LAATSTE BERICHTEN GEMENGD NIEUWS. 10 cent per week. AOVERTENTIEN. SNIJDER. Steen- en ieliefdrikwerkei Prima uituoeriog BililjUe prijzen. wmkem SMMkerii Min Helen Rechtzaken, Op schoenfabriek te Kaatsheuvel Notaris A. Schaap de vacantieweek 29 Juli tot 5 Aug» Sr. slaan Mej. L. Huysmans en B. Gom- pe met 8(5 1G 63. Heerensingle. 2 A. Schalken slaat B. v. Loon met 62 61. 2 H. Kaufmann slaat J. v. Wagenberg met 86 64. 1 J. Schal ken slaat A. Tielen met 61 57 62. 1 J. v. leisel slaat W. Elich niet 64) 61. 1 J. Wiesman slaat .1. v. d. Ven met 63 G3. 2 B. v. Iersel slaat W. v. d. Ven met G2 G3. 2 J. Schalken slaat Fri. Knepfle met 75 G1. .J. Gruppelaar slaat B. Gompe met 2 G3. A. Schalken slaat H. Kaufmann met G2 G4. G. Moiiv- mersteeg slaat B. Weijers met G0 G—1. Damessingle. Mej. J. v. Beek slaat Mej. B. v. cl. Beijt met 62 97. Mej. L. Weijers slaat Mej. B. Pollen met G1 G1. Mej. I). Schalken slaat Mej. F. Hoede- makers met 62 G0. Heeren double. 1 F. v. Iersel en B. v. Iersel slaan H. Kaufman en A. Mombers met G1 G1. 1 A. Schalken en W. v. d. Ven slaan A. Gompen en H. Kaufman met 4—G G3 61. 2 J. Wiesman en G. v. Delft slaan J. Schalken en J. v. Wa genberg met G1 G3. 2 A. Schalken en W. v. d. Ven slaan Chr. Aarts en F. v. d. Ven met G0 61. 1 J. Wies- man en G. v. Delft slaan Dr. Gapetti en J. Schalken met G2 75. Dames double. 1 Mevr. Wiesman en Mevr. Timmer mans slaan Mej. B. Pollen en Mej. B. v. d. Beijt met G1 63. Mixed. 2 Mevr. Verwiel en .1. v. Iersel slaan Mevr. Wiesman en G. Mominersteeg met 75 G4. 1 Mevr. Wiesman en G. Mominersteeg slaan Mej. B. v. d. Beijt en F. Knepflé met G8 G3 G-4. 1 Mevr. Verwiel en J. v. Iersel slaan Mej. B. Polle en W. Elich met 64 6-2. 2 Mej. J. v. Beek en H. Kaufmann slaan Mevr. Oerlemans en S. Oerle- mans met 62 G4. Heeren double. 1 J. v. Wagenberg en J. Schalken slaan Fri Knepflé en W. Elich met G—4 G—4. llÜli! ir* nr* HET SEGOBA-WERK. Geanimeerde bijeenkomst in het Bondsgebouw. Zooals bekend wordt in onze ge meente reeds eenigen tijd door de werk- loozen het Segoba-werk beoefend, dat beoogt om aan hen nuttige bezigheid te bezigheid te verschaffen. Ten einde in onze gemeente aan dit mooie werk meer aandacht te doen be steden, is het noodzakelijk dat de groep naar buiten uittreedt. Om nu het wederzijdsch contact te verstevigen en maatregelen te nemen, waardoor de beweging naar buiten zal treden, had men hedenochtend in het Bondsgebouw een vergadering belegd waar onder presidium van dhr. P. A. Buykx, de heer de Voo, ambtenaar van het departement voor Sociale Zaken, een gemoedelijk praatje hield over het Segoba-werk. De heer Buyckx zei vervolgens dat het Segoba-werk in Waalwijk reeds verschillende dingen heeft bereikt. Toch zijn er vooral nu moeilijkheden voor het Segoba-werk, aangezien het aantal werkloozen gelukkig is afge nomen. Door 't gemeentebestuur wordt de tewerkstelling in de werkverschaf fing sterk gestimuleerd en hoewel dit een gelukkig feit is, zijn er hierdoor toch minder deelnemers voor het Sego ba-werk. Men is begonnen met een wandel-, fiets-, herhalings-onderwijs- en alge- meene ontwikkelings-club. De fiets- en wandelclub floreeren goed, en ook de algemeene ontwikkelingscursus wordt goed bezocht. Alleen de deelnemers aan het herha- lingsonderwijs zijn niet erg talrijk. Door verschillende leiders is al eens gezegd dat er meer bezigheid moet zijn en daarom verzocht hij de talrijke aanwezigen eens iets naar voren te brengen. Ook de aalmoezenier de Zeereerw. heer Morel, spreekt een opwekkend woord en weet door zijn optimistischen kijk op de zaak spoedig alle problemen op te lossen. Na enkele geanimeerde discussies wordt besloten om een schietclub op te richten. Er zal worden geschoten met wind buksen, waarvoor zich 19 personen op geven. Ook voor een huisvlijtclub blijkt veel belangstelling