GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN WASPIK. Hebt U reisplannen? HEUSDEN. HERPT. RAAMSDONK. DONGEN. Reclame-biljetten ü«e affiches Zoo zullen op het groote markt veld plaats innemen een stoom- caroussel die we in geen jaren te Geertruidenberg gehad hebben, een autoskooter, lunapark, draaimolen, luchtschommel, circus—variété- theater, zweefmolen, schiettent,lijn- treksport, vogelpik en bumperspel, twee groote kijktenten en diverse gebak-, suiker-, galanterie enspeel- goedkramen terwijl ook de prachtige oliebollentent vanj de firma Gersen weer vertegenwoordigd zal zijn. Eindelijk dan zal er aan het rammelen der rolbrug over de rivier de Donge onder deze gemeente een einde komen drar men Maandag begonnen is met de algeheele ver nieuwing van het wegdek. Plannen om een geheel nieuwe brug zijn nog steeds in bewerking en onderhande lingen dienaangaande zijn nog loo- pende tusschen het Departement van Waterstaai en de Provincie. De ontvanger der belastingen alhier zal op 20, 2l. 27, 28, 31 Juli en t Augustus a.s. des avonds van 6-8 uur extra zitting houden voor het indienen van aanvragen en het afhalen van kostelooze rijwielbe— lastingmerken. Br. Wencelaus, O.M.C. in de wereld genaamd Th. Burghouts zal op 28 Juli a.s. voor de derde maal naar Borneo vertrekken. Zooals bekend heeft hij na zijn tweede 10-jarig verblijf in Borneo eenigen tijd in het vaderland vertoefd. Na twintig jaar tropen dienst gaat deze harde werker voor de derde maal een tiental jaren naar het eiland toe ten einde iy)g meer lauweren te vergaren, welke nimmer vergaan Wij hopen hem over 10 jaren weer op »vacantie« te zien komen. Tijdens de zeilwedstrijden had een kind vad J. T. alhier, het onge luk te water te geraken. Een deel nemer van den wedstrijd wist het kind nog tijdig behouden op het droge te brengen Op de conservenfabriek van de fa. v. Wagenberg-Festen heerscht momenteel sinds jaren een onge kende drukte. Reeds is een nacht ploeg van 40 personen ingeschakeld terwijl overdag met pl.m. 90 werk krachten gewerkt wordt. Het café »de Ploeg« is door verbouwing en aankleeding van het interieur geheel gemoderniseerd; naast een gezellig zitje is er een aparte gelegenheid voor biijarten, een vergaderzaal, gelegenheid voor logies, kortom alles wat men in een vooruitgaande plattelandsplaats noo dig heeft. Het Waterschap »De Binnen Oude Maas« hield zijn vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden bij Chr. Timmermans te Heusden onder voorzitterschap van Chr. van Herpt te Herpt. De rekening over het jaar 1937-38 werd door de vergadering goedge keurd, zoodat deze ter vaststelling opgezonden kon worden aan H. H. Ged. Staten. De inkomsten in de afdeeling A waren f578 30, de uitgaven in de afdeeling A waren f425.76. Alzoo een batig slot van f92.54. Voor de afdeeling B waren de inkomsten f693.36, de uitgaven f546.9172, alzoo een batig slot van f 146.4472. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening groot f8500tot dekking der kosten van in werk verschaffing uitgevoerde werken tot verbetering van den waterloop, voor welke leening een aanbieding was van 3% De begrooting over het dienstjaar 1939-40 werd voorloopig vastgesteld voor de afdeeling A met f704.90 aan inkomsten en uitgaven, voor de afdeeling B f 1214.20c aan inkomsten en uitgaven. Het aftredende lid van het bestuur de heer Chr. M. Muskens uit Drunen werd met algemeene stemmen her kozen. Besloten werd aan de Nederl. Heide-Maatschappij te Arnhem op dracht te geven tot het kosteloos doen opmaken van een rapport in zake verbetering van waterschaps toestanden in het gebied van »de Binnen Oude Maas«. Het Bestuur werd opdracht ge geven tot het uitvoeren van werken in eigen beheer, zijnde de gewone onderhoudswerkzaamheden. RAAMSDONKSVEER. Zondag 9 Juli jl. hield de com binatie van Postduivenvereenigingen G.E.O. een wedvlucht vanuit Malun (Frankrijk). Afstand 386 K.M. In concours waren 82 duiven, die ge lost werden om 6 uur. De prijzen werden alsvolgt toe gekend: F. Hanegraafl 20, J. Kamp 2 21, J. vanStrien 3 16. C. Hommel 4 12 14, L. van Diem Keijzers 5 8 11, J. van Alphen 6 