Piaatselijke Berichten. HdeBont-v,Huiten Het nieuwe parochiehuis in de St. Antonius-parochie Heerenkleeding naar maat Zaterdag 29 Juli 1939 No. 59 De Echo van het Zuiden Derde Blad Montessorieschool te Waalwijk EXAMEN. De heer Henk Oudkerk alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het r «ftamen middelbaar-boekhouden M.O. K. XII. De heer G. Weijers slaagde te Tilburg voor 't eind-examen Middel bare Textielschool. De jongeheer Jos v. Vliet slaagde voor 't toelatings-examen voor het Gymnasium van het St. Dominicus- college te Nijmegen, terwijl aan de zelfde instelling Ad. van Vliet is be vorderd van de eerste naar de tweede klas. Geslaagd voor 't examen Han- - dêlskennis L.O. J. W. Gerlag te Waal wijk. Aan de R.K. Huishoud- en In dustrieschool te 's Bosch slaagde voor 't Diploma Huishoudkundige mej. A. Froklage te Waalwijk. l)e heer A. Treffers Pzn. alhier .slaagde te Midweida (D.) voor 't di ploma Ingenieur electrotechniek. „WAALWIJKS BELANG". Programma der feestelijkheden op Zondag 30 Juli. Programma 12% uur: Matineé op de kiosk te geven door de harmonie St. Crispijn, directeur, dhr. G. Duyvelaar. Programma: 1. Unter dein Siegesbanner, Marsch F. von BI on. 2. L'Union fait la force, Ouverture L. Canivez. 3. Espana, Wals E. Waldteufel. 4. Suite Oriëntale, Suite F. Popy. 5. Lustspiel Ouverture Keler Bela. 6. Koning Voetbal, Marsch W. Schootenmcyer. m 4 uur: Rolschaatswedstrijd op het Raadshuisplein voor Jongens en Meisjes (Hard- en Schoon- rijden) 6 uur: Gymnastiek-uitvoering der W.G.V.S.S.S. (Heeren- en Da- v mes-afdeeling) op 't plancher op hel Raadshuisplein. Sy2 uur: Groot Avondconcert dooi de Kon. Harmonie Sophia's Verceniging van Loonopzand, directeur de lieer P. v. Abec- len, op de kiosk. Programma 1. Treu Deutsch, Marsch, K. Feike. 2. Ouverture Marinarella Julius Fusick. 3. Grande Fi.nh.sie Cavaleria Rusticana, P. Mascagni. 4. Walst Rcmantique, Heineke. Pauze. 5. La chauve Souris (Ouverture). johann Strauss. 6. Carnaval Norvegiën, Johan S. Svendsen. 7 le Waise A. Aug. Durand. '6. The Great Utile Army, J. Alford. Het politic-uur is Zondag tot 1 uur verlengd, terwijl de winkels geopend mogen blijven. school eervol ontslag aan den ge meenteraad als zoodanig aangevraagd, wegens afkeuring door den Gezond heidsraad. Met den heer Froklage verlaat een verdienstelijk ambtenaar den gemeen tedienst en een prima onderwijzer het openbaar onderwijs, een zeer gezien hoofd der school, wiens onderwijs op hoog peil stond, wiens leiding zeer werd gewaardeerd, zooals z'n werk de groote tevredenheid had zijner su perieuren, van ouders en leerlingen. De heer Froklage kwam in 1896 bij het onderwijs, toen hij op 1 Juli van dat jaar werd benoemd te Roosen daal. Op 1 Maart 1898 werd hij be noemd tot onderwijzer aan de O.L. School en lccraar aan de Teeken- school alhier; 1 Aug. 1923 volgde zijn benoeming tot hoofd der school. Ook in andere functies heeft dhr. Froklage veel en goed werk verricht. We noemen o.a. als voorzitter der commissie tot wering van schoolver zuim, als lid der commissie van toe zicht op 't L.O., als voorzitter der Afd. Waal wij k-Heusden van den R.K. On derwijzersbond. Voorts gaf hij niet minder dan 15 jaren een landbouw-winter-avondcur- sus, waarvan hij ook de acte bezat. Tenslotte was hij penningmeester van „Ons Oranjehuis" en bestuurs lid der „Nieuwe Gemeenschap". Wanneer we nog memoreeren zijn leeraarschap gedurende meer dan 30 jaar aan de teckenschool, waar hij steeds een uitstekend