GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON HET MEISJE UIT DE LUNCHROOM. £ux J oilet 3leef) ^/r\j. lersche terroristen aan het werk. 1 doode, 15 gewonden in Londensch station. In de garderobe van het King's Cross Station te Londen heeft een hevige ontploffing één doode en 15 gewonden geëischt. Onder de ge wonden, van wie er velen ernstig aan toe zijn, bevinden zich zes vrouwen. Deze noodlottige ontploffing is opnieuw het werk van de lersche terroristen, die een bom hadden gedeponeerd in een handkoffertje, dat zij onder de toonbank van een der bagagedepots hadden verborgen, vlak bij een def hoofdingangen van het station. Onmiddellijk stormden een in specteur van de stationspolitie en een militair het rookende bagage depot binnen om de vele ernstig gewonden naar buiten te dragen, twee vrouwen, die zich op het oogenblik van de explosie in het depot bevonden,* waren er ernstig aan toe. De kleeren werden haar van het lichaam gerukt en met brandwonden overdekt moesten zij worden weggedragen. Een dertigjarige Schot uit Edin burgh, Donald Campbell, die juist met zijn vrouw van een reis op het vasteland van Eu; opa was terug gekeerd stierf kort na zijn over brenging in het ziekenhuis, beide beenen van den ongelukkige waren verbrijzeld. Van een vrachtauto gevallen. In de Eerste Jan Steenstraat te Amsterdam, is een tragisch ongeluk gebeurd. Twee kinderen speelden in de buurt van hun woning. Een vracht auto stopte in de straat tusschen de Eerste van der Helststraat en de Ferdinand Bolstraat. De jongens klommen achter op de auto, doch de chauffeur, die dit merkte, waar schuwde hen van zijn auto af te gaan. Even later hij dacht, dat zij aan zijn bevel gehoor hadden gegeven, zette hij zijn auto achter uit. De jongens vielen door den schok op straat en kwamen onder de achterwielen van het zware voertuig terecht. De jongste knaap was onmiddellijk dood. Het lijkje werd naar het Binnengasthuis ver voerd. Zijn ernstig gewond vriendje werd in het Wilhelminagasthuis op genomen. Kampeerders gearresteerd wegens diefstal. Bijks en gemeentepolitie te Zijpe (N.-H.) hebben nabij St. Maartenszee onder die gemeente twee kampeer ders gearresteerd, tegen wie ernstige vermoedens van diefstal bestonden. Na ee.i streng verhoor bekenden beiden, dat zij in verschillende dor pen in den omtrek inderdaad dief stallen hadden gepleegd. Zoo hadden zij o.a. 13 jassen, een kampeertent, twee motorrijwielen en esn fiets zonder toestemming van de eigena ren meegenomen. Toen Woensdag morgen om half 5 de politie kwam, was één van een rooftocht naar Bergen terug, vanwaar hij een fiets had meegenomen. De gearresteerden zijn jongelieden van ong. 20 jaar. Te Slochteren zijn twee broertjes verdronken. Woensdagavond tegen zeven uur liepen twee jongetjes van 2 en 4 jaar uit het gezin Mossel te Sloch. teren, in gezelschap van hun groot moeder te spelen langs het Slochter- diep. Zij geraakten op een gegeven oogenblik te water. Het duurde een kwartier voordat toegeschoten hulp de oudste knaap op het droge had gebracht. Dr. Kok uit Slochteren kon met kunstmatige ademhaling de levensgeesten niet meer opwekken. Het jongste kind is een uur later levenloos opgehaald. Door een auto overreden en gedood, Men meldt uit Naarden Woensdagavond om half zeven is de negenjarige van O. uit Hilversum die per fiets het gevaarlijke kruis punt Rijksweg—Thierensweg wilde oversteken, door een transportauto met aanhangwagen, komende uit de richting Laren, gegrepen