te bestaan en 12 perso nen geven zich daarvoor op. Eveneens roept men een tooneelclub in het leven, welke met behulp van an dere afdeelingen werkloozenavonden beoogt te organiseeren. De meesten blijken echter aan plan kenkoorts te lijden, zoodat de belang stelling slechts matig is. Ten slotte wordt besloten dat de per sonen die aan de schietoefeningen en de huisvlijt meedoen, zich ook disponi bel stellen voor het tooneel. Al de aanwezigen, die nog niet aan het Segoba-werk deelnamen werden verzocht om op de eerstvolgende cur sussen en tochten deel te nemen, om er zoodoende eens kennis mee te maken. Na nogmaals gewezen te hebben op de noodzakelijkheid van het verkrijgen van meer contact wordt de bijeenkomst gesloten. MONTESSORIE-ONDERWIJS. In ons vorig nummer is in het bericht over het Montessorie-onderwiis een kleine onregelmatigheid geslopen. Onder de namen van de commissie leden is n.l. vermeld Mevr. Smelt- Raaymakers. wat moet zijn de heer G. Verwiel. DON QUICHOT IN HET OISTERWIJK'S NATUURTHEATER. De schitterende pers, welke dit jaar de première van het Oisterwijksche openluchtspel ,,Don Quischot" gehad heeft, zou ongetwijfeld geleid hebben tot een uitverkocht huis bij de tweede opvoering op jongstleden Zondag, wa re het niet dat het weer een leelijke spelbreker is geworden. Ondanks de fiksche regen tot in het vroeg van den middag, waren toch nog een kleine vierhonderd toeschouwers opgekomen, die zelfs bij zonneschijn ,.de bruiloft van Kamacho en wat daar aan vooraf ging met veel plezier hebben bij gewoond. Ook thans gaven de Ghesellen van den Spele een vertolking van den ,,Don Quischot welke den meest verstokten stoïcijn den lever zou hebben doen schudden. Nog zes Zondagmiddagen dwaalt Don Quischot door de Oisterwijksche bosschen. Wie zichzelf het genoegen wil doen om eens enkele uren temidden van een prachtig natuurschoon te genieten van een uitstekend vertolkt en op zich zelf zeer geestig kluchtspel, verzuime niet den dolenden Spaanschen ridder en diens onafscheidelijken schildknaap Sancho Pancha, mitsgaders boer Ka- macho en den Waalschen Kok Vetla- soepe te gaan zien in de prachtige cre atie welke de Oisterwijksche tooneelis- ten van deze figuren weten te geven. Voor degenen, die belang stellen in dit zeventiende eeuwsch kluchtspel mo ge nog worden medegedeeld, dat de regisseur van het Oisterwijksche open luchtspel Carel Briels op a.s. Zondag des middags om één uur voor den K. R. O. microfoon een radio-causerie zal houden over dit tooneelstuk, dat het ook in deze dagen nog zoo wonderwel doet. Fietser door een auto overreden en gedood Op den Dolderscheweg, gemeente Zeist is een verkeerscngeluk ge beurd, waarbij de 46-jarige chauf feur J. Dorrestein uit Baarn om het leven is gekomen. De man fietste rechts van den weg, met naast zich zijn zoontje en achter hem zijn vrouw i-n dochtertje allen op de fiets, toen een auto, bestuurd door mr. J. A. Tl. uit Bergen op Zoom uit tegenoverge stelde richting kwam. De heer D. verzocht zijn zoontje voor hem te gaan rijden. Deze ging naar voren, maar bij die manoeuvre kwam hij in aanraking met het rijwiel van zijn vader, die vlak voor de auto te vallen. De bestuurder trachtte nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, maar kon niet verhinderen dat de heer D. twintig meter werd meegesleurd. Ernstig gewond werd 't slachtoffer naar het ziekenhuis te Baarn ver. voerd, waar hij, kort na aankomst, aan inwendige verbloedingen is overleden. Jongetje bekneld bij schutsluis Een achtjarig jongetje uit A'dam heeft een spelletje, dat de geen gevaar ziende jeugd gewoonlijk bij de Overtoomsche Schutsluis be drijft, met den dood moeten be- koopen. De jongen is, vermoedelijk als zoo vaak, over het hek langs het water geklommen en aan een groote boot gaan hangen, die geschut werd