Uj 1 10 cent per week. V l Tfr BOEKBESPREKING, WEK UW LEVER-GALOP EETHEN. GEERTRUIDENBERG. WASPIK. SPRANG—CflPELLE. ORUNEN. y gehouden is een comité tot verzorging van de collecte gevormd, bestaande uit 12 leden met aan 't hoofd de kerk meesters van de parochie. In een deze week te houden vergadering zal be sproken worden op welke wijze de col lecte zal worden gehouden om den be minden pastoor een passend cadeau te kunnen aanbieden. De Weleerw. heer Rietra, kapelaan der parochie heeft het voorzitterschap van het comité aan vaard. Het Priesterjubileum van den Hoogeerw. Heer Deken. In ons nummer van vorige week heb ben wij met een klein berichtje melding gemaakt van het 40-jarig priesterjubi leum, dat onze Hoogeerw. Heer Deken A. J. v. d. Brekel op 9 Juni 1940 hoopt te vieren, 't Zal dien dag 40 jaren ge leden zijn, dat Zijn Hoogeerw. uit de handen van Mgr. W. v. d. Ven in de Kathedrale Basiliek van St. Jan te Den Bosch het H. Priesterschap ontving. Wij menen, zoo schrijft het comité, dat de feestviering gaat verzorgen, dat dit feest niet ongemerkt mag voorbij gaan, maar dankbaar moet worden herdacht. Een dank voor al het pries- terwerk, dat de jubilaris in die veertig jaren, aan zoo vele zielen heeft ge bracht. Een dank voor het vele goede, dat hij in onze parochie heeft tot stand gebracht. Een dank, die tevens een hulde zal zijn van zijn Kaatsheuvelsche volk, aan hun Pastoor. Een stoffelijk blijk van dankbaarheid zal bij deze gelegenheid niet mogen ont breken. Daarom heeft er zich op initia tief van ons kerkbestuur en Kapelaans een comité gevormd, welke voor de noodzakelijke collecte zal zorg dragen. In dit collecte-comité zijn alle wijken van de parochie vertegenwoordigd. Dit collecte-comité wil aan alle parochia nen de gelegenheid geven om hun sym pathie en dankbaarheid te doen blijken door een kleinere of grootere bijdrage in geld. Hoe juist de collecte zal worden ge organiseerd zal binnen enkele dagen per circulaire worden bekend gemaakt. Vermoedelijk zal de collecte op Zon dag 6 Augustus aanvangen. Voor zich zelf wenscht de jubilaris geen geschenk, maar in overleg met 't comité, zal het een geschenk voor de kerk zijn, dat ten nutte zal komen aan alle parochianen. Het collecte-comité is samengesteld uit de eerw. heeren Kapelaans met den oudsten Kapelaan, de Weleerw. heer v. d. Wiel als voorzitter, de heeren kerk meesters en de volgende parochianen: Hoofdstraat West G. Jansen, C. Bre- kelmcins en M. Holten; Hoofdstraat Centrum met Brandsche Steeg en Sta- tionsstr. A. Dekkers, J. v. Woensel en C. Snoeren; Hoofdstraat Oost met Sprangschestraat W. Damen en W. Molenschot; Verlengde Hoofdstraat J. de Brouwer, P. v. d. Mortel en J. Vloemans; Mgr. Völkerstraat met Juli- anastraat J. Muiselaar, J. Beerens en H. v. Rijswijk. Gasthuisstraat Oost met Schoolstraat J. Kleiberg, C. Pep ping en C. v. d. Linden; Gasthuisstraat West en Peperstraat C. Steenbergen, J. Kemmeren en W. v. d. Wee; Markt straat met Bernsche Hoeve J. Haver mans, J. Brokken en Hamers; Hilsche straat met Hil A. Wennekens, v. d. Hoven en H. v. Boxtel; Markt, Heul- straat en Berkdijkschestraat J. Jansen, A. v. d. Velden en M. Dingemans. Het ligt in de bedoeling van het col lecte-comité dat er naast de collecte door het comité te organiseeren, geen andere collectes zullen gehouden wor den van welke instelling of vereeniging ook. om zoodoende de parochianen ze ker te kunnen stellen, dat ze met hun bijdrage aan het comité hun sympathie geheel kunnen doen blijken, zonder ge noodzaakt te zijn ook elders nog tot geven verplicht te worden. Eerste H. Mis. Zondag 30 Juli zal de Parochie van St. Joannes