GEMENGD NIE'""0 Seizoen-Opruimin g KERKNIEUWS. RECHTZAKEN AGENDA'S NiEUWKUÜK. üEEHÏHÜiÜENBtRG. PROFITEERT VAN ONZE TIMTUR-SCHOENEN. Fa. Ant. Bergmans, Grootestr. 153, Waalwijk DRUNEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. komische climax van hel spel, bij zonder goed lot zijn recht kwam. Dit treffende slot ontlokte een ware ovatie van het publiek. De komende weken wordt dit stuk nog enkele malen opgevoerd en gezien de uitstekend geslaagde première, verwachten wij voor dit juist vertolkt en goed geënsceneerd stuk veel succes. H. Vormsel. Maandag om 12 uur heeft Mgr. A, F. Diepen, Bisschop van 's Bosch aan een 250-tal kinderen in de parochiekerk van St. Lambertus, alhier het H. Vormsel toegediend. De jongens kregen daarbij den vormnaam van Lambertus en de meisjes van Maria. Langs den weg welke door Mgr. naar en van de kerk gevolgd werd, wapperde van de huizen de natio nale driekleur Raadhuis te Megen. De firma A J. v. Alphen alhier was met f 18 318 de laagste in- schrijfster bij de aanbesteding van het raadhuis te Megen. St. Aloysius feest. Maandag werd door de beide congregatieën het Aloysius-feest gevierd. Onder de 1L Mis van kwart over zes, welke in de parochiekerk werd opgedragen. Voor de levende en overleden leden werd een alge- meene H. Communie gehouden. Gedurende den oag waren de patronaatzalen geopend, terwijl in de avonduren de gebruikelijke fees telijke bijeenkomst plaats had. De Opkomst. De P. V. »De Opkomst® hield Zondag een wedvlucht vanuit Roode School (205 K.M.) Bij den uitslag van deze wedvlucht bleek dat het kampioenschap met oude duiven dit jaar is behaald door A. S nits met 143 punten. Zondag a s. wordt gevlogen van uit Eindhoven. InkorvenZaterdag van 3 —4 uur. De uitslag was: 4 en 3 W. Pij nenburg; 2 en 11 A. van den Hoo- ven 3 en 6 A. Smits; 4 C. Pulles; 7 en 8 A. Brok; 5 en 10 Gebr. van den Hooven Eerste duif 1.22.02 uur; de laatste om 2 29.05 uur. Drukte in de schoenindustrie. Met de schoenindustrie gaat het thans zeer goed in ons dorp. Sinds vele jaren werken de fabrieken in dezen tijd van het jaar nog volop Meerdere bedrijven beschikken noy over ruime orders, terwijl ook de orders voor het najaar afkomen Het mag zeker een verblijdend tee- ken genoemd worden voor deze industrie in Drunen, waarin (och nog veel menschen werk vinden. Heidebrand Lang is Drunen gespaard geble ven voor heidebrand. Doch Vrijdag middag was het weer hommeles. Door onbekende oorzaak, die weer gezocht zal moeten worden in de een of andere achtelooze bezoeker, ontstond brand in Jiet voor enkele maanden door de gemeente aange kochte Klinkaertsbosch. Zooals he kend had men daarmede het plan om dit gedeelte van Drunen als kampeerterrein in te richten Het vuur greep snel om zich heen, doch door het krachtig op treden van een aantal arbeiders kon men een catastrophe voorkomen. Men heoerkte de verwoesting tot enkele H. A Intusschen ging er toch weer een mooie brok natuur schoon verloren. Wanneer zal men het nu eens ooit leeren Aanbesteding. Onder architectuur van den heer J. A. Prins alhier, werd aanbestead hel bouwen van een woonhuis niet stal ling voor den heer J. Verboven, Berk dijk. Ingeschreven werd als volgt L. Fitters, Waspik 4396 Th. de Grauw, Waspik 4398 M. Verhagen, 's Grev. Capelle 4444 M. Kleingeld, Waalwijk 4462 C. J. Kersten, R'Veer 4475 H. Kramer, Waalwijk 449U A. Kleingeld, Kaatsheuvel 4700 S. J. Pepping, Kaatsheuvel 4730 Fr. Mutsaers, Loonopzand 4735 S. Spapens, Loonopzand 4750 W. den Teuling, Kaatsheuvel 4870 Gebr. Brekelinans, Kaatsheuvel 490Ü H. Molenschot, Kaatsheuvel 4905 A. Roovers, Waspik 5397 J. Bakx, Raamsdonksveer 5417 K.R.O. Bloempjes dag. De Zondag gehouden bloempjesdag voor de K.R.O. bracht alhier 60.20 op. Gegund. Het bouwen van een winkelpand met kelders, magazijnen en woonhuis te Waalwijk hoek Julianastraat Stationstraat Noordzijde, onder archi tectuur van den heer v. Huiten Jr. en voor rekening van de R.K. Coöperatie ve Vereeniging „Broederhulp" U.A. te Kaatsheuvel, is gegund aan den laag- sten inschrijver, den heer J. Hoogen- doorn te Waalwijk, voor de som van 23428.