Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. SPORT. SPRANG—CAPELLE. HEUSDEN, EETHEN. GEERTRUIDENBERG, 7. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening over het jaar 1938 met de daartoe betrekkelijke bedrijfsverzekeringen van het gasbedrijf en de exploitatie der drainagevelden. Deze worden z.h.st. voorloopig vast gesteld. 8. Rondvraag. Geen der leden wenscht hiervan ge bruik te maken. Aan het einde van deze laatste ver gadering van den raad in zijn huidige samenstelling acht de voorzitter zich verplicht een woord van dank tot alle raadsleden te richten die het hem als voorzitter in de afgeloopen periode zoo gemakkelijk hebben gemaakt bij de leiding der vergaderingen. Hij hoopt ook in de toekomst de vergade ringen even prettig te mogen leiden. Tot de leden die niet in den nieuwen raad terugkeeren wil spreker een woord van dank richten. Op de eerste plaats lot wethouder van Lier die on geveer 36 jaar lid van den raad was en ruim 13 jaar wethouder. Niet al leen spreker persoonlijk, doch ook de gemeente is dhr. v. Lier veel dank ver schuldigd voor alles wat hij in die ja ren heeft gedaan. Het spijt spreker nog te meer voor den scheidenden wethouder omdat deze aan den voor avond stond van de verwezenlijking van de plannen die zoo lang door hem waren nagestreefd. Hij hoopt dat de heer v. Lier nog lange jaren met be langstelling het werk van den raad en het gemeentebestuur zal volgen. Waar de scheidende heeren v. Val- deren en Smit niet aanwezig zijn richt de voorzitter nog een afscheidswoord tot de „één-zittingsvlieg", zooals hij den heer Markus schertsend betitelde. Al mocht de heer Markus al eens wat scherp zijn, het neemt niet weg dat spreker met de vriendschappelijke ge voelens afscheid van hem neemt en hoopt dat hij later nog eens nieuwe lust zal krijgen om zich weer als raadslid beschikbaar te stellen. Hij wenscht hem het beste toe in zijn ver der leven. Wethouder van Lier dankt den voorzitter hartelijk voor zijn. af scheidswoorden. Mocht men nog ooit van zijn diensten gebruik willen ma ken. dan zal men hem steeds bereid vinden met inlichtingen of met per soonlijke opofferingen het gemeen tebelang te dienen. Hij acht zich verplicht ook den raad dank te zeggen voor de medewerking die hij mocht ondervinden en speciaal voor het vertrouwen hem hij de ver kiezing tot wethouder geschonken. De ordelijke wijze waarop de vergaderin gen hier steeds worden gehouden, komt het prestige van den raad ten goede. Bij meeningsverschillen toont men hier eerbied voor de meening van den tegenstander. Men blijft zakelijk, en persoonlijkheden blijven achter wege. Moge dit ook in de toekomst zoo blijven; do belangen der gemeente zijn daarmee het best gediend. Moge hier nog veel goeds voor de gemeente tot stand worden gebracht. (Applaus). De heer Markus zegt steeds met ge noegen de vergaderingen van den raad te hebben bijgewoond, daar er steeds een vriendschappelijke en collegiale geest heerschte. De voorzitter was zeer voortvarend in zijn leiding en wist steeds de orde te handhaven. Spr. meent in zijn plicht te kort te schie ten als hij niet een speciaal woord richtte tot den heer Verhoeven als an dersdenkende. Het feit dat deze haast in elke commissie zitting heeft is wel het beste bewijs, dat ook de raad sym pathiek tegenover den heer Verhoeven staat. Spreker heeft hem loeren ken nen als een man van woorden en da den. Het zou hem zeer spijten als de heer Verhoeven in een volgende perio de niet meer in den raad terugkwam, want Loonschendijk komt wel een zetel in dezen raad toe. Spreker dankt ten slotte B. en W. en den raad voor de prettige samenwerking in de afge loopen 4 jaar ondervonden. Hierna sluiting. VEREENIGING KONINGINNEDAG v.m. BESOIJEN. Op uitnoodiging van de Vereeniging Koninginnedag te v.m. Besoijen zullen op Zaterdag 26 Augustus de vereenigingen R.W.B. en R.K. W.V.B. een voetbalwed strijd spelen op het terrein van RWB, ten bate van Koninginnedag. Zeer zeker een mooie geste van onze beide voetbalver- eenigingen, welke zich spontaan voor dit doel beschikbaar hebben gesteld, mede door het feit, dat zoowel de R.K.V.B. als den K.N.V.B. hiervoor hun toestem