GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND. WASPIK. KAATSHEUVEL. Een ketel van een Impregneer-installatie is op het terrein van de N.V. Beton bouw Kooi en Wildeboer te Vierverlaten bij Groningen uit elkaar gespron- qen waarbij twee arbeiders met het heete asphalt werden overdekt en zwaar qewond naar het ziekenhuis te Groningen werden overgebracht. De zware betonnen buizen, die zich in de ketels bevonden, werden tientallen meters weggeslingerd. behoorende tot het dorp Raams- donk, moeten zijn, door deze tot dusver misleidende benaming niet meer in de stad Geertruidenberg afstappen om daar te ondervinden dat zij dan nog een .kleine 20 mi nuten moeten loopen om hun doel, Raamsdonksveer, te bereiken. Predikbeurten Zondag 27 Aug. 1939: Ned. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m. twee uur Ds. T. van des Hec van Genemuiden. LOON OP ZAND. een meisje zwaar verminkt naast de lijn lag. Bij nader onderzoek bleek het het 16-jarig dochtertje van de familie R. Brands uit Berchem te zijn. Vermoedelijk is zij over de gesloten spoorboomen geklommen en door den D-trein, die om kwart over negen den overweg passeert, over reden. Het stoffelijk overschot is naar het St. Anna-ziekenhuis te Oss ver voerd. Meisje verdronken ln zwembad Van 18 tot en met 24 Augustus 1939. Geboren: Cornelia Petronella, dv. P. G. Remme ren en A. M. Oerlemans Johanna Jo hannes, dv. M. Maas en C. J. Bressers Sophia Johanna Maria, dv. J. L. A. v. d. Velden en J. C. v. Deursen Johanna Jacoba, dv. A. v. Dongen en A. v. Wan- rooij Anna Maria Agatha, dv. W. W. Huijbregts en G. G. Brandsma Geer- truida, dv. C. J. Bogers en G. .T. de Waal Cornelis Lucas, zv. L. P. L. Beerens en H. W. Muskens Johannes Baptist, zv. C. J. Broeders en M. F. v. Dooren Adrianus Johannes Franciscus Maria, zv. J. C. A. Biemans en M. P. H. de Kort Petronella Hcndrika Cornelia, dv. A. H. v. d. Mierden en H. Hoevenaar. Overleden Johanna Antonetta van Riel, echtge- noote van Johannes Wilhelmus v. Mos selveld, oud 34 jaren. Gehuwd M. Aarts, oud 28 jaren, wonende te Dongen en C. D. Kops, oud 29 jaren, al hier P. v. Dommelen, oud 29 jaren en A. N. Rozenbrand, oud 30 jaren, beiden wonende alhier. Huw. aangiften: A. C. Papenhoven, oud 31 jaren, wo nende te Waalwijk en C. Snoeren, oud 27 jaren, wonende alhier P. J. Scha pendonk, oud 27 jaren, wonende te Waalwijk en A. D. Emmers, oud 26 jaren, wonende alhier G. Kusters, oud 35 jaren, wonende te Waspik en v. Dijk, oud 29 jaren, wonende alhier. Vertrokken: C. A. M. v. Nieuwstad naar Heerlen W. J. M. Frederiks naar Oudenbosch G. Koogje naar Tilburg J. B. v. Broek huizen naar 's Gravenhage H. de Kort naar Noordwijkerhout A. C. erschu- ren naar Goirle F. de Jong naar Don gen G. H. H. Rooijakkers naar Meijel. Doodelijke auto ongelukken. Op den Rijksstraatweg te Sassen- heim liep gistermiddag omstreeks half vijf de 36-jarige Eggeraat uit Haarlem naast zijn motorfiets, ten einde den motor te laten aanloopen. De man kwam te struikelen, sloeg tegen den grond en werd door een vrachtauto, welke uit de richting Leiden kwam, overreden. Zijn beide beener. werden verbrijzeld. In hoogst zorgwekkenden toestand werd net slachtoffer naar het Sint Bernardus gesticht te Sassenheim overgebracht waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Gisteravond om halfzevenjis het vijfjarige dochtertje van de familie Gorris uit Ulft bij het spelen op den rijweg door een zware bestelauto van de Geldersche Tramwegmaat schappij overreden. Het kind kreeg de zware achterwielen over het hoofd en was op slag dood. Meisje door trein gegrepen en gedood. Een