en opslag gedood. Bewusteloos geslagen en beroofd. Een inwoner van Amstelveen heeft bij de politie van het bureau Stad houderskade te Amsterdam aangifte gedaan, dat hij op de Prinsengracht door een hem onbekenden man bewusteloos is geslagen en beroofd van tachtig gulden, Hij was in gezelschap van een vrouw uitgeweest. Na afloop had een man hem opgewacht en hem zonder eenige aanleiding een klap op zijn hoofd gegeven, tengevolge waarvan hij eenigeoogenblikken het bewustzijn had verloren. Toen hij weer bij kwam, was zijn eerste reactie om naar zijn binnen zak te tasten. Toen bleek zijn geld verdwenen. Reeds heeft de politie een man en de vrouw met wien de Amstelvener uit is geweest aangehouden en op het bureau als verdacht van beroo- ving en medeplichtigheid daaraan opgesloten. Roeiboot aangevaren. Twee jongeni verdronken. Op het Galgewaler ter hoogte van de spoorbrug bij de Vink te Leiden is gisteravond ca. half zeven een roeibootje overvaren, waarbij twee jongens zijn verdronken. Een troepje misdienaars uit Utrecht maakten een reisje onder leiding van den 30-jarigen kapelaan Middelkoop. Vier jongens waren met den kapelaan aan het spelevaren in een roeibootje, toen onder de spoor brug uit een groenteschuit uit Kat wijk naderde, welke het bootje heeft aangevaren. Het bootje sloeg om en WIL U NOG MEEDOEN? njs vraag 300 fi orloges gratis iTs.ieo-ozs de inzittenden geraakten te water. De kapelaan en de 13-jarige Ch van Galen konden door den schipper en een knecht van de schuit worden gered. Een andere jongen wist zich zwemmend te redden, doch twee jongens, de 11-jarige W. en de 13-jarige J. Jongerius, verdwenen in de diepte. Eerst na twintig minuten werd het lijk van den jongste op gehaald. Men heeft tevergeefs kunst, matige ademhaling toegepast. Naar het lijk van den anderen jongen wordt nog gezocht. Jan P. Strijbos vermist. Men verkeert op het oogenblik in ongerustheid over het lot van den bekenden natuuronderzoeker Jan P. Strijbos, die sedert eenigen tijd op Spitsbergen vertoeft. De heer Strijbos is alleen met een kano er op uit getrokken en van dezen tocht niet teruggekeerd. Men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. Het is natuurlijk ook mogelijk dat hij ver dwaald is. Zijn metgezel op dezen tocht is de 17-jarige J. Mees uit Rotterdam, die, naar het »Alg. Hdbl.« meldt, gisteren zijn vader heeft getelegra feerd, dat de heer Strijbos vermist werd. Twee mijnwerkers om het leven gekomen. De «Vingtième Siècle« bericht.dat zich een instorting heeft voorgedaan in de steenkolenmijn »Du Hasard« te Micheroux, in de schacht, welke «Beau Jardin« wordt genoemd. Vier mijnwerkers werden hierbij be dolven. Een deel van de galerij, waar de mannen werkten, stortte op ben neer, zonder dat zij pogingen konden doen, om te vluchten. Opgeschrikt door het lawaai van de instorting snelden de arbei ders uit andere galerijen toe en begonnen onmiddellijk met het red dingswerk. Tenslotte slaagden zij er in 2 der bedolvenen, overdekt met wonden, doch nog levend, te bergen. De beide anderen waren reeds gestikt. Het parket van Luik en de mijn. raad hebben zich naar de plaats des onheils begeven, om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van de instorting. Hittegolf in Amerika. In de staten New-York, New Jersey en Pensylvania woedden honderden heidebranden, als gevolg van de droogte, die zoo erg is als sedert generaties niet is voorgekomen. De boeren vreezen dat de droogte periode, tezamen