docent en goed collega geweest is, dan gelooven we te mogen spreken van een prachtigen staat van dienst, in 't belang van 't onderwijs, in 't belang der jeugd, maar niet minder in het belang der ge meente en der gemeenschap. Wij spreken zeker namens ouders, leerlingen en alle ingezetenen, wan neer wij het scheidende hoofd open lijk hartelijk dank en hulde brengen voor z'n veel en goed werk op dit ter rein verricht en de hoop uitspreken, dat hij als ambteloos en geacht bur ger onzer gemeente nog vele jaren zal mogen genieten van de rust, die hij zoo dubbel heeft verdiend. RIJKSSCHOOL VOOR LEER LOOIERS EN SCHOENMAKERS TE WAALWIJK. Sluiting van de dagcursussen aan deze school op Donderdag 3 Augus tus a.s. om 10.45 uur. Op dien dag van 25 en ook Vrij dag en Zaterdag d.a.v. van 912 en 25 uur zal het werk der leerlingen worden tentoongesteld. Deze tentoonstelling is voor alle belangstellenden toegankelijk. Wij vertrouwen dat velen deze ten toonstelling zullen bezoeken om de resultaten van het onderwijs aan dit instituut, dat zich meer en meer en terecht in de belangstelling van 't UiTNOODIGING tot bijwoning van een VERGADERING tot oprichting en instandhouding ven een op MAANDAG 31 JULI kwart over 8 in Hotel Verwie I. Aan alle belanghebbenden en belangstellenden. Namens het voorloopig Comité: Dr. M. C. H KOLSTER, Voorz. 611)'23 C J. VAN ROY, Secretaris. VlONTESSORIE ONDERWiJS TE WAALWIJK. - In de in dit nummer voorkomende advertentie worden belangstellenden en belanghebbenden opgeroepen tot bijwoning van een vergadering om ie komen tot oprichting van een Mon tessorieschool. ■Volgens rechtstreeksche en zijdc- Jiiiksche informatie heeft het voor- •loopig comité den indruk gekregen dat er meer dan voldoende interesse s voor dergelijk voorbereidend on- Icrwijs; mogen wij hier er de aan lacht og leggen, dat op de vergade-, ing van a.s. Maandag zal worden ivergégaan lot de samenstelling van Vn definitieve stichting, en dat in leze bijeenkomst beslist zal worden i»f cr een Montessorieschool kan ko- Tneri al of niet. IAan allen dus, die er belang bij lebben, geeft blijk van uw sympathie loor uwe aanwezigheid, of zendt ons iwe adheasiebetuiging. Aan verschillende adressen zijn dr il laires tot uitnoodiging gezonden, c.ocht u deze niet ontvangen hebben ielieve dan de in dit nummer voor- comende advertentie als uw persoon- ij ke uitnoodiging te beschouwen. Hel voorloopig Comité: Dr. M. C. H. KOLSTER, voorzitter. C. J. AN ROY, secretaris. GER. VER WIEL. A. SPIERINGS. JUD. TIMMERMANS*. NIC. PESSERS. J. VAN MIERLO. HEER F OKLAGE GAAT HEEN ALS HOOFD DER O.L. SCHOOL. Naar wij vernemen heeft Jtle heer A. Toklage, hoofd der O.L. 'School en cera^r aan de Gemeentelijl|e Teeken- binnen- en buitenland verheugt, in oogenschouw te nemen. Vooral vakmenschen, zoowel leder- als schoenfabrikanten als 't perso neel zullen goed doen een bewijs van belangstelling te toonen. HET UITSTAPJE VAN DE OUDJES. Evenals vorig jaar zullen ook thans onze oudjes weer in de gelegenheid worden gesteld om een aardig uit stapje te maken. Het comité voor ouden van dagen heeft Donderdagavond n.l. besloten om dit jaar de reis te houden op Don derdag 10 Aug. Vanuit Waalwijk gaat men weer in een lange file auto's naar Gilze-Rijen, waar bij het vlieg veld „Molenheide" wordt gestopt. De ingeroepen medewerking der autoriteiten werd spoedig verleend en zoo zullen dan onze oudjes vergast worden op schitterende staaltjes luchtacrobatiek. Vandaar gaat men naar „De IJzeren Man" te Vught waar ook een wijle prettig zal worden verpoosd. Een humorist, muziek en tractaties zorgen voor de rest. Het is te voor zien, dal deze dag voor de talrijke deelnemers weer een onvergetelijke zal worden. Inlichtingen omtrent aanmelding verschaft de advertentie in dit num mer. TENTOONSTELLING CHRISTELIJKE SCHOOL. De Christelijke bewaarschool te v.m. Besoijen hield Donderdag de jaarlijksche expositie van het werk dat door de kinderen in den loop van dit jaar was vervaardigd. Evenals telken jare was ook thans de belangstelling weer goed te noe men, waar ook alle reden voor was, want een en ander was inderdaad keurig gearrangeerd. FOUTIEVE NAAM. In 't bericht in ons vorig nummer betreffende de a.s. gouden bruiloft is in den naam een fout ingeslopen. Er staat Verhoofstad-de Kok, dit moet zijn liet echtpaar Verhoofstad-Kooy- mans. Typisch dat juist de Bossche Cou rant den volgenden dag dezelfde fout maakt OPDRACHT. Het amoveeren van een huis in de Grootestraat no. 338 en 't ter plaatse bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening der N.V. Noord-Bra- Jiand is onderhands opgedragen aan de fa. J. de Bont en Zonen te Nieuw- kuik. UITVOERING. Woensdagavond werd in de St. Te- resiaschool onder leiding der Eerw. Zusters, een uitvoering gegeven, dooi de zang- en mandolineclubs van groo- tere en kleinere kinderen, die door de ouders der leerlingen en andere be langstellenden werd bijgewoond. Met groote voldoening hebben wij kunnen constateeren, wat met toewij ding en geduld bij de kinderen is be reikt. De ouders zullen genoten heb ben van de aardige liedjes, zoo zui ver en met zooveel uitdrukking ten gehoore gebracht, van de wijding, waarmee de ernstiger nummertjes werden uitgevoerd en uitgebeeld en niet het minst van de „Bloemencan- tate", die een waar succes was. Tus- schen de zangnummers toonden ver schillende leerlingen haar vaardig heid op piano en harmonium, waarbij vooral de goede aanslag en het gave spel viel te bewonderen. Na de pauze gaven de mandoline clubs verschillende nummers ten beste, een repertoire, dat voor den korten tijd, dat deze clubs bestaan, uitgebreid moet genoemd worden. Aan het slot sprak de ZeerEerw. lieer pastoor H. Heezemans een kort dankwoord namens alle aanwezigen tot de Eerwa. Zusters, spreker wees er op, dat deze uitvoering waarop een program van twee en een half uur werd geboden, een bewijs te meer was van de toewijding en ijver, waarmee door de Eerw. Zusters was gewerkt, ZijnEerw. stelde het op prijs nog eens openlijk zijn voldoening te kunnen uitspreken over het werk der Eerw. Zusters, door den pastoor zoo van nabij gekend, waardoor de Teresia- school zulk een welverdiende goeden naam heeft, niet alleen in Waalwijk, maar ook in den omtrek. Ook een der aanwezige dames sprak haar dank uit over datgene, wat ge boden was, en voldaan gingen de ouders, die hun kinderen weer eens van zulk een goede zijde hadden kun nen zien, huiswaarts. TENNISTOURNOOI. HOTEL VER WIEL WAALWIJK. Damessingle. Mej. G. Weijers slaat Mej. Z. v. Delft met 6—1 6—3. Mevr. Eibers slaat Mej. G. Weijers met 16 75 75. Mej. L. Weijers slaat Mej. D. Schalken met 64 61. Damesdouble. Mevr. Verwiel en Mej. M .Wiesman slaan Mej. Z. Hoffmans en Mej. Th. Schalken met 5-7 7-5 6-1. Mej. G. Weijers en Mej. L. Weijers slaan Mevr. Verwiel en Mej. M. Wiesman met 4—6 6—2 6—2. Mevr. A. Wies man en Mevr. J. Timmermans slaan Mej. Z. van Delft en Mej. L. Huijs- mans met 46 62 64. Heerensingle. J. v. d. Ven