Plaatselijke Berichten. 15 16 17 18 20 22 DE BICO WAALWIJK HOEK RAADHUISPLEIN Met de oudjes op stap! Zaterdag 12 Augustus 1939 No. 63 De Echo van het Zuiden Derde Blad WECK JE NIET, DAN HEB JE NIET! Een ambachtsschool teWaalwijk'? Door den edelashtb. Heer Burge meester dezer gemeente zijn voor -a.s/ Maandag enkele ingezetenen uitgenoodigd tot een vergadering ten gemeentehuize waar een be spreking zal gehouden worden met de leden van het bestuur der Ver- eeniging »Ons Ambachtsonderwijs voor Waalwijk en Omstreken« en met den Zeereerw. heer G. van Riel, Bisschoppelijk Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, betreffende de mogelijkheid van de oprichting eener ambachtsschool te Waalwijk. Belastingkantoren. Men verzoekt ons mede te deelen dat wegens verbouwing der belas tingkantoren aan de Mr. v. Cooth- straat het kantoor der Registratie en Domeinen vanaf Dinsdag 15 Aug. a.s. tijdelijk iu het gemeentehuis zal zijn gevestigd. Ingang hoofdgebouw. De andere diensten (directe be lastingen eu accijnzen) blijven in de Mr. v. Coothstraat 68 gevestigd, Wethouder Fr. Smolders jubileert Zooals wij reeds hebben bericht herdenkt wethouder Fr. Smolders morgen den dag waarop hij voor 121/2 jaar tot wethouder werd ge kozen. Des middags van 12 uur tot halt twee zal de jubilaris ten zijnen huize receptie houden waarop ongetwijfeld velen van hun belang stelling en waardeering zull?ndoen blijken. ,De Buitenpolder van Besoijen". De heer D. de Bie gekozen tot secretaris-penningmeester Donderdagmiddag kwamen de stemgerechtigde ingelanden van »De Builenpolder van Besoijen« in café v. d. Meijs ter vergadering bijeen. Om 2 uur opende de voorzitter, de heer J. Haverhals, deze zeer druk bezochte bijeenkomst, waarna de volmachten aan een nauwkeurig onderzoek werden onderworpen en in orde bevonden. De zekerheids stelling van den penningmeester wordt vastgesteld op f 2500,— In afwijking van de agenda wordt allereerst gestemd over de benoe ming van een secretaris, waarbij de heer B. v. d. Hoeven 42, D. de Bie 91 en J. Buddingh 15 stemmen verwierven. Blanco 2 stemmen. De heer D. de Bie uit Sprang is derhalve gekozen. Dan gaat men over tot de ver kiezing van een penningmeester. Uitgebracht worden hiervoor 150 stemmen, blanco 2. B. v. d. Hoeven 36, D.deBiel09, J. Buddingh 3. Gekozen de heer D. de Bie. Jammer dat deze stemming zoo lang duurde, het was n.l. half vijf voor zij beëindigd was. De heer D. de Bie spreekt ver volgens een kort dankwoord voor het in hem gestelde vertrouwen en belooft zijn beste krachten aan den Polder te geven. Hierna stelt de voorzitter de sa menvoeging van de waterschappen aan de orde. Het bestuur van den Buiteüpolder heeft nagegaan wat bij de andere waterschappen aan omslagkosten moet worden betaald. Uit dit onderzoek bleek dat men in Baardwijk f8.— (het hoogste) en in Besoijcnf slechts f 3.- (het laagste) belaalt.'. Weshalve zullen de polder, lasten in Besoijen na samenvoeging aanmerkelijk worden verhoogd. De geheeie vergadering verklaarde zich daarop unaniem tegen samen voeging. Vergadering Waterschappen Maandag 28 Aug. houdt »De Bui tenpolder van \Vaalwijk« in Hotel Verwiel om 4 uur een vergadering van de stemgerechtigde ingelanden. De agenda vermeldt o.m.Bespre- king voorstel Ged. Staten tot samen voeging der Waterschappen. »De Binnenpolder van Waalwijk« "Vergadert om 7 uur, eveneens in Hotel Verwiel. Naast de bespreking van de voor stelde samenvoeging wijst de Agenda