Plaatselijke Berichten. EdeBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat 26 Augustus 1939 No. 67 De Echo van het Zuiden Derde Blad ORUNEN, en ek or 3ij 1). STEUNCOMITÉ. Gisteravond werd ten gemeentehuize de laatste vergadering van het Steun comité in deze zittingsperiode van den gemeenteraad gehouden en te dezer v gelegenheid heeft de voorzitter, wet houder Smolders, een beschouwing gehouden over dé voornaamste feiten, sinds de instelling der commissie, nu 8 jaar geleden, dus in 1931. Hij wees er op dat hetgeen hij in de eerste vergadering voorspelde, n.l. dat de taak der commissie niet gemakkelijk zou zijn, bewaarheid is geworden. Werkte de steunregeling in den be ginne alleen voor de schoen- en leder industrie, weldra was deze ook van kracht voor arbeiders van andere tak- ken van industrie en de bouwvakken. De steunregeling was de leiddraad, maar de bijkomstige omstandigheden waren legio en de beslissingen daar door vaak zoo moeilijk. Na 1 October 1933 werd de com- missie omgezet in eene commissie van advies, wat echter geen wijziging bracht in den gang van zaken. In 1935 werd de administratie gemo derniseerd, die geregeld door rijkscon troleurs werd onderzocht en waarop weinig aanmerkingen kwamen. 1 Juli 1934 werden de steunnormen verminderd met 1 per gezin en 0.25 per gezinslid en in 1936 werd de huur- toeslag ingetrokken. In 1937 sinds het optreden van mi nister Romme is de steunregeling vaak in gunstigen zin gewijzigd. 1 Januari 1938 werd de administratie voor alle gemeenten uniform geregeld en in dat jaar werd een controleur aan gesteld, de heer P. Mooij. De actieve secretaris, de heer van Roosmalen, heeft gedurende langen tijd ziekte-ver lof gehad, tot volle tevredenheid ver vangen door den heer H. Bergmans. In 1931 werd uitgekeerd (gedurende V weken) 5048; in 1932 40253; 1933 32750; 1934 38129; 1935 47490; 1936 68048; 1937 61237; 1938 52415; 1939 (tot 12 Aug.) 21479; in totaal 366849. K Aan rijkssubsidie werd in 1931, 1932 en 1933 genoten 45 over 1934 20 over 1935 41 over 1936 39 over 1937 56 en over 1938 58 terwijl 't subsidiepercentage voor 1939 uiteraard nog niet bekend kan zijn. Het aantal steuntrekkenden heeft in de eerste 4jarige periode gevarieerd tusschen 80 en 120 per week; in deze 4-jarige periode liep het aantal op tot 180, n.l. in het 4e kwartaal 1936. Mo menteel bedraagt het aantal gesteun- den en in werkverschaffing geplaatsten 80 tot 90. Met ingang van 2 Mei 1938 werden steuntrekkenden geplaatst in de cen trale werkverschaffing onder Sprang- Capelle. Aanvankelijk zijn 40 steuntrek kenden voor plaatsing in aanmerking gekomen. Dit aantal is echter geleide lijk afgenomen tengevolge van de ver meerdering van werkgelegenheid in 't vrije bedrijf. In het begin van deze maand waren nog 20 arbeiders in werk verschaffing geplaatst. In 1938 is in werkverschaffing ver- loond een bedrag van 17255. In 1939 is tot heden verloond een bedrag van 9525.—. In totaal vanaf 2 Mei 1938 tot heden 26780. Uit deze dorre opsomming van feiten blijkt wel welk een belangrijke arbeid door onze Commissie is verricht, maar ook welk een nood is gelenigd moeten worden, zegt spreker. De wijze waarop onze Commissie haar taak heeft vervuld stemt wel tot bijzondere verheugenis. De zeer vele en vaak buitengewoon moeilijke beslis singen, die wij te nemen hadden, zijn steeds na ampele bespreking en toetsing aan de regeling volkomen eenstemmig genomen. Het is om al deze redenen, dat hij hartelijk dankzegt voor die samen werking en voor de vele diensten aan