slaat J. Spijkerman met 63 36 75. H. Seinfeld slaat O. v. Roessel met 63 62. S. Oerle- mans Sr. slaat A. de Jongh met 61 64. G. v. Delft slaat G. Mommer- steeg met 62 75. J. v. Lottum slaat J. v. Icrsel met 61 86. Heerendouble. J. van Tilburg en B. van Loon slaan S. Oerlemans Jr. en Heijbroek met 61 61. J. van Iersel en R. v. Iersel slaan J. v. Tilburg en B. v. Loon met 64 62, J. Spijkerman en A. Tie- len slaan Jan Timmermans en Fl. Timmermans met 57 62 63. Voor dit tournooi zijn verschillen de prijzen uitgeloofd o.a. een wissel- beker door Waalwijks Belang en Hotel Verwiel. De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden zijn als volgt: Heerensingle. J. v. Lottum slaat J. Gruppelaar met 61 61. S. Oerlemans Sr. slaat J. v. d. Ven met 61 64. S. Oerle mans Jr. slaat J. v. Baak met 2—6 6—3 6—3. Heerendouble. S. Oerlemans Sr. en J. Sneep slaan A. Tielen en J. Spijkerman met 6—2 6—4. Mixed. Mej. Z. v. Delft en G. v. Delft slaan Mej. G. Weijers en J. Wiesman met 7—5 6—8 6—4. De finales vangen Zondagmiddag om 2 uur aan. Hierin komen o.m.: Dames-single: L. Weijers. Damesdouble: L. en G. Weijers en Mevr. Timmermans en Mevr. Wies man. Om 8 uur heeft de prijsuitreiking plaats, welke gevolgd wordt door een bal in Hotel Verwiel. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 Een grootsch opgezette fancy fair zal zorgen voor de meubileering tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast IDEAAL WONEN. De prachtige tentoonstelling, zoo wel wat aanleg, bouw als exposities betreft „Ideaal Wonen" in Den Bosch, mag zich slechts in een zeer matig succes verheugen. Het attractie-ter rein, dat er eveneens aardig uitziet, is thans het bekende amateur-circus „Kavaljos" rijker geworden. Daar gaal Vrijdag de première, en Zaterdag en Zondag is er om 2 uur uitvoering. Gebrek aan reclame, vooral buiten, zal ook wel tot de weinige belangstel ling bijdragen. APPELS WEGGEHAALD. Geen nacht gaat voorbij of er wor- den weer appels weggehaald. Dan hier en dan daar, maar altijd ergens, moet de trotsche eigenaar van een mooie fruittuin 's ochtends bemerken, dat men een zijner hoornen van de vruch ten heeft ontdaan. De politie is echter op haar post en zoo zullen de heeren binnenkort wel gesnapt worden. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te hekomen omtrent de volgende gevonden en verloren voor werpen. Gevonden: Regenjas, diverse hand schoenen, hond, kinderbeursje met inhoud, dames-parapluie, heerenrij wiel, vulpenhouder, twee rozenkran- zen, medaille. Verloren: Cape, bankbiljet van 10, badhanddoek. POGING TOT INBRAAK. Een dezer nachten heeft men ge tracht in te breken in de club- tent van de voetbalver. W.V.B. (Met zwaar gereedschap heeft men allereerst getracht het slot te for- ceeren, maar hoewel men het danig wist te beschadigen, slaagden de hee ren er niet in de deur open te krijgen, zoodat zij onverrichter zake huis- .waarts moesten kecren. Aan alles was te zien, dat het de butanten in het „vak" waren. De gemeente-politie onderzoekt de zaak. K. J. M. V. rondrit. Voor dezen rondrit zijn reeds de volgende prijzen geschonken" Waalwijk Middenstandsbond, beker. Waalwijks Belang, beker. De Echo van het Zuiden, medaille. J.Tauscb, 2 medailles. N. N. te Waalwijk, 2 medailles. A. Speet, Luxe artikel. Hotel Verwiel, Luxe artikel Kaatsheuvel Th. v. Boxtel, reuze-gebak. Deze prijzen zijn vanaf Zaterdag a.s. te bezichtigen in Sigarenmagazijn »Cuba«, Wed. v. d. Broek, Groote straat, Waalwijk. De herinneringsmedaille die elke deelnemer(ster) ont vangt is vervaar digd door de Kon. Zilverfabriek Gerrits en v. Kempen te Zeist. Prijzen worden als volgt toegekenc 'n Beker: voor grootste groep van dames. 