Gemeenteraad Eethen. DUSSEN. J RAAMSDONK. Sport-Varia Gemengd Nieuws. der Schans, Drongelen, met Polona J. Keiler, Lage Zwaluwe, met Van- tine; Adr. Leemans, Hank, met Wiin ma. 5 derde prijzen van f 5, Gebr. van der Schans, Drongelen, met Valine, Oltolina en Parita C. Bran derhorst; Eethen, met Rodona; C. Boender, Hank, met Tegana. In het geheel waren ingeschreven 18 en opgekomen 16 Juryleden waren M. van Baaien, AsperenP. Timmer mans, Waalwijk en G. van de Werf, Raamsdonksveer Over het algemeen werd zeer goed gereden. De uitslag van de Verrichtings- proef van N. S. Tg. paarden der Prov. Noord-Brabant is alsvolgt: Totaal aan prijzen f 275,—. 4 eerste prijzen van f 25, J. van den Heuvel, Genderen, met Vadonis C. Branderhorst, Eithen, met Udi. nia; W. Snoek, Nieuwendijk, met Wappollina; L. Punt, Klundert, met Verona. 2 tweede prijzen van f 20, J. Keiler, Lage Zwaluwe, met Vantma J. H. de Bont, Raamsdonk(dorp), met Uminda. 6 derde prijzen van f 15, A. A. Schoenmakers Raamsdonk(dorp), met Tomona; Th. de Bont, Raams- donk(dorp), met WontaG. C. de Bont, Raamsdonk(dorp), met Zani; J. J. Bonns-Stael, Raamsdonk(dorp), met Thirza; Jac. van Bilsen, Giu- neken, met Odiana; B. de Visser, Lage Zwaluwe. met Ledina. 6 vierde prijzen van f7,50. A.van Bilsen, Breda, met ZerraJ. van /"e tb c/csX,ti Gt-Zt-fc, /c&vrisyAs'y c£e. >te tyfy- -S* t-B-, Een gedeelte van de geboorte-acte van Prinses Irene Emma Elisabeth, met de handteekeningen van Z. K. H. Prins Bernhard, Dr. H. Colijn, Jhr. Mr. F. van Beelaerts van Blokland, de beidegetuigen, en Jhr. Mr. G. C. J. van Reenen, burgemeester van Baarn, als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Steenoven, Raamsdonksveer, met ZuaM. van der Beek, Genderen, met Sustoca; C. Branderhorst, Eethen, metBodona; Gebr. van der Schans, Drongelen, met Urita; J van Schauwen, Zevenbergschen Hoek, met Werie. In het geheel waren ingeschreven 42, opgekomen 34. Juryleden M. van Baaien, Aspe ren, O. de Kok, Nieuw Vennep, Majoor Strooters, Tilburg. KANTONGERECHT. Uitspraken. J. B., Vlijmen, loopen over ver boden grond fl,— boete. W. van R.. Sprang-Capelle, loopen over verboden grond 13,— boete. C. van de K,, Waalwijk, pluimvee onbeheerd laten loopen, f3,—boete A. L., Waalwijk, bal vooi tschop- pen, f2,— boete. H. H., Vlijmen,openbare dronken schap, 110,— boete. P. J.E., Waspik openbare dronken schap f 10,— boete. de Jong 5, 13, 14, 15, 17 en 26; St. van Peer 6, 12, 20, 39 en 49; Gebr. van Onzenoort 7, 8, 10 en 34; P. Pruijssers 9, 31 en 47; Ph. van Tilborgh 16, 30 en 38; Adr. Bakkeren 18 en 36; H. van Campen 19, 29 en 44; G. Treffers 21, 24, 28 en 41; Th. van Beek 22 en 48; Adr. Klootwijk 23 en 25; C. Rosenbrand 32 en 50; M. Mesch 35; P. Nieuwen kluizen 40: J. Meter 43 en J. Rosenbrand 52. Eerste overduif J. de Jong. Aange toonde duif: G. Treffers. Voor de a.s. Zondag te houden wed vlucht vanaf Quievrain (Fr.) worden de deelnemende duiven Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal, café \Ved. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, ingekorfd. Na het bekend worden van de heugelijke tijding van de geboorte eener Prinses werd van alle openbare gebou wen en zeer veel particuliere woningen de vlag met oranjewinpel uitgestoken, terwijl ieder zich met oranje tooide. Klokgelui verkondigde 't blijde nieuws. 