Plaatselijke Berichten. Tweede Blad Woensdag 9 Augustus 1939 No. 62 De Echo van het Zuiden DRUNEN. Thr. Mr. A. VAN SASSE VAN YSSELT. f In de korte levensbeschrijving welke ~^vij""op de vóórpagina van dit nummer bij de foto van wijlen Jhr. Mr. A. van Sasse van Ysselt plaatsten, vindt men o.m. vermeld dat hij op 20 April 1852 te Waalwijk werd geboren. Wijlen zijn vader was kantonrechter (destijds genaamd Vrederechter) te Waalwijk. Steeds heeft de thans ontslapene metterdaad getoond zeer aan zijn ge boorteplaats gehecht te zijn. Op elk ge bied heeft hij steeds de belangen van onze plaats en van ons gewest op emi- - nente wijze behartigd en hij was vaak een uitnemend pleitbezorger bij de hoogste regeeringsinstanties. Ook ons blad mocht herhaaldelijk blijken van zijn genegenheid en mede- leven ondervinden. Zoo verscheen 0.3. .^en bijdrage van zijn hand in het extra nummer ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van ons blad in 1928. waar in hij o.m. als volgt schreef: „Gaarne wil ik mijne hartelijke ge- lukwenschen aanbieden met het gou den jubileum van „De Echo van het Zuiden" en tevens de groote verdien sten erkennen, die zij een halve eeuw lang voor de Langstraat heeft gehad. In al dien tijd was zij toch voor de bevolking van die streek eene goede en trouwe voorlichtster en daardoor heeft zij ongetwijfeld in groote mate bijgedragen tot haren bloei en groei want 't is juist in de laatste vijftig ja ren geweest, dat de Langstraat is ge komen tot de ontwikkeling, waarin zij zich thans mag verheugen, al zie ik geenszins voorbij, dat hare bevolking ook in dien tijd reden tot groote be zorgdheid heeft gehad en buitenland- sche concurrentie nog steeds dreigt aan hare welvaart afbreuk te doen. Met genogeen mocht ik steeds con- stateerèn, dat de Langstraat vooruit ging, omdat ik daarin altijd groote be- langstelling had, wijl ik te Waalwijk ben geboren en aldaar, waar wijlen mijn vader het ambt van Kantonrech ter bekleedde, de drie eerste jaren van mijn leven doorbracht. Blijft de Redactie dezer courant, zoo- als ik ten volle vertrouw, voortgaan met de bevolking van de Langstraat door raad en daad in de goede richting bij te staan en voor te lichten, dan twijfel ik er niet aan, dat die courant ook haar eeuwfeest zal beleven, zoowel tot heil van hare Redactie en Uitgeefster, als van de bevolking der streek, waarvoor zij vijftig jaren geleden werd opgericht. Dit zij haar allen in elk geval van harte toege- wenscht door den Oud-Waal wij ker (w.g.) A. v. SASSE-v. YSSELT. Geslaagd. Te Breda slaagde voor het hoofd akte Mej G. J. A. G. Wage makers, alhier. NATIONALE FEESTDAG. Gelijk was aangekondigd door het centraal-Oranje-comité, zouden er bij de geboorte van een prinses geen fees telijkheden worden georganiseerd. Wij ^hebben dit bejammerd, omdat de sfeer om te feesten er was, zulks elders wel gebeurde, en eenige festiviteiten den dag meer tot een nationalen feestdag zouden hebben bestempeld. De kerkelijke viering had plaats door een solemneele H. Mis, officieel bijge woond door den burgemeester-en eeni ge raadsleden; ook aan de bijwoning dezer plechtixj^rèid kon men zien dat -overal oe>cvoon gewerkt werd. Daarna had de gebruikelijke aubade plaats van ongeveer 700 kinderen op Ihet Raadhuisplein onder leiding van den heer M. v. d. Heijden, met accom pagnement van de heeren Fr. Verstra ten en J. Mol. De beide plaatselijke harmonieën