N Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. NEUSDEN. NIEUWKUIJK. HAAMSDONK. WASPIK. SPRANG—CAPELLE, KAATSHEUVEL, VLIJMEN. Kaatsheuvel ten tweede male in een herhaling zou vallen, die het op 7 Aug. 1.1. beleefd heeft". Ook daar ontevre denheid over de feestviering op 7 Augustus, zooals die ook hier ge- heerscht heeft en nog heerscht. Mijnheer de redacteur U heeft in uw blad al uiting gegeven aan de alge- meene ontevredenheid over de viering van den nationalen feestdag hier ter plaatse, maar ik vraag me af: is het daarmee genoeg? Had hier niet een algemeen en luid protest moeten luiden in Uw blad met zooveel mogelijk namen er onder, liefst klinkende namen er bij een protest bij 't centraal Oranje Comité of bij den gemeenteraad, die maar telkens gelden voteert voor na tionale feestdagen. Of kan aalwijks Belang deze aangelegenheid weer niet ter hand nemen als vroeger, ol kan er niet een ander comité opgericht wor den of wat dan ook. Ik weet het niet, maar wel weet ik, dat het zoo niet langer kan en mag; dat is reeds de derde maal dat we ge heel zonder feestviering staan en wat is het dikwijls op 31 Augustus? Mijnheer de redacteur, men is daar over algemeen zeer ontevreden, men moppert, maar dat is niet genoeg. Wie durft er nu toch eindelijk eens voor den dag komen met het initiatief voor een krachtige actie, 't Is er toch maar niet genoeg mee, niet alleen voor de aankweeking van 't nationaliteitsge voel, voor de gemeentenaren, voor de zaken, maar ook voor 't vreemdelin genverkeer, want Waalwijk gaat op deze manier z'n naam verspelen. Dank voor de plaatsruimte. 'Hoogachtend, Waalwijken De inzender heeft volkomen ge lijk, maar waarom begint hij er zelf niet mee. Met ingezonden stukken van X, Y, Inwoner, Waalwijker enz. komt men er niet. Een stuk met namen, met klinkende namen, dat zou mo gelijk iets kunnen bereiken. Red. Diefstal te Heusden. Gisteren werd door de marechaus see te Heusden voor den officier van justitie te 's-Bosch geleid A. C., 64 jaar, timmerman, wonende te Heus den, verdacht van diefstal gepleegd te Heusden op 17 Augustus. Na door den rechter.commissarjs te zijn gehoord is hij in het Huis van Bewaring aldaar opgesloten. St. Bernardus-bedevaart. Zondag 20 Aug. werd in het kloos ter »Mariënkroon« der paters Cis- terciënsers alhier ter gelegenheid van den feestdag van St. Bernardus voor de eerste maal een bedevaart ge houden. Des morgens werd om 10 uur een plechtige hoogmis opgedragen met assistentie door den Hoogeerw. Pater Prior Dom Servatius van Vught. Deze H. Mis werd door den K.R.O. uitgezonden. Door Pater C. v. d. Elzen werd een indrukwekkende predikatie ge houden. Het paterskoor zong op verdienstelijke wijze de H. Mis van St. Bernardus »In Nedio«, volgens de Cisterciënser Bernardijner ritus. Na het Lof werd de groote pro cessie gehouden, waaraan door tal rijke bedevaartgangers werd deel genomen. RAAMSDONKSVEER. Opbrengst speldjesverkoop. Dc speldjesverkoop die dezer dagen in deze gemeente is gehouden ten bate van het Groene Kruis heeft op gebracht 38. Extra collecte. In de Ned. Hervormde Kerk is een extra collecte gehouden ten bate van de kerkvoogdij, de opbrengst van de schaalcollecte bedraagt ruim 61. Aanrijding. Een Chinees peddelde rustig op zijn fiets over het rijwielpad van den rijksweg RaamsdonksveerOoster hout. Vanuit den zijweg nabij café v. G. kwam een zeswielige vrachtauto gereden, doch de rijksweg is een voor- rangsweg, zoodat de Chinees recht had om eerst te passeeren. Chineezen hebben echter tijd en dus stapte de man van zijn stalen ros, om eerst de auto zijn gang te laten gaan. De chauffeur op zijn beurt wilde den fietser voorrang verleenen en