's Avonds maakte het muziekgezel schap „Kunst na Arbeid" alhier vanaf het repetitielokaal een muzikale wande ling naar het gemeentehuis, waar zich honderden gemeentenaren hadden ver zameld. Vanaf het bordes hield de bur gemeester tot de dichtopeengepakte menigte een toespraak, welke besloten werd met het spelen van het Wilhel mus, dat door allen uit volle borst werd meegezongen. Op den Nationalen feestdag werd te Vrijhoeve-Capelle een concert gege ven door het muziekgezelschap Sirena in samenwerking met de Chr. gemeng de zangvereeniging „Excelsior" uit Sprang. Het muziekgezelschap,, Kunst na Arbeid" bracht met een muzikale wandeling feestvreugde en feeststem ming op Willem van Gentsvaart en Nieuwevaart. In de Ned. Herv. Kerk alhier werd 's avonds een dankstond gehouden, waarin voorging Ds. T. H. Oostenbrug. -Tot leerkracht aan de begin Sep tember in de Nieuwstraat te openen Bijzondere Kleuterschool is benoemd Mej. E. Oerlemans Ld. en tot helpster Mej. Adr. van Pelt Bd. -'Ten behoeve van den bouw van een nieuwe consistorie met vereni gingsgebouw bij de Ned. Herv. Kerk en voor het aanbrengen van Centrale verwarming in het kerkgebouw, werd door het kerkbestuur in de gemeente een inzameling gehouden, welke, naar we vernemen, ruim 1100 heeft opge bracht. Bij de Kerksteeg had j.l. Zater dagmorgen in de vroegte een botsing plaats tusschen een tweetal auto's, wel ke behoudens materieele schade aan de wagens zonder ernstige gevolgen af liep. De bestuurders en inzittenden kwamen met den schrik vrij. Op Zaterdag 19 Aug. a.s. zal te dezer plaatse op een weiland in de Nieuwstraat onder leiding van Ds. T. H. Oostenbrug een Zendingsdag wor den georganiseerd ten bate van den Geref. Zendingsbond. Behalve door Ds. Oostenbrug zal nog door een vijftal sprekers het woord worden gevoerd. Bij ongunstig weer zal deze samen komst in de Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk worden gehouden. In een ten gemeentehuize alhier gehouden vergadering der leden van bet comité dat zich vorig jaar belast had met de kinderspelen e. d. op den Nationalen Feestdag, werd be sloten de resteerende gelden te storten in de kas van't eerst onlangs opgerichte comité tot stichting eener Oranjevereeniging. Verschillende dezer leden hebben zitting in vermeld comité. Daar het voorloopige Oranje- Comité reeds besloten had op 26 Augustus a.s. feestelijkheden te or- ganiseeren, is het alhier bij het be kend worden der heugelijke tijding zeer rustig verloopen. Des avonds werd door de fanfare Wilhelmina een muzikale wandeling gemaakt, terwijl 's Maandags in ver schillende café's dansmuziek werd gegeven. HANK. Plechtige Eerste H. Mis te Hank. Zondag viel de parochie Hank ofwel Mariapolder de eer te beurt, een harer zonen te zien opstijgen tot het Altaar des Heeren. Ditmaal was het Pater A van Dortmont van de Abdij van Berne-Heeswijk, die het groote voorrecht genoot voor de eerste maal op plechtige wijze de H. Mis op te dragen. Nadat de neomist door bruidjes en verschillende vereenigingen was ingehaald ving om 10 uur het H. MisOfFer aan waarbij dejonge priester als volgt werd geassisteerd: Diaken Kapelaan de Bodt uit Delft, een neef van den neomist, Subdiaken Pater Heijmans van Kadier en Keer, beiden zonen der parochie, Presbyter assis tent Pater vanSinnen,Ceremoniarius theologant A.de Bodt uit Rotterdam terwijl een tweetal studenten op traden als akkoliet. De feestpredicatie werd gehouden door Pastoor Dameu, die in treffende woorden den jubilaris en zijn ouders toesprak. Na de H. Mis had een druk be zochte receptie plaats, waarvan ook door vele notabelen uit Dussen ge bruik werd gemaakt. Door