t.ii»ddefiU££tfi.3c''Si,«ntY\ci?xv,'7fïf!'5Chte om op eigen initiatief des 'oerouds tenminste eenige stemming in onze gemeente te brengen. ,,St. Crispijn" gaf n.l. een concert op de kiosk op het Raadhuis plein, dat prima van stapel liep en veel belangstelling trok, terwijl „St. Jan" een muzikale wandeling maakte door 'voormalig Baardwijk. In enkele café's werd dansmuziek gegeven, waarvan gretig gebruik werd gemaakt, doch de ware feeststemming kan dit o.i. niet brengen. De eenigen die van dezen nationalen feestdag nog iets wisten te maken wa- ren de kinderen die in de verschillende buurten zelf optochten formeerden en feestelijk uitgedost, met allerhande ver sierde voertuigen, gewapend met een lampion, zingend langs de straten trok ken. Van eenige zijden ontvingen wij In gezonden Stukken over bovenstaand onderwerp en waar ze hetzelfde thema behandelen, kunnen wij dit hier tot ui ting brengen, n.l. ontevredenheid over de totaal-afwezige feestviering ter ge legenheid der geboorte van prinses Ire ne. Met inzenders betreuren wij dit, omdat o.i. bij een nationalen feestdag ook een nationaal feest hoort, omdat Waalwijk op dit gebied een naam heeft op te houden en z'n goede naam als attractie-plaats niet mag verliezen. Wij spreken nogmaals de hoop uit dat men in de toekomst met het boven staande rekening moge houden! aanbesteding verbouwing BELASTINGKANTOOR. Gisteren werd ten gemeentehuize de aanbesteding gehouden voor de ver bouwing van het belastingkantoor in de Mr. van Coothstraat alhier met den volgenden uitslag: G. v. d. Zanden, Waalwijk 4890 P. A. Kramer, Genderen 4850 A. P. Kramer, Heusden 4745 Th. en H. de Graauw, Waspik 4688 W. den Teuling, Kaatsheuvel 4600 L. Fitters, Waspik 457S W. v. d Hammen, Waalwijk 4540 Smits en Kramer, Heusden 4500 J. Mahieu. Waalwijk 4500 F. Couwenberg, Waalwijk 4450 L. Kooien. Waalwijk 4400 M. Kramer, Genderen 4400 G. v. Heesch, Waalwijk 4395 Wed A. Aarts en Zn., Waalwijk 4390 M. Kleingeld, Waalwijk 4365 C. Vos. Meeuwen 4310 H. M. Kramer, Waalwijk 4300 H. Maas, Waalwijk 4275 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 4125 C. Timmermans, Sprang 398/ A. van Dongen, Dussen 3840 W. Eijkhout, Dussen 3825 NEDERL. R.K. GRAFISCHE BOND Morgenavond om 8 uur houdt de Nederl. R. K. Grafischen Bond afd. Waalwijk in de bovenzaal van het Rondsgebouw om 8 uur een algemeens vergadering. Agenda: 1 Opening, 2 Notulen, 3 Mededeelingen, 4 Ingekomen stukken. 5 Rondvraag, 6 Sluiting. K. J. M. V.-STERRIT. Zondag werd de sterrit gehouden van de K.J.M.V. Het aantal deelne mers en deelneemsters bedroeg 130. Volgens het reglement zouden de hee ren een afstand van 80 K.M. afleggen, terwijl de dames de 60 moesten halen. Nadat de lange stoet zich echter in be weging had gezet, stelden de dames voor om ook de laatste 20 K.M. mee' te rijden en aangezien de organisatie hiertegen geen bezwaar had, geschied de zulks. Rond het middaguur werd hij Hotel Verwiel het startsignaal gegeven door de Voortrekkers, die gedurende den geheelen tocht de echte sportieve stemming er in wisten te houden en de 130 fietsers kozen de richting Dru ilen, om van daar uit via Nieuwkuik en Cromvoirt naar den IJzeren Man te gaan. Vervolgens ging het over Quatre Bras naar Udenhout, Loonopzand ei zoo terug naar Waalwijk. Wie met dez route eenigszins he kend is zal* moeten toegeven, dat de K.J.M.V. uit de vele wegen die naar Rome leiden een goede keuze heeft gedaan, want zeer talrijk