KING JSS NIEUWS UIT UE FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. VLIJMEN. Langstraat en Umgevmg. üüSSEN. RAAMSDONK. 'S-HERT08ENB0SÜH. SPRANG—CAPELLE. TILBURG, WASPIK. SPORT. van algemeene zaken des ochtends. Na afloop van de vergadering ver trokken, geruimen lijd na de andere ministers, dr. Colijn en prof. Romine gezamenlijk in een auto. In de laatste dagen heeft dr. Colijn, behalve met jhr. mr. D. J. de Geer en inr. R. J. H. van Schaik, ook nog een onderhoud gehad met mr. H. H. A. Sluis, den onlangs afgetreden procu reur-generaal aan het gerechtshof te Leeuwarden, die de liberale beginse len zou zijn toegedaan. De Msb. meldt: Aaar aanleiding van het feit, dat minister Colijn gisteren na den mi nisterraad nog een onderhoud heeft gehad niet minister Romme, heersent ui paneinentaire kringen de indruk, tuit de oplossing van de crisis thans wordt gezocht 111 de richting van een reconstructie van het huidige kabinet. De mogelijkheid van een overbrug ging der oorspronkelijk onverzoenlijk geachte tegenstellingen wordt hierbij niet uitgesloten geacht. GEDENKTËEKEN VÖÖK GENERAAL SNIJDERS. Ingevolge een oproep van het be stuur der Kon. Ned. vereeniging „Ons Leger" heeft zich uit vertegenwoordi gers van meer dan 30 vereenigingen en openbare diensten een „Comité ge wamd. Dit comité heeft een uitvoe rend comité benoemd, waarvan Z.Exc. mr. dr. Rock, oud-gouverneur-generaal van Ned. Oosl-Indic het voorzitter schap heelt aanvaard. Het secretariaat is gevestigd te 'sGravenhage, Anna Lautownaplein 3. Het comité wil bereiken, dat ter na gedachtenis van generaal Snijders een waardig gedenkteeken op een waar dige plaats zal worden opgericht. Hel zal daartoe een beroep doen op alle Nederlanders en daartoe onder meer stappen doen voor de oprichting van zustercomité's in de overzeesche ge bieden. HANK. Bij de Wed. v. d. P. wonende al hier aan de Kade, is een dezer nachten een leeg bierfleschje door een glasruit van de woonkamer gegooid. Aangifte hiervan volgde bij veldwachter Keiler, die niet de rijksveldwacht een uitge breid onderzoek instelde om den on bekenden dader van deze laffe daad op te sporen. Zondagavond viel een 6-jarig zoontje van P. Heijmans alhier, bij het spelen op het erf bij de woning en brak daarbij een arm. Dr. van Vuure uit Dussen werd direct gewaarschuwd, die heelkundige behandeling heeft ver leend. 40-jarig Huwelijksfeest. De ech telieden Johannes Fr. Stoops en Ma ria Ph. van Beek, wonende in de Dub beldamstraat, hopen Zaterdag 22 Juli a.s. hun 40-jarig huwelijksfeest te vie ren. Ongeval. Maandagvoormiddag had een klein kind van S. woonachtig nabij de brug te Keizersveer, het onge luk met 't hoofd in een gebroken flesch te vallen, waardoor een gapende won de ontstond nabij de linkerslaap. Door dokter J. Pos werd de eerste hulp verleend. Scheepvaart gestremd. Een be langrijke vertraging is Maandag j.l. ontstaan in de scheepvaart der rivier ,,de Donge", doordat een 1200 tons kast, geladen met kolen, bij het passee- ren van de rolbrug vast geraakte. Het duurde geruimen tijd voordat 't schip tengevolge van het hooge water los kwam.Er was geen belangrijke ma- terieele schade ontstaan. Aanhouding. Door de mare- chaussée is aangehouden zekere P. M., die door het gerechtshof te s-Bosch was veroordeeld tot drie weken gevan genisstraf. De man is overgebracht naar de strafgevangenis te Breda. Predikbeurten. De kerkdiensten op Zondag 23 Juli a.s. zijn als volgt: In de Geref. Kerk, Industriestraat, om half tien en half zes. In de Ned. Herv. Kerk om half tien in de Dorpskerk en om half drie in de Veersche kerk. Voorgaan zal Ds. Ha- veman uit Heemstede. Eerste wedstrijd van het voetbal-tournooi. Zondag j.l. is de eerste wedstrijd ge speeld van het voetbal-tournooi dat ge geven wordt door de „Veersche Boys". Deze eerste wedstrijd eindigde met een schitterende overwinning van de Veersche Boys I op St. Bodewijk, Rot terdam, van 71 De Boys pakten direct al flink aan. Na ongeveer 5 min. spelen was het de midvoor der Boys die zijn club de lei ding bezorgde, 1—0, kort daarop ge volgd door een fweede doelpunt van denzelfden speler, 