0 BURGERLIJKE STAND. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. DUSSEN. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. Naar we vernemen heeft Ds. H, van Wingerden te Melissant het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier niet aangenomen. Het verbouwen van het be lastingkantoor te Waalwijk is opge dragen aan den aannemer W. Eichhout alhier voor de som van f 3825.— Eerste plechtige H. Mis Dinsdag 15 Augustus deed de Weleerw. Pater Piet Hoesten berg van de Congregatie van het Aller heiligste Sacrament, die op 4 Maart j.l. te Rome de H. Priesterwijding ontving in de Parochiekerk van Sint Joseph alhier zijn Eer-te Plechtige H Mis. Niet aileen uit de Si. Joseph Parochie, doch ook uit de parochie St. Jan waren velen aanwezig om deze plechtigheid bij te wonen. Met een stoet bruidjes werd de neomist in auto vanaf het nieuwe woonhuis aan de Vaartstraat naar de parochiekerk geleid, waar hem bij zijn intrede door alle aan. wezigen een welkom werd toege zongen. Om 10 uur ving de solem- neele Hoogmis aan, opgedragen door den nieuwen priester. Assistentie werd verleend door den Zeereerw. Heer Pastoor de Klijn,als Presbyter assistens, door den Weleerw. Pater P. Govaert als Diaken de Weleerw. Pater v. d. Spank als subdiaken, beiden priesters van dezelfde con gregatie als de neomist, door een heerbroer van den neomist Frater Lucianes Roestenberg als Cere— moniaris en studenten van het Missiehuis St. Antonius in de andere functies. Het koor zong op zeer verdienstelijke wijze dedriestemmige Mis van Perosi. De Weleerw. Pater Govaert hield de feestpredicatie naar aanleiding van de tekstDeze dag, zult gij de schoonste uws levens noemen. Na de H. Mis zong het zangkoor Priesterhulde van Hamers met Tenor en Baryton solo, door de heeren J. van Kuijk en W. Berze- veld, terwijl bij 't uitgaan wederom door de geheele parochie een lied in den volkstoon gezongen werd. Om half een concentreerde zich de belangstelling van geheel Kaats heuvel rond de ouderlijke woning. Alle geestelijkeen wereldlijke autori teiten waren aanwezig om den priester met zijn ouders en ver wanten te complimenteeren. Namens de harmonieën »Eupho- nia« en «Apollo« en de Zangver- vereeniging «Bel Canto» sprak de leer M. A. van der Wee, voorzitter van Apollo een felicitatie, namens de R.K. Zangvereeniging »Orova« en de Werkliedenvereniging sprak wethouder Grootzwagers. Om beurten werd door de corpsen gemusiceerd. Na afloop sprak de voorzitter van de buurtcommissie de heer H. van Heesch een woord namens de wijk en bood den Het gouden echtpaar Kroot—v. d. Velden met familie, comité en bruidjes bij het verlaten der St. An- tonius-kerk. neomist een schrijfmachine aan. Om half drie werd een plechtig Lof gecelebreerd, waaronder de heer W. Berzeveld het mooie Panis Angelicus van C. Franck zong. Na het L^f werden de bruidjes gul en hartelijk getracteerd. Openluchtspel In het R. K. Sportpark werd gisteren de 2de uitvoering gegeven van het Indische Tooneelspel van Jan Tromp »Oessin Blanda«- De belangstelling was niet groot. Het publiek gaf bij dit schitterend weer de voorkeur aan een wandeling door en langs de bosschen. Het weinige bezoek was blijkbaar ook van invloed op het spel, dat weinig belevend en zeer mat was. Tennis. Dinsdag ving het Tennis-tournooi aan uitgeschreven door de Tennis club Kaatsheuvel. De eerste uitslagen waren Heerensingle: S Oerlemans, Ca- pelle slaat