spoorwegambtenaar, die om half tien gisteravond van zijn dienst op het station te Berchem langs de spoorlijn huiswaarts keerde, be merkte op eenigen afstand van den hewaakten overweg, nabij het Vos senhol te Berchem, dat het lijk van In het zwembad Thialf te Arnhem is gistermiddag de 19-jarige mejuf frouw B. verdionken. Van het ongeval zelf heeft men bij de geweldige drukte, die er gistermiddag was, niets gemerkt. Bij hel sluiten van het zwembad bleef echter een stel dameskleeding hangen. Men is toen op onderzoek uitgegaan en men slaagde er spoedig in het meisje te vinden. Direct werd kunstmatige ademhaling toegepast, maar zonder succes. AVONTUUR VAN 'N NEDER LANDER IN BELGIë. Twee maal gearresteerd omdat hij op een spion leek. De Nieuwe Tilburgsche Courant geeft het volgend verhaal van een avontuur, dat de heer W. v. d. H. uit Tilburg in België beleefde. Hij logeerde bij een vriend te Dessel bij Moll en toen hij Dinsdagmorgen er al vroeg op uitgetrokken was om een fietstochtje in de omgeving te maken, werd hij op een brug bij genoemd dorpje door den schildwacht staande gehouden. Deze deelde den heer v. d H. mede, dat hij hem moest aanhou den op bevel van zijn luitenant. De jongeman begreep aanstonds, dat het weinig zin zou hebben tegen te sput teren en voldeel onmiddellijk aan het dringend verzoek om den schildwacht te volgen naar den commandopost, waar hij tusschen twee soldaten met de bajonet op het geweer op een bankje werd neergezet in afwachting van den luitenant, die men in de buurt ging roepen. Deze deelde den verbaasden „arres tant" mede, dat hij gezocht werd als spion, althans volledig beantwoordde aan het signalement en de nationali teit. Tijdens het verhoor wilde de heer v. d. H. een sigaret opsteken en het papier, dat om 't doosje zat wilde hij in een kistje, dat in zijn nabijheid stond en wat hij voor een soort prullemand aanzag, deponeeren. Hij tide het kistje op om het om te keeren, doch het was te zwaar. Geen wonder, het was een kistje met dynamiet! Dit werd hoogst verdacht gevonden en door den lui tenant werd onmiddellijk gerappor teerd, dat „verdachte het gewicht van het kistje dynamiet wilde weten". Na langdurig verhoord te zijn en ook gefouilleerd, kwam de veldwach ter, die den jongeman overnam om hem in de cel onder het gemeentehuis op te sluiten in afwachting van na dere instructies: Om 2 uur in den mid dag kwamen de gendarmen van Moll den verdachte nog eens bemonsteren, waarna deze mededeelden geen reden meer aanwezig te achten, den heer v. d. H. langer vast te houden. Deze had er genoeg van gekregen en wilde, om verdere onaangenaamheden te voor komen, zoo snel mogelijk naar zijn "va derland terug. Hij fietste daartoe langs binnenwegen via Arendonck in de richting Reusel. Op een der bruggen nabij Aren donck werd de jongeman opnieuw staande gehouden door een schild wacht. Deze had natuurlijk dezelfde instructies en kwam dan ook met het zelfde verhaal voor den dag. De heer v. d. H., werd naar het naburige doua nekantoor gebracht en daar tot 10 uur vastgehouden. Toen kwamen er weer gendarmen, die hem, om verder last te voorkomen, tot de grens uitgeleide zouden doen. Onderweg vertelde v. d. H., dat hij het vervelend vond België le moeten verlaten. Hij bedoelde hier mede, dat het jammer was zijn va- cantie noodgedwongen te moeten on derbreken en hij liever nog eenige da gen in België was gebleven. De gen darmen maakten hieruit echter op, dat hij ongaarne naar zijn vaderland terugging, omdat hij daar wellicht „nog iels te goed" hadDaarom kuierden zij zoolang met hem langs de grens totdat zij een Ncderlandsch marechaussee met een grenssoldaat ontmoetten aan wie zij den „ver dachte" uitleverden! Nu werd v. d. 