ming verleend hebben, zoodat bij voor baat de grondslag gelegd was voor hel welslagen van deze ontmoeting. Wat den wedstrijd zelve betreft, zou den we kunnen spreken van een histo risch feit. Het is immers nog nooit in de voetbalgeschiedenis van v.m. Besoijen voorgekomen dat twee plaatselijke voet- bal-vcreenigingen tegen elkaar gespeeld hebben, zoodat met veel spanning deze ontmoeting tegemoet wordt gezien. Mo gelijk wordt RWB een tikje sterker ge acht, doch R.K. W.V.B. zou mogelijk wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Wij vertrouwen dat zeer velen deze ont moeting zullen bijwonen. Aanvang 5 uur. Beide elftallen komen in onderstaande opstelling uit: R.K. W.V.B. I)oel: J. Dalleu. Achter: C. de Jongh, N. Leijtens. Midden: L. Passier, J. Pullens, P. Bre- kelmans. Voor: W. Stokwielder, W. Pullens, E. Mahieu, P. v. Loon, P. v. d. Hoven. R.W.B. DoelJ. Snels. Achter: J. Smolders, H. Blom. Midden: L. v. Veldhoven, Job. v. Beek, I). Blok. „Voor: A. v. Oscli, .1. v. Veldhoven, Jos. Treffers, L. v. Zon, W. Valk. RECTIFICATIE. In onze uitgave van Woensdag komt onder Sport-Varia een bericht voor als zou de heer H. Lombarts als lid van „Kunst en Kracht", deelgenomen hebben aan de Nat. Athletiekwedstrijden te Roo sendaal. Nader blijkt echter dat hierin een ver gissing begaan is. Betreffende is reeds langen tijd geen lid meer van K. en K., maar vajx de V.V. Juliana. Als individu eel heeft hij dan ook deelgenomen. Ook de resultaten blijken niet geheel juist te zijn, weshalve wij ze hier nog eens geven: 2e prijs verspringen klasse A met 6.12 meter; 3e prijs hinkstapspronk klasse A met 12.32 meter; le prijs hoogspringen, klasse B met 1.59 meter. SPRANG. S. D. O. Op het terrein van S.D.O. alhier werd j.l. Dinsdagavond een wedstrijd gespeeld voor de competitie van den Brab. Voetbalbond tusschen S.D.O. II en Capelle II. In dezen wedstrijd werd goed voetbalspel te zien gegeven. On ze jongens waren steeds in de meerder heid en wist tot driemaal den Capelle- keeper te passeeren. Hoe Capelle zich ook inspande om de eer te redden, dit mocht haar niet gelukken. Uitslag 30 voor S.D.O. II. Het eerste elftal van S.D.O. gaat Zaterdagmiddag naar Rijswijk om al daar tegen de club van dien naam een wedstrijd te spelen voor de Zaterdag middag-competitie van den B.V.B. Wanneer onze club hier flink aan pakt en zich van het begin tot 'teinde geeft, durven wij een overwinning te voorspellen. N. E. O. A.s. Zaterdagmiddag gaat het eer ste elftal van N.E.O. naar Werken dam voor het spelen van een wedstrijd voor de competitie tegen Kozakkenboys aldaar. Wij verwachten dat de N.E.O.- ploeg zich weer geheel zal herstellen van de vorige week geleden nederlaag en deze match tot een goed einde zul len weten te brengen. i:, KAATSHEUVEL. Tragisch. De dochter van v. R. uit de Verleng de Hoofdstraat, gehuwd met dhr. J. M., en sinds een paar jaren woonachtig in Hulst, was deze week voor een paar dagen bij haar ouders op vacantie. Woensdag overleed mej. M.-v. R. ta melijk plotseling in de ouderlijke wo ning. Een vacantie met een droevig einde. Koninginnedag-viering. Zooals we in het nummer van vorige week meldden, heeft zich een voorloo pig comité gevormd om als eerste werk de voorbereiding van Koninginne-ver- jaardag op zich te nemen. Het concept programma is uitgewerkt, doch in ver band met den gespannen toestand, waarin ook ons land door h.et treffen van militaire maatregelen, van voorbe reiding gekomen is, bestaat er natuur lijk kans, dat van de uitvoering niets terecht zou kunnen komen. Komt het programma tot uitvoering, dan zal het als volgt luiden: om twee uur kinderspelen voor de meisjes van de beide scholen op de speelplaats der Theresia-school. Dinsdag na de H. Mis van 9 uur moeten de meisjes die daaraan mee wil len doen, en dat wordt verwacht van allen, zich opgeven bij de Zusters aan die school. De jongens van de beide scholen houden hun kinderspelen van half vijf tot half zeven op het sportpark. De deelnemers moeten zich melden aan de school, waartoe zij behooren, dus de jongens van de St. Jansschool aan de St. Jansschool en de jongens van de Bernardusschool aan de Bernardus- school, ook