hier aaiiVerkiezing van twee leden van het dagelijksch bestuur, weggns periodieke aftreding van de heeren Jud. Timmermans en L. van Huiten. Overgeplaatst. _Dr Weleerw. Heer Kolsteren, kapelaan te Raamsdonksveer is over. geplaatst naar Tilburg (Goirke). Een sympathieke geste. Bij den voorzitter der harmonie «St. Jan» werd gisteravond in de brievenbus een couvert gedeponeerd inhoudende 5 gulden en een kort ongeteekend briefje luidende: «uit sympathie voor de Harmonie «St, Jan». Onnoodig te zeggen dat deze mooie geste van den onbekenden gever zeer op prijs werd gesteld. Opgedragen. Onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr. is het bouwen van een dubbel woonhuis, in de Kerkstraat, voor rekening van mej. C. Verschure, opgedragen aan A. van Huiten Krol. R.K. Grafische Bond. De jaarlijksche H. Mis voor de afdeeling Waalwijk van den R.K. Grafische Bond zal dit jaar worden gehouden in de parochiekerk van St Jan Baptist a.s. Zondag om 8 u. Tweekamp »Glaukos«—»de Dieze«. Het bestuur der poloclub »Glau- kos« schrijft ons Zooals in het vorig nummer reeds werd medegedeeld, zullen Dinsdag 15 Augustus a.s. in het Hoefsven zwemwedstrijden gehouden worden. De vereeniging »de Dieze« te 's Hertogenbosch zal met groot materiaal uitrukken en op vriend schappelijke wijze trachten haar superioriteit deleden van «Glaukos« op te leggen. Het doet ons werkelijk genoegen de vereeniging »de Dieze« als gast te mogen ontvangen. Steeds is deze vereeniging bereid onze leden van dienst te zijn bij alle voorkomende moeilijkheden, waarbij wij in het bijzonder de sympathieke samenwerking welke onze leden afgeloopen winter bij de beoefening van het reddend zwem. men mochten genieten, in herinne ring willen brengen. Het is begrijpelijk dat onze leden alle krachten zullen geven om het de gasten op de eerste plaats naar den zin te maken, maar op de tweede plaats om zooveel mogelijk wedstrijanummers te winnen. Bij deze bijzondere sportgebeur tenis zullen vele Waalwijksche zwemmers, maar naar wij hopen ook vele niet-zwemmers, aanwezig willen zijn. om te zien wat onze Waalwijksche Vereeniging tegen de van ouds-bekende Bossche vereeni ging vermag. Wij hopen dan ook op goed weer en een sportieve massale belangstelling. De wedstrijden vangen aan om 3 uur. Wij laten hieronder nog het wed strijdprogramma volgen: 50 M. borstcrawl dames; 50 M. borstcrawl heeren Schoonspringen dames; 50 M. schoolslag heeren; Schoonspringen heeren50 M. schoolslag dames; 3 x 50 M. wis selslag es', heeren; 3 x 50 M. wis selslag est, dames; Polo-wedstrijd. Om een rijwielplaatje. Woensdagvoormiddag kwam de heer J. Kool tot de minder aange name ontdekking dat zijn rijwiel, dat hij in de Kerkstraat tegen een huis had geplaatst, verdwenen was. Aangifte bij de politie volgde. 's Avonds werd het rijwiel aan den Capelschen Dijk teruggevonden, echter ontdaan van het nieuwe belas'ingplaatje. Gevonden voorwerpen. Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende verloren en gevonden voorwerpen Verloren Regenjas, rijwielbelas- tingmerk en fiets. Gevonden: Boodschappentasch, regenjas en borstel, R. K. Leergangen. Het programmaboek der R. K. Leergangen voor het 28ste studiejaar 1939/1940 is verschenen, en bevat een opgave van de tientallen cur sussen, die de R.K. Leergangen niet alleen te Tilburg maar ook op vele andere plaatsen in het land organi- seeren. Aanvragen te richten aan de Ad ministratie der R.K. Leergangen, Bosscheweg 339/341, Tilburg. 