'n Beker: voor grootste groep van heeren. Prachtherinneringsmedaille voor best geüniformeerde groep dames Idem voor heeren. Pracht medaille voor: jongste dame die deelneemt. Pracht medaille vooroudste heer die deelneemt. Pracht medaille voor: verst ko mende dame die deelneemt. Pracht medaille voor: verst ko menden heer. Daarnaast zullende inschrijver(ster die niet in een groep mede rijden op 't nummervan hun deelnemings- kaart welke ze bij den start ont vangen, kans hebben op diverse prijzen die dan door loting worden vastgesteld. Reeds meer dan 100 deelnemers gaven zich op. Daartoe is nog steeds gelegenheid bij den penningmeester den heer J. Dekkers, Stationsstraat Waalwijk of bij de winkeliers die de reclame—biljetten hebben han gen. EXCURSIE DER K. A. V. Op Woensdag '26 Juli werd de eer ste gecombineerde excursie gehouden door alle afdeelingen van het diocees Deze tocht is schitterend geslaagd. Hiervoor komt allereerst een woord van dank toe aan de Diocesane K.A.V met mej. Reijntjes als presidente. Ver volgens dank aan de Directie der Ha- ka-bedrijven le ÏJtrecht en tenslotte aan den heer Hemdriks, secretaris van den Diocesanen Bond van Coöp. Ver- eenigingen. Met twee bussen werden de afdee lingen plaatselijk afgehaald. In 's-Her- togenbosch kwamen allen bij elkaar, en hier werd even een bezoek gebracht aan de St. Jans Basiliek, waarna ge- zamelijk doorgereisd werd naar Utrecht. Bij aankomst- om circa één uur, In verband met de opening van het nieuwe parochie huis in de St. Antoniusparochie, welke hedenmid dag zal plaats vinden, willen wij hiervan onzen lezersvooraf een korte beschrijving geven. Niemand had aanvankelijk ge dacht, dat er in de nok van de school een parochie-huis zou ver schijnen, zoo comfortabel en zoo mooi als er thans is, want het mag er in elk opzicht zijn. Allereerst treft men een ruime tooneelzaal, piekfijn in dc verf en tot in deftnesses afgewerkt.Heel wat bezoekers kunnen hier getuigen zijn van de voorstellingen die door dejeugdvereenigingen zullen worden gegeven. Het tooneel zelf vormt met zijn zeer moderne coulisen iets aparts, terwijl ten gerieve der spe- ers is gezorgd voor voldoende ruimte, waar doorgaans nog al eens gebrek aan wil bestaan. Verder zijn er aparte zalen voor de J. W, en voor de meisjesveree- nigingen. Het geheel geeft een keurige in druk en hier is een parochie-huis tot stand gekomen, der parochie en der gemeente waardig. Alle werkzaamheden zijn verricht door Waalwijkers. Het metselwerk werd uitgevoerd door G. van Heesch, het timmerwerk door van Oosterum en van Hilst, Voor het schilderwerk zorgde Jos Bakkers terwijl de elec- trische outillage werd verzorgd door den heer van Dongen. De architec tuur had de heer J. v. Hulten-Krol Jr. Een hartelijk woord van waar deering aan het adres van de uit voerders en verder allen die direct of indirect aan deze mooie lokali teiten hebben medegewerkt is hier zeker op zijn plaats. Hedenmiddag om 3 uur zal dit parochie-huis worden geopend ter wijl om half vijf de oflicieele ope ning plaats vindt van de fancy-fair en de daaraan verbonden tentoon stellingen. Deze tancy.fair is ingericht in de groote J.W.