de Kerkelijke fanfare werd aan de Pastorie een aubadegebracht. Te half drie ving het Plechtig Lof aan, opgedragen door den jubilaris met assistentie van Pastoor Damen en Pater Hapen. Door't Parochiaal Zangkoor werd op verdienstelijke wijze een feestcantate uitgevoerd. Na het Lof formeerde zich op het Kerklein 'n groote stoet van bruidjes en verschillende vereenigingen die den jubilaris, die tusschen zijn beide overgelukkige ouders voortschreed, naar zijn ouderlijke woning bege leidde. Hier gaf de neomist de aan wezigen zijn Priesterlijken zegen. Het verbouwen en moderni- seeren van café v. d. Pluijm is bij onderhandsche aanbesteding opge dragen aan de aannemers v. Mierlo Dussen, timmerwerk en Oomens, Raamsdonk metselwerk. RAAMSDONKSVEER. Raamsdonksveer heeft weer eens getoond te kunnen feesten. De blijde gebeurtenis in het Koninklijk Hnis is alhier op echt Raamsdöuksche wijze gevierd, zooals we dat alhier gewoon zijn. Reeds 's morgens om zes uur werden we wakker geschrikt door onze Kon. Erk Harmonie «de Een dracht», die de langslapers wel uit de veeren wist te krijgen. Om lü uur had een optocht plaats die werd opgeluisterd door de Kon. Erk. Harmonie «de Eendracht» heel het Veer werd doorgetrokken geen enkele straat werd overgeslagen. Om twee uur werd eensoncours- hippiquegehouden met medewerking van de Rijvereeniging «Juliana» uit Raamsdonk(dorp). Dit concours had plaats op het Sportterrein aan de Keizersdijk. De belangs elling was buitengewoon groot er waren ruim 1500 belangstellenden. De uitslag was alsvolgt: No. I Concours Landbouwtuig- paarden (Eenspannen): le prijs J. J. Boons, 2 G C. de Bont, 3 J. H. de Bont, 4 H.Kamp, 5 Th.de Bont, No. 2 Ringrijden voor dames de dames N. Lankhuijzen, Jet de Wit, Jo de Bont Gdr., A. de Bont Gdr., T. Knaap, J. Timmermai s, Mevr. Wieringa, B. Redert, A. Konings, A. J. Lankhuizen, Rika de Wit, Siska van der Pluijm. No. 3 Carouselnummer door de .Rijvereeniging «Juliana», te Raams- donk(dorp). Het eind ervan opstellen in een W, waarna het Wilhelmus werd gespeeld. No.4 Worsthappen: lH.de Bont Thzn, 2 Chris de Bont Jzn., 3 H.de Wit 4 G. Houcoop. No.5 Snelheidswedstrijden H.de Wit, J. de Bont, Chris de Bont, A, van der Pluijm. No. 6 Hemd- en Hooghoedenrit 1 Chris de Bont, van Woerden, A. van der Pluijm, G. Honcoop. Tot slot nog stoelenrit ter opluis tering. Om 8 uur gaf de Harmonie «St. Cecilia», uit Princenhage nog een schitterend concert op de kiosk op op het Heereplein, waarna om 11 uur tot slot nog een prachtig vuurwerk werd afgestoken. De heer J. Schalkoort, mare chaussee van de brigade Raams donksveer, is voor eenigen tijd gedetacheerd bij de brigade der Kon. Marechaussee te Boxtel. Onder leiding van den burge meester, Mr. Th. Heere, is Maandag avond op 't gemeentehuis vergaderd teneinde te komen tot een luchtbe schermingsdienst voor Raamsdonks veer en Raamsdonk(dorp). Dit onder werp zal op de eerstkomende ver gadering van vrijwel alle vereenigin gen 'n puntvan bespreking uitmaken. De opbrengst van de bloempjes verkoop ten bate van de T.B.C. be strijding heeft in deze gemeente opgebracht f.28,70. Aan het postkantoor te Raams donksveer en het daaronder be- hoorende ambstgebied is gedurende de maand Juli jl. op de Rijkspost spaarbank ingelegd f68004,31 en Terugbetaald f 47326,10. Verrichtingsproef. De uitslag van de gehouden Ver richtingsproef M. C. Merriën in de Provincie Noord-Brabant, waarvoor door de Ned. Ver. het Legerpaard f 120,— aan prijzen is beschikbaar gesteld, is alsvolgt 3 eerste prijzen van f 15, C. Bran derhorst, Eethen, met Udinia A. Z. Snoek, Almkerk, met Vinia J. C. van Rooij, Tilburg, met Pingli. 