dus bracht hij zijn wagen tot stilstand. Uiteraard konden zij niet allebei blij ven staan en dus reed de Chinees door om zijn weg te vervolgen; de chauf feur kreeg op hetzelfde oogenblik de zelfde ingeving en reed eveneens door. Een botsing kon nu niet meer worden vermeden en de Chinees smakte tegen den weg, waar hij met een gebroken been bleef liggen. Per ziekenauto is hij naar het ziekenhuis overgebracht. Landbouwers opgepast. Eenigen tijd geleden is tegen een Raamsdonkschen landbouwer proces verbaal opgemaakt, omreden hij een koe over den weg leidde, die aan een touw een z.g.n. koppelstuk om den nek had. Deze stok sloeg telkens te gen de voorpoten van het beest, het geen vanzelf sprekend dc noodige pijn veroorzaakte. Vrijdag j.l. moest dc man terecht staan voor het Kanton gerecht in Breda. Overeenkomstig den eisch werd hij veroordeeld tot een boete van ƒ8.te vervangen door acht dagen hechtenis bij niet betaling. Ongeval dat nog betrekkelijk goed afgeloopen is. Reeds herhaaldelijk is er ook door ons blad opgewezen, dat de rolbrug over de Donge tusschen Raamsdonksveer en Geertuidenberg een verkeersobstakel van den eersten rang is, dat met bekwamen spoed dient te worden opgeruimd. Door de betreffende instanties wordt met deze aangelegenheid echter bijzonder wei nig haast gemaakt en waarschijnlijk zullen eerst ernstige ongelukken moe ten gebeuren, voordat er inderdaad iets geschiedt. Zondagavond bijvoor beeld reed omstreeks negen uur een B.B.A.-bus over de brug, en de chauf feur moest voor tegenliggend verkeer slechts fietsers en voetgangers uiteraard zoover uitwijken, dat de breede bus over liet voetpad kwam en een wandelaar werd geraakt en om vergeworpen; de man kwam juist voorbij het achterwiel onder de bus terecht, zoodal het geval nog goed is afgeloopen, hetgeen echter evengoed anders had kunnen zijn. Eerlijke vinder. Een zekere de J. uit Geertruiden- berg liep Maandagmiddag naar Kei- zersveer, en vond onderweg een por tefeuille, waarin zich een flinke som gelds bevond. Dc man deed direct aan gifte van zijn vondst, zoodat de onge ruste verliezer weer spoedig in het bezit van zijn eigendom kon worden gesteld. De J. kreeg voor zijn eerlijk heid een flinke belooning. Baldadigheid. Zondagavond had de arbeider W. M. wat te veel geestrijk vocht gedron ken, waardoor hij een lastige bui kreeg. Hij meende zijn woede niet be ter te kunnen koelen dan circa hall twaalf enkele flinke ruiten van het huis van den heer van G. aan het Fort te vernielen. Onmiddellijk werd po- litic-assistentie aangevraagd, zoodat M. tegelijkertijd een proces-verbaal te incasseeren kreeg. Gemeenteraadsvergadering Openbare vergadering van den raac der gemeente Raamsdonk, op Donder dag 24 Augustus 1939, des namiddngs om zeven uur. Aan de orde is: Ingekomen stukken. 2. Ontwerp-besluiten tol wijziging van de gemeente-begrooting. 3. Bezwaarschriften tegen plnatre- lijke belastingen. Naar wij vernemen, zal het in orde brengen van den weg, de Vrouw- kensvaart, door de Gemeente in eigen beheer worden uitgevoerd. Door het gemeentebestuur zijn dc voorberei dende maatregelen hiertoe reeds ge nomen, zoodat spoedig een aanvang zal worden gemaakt. Zooals nu bekend wordt, zal het door het gemeentebestuur aangekoch te huis aan den ingang van den Ha- vendijk worden gesloopt. In verband hiermede zal de haven tot een lengte van circa 15 meter dichtgemaakt wor den en moet de daar bestaande wa terlossing tot zoover worden verlengd. Aan de Noordzijde zal een volgens de laatste eischen des tijds gebouwd transformatorhuisje verrijzen. Om een mooi geheel te verkrijgen zal zoo noodig beplanting worden aange bracht. Door een flauwere ombuiging