2—0. De gasten lie ten echter den moed niet zakken en bleven aan hun zelfde tempo: bij een goeden voorzet weten zij door te bre ken en hun achterstand in te loopen, 21. De boys brengen den stónd voor rust op 31. Na rust dreigt er onop houdelijk gevaar voor het doel der gas ten. zoodat de boys al gauw de score weten te verhoogen. waardoor het een 71 overwinning werd voor de gast- heeren. jaren. Johanna H. van de Clundert oud 67 jaren. Nieuwe Kazerne. In tegenwoordigheid van vele mili taire en gemeentelijke autoriteiten is Maandagmiddag een oorkonde gemet seld en 'n gedenksteen onthuld in den voorgevel van het wacht- en bureel gebouw van de in aanbouw zijnde Ko ning Willem I-kazerne te 's-Hertogen- bosch, aan den Vlijmenschen weg. Zooals bekend is deze kazerne be stemd voor het elfde regiment motor- artillerie, dat thans reeds in den Bosch gevestigd is.. De eerstaanwezend ingenieur te Bre da heette de aanwezigen welkom en bracht den gemeentelijken autoriteiten van den Bosch dank voor het beschik baar stellen van het terrein. Mr. F. J. van Lanschot, burgemees ter van 's-Hertogenbosch, die vervol gens het woord voerde, sprak zijn vreugde uit over de aanwezigheid van het nieuwe regiment. Men heeft de ka zerne den naam Willem I gegeven, om dat deze vorst de eerste is geweest, die Brabant dezelfde rechten als het overi ge Nederland had gegeven. Willem I is het ook geweest, die de zoo belangrijke Zuid-Willemsvoort heeft laten graven. De burgemeester ging vervolgens over tot de inmetseling van de oor konde, waarna zijn echtgenoote den ge denksteen onthulde. SPRANG. De afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werk- meestersbond houdt Donderdagavond 8 uur eene ledenvergadering in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Naast enkele interne afdeelingsaangelegenhe- den is o.a. aan de orde: Bespreking van de agenda der a.s. Bondsvergade ring. CAPELLE. Aan de M.T.S. te 's-Bosch, slaag de o.m. voor Werktuigbouwkunde de heer H. Michaël te 's-Grevelduin-Ca- pelle. Met KING in de auto, Op t meer, in de trein, Met KING op de tandem Of fiets - dat is fijn Op al onze tochten Naar kei, bos of zee, Gaat als verkwikking Steeds KING met ons mee! KING is hygiënisch En zuivert de mond, En daarbij, als hoofdzaak, Voor ieder gezond! En is soms het lichaam Vermoeid in elk lid, Je neemt maar een KING, en dra ben je fit! De natuur in met de natuurzuivere KING stT/™ mnf vast9esteld °P ten ho°9- jubilaris dien dag te 10 uur v.m. op het Nederlaagwedstrijd Veersche Boys II D.S.V. III, 1-3. Veersche Boys II speelden j.l. Zon dag haar tweede nederlaagwedstrijd tegen D.S.V. III uit Dongen. De boys wisten al vlug de leiding te nemen, maar de rust ging in met gelijken stand 1 1. Na de rust misten de Boys veel aan den achterspeler, die wegens on geval het veld moest verlaten. D.S.V. wist hier van te profiteeren, zoodat zij zegevierend uit den strijd kwam met een overwinning van 13. Burgerlijke Stand Van 8 tot en met 14 Juli 1939. Geboren: Maria C. H. d.v. Adam M. M. Bou- wens en Anna C. Niessen. Catha- rina d.v. Arnoldus J. v. Dongen en An na» C. Luijbregts. Overleden: Petrus Adr. van Steenoven oud 77 Zooals men zich zal herinneren, besloot de gemeenteraad van Tilburg eenigen tijd geleden tot den bouw van een verkeerstunnel onder den spoor weg-overgang Heuvel Koestraat al daar, met dien verstande evenwel, dat financiering van dit werk zou ge schieden door een voorschot uit het werkfonds. B. en W. deelen thans den gemeen teraad mede, dat op de door hen geda ne aanvrage voor een voorschot een gunstige beschikking is ontvangen. Gelijk bekend, aldus de Msb., zijn de kosten van den tunnelaanleg, afgezien van den aankoop van het benoodigde terrein van de N.V. Ned. Spoorwegen begroot op 550.000. Buiten de voor- schotleening uit het werkfonds blijven de mede in deze begrooting opgenomen kosten van de verlegging der distribu tie-leidingen. terwijl ook evengenoem- de grondaankoop, niet voor financie ring uit het werkfonds in aanmerking komt. Met inachtneming van een en an der is het aan de gemeente te verstrek- ste 508.000. B. en W. stellen