BINNENLAND RECHTZAKEN. Een vacantie aan zee! unüilEN. Marktberichten Gemengd Nieuws Sport Agenda's stel, de heeren Mr. J. v. d. Mortel en H. Kersten bestreden het. Het werd met 50 tegen 130 stemmen verworpen. Hel voorstel van Gcd. Staten ter zake afschaffing weggeld en heffing van 3% op. Inkomsten-, vermogens- en grondbelasting lokte uitvoerige be schouwingen uit. Verschillende leden wenschten het bedrag te putten uit 't verkeersfonds. In de najaarszitting komen de voor stellen definitief aan de orde, maar thans reeds werd van verschillende zijden hulde en dank gebracht aan Gcd. Stalen voor dit voorstel. Daarna werden talrijke jaarlijk- sche subsidies toegekend en 't voor stel van Ged. Staten aangenomen ter zake toekenning van een bijdrage van 50in de verbetering stroomgebied van Mark en Dintel. y Dan Purol meenemenDit geneest zonne brand en voorkomt vervellen. Doos 30 ct. MUSIS SACRUM. „Kameraden van de Straat". „Kameraden van de Straat", zooals de Nederlandsche titel voor de film „Stablemates" luidt, brengt voor de eersten keer twee om hun kernachtig karakterspel hij hoog en laag geliefde volksacteurs bijeen: Wallece Beery en Mickey Rooncy. Twee Ieren, twee die het spelen in hun bloed hebben zitten, twee clowns en twee menschen met- hart: in „Sta blemates" krijgen zij alle kans om die kwaliteiten van hun spel voor de volle honderd procent uit te leven. Reery als de verloopen vee-arts met „iets" op zijn geweten, dat een rauwe sfeer van geheimzinnig zwerverschap om hem legt. Mickey Rooney als de straat-arme, jonge staljongen, die niets anders - heeft dan de drift om van zijn leven wat te maken. Tusschen hen in is een paard. Een arm, kreupel paard, dat zij cadeau gekregen hebben, omdat het in zijn tegenwoordigen toestand den eigenaar meer kost dan het opbrengt. En deze twee, in een dier prachtige, eerlijke vriendschappen, die men slechts in de boeken van Jack London en James Curwood vindt een vriendschap gemaakt en gesmeed door de kleine drama's van het nederige dagelijksche leven trekken er met dat paard op uit. Een film, waarbij men zich geen oogenblik verveelt, geboeid als men wordt door de renbaan-sensatie en het voortreffelijke spel van de twee knappe artisten, die van eiken rol een bijzonder creatie weten te maken. LUXOR-BIOSCOOP. „Een katje maar een schatje". Onder de ietwat goedkoope titel van „Een katje maar een schatje" treffen wij Gitta Alpar aan, de Hon- gaarsche zangeres en Neil Hamilton, den Amerikaanschen acteur. Toch is het een aardige Engelsche operette-filin geworden met goeden humor en inslaande muziek. Als een vrouw „nee" zegt, staan er lal van verrassende dingen te wach ten, dat ondervond Neil Hamilton met de Hongaarsche schoone Gitta Alpar. Hoe, dat komt U in Luxor zien. Jockey bloed. Liefde en misdaad, sport, zwendel enz. ^zijn de factoren waaruit de film Jockey bloed is opgebouwd. Jockey bloed is een goede, aardige film, vol afwisseling en sensatie. Franky Darro speelt hier de hoofd rol en hij doet dat op een waarlijk on navolgbare wijze. Hoewel het thema alles behalve nieuw is, heeft men er toch een aan gename film van weten te maken met goede fotografie en uiterst be hoorlijk spel. BEKENDMAKINGEN. De burgemeester van Leerdam Waarschuwt tegen eenige personen, waaronder Joodsche typen, die bij de menschen trachten binnen te komen door het tegen bespottelijk lagen prijs te koop aanbieden van witte jas sen, dameskousen, heerensokken, waarvan zij monsters bij zich hebben en toonen. Deze goederen kunnen worden besteld en zullen later wor den toegezonden. Eenmaal bestellin gen gedaan, trachten zij onder be- driegelijke voorwendselen coupons stoffen voor heerencostuums te ver- koopen en, vervolgens hun mededee- ling, zal dan later op verzoek een coupeur komen, die het costuum zal maken. Deze coupons zijn in het al gemeen van zeer slechte kwaliteit en worden legen een veel te hoogen prijs verkocht. Deze stoffen moeten direct worden betaald. De bestelde goed koope jassen, kousen en sokken, enz. worden niet