7 19, M. Oomen 9, A. M. Theuns 10, J. de Borst 13 15, C. Zijlmans 17, C.vanSuijle- kom 18. De eerste prijswinnende duif werd geconstateerd om 10 29.38. Laatste prijswinnende duif om 10.51.59. A.s. Zondag wordt een wedvlucht gehouden vanuit Duffel (België) met jonge duiven. De nieuw benoemde gemeente veldwachter de heer H. M. Meijer, komende uit Amersfoort is Zaterdag 8 Juli jl. in functie getreden. - In November a.s. zal de voet balvereniging VeerscheBoys« haar 12'/j jarig bestaan vieren. Deze gebeurtenis zal niet zonder meer voorbij gaan. Besloten is een groot voetbal-tournooi te geven. De serie wedstrijden worden gegeven op het terrein der Boys aan de Lombok- steeg en wel op 9, 16, 30 Juli en 6, 13, 20 en 27 Augustus en zoo noodig nog de eerste Zondagen in September a.s. Er wordt verspeeld een fraaie Wisselprijs, die ge schonken is door Mr. Th. Heere, Burgemeester der gemeente. Zooals men hierboven ziet zijn de seriewedstrijden Zondag 9 Juli jl. aangevangen met de wedstrijd Veersche Boys 1 tegen Sarto 1 uit Tilburg, 2de klasser der I.V.C.B. Deze openingswedstrijd ving om balf drie aan. In een snel tempo werd ingezet, het spel ging op en neer van doel tot doel, doelpunten bleven echter lang uit. De gasten hadden het voordeel van den wind, ze wisten dit echter niet te benutten, want ze speelden telkens den bal te hard naar voren, zoodat de boys op hun gemak den bal voor het wegwerken hadden. Bij een scher. mutseling even voor rust voor het doel der boys, wil een der spelers wegkoppen, maar kopt in eigen doel, 1 0, waarmee de rust ingaat. Na rust pakken de boys wat harder aan, en na een kwartier spelen weten zij den stand gelijk te maken door den rechtsbinnen. Deze zelfde speler lost na tien minuten een hard schol van verren afstand op het doel der gasten, dat juist in den hoek terecht komt 2 1. De gasten gaan er dan ook een schepje op doen en zien kans eerst den stand gelijk te maken en daarna het winnende punt in de wacht te sleepen 2—3. Zoo eindigde deze mooie en spannende openingswedstrijd van het voetbal-tournooi. Door de Veersche boys 2 wordt ook een seriewedstrijd gegeven, waarvan de hoofdprijs bedraagt f 17 voor de vereeniging welke de boys de grootste nederlaag kan bezorgen. Zondag 9 Juli jl. kregen de boys het eerste elftal dat aan deze serie van nederlaag wedstrijden mee doet op bezoek en wel Humarco 1 uit Breda. Hier werd ook een mooie partij voetbal gegeven. Van den sterken wind had men echter veel hinder. De rust ging in met gelijken stand 1 1. Direct na rust wisten de boys de leiding te nemen 2 1, doch Humarco zette alle zeilen bij om zich voor een nederlaag te redden, wat hun ook gelukte, want juist voor het einde kwam de ge lijkmaker 2—2. Veersehe boys 2 heeft zich in deze wedstrijd kranig geweerd, door ge lijk te spelen tegen een ploeg van een klasse hooger. Mej. M. van Loon slaagde dezer dagen voor het examen akte L. O. Dezer dagen slaagden voor het Mulo—diploma A de dames Jo Ruytenberg Gd. en Johanna Ruijten- berg Jd. Predikbeurten Zondag 16 Juli 1939: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m* twee uur Ds. R. de Bruin. Dezer dagen werd door Dr. Wijffels een cursus begonnen voor dames voor E. H. B. O. Dooreen dertigtal dames word hieraan deel genomen. Een nuttig werk wordt hiermede gedaan en men moet de dames prijzen die zich voor dezen cursus beschikbaarstellen. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen zal binnenkort een op roep gericht worden tot de personen die in aanmerking komen om op te treden bij eventueel luchtgevaar. In aanmerking komen hiervoor per sonen die niet op andere wijze diensten voor de regeering behoeven te verrichten in tijd van oorlog. Reünie St. Gerardus Majella Kweekschool. Dit jaar zal de réunie van de St. Gerardus Majella Kweekschool te Dongen niet doorgaan, daar een aanzienlijk aantal oud -leerlingen momenteel in militairen dienst is. De eerstvolgende réunie is voor loopig vastgesteld op Mei 1940 bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan der kweekschool. Onopgehelderde ziektegevallen in een gezin te Woensel. Twee jonge kinderen