zijn de schit terende plekjes langs deze wegen en men genoot dan ook volop van hel prachtige natuurschoon, waaraan onze streek zoo rijk is. Om 10 over 3 arriveerde men weer in Hotel Verwiel, waar men een half uurtje uitrustte. Dan werd met de laatste 20 K.M. aangevangen en via Loon op Zand, Dongensche Vaart en Kaatsheuvel be reikte men andermaal de eindstreep: Hotel Verwiel. Niemand was uitgevallen, alles was voorspoedig gegaan en ondanks de donkere lucht bleef 't weer vrij goed. Even opgewekt als de deelnemers ver trokken, arriveerden ze kwart voor zes weer in Waalwijk. Zooals wij reeds hebben bericht na men hieraan personen deel uit Bever wijk, Wassenaar,' Den Haag, Eindho ven, Tilburg, Valkenburg, Dongen, Kaatsheuvel enz., hoewel het leeuwen aandeel natuurlijk voor de Waalwij- kers was. In Hotel Verwiel, had de prijsuitrei king plaats, die geschiedde onder een opwekkend woord van den heer W. A. de Graaff, voorzitter van de K.J.M.V. Nadat alle deelnemers(sters) zich in de zaal verzameld hadden sprak deze allen toe, dankte hen voor de op komst en den echten sportieven geest die allen hadden getoond. Spreker wees er op, dat gezien de stemming en 't enthousiasme die er thans is, dit voor de K.J.M.V. vede zal zijn het vol gende jaar wedeiom een dergelijke rondrit te organiseeren maar dan nog veel grootscher. Spreker dankt vereer de leden van de rondrit-commissie, de schenkers van de prijzen, de E.H.BO.'ers die be langeloos heel den tocht hebben me degemaakt, den heer Inspecteur van Politie Hoeben, die heel len tocht heeft geleid, waardoor alles keurig is verloopen. Namens de commissie wordt dhr. Hoeben een kleine herin nering aan dezen tocht aangel/jden. 1 Ook dhr. van Mil wordt bedankt voor zijn spontane medewerking, want hij stelde voor dezen dag heel z'n zaak beschikbaar, terwijl hij tevens zorgde voor de muziek tijdens het bal. Hierna worden door spreker de prijzen bekend gemaakt: Beker voor de W.K.K.-club Waal wijk als zijnde de grootste groep hee ren. Beker voor de vereeniging Orova als zijnde de grootste groep dames. Medaille voor de Voortrekkers en Verkenners als zijnde de best geüni formeerde groep heeren. Medaille voor Orova als zijnde de best geüniformeerde groep dames. Medaille aan mejuffrouw Corry Dalmayer als jongste deelneemster 14 jaar. Medaille aan dhr. A. Duquesnooy als oudste deelnemende heer, 63 jaar. Medaille aan mejuffrouw Emmy Rozenmeyer als zijnde de verstkomen- de dame (Beverwijk). Portefeuille aan een dienstplich tige militair (oud K.J.M.V.-lid) uit Eindhoven. De prijzen werden 's avonds tijdens 't bal uitgereikt, terwijl direct aan mej. Dalmeycr, dhr. Duquesnooy en den dienstplichtige militair de prijzen uit gereikt werden. Het daverend applaus der deelnemers, getuigde van hun sportieven geest. Dan vraagt dhr. Duquesnooy het woord. Hij als oudste lid, dankt na mens allen de K.J.M.V. voor dezen tocht en hij spreekt den wensch uit, dat de K.J.M.V. het volgende jaar we derom zoo'n schitterende tocht zal or ganiseeren. Hierna worden den deelnemers in signes uitgereikt. Het bal was zeer gezellig en druk bezocht. Jammer dat er voor een en ander niet wat meer reclame was ge maakt, hetgeen ongetwijfeld den toe loop van buiten zou hebben bevor derd. Ook valt het te betreuren, dat er door muzikale opluistering een concert of een eere-rondje door Waal wijk niet wat meer openbaar cachet aan het geheel is gegeven. Deze ster- rit had een