J. Matheijsen, Kaatsheuvel ^—6, 9—7, 9-7. J. v. Nieuwstadt slaat D. Smit, Waalwijk 4 6,6—2, 6-4. H. Musters, Kaatsheuvel slaat Hokx, 's Bosch 6 4, 6 - 4, Vekemans Waalwijk slaat P. Leenaarts, Kaats heuvel 6—1, 11—9. Damessingle: Mevr. Oerlemans, Capelle slaat Mej. L. Huismans, Waalwijk 6—3, 6—3. Heeren-dubbelG. v. d. Linden en J. de Kort slaan J. Leenaarts en J. Eibers 7—5, 6-3. A. Schalken en M. v. Nieuwstadt slaan D Smit en T. de Kort 8 6, 6—0. Dames dubhelMej. Hofïmansen Z. Witlox, Waalwijk slaan Mevr. Oerlemans en Mevr. Picquard 62, 6 - 2. Alles eerste ronde. K. N. P. V. Heden had aan het landgoed der Heeren Timmermans aan de Lange Wiel onder de gemeente Kaatsheuvel de keuring plaats voor het certificaat Politiehond van de Kon. Ned. Pol. Ver. Er was enorme belangstelling uit den verren omtrek voor deze jaarlijks terugkeerende honden sport. Als keurmeester fungeerde voor het geheele land daartoe door het hoofdbestuur van de K.N.P.V. aangewezen de heer J. v. Helsland, oud-inspecteur van politie alhier, bijgestaan door de heeren C. van Oort uit Rotterdam en v. d. .Hout, Majoor van de Rijksveldwacht te Tilburg. Als helper trad op de heer Verhofstad uit Helmond. Voorgeleid werden zes honden, waarvan een werd afgewezen en een zich terugtrok. De verdere uitslag was A.de Kort met Due, Reu. Bouvier Üisterwijk 256 pnt. certificaat, A. Jansen met Breston, Reu H. H., Kaatsheuvel 288 pnt. certificaat met lof,M.Zwaans met Caesar, Reu Bouvier, Kaats heuvel 297 pnt. certificaat met lof, E. Rietra met Castor, Reu Bouvier Kaatsheuvel 295 pnt., certificaat met lof. De keuringen worden deze week voortgezet van Woensdag lot en met Zaterdag te Helmond. Zondag in den middag begaf de heer P. Konings, kantoorhouderdrr P. T. T. te Raamsdonk(dorp) zich per fiets op pad om, vergezeld van zijn hond, een tochtje door de pol ders te gaan maken. In den polder nabij de soheeps- werf te Waspik schijnt de heer Konings plotseling door een hart verlamming te zijn overvallen, ten gevolge waarvan hij langs den weg in den sloot terecht kwam. Het wekte de bevreemding der huisgenoten op, dat de hond na geruimen tijd alleen thuis kwam. Men is daarop gaan zoeken en deed tegen half zeven de ontstellende ontdekking. Het lijk is door de politie in be slag genomen en overgebracht haar het St. Theresia-ziekenhuis te Raam- donksveer. De overledene bereikte den leef tijd van 58 jaren. RAAMSDONKSVEER Voor de hoofdacte examen te Breda slaagde de heer D. H. van Renswoud. 3 14, J. van Doornik 5, G. Treffers 6 9, H. Vos 7, J. de Jong 11 20 21- 26, Ph. van Tilborgh 12, Adr. Kloot, wijk 13 17, J Zwart 15, Adr. Bakkeren 16 19, Th. van Beek 23 27 en P. de Roon 24. Eerste overduif Ph. van Tilburgh. Aangetoonde duif Gebr. van Onzenoort. Voor de a.s. Zondag te houden wedvlucht met jonge duiven vanaf Noyon worden de duiven Vrijdag avond tusschen 7 eu 9 uur in het clublokaal ingekorfd. De voetbalvereeniging «Wit- Zwart« speelde j.l. Zaterdagmiddag te V\ oudrichem voor de competitie van den Brab. Voetbalbond tegen »Stormvogels«, welke wedstrijd door »Wil-Zwart« met 41 verloren werd. Naar we vernemen is te Vrij hoeve Capelle een comité opgericht tot het organiseeren van feestelijk heden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmtna. Deze feesten zullen 30 dezer des avonds met een concert worden geopend De heer Jac. van Beek Wzn. heeft zijn benoeming tot onder- wijzer aan een Chr. school te Leer. dam aangenomen