van den thans bestaanden bocht in den weg zal het verkeer ten zeerste worden gebaat. Zondag begint de Waspiksche kermis. Ondanks enkele teleurstellin gen van de zijde der kennis-exploi tanten zal het nieuwe gemeenteterrein flink worden bezet. Van alles en nog wat zal de kermisvierders worden ge boden. Als uit den aard der zaak niet in de drukte thuisbehoorend zal de Schouwburg van Piet Vink op een particulier terrein worden opge bouwd. Algemeen is het gevoelen dat een drukke kermis ons wacht. SPRANG. De 22-jarige H. Mandemakers al hier kwam j.l. Zaterdagmiddag in de Zeine van zijn fiets te vallen, doordat zijn vader die voor hem reed tegen een langs den weg staande paal reed. H. M. en zijn oom G. M., kwamen hier door beiden te vallen. H. M. kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij met ern stige inwendige kneuzingen werd op genomen. De hulp van Dr. Winkelman werd ingeroepen, die constateerde dat zijn toestand zoodanig was, dat opne ming in het ziekenhuis noodzakelijk was, waartoe hij naar s-Bosch werd vervoerd. H. M. had enkele ribben ge broken, welke in de longen waren ge drongen, terwijl hij voorts nog enkele ernstige inwendige verwondingen had bekomen. Wij vernemen dat zijn toe stand op het oogenblik zeer ernstig moet worden geacht. G. M. had bij deze valpartij het on geluk een arm te breken. - Tijdens het onweder dat zich j.l. Maandagmiddag boven onze gemeente ontlastte sloeg de bliksem in de land- bouwersschuur aan het woonhuis van T. van Baardwijk alhier, waardoor brand ontstond. Het vuur breidde zich snel uit. zoodat de schuur spoedig in lichte laaie stond. De brandweer was echter spoedig ter plaatse en wist het woonhuis te behouden. Het feestcomité voor de te hou den feesten op Zaterdag 2 September a.s. is reeds druk doende met de voor bereidingen. Dezer dagen werd een col lecte gehouden, welke een goed resul taat had. Wij vernemen dat het kinder feest dat door het Oranjecomité voor de schooljeugd wordt georganiseerd niet, zooals aanvankelijk in de bedoe ling lag, op 31 Aug., maar ook op Za terdag 2 September zal worden gehou den en wel in den voormiddag, op het zelfde feestterrein, waar des middags volksspelen zuilen plaats hebben. Wij verwijzen nog naar de adver tentie in dit nummer, waarin door het feestcomité de gelegenheid tot inschrij ving wordt aangekondigd voor ver schillende verkoopgelegenheden op het feestterrein. CAPELLE. Door de onlangs te dezer plaatse opgerichte Zendin'gsorganisatie werd j.l. Zaterdagnamiddag in overleg en samenwerking met den Geref. Zen- dingsbond in de Classis Heusden een Zendingsdag gehouden op een weiland in de Nieuwstraat, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door den heer G. voor de Poorte. Deze openluchtsamen komst werd begunstigd door heerlijk zomerweer, doch de belangstelling was, mede in verband met de drukke oogst- werkzaamheden, niet zoo groot als men algemeen verwacht had. Door den voorzitter der plaatselijke Zendingsorganisatie, Ds. T. H. Oos- tenbrug, Ned. Herv. predikant alhier, werd een openingswoord gesproken, waarna als sprekers optraden Ds. J. W. v. d. Linden, Ned. Herv. predikant te Kootwijk, die sprak over het onder werp Kinderen mijner Moeder": Ds. W. Rijnsburger, Ned. Herv. predikant te Oud-Beierland, die als onderwerp zijner rede ,,Een onuitputtelijke oase" gekozen had; Ds. J. van Amstel, Ned. Herv. predikant te Lage Vuursche, die een inleiding hield over het onderwerp ,,Alle gij einden der aarde" en ten slot te Ds. W. Vroegindewey, Ned. Herv. predikant te Hoogeveen, die de aanwe zigen bepaalde bij het onderwerp „De prediking van een zendeling". Door Ds. Jhr. E. L. W. M. Hoeufft van