, onder leiding van den heer Wijn. v. Delft. De voorzitter riep de aanwezi^énn een hartelijk welkom toe. In het bij zonder richtte hij zich tot den geesï. adviseur, kapelaan Vogels, den tech nisch adviseur den heer A. Kamp en de afgevaardigden van den N.C.B.. den heer A. Pelders. Hoofdzakelijk werden de excursie plannen besproken en de cursussen voor den a.s. winter. Na breedvoerige besprekingen werd besloten Maandag 17 Juli a.s. een fietstocht te maken naar Westelijk Brabant met den Bies- bosch. Dit plan was uitgewerkt door den technischen adviseur. In het na jaar zal dan een excursie gemaakt worden naar de Jaarbeurs in Utrecht, In de a.s. wintermaanden zal dooi den heer A. Kamp een landbouwcur- sus gegeven worden, waarvoor deel nemers zich aan kunnen melden bij den secretaris van den R.K. J.B.S. Na nog enkele zaken van huishou- delijken aard geregeld te hebben, sloot de voorzitter deze geanimeerde ver gadering. Op 2 Aug. hoopt zuster Bertilla, in de wereld mej. M. A. Diederik, van de congregatie der eerw.zusters van Liefde in het St. Agnesgesticht alhier haar gouden kloosterfeest te vieren. Zuster Bertilla is geen on bekende voor deze gemeente aan gezien zij reeds 49 jaar haar klooster- taak hier in Geertruidenberg heeft vervuld. Ongetwijfeld zal het haar dan ook dien dag niet aan de noodige be^ langstelling ontbreken. De laatste dagen doen geruchten de ronde dat de Geertruidenbergsche kermis dit jaar niet zou doorgaan. Het tegendeel is echter waar want van Zaterdag 23 toten met Dinsdag 26 Juli a.s. wordt er hier weer volop kermis gevierd. Het aantal inrich-, lingen waaraan plaats is verleencfis ditmaal ook zeer bijzonder groot»- - -r» - -• ZOj 9BC i

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 2