feestelijker karakter moe ten dragen. Dit zou ongetwijfeld een stimulans zijn geweest voor een even- tueelcn volgenden rit en voor het vreemdelingenverkeer. rondgediend. Tot slot dankte de jubilaris. Deze dankte voor de mooie woor den die tot hem gesproken waren, maar merkte hierbij op dat hij het steeds als zijn plicht heeft beschouwd om zijn uiterste best te doen. Naast de directie en het personeel van de fabriek dankt hij in de eerste plaats God, die hem de kracht en de ge. zondheid heeft gegeven, opdat hij dit zilveren jubileum mag her denken. Daarna prijst hij de uitmuntende verstandhouding,die er op de fabriek tusschen de directie en 't personeel heerscht. Toen de Fa. Gompen zich een 25 jaren geleden ging vestigen ging er in Waalwijk een stille vreugde op, want toen was het reeds bekend, dat het hier voor de arbeiders aan genaam werken zou zijn. In dit verband wijst spr. nog op het soepele reglement en op de mooie geste van de directie om wanneer- de ooievaar hij een van de werk lieden op bezoek komt aan den gelukkigen vader een douceurtje Ie verschaffen. Dit wijst niet alleen op een aangename samenwerking en een medeleven met de gezinnen van de arbeiders, maar ook op'n groote naastenliefde. Hiervoor dankt hij den heer Gompen hartelijk. Hij hoopt, dat het hem nog vele jaren gegeven zal zijn om zijn beste krach ten aan de fabriek te kunnen wijden. Hij dankt ook zijne medear beiders voor de vele blijken van mede'even en voor de vele offertjes die zij hebben gebracht voor het mooie cadeau. Met de beste wenschen uit te spreken voor superieuren, collega's en arbeiders eindigt de jubilaris dan zijn dankwoord. Een zilveren jubilaris gehuldigd. De heer A.LeijtensJolie 25 jaar bij De Amstel." Dinsdag herdacht de heer A. Leijtens Jolie den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Chroomlederfabriek „De Amstel''. Ter herdenking van dil feil, werd den jubilaris ten kantore der fabriek door den heer L. S. Gompen ge huldigd. N Deze zeide, dat hij dit jubileum gewichtig genoeg had gevonden om er van uit Amsterdam voorover te komen, want hij achtte het een voorrecht om den zilveren jubilaris te mogen toespreken. Het is een voorrecht aldus spr., om menschen in dienst te hebben, die gedurende 25 jaren hun beste krachten aan de fabriek hebben gewijd. Dit is zeker wel het geval met Leijtens. Hij hoopt dat ook de jubilaris het een voor recht zal beschouwen, dat hij nu gedurende 25 jaren in de fabriek is werkzaam geweest. Een bedrijf als dit staat steedsvoor moeilijkheden en daarom zegt spr. moetenwij menschen hebben waarop wij kunnen bouwen. Gelukkig hebben wij steeds op U kunnen rekenen. Spr. feliciteert den jubilaris harte lijk met zijn zilveren jubileum ook namens zijn broer, den heer S. E. Gompen en biedt een cadeau onder couvert aan. Hierna voerde de heer P. van Brunschot het woord, die woorden van felicitatie sprak namens het personeel. Spreker zeide, dat hij zijn gevoelens niet onder woorden kon brengen. Het beste waarmede men nog blijk van zijn intens mede leven geeft is een warme handdruk waarin welgemeendegelukwenschen zijn vervat. Namens het personeel biedt spreker den jubilaris 'n prach tig dressoir aan. Verder sprak Ir. van Nouhuys. bedrijfsleider, namens het hoogere personeel nog eenige passende woorden, waarna de eerewijn werd Restauratie Herv. Kerk. Menigeen zal zich afvragen hoe het komt, dat de klok van de Herv. Kerk niet meer luidt. De reden is dat de trap van den toren zoo bouwvallig is, dat het levensgevaarlijk is daarover te gaan. De steenen trap moet dan ook als verloren worden beschouwd en zal vervangen moeten worden waar schijnlijk door een houten trap. Het is te hopen dat de restauratie spoedig kan doorgaan. Alles zou in orde zijn als de Provincie de bij drage niet had verminderd van 20% op 15°/o. Een bedrag van ongeveir f4000.