B4KBERSBEDIE1E BINNENLAND. AGENDA'S LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEN ABONNEERT U OP DIT BUD. ADVERTEERT IN DIT BLAD. SPRANG—CAPELLE. KAATSHEUVEL, DRUNEN. Vredesinitiatief van Koningin Wilhelmina en Koning Leopold. SPRANG—CAPELLE. Gevraagd Dl ENSTBODE, /-:! 150 P 126 P' 119 P' 145 P 114 P 111 P L. v. BladelJ. K leu berg Op een ronde. J. Verhoeven—K. Leütens M. v. d. MeeC. Klerk Op twee ronden. H. Muskens—P. v. d. Hoven C. Pulles—P. van Dijk Chr. v. d. Hoven—J. Leütens SPRANG. De feestelijkheden in verband met den verjaardag van H. M. de Koningin welke a.s. Zaterdag zouden plaats vin den, zullen geen doorgang vinden. Op Zaterdag 9 September a.s. zal te Den Bosch een districtsvergadering worden gehouden van het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland. Vanwege den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle bestaat het plan deze bijeenkomst met een 25-tal afdeelingsbestuurders per autobus bij te wonen. Wij vernemen dat de toestand van den 22-jarige M. alhier, die bij een ongeval ernstige inwendige verwondin gen had opgeloopen en in het zieken huis te 's-Bosch wordt verpleegd iets aan de beterende hand is. Door den Edelachtb. heer Bur gemeester werd j.l. Maandagavond per radio-distributie bekend gemaakt dat de militairen die in verband met de mobilisatie Dinsdagmorgen onder wa penen moesten komen, gratis per auto bus naar het station te Waalwijk zou den worden vervoerd. Hiervan werd echter niet veel gebruik gemaakt; toch was dit een mooie daad. Aan de Oudestraat alhier was het Dinsdagmorgen zeer druk, in verband met het aangeven der paarden, die al daar bijeeneengebracht werden. P.T.T.-kantoor. Einduitslagen Tennistournooi. T<. V ST. JOACHIMSMOER. Zondag behaalde het Kruisbooggc- zelschap Onderlinge Vriendschap al hier, op een door D.E.S. uit Berkdijk uitgeschreven concours voor de 5 vol gende corpsen: Rozenplant in 't woud en Oefening in den Wijngaart, beiden uil Tilburg, Eendracht uit Waalwijk cn Willem Teil uit Berkdijk, met zijn zestal den tweeden prijs. Waar het ver schil met het zestal van Rozenplant in het woud, dat den eersten prijs be haalde, slechts 1 punt bedroeg, ver dient Onderlinge Vriendschap met zijn prestatie allen lof en geeft deze club blijken, dat zij deze sport ernstig be oefent. Ook op de personcele banen, waarop 8 prijzen beschikbaar waren, behaalden de leden van O. Vr. alhier, hiervan 3 prijzen, allen met 23 punten in 5 pijlen; de prijzen moesten door kampen toegewezen worden. Zondag 3 September houdt dit gezel schap zijn jaarlijksch koningsschie- ten. U W -i h Mobilisatie. Toen Maandagmiddag de algemeenc mobilisatie in ons dorp bekend werd was het even onrustig, d.w.z. de bel woners liepen uit de huizen en hokterl samen langs dc straat om de zaken tc bespreken. Doch ieder kende z'n plicht. Men gaf zonder dralen gevolg aan den oproep en Dinsdagmorgen zagen wij dc opgeroepenen gepakt en gezakt naar de bussen en treinen trekken, die hen naar de plaats van bestemming moes ten brengen. Over het inleveren van motorrijtuigen was men het aanvanke lijk niet eens, mede omdat het meeren- deel de plakkaten niet goed had ge lezen. Dit geval werd ook opgelost en Dinsdagmorgen verschenen de boeren' met hun paarden op de aangegeven plaatsen. De paarden, die de regeering noodig had werden aangekocht, terwijl de anderen naar huis konden vertrek ken om hun bedrijf op de gewone wijze te vervolgen. Met eenige samenwerking zullen het de hoeren toch zoo kunnen leveren, dat de bedrijven hun norma len gang kunnen blijven gaan. Natuurlijk waren er ook enkelen, die kochten en deden wat zij konden om voldoende voorraad van levensmidde len in (e slaan. Doch een groote vlucht is dat niet geworden, want de wet op het hamsteren heeft er bij de meesten wel den schrik ingebracht om geen buitengewone dingen te doen. Handboogsport. De wetszonen hielden Zondag op haar hanen hij café dc Wit-Pulles hun groote prijsverschieting. Het ging er zooals andere jaren zeer spannend toe en werd zwaar gestreden om de prij zen Dc uitslag werd: 1 J. Klerks 203 p.; 2|iV. v. Lieshout 199 p.; 3 C. v. Druilen 197 p.; 4 M. de Gouw 188 p.; 5 J. v. Drunen 183 p.; 0 J. de Gouw 170 p.; 7 Th. v. d. Bosch 108 p.; 8 H. Pulles 159 p.; 9 L. de Gouw 155 p.; 10 H. v. Bladel 149 p.; 11 H. de Kruijf 144 p.; 12 H. dc Gouw 141 p.; 13 W. van Drunen 133 p.; 14 J. de Brouwer 129 p.; 15 H. v. d. Bosch 123 p.; 16 N. v. Bladel 119 p.; 17 Fr. Peeters 116 p.; 18 J. Pulles 105 p.; 19 J. v. d. Bosch 100 p.; 20 L. v. d. Lee 96 punten. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter onder een toepasselijk woord aan de schutters uitgereikt, waarna men nog langen tijd gezellig bijeen bleef. „De Opkomst". De postduivenvereniging „Dc Op- Opkomst hield Zondag een wedvlucht vanuit Maastricht. Afstand 100 K.M. De duiven werden om elf uur losge laten. Eerste prijsduif 12.26.10; laatste prijsduif 12.28.50. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 10 J. v. Huiten; 2 Gebr. v. d. Ho ven; 3 C. Pulles; 4 M. v. Hulten; 5, 8 9 W. Pijnenburg; 6, 7 12 Ad. Brok; 11 A. v. d. Hoven. Zondag a.s. wordt een wedvlucht ge houden vanuit Eisden. Inkorven voor deze vlucht Vrijdagavond van 79 uur. Een voorstel aan de vijf bij het conflict betrokken mogendheden. Vernomen wordt, dat de Belgische premier, Pierlot, gisternacht den Fran- schen ambassadeur te Brussel, Barge- ton, bij zich ontboden heeft en hem heeft medegedeeld, dat de Koningin der Nederlanden, Wilhelmina, en de Belgische Koning, Leopold, zich met elkaar verstaan hebben, hun goede diensten (leurs bons offices) aan te bieden teneinde een ontknooping te zoeken voor de huidige crisis. H.H. M.M. richten een aanbod van goede diensten tot de Fransche, Engel- sche, Duitsche, Italiaansche en Poolsche regeeringen. De Nederlandsche regeering heeft een gelijke mededeeling gericht tot de diplomatieke vertegenwoordigers der genoemde vijf mogendheden in Den Wat onder Distributie valt. Kaarten en Bonboekjes. De minister van Economische Zaken heelt bepaald ^Artikel 1. Als distributiegoederen in den zin van artikel 4 van de Distributicwet 1939 worden aange wezen, rijst, lijstebloem, rijstemeel, gemalen rijst, tarwebloem en tarwe meel, roggebloem en roggemeel, havermout, gort, vermicelli, maca roni en spaghetti, maizena, groene erwten en spUterwien. bruineboonen witte boonen, capucijners en rozijn erwten, andere soorten gedroogde peulvruchten, witte suiker, bastard suiker, slaolie, raapolie, boterolie en andere spijsoliën, bak-en braadvet, margarine, koffie, koffiesurrogalen, thee. cacao, harde zeep, zachte en vloeibare zeep, zeeppoeder, zeep vlokken, zeepschilIers, waschpoeder, alle soorten kaarsen. Deze goederen mogen niet worden gekocht, verkocht of afgeleverd dan met in achtneming van een voor die goederen vastgestelde distributie- regeling. Militaire vraagrubriek per radio. OJficiecl antwoord van bevoegde instantie. In verhand met de talrijke vragen om inlichtingen, welke in deze dagen op militair gebied aan debetrokken autoriteiten gesteld worden, is be sloten, dat op vragen, waarvan de beantwoording in breeden kring belangstelling heeft, in aansluiting op de nieuwsberichten van het A. N. P hel officieele antwoord gegeven zal worden. Vragen, welke voor beantwoor ding langs dezen weg in aanmerking komen, kunnen gericht worden aan het secretariaat van de Radio Omroep-Controle-Commissie, Mau- ritskade 17 te 's Gravenhage, datzich terzake met de bevoegde militaire autoriteiten in verbinding zal stellen en voor doorgifte van de officieele beantwoording aan het A. N.P. zal zorg dragen. MOBILISATIE IN VOLKOMEN ORDE. Op uiterst kalme wijze heeft de mo bilisatie van de Nederlandsche land- en zeemacht zich voltrokken. Er was geen zweem van paniekstem ming, noch onder de burgerbevolking, noch onder degenen, die huis en haard moesten verlaten. Ernstig en rustig zijn tienduizenden Nederlanders giste ren naar hun mobilisatie-bestemming gegaan. Op de Nederlandsche wegen, in steden, dorpen en gehuchten, overal zag men soldaten. Ietwat onwennig in de uniform, die lang opgeborgen was geweest, bepakt en gezakt verlieten zij hun huis, soms weggebracht door vrouw en kind. Men kan niet anders zeggen dan dat Nederland in kalme stemming de groo te lasten, die de mobilisatie meebrengt, op zich heeft genomen. Langzaam stuwden de garnizoensplaatsen zich vol met het veldgrijs der soldaten. Ook hier, zoowel als aan de grens, rust, ondanks Haag. De Fransche regeering bereidt zich voor op het zenden van een gunstig antwoord op het aanbod van de Ne derlandsche Koningin en den Belgi schen Koning. Te bevoegder plaatse te Den Haag vernemen wij, dat