10© R. K. Peadagogische week Aan de 10e R K. Peadagogische Week op 21,22 en 23 Augustus a.s. wordt als herdenking van 't tweede lustrum een eenigszins feestelijk karakter gegeven. Zoo vermeldt het programma een officieele ontvangst ten stathuize door het Gemeente bestuur van Tilburg. Desluitingzal namens Mgr. A. F. Diepen, die persoonlijk verhinderd is aanwezig ie zijn, geschieden door den Hoog. eerwaarden Heer Vicaris Generaal Mgr. F. Hendrikx, en ook de Regee ring zal van hare belangstelling doen blijken door een officieele vertegen woord iger. LUXOR BIOSCOOP. »Tarzan en de Groene Godin«. De Tarzan-films van Johnny Weismüller met Maureen O'Sullv van zijn overbekend en hebben destijds een enorm succes geoogst. Daarna volgde: »De nieuwe avonturen van Tarzan« met in de hoofdrol Herman Brix en thans zien we »Tarzan en de Groent- Godin« met Herman Brix, Ula Hols en Don Castello. Het verhaal van Tarzan mag be kend worden geacht en zoo wee CENTEN ONDER GARANTIE kosten onze INMAAKGLAZEN, compleet met ring en deksel. Honderden glazen vliegen eruit, evenals onze INMAAKPO I 1 EN en KEULSCHE POTJES en ORIGINEELS WECKGLAZEN. Visch, vhesch, hoenders, groenten, fruit, nu goedkoopei dan in den winter, sparen U straks, in Weckglazen in voorraad, veel geld uit in Uw portemonnaie. Keuring Stieren De voorjaarskeuring van spring- stieren zal dit jaar gehouden wor den op Dinsdag 18 September om 11 uur, op het terrein van het slachthuis. Het Roode Kruis gaat jubileeren. Speldjesdagen en een oefening in groot verband. De afdeeling Waalwijk van het Nederl. Roode Kruis gaat jubi leeren. Op 16 September zal het n.l. 25 jaren geleden zijn dat deze nut tige vereeniging in Waalwijk een afdeeling kreeg. Begrijpelijk laat het actieve bestuur van het Roode Kruis dit niet onopgemerkt voorbij gaan en zoo is men van plan een her- denkingte organiseeren welkebestaat uit den verkoop van de bekende bloempjes, terwijl tevens een oefe ning in groot verband zal worden gehouden. Deze oefening wordt ge houden door de afdeelingen uit Waalwijk, Breda, Tilburg en Ois- terwijk en belooft derhalve veel in zich te hebben van een massa demonstratie. Na afloop zullen de leden van de verschillende afdeelin gen op het raadhuisplein defileeren voor het bestuur van het Roode Kruis. Ongetwijfeld zal er van een en ander een groote propaganda uit gaan, welke zeker de plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis ten goede zal komen. Op dit jubileum komen wij later nog terug. de bezoeker al van te voren, dat hij een aaneenschakeling van sen- sationeele gebeurtenissen te zien krijgt, aaneengekoppeld door een handig dialoog en doordrenkt van tal van schitterende natuuropnamen. Weismüller heeft een groote po pulariteit met deze rolprenten ge kregen en hoewel het thema zoet jesaan in de gesloten lade terecht komt speelt ook Herman Brix hier zeer goed spel. Liefhebbers van hetTarzan-genre kunnen wij een bezoek aan Luxor aanbevelen. Geheime inlichtingen- Actie, spanning en sterke staaltjes van hondendressuur zien wij in «Geheime inlichtingen« een film van het goede soort, waaraan lief hebbers van detectiveverhalen en kynologen hun hart kunnen op halen. Een goede detectivefilm, aange naam en vol verrassing met Rex Lease en Marion Shilling in de hoofdrollen. Beide films draaien vandaag. Zon dag en Dinsdag. MUSIS SACRUM Musis komt deze week weer met een bijzonder goed programma. De Gouden Kooi Een aardige rolprent met