-zaal en bevat een groot aantal stands. Naast een schoenen stand en een propaganda.stand voor de J.W. zien we de gebruikelijke vermakelijkheden, zooals touw trekkerij, grabbelton, rad van avon tuur, ballen gooien, enz. Alles willen wij hier niet gaan verklappen, maar toch zij het den bezoekers gezegd, dat er inderdaad schitterende prijzen zijn, waarvoor ongetwijfeld ieder een dubbeltje zal wagen. Zooals men reeds weet komt de opbrengst van deze fancy fair ten goede aan de meubileering van het parochie-huis en daarom dient deze opbrengst goed te zijn, want mooie zalen alleen is niet genoeg. Naast deze fancy.fair is er beneden in de school nog een expositie van het werk der kleuters, terwijl weer in een ander appartement een zeer groote en zeer fraaie tentoonstelling is georganiseerd van het werk der naaischool meisjes en de kinderen van de lagere school. Tal van aardige japonnetjes, handwerkjes, teeke- ningen enz. treffen we hier aan en een bezoek is, gezien de groote ver scheidenheid van het tentoonge stelde zeer zeker aan te bevelen. Voor de kleuters is een aardig kabouterpark aangelegd in een ander lokaaltje. Alles tezamen kunnen wij resu- meeren, dat in de St. Antonius parochie vanaf Zaterdag zeer veel moois te zien is en wij kunnen niet anders doen dan eenieder aan raden een kijkje te gaan nemen. stonden in de prachtig gelegen lunch room der Haka-fabrieken de tafels keurig gedekt en werd aan de deel neemsters een koffietafel aangeboden. Hierna werd in gezelschap van be kwame leidsters een wandeling door de fabrieken gemaakt. Er werd o.a. bezichtigd: de jam- en limonade-fa briek, de fabricatie van allerlei soor ten harde- en zachte zeep, het produ- ceeren van was- en poetsartikelen, de meest moderne koek-, beschuit- en biscuit-lekkernijen en het vervaar digen van chocolade, bonbons, drops, enz. Bij dit alles werd getoond hoe een en ander verpakt en verzorgd wordt, om daarna door het geheele land ter beschikking van de coöperatoren le worden gesteld. Na het bezichtigen der toonkamers werd in de lunch room uitgerust, waar weer een verfrissching werd aangeboden. Bij 't verlaten der bedrijven werd ieder nog een verrassing ter hand gesteld. Vervolgens gingen allen weer wel gemoed de bussen in om te gaan ge nieten van de schitterende omgeving. De tocht ging langs het stationsplein en de singels; men passeerde de hoofdgebouwen der Ned. Spoorwegen, de Rijksklinieken en het Stedelijk Zie kenhuis. Vervolgens werd gereden over de Maliebaan naar de Biltsche- Straatweg en passeerde daar het Me teorologisch Instituut. Verder ging de tocht over de Rilt, Bilthoven en Soest- dijk. Bij het Paleis van Prinses Juliana werd langzaam gereden om dit goed te kunnen bewonderen; verder ging het langs Baarn naar Hilversum. Hier werd halt gehouden bij het beroemde stadhuis, dat met recht een der juwee- len van Hollands bouwkunst genoemd mag worden. Ook de K.R.O. Studio werd bezichtigd. Nadien ging de tocht langs Baarn en Soest naar Amers foort en vandaar over de prachtige Leusderheide naar de Pyramide van Austerlitz. Hier werd door de Dioce sane K.A.V. aan de leden in hotel lie „Pyramide" een koffietafel aangebo den. Vervolgens bezichtigde men de hooge Pyramide, vanwaar men een prachtig uitzicht had over de bosch- rijke omgeving. Verder werd er nog van ontspanning genoten, n.l. ezel-rij den, auto-rijden, wippen enz. Tot slot sprak de diocesane presi dente, mej. Reijntjes, nog een kort woord en dankte namenn de K.A.V.