den raad voor tot een desbetreffende overeenkomst met het rijk te besluiten. Bij besluit van B. en W. van Vlij men werd als opvolger van den heer J. van Vlijmen tot gemeente-architect-op- perbrandmeester en ambtenaar Bouw en Woningtoezicht benoemd de heer Ant. van Stokkum, architect alhier, met ingang van 1 Aug. a.s. Door Antoon van Stokkum, ar chitect, werd Zaterdag in café Lam- mers alhier, voor rekening van dhr. P. Pulles, aanbesteed het bouwen van een pakhuis-bakkerij. Inschrijving door aannemers uit Vlij men: J. van Liempde 3359: L. Ver boord 3288; Adr. van Oijen 3240; J. van Bokhoven 3125; M. J. Luijben en Zn. 3090; M. Siegers 3077; J. van Veluw 3075. Gegund aan J. van Veluw. Op Donderdag 20 Juli e.k. zal de heer H. P. Verhoeven, gemeenteveld wachter te Vlijmen, wijk Nieuwkuijk, den dag herdenken waarop hij voor 25 jaar bij de politie in dienst trad. De burgemeester van Vlijmen zal den Gemeentehuis huldigen Het politie korps van Vlijmen, benevens de politie uit de omliggende gemeenten, zullen den jubilaris een cadeau aanbieden. Deze week had de eerste verga dering plaats voor degenen die voor de luchtbescherming zijn aangewezen. Van de opgeroepen personen waren verschillenden niet opgekomen. Door burgemeester Dekkers werd de verga dering geopend waarna door den heer W. de Rooij gesproken werd over de uitwerking der verschillende bommen en gassen. De aanwezigen werden voor de verschillende functies ingedeeld. Door Dr. Wijffels werd het groote nut van een goede luchtbescherming besproken. I. V. C. B. Promotie 3e klasse. Uno AnimoiTubantia an het voetbalfront is ook deze week weer deinig te melden. Voor ons is alleen van belang de wedstrijd tusschen Uno Animo en Tubantia, diepte Kaatsheuvel gespeeld werd. Uno Animo is in de promotie-compe- van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. 19) Maar Warden was een te goed „za kenman" om de nieuw-aangeknoopte aanzienlijke relatie niet aan te hou den en hun eerste onderhoud was ge volgd door vele andere, alle gewijd aan de vraag, wat de beste manier zou zijn om aan geld te kom on wat de jonge lord noodig had. Zoo kwam het idee ter wereld ofschoon het niet is vast te stellen wie van hel tweetal het 't eerste opperde om zich mees ter te maken van den befaamden dia deem van de gravin. Joseph Warden had den heelen mor gen rondgezworven in de buurt van het kasteel, op den uitkijk naar zijn deelgenoot in de onderneming. Na veel doelloos dwalen was hij tot hel besluit gekomen naar het stadje terug te kee- ren toen hij zijn jeugdige medeplich tige opeens zag aankomen. Lord Harlsmore had juist het gesprek met Lilian gehad en was dus niet bepaald in een zonnig humeur. Wat is er aan de hand? begroette de jonge graaf zijn financieelen advi seur op onvriendelijken toon. Hoe vaak heb ik je niet gezegd, dat je hier niet om het huis moet rondhangen? Ik moest jou noodig spreken, antwoordde Warden even onvriende lijk als zijn bondgenoot. En laat ik je er onmiddellijk bij zeggen, dat ik zal „rondhangen", zooals jij hel ge- lieft te noemen, waar en wanneer ik wil! Het lijkt mij erg onverstandig. Maar wat voer je hierheen? We moeten hespreken hoe het nu verder moet. Heb je het ding terug? Neen, antwoordde lord Harlsmo re kortaf. Waarom niet? Ze wou het niet geven. Haar was ik al bang voor! Het is een sluwe heks! Natuurlijk heeft ze het pakje opengemaakt en nu wit ze ook haar aandeel in de buit heb ben. Ik wou dat ze. O, wind je niet zoo op! Het is niet meer dan een kleine moeilijkheid. Die zullen we heusch wel te boven ko- jncn. Laten we zeggen tien pond. Ik heb haar twintig aangeboden en kreeg een zedepreek, deelde de jon ge lord mistroostig mede. O, gooit ze het over den lioeg van haar fatsoen? Wat is ze van plan er mee te doen? In haar mooie haar dragen als ze thee met cake rond brengt of zet ze een advertentie in de krant om den eigenaar op te sporen? Ze wil hel aan mijn moeder te rugbrengen. Niets dan bluf! Daar denkt ze na tuurlijk geen minuut over! Ze wil er natuurlijk nog meer uitslaan dan je geboden hebt; dat is de heele kwestie. Ik ben bang van niet. Ik geloof dat ze