Onthoofding opnieuw de eer genieten een zoon uit haar midden aan het H. Altaar te zien als neomist De Weleerw. heer Leo v. d. Linden Witte Pater van Kardinaal Lavigerie onlangs gewijd, zoon en tweede pries ter van het echtpaar H. v. d. Linden Smulders, zal om 10 uur zijn plechtige eerste H. Mis in zijn Parochiekerk op dragen. De belangstelling, niet alleen van de parochie, doch ook van geheel Kaatsheuvel, zal ongetwijfeld naar deze gelegenheid uitgaan. De neomist wordt geassisteerd door den Hoogeerw. heer Deken A. J. v. d. Brekel, als Presbyter assistent, door den Weleerw. heer Theo v. d. Linden, broer van den Neomist en Kapelaan te Nistelrode als Diaken door den Weleerw. heer Leo v. d. Ho ven. neef van den neomist en kapelaan te Made als Subdiaken; door den Eerw. Fiater B. v. d. Linden, broer van den neomist als Caeremoniaris en door den Eerw. Frater P. Vesters (de beide laatste van dezelfde instelling als de nieuwe priester) als Wierookdrager. De feestpredikatie zal gehouden wor den door den Weleerw. heer Theo v. d. Linden. Het parochiaal zangkoor zal bij deze gelegenheid de groote Mis van Lucinio Perfice voor Jongens en Man nenkoor uitvoeren. De nieuwe priester zal in een stoet van bruidjes de kerk worden binnen geleid om 10 minuten vóór 10 uur pre cies, waaronder het koor (Jongens en Mannen) het feestelijke „Cantate Do mino, Canticum Novum van J. Noyon met begeleiding van orgel zal zingen. De geloovigen worden verzocht op tijd hierbij present te zijn. Na de H. Mis voert het koor het „Jubilate Deo" van Aiblinger voor Mannenkoor a capella uit. Een buurtcomité hield voor den nieu wen priester, die reeds is aangewezen voor de Missie een collecte en zal de neomist een rijwiel voor zijn missietoch ten aanbieden. Om half één geeft de neomist gele genheid tot recipieeren in het patro naat. Velen zullen van deze gelegen heid gebruik maken om den priester en Je familie te complimenteeren. LOON-OP-ZAND. Eerste H. Mis. Zondag a.s. zal onzen oud-dorpsge noot den Weleerw. Pater Jan Michiel- se, van de orde Norbertijnen van Hees- wijk in de dorpskerk zijn Eerste Plech tige H. Mis opdragen. Door het buurt comité zijn bereids plannen gemaakt om deze gebeurtenis voldoenden luister bij te zetten. Zoo zal ten 9x/2 uur aan de ouderlijke woning van den neomist een stoet van bruidjes den jongen pries ter afhalen om hem met zijn familie en genoodigden benevens het buurtcomité naar de kerk te vergezellen. De stoet zal volgen: Hoogesteenweg Kerkstr. Om 10 uur zal de nieuwgewijde priester de Plechtige Hoogmis opdra gen met assistentie van diaken en sub diaken. Na de Hoogmis gaat de stoet over GasthuisstraatGerlachusstraat naar de ouderlijke woning. Ten 12J/213]^ uur zal de huldiging plaats hebben van den neomist door 't buurtcomité, tevens aanbieding van het cadeau der buurtschap. Ook zal alsdan een meisjeskoor on der leiding van den heer Adr. Struijk een paar toepasselijke liederen ten ge- hoore brengen, waarna door een der bruidjes een toespraak zal worden ge houden. Om 13J4 uur zal de Koninklijke Har monie „Sophia's Vereeniging" haar hulde brengen. Van 13J/2— 14J/2 uur heeft de recep tie plaats, waarna om 16x/2 uur Solem neel Lof. Om 17J/2 uur zal de liederta fel „Echo der Duinen een serenade brengen, waarna om 20 uur de Kon. Erk. Harm. „Concordia" haar muzi kale hulde zal aanbieden. Na deze huldiging zal de eereboog worden verlicht. De opening van het nieuwe ge meente-huis zal op Zaterdag29 Juli a.s. des namiddags om half vier zomertijd plaats vinden door Jhr Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin in de Provincie Noorbrabant. Bij gebrek aan plaatsruimte