NIEUWS UIT DE Langstraat en Omgeving. DRUNEN. DUSSEN. EETHEN. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. SPRANGGAPELLE. WASPIK. De Brigade-commandant der Kon Marechaussee, dhr. Rooms leidde het onderzoek. Tentoonstelling. Zaterdag en Zondag werd in de lo kalen der R.K. Meisjesschool een ten toonstelling gehouden van de werk stukken welken door de leerlingen der leer- en bewaarschool in het af- geloopen jaar werden gemaakt. De inrichting der tentoonstelling was evenals andere jaren wederom schitterend. De belangstelling was groot en uit hetgeen tentoongesteld bleek duidelijk de grooten zorg, die door de Eerw. zusters en onderwijze ressen aan een en ander voor de vrou welijke jeugd zoo belangrijke zaken was besteed. Het geheel is schitterend geslaagd en de zusters mogen daarom terug zien op twee dagen waarop hun werk gewaardeerd is geworden. Schaken. De schaakvereeniging der Jongens congregatie hield een algemeene ver gadering onder presidium van den heer J. Jehocl. Het voornaamste punt was de wijziging van den naam der vereeniging. Deze zal niet langer meer zijn SDJC, maar Schaakclub J.C. Dru- nen. De statuten werden vernieuwd en het huishoudelijk reglement werd ge wijzigd en verbeterd. Een en ander werd door de vergadering aangeno men. Jonge Wacht. Zondag werd wederom een nieuwe groep van de Jonge Wacht geïnstal leerd. De nieuwe groep draagt den naam van St. Aloysiusgroep. In de morgenuren was een algemeene H. Communie van alle Jonge Wachters, waarna gezamenlijk ontbijt in een der zalen van het Jonge Wachtgebouw. Om 5 uur had in de Kloosterkapel van het St. Franciscusgesticht de plechtige installatie plaats, waarbij vele ouders der Jonge Wachters aan wezig waren. St. Franciscusgesticht. Op den laatsten dag der groote re traite had in de kloosterkapel van het St. Franciscusgesticht de inkleeding plaats van den Eerw. Broeder Cle mens (Petrus Ipink uit Nieuwendam). Z.E. werd op dien dag opgenomen in het noviciaat. Uitbreiding der leerkrachten aan de R.K. Jongensschool. Door de toename der leerlingen aan de R.K. Jongensschool is het noodza kelijk geworden, dat een zevende leer kracht zal worden aangesteld. Moge lijk dat door den bouw van een nieuw les-lokaal een einde wordt gemaakt aan de overbevolkte klassen. Voor- loopig zal de nieuwe leerkracht met zijn leerlingen een onderdak vinden in een der lokalen van de Jongens congregatie. Een en ander is echter nog afhankelijk aan de Ministerieele goedkeuring. En daar is nu geduldig op wachten. N. C. B. Zondag hield de afdeeling Drunen- Elshout van den N.C.B. een huiten- gewone algemeene vergadering in de zaal der Meisjes-Congregatie onder presidium van den heer H. Brok. Deze vergadering was in hoofdzaak belegd om te komen tot aanschaffing van een aardappelstoommachine. Door den secretaris der afd. werd hierna de belangrijkheid en het nut van den aardappelstoomer uiteenge zet voor de conserveering van veevoe der. De kosten van aanschaffing en het bouwen van een bergplaats zou den ongeveer 1500 gulden beloopen. Bij voldoende deelname komen de kosten van stoomen op ongeveer 12 cent per 100 K.G. Spreker vond het echter wel noo- dig, dat de leden zich verbonden voor een tijd van vijf jaar. Een en ander op straffe van boete. Onder de aanwe zigen bleek groote animo te bestaan om te komen tot aanschaffing van den aardappelstoomer. Maar toen be sloten moest worden omtrent de aan schaffing rezen nog verschillende vra gen omtrent het sorteeren der aard appelen in verband met de denatura- tie. Verder werd nog gewezen op de eventueele steun, die aan een en an der verbonden is. De secretaris wees er verder nog op, dat zonder stoomen ongeveer 20 a 25% van de voedingswaarde der aardappelen verloren gaat. Door de leden van de N.C.B. uit de omliggende gemeenten zou eveneens onder de zelfde voorwaarden van den aardap pelstoomer gebruik gemaakt kunnen worden. Hij wees er verder op, dat de verbintenis slechts geldt als de per soon aardappelen laat