het gemeentebestuur bewezen. De heer Smolders besloot z'n over-, zicht met het volgende: Na deze vergadering bestaat de Commissie in haar huidige samenstel ling niet meer. De héér Spijkerman heeft gemeend zich voor een nieuwe zittingsperiode van den Gemeenteraad niet meer be schikbaar te moeten stellen en zal dus a priori in de toekomst geen deel meer uitmaken van het steuncomité. Persoon lijk spijt ons dit buitengewoon. Wij hebben er ons echter bij ueer te leggen. De heer Passier is slac-ntoffer gewor den van politiek extremisme, wat we zeer jammer vinden. Zoo gaarne had den we hen^, ondanks het klimmen der 'r 'Jaren, nog" een Tottingsperiode naast ons gehad. Maar ook hier moeten we in berusten. Met een hartelijk dankwoord besloot wethouder Smolders z'n beschouwing en deze 4-jarige werkperiode, die geen senicure is geweest. De heer Spijkerman dankte den voor zitter wederkeerig voor de prettige en aangename samenwerking. Het was voor hem steeds een genoegen geweest de vergaderingen van het steuncomité bij te wonen en zeer aangename herin neringen zal hij hiervan bewaren. De heer Passier onderschreef de woorden van den heer Spijkerman. _peh^er van Roosmalen, die het se- rëtariaat der commissie nog niet aarneemt, kwam ook even afscheid n de heeren nemen. In een hartelijk iieechje dankte hij voorzitter en leden voor de prettige samenwerking, maar meer nog voor het zeer actieve werk door de commissie al die jaren verricht, waardoor de administratieve uitvoering vlot kon geschieden. VOORMOBILISATIE. De afkondiging der voormobilisatie aan 't Gemeentehuis, Postkantoor en aan ons bureau Donderdagmiddag ten omstreeks 5 uur bracht ook in onze gemeente natuurlijk de begrijpelijke sensatie teweeg, speciaal bij de aange wezenen, die daaronder vielen en dan ook gisteravond op transport gingen naar de hun aangewezen plaatsen. Overal zag men clubjes menschen sainengroepcn om dit feit, maar voor al de onzekere toekomst te bespre ken en tot laat in den avond was het druk in de straten, vooral voor ons bureau waar de laatste tijdingen voortdurend werden gepubliceerd. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast PUBLIEKE WERKEN. Na de misère aan de riolecrings- werken GroensteegPutstraat, kun nen we thans met genoegen constatce- ren, dat dit werk thans veel beter op schiet, kortom dat er normale voor- uilgang is te bespeuren; een groot ge luk speciaal voor de bewoners. De verharding van de Kerk straat, die ook in 't begin niet vlotten wilde, is thans op den goeden weg, de middenstraat belegd met mooie breede klinkers en de trottoirs aan de ^Vest- zijde zijn reeds gereed, terwijl men ook aan de Oostzijde druk bezig is. Dit werk zal dus ook spoedig zijn beslag hebben, waardoor onze ge meente een prachtige straat rijker is, al is dan de entrée niet fraai te noe men. Het is waarlijk een lust te zien, hoe hier ondanks de ruïne van den straataanleg is, wordt gebouwd. Telkens en telkens ziet men nieuwe huizen en waarlijk heele mooie, uit den grond verrijzen. Men zal eens zien hoe spoedig deze straat vol is; aan de Westzijde is dat bijna reeds 't geval. DE NIEUWE OVERLEDER- FABRIEK AAN DE HAVEN. Het productie-proces begonnen. Wij hebben destijds met instemming de plannen begroet van de fa. Vermeer Beerens, om, in samenwerking met den heer Trindler, aan de Haven een nieuwe overlederfabriek te stichten. Met groote voortvarendheid is de verwezenlijking der plannen ter hand genomen en thans is het groote, mo dern geoutilleerde fabrieksgebouw en de machinale installatie