were aan alle genoodigden een kaart toe gezonden, zoodat zonder kaart nie mand in het gebouw kan worden toegelaten. Wel zal er voor worden gezorgd, dat belangstellenden het gesprokene door middel van luid sprekers ook buiten kunnen volgen Wanneer de weersgesteldheid het luisteren buiten niet toelaat, za daartoe gelegenheid bestaan in het sousterrain van het gemeentehuis Rijwielen worden op het terrein bij het gemeentehuis niet toegelaten Na afloop van de officieele opening bestaat er voor belangstellenden gelegenheid om het raadhuis te bezichtigen. In verband met de te verwachten drukte, waardoor het rustig bezich tigen uitgesloten is, wordt aan be langstellenden op Dinsdagmiddag 1 Augustus a.s. na 3 uur zomertijd opnieuw gelegenheid gegeven om door het gemeentehuis te worden rondgeleid. Openbare vergadering van den Raad der gemeenteGeertruidenberg op Maandag 31 Juli, des namiddags acht uur in 't gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1. Aanbieding gemeente rekening en bedrijfsrekeningen 1938. 2. Benoeming van een commissie tot onderzoek der rekeningen dienst 1938. 3. Voorloopige vaststelling bedrag uitgaven voor het openbaar lager onderwijs. 4. Ingekomen stukken. 5. Reclames. Geslaagd voor costumière de dames Jo van Dongen. Tonny Hon- dijk en Jo de Ruijter, allen alhier. Geslaagd voor Lingerie de dames Dina de Jongh, Toos Langermans, Adrie van Suntenmaartensdijk, Betsy Mekes, Annie Pauwels.Cor de Vries en Jo v. Wietmarschen allen alhier. Het tekort aan werkkrachten op de scheepsreparalie-inrichtingen. Sedert April jl. heerscht op onze scheepsreparalie-inrichtingen een zeer groote bedrijvigheid. Daarvan daan dat vele werklooze arbeids- krrachten, die voorheen op deze reparatiebedrijven werkzaam waren, weer in het bedrijf konden worden opgenomen. Door de groote werkgelegenheid aan de groote scheepsbouwwerven in de steden, mede in verband met den bouw van oorlogsbodems waren velen van het platteland naar de steden getrokken zoodat hier in dezen omtrek al spoedig een groot tekort aan geschoold personeel ont stond. Om de orders echter niet te mis sen en te voorkomen dat het werk aan het buitenland, vooral België speelt hierin een groote rol, werd opgedragen, zagen de eigenaars van de scheepsreparatiebedrijven zich genoodzaakt hun personeel te laten overwerken. Het groote nadeel is echter dat een scheepsreparatie-inrichting niet in aanmerking komt voor een over- werkvergunning omdat zij niet als seizoenbedrijf wordt beschouwd. Het tegendeel is echter waar want vooral in de zomermaanden wordt reparatiewerk opgedragen. Het gevolg is dat 't den laatsten tijd massa's processenverbaal regent op deze reparatie-inrichtingen die zich niet aan de arbeidstijden houden en zich hieraan ook om bovenvermelde redenen niet kunnen houden. Zoo werden deze week op een scheeps reparatie-inrichting hier ter plaatse 19 personen bekeurd wegens het werken buiten den aangewezen arbeidstijd. In verband hiermede hadden wij een onderhoud met de directie van een reparatie-bedrijf die zich zeer verbolgen toonde over den huidigen toestand. Wordt geen overwerk- vergunning verleend, dan is men tenslotte genoodzaakt het werk te laten loopen tot schade van bedrijf, personeel en gem2ente. Predikbeurten Zondag 30 Juli '39: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien de heer C. W. Begeer van 's Gra. venmoer en n.m. twee uur Ds, T. J. de Heer van Babiloniënbroek. De heer A. A. Anemaat On derwijzer aan de R.K, Jongensschool alhier slaagde te'sGravenhnge voor het examen L. O. Boekhouden. -«r Men is druk bezig met de voorbereidende werkzaamheden aan de Kadestraat. Een