Marga ret Sullavan, James Stewart en Walter Pidgeon, draait vandaag en Zondag. Margaret Sullavan, overbekend uit «Drie kameraden« speelt hier voortreffelijk de wereldwijze en gedesillusioneerde revue-girl. Zij doet onverschillig en geblaseerd en leeft slechts op, door zich innerlijk te vermaken met de naïviteit van anderen. Zij wordt »echt« verliefd en trouwt met een doodgewonen soldaat, die binnenkort naar het front moet vertrekken. Korten tijd Even zij samen in een groot geluk, doch spoedig nadat hij in Frankrijk is gearri veerd, komt het bericht van zijn dood. Haar geluk is voorbij. Een prachtige film, met een tragischen inslag en een bijzonder sterken climax. Een gevaarlijke leeftijd draait Maandag en Dinsdag en presenteert ons de nieuwe jonge ster Bonita Granville, een model bakvisch, die Deanne Durbin naar de kroon streeft. In deze film is zij een lastig wezentje, die haar moeder heel wat hoofdbrekens kost, maar die toch op beide beenen terecht komt. Een zeer goede familie film die den toets der kritiek volkomen kan doorstaan. Buiten de Wet. Als tweede hoofdfilm zien wij het WarnerBros-product »Buiten de Wet« met Dick Foran en Linda Perry in de hoofdrollen. Een film met veel actie, sensatie en een bijzonder aardig dialoog. Een van de beste detective-films van de laatsten tijd. Wat is de A.V O. Bij verschiWende ingezetenen is dezer dagen een zakborsteltje 5 25 cent te koop aangeboden ten bate van het A.V.O.-werk. De heeren die daarvoor, met toestemming der overheid, bij de ingezetenen aanklopten kregen herhaaldelijk de vraag te hooren »Wat is de A.V.O.? Wij willen er op wijzen, dat het hier een afkorting betreft van den langen naam Nederlandsche Ver eeniging tot bevordering van den Arbeid Voor Onvolwaardige Arbeids krachten. Bedoelde zakschuiertjes zijn door blinden vervaardigd. Men steunt dus met het koopen van zoo'n practisch^artikeltje een zeer nuttig en liefdadig doel. BEGRAFENIS VAN Jhr. VAN SASSE VAN YSSELT. De natuur treurde mee, toen Vrij dagmorgen in Den Bosch jhr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, oud-presidenl van het Gerechtshof, nestor van de Eerste Kamer en voorzitter van den Hoogen Raad van Adel te Den Bosch werd begraven. Den geheelen morgen viel een druilerige motregen en een grauw wolkendek benam den dag alle licht en vroolijkheid. Toen om hall' elf de rouwstoet van het sterfhuis op de Oranje Nassau- laan aan de St. Leonarduskerk arri veerde, hadden zich hier vele belang stellenden verzameld en ook in de kerk waren reeds velen aanwezig. De heilige mis werd opgedragen door pastoor G. A. M. v. d. Kant, met assistentie van de kapelaans Van Boxtel en Ras. Nabij het altaar had den plaats genomen de bisschop van Den Bosch, mgr. A. F. Diepen en mgr. C. Prinsen. De belangstellenden, die van heinde en ver gekomen waren, waren zeer talrijk. Tal van klinkende namen uit de kringen van den Nederlandschen adel waren vertegenwoordigd. Van de familie waren er verschillende verte genwoordigers van het geslacht Van Sasse van Ysselt, het geslacht Speyart van Woerden, vertegenwoordigd door den procureur-generaal bij het ge rechtshof te Den Bosch en diens broe der, den officier van Justitie te Arn hem, verder mr. Arnaud baron Van Oldenneel tot Oldenzeel, jhr. mr. Gijsbert de Kuyper, jhr. O. van Nis pen tot Pannerden en baron Van Hu- genpoth tot den Beerenclauw. Er was een vertegenwoordiging van de Ne derlandsche afdeeling van de Malthe- zcr Orde, van de