reeds zoover gereed gekomen dat met de productie reeds een aanvang kan worden ge maakt. Toen we dezer dagen een kijkje mochten nemen in het nieuwe bedrijf, was men reeds druk bezig met het in werken van ruwe kalfsvellen, welke na een productie-proces van enkele weken als overleder in verschillende nuances voor verzending aan de afnemers ge reed zullen zijn. De capaciteit dezer fabriek bedraagt circa 4000 vellen per week. Voornamelijk zal hier zwarte en ge kleurde suède en boxcalfs geproduceerd worden voor binnenlandsch gebruik zoowel als voor export. Het fraaie fabrieksgebouw, dat een lengte heeft van circa 100 m. bij een breedte van 11 m. is met de allernieuw ste machines op het gebied der over- leer-fabricatie toegerust. Geleidelijk-aan, met 't vorderen van het productie-proces der eerste partijen zal het personeel worden uitgebrëid, zoodat hier spoedig weer een flink aan tal arbeiders werk zal vinden. De nieuwe fabriek zal geëxploiteerd worden onder den naam Chroomleder- fabriek „Holland", terwijl de kantoren en magazijnen dezer onderneming ge vestigd blijven ten kantore der fa. Ver meer en Beerens in de Grootestraat al hier. Het beste succes zij den ondernemers toegewenscht. MEISJES U.L.O.-SCHOOL. Naar wij vernemen hebben zich tot heden 18 nieuwe leerlingen voor de meisjes U.L.O.-school bij de Eerw. Zusters aangemeld, zoodat thans de eerste klas reeds nagenoeg volledig is bezet, al kan men zich tot 1 Septem ber aangeven. Met dit nieuwe leerjaar zal de school volledig in werking zijn, dus met le, 2e en 3e klas. Thans zijn er in totaal reeds 51 leerlingen. 20-JARIG BESTAAN „KUNST EN KRACHT". Waalwijks Belang heeft een wissel beker beschikbaar gesteld voor het nummer „Athletiek-kampioenschap van Waalwijk", dat een der program ma-punten is van de groote athletiek- wedstrijden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van „Kunst en Kracht". BAKKERSVEREENIGING. In de Twee Kolommen is gisteren avond een bijeenkomst van bakkers gehouden, georganiseerd door de plaatselijke bakkersvereeniging. Hierop waren ook bakkers uit om liggende plaatsen uitgenoodigd. De opkomst was niet druk, waaraan de politieke spanning van het oogenblik wel schuld zal hebben. Op deze vergadering werd het woord gevoerd door de heeren Jordens, voor zitter der Bossche bakkersvereeniging en v. Velthoven, directeur der coöpe ratieve bakkerij der arbeidersorgani satie in Den Bosch. Eerstgenoemde betoogde dat de sa neering niet gebracht had wat men er van verwacht heeft, wat mede zijn oorzaak vond in de tegenstrijdige be langen der bakkers in de verschillen de streken van ons land. Daarom wor den er thans gewestelijke afdeelingen gevormd, waardoor de belangen dei- bakkers in een bepaalde streek beter onder t oog kunnen worden gezien. Spreker bepleitte aansluiting van dè Waalwij ksche en andere Langstraat- schen bakkersvereenigiijgen bij 't ge west Oost-Brabant. De heer v. Velthoven toonde aan dat ook de coöperaties groot belang hadden hij samenwerking met de bakkers-organisaties om een redelij ken broodprijs te handhaven. Het resultaat der gedachtenwisse- ling was, dat de Waalwijksche bak kersvereeniging tot het gewest Oost- Brabant is toegetreden. Beperking van den Postdienst op den verjaardag van H. M. de Koningin. Op Donderdag 31 Augustus a. s. zullen de postkantoren, hulppost kantoren en poststations niet later worden opengesteld dan tot 10. uur. De postagentschappen Baard wijk en Besoijen zullen den geheelen dag zijn gesloten. Beperking van de diensten. Gedurende de