en hoog boven het water uitstak. Doordat de boot 4e dicht langs den kant kwam, is het ventje tusschen boot en hekwerk bekneld geraakt, uit welke positie hij door een burger bevrijd werd. Het leek er naar of dit ongeval goed afgeloopen zou zijn, want de jongen zeide tegen omstanders, niets te mankeeren Alle hulp en be- langstejlende vragen weerde hij af, door zoo spoedig mogelijk naar huis te loopen. Blijkbaar heeft de jongen echter toch ernstige inwendige kneuzingen gekregen, want eenige uren later is hij in de ouderlijke woning overleden. M Waalwijksche en Langstraatsche Courant is het eenige blad dat U de belichten, verslagen van ge meenteraad en andere belang rijke vergaderingen uitvoerig en volledig geeft van Waalwijk.de Langstraat en omgeving. In dit blad vindt men vraag en aanbod van personeel uit de industrie, verkoopingen van notarissen, ingezonden stukken enz. Dronken autobestuurder maakt weer slachtoffers Op den Geldropschen weg onder de gemeente Eindhoven is een ernstig veikeersongeluk gebeurd Uit de richting Geldrop reed een personenauto, bestuurd door een marktkoopman uit Eindhoven, die het stuur blijkbaar niet meester was. Hij reed zoo hard, dat de wagen de S-bocht niet kon nemen, met het gevolg, dat de auto over het fietspad reed en daar de familie van Eijk, wonende nan den Bosch- dijk te Eindhoven, omver reed. De heer en mevrouw Van Eijk ieden per fiets Mevrouw van Eijk had een docht rtje achter op haar rijwiel, terwijl bij den heer van Eijk, zoowel voor als achter op 't rijwiel, een dochtertje gezeten was. Allen werden tegen den grond ge smakt. Het 6 jarig dochtertje, dat achter op moeders fiets zat, werd op slag gedood. Mevrouw Van Eijk zelve werd zeer ernstig gewond. Ook de heer Van Eijk en diens beide dochtertjes werden gewond. Het lijkje van het zes-jarig doch tertje is naar het lijkenhuis bij het politiebureau in Eindhoven over gebracht Onmiddellijk waren ver scheidene geneesheeren aanwezig. De slachtolfers zijn met twee ziekenauto's naar het St. Joseph Ziekenhuis overgebracht. De auto bestuurder verkeerde in zeer sterke mate onder den invloed van sterken drank. Eerst honderd meter na de plaats van het laatst aangereden slachtoffer kwam de auto lot stil stand, waarbij bleek, dat de auto mobilist zig zag over het fietspad e ovei den weg had gereden. De auto was slechts licht beschadigd. De bestuurder toonde zich vrij onverschillig en riep maar steeds: »Ik kan er niets aan doen«. De politie arresteerde hem en liet hem per auto naar het hoofd bureau van politie overbrengen, waar hij is opgesloten. Zijn auto is in beslag genomen Wij vernamen dat bij mevrouw van Eijk een schedelbasisfracluur is geconstateerd. Haar toestand is zoo ernstig, dat voor haar leven wordt gevreesd De heer Van Eijk en de twee dochtertjes, die bij hem op de fiets zaten, hebben slechts lichte verwondingen gekregen. Modemagazijn met bovenhuis te Zwolle uitgebrand. Zondagmiddag heeft een felle brand gewoed te Zwolle in het pand Diezerstraat 29, waarin gevestigd is het damesmodemagazijn van de weduwe J. A. Kuiper van Ditshuizen. Todn omstreeks drie uur de brand werd ontdekt, had het vuur reeds geruimen tijd gelegenheid gehad zich voort te planten. De vlammen sloegen aan de voorzijde van het vijftig meter diepe pand met kracht naar buiten terwijl een verstikkende rook zich over de omgeving ver spreidde. Men waarschuwde onmid dellijk de potitie en brandweer, welke laatste spoedig met groot materiaal ter plaatse verscheen De brand had echter inmiddels zooda nige afmfctingen aangenomen, dat van blusschea geen sprake meer was. Door het vuur evenwel van elle kanten aan te tasten, slaagde de brandweer er in den brand tot het modemagazijn te beperken, dat geheel uitbrandde. Ook de boven het winkelhuis gelegen woning brandde uit. De inboedel