—. Koorreisje. Het R.K. Parochiaal zangkoor St. Jan alhier, maakt 6 en 7 Augustus a.s. haar jaarlijks reisje. Bezocht zal wor den de tentoonstelling van Luik, waar na een tocht gemaakt wordt door de Ardennen. Het koor zal in de kerk van de Eerw. Paters Franciscanen Minder broeders te Hasselt de Hoogmis zin gen. Straal verbetering. Deze week is een aanvang gemaakt met de verbetering van de Heulstraat. Na het leggen van trottoirbanden en rioleering zullen zoowel 'l rijvlak als de trottoirs opnieuw bestraat worden. LOON-OP-ZAND. Burgerwacht. Zondag hield de burgerwacht alhier oj) de schietbaan aan den Loonschen berg een ouderlingen schietwedstrijd met scherpe patronen op 100 meter. De uitslag was als volgt: A. v. Don- gen 54, C. Michielsen 53, W. v. d. Lee 53, A. Brabers 52, P. v. Berkel 52, F. Michielsen 52, M. v. d. Nie.uwenhui- zen 50, A. de Kort 50, A. Vera 49, M. v. d. Linden 48, M. v. Opstal 47, M. Dankers 44, B. Moonen 43, Jan Aarts 42. Sophia's Vereeniging. Evenals Concordia Zondag j.l., zal ook Sophia's Vereeniging de eer te beurt vallen haar muzikale capacitei ten ten gehoore te brengen door de radio. Op Zondag 3 September a.s. zal genoemde vereeniging voor de K.R.O.- microfoon een middagconcert geven. Maandagavond had in café Siegers de aanbesteding plaats van twee boer derijen voor rekening van dhr. A. Loeft' en Th. Mostermans onder ar chitectuur van dhr. v. d. Biggelaar te Oislerwijk. Er werd als volgt ingeschreven: .Th. Mostermans A. Loeff M. A. Verhagen, Capelle 6893 6287 C. Timmermans, Orthen ƒ6687 ƒ6172 Wed. v. Rooij, Helvoirt 6599 5869 J. Nieuwenhuizen, Sprang 6450 6050 v. d. Stappen, Tilburg 6615 6479 3. v. Liempde, Nieuwkuik ƒ6500 ƒ5800 A. Herrijgers, DrUnen 6400 6200 W. Schapendonk, Drunen 6314 5930 A. Jehoel, Drunen ƒ6290 ƒ5875 G. de Wit, Drunen 6275 5850 G. Merkx, Drunen 6269 5840 P. Kramer, Heusden 6245 6035 A. Kramer, Genderen ƒ6180 ƒ5990 Gebr. v. d. Aa, Orthen 6190 ƒ5645 W. de Leeuw, Vught ƒ6100 ƒ5900 J. Leermakers, Esch 6078 5645 A. Brok, Heusden ƒ6034 ƒ5490 A. v. Alphen, Drunen 5990 M. Kramer, Waalwijk ƒ5970 ƒ5696 A. Smit, Heusden 5962 5694 H. v. Zantbeek, Dungen ƒ5890 ƒ5420 N. v. Tongeren, St. M.-Gestel ƒ6600 ƒ6450 J. Blankers, Nieuwkuik ƒ6400 ƒ5737 v. Lieshout, Dungen 5950 5500 v. Hout, SI. M.-Gestel ƒ5896 ƒ5439 F. Pressen, Drunen 4830 4792 Gunning aangehouden. CAPELLE. Het kerkbestuur der Ned. Herv. kerk heeft hel bouwen van een con sistoriekamer met vereenigingsge- bouw en een ketelhuis voor de aan te leggen centrale verwarming in het kerkgebouw gegund aan den laagsten inschrijver, dhr. J. Quirijns, voor de som van 9289. Aan de Hoogere Burgerschool te Dordrecht werd van de 4de naai de 5de klasse bevorderd Lo v. d. Hoe ven Bzn. alhier. Aan de Chr. MULO school werd o.m. van de 3de naar de 4de klasse bevorderd Adr. Verhoeven Bzn. Bij het overgangs-examen aan het Gymnasium te 's-Bosch werd van de 5e naar de 6e klasse bevorderd Mej. Tini v. d. Waals alhier. De postduivereeniging De Lucht vaart, gevestigd in het café Wed. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met oude duiven een wedvlucht vanaf Bordeaux (Fr.), afstand ongeveer 865 K.M. De eerstaankomende duif werd geconstateerd om 8.43.12 en de laatste prijswinnende duif om 12.37.18. De prijzen werden behaald door J. de Jong 1; J. Versteeg 2; W. "Versteeg 3; I). Verhagen 4; C. Rosenbrand 5; Adr. Bakkeren 6; Adr. Spierings 7 en J. van Doornik 8. Met jonge duiven werd een wed vlucht gehouden vanaf Duffel (B), af- sianu ongeveer 76 K.M. De eerst aan- Kuiaenue uuu, weike vioog met een gtniiuueue siieineiü van meier er minuut, weril geconstateerd om y.zz.au en de laatste pr.jSwmnenue uun, weiKe een geniiüueiue snemeid uereuue van lioo,/U meter per mi nuut, oereiKte het HOK. om 9.34.1/. L»e unsiag van ueze viucnt lumt ais volgt: j. meier 1 oo; P. ue Koon 2 o 9 *4; C. Jttosennrana 3 2ö 3o 41 49 06; H. vos 4 au; J. Rosennranu 6 o3; Adr. uioin 7 48 oU; P. l'iuyssers 8 86; J. van Doornik 11; D. Vernagen 12 14 20 48; J. ue dong 13 16 21 82; Adr. spielings ia 3ü 83 o9; G. Treners Ij iö 22 oiAdr. Bakkeren 19 28; 8t. v. i-eer 2ü 38 46; üenr. v. Onzenoort 24 26 84 4/ 54 57 63; Th. v. Beek 2/ ■io ol; 41. v. Campen 29; B. Pols 31 04; J. Zwart 3/ 42; M. Mesch 39 6U 02; Pli. van Tilhorgü, 4U 58 en E. Ha- vernais 52. Eerste overduilTh. van Beek. L»e extra-prijs, een paar schoenen, werd gewonnen door J. Meter. Aan- geiuonue uuiven: C. Rosenhrand; B. fois; M. Mescn; Ph. van Tiihorgh en at. van Peer. Voor ue wedvlucht vanaf Vilvoor de fB) worden de duiven a.s. Vrijdag avond tusscüen en 9 uur in het ciunlokaal aan de Nieuwevaart inge kort d. in de vacature van den heer W. v. d. Wedden is tot arbeider-ran geerder bij de Ned. Spoorwegen oeiioemcf, onze vroegere stadgenoot A. A. Mattüijssen, tnaus ter stand plaats Viaardingen. in verband met het feit dat de steunre eling en werkverschalliug voor deze gemeente op last van den Minister van Sociale Zaken gedu- aende bet tijkvak 24 Julilo bept. zal worden stopgezel, heelt het ge meentebestuur alle werkgevers in deze gemeente aangeschreven met net verzoek om in dit tijdvak even tueel vooigenomen werkzaamheden te laten uitvoeren en bij aanneming van personeel den werkloozenBerge- naar in het bedrijf op te nemen. Mgr. Alex Swaens onderscheiden, Ridder in de Orde van dan Nederlandschen Leeuw. Naar wij vernemen heelt hel H.M. de Koningin behaagd den president van het Groot-Seminarie, den boog eerw. heer Mgr. Alex Sweeps, die onlangs zijn gouden priesterfeest vierde, te benoemen tot Bidder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Steunfraude. Tegen C. v. d. K., arbeider te Raamsdonksveer, was bevestiging geë scht van een vonnis van den Bredaschen politierechter, waarbij hij werd veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf ter zake, dat op 27 Maart j.l. te Raamsdonksveer op een door het orgaan der steun- vei leening te Raamsdonksveer ver. strekt formulier opzettelijk over een week fl.als inkomen had opgegeven, terwijl die inkomsten in werkelijkheid f6 04 bedroegen. Het gerechtshof heeft het vonnis be vestigd, doch verdachte veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk. Politierechter 's-Hertogenbosch. D. v. P., landbouwer te Sprang Capelle, verscheen voor den politie rechter te 's-Hertogenbosch terzake van mishandeling van B. v. d. Hoeven. Hij ontkende het ten laste gelegde, doch na getuigenverhoor werd tegen hem een week gevan genisstraf geëischt. De politierechter verooideelde hem tot f5.boete. A.M. K., grond werker te Sprang, verscheen voorden politierechter ter zake van valschheid in geschriften bij het