'H. ook nog door dc politie van zijn eigen land opgebracht! Hij werd meegenomen naar de kazer ne te Bladel waar de commandant echter al spoedig kon vaststellen, dat men hier met een jongeman van on besproken levenswandel te doen had. GRIEKSCHE ZEEMAN VERMOORDT EEN LANDGENOOT. Politie achtervolgt en arresteert hem. In de Sumatrastraat in het hart van de zeemanswijk Katendrecht, te Rotterdam, waar men de kroegjes en zeemanslogementen huis aan huis aantreft, heeft zich Woensdagavond omstreeks half acht een gruwelijk drama afgespeeld, dat hevige conster natie in deze dichtbevolkte wijk ver oorzaakte. Een Grieksche zeeman, de 20-jarige Georg Georgidu, een in de buurt zeer berucht type, gevreesd om zijn wild karakter, heeft na een woor denwisseling den 30-jarigen ongehuw- den Griek Rasili d'Critsas op beest achtige wijze vermoord. Met een groot dolkmes, dat de man in een winkeltje van zeemansartike len gekocht had, stak hij als een dolle man op zijn ongelukkigen landgenoot in, die afschuwelijke wonden in buik en borst opliep. Het doodelijk gewon de slachtoffer, dat zeer veel bloed ver loor, wist nog op de vlucht te slaan en zakte eerst enkele honderden me ters verder voor de deur van het café in elkaar. De dader stormde het huis naast het café binnen, wierp het dolk mes in het voorbijgaan in het café en rende vervolgens een zoldertrap op, waarna hij zich in een dakgoot ver borg. Negen politiemannen snelden hem met de reovlvcr in de vuist ach terna en slaagden er ten slotte in den woesteling te overmeesteren. De man werd naar het politie posthuis aan den Linker-Veerdam overgebracht, terwijl het slachtoffer in allerijl met een ambulancenauto van dén G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd vervoerd. Bij aankomst aldaar was het echter over leden. MACARONI IN TOMATENSAUS. (k pers.) y2 pond macaroni, V2 L. kokend water, 4 theelepels Maggi's Aro ma, 1 uit, 1 stuk boter, 1l/2 eet lepel bloem, 1 klein busje toma tenpuree, l/2 pond gehakt, 1 ei, 1 eetlepel paneermeel, zout, pe per, noot. Kook de macaroni gaar in 1 L. ko kend water en een theelepel zout, giet ze af. Vermeng het gehakt met het rauwe ei, het paneermeel, zout, noot en maak er balletjes van. Smelt een stuk boter in een diep pannetje, voeg de geraspte uit toe, stoof ze even gaar, doe er de bloem hij, roer er de kluit jes uit, voeg het kokende water toe, de tomatenpureeen en laat het sausje even doorkoken. Doe er de gehakte gehakballetjes in en laat deze eenige minuten koken, roer er voorzichtig dc macaroni door en de Maggi's Aroma. Geef er gekookte aardappelen hij en desverkiezend sla. GROENTESOEP EENS OP EEN ANDERE MANIER. (U pers.) iy2 L. water, 4 Maggi's Bouillon blokjes, 1 stukje spek, allerlei groenten als worteltjes, ui, pe terselie, selderij, bloemkool, enz. 4 aardappelen, een stuk boter. Snijd het spek in kleine dobbel steentjes, bak het in een diepe pan, voeg de boter toe en hak hierin de ge snipperde ui en geraspte wortels lichtbruin. Voeg nu het water toe en de Maggi's Bouillonblokjes, de gehak te selderij en de in stukjes gesneden bloemkool en kook dit zachtjes 15 minuten. Voeg er daarna de geraspte rauwe aardappels hij en laat alles nog pl.m. 10 minuten koken. Maak de soep af met fijngehakte peterselie en eenige druppels Maggi's Aroma. BLOEMKOOL MET EEN RAND VAN ROEREIEREN. (k pers.) TOMATENSOEP. (k pers.) y2 ons boter of vet, 2 volle eet lepels bloem, 4 Maggi's Bouil lonblokjes, L. kokend water, 8 tomaten, allerlei kruiden zoo als