op Dinsdag na de H. Mis van 9 uur. Tevens zal Dinsdag de uit reiking der prijzen plaats hebben, die verdiend zijn bij de kinderoptocht op 7 Augustus Om zeven uur 's avonds zal een groot concert gegeven worden op de Markt. Het programma zal aanmer, kelijk afwijken van het gewone pro gramma bij deze gelegenheden gevolgd. De beide harmonieën zullen openen met een paar fiksche marschen, waarna de zangvereenigingen Bel Canto en Orova ieder een zanguitvoering zullen geven tot goed acht uur. Hierna volgt een muzikale rondwandeling in lam pionstoet door de voornaamste straten door de harmonieën Euphonia en Apol lo. Jongens van de hoogcre klassen der beide scholen, die zich disponibel wil len stellen voor het dragen van de lam pions, kunnen zich hiervoor eveneens Dinsdagmorgen aan de scholen opge ven. Na afloop van de lichtstoet wordt in de zalen van de drie gezelschappen Euphonia, Apollo en Bel Canto- Oran jebal gegeven, tegen een heel matig entree voor iedereen toegankelijk. Alzoo een programma, dat voldoe ning kan geven aan de plaats zoo het mogelijk is het tot uitvoering te mogen brengen. Ernstige val. Woensdagmiddag kwam de heer S. in de Hoofdstraat in botsing met den aldaar passeerenden wielrijder den 15- jarigen D. D. viel van zijn fiets af en kwam zoo ongelukkig terecht dat hij met een bloedende wonde aan zijn knie en enkele schaafwonden moest worden opgenomen. Dr. V. verleende medische hulp, waarna de patiënt huiswaarts werd vervierd. Gevonden. Aan het politiebureau zijn als gevon den voorwerpen aangegeven: Dames- portemonnaie inh. 12.rijwielplaat je; rozenkrans; huissleutel. Aan komen loopen een hond, groenendaler. BERKDIJK. Prins Hendrik. De 10 hoogste schutters van de prijs- verschieting van Zondag waren: 1 Th. van Wanrooy 48 p., 2 A. Lensveld 45, 3 M. Lensvelt 44, 4 A. Soeterboek 44, 5 C. de Graaff 44, 6 J. van Wanrooy 43, 7 G. Lensvelt 41, 8 N. Schaafstra 41, 9 Th. v. d. Houdt 41, 10 B. van Wanrooy 41. Personeele baan: 1 A. Lensvelt 2 J. van Wanrooy, 3 A. Soe terboek, 4 M. Lensvelt, 5 J. Dollekens, 6 Th. van Wanrooy allen 14 pnt. De prijsuitreiking had in het café van den heer Th. van Boxtel plaats. Kruisboogver. Des. Bovengenoemd kruisbooggezelschap oiganiseert Zondag een groot concours waaraan deelnemen Oefening in den Wijngaard, Tilburg; Rozenplant in 't Woud, Tilburg; Onderlinge Vriend schap, de Moer; Willem Teil, Kaats heuvel en Eendracht, Waalwijk. De eerste prijs voor de corpswedstrijden is een beker.. Voor de personeele banen zijn prachtige prijzen beschikbaar. De wedstrijden vangen aan om half vier. Jubileum Willem Teil. Medio September hoopt de kruis- boogvereeniging Willem Teil haar 12j^-jarig bestaan te herdenken. Naar we vernemen bestaan er plannen een groot concours te organiseeren bij deze gelegenheid. Concert. De harmonie St. Jan geeft Zondag op de kiosk voor het café van Dinteren een concert. De nummers van het concours te Oss zullen o.m. ook ten gehoore worden gebracht. Voor den muziekliefhebber is het een mooie gelegenheid onze harmo nie eens te hooren. SPRANG. Predikbeurten Zondag 27 Aug.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees- dienst; n.m. 2 uur een ringpredikant. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. drie uur Candidaat Barens van Doode- waard. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te de zer plaatse hoopt a.s. Zondag des mor gens half tien op te treden Ds. T. H. Oostenbrug en des namiddags half drie de heer J. van den Hoek, gods dienstonderwijzer. A.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschen dijk op te treden Ds. A. Vroeg in de Wey. De heer Th. A. Rijken heeft be dankt als voorzitter van de afdeèling Sprang-Capelle van de Jonge Boeren en Tuinders. De oudste inwoner te dezer plaatse, de heer W. G. Treffers, ge pensioneerd hoofd der O.L. School in de Kom, hoopt a.s. Zaterdag 26 dezer zijn 96sten verjaardag te herdenken. Ongetwijfeld zal het dezen sympathie ken ingezetene, die de achting aller Gedelegeerden: No. 1 Fischli (Zw.), no. 2 F. Dohmen, Voorz., 3 Maissen (Zw.), 4 Dr. Vago (Hong.), 5 Melhado (Ned.), 6 Witry (Lux.). 2e rij: afgev. uit Luxemburg, Finland, Engeland en de heer W. Donker Pzn. (Nederland). 