Ridderschap van Noord-Brabant, o.a. baron de Biber- stein Rogala Zawatscy en mr. de Neree tot Babberich. Namens den Hooogen Raad van Adel waren aanwezig mr. J. A. G. baron de Vos van Steenwij k, waarne mend voorzitter, jhr. mr. E. Bcelacrts van Blokland, vice-president van den Raad van State en lid van het be stuur van den Hoogen Raad van Adel en dr. J. Ph. de Monté Verloren, secre taris van den raad. Van het bureau der Eerste Kamer was aanwezig mr. A. L. de Block, grif fier, de Ecrste-Kamerleden mr. F. I. J. Jansen, jhr. dr. S. van Gitters, prof. dr. Barge, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, A. N. Fleskens en J. ter Haar, waarnemend voorzitter van de Chr.-Historische Kamerfractie. Ook het nieuwe Eerste-Kamerlid, mr. v. d. Mortel uit Tilburg, de opvolger van den overledene, was aanwezig. Voorts merkten wij op oud-minister Deckers, baron A. van Wijnbergen, staatsraad dr. D. A. P. N. Kooien, in- cent Cleerding, griffier van de Sta ten van Noord-Brabant. Op verzoek van den gestorvene werd bij het graf niet gesproken; alleen dankte een neef, jhr. mr. C. A. J. v. Sasse van Ysselt, voor de belangstel ling. Het tweede jaarlijksche uit stapje georganiseerd door het comité „Ouden van dagen" wederom schitterend ge slaagd. Zeer gaarne hebben we gevolg gege ven aan de vriendelijke uitnoodiging van het comité „Ouden van Dagen" om dit uitstapje mee te maken, ten einde uit eigen ervaring onzen lezers een indruk te kunnen geven van de wijze waarop zoo'n tochtje voor onze oudjes tot een evenement in hun le ven wordt gemaakt. De zorgvuldige voorbereiding, de voortreffelijke rege ling de bijzondere, hartelijke sfeer van saamhoorigheid die zulk een uitstapje kenmerkt, de toewijding en zorg van de dames- en heeren-comité-leden met hun helpers gedurende den ganschen tocht, de keuze van de route, kortom alles is er op gericht den ouden van dagen een onvergetefijken dag te be zorgen en als daarbij 't weer nog wil medewerken, zooals ook j.l. Donderdag het geval was, dan mogen we zeggen, dat alle factoren aanwezig zijn om den opzet schitterend te doen slagen. Dit welslagen komt wel het best tot uiting in de uitgelaten stemming en in de enthousiaste verhalen der oud jes bij hun thuiskomst als ze niet moede worden te herhalen dat „het toch zóó mooi is geweest", dat „ze toch zóó'n plezier hebben gehad" en dat ze hopen het volgend jaar weer van de partij te mogen zijn! Deze van groote tevredenheid en dankbaarheid getuigende uitlatingen der oudjes zijn wel de mooiste com plimenten aan het adres der ijverige comitéleden met hun staf van help sters en helpers. Zij allen mogen de overtuiging meedragen, dat zij wer ken aan een mooie taak als zij in het monotone leven van iederen dag waarin de meeste ouden van dagen hun laatste levensjaren slijten, jaar lijks een dag vol kleur en vroolijkheid brengen. Met hoeveel vreugdevolle verwachting wordt deze feestdag niet door hen verbeid en hoe langen lijd nadien vormt hij voor hen nog het gesprek van den dag. Het vertrek. Op en om het Raadhuisplein was het tegen het tijdstip van vertrek, 's middags 1 uur, een drukte van be lang. Auto's en bussen reden af en aan en de comité-leden waren druk in de weer den omvangrijken stoet zooda nig te regelen, dat het vertrek een vlot verloop zou hebben. De oudjes werden allen aan huis of aan de ge stichten waar ze verpleegd worden af gehaald. Daar zaten ze soms reeds urenlang op z'n Zondags uitgedost te wachten