opgevea van zijn inkomsten over de week van 8 13 Mei voor den steun. Tegen hem werden twee weken gevangenisstraf geëischt. Hij werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. TWEE KINDEREN OP ONBE WAAKTE OVERWEG GEDOOD. Met den trein, welke omstreeks kwart voor vijf uit Alkmaar in de richting Den Helder vertrok, is onder St. Pancras een verschrikkelijk onge luk gebeurd. Bij den onbewaakten overweg bij het z.g.n. achterpaadje waren de 9- jarige zoon van dr. Destree en de 6- jarige zoon van den chauffeur Kers ten, beiden uit St. Pancras, aan het spelen met de autoped. Zij werden door den trein op den overweg ge grepen en deerlijk vermink. De jongen Destree was onmiddellijk dood. De jongen K. gaf na eenige oogenbiikken den geest. De lijkjes zijn naar de ouderlijke woningen overgebracht. OLIEBRON IN ARABIë STAAT IN BRAND. De regeering van Saoedie-Arabië heeft een verklaring gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat in een Arabische petroleumbron een ont ploffing heeft plaats gehad, welke door een brand is gevolgd. De ont ploffing, waarvan de oorzaak niet be kend is, geschiedde in bron nummer twaalf van het Damman veld in het district Dharan. De ontsnappende gassen vatten vlam, doch men'is het vuur meester en hoopt het binnen enkele dagen te kunnen blusschen. Drie Amerikaansche experts in het blusschen van oliebronnen zijn in middels per vliegtuig naar Marseille vertrokken. Zij hopen 24 Juli in Saoedie-Arabië aan te komen. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens een hevig onweer, dat zich* Maandag tusschen vijf en zes uur bo ven Etten ontlastte, is de 21-jarige landbouwerszoon J. v. d. Borst, wo nende te Attelaken (Leur), toen hij in den Oostpolder voor de bui aan den kant van een sloot onder een struik schuilde, door den bliksem getroffen en gedood. Iets minder ernstig leek het on geluk, dat door bliksemslag voorviel onder Venlo. Nabij Hagerhof is de 71- jarige tuinier J. Hovens getroffen. Hij werd toen de onweersbui overgetrok ken was, bewusteloos op den grond gevonden. De oude man had verwon dingen aan zijn gezicht en op het lichaam. Nadat de medici het slacht offer hadden behandeld, is hij naar het St. Josephziekenhuis vervoerd. Zijn toestand was ernstig. HET GEBEURDE" TE LONNEKER OP HEMELVAARTSDAG. De 35-jarige Enschedesche chauf feur C. S., die op 18 Mei j.l. het vree- selijke verkeersongeluk te Lonneker heeft veroorzaakt, is door de recht bank te Almelo veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf en 2 jaar in trekking van het rijbewijs. Zooals men weet zijn vier personen het slacht offer geworden van het ongeluk, dat S. in dronkenschap teweeg heeft ge bracht. Tijdens de behandeling van de zaak op 4 dezer heeft de officier van justitie mr. S. J. v. d. Hoeven een zeer fel re- quisitor gehouden, waarin hij aankon digde dat hij in den vervolge tegen alle automobilisten, die ongelukken veroorzaken onder den invloed van sterken drank, de hoogst mogelijke straf zou eischen. In dit geval was dat een jaar gevangenisstraf, met intrek king van het rijbewijs gedurende twee jaren. De rechtbank heeft zich hierbij aangesloten, opdat het vonnis ande ren ter exempel zou dienen, aldus lichtte de president der rechtbank mr. A. C. Leendertz toe. VRACHTAUTO SCHAMPT EVEN EEN BUS MET SCHOOLKINDEREN. Een vrachtauto met groenten is gisteren op den Rijksweg in aanrijding gekomen met een autobus met school kinderen op een schoolreisje. De 12- jarige scholier H. H. uit Nijmegen heeft evenwel bij deze lichte aanrijding het leven verloren. Het ongeluk leek