geleverd en ook de cou peur die verschijnt, blijkt met de ver- koopers der stof niets uitstaande te hebben en hen zelfs niet te kennen. De door hen afgegeven kaarten van de kleermakerij „Ulta" te Amsterdam, Alb. Cuijperstraat 8-10, zijn deze lie den niet door deze firma verstrekt. Belanghebbenden wordt in overwe ging gegeven hierop niet in te gaan en deze lieden buiten de deur te hou den. De Minister van Justitie brengt in. het algemeen Politieblad het na volgende onder de aandacht van de (loofden van politie: Het komt voor, dat person, die in dienst zijn van een particulier re cherchebureau, zich bij het instellen van onderzoek hetzij bij de politie, iietzij bij particulieren legitiineeren door vertooning van een of ander be wijs, waarop zij worden aangeduid met de hoedanigheid van „recher cheur". Het zal duidelijk zijn, dat, voor zooveel de uitwerking op het publiek betreft, vertoon van een der gelijk stuk op èèn lijn staat met de misleidende bewering: „Ik kom van de politie". Het publiek, dat veelal in dit op zicht te goeder trouw is, komt daar door in den waan te verkeeren, dat het te doen heeft met een politie ambtenaar en verstrekt aan den par ticulieren rechercheur de verzochte inlichtingen. Hoewel ten overvloede, wordt er nogmaals op gewezen, dat dergelijke personen als particulieren moeien worden beschouwd, en iedere politio- bcvoegdheid missen, evenals iedere aanspraak op voorlichting of mede werking van de zijde der politie of van het publiek. De Commissaris van Politie te Apeldoorn geeft in overweging aan degenen, die wenschen te reflecteeren op een advertentie, waarin bij J. A. van der Horst, wonende te Beekber gen, Stoppelbergweg 25, een huis knecht wordt gevraagd, om, alvorens op die aanbieding in te gaan, zich om inlichtingen tot hem te wenden. Nieuwe Uitgaven der A. N.V.V. De Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te 's Graven- hage liet een nieuwe voor versprei, ding in Zuid-Afrika bestemde pro paganda brochure verschijnen, geti teld «Gaan Holland sien«. Dit werkje bevat een vlotte en uitvoerige be schrijving van ons land en van alles wat vooral voor een Zuid.Afrikaan interessant kan zijn. Het aantrek kelijke en goedgeillustreerde werkje wordt ingeleid door een voorwoord van Dr. H. D. van Broekhuizen, buitengewoon Gezant van de Unie van Zuid-Afrika, dat als volgt luidt: «Holland 1 Holland beteken vir ons Afrikaners so vreeslik baie. Weet en besef ons dit? Meer as 50 °/0 van ons Afrikaans sprekende bevolking se voorouers kom uit hierdie klein landjie Ons mooi Afrikaanse taal het sy oorsprong in Nederlands. Ons na- sionale vlag is die ou Prinsevlag. Die ou Transvaalse en Vrystaatse volksliedere is deur simpatieke Hol landers vir ons gemaak. Ja, 'n groot deel van ons ge- skiedenis is onafskeidelik verbind aan hierdie land. Ons ganse kuituur is ten nouste verwant aan die Ne derlandse. En die land self is 'n mooi land; 'n land wat ontworstel is aan die see; met sy dijke, sy kanale, sy ou geboue, sy pragtige cunsprodukte, skilderye van Rem- brannt, Jan Steen e.a., sy beroemde Universiteile in Leiden, Utrecht, Groningen, Amsterdam, waar ons voorouers hulle studies voltooi het. Daarom is dit met reg dat ek my aansluit bij hierdie roepstem tot ons Suid Afrikaanse volk, Afrikaans en Angels sprekend: Besoek Neder land! Kom kijk vir julzelf, enjulle sal ook moet verklaar: die helfte van al die mooi dinge is my nie vertel nie!