stoomen. Doet hij dit dan is hij verplicht dit bij den N.C.B. te laten doen. Een groot aantal deelnemers gaven zich reeds staande de vergadering op. De Opkomst. De Postduiververeeniging De Op komst te Drunen hield Zondag een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Eindhoven. Eerste duif: 1.11.30 uur; laatste duif2.5.0 uur. De uitslag was als volgt: 1 3 4 7 11 16 17 A. Brok; 2 5 9 13 J. van Huiten; 6 M. van Huiten; 8 Gebr. v. d. Hooven; 10 14 15 18 A. Smits; 20 C. Pulles. Zondag a.s. wordt een vlucht ge houden vanuit Helmond. Inkorven Vrijdag van 79 uur. Constantia. De handboogschutterij Constantia gevestigd in café Th. Elshout hield Zondag op haar banen achter hun vereenigingslokaal de jaarlijksche prijsverschieting, waarvan de uitslag is als volgt: Door de tien eersten werden 60 pij len geschoten. 1 J. v. d. Krabben 204 punten; 2 H. de Wit 197 punten; 3 F. Bergmans 189 punten; 4 Adr. van Delft 187 punten; 5 M. Schapendonk 182 punten; 6 D. Klomp 172 punten; 7 C. Bruurmijn 168 pnt.; 8 M. Els- hout 160 punten; 9 L. de Wit 150 pun ten; 10 J. Veltman 143 punten. Zooals overigens uit de punten wel blijkt, had de wedstrijd een spannend verloop. Onze dorpsgenoot de heer H. de Rooij behaalde te Wageningen het diploma van molenaar. Tot ambtenaar ter secretarie, belast met crisis aangelegenheden is benoemd de heer van Gent uit 's Bosch. De steunregeling alhier is stop gezet. Al de werkzoekenden dezer gemeente hebben werk gevonden bij het vlasplukken. Zaterdagmiddag om 3.30 uur zal door den Commissaris der Konin gin mr. dr. A. B. G. M. van Rijcke- vorsel hel nieuwe gemeentehuis worden geopend. Beteekent in andere plaatsen een dergelijk feit reeds iets bijzonders, zeker is dit in onze gemeente het geval, daar dit het eerste »echte« raadhuis is, waarin de vijf v. m gemeenten zijn vereenigd. Wij komen hierop nog nader terug. De vier dagen van kermisjolijt zijn weer achter den rug en ondanks de buitengewoon slechte weersom standigheden kunnen zij toch als goed geslaagd heeten. Wel was het bezoek wat minder als andere jaren doch daaraan zal de Dongensche kermis die dit jaar gelijk viel, wel niet vreemd zijn. Velen trotseerden de fiksche regen buien en zochten hun vermaak in de diverse kermisinrichtingen of danszalen. De Sinte Geerden Berghe Stich ting en de Oranjevereeniging Geer- truidenberg hebben een zoodanige overeenkomst gesloten dat in het vervolg de Oranjefeesten door beiden 'ezamenlijk worden verzorgd. De Oranjevereeniging is nu als het ware opgenomen in de Sinte Geerden Berghe Stichting en zal daarom als sub-commissie naast de Stichting werkzaam zijn. Priesterjubileum St. Joseph-Parochie. In de afgeloopen week werd in de St. Joseph-Parochie een Comité opge richt tot voorbereiding van de viering van het Zilveren Priesterfeest van de ZeerEerw. heer Pastoor F. J. de Klijn. Op verschillende gehouden bijeen komsten werden voor iedere wijk 2 personen gekozen die in deze Com missie zitting zullen nemen. De com missie bestaande uit de kerkmeesters en nog 12 leden, zal deze week haar bijeenkomst houden. Besproken zal worden van eene collecte welke ten doel heeft het bijeenbrengen van de noodige gelden om den geachten ju bilaris bij zijn priesterfeest, namens alle parochianen een passend ge schenk te kunnen aanbieden. Dc Welecrw. heer Rietra, kapelaan der parochie, heeft zich bereid verklaart het voorzittersschap van deze com missie op zich te nemen. Reeds werd besloten zich met een circulaire tot de parochianen te rich ten, waarin uiteengezet wordt op welke wijze de collecte zal worden georganiseerd. Ingezet. Dinsdagavond werd in café J. van Dun bij publiek verkooping door no taris J. van Ham ingezet het woon huis, kantoor, fabrieksgebouwen, wo ningen en bouwterrein aan Hoofdstr. en Sprangsche Straat van de N.V. v. Dam. Het woonhuis aan de Hoofdstraat met de fabrieken en kantoren werd ingezet op ƒ5500. De woonhuizen met bouwterrein aan de Sprangsche Straat op slechts ƒ710,—. Circus van Bever. Op