openstelling zullen niet worden behandeld postwissels (met uitzondering van telegrafische), postbewijzen, quitantiën, belasting betalingen en pasmuntzaken. Voor den postcheque- en giro dienst zullen alleen worden behan deld girostortingen met spoedbe- handeling of spoedbericht, cheques op welker adviezen spoedbehande- ling is toegepast of waarvan telegra fische machtiging tot uitbetaling is verleend, alsmede uitbetalingen op reispostchequeboekjes. De aandacht wordt er op gevestigd dat op het centraal girokantoor op Koninginnedag stortingen metspoed- behandeling alleen worden geboekt voor zoover deze vóór ll uur aan. wezig zijn. Uitbetalingen van ouderdomsrente, inleggingen en terugbetalingen op de Rijkspostspaarbank, alsmede stortingen voor de Rijksverzekerings bank zullen worden behandeld tusschen 9 en 10 uur. Bestellingen. Alleen de eerste briefpost- en pakketpostbestelling zal worden uitgevoerd. Buslichtingen. De eerste lichtingen van de brieven bussen, voor zoo verdie plaats hebben in de vroege ochtenduren, blijven gehandhaafd; de overige lichtingen zullen vervallen. Ontvangst en verzending van de post. Te Waalwijk en ressort worden enkel de eerste briefpost-en pakket- postzendiugcn ontvangen Aangezien in den nacht van 30 op tus de nachttreinen rijden, is deze ontvangst geheel gelijk aan die op andere werkdagen. Deze stukken worden alle in de eerste bestelling opgenomen. De eenige verzending van dien dag zal geschieden met den auto- dienst naar 's Hertogenbosch, welke 7.42 uit Waalwijk vertrekt. Op deze autodienst heeft aansluiting de eerste bitslichting van alle bijbussen in Waalwijk en de buslichting van 7.25 op het hoofdkantoor. Verdere verzending heeft dien dag niet plaats. Busrechthouders hebben toegang tot het kantoor als op gewone werk dagen. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst wordt niet beperkt. De postagentschappen Baardwijk en Besoijen zullen echter geheel zijn gesloten, dus ook voor den telegraaf- en tetefoondienst. T. B. C.-bestrijding. Zondag 3 Sept. 1939 zalwederde jaarlijksche verkoop van de bekende bloempjes, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Provinciaal fonds ter bestrijding der T. B. C., worden gehouden. Zooals bekend geeft het fonds menig Waalwijks ingezetene een bijdrage in de kosten van verpleging. Gaarne wordt daarom deze collecte aanbevolen. Ieder drage voor dit goede doel een steentje bij. Gegund. Bij onderhandsche aanbesteding voor de verbouwing der kantoren te Waalwijk voor de N.V. Rolter- damsche Bankvereeniging onder architectuur van het Architecten- Bureau van Ree Bossaerts te Waalwijk is dit werk opgedragen aan den heer A. P. Kramer, aan nemer te Heusden. Supportersclub W. S. C. Het ligt in de bedoeling een supportersclub voor W. S. C. op te richten. A s. Maandag zal daartoe een vergadering worden belegd in de clubtent. J. A. Melhado. Zooals wij in 't verslag in ons vorig nummer hebben vermeld, werd op het Internationaal Congres der Schoenenbranche, vorige week te Zürich gehouden, een speciale Bata commissie gekozen van drie personen, nl. een Hongaar, een Zwitser en een Nederlander, de heer J. A. Melhado. Dit is voor dezen, ook in onze streken zoo populairen „man van de Schoen" zeer zeker een mooie onderscheiding en een blijk van waardeering voor zijn onvermoeid streven in het belang van den Ned. schoenhandel en schoenindustrie. AUTO-ONGELUK. Een Waalwijksche huurauto waar in zich, behalve de chauffeur, zes le den der familie V(erwiel) alhier be vonden, is Donderdagnacht te Utrecht in botsing gekomen met een post auto. Alle inzittenden liepen verwondin gen op. Twee oudere dames bekwa men een lichte hersenschudding en zijn in het ziekenhuis te Utrecht op genomen. Mevrouw V.