3e rij: Zwitserland, Hongarije, Frankrijk. inwoners geniet, dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Ter viering van de geboorte van Prinses Irene en ter herdenking van den verjaardag onzer geëerbiedigde Koningin zullen op Donderdag 31 de zer te Vrijhoeve-Capelle groote feeste lijkheden georganiseerd worden. Des morgens zal een allegorische optocht plaats hebben, terwijl na den middag op een feestterrein volksspe len voor grooteren zullen plaats heb ben. Het feest wordt 's avonds beslo ten met een concert, te geven door het muziekgezelschap „Sirena" en de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Halle lujah". 's Avonds te voren worden de feestelijkheden geopend met een con cert door het muziekgezelschap „Apollo" uit Kaatsheuvel. De heer J. F. Bouman, vroeger alhier, thans hoofd der O.L. school te Niewland, is geslaagd voor 't examen Fransch L.O. Op de maandmarkt heeft vrouw C. een damestasch met inhoud ont vreemd, wat door een marktkoopman werd gezien. De marechaussée arres teerde haar en maakte proces-verbaal op. DBONGELEN. Ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Irene en van den ver jaardag van H. M. de Koningin heeft het feestcomité alhier besloten ook dit jaar weer een Oranjefeest te organiseeren. De feestelijkheden zullen plaats hebben op Zaterdag 2 September a.s. Het programma ts voorloopig als volgt samengesteld 's Morgens: Kinderspelen op het feestterrein en 's middags 2 uur (Z.T.) Volksspelen o.a. zullen plaats vin den de navolgende sp len le. »Ronde van Drongelen«.(inleg- geld f 0.25 ct.) 2e. Ringrijden voor paren met gespan, (inleggeld f 1. 3e. Ringrijden voor ruiters (dames en heeren) (inleggeld f 0.50.) 4e. Fietsen met hindernissen voor heeren (inleggeld f0.25.) 5e. Fietsen met hindernissen voor dames (inleggeld f0.25.) 6e. Hardloopen voor heeren met hindernissen (inleggeld f0 25.) 7e. Kruiwagenrijden (inleggeld f0.15 per persoon) voor dames en heeren. Opgaven moeten uiterlijk Vrijdag avond 1 September a.s. 's avonds 8 uur (Z.T.) binnen zijn, na dien tijd kunnen geen deelnemers meer aan genomen worden in verband met een goede regeling. Ook deelnemers van buiten het dorp zijn voor alle spelen zeer wel kom, want hoe meer deelnemers, hoe grooter prijzen. De deelnemers kunnen zich op geven bij den secretaris J.J.P. Vos alhier. 's Avonds Groot Concert te geven door de Muziekvereeniging «Kunst en Vriendschap« te Meeuwen, Directeur de heer B. Roza. Dat het programma van bet Oranje-comité ook buiten de ge meente de aandacht heeft getrokken, blijkt wel uit een ingezonden stuk in De Echo van het Zuiden van 23 dezer, waarin een Waalwijker de loftrompet schalt over dit program ma en Geertruidenberg het 4 maal grootere Waalwijk ten voorbeeld stelt. Voor hel Oranje-Comité moge dit tot voldoening strekken, temeer daar de leden bij de inwoners zelf nogal eens misplaatste critiek en weinig financieele medewerking on dervinden, van hen die het goed kunnen betalen. Dat een winkelier die op de Oranje-dagen feestartikelen verkoopt de leden van het Oranje-Comité meedeelt dat hij er niet op gere kend heeft dat zij om financieelen steun zouden komen en daarom ook niet betaalde, spreekt al vol doende. Om de leden van het Oranje Comité een riem onder het hart te steken, meenden wij goed te doen dit hier even te vermelden. Naar aanleiding van een schrij ven van het gemeentebestuur, ge richt aan de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, is van deze N.V. be richt ontvangen dat de Minister van Waterstaat heeft goedgekeurd dat met ingang van 8 October a.s. de naam van het station Geertruiden. berg- Raamsdonksveer wordt ge wijzigd in Geertruidenberg en dien van de halte Raamsdonksveer— Keizersdijk in Raamsdonksveer. Na 8 October dus zullen de reizigers die in Raamsdonksveer *Jff n L - De vierling Johannes Aukje Harmke en Antje Pijlman uit Hengelo, die den eersten Augustus 1939 geboren werd, groeit op als kool. Het leuke viertal in de armen van het overgelukkige echtpaar Pijlman-Hartstra. Rechts de verpleegster, zuster Bongaers. -vx'-: V: :p

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6