met de vreeselijke hitte, het totale verlies van vele producten tengevolge zal hebben. De toestand is nog verergerd door het tekort aan water. Duizenden menschen slapen op het strand en op de daken, teneinde verkoeling te zoeken. Gevaarlijk kruispunt te Naarden eischt weer een doode. Woensdagavond kwart voor zeven fietste de 35-jarige Van Ommeren uit Hilversum, die met zijn 9-jarig zoontje nabij Naarden hadgevischt, naar huis. Toen zij het kruispunt van den rijksweg naderden, riep de vader den knaap, die welgemoed met de twee gevangen palingen in een trommeltje voorreed, toe, af te stappen. De jongen reed door en werd door een groote vrachtauto met aanhangwagen, die uit de rich ting Laren kwam, gegrepen en gedood. Een schipbreuk in het Kanaal Tien vermisten Hel Fransche tankschip Sunikis, naar Reuter meldt, op ongeveer 30 mijl ten Zuiden van den vuurtoren van Eddystone in aanvaring ge komen met het Zweedsche stoom schip Grangesberg en in brand gevlogen. Men vreest voor het lot van tien opvarenden, die vermist worden. Volgens een bericht van het Britsche s.s. Dartford, dat zich ter plaatse bevindt, zijn 24 overlevenden opgepikt en is de tankboot geheel uitgebrand, terwijl de Grangesberg, die averij aan het voorschip heeft bekomen, langzaam naar Falmouth zal opstoomen, zoodra de mist is opgetrokken. Boerderij afgebrand De groote boerderij, bewoond door de familie M. Karssen, aan den Elburgerstraatweg en eigen dom van den heer H. van 't Hul te Nunspeet is tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon niets worden gered. De brand ont stond omstreeks negen uur in het voorhuis, waarin zich eenige pension gasten, die dit gedeelte van het huis hadden gehuurd, bevonden- Hun bezittingen waren niet ver zekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. In een zeis gevallen en doodelijk gewond Donderdagochtend om ongeveer half elf is te Waardenburg bij Zalt- bommel een doodelijk ongeluk ge beurd. De 32-jarige landbouwer O. Pelle- grom, die met een zeis gras aan het maaien was, is door onbekende oorzaak in de zeis gevallen, waar bij hij ernstig aan de borst werd gewond. Het slachtoffer, dat hevig bloedde, is aan de verwondingen ter plaatse overleden. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGE VING. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van NORMAN CHARLTON. 22) Afgesproken. il)e trein stopte. We kunnen onze kaartjes wel ruilen. Het jouwe is tot Bridgepoort en het mijne tot Londen. Hier heb je dat van mij. Waar is het jouwe? Wat moeten we met de brok stukken van dat étui doen?, vroeg hij. Smijt ze uit het raampje zoodra de trein het station uit is, adviseerde de lommerdhouder. Tot ziens. Bonjour. Denk er om, dat je me telegrafeert als het noodig is; je weet mijn adres. Doe mijn eerbiedige groeten aan mevrouw de gravin! Ik groet je. En met deze hoosaardige woorden stapte Warden uit en liet lord Harls- inore alleen zijn reis vervolgen. HHOFDSTUK XIV. De bonbondoos. Het is niet buitengesloten, zei Li lian tegen haar tante, dal de gravin mij vandaag komt bezoeken. Een begrijpelijk gevoel van opwin ding maakte zich van tante Martha meester. Ik zal direct de hoezen van de stoelen in de salon laten wegnemen, zei ze. Maakt u geen omslag, tante; het is heelemaal niet zeker dat ze komt. Het is een kleine moeite; ik zal het voor alle zekerheid toch maar doen. De dag ging voorhij en Lilian bleef thuis in afwachting van de mogelijke komst van de gravin, maar ze kwam