peterselie, selderij, kervel, ui enz., 1 ei, een paar lepels room of melk. Los de Maggi's Bouillonblokjes op in L. kokend water. Smelt de boter of het vet in een diep pannetje en laat het lichtbruin braden, doe er de bouil lon hij en laat ze even doorkoken tot ze gelijkmatig gebonden is. Wasch de tomaten, snijd ze in vierde partjes en draai ze door de vleeschmolen, hak de •kruiden zeer fijn, rasp de ui fijn, voeg ze hij het tomatenmoes, voeg ook het geklopte ei toe en de melk of de room. Voeg hij deze massa onder flink klop pen met een eierklopper de kokende soep. Ze mag niet meer koken, zet de pan b.v. in kokend water of op een asbest-plaat. Maak ze af met een paar druppels Maggi's Aroma. Tennistournooi. Vervolg-uitslagen van het tennis- tournooi Heerensingle 1ste ronde: W. v. d. Ven slaat A. Tielen f>4, 4G, 86. Troostronde 2de ronde: M. v. Nieuwstadt slaat .1. Matheijsen G3, 97. Halve finale: A. Schalken slaat J. van Nieuwstadt 61, 62. 2de ronde: W. v. d. Ven slaat G. Vekc- mans G2 G4. Dames dubbel: Mevrouw Vercaute- ren en Mej. D. Schalken slaan Mej. Bep Hoffmans en Mej. Zus Witlox 4—6, 6—4, 6—2. Dames single Troostronde 1ste ronde Mej. Jo Vloemans slaat Mej. L. Huismans G4, 79, 64. Mej. Zus Witlox slaat Mej. Zus Hoffmans 64, 6—4. Heerenduhbel1ste ronde. A. Schal ken en W. v. d. Ven slaan A. Tielen en J. Spijkerman 61 64. 2de ronde W. v. d. Ven en A. Schalken slaan H. en W. Musters 97, 60. Halve finale: A. Schalken en M. v. Nieuwstadt slaan J. Mateijsen en J. v. Nieuwstadt 75 108. EEN SNELWERKENDE BRANDSPUIT. Het is heel dikwijls nodig, dat de brandweer direct met blussen kan be ginnen als de wagens bij de plaats van de brand aankomen. Maar meest al is dat niet direct mogelijk. Er gaan altijd nog wel een paar minuten ver loren voor de spuiten werkelijk wa ter geven. In een grote fabriek voor brand weermateriaal in Duitsland, de fabriek van Metz, is nu een nieuwe spuit uit gevonden, waarbij het mogelijk is om direct bij aankomst met blussen te beginnen. Een bepaalde inrichting op dc brandweerauto maakt het mogelijk om al, terwijl de auto naar de plaats van de brand rijdt, de bluspomp in werking te stellen. Tegelijk kan het waterventiel geopend worden en ook het ventiel naar de voorraadkamer van het schuimblusmiddel. Met één hand beweging worden de drie leidingen van de schuimblusslangen openge steld. Op het ogenblik, dat de auto stilstaat, zijn de drie schuimblusslan gen meteen in staat om schuim uit te spuiten. Twee spuiten zijn met slan gen van 25 M. en één met *n slang van 35 nieter aan de wagen bevestigd. Ze zijn bovendien zo gemaakt, dat de spuiten ook al kunnen werken, terwijl de slangen nog niet zijn afgerold. Ver der kunnen nog vier andere slangen aangesloten worden. Er is een pomp in de wagen, die 2500 liter kan verwer ken en een straal van 80 meter hoogte kan vormen. De tank bevat ruim 2000 liter water en 200 liter schuimextract. De hele wagen is zo gebouwd, dat hij gemakkelijk over moeilijk terrein kan rijden. Vooral bij vliegtuigongelukken, wanneer vliegtuigen brandend naai heneden storten kunnen deze nieuwe brandweerinrichtingen grote dienst be wijzen en men verwacht er dan ook veel van. 1 groote bloemkool, 4 eieren, 4 eetlepels melk, 2 theelepels Mag gi's Aroma, y2 L. melk, 2 eet lepels bloem, een stuk boter, zout, wat kaas of ham. Kook de bloemkool gaar in water met een beetje zout. Smelt een stukje boter in een diep pannetje, voeg d-; bloem toe, roer de kluitjes eruit en doe er telkens een beetje melk bij. Laat het sausje even doorkoken, maak het af met een beetje zout. Maak de roereieren goed luchtig. Klop hiervoor