-S. bekwam een vrij diepe vleeschwonde aan den arm welke gehecht moest worden. De ove rigen kwamen er met lichte kwetsu ren af. De auto werd zeer zwaar ge havend. In het Utr. Dbl. lezen wij omtrent bovenstaand ongeval de volgende bij zonderheden Omstreeks middernacht heeft te Utrecht op de Willemsbrug een ern stige autobotsing plaats gehad, die, als men de enorme ravage in oogen- schouw neemt, nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een luxe auto uit Noord-Brabant (Waalwijk), die bestuurd werd dooi den chauffeur S., reed op den Catha- rijnsingel van Tolsteeg in de richting van de Smokkelaarsbrug. Van de Mariaplaats, rijdend in de richting van de Moreelselaan, naderde 'n post auto. Beide wagens zijn. door nog niet opgehelderde oorzaak, op elkaar ge botst en dat dit met groote hevig heid gepaard ging, bewees wel de ern stige verwoesting, die werd aange richt. De luxe auto werd aan beide zijden in elkaar gedrukt, de portieren waren ontzet en vrijwel in elkaar gevouwen, een stuk van de treeplank was afge rukt en op tal van plaatsen was de wagon in elkaar gedeukt, terwijl over al in het rond stukkon glas, bougies en andere brokstukken van do auto lagen. Deze wagen reed eerst een be tonnen verkeerspaal in gruizelemen ten en daarna werd een tweede ver- keerszuil omgeworpen, doordat de au> to waarschijnlijk na een slag om te liebben gemaakt, met haar rechterzij de op den paal kwam te liggen. De auto van de posterijen was aan de voorzijde eveneens ernstig ingedeukt en ondersteboven geworpen. Voorbijgangers hebben de luxe auto dadelijk met vereende krachten over eind gezet en de inzittenden, in totaal zes personen, uit hun benarde positie bevrijd. Wonder boven wonder had de be stuurder geen letsel hekomen. De vijl andere passagiers hadden echter allen verwondingen bekomen. De bestuur der van de auto der posterijen, de heer v. d. Greef, had een hersenschudding opgeloopen en kon nog niet gehoord worden, waarschijnlijk heeft hij ver der geen ernstige verwondingen be komen. Ook de vijf inzittenden van de luxe auto waren oogenschijnlijk niet ernstig gewond; zij hebben meest snijwonden of zenuwschokken opge loopen. Zij zijn binnengebracht in de apotheek van Ziekenzorg, vanwaar zij later met twee ziekenauto's naar de Rijksklinieken zijn overgebracht, waar twee oude dames met een hersen schudding zijn achtergebleven. De an deren konden huiswaarts keeren. De politie heeft met behulp van het publiek de auto van de posterijen weer overeind gezet en de beide wagens daarna aan den kant van den weg geduwd. Later in den nacht zijn zij weggesleept. POLITIEZAKEN. Door de politie is gearresteerd en naar 's-Bosch overgebracht S. alhier, verdacht van zeden-delict. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politic alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Rozenkrans in étui; Dames-tennis schoen. MUSIS SACRUM. „De Zusters." In „Musis" draait deze week de film „de Zusters", een aangrijpende, imponeerende, Warner Bros film, ge baseerd op den gelijknamigen beroem den roman van Myron Brüning, waarin Errol Flynn en Betty Davis samen werken. De regie is van „Anatole Litval" de schepper van „Maycrling" en „Towa- ritsj". In de kleine mijnstad Silver Bow in Montana wónen drie knappe zusters: Louise, Helen en Grace Eliott; maar dit plaatsje had voor Louise en