5 tweede prijzen van f 10, A. A. Schoenmakers, Raamsdonk(dorp), met Tomona; J. J. Staal, Geertrui- denberg, met VasalienGebr. van NIEUWE RAADSLEDEN TOE GELATEN. GEMEENTERE KENING. Dinsdagavond kwam de raad der gemeente Eethen voor de eerste maal in het nieuwe raadhuis in vergadering bijeen. De Voorzitter, de Edelachtb. heer burgemeester D. A. v. d. Schans open de de vergadering met gebed en gaf daarna uiting van zijn vreugde en dankbaarheid over de geboorte van ons prinsesje en hoopte dat het prin sesje mag opgroeien tot heil van het volk. Tevens deelde hij mede, dat Za terdag namens het gemeentebestuur een telegram van gelukwensch ge zonden was voor het prinselijk echt paar. Onder de ingekomen stukken was een proces-verhaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, dat voor kennisgeving werd aangenomen. Op een verzoek van den heer M. Groenveld uit Heesbeen, waarin ver zocht wordt om vergoeding van de reiskosten voor zijn kinderen die de school te Genderen bezoeken, stellen B. en W. voor 50 cent per kind en per week le vergoeden. Z.h.st. werd dit aangenomen. Een verzoek van de Oranje-vereeni- ging °te Genderen om subsidie, voor de op 31 Augustus te organiseeren feestelijkheden werd afgewezen, aan gezien de gemeente reeds gelden be schikbaar stelt voor de kindertracta- tie. Wanneer er feestelijkheden worden georganiseerd wordt per kind 25 cent uitgetrokken en anders 15 cent. Bo vendien zou het erg moeilijk zijn om de militairen aan dit feest te laten meedoen, omdat deze over de ver schillende dorpen verspreid liggen. Bovendien heeft de voorzitter on aangename ondervindingen opgedaan toen de militairen onlangs werden ge- tracteerd op bier. Hij betwijfelt of dit wel allemaal in hun keel is terecht gekomen. De heer G. v. Beek zegt, dat volgens de secretaris van dé Oranje-vereeni- ging wel alle militairen een fleschje hier hebben gehad. Hierna stelt de voorzitter voor om aan de beide muziekgezelschappen 25.beschikbaar te stellen als gra tificatie voor de mooie geste, dat zij de opening van het raadhuis met hun muziek hebben opgeluisterd. Verschillende malen is er al af wijzend beschikt op een verzoek van de beide vereenigingen om subsidie, maar nu willen B. en W. voor deze extra gelegenheid eens een douceurtje verschaffen. Z.h.st. wordt aldus besloten. Een geitenfokvereeniging Naar de voorzitter mededeelde is in den gepasseerden winter de idee geop perd om te komen tot een gietenfok- vereeniging. Door bijzondere omstan digheden is er toen echter niets van gekomen. Hij ziet voor den arbeiders stand echter veel nut in een dergelijke vereeniging en daarom stelde hij voor dat de gemeente twee goede bokken zou aanschaffen, die dan later aan de vereeniging kunnen worden overge dragen. De voorzitter wilde hiervoor 15.uittrekken. Z.h.st. gaat de raad hiermee ac- coord. Op een desbetreffend verzoek van de onderwijzeres aan de openbare lagere school te Babiloniënbroek werd aan haar per ingang van 18 Septem ber eervol ontslag verleend, wegens hel bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd. Een wijziging van de politie-veror- dening ging onder den hamer door. Dit staat in verband met het Rijks verkeersreglement, volgens het welk de maximumsnelheid in de bebouwde kommen 45 K.M. bedraagt. De bestaan de verordeningen hieromtrent