overleden. In het gezin Tatenhoven, wonende in de Peter Poststraat te Woensel, gemeente Eindhoven, hebben zich ernstige ziektegevallen voorgedaan waarvan men de oorzaak nog niet met zekerheid heeft kunnen vast stellen. Vermoed wordt echter dat de vijf kinderen uit het gezin vergiftigd zijn door loodarsenaat, waarmee aard appelvelden, dicht achter d. woning besprenkeld zijn, daar het vaak voor komt, dat de kinderen op bloem- stengels en grassprietjes kauwen, die met dit gif in aanraking zouden zijn gekomen. De vorige week Donderdag voelde het tweejarig meisje Truusje zich onwe doch de ouders oordeelden den toestand niet van dien aard, dat consulteeren van den huisarts nood zakelijk werd geacht, doch toen Zaterdag ook het vierjarig zoontje ziek werd riepen zij de hulp van'n dokter in, die een ernstige dysenterie constateerde, waarvan hij de oorzaak niet kon vaststellen. Zondag is tegen den avond het jongste meisje dat twee jaar oud was overleden. Daar op zijn Dinsdag de overige kinderen naar het R.K. Binnengasthuis over gebracht, waar nog des avonds de vierjarige jongen stierf. Met hooge koorts liggen daar thans 't twaalfjarig dochtertje Mien het negenjarig zoontje Pieter en het zeven jarig dochtertje Joke. Inden toestand van den jongen was een lichte verbetering waar te nemen. Inmiddels heeft men in het rijks laboratorium te Utrecht een onder zoek naar de vermoedelijke oorzaak laten instellen, doch het rapport is nog niet binnen. De ouders van het gezin zijn geheel vrij van elk ziekte verschijnsel gebleven. Vijfling geboren in Mexico Volgens het dagblad «Universal# zou de vrouw van een journalist, Polita de Carbonill, te Puerto Obregon in Mexico bij Villa Her- mosa, het leven hebben geschonken aan een vijfling, namelijk twee meisjes en drie jongens De moeder en de kinderen zouden het goed maken. Volgens een ander bericht zouden de kinderen het goed maken, doch zou de toestand van de moeder zeer onzeker zijn. Vrachtauto met oplegger gekanteld. Passeerende wielrijdster gedood Gistermiddag is op den Leusder- weg onder Amersfoort, ter hoogte van de nieuwe Kerk, een vrachtauto met oplegger van ongeveer 6 meter lengte, na eerst tegen een boom te zijn gereden, gekanteld. De lading, bestaande uit ledige bierflesschen, gleed van de auto en kwam terecht op een passeerende wielrijdster, de ongeveer 25-jarige mej. R. uit Amers. foort. Ernstig gewond is het meisje naar het ziekenhuis overgebracht waar zij kort na aankomst is overleden. De chauffeur van de auto werd licht gewond. Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in een dubbele villa, staande op de grens van Blaricum en Huizen. Aangewakkerd door den hevigen wind, werd ook een villa aan de overzijde van den weg door het alles vernielende vuur aangetast, en brandde even eens geheel uit Wat er van de dubbele villa is blijven staan. 23-jarig meisje door bliksem getroffen. In Oostelijk Noord-Brabant heeft het onweer, dat gisteren hier en daar heeft gewoed, een menschenleven geëischt. De woning van den land arbeider Rovers, in buurtschap Siberië op de heide te Langenboom werd door den bliksem getroffen, met het noodlottig gevolg, dat de 23 jarige eenige dochter, die aan een machine zat te naaien, door het hemelvuur op slag werd gedood. SCHOUWBURGLOGE DASSI. REVUE LACH IEDEREN DAG. Naast het uitmuntende tooneel- programma, dat de heer Dassi in zijn schouwburg heeft vertoond presen teerde hij vanaf Donderdag j.l. de he- kende revue „Lach lederen Dag". Deze revue is goed gemonteerd en brengt ons naast enkele uren van ge zonden humor, goede zang en dans. In 21 tafereelen wordt ons een show voorgelegd van de meest uit- eenloopende schakeering. De popu laire humorist Kees Pruis treedt vaak op den voorgrond en naar ieders genoegen, want al behoort Kees nu niet meer tot de jongere sterren aan den revue-hemel, hij weet zijn publiek nog steeds prettig bezig te houden. Verder treden hier op Octave van Aerschot, Guus Brok, Dries Krijn, Piet Brechts, Stella Seemer en Clairette Haminé, die allen hun plaats in Bob Peters Nationale Revue waard zijn. Prestatie-tocht van Slaats. Tour de