de heele eieren met 4 eetlepels melk en de Maggi's Aroma. Smelt in een diep pannetje een stukje boter, voeg de eiermassa toe en blijf steeds kloppen met de eierklojiper en bedek deze met de bloemkoolsaus, leg er een rand van roereieren omheen, bestrooi ze dik met geraspte kaas of stukjes ham en geef er gebakken aardappelen bij Men kan deze schotel ook koud serveeren, men geeft er dan geen bloemkoolsaus hij, maar inplaats hiervan mayonnaise. TOMATEN IN VERSCHILLENDE ZOM ERGER ECHTEN. Augustus geeft ons een overvloed van groenten. Vooral de tomaat treedt op den voorgrond, nu de in de open lucht gejilanle lot rijpheid komen en hun massa's voegen hij de laatste uit de kassen. De prijs is laag; voor de huisvrouw een aangenaam verschijnsel, want to- matengerechten zijn smakelijk en zoo gezond. Daarom doet ze goed om er veel van te koopen en tot een dikke purée in te koken, die ze 's winters en in het groente-arme voorjaar op al lerlei wijzen gebruiken kan, o.a. door ze aan andere groenten en vooral ook aan soepen en sausen toe te voegen, om deze smakelijker te maken. En met citroensap en suiker vermengd, geeft deze purée een fijne jam. Bovendien komen tomaten in deze warme maanden zoo te pas, nu mach tige spijzen, vet en vleesch tegen staan en er gevraagd wordt naar frissche gerechten. Wat olie en azijn, een tikje zout en enkele druppels Maggi's Aro ma geven b.v. een heerlijke sla ervan. Een andere algemeen gewaardeerde tomatenspijs is de tomatensoep; wie ze op onderstaande wijze bereidt, krijgt ze smakelijk, maar vooral ook heel goedkoop. Gebruikt men inplaats van Maggi's Bouillonblokjes alleen maar Maggi's Aroma, dan is deze soep bovendien geschikt voor vleeschlooze dagen. T.R.C. Duivenwedstrijd. De Kaatsheuvelsche Postduivenver- eenigingen hebben voor dit jaar we derom een groote T.B.C.-vlucht ge organiseerd, waarbij we het verheu gend feit mogen constateeren, dat met de voorbereiding tijdig begonnen is. De vlucht is vastgesteld op Quievrain (153 K.M.) en staat voor iederen lief hebber open lid of geen lid van de ver- cenigingen. De oefenvluchten worden gehouden vanaf lieden. Ook hieraan kan tegen de kostende prijzen iedereen meedoen. Er worden twee hoofdprijzen be schikbaar gesteld: een heeren- of da mesrijwiel en een lux theeservies. Voor mededinging naar deze hoofdprijzen wordt 25 cent per duif gevorderd. Het oorspronkelijke inleggeld is 30 cent per duif. Gelegenheid tot poelen wordt gege- en vanaf 10, 15, 25 en 50 cent. Scheer- weg 5 cent. Speciaal 10 cent. Konings poel 25 cent. Vanaf 9 September worden de prij zen in het Kleedingmagazijn van dhr. H. v. d. Linden geëtaleerd. Aanmelding kan geschieden bij alle duivenliefhebbers en bij het bestuur van de T.B.C.-vereeniging. Er wordt op minstens 1000 duiven gerekend. Vertrek van Missionaris. Van de Sociëteit der Witte Paters va nKardinaal Lavigerie te Boxtel zal o.m. naar de Missie vertrekken: 5 October L. van der Linden uit Kaatsheuvel naar Vic. Tanganyika. Den Haag: De Regeeringspersdienst meldt: Hier en daar zijn in de buitenland- pers meeningsuitingen opgenomen die twijfel zouden kunnen doen ontstaan ten aanzien van den on wrikbaren wil van Nederland om in voorkomend ge val 's lands onzijdigheid, met name ook in de lucht, naar alle zijden welke dan ook, te handhaven. Voor zulken twijfel bestaat niet den allergeringsten grond. Met alle ten dienste staande middelen zal Neder land zijn onzijdigheid in een gewapend conflict, mocht het uitbreken, en met name ook in de lucht, onbeperkt en tegenover iedereen handhaven.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7