— is nog niet gevonden. Wie helpt? Handboogsport „Eendracht maakt Macht Zondag j.l. had wederom een vriendschappelijke schietwedstrijd plaats op de banen van «Eendracht maakt Macht« tegen de handboog schutterij «Gloria Sorano« uit Don gen. De bezoekers wisten in de eerste helft van dezen feilen strijd een voorsprong te behalen van circa 25 punten. Doch dit ontmoedigde de jongens van de Eendracht niet. De tweede helft van den wedstrijd gaf een meer gelijk opgaanden strijd te zien. De Eendracht wist op het einde nog 5 punten op haar achter stand in te loopen, zoodat Gloria Sorana dezen spannenden wedstrijd wist te winnen met 744 punten tegen de Eendracht 724 punten. Na den wedstrijd bleven beide ver- eenigingen nog geruimen tijd bijeen, waarbij het niet ontbrak aan zang en voordrachten Toen dan ook het uur van scheiden gekomen was gingen allen hoogst voldaan huis waarts en kon Eendracht maakt Macht op een goed geslaagden en onvergetelijken wedstrijd terugzien. „Kunst en Kracht". Gisterenavond hield de R. K. Gymnastiekvereniging «Kunst en Kracht» alhier een druk bezochte ledenvergadering in het Patronaats gebouw. De nieuwe patronaats-directeur, de WelEerw. heer kap. Mutsaerts, die voor het eerst een algemeene vergadering van »K. en Kr.» bij woonde werd met een hartelijk welkomswoord van de voorzitter als zoodanig geinstalleerd. Z Eerw. heeft zich reeds doen kennen als een groot ijveraar voor de Kath. Jeugdbeweging met veel symphatie voor de gymnastieksport. Als voornaamsteagendapunt werd de ophanden zijnde Athletiek wedstrijd besproken en nader ge regeld. De wedstrijd zal gehouden worden op het terrein der voetbal- vereeniging »Juliana»op Zondag 3 September a.s. Van verschillende zijden werden reeds prijzen hiervoor toegezegd. Be-loten werd voorts op verzoek van de vereeniging «Oranje Boven» op Zaterdag 2 September mede te werken aan de Koninginnefeesten te v.m. Baardwijk meteen turnmarsch door de straat en een gymnastiek- demonstratie op het pleintje vóór de rauHeknis. A.s. Vrijdagavond zullen alle leden en aspiranten van »Kunst en Kracht» in het Patronaatsgebouw bijeen komen en afscheid nemen van hun oud-directeur kapelaan Allard, thans rector te Asten. „De Buitenpolder van Besoijen". Donderdag a.s om 2 uur houdt «De Buitenpolder van Besoijen« een algemeene vergadering van stemgerechtigde ingelanden in café J. v. d, Meijs. Op de agenda staat naast de samenvoeging der waterschappen de benoeming van een secretaris en penningmeester, voor welke functies worden vooigedragen B, v. d. Hoeven, D. de Bie en J. Buddingh. Botsing met,,gekleurden"afloop. Wauneei men zich niet het een of ander transportmiddel op de straat begeett is uitkijken de boou- schap. Ais men een hoek omdraait is hel een nog gebiedender eisch en als dan toevallig van den anderen kant een schilder komt aangereden kan men nooit te voorzichtig zijn. Dat ondervond een zekere C. uit Besoijen, toen hij per rijwiel van de Sl Antoniusstraal de lsteZeine in wilde rijden. Vanuit de 1ste