aanvankelijk vrij raadselachtig; het onderzoek leidde tot de veronderstel ling, dat de jongen getroffen is door glasscherven van den vrachtauto. Het even oude schoolvriendje, dat naast het slachtoffer zat, brak een arm. Onder kolengruis bedolven. Te Haarlem is in de gasfabriek een ongeluk gebeurd, dat aan den 38 jarigen kolentremmer J. de R. het leven heeft gekost. De man werkte geheel alleen in een afdeeiing, waar Lnj o.a. kolen op een transportband moest scheppen Op zeker oogeubbk btnitikiettn stoker in 'n andeie alutthiig dal ue ti anspoi tbanu gein koini miei aan. voerde en toen bij ten oiuleizoek insitlde naar de oorzaak hieivan, vond hij De B. vrijwel gtheel be dolven onder koleiigiuis. Toepassing van kunsimaligeadem- haling mociii niet meer baten. De kolentremmer bleek door verstikking te zijn ovei leden. Het Vluchtelingendrama. Pest en honyeisiiuud uan boord. Nog altijd kiuisen vier schepen, met in totaal 25bU Joodsche vluch telingen aan boord voor de byrische kusl. Alle vier hebben rtecs ge tracht hun menschelijke lading aan land te zetten, maar de conti olee- rende Bnische kruisers hebben dit belet. Thans meldt de „News Chronicle" dal niet ai,een op alle 4 de schepen hongersnood Uitigt, maai dal op de „Biesiau' waarschijnlijk een ila- liaansch schip, levens pest is uitge- bi oktn. De kapitein telegrafeerde de Fran- sche autoriteiten t. Beyroetb, dat er aan boord pest heeiscble, en dat reeds drie vluchtelingen overleden waren. Eenige passagiers kregen toen toesteminifrg oiii aan land te gaan, onder quarantaine, en het schip werd geuesinleclterd. Een ander schip met Duitsche vluchtelingen, dat de haven van Tripoli is niniiengelooptii, heelt in 14 havens getracht de passagiers te ontschepen, nadat in drie Paleslijn- schc havens de imnngratiegeweigeid was. De toestand van alle vluchtelingen is ernstig, en de autoriteiten van 't mandaat overwegen een tijdelijk veiblijl toe te slaan. De andeie twee booten met voor het mcerendeel Oosteni ijksche en Tsjechische vluchtelingen hebben noodgedwongen weel zee gekozen. Auto in de Seine. 7 personen vei dronken. Te V llerssur-le-ioule bij Aubevoy in Frankrijk is een aulo m de Seine gereden. De zeven inzittenden kwa men om het leven. 1 kind gedood en 26 gewond bij auto bus ongeval. Bij $t. Pierre de Churtreuse is een autobus, waarin kinderen een uit stapje maakten, in een ravijn ge vallen. Zes en twintig kinderen werden gewond. Eén kwam om het leven. De toestand van 9 gewonden is ernstig. Woensdag 7—8.30 uur. Gym nastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Uoode Kruis O. L. Si hooi. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk« in Café- Best. »De Molenvlieten W.G V. S S S. Donderdag. Adspiranten A van 6,7, Adspiranten B van 7,15 8,15 Heeren van 8,30 10,— Vrijdag. Dames-Adsp. B van 7,30—8,30 Dames van 8,45-10,— Zaterdag Dames Adsp. A van 5,30—6,30 Vrijdag Theater Musis Sacrum Verwaarloosde Jeugd. Vrijdag Luxor bioscoop. 8.15 uur Moordzaak Holm. »De Eendracht« Donderdagavond van half 7 lot ha f 9 inmanden duiven voor wedvlucht vanuit Corbeil (Kiing) Vrijdagavond van hall 7 tol half 9 inmanden duiven vo?»r wedvlucht vanuit Vilvoorde. Onze aanbieding is ditmaal IETS APARTS. DAMES-SAMOAS WIT LEER DAMESSCHOENTJES MOOIE LUXE DAMESSCHOENTJES WIT LEER KINDERSCHOENTJES MEISJESSCHOENEN WITLINNEN EENRAND EN MOLL. LAK FLEXIBLE SCHOENTJES Verder in alle maten OPRUIMINGSPA BEN voonadig. MAATWERK REPARATIE Telefoon 231. vanaf f 1 45 f2 25 f2 50 f0 89 f 1.45 f O 40 f O 95 LM. I i'—a j

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6