het Wilhelminaplein heeft Cir cus van Bever zijn tenten weer opge slagen. Circus van Bever is een oude gast van Kaatsheuvel die er op kan rekenen, dat de belangstelling naar hem uitgaat. Gisteravond speelde hij voor een na genoeg uitverkochte tent. Hel pro gramma was af in alle opzichten. Dressuur van de bovenste plank! Trapezenwerk dat onverbeterlijk was. Een elegance nummer op rolschaat sen. Herobatiek dat in 't beste we reldcircus niet beter gegeven wordt. Clowns om van te genieten, 'n Keu rige muziekkapel en alles decent en beschaafd. Wij hoorden 'n enthou siast circusbezoeker, die getuigde niet minder van v. Bever te genieten, dan van *t grootste circus, dal Tilburg be zoekt. 't Publiek was dan ook buiten gewoon voldaan over het vertoonde wat zeker de beste reclame is voor de volgende dagen. St. JOACHIMSMOER. De Zeereerw. heer pastoor Adr. H. F. Kamp, heeft wegens hoogen leef tijd tegen 30 September ontslag aan gevraagd als pastoor der parochie, welke door hem zelf was opgericht, in 1894 en waarvan hij thans dus reeds 45 jaren herder is. Hiermede gaat de laatste der drie gebroeders Kamp welke in ons bis dom zijn werkzaam geweest ontslag nemen uil den kerkdijken dienst. Het kerkdorp St. Joachimsmoer is genaamd naar de jongere broer van den tegenwoordigen pastoor, Joachim Kamp. Dc familie Kamp heeft ontzagelijk veel goeds gedaan voor het kerkdorp. Zij gaf o.m. een prachtige kerk en een degelijke pastorie. Zeer zeker zullen alle parochianen deze nobele geestelijke ongaarne zien vertrekken, hij was immers opge groeid met de geloovigen en was hier door nog meer de vertrouwensman en raadgever van eenieder. Intusschen heeft de scheidende pas toor zijn rust wel verdiend. RAAMSDONKSVEER. V Ingaande Maandag jl. is het kantoor der Posterijen opengesteld voor het publiek op de werkdagen van 8.30 12.30; 13.30-15.30 en van 17.30- 13 uur. - - Ons Mannenkoor »Amicitia«, ondtrafdeelingder R.K. Werklieden vereniging »St. Joseph«, behaalde op het Nationaal Zangconcours,uit geschreven door het R.K. Mannen koor »St. Cecilia«, te Nijmegen, bij gelegenheid van het 4e lustrum, den tweeden prijs in de derde afdeeling met 274 punten. De Britsch-Indiërs luisteren belangstellend naar de Koninklijke Boodschap. Een mooi succes, voor deze nog zoo kort bestaande vereeniging. Een woord van hulde aan den eminenten directeur der vereeniging, de heer H. van Strien die het mannenkoor in zoo'n kort tijdsbestek tot zoo'n grooten bloei heeft weten te brengen. Van de jury had hij nog een extra pluimpje in ontvangst te nemen. In deze gemeente heeft zich weer een plotseling sterfgeval voor gedaan. Toen de schoenmaker V., oud 32 jaren, zich naar zijn woning in de Hoepelsteeg wilde begeven, zakte hij op straat plotseling ineen. Eenige toeschouwers brachten hem in een nabij gelegen woning, het bleek echler dat hartverlamming reeds een einde aan zijn leven had gemaakt. SPRANG. De wielrijder de J. alhier werd j.l. Maandagavond omstreeks half zes nabij de Ned. Herv. Kerk alhier door een auto die in groote vaart om de bocht kwam. van achteren aangereden en met kracht tegen een muur geslin gerd. Met ernstige verwondingen werd hij opgenomen en naar Dr. Winkelman gebracht, die de eerste hulp verleende en de wonden verzorgde. Dr. W. con stateerde een bloeduitstorting in den rug en inwendige kneuzingen. De bouwarbeider Br. alhier, werkzaam te Den Bosch, kwam aldaar van een ca. 4 M. hooge stelling te val len. In zorgwekkenden toestand werd hij opgenomen en naar het Ziekenhuis aldaar vervoerd, alwaar de eerste hulp werd verleend en hij ter verpleging moest worden opgenomen. Br. had een dijbeenbreuk en een ernstige schouder fractuur bekomen. Toen de slagersknecht R. alhier, werkzaam bij B. in de Besoijensche- straat te Waalwijk, werkzaamheden verrichtte op het gascomfoor, sloeg de vlam in een pan met vet, waardoor zijn kleeren vlam vatte en hij ernstige brandwonden aan zijn arm bekwam. In het ziekenhuis werd hij door Dr. L. verbonden. CAPELLE. Met een tweetal touring-cars maakten de leerlingen van de hoog ste klassen der O. L. School in de kom j.l. Vrijdag onder leiding van het onderwijzend personeel en een tweetal leden der Oudercommissie hun jaarlijksch schoolreisje. 