ging ver loren. Omtrent de oorzaak van denbrand tast men geheel in het duister. De schade is aanzienlijk. Zij wordt door verzekering gedekt. Wat er na een aanrijding van een luxe auto overbleef. Het geestelijk ontwaken. Als goed katholiek geloof ik, dat onze hoop zich richten moet op de wedergeboorte van de levensinhou den en een nieuw begrip van mo- reele waarden, Boven de zwakheid van onze gebroken verwachtingen uit, wast een sterk getij van geestelijk ont waken. Moreele Herbewapening waarborgt het beste in de groote tradities van het verleden en zal de innerlijke kracht voor de toekomst geven. John Frank Murphy. Pl.m. 400 bruiloft-gasten naar het ziekenhuis. Onder de oogen van naar schat ting 25.00 menschen waren gisteren de 106 huwelijken voltrokken Het initiatief er toe ging uit van de Fransche katholieke organisatie voor jonge arbeiders, die dit had ge organiseerd om een tegenwicht te vormen iegei. de publiciteit, die aan echtscheidingen gegeven wordt* Reeds vroeg trokken de 212 trouw lustigen in één grooten stoet van auto's naar het enorme stadion, waar elk paar zijn plaats op het middenveld werd aangewezen te genover een priester en twee getui gen. Na het voltrekken van het huwe lijk schreden de jonggetrouwden arm in arm over een rood tapijt, dat over het gras was gelegd naar het altaar, terwijl de duizenden in het stadion luide juichkreten aan hieven. Alle paren ontvingen een crucifix, een rozenkrans en een kaart met den zegen van den paus. In vroolijke stemming trok men daarna weer naar de siad Montreal, waar in verschillende groote café's en restaurants bruiloftsmalen wa ren aangericht en waar men verder den avond in vroolijkheid hoopte door te brengen. Helaas zette toen evenwel het plotseling* ziek worden van een groot aantal dergasteneen domper op de vreugde, te meer, toen ook enkele hoofdpersonen de getrouwde paren zelf naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De oorzaak is bedorven drank. Uitspraken van 19 Juli. J. ten V. te Waalwijk, art. 137c Str., f 75 subs 25 d. h. C. J. van den K. te Raamsdonks- veer, valschheid in geschr., één maand gevangenisstraf voorwaar delijk proeftijd 3 jaar. UITSLAG VERLOTING R.W.B. Onder groote belangstelling had Maan dagavond de trekking plaats van de ver loting. De prijzen zijn op de volgende nummers gevallen: le prijs no. 1444; 2e pr. no. 794; 3e pr no. 672; 4e pr. 1002; 5e pr. no.310; 6e pr. no. 5; 7e pr. no. 639; 8e pr. no. 1062: 9e pr. no. 1760; 10e pr. no. 2258; lie pr no. 1754; 12e pr. no. 163; 13e pr. no 2232; 14e pr. no. 545; 15e pr. no. 1392 16e pr. no. 411; 17e pr. no. 84; 18e pr no. 526; 19e pr. no. 558; 20e pr. no. 2117 21e pr. no. 382; 22e pr. no. 2152; 23e pr no. 1020; 24e pr. no. 834; 25e pr. no 2234; 26e pr. no. 190; 27e pr. no. 236 28e pr. no. 2078; 29e pr. no. 455; 30e pr. no. 201"; 31e pr. no. 706; 32e pr. no. 611; 33e pr. no. 919; 34e pr. no. 1331. De prijzen kunnen worden afgehaald hij den heer v. d. Hammen, Burg. van der Klokkenlaan 3, vóór 31 Augustus a.s.. Na dezen datum vervallen zij aan de ver- eeniging BWB. wordl voor direct gevraagd EEN EERSTE KLAS Brieven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 61597 De besturen der verschillende bouwvak patroonsvereenigingen van Waalwijk berichten hier mee dat volgens de Lande lijke Collectieve Arbeids overeenkomst, der Bouwvakarbeiders wordt gehouden van Aan Clientèle,leveranciers en andere belanghebben den woidtbeleefdverzocbt hiermede rekening te wil len houden. te Waalwijk, maakt hekend dat het Driesland te Besoijen van den heer J. BIJKEN is ingezet op: Koop 1 f 150.— Koop 2 f 1850.— Massa f2810.— Toeslag Dinsdag 8 Aug. 1939 's nam. 7 uur in Café SCHALKEN te Besoijen. 61595 leveren wij in en aan Doet Uwe bestellingen dus bij

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8