« De A.N.V.V, gaf voorts een her druk uit van het voor Brazilië en Portugal bestemde propaganda boekje »Holanda«. Zwembad „Pleune Wiel". Enkele maanden geleden werd door de gemeenteraad besloten over te gaan tot verbetering der outillage en uitbreiding van 't in 1938 aangelegde natuurzwembad „Pleune Wiel". Met de werkzaamheden werd toen onmid dellijk aangevangen, zoodat deze thans reeds grootendeels gereed zijn. Allereerst is naast het bestaande bassin een nieuw gedeelte gegraven voor jeugdige kinderen, waarin de kleuters zonder gevaar naar hartelust kunnen baden. Het geheele bad be staat thans dus uit vier afdeelingen t.w. een bassin voor geoefende zwem mers, een voor volwassen niet vol doende geoefende zwemmers, een voor ongeoefenden en kinderen en een kinderbassin. Naast de fraai uitgevoerde duikto- ren en de springplank in het diepe gedeelte,- welke uitstekend voldoen, is nu ook in het middeldiep een springplank aangebracht. Boven de afscheiding van het diepe en het mid- deldiepe bassin is een V/z meter breede brug aangelegd, waartegen startblokken worden aangebracht. Het diepe bassin wordt verder ingericht voor het houden van wedstrijden. Het strand aan weerszijde van het diepe bassin is vergroot door het achteruit leggen van de kade, terwijl de beschoeiing met een loopplank langs dit gedeelte is doorgetrokken tot de Oostzijde langs de voetwasch- goot waarbij zich de duche bevindt wordt een gedeelte betegeld. De bouw van een aantal nieuwe badhok jes en een grootere rijwielstalling zal het geheel der verniewing coinpletee- ren. Zooals uit en en ander blijkt doet de gemeente alles 0111 te kunnen be schikken over een modern, hygiënisch en goed geoutilleerd zwembad, het geen zoowel uit een oogpunt van volksgezondheid als uit sportief oog- ptint bezien, ten zeerste mag worden toegejuicht. Vast staat, dat Drunen door dit bad een aantrekkelijkheid rijker is ge worden hetgeen het groot aantal bezoekers zoowel van binnen- als van buiten de gemeente in de voorbije warme periode ten volle heeft bewezen. Naar wij ter plaatse nog vernamen, ligt het in de bedoeling het bad zoo spoedig mogelijk te voorzien van doe len voor de beoefening van polo, ter wijl ook de entourage van het diepe bassin geschikt wordt gemaakt voor het houden van wedstrijden, welke we zagen dat in den afgeloopen zomer bij het publiek zeer in trek zijn. Door de reeds zoo spoedige uitbrei ding van „Pleune Wiel" komt het ge meentebestuur voor haar propaganda voor de zwemsport allen lof toe. GEMEENTERAAD VAN LOON OP ZAND. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Loon op Zand, te houden op Woensdag 2 Augustus a.s., des avond om 7 uur ten gemeente huize. Agenda 1. Vaststelling notulen vorige ver gadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den ge meenteraad. 4. Adres van bewoners van en be langhebbenden bij de Juliana- slraat te Kaatsheuvel, verzoeken de deze straat te willen verbete ren. 5. Aanbieding der gemeentereke ning over het dienstjaar 1938 en van de rekeningen van het gasbe drijf en van de exploitatie der drainagevelden over dal jaar. 0. Benoeming van een commissie tol onderzoek dezer rekeningen. 7. Voorstel tot goedkeuring van de rekening van hel Burgerlijk Arm bestuur over het jaar 1938. 8. Voorstel tot wijziging der begroo ting voor het dienstjaar 1939. 9. Schrijven van Gedeputeerde Sta ten in zake de wijziging van de algemeene plaatselijke politiever- «ordening met betrekking tot de verlating van het sluitingsuur der café's op Zaterdag en Zondag. 10. Rondvraag. Batig saldo gemeente-rekening f 20,237. Lokaal voor Montessorie-onderwijs. Ontslagaanvrage van den heer A. Froklage. Stikkerij-onderricht. Gisterenavond kwam de raad van de gemeente Waalwijk in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van den Edelaehtb. heer burgemees ter E. C. J. Moonen. Afwezig met kennisgeving wethou der Eibers. De Voorzitter spreekt een woord van welkom tot den heer Rox. Het verheugt hem, dat dhr. Rox van zijn ernstige ziekte weer is hersteld. Ver der merkt de voorzitter op, dat wet houder Eibers wegens een oogopera tie verhinderd is aanwezig te zijn. Diens ongesteldheid schijnt echter ge lukkig niet van ernstigen aard te zijn. De notulen der vorige vergadering worden zonder opmerkingen vastge steld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 30 Juni 1939 tot wijziging der begrootingen 1938 en 1939. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 Juni 1939 tot uitgifte in erf pacht van een terreintje aan de haven aan V. H. J. van Laar hoven te Waalwijk. b. Van de Woningbouwvereeni- ging „Baardwijk". Verslag en balans/rekening van verlies en winst over 1938. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. 2. Onderzoek geloofsbrieven der her kozen en nieuwgekozen raadsleden en beslissing omtrent toelating van die leden. De heeren H. v. d. Waerden, Spij kerman en van Driel belasten zich op verzoek van den voorzitter met het nazien dezer geloofsbrieven welke zij in orde bevinden. Zij adviseeren den raad tot toelating te besluiten. Zonder h.st. wordt aldus besloten. 3. Voorstel lot beschikbaarstelling van gelden overeenkomstig artikel 84 der lager-onderwijs-wet aan het bestuur der R.K. meisjesschool te Baardwijk voor 't aanbrengen van veranderingen aan het schoolge bouw. Wordt z.h.st. aangenomen. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een lokaal in de openbare la gere school aan het comité voor Montessori-onderwijs. Wordt z.h.st. aangenomen. 5. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1939. Ook dit voorstel gaat onder den hamer door. 0. Aanbieding der gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1938. De rekening van inkomsten en uit gaven over het dienstjaar 1938 sluit voor wat den gewonen dienst betreft op 040.860,65 aan inkomsten en 020.301.28 aan uitgaven. Alzoo een batig saldo van 20505,37. Ivapitaaldienst: inkomsten en uit gaven resp. ƒ69200,90, 131540,72. Nadeelig saldo ƒ02339,82. De Voorzitter gaf de volgende uit eenzetting van het batig saldo der reke ning 1938 ad 20505.37. In vergelijking met de oorspronkelij ke begrooting 1938 zijn de volgende voordeelen in aanmerking te brengen: 1. Meer voordeelig saldo Hst. I door achterstal lige inkomsten van vo rige jaren 1050. 2. Minder uitgaven op Hst. III, door lagere posten voor salarissen politie (1 zieke agent 50 salaris) en min der uitgaven voor ge- neesk. behandeling 1250. 3. Lager nadeelig saldo op Hst. V doordat de tekorten op de expl. van de woningen der beide bouwvereenigin- gen lager zijn door ren teverlaging leeningen; verder door hoogere ontvangst bouwleges 1230.— 4. Hoogere opbrengst straatbelasting en pre cariorechten 1300.— Minder onderhouds kosten straten, wegen, haven, urinoirs, slooten 3550. (straten o.a. Grootestr. omdat er toch een ver nieuwing moest ko men). 5. Lagere kosten voor middelbaar en hooger onderwijs (bijdragen aan rijk en andere ge meenten 250. 6. Minder subsidie huis houdschool (slechts 'n deel van het jaar) 1750. 7. Minder subsidie werkl. kassen 400. 8. Hoogere opbrengst be lastingen: Pers. bel. en opc. 2400 Div. en tant. bel. 6000 Opc. Gem.fds.bcl. 1400 9800.— 9. Hoogere winsten be drijven: G.E.B. ƒ1800 Waterl.bedr. 1500 en minder bijdr. aan Woning bedrijf ƒ1200 4500.- Totaal 25080.- waartegenover staan de volgende na- deelen: 1. Minder voordeelig sal do Hst. II 900.- 2. Lagere opbrengst van: havengeld 360 marktgeld en kermisstaanpl. ƒ1150 3. 4. 5. 6. 7. 1510. 500. 1100. 250. 250. 1160.- 9. 10. 1300. 500. Hoogere bijdrage aan den 'kap. dst. Hst. VI Hoogere uitg. voor lager en u.l.o. Hoogere uitg. voor buitengew. l.o. Hoogere uitg. voor nijverheidsonderw. Hoogere uitg. voor volksfeesten (incl. geb.feest Pr. Beatrix, Reg.-jubil., subs, gilde St. Crispijn) Meer nadeelig saldo Hst. IX 2 (steun kl. boeren, kosten spaarr.) Meer kosten op Hst. X (colorado-k.- bestrijding Minder batig saldo gasbedrijf 2300 Nad. saldo vl.k.bedr. 2350 dat voor een deel in 1939 van de buitengem. wordt terugontvangen) 4650.— Samen 12120. Balans. Voordeelen 25080.— Voorts nog den geheelen post voor onvoorziene uitgaven ad 1211.(raming), waarop in werkelijkheid niets is uitgegeven zoodat het nad. saldo van dat Hfst. geheel vervalt 7277.— 32357.- Nadeelen 12120. Blij ft saldo voordeelen 20237. welk bedrag ongeveer klopt met het werkelijk voordeelig saldo gewone dienst ad 20505.37. 7. Behandeling bezwaarschrift straat- belasting. Komt in de geheime vergadering. I11 de commissie van onderzoek van de gemeente-rekening worden vervol gens gekozen de heeren C. Pullens, H. v. d. Waerden en F. Passier, resp. met 8, 7 en 7 stemmen. Op de desbetreffende vraag van den voorzitter antwoorden de geko zenen, dat zij hun benoeming aan vaarden. 