moeten dus verdwijnen. In dit verband vra gen B. en W. gelden voor het plaat sen van waarschuwingsborden. De heer G. van Beek betreurt het, dat de gemeente met de waarschu wingsborden nu plotseling voor hooge uitgaven komt te staan. Spreker heeft destijds verschillende malen gevraagd om waarschuwingsborden, maar ten gevolge van de hooge kosten is dit toen van de hand gewezen. Wanneer men toen zijn verzoek had ingewilligd zouden nu de onkosten niet zoo groot zijn. De voorzitter is echter van meening, dat wanneer het gemeentebestuur des- iijds op dit verzoek was ingegaan, de waarschuwingsborden nu voor oud roest verkocht konden worden, aan gezien de snelheid immers veranderd is. Hij vraagt over een en ander maar aan B. en W. over te laten. Misschien is het plaatsen van waarschuwings horden niet eens noodig. Aldus wordt besloten. De commissie bestaande uit de hee ren G. v. Beek, Vos en v. d. Stelt on derzoekt vervolgens de geloofsbrieven en adviseert de nieuwe leden toe te laten. Z.h.st. gaat de raad hiermee ac- coord. De gemeenterekening die hierna wordt aangeboden sluit met een ba tig slot van 277.84 in den gewonen dienst; inkomsten ƒ97206.71 en uit gaven 96928.87en kapitaaldienst inkomsten 84658.07; uitgaven 84539.52. Batig slot 123.55. De heeren Vos en v. d. Schans wor den door den voorzitter benoemd in de commissie tot onderzoek der reke ningen. Vervolgens ging de raad in geheime zitting over en werd thee geserveerd. Naar wij vernemen werd met de ge- heele Nederlandsche Tour de France- ploeg een contract afgesloten voor de op KJ September a.s. op de Waranda in Oos- lerhout te hóuden wedstrijden achter Derny-motoren. üe derde damesathletiekwedstrijd tus schen Duitscliland en Nederland werd door het Duitsche team met belangrijk verschil gewonnen. Met 6230 punten bleven de gastvrouwen in de meerder heid. Onze beide landgenooten Piet v. Nek en Demmenie, hebben Zondag, den twee den dag van de ronde van Zwitserland, den strijd moeten staken. Zij zijn de dupe geworden van een proefneming met een nieuw versnellingsapparaat voor de fa briek, waar beiden voor reden. Max Schmeling, Europeesch kam pioen in het zwaargewicht, zal op 1 October in het Stadion te Dortmund zijn titel verdedigen tegen Walter Neusel. VROUW VERMOORD TE HETEREN. Te Driel, gemeente Heteren, is een moord gepleegd door den ongeveer veertigjarigen ongehuwden land-arbei der H. van W. De dader had eenigen tijd omgang gehad met de ongeveer 35-jarige G. V., echtgenoote van zekeren J. D., van beroep orgeldraaier. Met deze vrouw en drie harer kinderen heeft hij zich zes weken te Rotterdam opgehouden en hij had daar zelfs werk gevonden. De vrouw is echter tenslotte weer naar haar oude woonplaats terugge keerd, wat Van W. haar zeer kwalijk schijnt genomen te hebben, al was hij met haar teruggereisd. De dader heeft eerst een poosje in een café vertoefd, waarop hij zich naar de woning van de vrouw, die al leen thuis was, heeft begeven. Na eenige woorden gewisseld te hebben, trok hij plotseling een revolver en schoot de vrouw neer. Daarop meldde hij zich hij de gemeentepolitie aan. Het slachtoffer is ongeveer een uur na den aanslag overleden, nadat zij van de sacramenten was voorzien. Dc geboorte-aangifte van onze jonge Prinses ten Paleize Soestdijk. De aan komst aan het Paleis van Dr. H. Colijn en Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blok land, die als getuigen optraden. .I

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3