Vel- sen, Ned. Herv. predikant te Meeuwen werd een slotwoord gesproken. CAPELLE. Door den bouwkundige J. Michaël werd in opdracht van de N.V. „De Hoop" v.h. firma A. L. Sneep Co. in het café „Land- en Havenzicht" aan besteed de verbouwing en uitbreiding van de broodfabriek „De Hoop". In geleverd werden 19 biljetten. Ingeschreven werd als volgt: G. v. d. Sanden, Waalwijk ƒ3650 A. Kleingeld, Kaatsheuvel 3570 Gebr. Boom, Raamsdonk 3570 Jac. v. d. Broek, Waspik 3498 A. J. Dijkstra, Capelle 3490 Adr. Rosenbrand, Capelle 3471) I). v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle ƒ3460 Kleingeld, Waalwijk 3236 H. Kramer, Waalwijk ƒ3000 J. Quirijns, Capelle .1 2959 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang ƒ2950 C. B. Timmermans, Sprang ƒ2947 H. Wagemakers, Capelle 2887 Alb. Hoefnagel, Capelle ƒ2880 C. Vos, Meeuwen 2870 J. Molegraaf, Capelle 2870 Mutsaers, Loonopzand ƒ2614 Th. de Graauw, Waspik 2597 C. Fitters, Waspik 2574 Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. Maastunnelbouw te Rotterdam. In de Waalhaven is men druk bezig het eerste tunnelelement als proef neer te laten op de op den bodem liggende onderlegtegels. Het stuk, dat met zijn dak nog juist boven het water uit steekt, is voorzien van de hooge richttorens en de noodige spoelapparaten, verstelbare stalen pooten met hun hydraulische vijzels, enz. Een der beide richttorens. Bcys" uit Werkendam, won dezen wedstrijd met 3. d De postduivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in 't café Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met jonge duiven een wedvlucht vanaf Noyon (Fr.), afstand ruim 270 km. De uitslag hiervan is de volgende: Gebr. van Onzenoort 1, 3, 7; H. Vos 2: G. Treffers 4; C. Rosenbrand 5, 8, 12: Adr. Bakkeren 6: J. Zwart 9 en J. Meter 10, 11. Aangetoonde duif G. T reffers. Eveneens werd met oude duiven een wedvlucht vanaf Noyon gehouden, waarvan de uitslag als volgt luidt: J. Versteeg 1, 4, 5; Adr. Bakkeren 2, 3: P. de Roon 6. Eerste overduif H. Vos. Voor de a.s. Zondag te houden wed vlucht vanaf Pont St. Maxence (Fr.) worden de deelnemende duiven Vrij dag 25 dezer des avonds tusschen 7 en 9 uur in het clublokaal aan de Nieuwe vaart ingekorfd. De voetbalvereeniging „Wit—- Zwait", die Zaterdagavond op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart voor de competitie van den Brab. Voetbalbond speelde tegen „Kozakken Voor het examen Hoofdacte slaag de Zaterdag te Breda de Ecrw. Broe der Rodaldus (J. Stabel) onderwijzer aan de St. Bernardusschool alhier. D.E.S. 1R.K.T.V.V. 1 3—1. Ondanks de tropische warmte is et- Zondag op het R.K. Sportpark een aar dige partij voetbal gespeeld. De partijen waren volgens opgegeven sterkte opge komen. Vanaf het begin van den wed strijd had DES hel spel in handen. Ge regeld werd voor het Tilburgsche doel geopereerd. Het samenspel was goed, doch de resultaten bleven voorloopig uit. Voor doel vlotte het nog niet. Plotseling gaf echter v. d. Ven aan DES de leiding met een onverwacht schot. De jonge KaatsheuVelsche achterspelers maakten het den Tilburgers voor doel fraai lastig. Als de gasten eens weten door te breken is Vloemans prompt op zijn plaats. Uit een dezer doorbraken komt echter toch onverwacht den gelijkmaker. Niet lang hebben de Tilburgers hiervan plezier. Het is v. Nieuwstadt die de thuisclub de leiding opnieuw bezorgt, waarmede de rust ingaat. Na de thee zetten de DES'ers alles op alles. Dc Tilburgers worden dan ook ge heel op eigen helft teruggedrongen, doch telkens zijn het de veilige keepershanden of 'n rakelings-naast, dat redding brengt. Eindelijk breekt v. Boxtel prachtig door en met een hard schot wordt de Tilburgsche doelverdediger voor de der de maal gepasseerd. Over het geheel een kalme wedstrijd, verklaarbaar door het weer. Als voorwedstrijd speelde een combi natie DES 2 en 3 tegen een WVB 1 en 2 combinatie uit Waalwijk, die door de onzen met 111 gewonnen werd. Tennis. Uitslagen van het tennistournooi van de tennisclub Kaatsheuvel: 2de ronde gemengd dubbel: Mej. D. Schalken en A. Schalken slaan Mej. J. Vloemans en xFr. Tuerlings met 63. 