8. De voorzitter stelt dan aan de orde het voorstel van B. en W. tot af braak van hel huis van de Leijer in de Stationsstraat, met het oog op den bouw van de huishoudschool, waar heen natuurlijk een behoorlijke toe gangsweg moet komen. De heer v. Beijnen vraagt, of dat huis al ontruimd is, hetgeen de voor zitter ontkent. Er is echter nog tijd genoeg voor. Z.h.st. wordt dit voorstel aangeno men. Verder is nog ingekomen een ont slagaanvrage van den heer A. Frok lage, die doordat hij door den keu ringsdienst is afgekeurd ontslag vraagt uit zijn functie van hoofd der Openbare Lagere School en leeraar aan de Avond Teekenschool, resp. met ingang van 10 Augustus en 1 Augustus. De raad besluit om aan dhr. Frok lage op de meest eervolle wijze ont slag te verleenen uit deze functies met dankzegging voor de groote ver diensten van den scheidende. Als laatste agendapunt komt aan de orde: een ingekomen stuk van het Kerkbestuur van St. Jan, bevatten de het verzoek voor een nuttigheids verklaring voor de op te richten stik- kerij-afdeeling aan de huishoudschool. De fabrikanten-vereeniging van Waalwijk heeft reeds haar medewer king toegezegd terzake het beschik baar stellen van het materiaal en het afnemen der eindproducten. Tevens is men van plan, om wanneer het wets ontwerp, volgens het welk meisjes beneden den leeftijd van 15 jaar niet in fabrieken mogen werken, er door komt. deze meisjes op de huishoud school het huishoudonderwijs te la ten volgen, waarbij dan tevens per week 0 uur les zal worden gegeven in 't stikken. Een leerares met de ver- cischte diploma's heeft zich reeds be schikbaar gesteld om gedurende een jaar de verschillende fabrieken te be zoeken, teneinde practisch georiën teerd te worden, om dan nog beter les te kunnen geven. Zonder opmerkingen besluit de raad liet Kerkbestuur deze nuttigheidsver klaring te verleenen. Hierna gaat de raad in geheime zit ting over. Moeder pleegde meineed om haar zoon te sauveeren. De rechtbank te 's Bosch heeft vonnis gewezen in de strafzaak tegen K. V., 41 jaar werkster te Veen, ge detineerd, tegen wie vijf maanden gevangenisstraf met altrek van voor arrest waren geeischt ter zake dat zij op 12 Juni jl. te 's Bosch ter zitting van het gerechtshol in een strafzaak tegen haar zoon wegens steunfraude onder eede een valsche verklaring had afgelegd betreffende de gezins inkomsten. Verdediger Mr. Baudoin had 'n voorwaardelijke veroordeeling gepleit. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 6 maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest waar van vier maanden voorwaardelijk- Waalwijk,27 Juli 1939. Eieren 3'/a4 cent. Biggen gemerkt 16 18 ongemerkt 711 Het Kabinet vraagt ontslag. De regeeringspersdienst meldt: De Heeren Ministers hebben bij schrijven van den voorzitter van den raad van ministers van 27 Juli 1939 aan H.M. de Koningin ontheffing uit hun ambt verzocht. H. M. heeft het verzoek in over- weging genomen en den heeren ministers verzocht zich inmiddels met behandeling en afdoening, zoo mogelijk van de loopende zaken te blijven belasten. Defensie-begrooting. De Tweede Kamer heeft z. h. s een suppletoire defensie-begrooting van 30 millioen aangenomen. De kabinetscrisis. H. M. de Koningin heeft den voorzitter der Tweede Kamer, mr. van Scbaik in audiëntie ontvangen. Men verwacht in parlementaire kringen dat Dr Deckers de formatie van een nieuw kabinet zal worden opgedragen en dat deze eerst zal pogen een nationaal kabinet te vormen op zoo breed mogelijken grondslag. Lukt zulks niet, dan een kabinet van katholieken, socialisten en vrijzinnig-democraten. Onder de wapenen blijven van dienstplichtigen Weinig werkloozen meldden zich aan Aan de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de ont werpen van wet inzake het onder de wapenen blijven van dienst plichtigen en het in werkelijken dienst houden van dienstplichtigen is het volgende ontleend Ook de minister van defensie betreurt, dat