France-renners hebben het moeilijk; dat weet men en dat kan men nog dagelijks in ons blad lezen. Maar dat er nog een andere categorie renners is, die via zeer lange tochten aan het doel arrivee- ren, is misschien niet zoo bekend. Maar daar kan Frans Slaats meer van vertellen. De Waalwijker reed enkele dagen geleden te Algiers in een wedstrijd, doch Donderdagavond moest hij in het Amsterdamsche Stadion zijn om aan den stayerswedstrijd deel te nemen. Vrijwel zonder rust te ne men jakkerde hij in zijn auto door Europa om eergisteren precies 5 uur ir. Amsterdam te arriveeren. Veel tijd om te slapen was er niet, want enkele uren later slechts moest hij zijn 2 x 40 K M. achter den motor draaien, wat hij nog zeer verdienstelijk deed, getuige zijn tweede plaats in het algemeen klassement. Nu zou Slaats zijn bed kunnen opzoeken, zou men denken, om zijn welverdiende rust te genieten.Niets is echter minder waar, want Slaats kon nog slechts een uur in Amster dam blijven, toen moest hij n.l. weer in den auto stappen om samen met Pijnenburg naar Kopenhagen te rijden, waar zij gisteravond op de wielerbaan moesten starten. Tel. VIJFDE DAG TOUR DE FRANCE. De uitslag van de vijfde etappe, van Lorient naar Nantes, luidt: 1 Fournier (Frankrijk) 5 uur 40 min. 13 seconden. 2 Fréchaut (Frankrijk). 3 M^ulenberg (België). 4 Archambaud (Frankrijk). 8 Albert van Schendel, allen zelfden tijd. 11 Een peloton met o.a. de renners Toon van Schendel, Lambrichts, Dominicus, De Korver en Sijen, in den tijd van 5 uur 40 min. 45 sec. 58 Gommers, 5 uur 42 min. 17 sec. 60 Hellemons, 5 uur 42 min. 25 sec. NATIONALE FEESTDAG. De minister van algemeene zaken, dr. H. Colijn, heeft een omzendbrief gericht tot de gemeentebesturen, waarin wordt meegedeeld, dat de dag na de geboorte van een zoon of doch ter in het Prinselijk gezin dient te worden beschouwd als nationale feest dag. Hetgeen beteekent, dat alle de partementen en overheidsdiensten op dien dag worden gesloten, voorzoover de diens zulks toelaat. vraagt dan eens prijsopgaaf bij Betere wagens - laag tarief. BEL No. 333 EN U RIJDT PRETTIG. het is mogelijk, dat hij van de ge legenheid gebruik zal maken om, al vorens naar Madrid terug te keeren, gevolg te geven aan de uitnoodiging van Hitier naar Duitschland te komen. Naar Italiaansche kringen verkla ren, heeft Mussolini te kennen gege ven, dat als Franco naar Italië zou komen, hij op zijn beurt gaarne een tegenbezoek aan Spanje zou brengen, en derhalve verwacht men aldaar in den herfst de komst van den Duce. Franco heeft nogmaals verklaard dat Spanje eventueel zoo lang moge lijk neutraal zal blijven. BOODSCHAP VAN ROOSEVELT AAN HET CONGRES. Wetsherziening nog in déze zitting. President Roosevelt heeft gisteren de volgende Boodschap tot het Con gres gericht „Ik heb vernomen, dat de Senaats commissie van Buitenlandsche Zaken met 12 tegen 11 stemmen de behan deling der vredes- en neutraliteitswet- gêvjng heeft uitgesteld tot de volgen de zitting van het Congres. Ik laat op deze Boodschap een verklaring van 't ministerie van Buitenlandsche Zaken volgen, welke mijn volledige goedkeu ring wegdraagt, en welke, naar ik ver trouw, Uw welwillende aandacht zal hebben. Reeds sinds eenigen tijd is het mij overduidelijk, dat het voor de zaak van den vrede en in het belang van de neutraliteit en van de veiligheid van Amerika hoog noodig is, dat het con gres nog in déze zittingsperiode de noodzakelijke maatregelen neemt. In het licht van de huidige omstan digheden, waarin de wereld verkeert, zie ik geen reden, deze meening te herzien." FRANCO EN ITALIË. Ciano! de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, heeft Franco officieel uitgenoodigd voor een bezoek aan Italië in September a.s. Franco heeft deze uitnoodiging aanvaard en worden op de meest smaakvolle wijze door onze drukkerij uitgevoerd Wij hebben voor dit doel sprekende papiersoorten, talrijke series nieuw,e mo derne letters in verschil lende grootten. Wij zorgen voor pakkende reclame- biljetten. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. 1

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3