- leden allen, die medegewerkt hadden om dien dag zoo schitterend te doen slagen. Daarna werd nog een hulde- lied gezongen voor den heer Hendriks, die met mej. Reijntjes ook alles in het werk gesteld heeft om dien dag tot een onvergetelijke te maken. Onder gezellig gekout en gezang werd over Zeist en Utrecht te terugtocht aan vaard. OUDE RIJWIELPLAATJES. Wij naderen weer den eersten Augustus, den dag, waarop de ver wisseling van de oude rijwielplaatjes moet plaats hebben. Wat zullen de bezitters met het voor hen waarde loos geworden plaatje doen? De ongeveer drie millioen afgedank te exemplaren kunnen nog een goe de plaats vinden, want u weet toch zeker, dat het de verceniging tot bevordering der belangen van tuber- culose-patiënten in Nederland is, die reeds een negental jaren zich beijvert om alle metalen, zooals plaatjes, an der koper, lood, tin, zink, zilverpa pier, capsules van flesschen, bruik bare luidsprekers en radiotoestellen in te zamelen, terwijl de baten ten goede komen aan on- en minvermo gende tuberculose-lijders (lijdsters), ongeacht kleiir of richting? Ons comité, wat zich het lot van al dezen aantrekt, heeft dan ook ge meend het inooic werk te moeten steu nen. Vandaar dat het een beroep doet op onze bevolking om alle metalen voor het goede doel te offeren. Breng een en ander daar, waar de raambiljet ten hangen. Namens het Dames-Comité der T. B. C.-bestrijding. VERGADERING ST. WILLEBRORDUS. Vrijdagavond werd in de groote zaal van het Bondsgebouw een verga dering gehouden van den fabrieksar- beidersbond St. Willebrordus. Op verzoek van eenige leden, bij wien een misvatting heerschte over 't nieuwe collectieve arbeidscontract en over de werkverschaffing in verband niet de werkloosheidsverzekering, was deze bijeenkomst belegd. De vergadering stond onder presi dium van den vice-voorzitter, den heer A. Stokwielder, die deze twee punten nader toelichtte. Ook de heer P. A. Buyckx gaf een uitvoerige uiteenzetting omtrent bei de onderwerpen. Auto tegen kraanwagen. Vrijdagavond om kwart over 10 is in de Grootestraat, ter hoogte van de Putstraat, een ongeluk gebeurd, dat gelukkig bijzonder goed is af- geloopen. Een luxe auto, bestuurd door den kapitein H. C. J. Verstappen uit Utrecht, in het garnizoen te Tilburg, reed tegen den aldaar staanden kraanwagen op van de fa. v. Oord uit Baamsdonk die gebruikt wordt voor de werkzaamheden aan de rioleering. Door de botsing werd de kraan wagen eenige meters achteruit ge duwd en kwam juist voor de uit graving tot stilstand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, terwijl de materieele schade slechts gering was. De gemeeute politie onderzocht de zaak, waarna kapitein Verstappen verklaarde de aangerichte schade te vergoeden. Wanneer zullen wevande»misère« aan den Hoek verlost zijn PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-BRABANT. In de zitting van Donderdag 1.1. werd o.m. behandeld het voorstel van Ged. Staten om 500 bij te dragen aan de Federatieve Verceniging voor Vreemdelingenverkeer in Noord-Bra bant en afwijzend te beschikken op het verzoek van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer in Den Haag om een subsidie voor 1939. De heer Meijring achtte deze sub sidie niet voldoende in verhouding tot het werk. Hij zou deze met het oog op de oprichtingskosten, ditmaal 100 hooger nemen. Hij meent ook, dat er aanleiding is de Alg. Ver. een subsidie te geven, die in 1938 nog een speciale Brabantsche folder uitgaf; hij zou haar 100 toestaan. De heer Loonen steunde dit voor-

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9