niet. Tegen vier uur ging Lilian naar haar kamer; ze haalde den diadeem uit haar hoedendoos en legde hem tus schen de watten in een leege bonbon- nière. Toen zette ze haar hoed op. Op de trap ontmoette ze haar tante. Als de gravin niet hij mij komt, zit er niets anders op, dat ik naar de gravin ga, zei ze. Weet je zeker dat ze in Woolla- combe is? Daar zal ik gauw genoeg achter komen. Lilian voelde zich droevig gestemd. Het wegblijven van de gravin kon niets anders beteekenen dan dat het briefje, dat ze hij de presse-papier in het étui gedaan had, niet in haar han den was gekomen. Ze trachtte zich zelf in te praten, dat de jongeman mis schien den moed gemist had om naar zijn moeder te gaan en dat hel geen trouweloosheid was geweest. Maar in ieder geval stond haar nu een pijnlijk onderhoud met de gravin te wachten. Daar was geen ontkomen aan. Het leek haar verre van onwaar schijnlijk, dat de jeugdige lord, reke ning houdend met de mogelijkheid, dat ze omstreeks vier uur naar zijn moeder zou gaan, haar onderweg zou opwachten en haar uitstel van zijn moeilijke boodschap vragen. Hoe meer ze er over nadacht, hoe waarschijnlij ker dit haar voorkwam. Ze keek den weg vóór zich af, of ze ook iemand zag aankomen, maar hel was niet het geval. Toen Woollacombe een eind achter haar lag, kwam ze op een kronkelen den landweg. Opeens werd zij zich er van bewust dat iemand haar volgde. Dat kon natuurlijk niemand anders dan lord Harlsmore zijn! Bij een bocht in den weg bleef ze staan om op den eenzamen wandelaar, die door de kronkelingen van den weg nog aan haar gezicht was onttrokken, te wach ten. Als hij misschien te verlegen was om haar aan 'te spreken, zou ze het hem gemakkelijk maken. Eindelijk had de wandelaar haar bereikt. Maar het was geen berouw- volle lord Harlsmore die zich aan haar oogen vertoonde; niemand anders dan Warden, die zich niet in het minst verwonderd betoonde over de ont moeting. O, bent u het, riep Lilian uit op een toon van onaangename verras sing. Ik merkte dat er iemand ach ter mij aankwam en ik wilde weten wie het was. En nu weet u het, antwoordde Warden vroolijk. En ik verheug me op uw gezelschap, want we moeten denzelfden kant uit! We moeten niet denzelfden kant uit, zei Lilian beslist. Warden was ze ker niet het meest gewcnsclite gezel schap voor een jong meisje, dat op een eenzamen weg liep met een dia manten diadeem in een kartonnen doos, welke met een dun touwtje aan haar middenvinger hing. Zoo, zoo! viel Warden grimmig uit. Je hoeft anders niet zoo uit de hoogte te doen; ik zal je niet opeten' Goedendag, zei Lilian en maakte aanstalten oiii door te loopen. Goedendag, schatje, antwoordde Warden, terwijl hij vlak hij haar kwam. Verontwaardigd ging Lilian een eind ter zijde. Ze was geen oogen blik hang, dat hij geweld zou gebrui ken. Het was meer afkeer, die haar op zij deed gaan. Maar Warden was geko men om den diadeem en niet van plan terug te keeren, zonder dat hij dien in handen had. Ze liepen een paar honderd meter door, Lilian voorop en de loinmerdhouder vlak op haar hie len. Ze kon zijn adem in haar hals voelen. Plotseling bleef het meisje stilstaan. Dat is eenvoudig onduldbaar!, barstte ze uit. Warden negeerde haar verontwaar- diging. Nu we zulke goede vrienden zijn, zei hij met een grijns, verwondert het me, dat je me niet een stukje chocolade presenteert. Lilian begreep zijn opmerking niet direct, maar zijn schuinsche blik naai de bonbondoos maakte zijn bedoeling