of stonden reeds lang buiten op den uitkijk. Met de toename van het aantal deelnemers (circa 140 ouden van da gen maakten den tocht mee) eischte ook de regeling van een en ander heel wat meer zorg en arbeid, doch reeds te kwart over één kon de lange file van 31 wagens met 3 motorrijders voor or- donnance-diensten voorop zich in be weging zetten om via de Stations straat en St. Antoniusstraat in de richting Tilburg te vertrekken. Hoofd agent Hellings regelde het verkeer en deed den stoet uitgeleide tot bui ten de kom der gemeente. Programma gewijzigd. Stond aanvankelijk een bezoek aan het vliegveld te Gilze en daarna aan de IJzeren Man te Vught op het pro gramma, zulks werd op de laatste comité-vergadering gewijzigd. De tocht zou gaan via Tilburg naar Breda, Princenhage, Liesbosch, Oos terhout en via Raamsdonksveer weer terug naar Waalwijk. Even voor Tilburg stonden twee leden der motor-politie den stoet op te wachten die haar veilig door Til- burgs straten zouden loodsen. Met hel oog op de kermis aldaar kon niet de gebruikelijke route genomen worden, doch ging de tocht langs het paleis raadhuis, via een ontelbaar aantal straten van de buitenwijken naar den Bredaschen weg. Bij het passeeren van den overweg werd de staart van den stoet van de kop-groep afgesneden en het duurde vrij lang eer beide groepen elkaar weer gevonden hadden. De rit langs den schitterenden auto weg TilburgBreda, den „Brabant- schen boulevard", zoo rijk aan al wis selend natuurschoon was een genot. In Breda leidde wederom de motor politie ons door de stad en na een kleine afdwaling van de route om het bekende fraaie kasteel Bouvigne te bezichtigen werd het eerste reisdoel, het prachtige Liesbosch te Princen hage, bereikt, waar het groote gezel schap zich in de uitspanning ging ver pozen. Hier brachten de heeren mu zikanten en de humorist de heer H. van Engelen, die gedurende den tocht in de beide autobussen reeds heel wat nummertjes ten beste hadden gege ven, er direct een vroolijke stemming in. De heer v. Engelen had natuurlijk zijn speciale gelegenheidsliedjes ge reed en het volgend refrein, op popu laire melodie door allen meegezongen, vertolkte zeker ieders gevoelen Heerlijk zoo'n reis met de autobus [of luxe wagen Heerlijk zoo'n reis, als je op stap bent [mot d'ouden van dagen Weg al je zorgen, ouderdom en [leed Voor allen is het een dag die je [nimmer vergeet. Na ongeveer een uur in het Lies bosch te hebben verpoosd werden de Wagens weer opgezocht en ging het in vlot tempo naar Oosterhout waar bij „De Koppelpaarden" werd halt ge houden. In deze bekende zaak, die zich met zijn f raaien tuin, zijn groot terras en ruime zaal zoo uitstekend voor feestelijke bijeenkomsten van groote gezelschappen leent, stond de koffietafel gereed en werd in gezellig samenzijn de inwendige mensch ver sterkt. De clou van het feest. Na den koffiemaaltijd was met be hulp van de dames- en hecren-comi- téleden de eetzaal in een ommezien in een balzaal herschapen en op de lustige toonen van ïïet orkestje dat den tocht meemaakte gingen dra de beentjes van den vloer. Vele paartjes die te samen om en om de 150 jaren telden waagden zich op den gladden vloer en lieten zien dat zij de dans kunst nog niet verleerd waren al konden de stramme beenen het rythme niet zoo goed meer volgen. De hulp van een jeugdiger partner of partnerin uit de comitéleden kwam hen vaak goed van pas. Het danspartijtje werd besloten met prijsdansen, en het