's Morgens 6 uur vertrok het ge zelschap in blijde verwachting vanaf de school, uitgeleide gedaan door tal van ouders en broertjes en zusjes, om via Breda en Bergen-op Zoom de provincie Zeeland te bezoeken met als hoofddoel een toch! over Walcheren, waar achtereenvolgens een bezoek werd gebracht aan Mid delburg, Veere, Domburg en Vlis- singen. In deze plaatsen werden de verschillende bezienswaardigheden bezichtigd, terwijl in Domburg en later ook in Vlissingen door de kleinen naar hartelust werd genoten van de genoegens, welke zee en strand verschaffen. Nadat tenslotte in Vlissingen het standbeeld van Michiel Adriaanszoon de Ruijternog bezichtigd was, werd 's avonds 6 uur de terugreis aanvaard, welke nog een tweetal malen onderbroken werd, teneinde een bezoek te bren gen aan een kersenboomgaard in de omgeving van Kapelle en aan den speeltuin op den Bredaschen weg. In de allerbeste stemming en hoogstvoldaan over het dien dag geziene en genotene kwamen de jeugdige reizigers 's avonds 10 uur weer bij de school terug, waar zij verwelkomd werden dooreen groot aantal belangstellenden. De leerlingen van de hoogste klassen der Chr. School aan den Loonschendijk maakten j.l. Vrijdag met een tweetal autobussen van het Reisbureau »Musa« te Waalwijk onder leiding vau het onderwijzend personeel een uitstapje naar den Haag en omgeving. De voormiddag werd besteed aan het bezichtigen van de residentie met zijn verschillende bezienswaar digheden, waarbij o.m. een kijkje werd genomen bij het Vredespaleis, de Gevangenpoort, het Binnenhof met de regeeringsgebou wen, het paleis onzer Koningin e.a., terwijl des namiddags Scheveningen werd opgezocht, waar de kinderen kennis maakten met de zee en de genoegens welke zee en strand verschaffen. Dal de kleinen hier naar hartelust genoten hebben, laat zich beter be grijpen dan beschrijven. Op de terug, reis des avonds wachtte hen nog een aangename verrassing, doordat de bussen in Overschie stopten bij de woning van een oud-onderwijzeres der school, Mevr. Timmermans- Voor de Poorte, die het gezelschap trakteerde op een glas limonade. Hoogstvoldaan en in opgewekte stemming keerden de kleinen en hun geleiders ongeveer 16 uur weer in de gemeente terug, waarna ieder moe doch tevreden huiswaarts keerde, waar nog heel wat verhaald werd over het verloop van dezen gezel- 1 gen dag. Het bouwen van een boerderij te Waspik-Boven voor rekening van den heer .1. Kamp Azn. is na ge houden aanbesteding opgedragen aan den heer H. Wagemakers alhier voor de som van f4460.— Maandag j.l. slaagde voor het Mulo-Diploma B, mej. Annie Ruij. tenberg alhier. Zij was leerlinge der Chr. school voor M. U. L. O. te Raamsdonksveer. Naar wij vernemen zal het gebouw der Chr. School alhier eens Hink opgeknapt worden in de a.s. vacantie. Het verfwerk is opgedra gen aan den heer D. Lesage, terwijl het metsel- en stucadoorswerk zal uitgevoerd worden door den heer L. van Campen. Voor een en ander is ongeveer een post van f700 uit getrokken, die door den Minister van Onderwijs extra aan het school bestuur is toegekend. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk*« in Café- Rest. »De Molenvliet«. W.G V.-S.S.S. Donderdag. Adspiranten A van 6,7,— Adspiranten B van 7,15—8,15 Heeren van 8,30—10,— Vrijdag. Dames-Adsp. B van 7,30 8,30 Dames van 8,45—10,— Zaterdag. Dames-Adsp. A van 5,30—6,30 Vrijdag Theater Musis Sacrum «Kameraden van de straat.» Vrijdag Luxor bioscoop. 8.15 uur »Een Katje maar een schatje» »De Eendracht« Vrijdagavond van half 7 tot half 9 inmanden duiven voor wedvlucht vanuit Neuff-villes. Maandagavond van half 7 tot half 9 inmanden duiven voor wedvlucht vanuit Bordeaux, ABONNEERT U OP DIT BLAD. a

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6