en zal in de eerste helft der volgende maand aldaar in functie treden. De in de gemeente Sprang Capalle gehouden speldjesdag ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis heelt 1 82,645 opgebracht. een aardig combinatie-spel, doch het was veel te kort en te ver doorgevoerd om tegen de RWB-verdediging succes te be reiken, terwijl ook het hooge tempo, waarin werd gespeeld, haar niet goed lag. Haar verdediging had dan ook de groot ste moeite met de RWB-voorhoede, die het spel goed open hield en dan ook spoedig van enkele kansen profiteerde Nadat eerst de rechtsbuiten de score had geopend, was het even daarna de rechts binnen die doelpuntte, gevolgd door een juweel van een doelpunt van denzelfden speler, 30. Wel is SET niet minder in den aanva dan RWB. doch door de hierboven om schreven fout, zonder succes te bereiken Voor rust wordt er niet meer gescoord Na de hervatting is de doelman van de bezoekers vervangen door die van hurt tweede elftal. Direct krijgt hij enkele schoten, te verwerken wat hem goed af gaal, terwijl de paal en doellat hier en kele malen te hulp komt. Na een half uur moet hij zwichten voor een schot van den midvoor, terwijl de linksbinnen er kort hierop 6—0 van maakt. Alle pogin gen van SET om alsnog de eer te redden blijven zonder resultaat, zoodat deze nut tige oefenwedstrijd een 6 0 overwinning opleverde. Ook het tweede elftal wist een over winning te behalen. Na eerst een 3 0 achterstand te hebben liep zij deze eerst y in, om daarna een 53 zege te behalen W A A L WIJ K SC H E .1 EU GD- COMPETITIE. Uitslagen van vorige week: Juliana bJuliana a 27 RWBWSC a 0—4 SDO—Wit-Zwart 2—5 WSC bNEO 1—4 Programma voor Vrijdag 18 Aug.: WSC b—WSC a M. Faro Wit-ZwartJuliana b A. de Jong Spran RWB—NEO A. Rox Juliana a—SDO L. v. d. Heuvel I. V. C. B. Promotie 3e klasse. Het laatste kansje dat HEC nog had om door op op de tweede plaats te ver zeilen te promoveeren, is nu voor goed verkeken. Door de gevoelige nederlaag die de Waalwijkers te slikken kregen van SPC, zijn zij naar de voorlaatste plaats a gedrongen, terwijl SPC de tweede plaats na GW inneemt. OVV zal dus in het volgend seizoen dat reeds over enkele weken aanvangt in de tweede klasse uitkomen, terwijl SPC nog een heel klein kansje heeft, want de mogelijkheid is niet uitgesloten dal ook de tweede candidaat zal promovee- ren. Intusschen moeten de HEC'ers ge duld hebben tot het volgende jaar. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys. De Veersche Bovs I speelde j.l. Zondag haar vierde nederlaagwedstrijd van het voetbaltourhooi tegen St. Michicls-Ges- tel I. Na tien minuten namen de gasten de leiding, 0—1. Bij een schermutseling voor het doel der gasten maakt een dei- spelers hands, wat een penalty tot ge volg heeft. Deze wordt onhoudbaar in geschoten, zoodat de stand 11 wordt. Na dp rust is het spel iets zwakker. Bij een aanval op het doel der gasten, komt de doelman te vallen, wat nogal ernstig blijkt te zijn, want hij moet het veld verlaten. Een reserve-doelman neemt zijn plaats in. Daarna krijgen de Boys weer een penalty te nemen, waarover de gasten verstoord schijnen te zijn, want enkele spelers staken hel spel en ver laten het veld, sterk protesteerend tegen de leiding. Na eenige oogenblikken wordt het spel weer herval, de rechtsbuiten van de Boys komt met den bal bij het doel der gasten, de doelman loopt uit en valt den rechtsbuiten der Boys zoo hard handig aan, dat