was een kostelijk gezicht de oudjes hunne beste kun-' nen te zien demonsteeren om onder het critisch oog der jury voor een prijs in aanmerking te komen. Met zeer geestige speeches reikte de heer H. v. Engelen de prijzen uit aan de winnaars: de dansparen v. Rijkhoven (85 jaar)-Snijders, Maas- Nouwens, Gouda-Berkelmans, v. d. Pennen en echtgen., Kuysten-Pullens, v. d. Meerakker-v. Delft. Hierna had de huldiging plaats van het oudste Waalwijksche echtpaar v. Drunen-v. Bavel, dat deze tocht meemaakte, door den voorzitter van het comité dhr. v. Gent. De heer v. Gent sprak bij dit fees telijk samenzijn ook woorden van waardeering aan het adres van allen die het comité door hun hulp in staat stelden zijn doel te bereiken en stelde, onder algemeene instemming voor om aan de vroegere presidente van het damescomité, mej. Lies Eibers, inmid dels mevrouw v. Tilburg, een tele- grafischen groet te zenden. Hoe meer het tijdstip van vertrek naderde, hoe hooger de feeststemming steeg. De polonaise werd een lange, bonte sliert van paartjes die met de muziek voorop door den grooten, fraaien tuin trokken,'waarbij heel wat hilariteit ontstond. Even later meldden zich verschillen de solisten van de oude garde aan, die nog geruimen tijd hun gehoor ver gastten op voordrachten en liedjes uil de oude doos, waarbij het buikspre ken van Bartje natuurlijk als no. 1 op het programma stond. Het werd onder deze bedrijven veel te laat en er moest jammer genoeg een eind aan gemaakt worden. Welge moed zocht men zijn plaatsje in de' genummerde auto's en bussen weer op en trok men via Raamsdonksveer in flinke vaart huistoe en arriveerde men te kwart voor negen weer in Waal wijk. De thuiskomst. Aan de Haven stond, behalve een drom volk, ook de harmonie St. Jan opgesteld, die den stoet onder bet spelen van pittige marschmuziek via de Grootestraat, Mr. v. Coothstraat, Julianastraat, Stationstraat naar het Raadhuisplein vooraf ging. Naast burgemeester en mevrouw Moonen en het bestuur van Waal wij ks Belang, die ter begroeting aan wezig waren, was een groote menigte getuige van de vroolijke thuiskomst. De feestverlichting van het raad huis werd ontstoken. Voor de oudjes waren stoelen voor de kiosk geplaatst, maar niet zoodra zette „St. Jan" weer een nieuw vroolijk nummertje in of de lust tot dansen kwam weer boven en we kregen op het Raadhuisplein weer dezelfde vroolijke dansscènes te zien. Vanaf de kiosk werd nog het woord gevoerd dopr den voorzitter van hc comité „Oi/den van Dagen" dhr. yAn Gent die dfink bracht aan Burgemees ter Moonep en het bestuur van Waal wij ks Belang voor hunne aanwezig heid, aan de autobezitters voor het afstaan der wagens, aan de burgerij voor de milde bijdragen, aan de win keliers voor hun giften in natura, de leden van het Roode Kruis, de ver pleegsters, kortom allen die aan het zoo schitterend slagen van dezen tweeden tocht hadden meegewerkt. De heer H. v. Engelen sprak na mens de oudjes een welverdiend woord van hulde aan het adres van het co mité en een der ouden van dagen, dhr. v. Drunen, voegde er in een keu rig toespraakje eén hartelijk dank woord aan toe aan het adres van Waal wij ks Belang dat destijds het ini tiatief voor deze uitstapjes nam, aan de dames en heeren van het comité, den humorist, enz. Hij sprak namens alle oudjes den wensch uit dat het comité elk jaar zoo'n uitstapje voor hen zou kunnen organiseeren; het was

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9