werkelijk eerlijk is. Eerlijk! zei Joseph smalend. - Het zou wat! Maar hij vond de mogelijkheid toch ernstig genoeg om er even bij stil te staan. Tenslotte zou het kunnen, zei Jiij peinzendje hebt van die men- schen Hij stond 'n poosje nadenkend voor zich uil te kijken. Als ze zich werkelijk niet laat omkoopen, geloof ik dat er nog wel een ander middel is, 0111 dat ding weer uit haar handen te krijgen. Hoe dan? Als ze inderdaad zoo eerlijk is als ze zich voordoet, kun je wel wat bereiken, door op haar gemoed te wer ken. Speel den berouwvollen zondaar! Neen, dank je. Je moet. Er was een oogenblik stilte. De jon gen schuifelde zenuwachtig met zijn voet over het grint. Ik wou maar, barstte hij tenslot te uit, dat ik me met die verwenschte geschiedenis nooit had ingelaten. Maar nu je er eenmaal mee be gonnen bent, zullen we het werk ook keurig netjes afmaken! We gaan hier niet vandaan, terwijl we kostbare ju- weelen achterlaten in de handen van overdreven brave jongedames als er tenminste nog een kans is, dat we door alleen maar vriendelijk te vragen terug kunnen krijgen. Goed, vraag er dan om! Neen, dat is nu precies de manier waaróp dit niet moet. Ik ben de booze geest, die je van het rechte pad heeft afgebracht. Je moet alle schuld op mij gooien. Zeg, dat je een belofte hebt gedaan om mij nooit meer terug to zien. Waarom zou dat verandering brengen in haar besluit zélf den dia deem aan mijn moeder terug te bren gen? Je moet haar aan het verstand brengen dat de eenige manier, waarop je weer goede vrienden kunt worden met je moeder is, dat ze haar diadeem uit je eigen handen terug ontvangt. Je moet haar uitleggen, dat je in staal wilt zijn, 0111 tegen de gravin te zeg-» gen: „Lieve moeder, ik heb dit weg genomen en ik heb er werkelijk spijl van, maar hier hebt u 't terug". Want dat juffertje is pienter genoeg om te begrijpen, dat als zij, een meisje uil een lunchroom, bij je moeder met dai ding komt aanzetten, het effect van jouw bitter berouw heelemaal verlo ren gaat. Daar moet je vooral den na druk op leggen! Lord Harlsmore was besluiteloos. Ik kan niet zeggen, dat ik er erg veel zin in heb, mopperde hij. Kom, kom, zei Warden opbeu rend, je zult zien dat het wel mee valt. Je moet maar door den zuren appel heenbij ten en je goed voor oogen houden, wat je loon is als het lukt. Aldus sprak de verleider. HOOFDSTUK XIII. De ruzie. Maar dat is een ongelooflijke bru- laliteit, zei Lilian hoos. Waar is hij? Amy werd vuurrood. Ik was even naar de brievenbus om de week- nota's te posten en toen kwam ik hem tegen in High Street. Hei zei, dat hij u zoo verschrikkelijk graag even al leen wilde spreken. En toen.... Nu en wal toen? Ik heb hem door de achterdeur mee naar binnen genomen. Hij staat in den tuin te wachten. Lilian keek het meisje streng aan. Als ik weer merk, dat je met dat jongniensch gepraat heb, weet je wat ik dan doen zal? Neen, klonk het aarzelend. - Ik weet het ook niet, maar het zal leelijk voor je zijn, daar kun je van opaan! Ga nu maar naar de kas. Het meisje droop bedremmeld af. Lilian aarzelde een oogenblik; toen deed ze haar boezelaar af en ging naai den tuin. Ik ben verbaasd over uw onbe schaamdheid, begroette Lilian haar bezoeker verre van vriendelijk. Waar haalt u den moed vandaan om hier te komen? De jongeman had zijn brutale, ob stinate houding van enkele uren ge leden laten varen. Hij was nederig en gedwee. Ik had rust nog duur voor ik u gesproken had, begon hij; ik kom u excuus vragen, want ik zie in dat ik mij vanochtend op een schandelijke manier tegen u heb gedragen. Vindt u niet dat er iets belang rijk ers is, waardoor u op het öogen- hlik rust noch duur moest hebben, dan het feil, dat u mij onhebbelijk hebt behandeld? Dat ben ik volkomen met u eens. Dn behalve om u excuus te vragen, ben ik hier ook gekomen om u te zeg gen, dat ik van plan ben naar mijn moeder te gaan en ook haar om ver geving ,le snileken. (Wordt vervolgd). ONTBOEZEMING VAN EEN GEREGELDE GEBRUIKER FIRMA TONNEMA CIE FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT SNEEK 2—3

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 2