groote verbete ring zal verkregen worden door verlaging van den oprit bij het Sluisje, terwijl de thans bestaande bochten zoo veel mogelijk wegge werkt zullen worden. Langs de dijk. zijde zullen betonnen platen worden aangebracht. De kroon zou op het werk gezet worden wanneer aan den Hoek een horizontale samen vloeiing tusschen Kadestraat en Dijkje zou worden tot stand ge bracht. Dit zou met onderlinge samenwerking tusschen Gemeente en Polder makkelijk kunnen ge schieden. Op het te 's Bosch gehouden examen voor coupeuse slaagden de dames M. Kools en A. de Hoog. Zij genoten hare opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. VRIJHOEVE-CAPELLE. Aan de Rijkslandbouwhuishoud- school „Nieuw-Rollecate te Deventer slaagde voor het diploma „huishoud kundige ten plattelande" Mej. Ella van der Hoeven te Vrijhoeve-Capelle. CAPELLE. Ned. Herv. Kerk, Zondag 31 Juli e.k, des voormiddags half tien en des Met het K.L.M.-vliegtuig „Kwak" arriveerden uit Parijs op Schiphol, de heer T. B. Wilson, directeur van de transcontinental and Western Air (T.W. A.), een van de grootste luchtvaartmaatschappijen van Amerika, en de heer Winchester, van de United States Lines, om eenige besprekingen te voeren met den directeur van de K. L. M., den heer A. Plesman. V.l.n.r. dhrn.: Wilson, Thomson, stationschef van Schiphol, en Winchester. nam. half drie Ds. Oostenbrug. J De demonstratie van de Chr. Gymnastiekvereeniging „Pro Patria", welke a.s. Zaterdagmiddag 5 uur te de zer plaatse wordt gehouden, zal plaats hebben op een weiland van den heer G. A. Stam aan de Nieuwevaart. Bij gunstig weer geeft het muziek gezelschap „Kunst na Arbeid in sa menwerking met de gemengde zang- vereeniging ,,'t Rozeknopje a.s. Zater dagavond een concert op de muziek tent over de Binnenhaven. De prijsuitreiking van de postdui- venwedvlucht ten bate van de afd. Sprang-Capelle van het Groene Kruis, welke a.s. Zaterdag vanaf Eijsden wordt gehouden, zal plaats hebben op Maandag 31 dezer des avonds half 8, in het café van de Weduwe Van der Haart aan de Nieuwevaart. J. W. PETERS, Brig. Commandant der Rijksveld- wacht te Drunen viert 1 Aug. a.s. zijn zilveren ambtsjubileum. Om 11 uur zal te zijnen huize de officieele huldiging piaats hebben en van 1—2 uur receptie worden gehouden. Jac. Londen. Hij Leopold's uitgeverij te Den Haag is in de Nederlandsche taal verschenen het werk van Irving Stone, over het leven en werken van Jack Londen. De vertaling is geschied door L. de Jong. Het leven van den bekenden schrijver wordt hierin geheel en al uiteengerafeld en soms vraagt men zich af hoe de schrijver aan (lie bijzonderheden komt. Heel vaak toch worden hartsgeheimen van den grooten schrijver bloot gelegd. Wie het leven van Jack Londen kent, zal ook weten dat een levensbeschrijving van dezen mensch zeer interessant moet zijn. En dat is het boek dan ook. Goed gedocumenteerd en vlot verteld vormt het een van de beste biographieën welke wij den laatsten tijd zagen. Mede door de volkomen oprechtheid van den schrijver, is het hoek alleen voor vol wassenen geschikt. De Grootste factor. De grootste factor is een heel goede meisjes-roman. Zeer scherp worden de hoofdfiguren van het verhaal uit gebeeld en vooral de hoofdpersoon Tinie staat als het ware voor je. Zonder sen satie en verschrikkelijke dingen, doch uitsluitend niet de jonge-meisjestijd van een onderwijzeresje levendig te teekenen, heeft men hier een pracht van een ro man gekregen, die wij aan ietier kunnen aanbevelen. Het boek verscheen van de hand van A. M. Nachenius-Roegholt bij Gebr. Kluit man te Alkmaar. Verkenners vinden het spoor. In „Verkenners vinden