Zeine kwam n.l. schilder B. uit de St. Antoniusstraat met zijn knecht, beiden enkele groote bussen gele veif torsend. Doordat G. niet rechis hield kwam hij in botsing met B. Belden tuimelden op den grond en een groote pot gele glausverl stortte zich over hel tweetal uit, dat, nadat het van den schrik was bekomen weer overeind krabbelde. Beiden waren overdekt met een dikke laag gele verf. Een sliopie voor dec schilder, maar een goede, kleverige les voor den ouvoorzichligen weggebruiker. KINDJE DRONK BENZINE. J.l. Maandag wist het lj^-jarig dochtertje van den heer J. v. I. een fleschje benzine te bemachtigen. Even later vond men het kleintje, dat van de benzine gedronken had, bewusteloos. De ijlings gewaarschuwde Dr. Kol- ster verleende nog geneeskundige hulp, doch moest na eenigen tijd helaas den dood constateeren. Prijsvraag voor auteurs. De Uitgevers-Mij. Van Holkema en Warendorf N.V schrijft ter ge legenheid van het eeuwfeest der Gauiera-Obscura een prijsvraag uit, waaraan in deze eeuw geboren studeerenden en afgestudeerden kunnen deelnemen. Gevraagd wordt een roman of een bundel schetsen van nationaal ka rakter over de hedendaagscheNeder- landsche samenleving. Deze mag niet langer dan lOd.OOÜ en niet korter dan ÏO.UUÜ woorden zijn. De eerste prijs is f 1ÜÜÜ. terwijl van Holkema en Warendorf N.V. voor lÜ°/0 van den verkoopprijs het boek kunnen uitgeven. De 2de prijs is 1600.— en de 3de pr. f400.— Inzending moet voor 31 Maart geschieden. De jury bestaat uitIna Boudier- Bakker, J. W. F. Wernmens Buring, M. Nijhoff, Prof. Dr. A. A. Verdenius en Prof. Dr. Jan de Vries. Oranjefeest. Hoewel de blijde gebeurtenis het Oranje Comité ook in Drunen een beetje verrast hpeft is er toch een fijn feest op touw gezet, waarvan jong en oud, die er belang in stel den ook hebben genoten. Na de gewone formaliteiten ten gemeente huize werd in den loop van den middag een kinderoptocht gefor meerd. De belangstelling van de zijde van de jeugd was hiervoor zeer groot. Het was een fleurige stoet, die onder leiding van het onderwijzend personeel door het dorp trok. Bij het raadhuis werd halt gehouden. Daar werd aan het gemeentebestuur een aubade gebracht, waarna de kinderen door burgemeester Mr. R. Th. v. d. Heijden werden toegespro ken. Er volgde toen nog een goede tractatie, waarna de jeugd in feest stemming huiswaarts trok. In de avonduren werd de blijde gebeurtenis door de ouderen in grooten luister gevierd. In enkele café's was gelegenheid tot dansen en dansliefhebbers hebben daar hun hart kunnen ophalen. Het was een echte vroolijke boel, waar geen wanklank werd gehoord. Door de Kon. Harmonie de Vol harding werd een wandeling door het dorp gemaakt. Door de harmo nie der Jongens Congregatie was Zaterdagavond op den nis van de Jongens Congregatie een concert gegeven. De Oranjefeesten zijn in Drunen geslaagd. Men heeft ervan gemaakt wat er in zoo'n geval van te maken valt. Het is te hopen, dat de viering van Koninginnedag dit jaar inden- zeilden geest zal geschieden. Wij gelooven, dat de jongere en rijpere jeugd van Drunen dan allang te vreden is. Donderdag feest de Torenstraat. Hoewel de buurtcommissie van de Toreustr. aanvankelijk 't plan had om Oranjefeest Zaleiüag a.s. te vieren is men daar vanwege de zwemwedstrijden op lei uggtkomen. Men heelt besloten de leesten nu morgen te houden voor de jeugd op hel Sportersleirem. Daar zullen op dien dag kinderspelen worden