slechts een betrekke lijk gering aantal werkloozen (plm. 2800) zich vrijwillig heeft aange meld zijn verwachtingen in dit opzicht zijn inderdaad niet ver wezenlijkt. Aan wederinvoering van het remplacantenstelsel, dat afkoop toelaat van den vaderlandschen plicht tot verdediging des lands, wens ht de regeering haar mede werking niet te vei lemen. In verband met het feit, dat de regeering reeds spoedig na de buitengewone oproeping van 11 April j.l. een regeling trof voor het verleenen van ve/lovtn is het aantal aanvragen om verlof, dat bij heL- departement van defensie in korten tijd werd ontvangen, zeer groot geweest. Niettegenstaande de be trokken afdeeling van het departe ment van defensie aanzienlijk werd uitgebreid, kostte hel verwerken dei- aanvragen langeren lijd dan de mi nister had verwacht. Daarom heeft hij ten einde in dringende ge vallen terstond te kunnen voorzien den troepencommandanten vrij heid gegeven om aan 10 pCt. dei- dienstplichtigen verlof te veileenen. Einde Juni is dit percentage in het bijzonder ten bate van den land en tuinbouw en van kleine zelf standigen tot 20 pCt. uitgebreid. Bij de vervanging worden in be langrijke mate moeilijkheden onder vonden doordat van de werklooze dienstplichtigen, die aanvankelijk door de burgemeesters waren op gegeven, er tot einde Juni reeds 25 pCt. moest worden afgevoerd, aan gezien veelal nadat een- en ander maal uit de ontvangen lijsten een vervanger was gezocht, die de plaats van den te vervangen dienstplichtige kon innemen mededeeling werd ontvangen, dat zij niet meer werk loos waren. Mdisje door auto overreden Donderdagochtend 0111 kwartover tien is het 5-jarige meisje '1D. uit de van Alkemadelaan te 'sGraveu- hage, op (lezen weg, ter hoogte van de Montfoortlaan cioor een auto overreden. De oorzaak van uil ongeluk was het onvoorzichtig oversteken van de kleine. Zij kreeg een hersenschudding, een üootu- wonde en brak het linkerbeentje. in ernstigen toestand is het kina naar het ziekenhuis Bronowo ge-< bracht. Brutale inbraak te Oosteind. Donderdagnacht is ingebroken in de B. K. Pastorie te Oosteind. Door uitboren van een slot wisten de in brekers zich toegang te verschatten tot de binnenkamers. Hier weiden ook van een viertal deuren de sloten uitgeboord. De dieven hebben ten som gelds en verschillende sleutels meegenomen. De gemeente-en njks- politie was spoedig ter plaatse, benevens twee reehei cheurs met politiehond uit Breda doch lot heden is nog geen spoor van de daders ontdekt. Schedelbasisfractuur opgeloopen. De 17-jarige wielrijder A. B., wo nende in de Wolmai austraal te Den Haag, werd aaugereüen door een militaire vrachtauto, bestuurd dooi den 2U-jarigen H. B. uit Leidsclieii dam. De wielrijder bekwam een sche delbasisfractuur en is in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. 1 Op slag gedood. Op den straatweg Deventer Zutphen is de 44-jarige fabrieksar beider G. J. Hoekman uit Gorssel, door een auto aangereden en op slag gedood. De Ronde van Frankrijk. De Nederlandsche ploeg za te Valkenburg en Ginneken starten. Tijdens den rustdag te Annecy heeft het A.N.P. o.m vernomen, dat de volledige Nederlandsche ploeg voor de eerste maa'. in Nederland zal starten op Dinsdag 1 Augustus te Valkenburg. Voorts zal de ploeg deelnemen aan weJstrijden, welke op Zondag 6 Augustus te Ginneken worden gehouden. De mogelijkheid bestaat, dat de ploeg ook te Amsterdam nog zal uitkomen. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames- aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen- f koor in Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum «Kameraden van de straat.» Zaterdag, en Zondag Luxor- Bioscoop «Een Katje maar een schatje Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek dames K. énV. Gymnastieklokaal O.5. »De Eendracht« Maandagavond van half 7 tot half 9 inmanden duiven vor-r wedvlucht vanuit Dax. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGE VING. Gemeenteraad Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 10