Helen, de eerste intelligent, de tweede knap doch onbeduidend, geen aantrekkings kracht, tot een zekere sport-ver- slaggever Frank Medlin er verschijnt en op een bal verliefd wordt op Louise, die binnen een week trouwen en op weg gaan naar San Francisco. Helen trouwt een weduwman een mijn- millionair uit New-York en leidt daar een gemakkelijk leven. Grace, ongevoelig en aan huis ver knocht, trouwt Tom Knivel, een bankierszoon en afgewezen aanbidder van Louise. Louise's huwelijk is niet gelukkig, doordat Frank haar geen beter leven kan bezorgen en deze laatste raakt hoe langer hoe dieper in den put en tenslotte aan den drank. Hij monstert zich aan als matroos, maar onderweg verneemt hij de groote aardbeving van San Francisco; hij springt over boord om naar land te zwemmen, maar wordt gered en moet mee naar Singapore. William Beuson, de eigenaar van de zaak waar Louise in betrekking was, zendt haar naar Silver Bow te rug. Drie jaar later keert Frank van zijn omzwervingen terug en wil zijn vrouw in Silver Bow opzoeken, 't Is weer de avond van 't verkiezingsbal precies als vier jaar geleden en ook nu weer be zoeken de drie zusters dit feest. Louise vertelt daar aan Tom Hamelton, een vriend van Frank, dat zij nog steeds van Frank houdt en zij hem overal zou volgen. Eensklaps staat hij voor haar en beiden hebben elkaar weer ge vonden. Een ontroerende film, evenals de „Avonturen van Robin Hood" en de „Vier Dochters". LUXOR-BIOSCOOP. Spionage in Constantinopel. Bovenstaande film gaat deze week in de „Luxor", een spannend drama van spionnage in de exotische sfeer van Constantinopel met Fritz Kortner Wynne Gibson e.a. in de hoofdrollen. Ziehier de korte inhoud: Constantinopel in 1915. Turkije is in oorlog; met Duitsche bondgenoo- ten worden de forten gebouwd aan de Dardanellen. Ahmed Bey, chef van den Turkschen geheimen dienst heeft vernomen dat de teekeningen der forten zijn gesto len, en heeft 'n Engelschman Abbott gevangen genomen in verband met den diefstal. Deze weet te ontkomen en verzoekt een Amerikaansche journa liste, Gail Dunbar zijn opdrachten ver der uit te voeren. Als zij na veel moei lijkheden hierin slaagt, komt zij in aanraking me' 'n Engelsch agent van den geheimen dienst, Nigel Druce, aan wien zij de plannen ter hand stelt. Ah med doet 'n laatste poging om de plan nen terug te krijgen, hiervoor moet hij naar de stad Kelid Bahr. De stad wordt op dat moment door Engelschc oorlogsschepen gebombardeerd en Ah med valt *ds één der eerste slachtof fers van het bombardement. Gail en, Nigel houden zich schuil. De doorge stane gevaren hebben hen nader tot elkaar gebracht, en in zijn armen voelt zij zich veilig. Een uiterst spannende en sensatio- neele spionnage-film, die in elk op zicht de belangstelling van 't publiek zal wekken. Paardenmarkt Breda op Woensdag 23 Augustus 1939. Op de heden gehouden paarden- marktwerden aangevoerd 52 paar den. Wegens te korte aanvoer handel minder als vorige markt wat jammer was want er was veel kooplust. Grooter aanvoer gewenst. ZONDAG BID- EN BOETEDAG Oproep van katholiek Nederland. UI RECHT, 25 Aug. Namens het Nederlandsche Episcopaat heeft de aartsbisschop van Utrecht, Z.Ex dr. J. de Jong, zich met den vol genden oproep tot het katholieke volk van Nederland gewend „Het hoogwaardig Episcopaat van Nederland roept heel het katholieke volk op tot het houden van een algemeenen bid- en boetedag op Zondag 27 Augustus a.s., om Gods erbarming af te smeeken. De hoog. waardige bisschoppen schrijven voor dat in alle kerken en kapellen het Allerheiligste Sacrament den ge heelen dag of althans eenige uren ter aanbidding zal worden uitgesteld. In alle Heilige Missen zal van nu af worden ingevoegd hetgebed „Voor den vrede" (oratio imperata lam- quam pro re gravi.) Andere eventueel voorgeschreven oraliones imperatae blijven voorge schreven." Gegeven te Utrecht, 25 Augustus 9, namens de hoogwaardige bis schoppen dr. J. de Jong, aartsbis schop van Utrecht. Prijzen Voljarigen Werkpaarden Tweejarigen Jaarlingen Hitten f 200.tot f300.