gehouden, waaraan prachtige prijzen verbonden zijn. De wedstrijden vangen om twee uur aan en aan belangstelling zal het zeker bij oeze spelen niet ontbreken. Hel is ook de bedoeling om voor de ouderen dan op een der volgende dagen eeu prettige avond te organiseeren. De inrij in de Torenstraat. De inrij in de Torenstraat heeft al heel wat ongemak teweeggebracht. Daar wordt één richting-vei keer verlangd. Het ongelukkige is echter, dat de paal of liever het punt waar de wettelijke borden aan bevestigd zijn niet muurvast is. Het is nl. de bovenkant van de dorpspomp. Het deksel van deze pomp lifet los op den mantel van de pomp. De borden zijn aan het bovenste puntje van dit deksel be vestigd eu steken zoover uit naar builen, dat de langs rijdende wagens niet altijd even vlot de borden passeeren. Het gevolg is dan dat de borden nog al eens van richting veranderd worden. De vreemdeling komt dan in de war met liet gevolg dat hij zondigt tegen de gemeenteverorde ning. Het ergste is dan dat hem een proces verbaal verkocht kau worden. Een verbetering van een en ander zou zeer ten gerieve van de vreem delingen zijn. Zwemwedstrijden Zooals reeds eerder gemeld wor den er Zaterdag en Zondag in het Natuurbad «de Pleunewiel« zwem wedstrijden gehouden voor jongens en meisjes en dames en heeren om het kampioenschap van Drunen. De Zaterdag is gereserveerd voor de wedstrijden der jongens en meisjes terwijl tot slot zeer interes sante estafette- en behendigheids wedstrijden zullen plaats hebben op dien dag. Op Zondag wordt het kampioen schap voor dames en heeren ver. zwommen over de 10U nieter. Het gemeentebestuur heeft daarvoor vorig jaar een wisselbeker beschik baar gesteld, die tnans in het bezit is van mej. Jo Sikkers en den heer J. de Geus. De strijd zal hier spannend wor den, waiit intusschen zijn er weder om vele nieuwe candidaten naar voren gekomen, die inderdaad een goede kans maken om den wissel beker den houders afhandig te maken. Op Zondag zal ook een interes sante polowedstrijd worden ge speeld tusschen een Bossche en Waalwijksche club. Het meerendeel der Driinenaren en zwemliefhebbers zal een dergelijke wedstrijd nog nooit hebben gezien, waarom het voor lien dus nog interessanter zal worden. De Bossche Reddings brigade heeft wederom hare mede werking toegezegd en hun verblijf in Drunen wordt zeer op prijs gesteld. Wat deze vereeniging op het gebied der zwemsport presteert hebben wij vorig jaar reeds ontdekt. Aan het slot der wedstrijden zullen de prijzen worden uitgereikt door burgemeester Mr. R. Th. van der Heijden. Geslaagd Op het te Den Bosch gehouden examen voor coupeuse slaagde onze dorpsgenoote mej. M. van der Wiel. Zij genoot hare opleiding bij de eerwaaide Zusters te Elshout. Ongeval in het kamp Tijdens het spelen in de heide had een van de alhier gelegerde welpen het ongeluk zijn arm te breken. Dr. Akkermans verleende geneeskundige hulp. De Opkomst De P.V. «De Opkomst« hield Zondag een wedvlucht vanuit Roermond met jonge duiven. De afstand was 80 K.M. De duiven werden om half 12 gelost. De eerste duif bereikte het hok om 1,04,58 uur, de laatste om 1,21.03 uur. De uitslag was alsvolgt1 18 Gebr. van den Hooven, 2 16 17 W. Pijnenborg, 3 9 C. Pulles, 3 10 11 12 Adr. Brok, 5 J. van Huiten, 6 14 15 A. Smits, 7 8 13 A van den Hoven. Eerste overduif J. van Huiten. Zondag a.s. wordt gevlogen vanuit

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5