zijn rechterbeen ernstig geblesseerd schijnt te zijn. Per auto moest hij naar zijn woning worden vervoerd, alwaar geneeskundige hulp werd ver leend. De gasten spelen met negen man verder en de Boys met tien. Het mooie van het spel is er echter af. De Boys wonnen den wedstrijd met 21. Een ge lijk spel had echter de verhouding beter weer gegeven. Dat deze wedstrijd op sportief gebied niet hoog stond, lag ge heel aan de te zwakke leiding. - Veersche Boys II speelde j.l. Zondag een nederlaagwedstrijd tegen Concordia uit Dongen. De rust ging in met 01. Na rust wisten de gasten den stand nog met een punt te verhoogen, 02, waar mee de wedstrijd eindigde. WIELRENNEN. SCHULTE WINT IX RECORDTIJD DE ACHTERVOLGING TEGEN KLINK OP DE VEKA-BAAN. De wedstrijden op de Veka-baan moch ten zich in een bevredigende belangstel ling verheugen. Bijzonder spannend was de 5 K.M. achtervolging tusschen den Nederland sehen kampioen Klink en zijn uitdager Schulte. Beide renners streden Mot op den laatsten meter fel om de overwinning en uit den tijd van Schulte, die winnaar werd met twee meter verschil, blijkt dui delijk, hoe uitstekend beide specialisten zich hebben geweerd. De uitslagen luiden: Ploegachtervolging over maximum 5 K.M. Van Stek—Van Rijn winnen met 30 meter verschil van ZimsKucster in 6 min. 36.2 sec. Zwartepoortev. d. VoortBoeyen loopen na zestien ronden WalsPelle- naars—Slaats in na 3 min. 58.6 sec. Individueel achtervolging over 5 K.M.: Pijnenburg wint met 95 meter verschil van Groenewegen in 6 min. 35.4 sec. Schulte wint met 2 meter verschil van Klink in 6 min. 19.4 sec. (Nieuw baan record, oud: Slaats 6 min. 25.8 s.). 75 K.M. koppelwedstrijdna 35 K.M. afgebroken wegens den regen. 1 Zwarte poortev. d. Voort 7 p., op één ronde: 2 PijnenburgSlaats 8 p.; 3 Schulte— Boeyen 3 p.; 4 WalsPellenaars 0 p.; o KlinkGroenewegen 0 p.; op twee ronden: 6 Van Stek—Van Rijn 2 p.; 7 ZimsKuester 0 p. Voor een record-aantal toeschou wers hebben Zondagmiddag op de wie lerbaan te 's-Hertogenbosch wedstrijden plaats gehad, welke het aankijken de moeite waard zyn geweest. Het programma, dat zeer in den smaak viel en waaraan meewerkten renners als Pijnenburg, Frans Slaats, G. Boeijen, J. Peperkamp, J. van Hout, had als hoofd schotel de revanche tusschen D. Klink, kampioen van Nederland in de achter volging en Gerrit Schulte. Van de verschillende wedstrijden laten we hier de uitslagen volgen Sprintwedstrijd Begonnen werd met een sprintwed strijd voor profs en onafh. over 3 ronden. De totaaluitslag is: 1 J. Peperkamp, Den Bosch 6 pnt., 2 Jo Kremers, Tilburg 5 pnt., 3 G. Boeyen, Oss 4 pnt., 4 F. van den Broek, Eindhoven 3 pnt. Achtervolging voor profs over 5 km.: De achtervolging voor profs had een zeer spannend verloop. De populaire Til- burgsche renner Jan Pijnenburg, liep 115 meter in op den Amsterdamschen renner I). Groenewegen in den tijd van 6 min. 45 sec. Gerrit Schulte liep na een zwaren strijd 45 nieter in op den kampioen van Neder land in de achtervolging I). Klink uit Wieringen, in den tijd van 6 min. 53 sec. Afvalwedstrijd voor profs, en onafh.: 1 Frans Slaats, Waalwijk, 2 B. van der Voort, Utrecht, 3 A. Zwartepoorte, Am sterdam, 4 P. Raes, Amsterdam, 5 L. van Schijndele, Beek en Donk, 6 J. van Hout, Eindhoven. Koppelwedstrijd voor profs, en onafh- over 50 km.: Aantrekkelijk was de strijd boven ma te, daar het peleton door de felle jachten telkens uit elkaar lag. De uitslag