duidelijk genoeg. Ze pobeerde tijd te winnen. Komt u vanavond in den winkel; dan krijgt u een doos voor u alleen. Deze is voor een vriendin. Dat spijt me verbazend, want ik heb juist erg trek in zoetigheid; zoo'n trek, dal ik vijf pond voor deze doos bonbons wil geven. Nu twijfelde ze niet meer of hij wist wat de doos bevatte. Wie heeft het u gezegd?, vroeg ze scherp. Wat gezegd? Om mij te volgen. Ik ben hier in opdracht van mijn jongen vriend. Hij heeft mij hierheen gestuurd om u het pakje te vragen, dat hij u in bewaring heeft gegeven. Zoo, deed hij dat? Er kwam een harde trek op haar gezicht. Als het waar was wat de man zei en waarom zou hel niet waar zijn? - was de jeugdige zondaar dus allesbehalve boetvaardig. Het is onnoodig te zeggen, ver volgde de lommerdhouder, dat het nogal riskant is om dingen onder u te houden die u niet toebehooren. Ik ben op weg om dit pakje te rug te brengen naar degene aan wie het hoort, zei Lilian. Dat ben ik; ik treed namens den eigenaar op, viel Warden brutaal uit. Hij kwam een stap nader; Lilian keek hem recht in de oogen en «ij bleef stilstaan. Ik ben absoluut niet bang voor u, verklaarde Lilian op beslisten toon. Ze bleef hem strak in de gemeene oogen kijken. Je bent een erbarme lijk sujet. Zoo hen ik dat? Ja, in elk opzicht. Ze waren nu vlak hij de poort van een groot huiten, dat niet ver van den weg stond. Ik hoor voetstappen, ging Lilian voort met een gevoel van groote op luchting. Vindt u niet, dat u maar heter deed om heen te gaan? Er was geen twijfel aan, of er kwam iemand de oprijlaan af; ook Warden hoorde de naderende voetstappen. Hij deed plotseling een uitval naar de bon bondoos en greep die. Het touwtje hield het nog lang genoeg uit om Li lian gelegenheid te geven de doos mei beide handen stevig vast te pakken. Het karton was echter tegen deze druk niet bestand; de doos begaf het en de glinsterende inhoud viel op den stoffigen weg. Met een kreet van tri omf bukte de lommerdhouder zich om den vurigbegeerden buit op te rapen, maar Lilian wierp zich met zooveel kracht tegen hem aan, dat hij in zijn volle lengte op den grond tuimelde. Warden was weer spoedig op de heen gescharreld en kwam opnieuw naar haar toe, een stortvloed van ver- wenschingen uitbrakend. Een paar mi nuten was er een weinig elegante wor steling; Lilian trachtte hem te ver hinderen het kleinood op te rapen en hij spande al zijn krachten in om haar op zij te duwen. (Wordt vervolgd). Een grool aanlal prachthorloges werden reeds uit gereikt. Heeft U al een inzending gestuurd? Lux Toilet Zeep, schitterend wit, delicaat geurend, en de enige toiletzeep, die het euvel van een „ver moeide huid" voorkomt, biedt U nog een paar dagen een kans op een schitterende prijs. Al wat U te doen heeft is het volgende: Geef in hoogstens 30 woorden Uw opinie over Lux Toilet Zeep voor de verzorging van het ge laat. Frankeer Uw inzending als brief en vermeld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan: Lux Toilet Zeep prijsvraag, postbus no. 7, Rotterdam en voeg bij Uw inzending 3 buitenomslagen van Lux Toilet Zeep. U kan zo vaak inzenden als U wil, indien U maar bij elke inzending 3 buiten omslagen van Lux Toilet Zeep voegt. Op de uitslag is geen beroep mogelijk en "correspondentie over de prijsvraag kan niet worden gevoerd. Alle inzendingen worden ons eigendom en kunnen door ons naar goeddunken worden gebruikt. 1 TEGEN VERMOEIDE HUID

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 8