het spoor", geeft Guus Betlem ons een levendig en uiterst boeiend jongensboek. Drie jongens van de Vossenpatrouille zijn plotseling verdwenen en in een oogenblik staat natuurlijk het heele kamp in rep en roer. Verkenners zoeken naar het spoor en weten het te vinden ook. Het blijkt later een voorgeschreven oefe ning te zijn van den hopman. Alvorens zij den verloren broeder ech ter weer hebben gevonden, maakt de lezer tal van avonturen mee. Verschenen hij Gebr. Kluitman. Shelter en Kampvuur. Een zeer mooi jongens-boek geven de Gebr. Kluitman ons van Guus Betlem met „Shelter en Kampvuur". Hel werk beval een uitgezochte serie spannende verhalen, welke romt het kampvuur en ook in de huiskamer on getwijfeld veel spanning en vermaak zul len brengen. Verder kunnen de padvin ders van deze verhalen nog veel leeren, wat hun hij het kamp van pas kan ko men. Want zoowel de land- en zee ver kenners als de padvinders uil onze Oost, krijgen in dit werk een beurt. Hoewel het voor iederen jongen hij zonder interessant is, zullen toch in de allereerste plaats de padvinders moeten zien, dat zij dit boek in handen krijgen. Karei lost het op. Karei en Inneke Vandebos vinden een prachtig oorsieraad en komen daardoor in aanraking met een hekend uitvinder, i Dit heerschap komt in het dorp wonen, om rustig aan zijn uitvinding te kunnen werken. De gewichtige documenten, waarmee uitvindersarbeid nu eenmaal gepaard gaat, verdwijnen helaas spoor loos, maar dan is er Kareltje nog die ze weet te vinden. Een spannend interessant en goed ver haal, geschreven door N. K. Bicger en verschenen bij Gebr. Kluitman te Alk maar. De groote verandering. Freddie Alkema, een lief meisje met een jongensnaam leidt een model van een zorgeloos leventje. Een rijke papa, een mooi huis, aardige vriendinnen enz. Zij is zich nauwelijks van haar geluk be wust, zoo vanzelfsprekend vindt zij het. Haar moeder is reeds geruimen tijd over leden, doch aangezien zij toen nog erg jong was, bemerkt zij het verlies nage noeg niet, temeer daar er een schat van een huishoudster aanwezig is, die het eenige dochtertje gezellig verwend. Wanneer haar vader, na lang beraad haar verteld dal hij van plan is 0111 ie hertrouwen, lijkt hel alsof haar heele ge luk ineen storl. Zij is jaloersch op de vrouw, die de liefde van haar vader ver overd heeft, waarop zij alleen recht dacht te hebben. Er komt echter een verrassende wending en hoewel lang niet iedere verandering een verbetering is, blijkt dit nu toch voor Freddie wel het geval Een goed boek, geschreven door Ada van Oord't en verschenen hij Gebr. Kluit man. Waalwijksche en Langstraatsche Courant is het eenige blad dat U de berichten, verslagen van ge meenteraad en andere belang rijke vergaderingen uitvoerig en volladig geeft van Waalwijk.de Langstraat en omgeving. In dit blad vindt men vraag en aanbod van personeel uit de industrie, verkoopingen van notarissen, ingezonden stukken enz. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal In uw ngewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van 'ever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet, net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Jw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en .iUendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde- en. U moe» CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen >m de2e liter lever-gal vrij te doen vloeien en u .:u!t u een geheel ander mensch voelen. Onschade- ijk, plantaardig, zacht, onovertroffen fem de lever- ';al te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilietjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7