86. Mej. J. de Gouw en C. Tirion slaan Mevr. en den heer W. v. d. Ven Vlijmen met 64, 46, 61. Mej. D. Schalken en J. Schalken slaan Mevr. Wennekes en G. Vekemans Boxtel met 60, 62. Mevr. Oerlemans Cap. en S. Oerlemans Cap. slaan Mej. R. v. Heeswijk en H. v. Nieuw stadt met 62, 64. lste ronde: Mevr. Oerlemans en de heer Oerlemans Cap. slaan Mevr. en Mhr. Vercauteren met 63, 62. Damesdubbel lste ronde: Mej. Schee pers en Mej. Hoffmans slaan Mevr. Schenk en Mevr. Wennekes met 61, 36, 64. Heeren dubbel 2de ronde: A. Oversteeg en S. Oerlemans slaan G. v. d. Linden en J. de Kort met 97, 63. A. Schalken en M. v. Nieuwstadt sjaan C. Tirion en H. v. Nieuwstadt met 6—2, 6—4. J. v. Nieuwstadt en Mathijsen slaan G. Veke mans en Koks met 62, 6—4. Dames enkel 2de ronde: Mevr. Schenk slaat Mevr. v. d. Ven met 62, 64. Mej. I). Schalken slaat Mevr. Oerlemans met 60, 61. Mej. Scheepers slaat Mej. Witlox met 6—4, 6—3. 3de ronde: Mej. I). Schalken slaat Mej. Scheepers met 63, 62. lste ronde: Mej. J. v. Beek slaat Mevr. v. Cauteren met 62, 64. Heeren enkel lste ronde: A. Schalken slaat M. v. Nieuwstadt met 97, 61. J. Schalken slaat Fr. Tuerlings met 60, G3. J. v. Tilburg slaat H. Oversteeg met 6—0, 6—4.» 2de ronde: A. Schalken slaat S. Oerle mans met 64, 75. J. v. Nieuwstadt slaat H. Musters met 61, 62. J. van Tilburg slaat J. Schalken met 60, 64. De hopteelt te Vlijmen. De hopteelt en vooral het proef veld voor hopteelt slaat, gestimu eerd door den burgemeester van Vlijmen in groote belangstelling, men is dan ook over de resultaten zeer tevre den. Vorige week brachten een groot aantal brouwers uit het binnen- en buitenland een bezoek en 1.1. Vrij dag werd het hopproefveld le Vlij men bezocht door den directeur- generaal van den landbouw Ir. Roe broek vergezeld van den Rijksland- bouwconsulent Ir. Steenbergen. Na eersl len gemeentehuize te hebben geconfereerd met den bur gemeester en den voorzitter der vereeniging van hoplelers, den heer van Wagenberg, ging men geza menlijk naar het hopproefveld. Hier werd een duidelijke expli catie gegeven betreffende de gehcele hopcultuur. Vol bewondering was men over de bereikte resultaten Als men thans het hopveld ziet. dan kan men zich overtuigen wat de onontbeerlijke zon bier in kor ten tijd invloed op het gewas beeft gehad. De duizenden en duizenden hop bellen hangen als paarlen aan de ranken. Ook werd nog een bezoek ge bracht aan het dit jaar aangelegde veld van landbouwer van den Berk. De directeur-generaal vertoefde ruim een uur in de velden en was hoogst voldaan over hetgeen hier is gepresteerd. Na de excursie begaf hel gezel schap zich wederom naar het raad huis waar ververschingen werden aangeboden en nog geruimen tijd de hopcultuur in zijn geheelen om vang werd besproken. De voorstanders van deze teelt mogen het wel als een bijzondere eer beschouwen, dat Ir. Roebroek een en ander persoonlijk is komen bezichtigen, wel een bewijs welk groot belang men ook te 'sGraven- hage in deze nieuwe cultuur stelt. In korten tijd heeft Vlijmen zich wel een vermaardheid weten te geven en wij wenschen de ondernemers daarmede gaarne geluk. ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGE VING. Geslaagd.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3