van den koppelwedstrijd is: 1 Schulte-Boeijen 8 pnt., 2 Bosland-Raes 4 pnt., 3 van Schijndel-van den Broek 3 put., op 1 ronde: 4 PijnenburgSlaats 5 pnt., 5 Klink-Groenewegen 3 pnt., 6 Kre- mers-van Rooij 3 pnt., op twee ronden: 7 Peperkamp-v. Hout 4 punten. HET WEGKAMPIOENSCHAP VAN BELGIE. De uitslag van de wedstrijden om het wegkampioenschap van België luidt: 1 Marcel Kint, 220 km. in 6 uur 10 min. 2 van den Driessche en Disseaux; 4 van Overberghe; 5 van Ritserveldt; 6 Masson; 7 Moerenhout; 8 van Kerkhove; 9 Hendrix. i) 'f?. il i ML'.s- II SPRANG. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der Ned. Herv. Zondagschool- vereeniging ..Jachin" alhier, zal Don derdagavond half 8. in de Ned. Herv. Kerk een herdenkingssamenkomst ge houden worden, waarin hoopt voor te gaan de Weleerw. heer Ds. W. Vroeg- indewey van Hoogeveen. 2e voorzitter van den Ned. Herv. Bond van Zon- dagschoolvereenigingen op Gereform. Grondslag. Heden-Woensdagavond zal aan de kinderen der Zondagschoolvereeniging in verband met dit jubileum een feest avond worden aangeboden. Ds. A. Sierag van Herkingen hoopt op Zondag 1 October a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. ge meente alhier. Als bevestiger zal naar wij vernemen optreden Ds. J. Fokkema van Delft, vroeger predikant alhier. Het aantal werklooze leden der afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bond van Fabrieks- en Transportar beiders bedraagt momenteel 39, waar van 30 geheel- en 9 gedeeltelijk werk- loozen; 9 leden zijn opgenomen in de gemeentelijke steunverleening. Er bestaan alhier plannen om den verjaardag van H. M. de Koningin op luisterrijke wijze te vieren. Het 'ligt in de bedoeling daartoe op Zaterdag 2 September feestelijkheden te organisee- ren. In de verschillende buurten wer den reeds vergaderingen gehouden en comité s benoemd, die een en ander zul len voorbereiden. CAPELLE De postduivenvereeniging »De Luchtvaart«, gevestigd in het café Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart. hield j.l. Zondag met ïonge duiven een wedvlucht vanaf Quievrain (Fr.) afstand ongeveer 170 K.M., waarbij de eerste duif, welke gevlogen had met een ge middelde snelheid van 1130,18 M. per minuut, om 10,28,58 werd ge constateerd. De prijzen werden behaald door Gehr. van Onzenoort 1 4 25, St. v. Peer 2 8 10 18 22 28 29, J. Meter RAAMSDONK. Van 29 Juli t/m. 4 Augustus 1939. Geboren Johanna C. d.v. Cornelis L. van Uijen en Maria Pruijsten. Hubertus J. z.v. Johannes C. Broeders en Theodora M. Olislagers. Mechelina d.v. Johannes C. Pruissen en Maria Ippel Pieter, zv. Cornells G. Kerstens en Huiberdina G. Heurter. Johannes J. A. z.v. Johannes M. Buijks en Maria C. Bus. Hendricus A. z.v. Adriaan Kerst en Cornelia H. E. Bouwens. Huwelijken: Geen. Overlijden Jan de Meyer, wedr. van Geertruij Pigmans, oud 78 jaren. Bastiaan Se- geren, wedr. van Catharina Verhoef, oud 86 jaren. Johanna van Pelt, wede. van Hendrik Soeterboek, oud 71 jaren. Een bewoner van Nigtevecht deelde de politie mede, dat hy op 24 Juni j 1 des avonds ongeveer kwart over tien, wandelend op den Kanaaldijk, in de on middellijke nabijheid van de hooge brug over het Merwedekanaal, een zeer zwaar voorwerp in het water hoorde ploffen. De politie bracht itit in verband met de moordzaak op mevrouw Korens daar nog steeds een der drie koffers zoek is, en is aan het dreggen geslagen.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3