— f170 tol f260.— f150.- lot f 200.— f 70 - tot f 150 f 80 tot 1 240. Slachtpaarden fl20._ tot 1'200.— Veulens f 40.— tot f 70.— Katholieke Illustratie. 73e jaargang, no. 47. Was er eenige weken geleden van de hand van Kees van Hoek in de K. I. een gedegen artikel te vinden over Daladier, thans weet hij ons in rake trekken het leven en het karakter van Neville Chemberlain, den Engelschen premier, te schetsen Dit zeer bijzondere artikel, als het ware een i pendant van dat over Daladier, is met vele en goede foto's verlucht De bekende ornilholoo°,N. Bins- bergen, vertelt ons merkwaardige bijzonderheden over cenzcldzamcn vogel: den Woudaap, die slechts op enkele plaatsen in ons land voor komt. De schrijver vervaardigde zelf de prachtige foto's, die dit artikel llustreeren. »In de Joodsche wijk vanTunisa is de titel van een volgende foto serie. De nadruk ligt hier vooial op de illustraties, die prachtige volkstypen le zien geven en interes sante kijkjes in Tunis zelf Aan bet recla-seeringswcrk van de Broeders van den H. Jozef te Helden-Pan- ningen, waar zij aan bet hoofd .staan van de R.K. landkolonie «Konings- lustc, wordteen uitvoerige reportage gewijd, die een uitstekenden indruk geeft van dit belangrijke liefdewerk. Verder is er in dit nummer nog een artikel te vinden over »De grillen van koningin mode«, de nieuwste foto's van prinses Irene zijn erin afgedrukt en Reinaert bespreekt twee nieuwe, katholieke films Lec tuur is er weer in overvloed aan wezig; op de eerste plaats »De Pionier«, de boeiende vervolgroman, verder een oorspronkelijk verhaal van Salam Petola»Toen viel er iets voor....« »We moeten allemaal leven« van Susan Ertz en het eerste gedeelte van: «Misdaad in de bonte wereld« door Fr. Jensser». Ook de Narrenkap en Okki zijn deze week weer vol afwisseling. DIEFSTAL. Hedennacht werd bij M. te v.m. Be soijen een fiets gestolen, die op de binnenplaats achter zijn huis stond. Fietsplaatjes. De fietsplaatjes zijn nog geen maand oud of wederom zijn er vele liefheb bers, die er jacht op maken en ze ne men van fietsen, die hun eigendom niet zijn. Deze week werden weer enkele wiel rijders teleurgesteld en het is daarom aan te raden deze belastingstukjes op een goede manier aan de fiets te be vestigen of ze niet roekeloos te laten hangen aan een stukje touw of een riempje. Het Angelustorentje. Wij maaken met deze melding van het Angelusklokje, dat in verband met den toestand waarin het verkeert niet meer gebruikt mag worden. Daarom wordt er nu voor en onder de H. Mis sen geluid met de groote klok. Vooral in dezen tijd maakt dat soms een angstigen indruk, doch onze dorpsbewoners mogen gerust zijn. Als de klok luidt, is het niets anders dan een oproep naar de kerk. Burgerlijken Stand. Geboren Aant. z.v. Henr. Klein-v. d. Linden. ELSHOUT. Naaischool. Maandag 4 September begint bij de Eerw. Zusters het nieuwe leerjaar der naaischool. Er worden dit jaar dooi de Eerw. Zusters dag- en avondlessen gegeven.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9