inderdaad een me dedeeling van die strekking is gedaan en te Brussel heeft gisteravond minis ter-president Pierlot bevestigd, dat Ko ningin Wilhelmina en Koning Leopold hun bemiddeling (médiation) in het huidige conflict hebben aangeboden. Frankrijk en Engeland hebben de Belgische regeering er van in kennis gesteld, dat zij het aanbod van goede diensten tot oplossing van de crisis aanvaarden. de veranderingen in het dagelijksche leven, die het opkomen van zooveel lichtingen meebrengt. VIER RIJKSBUREAUX INGESTELD. Als onderdeel van de verschillende voorzorgsmaatregelen, die door de hui dige omstandigheden geboden worden, heeft de minister van Economische Za ken eenige Rijksbureaux ingesteld en wel voor genees- en verbandmiddelen, voor papier, voor katoen en jute, voor wol, alsmede een bureau voor smeer oliën en vetten. De directeur van de eerstgenoemde vier bureaux zijn de heeren: dr. J. W. Birza, mr. F. H. A. de Graaff, J. A. Panhuijzen, Mr. B. J. M. van Spaen- donck. De Spoorwegen Vandaag, 30 Augustus, wordt dc normale dienstregeling der spoor wegen stopgezet en komt daarvoor in de plaats de beperkte dienstrege ling, welke op de stations wordt aangekondigd en tegen betaling van 3 ct verkrijgbaar wordt gesteld. HET ANTWOORD VAN HITLER OVERHANDIGD. De Fuehrer en rijkskanselier heeft gisteravond te kwart over zeven den Britschen ambassadeur sir Neville Hen derson, ontvangen in zijn werkkamer in de nieuwe rijkskanselarij. De Fuehrer heeft bij deze gelegen heid den ambassadeur het antwoord van de Duitsche regeering op de me dedeeling van de Britsche regeering, welke hem Maandagavond is voorge legd, overhandigd. Het bezoek van den ambassadeur vond plaats in tegenwoordigheid van den Duitschen minister van buiten- landsche zaken, Von Ribbentrop, en dr. Schmidt, die, naar men verneemt, op trad als tolk. DUITSCHE TROEPEN IN SLOVAKIJE. De Slovaaksche minister-president Tiso heeft medegedeeld, dat de Duit sche troepen binnenkort op verzoek van de Slovaaksche regeering geheel Slovakije zullen binnentrekken. ,,De Duitsche troepenzoo zeide hij, „zullen, ter bescherming van de onaf hankelijkheid en de integriteit van on zen jongen Slovaakschen staat tegen de Poolsche bedreigingen, het Slovaak sche grondgebied bezetten, ten einde op het geschikte oogenblik schouder aan schouder met het dappere Slovaak sche leger den vijand buiten de gren zen te houden en wel in overeenstem ming met de tractaten, die tusschen Berlijn en Bratislava gesloten zijn. Wij doen een beroep op het Slovaak sche volk, de Duitschers als zijn vrien den te begroeten en hun zooveel moge lijk behulpzaam te zijn. De Duitsche troepen zullen zich in denzelfden geest ten opzichte van Slovakije gedragen." DE MENTALITEIT IN ITALIë. Reuter meldt uit Rome: De ongerustheid alhier ten aanzien van de vraag oorlog of vrede, is na de redevoering van Chamberlain onge wijzigd gebleven. Met schrik nam men er kennis van, dat Chamberlain geen teekenen vertoonde van het voorstellen van concessies door Polen. Men leidt echter eenige hoop af uit zijn verkla ring, dat de onderhandelingen nog voortduren. VOLLEDIGE OVEREENSTEM MING TUSSCHEN ANKARA, LONDEN EN PARIJS. Reuter meldt uit Istanboel: ,,De besprekingen met alle Britsche en Fransche regeeringskringen zijn ge ëindigd in een volledige overeenstem ming, welke alle betrokken partijen be vredigt". Aldus generaal Orbay, het hoofd van de Turksche militaire missie naar Frankrijk en Engeland in een ver klaring. welke hij aflegde bij zijn aan komst gisteren in Ankara. „DE DEUR BLIJFT OPEN". Den indruk van het jongste overleg Londen Berlijn vindt men terug in een uitlating van een politieken woord voerder te Berlijn, die aan Reuter ver klaarde: „De deur blijft open voor on derhandelen. Duitschland zal het oor leenen aan alle redelijke voorstellen, doch tevens zal het blijven aandringen op de eischen van Hitier: terugkeer naar het rijk van Dantzig en den Cor ridor. Daarnaast wenschen wij tot over eenstemming te geraken met Polen, dat een toegang tot de zee moet hebben." MILITAIRE BEDRIJVIGHEID. Terwijl de diplomaten ijverig heen en weer reizen van het eene land naar het andere, gaan de militaire autoritei ten voort met het nemen van maatre gelen. In Duitschland worden de militaire maatregelen, zonder daar te veel rucht baarheid aan te geven, steeds uitge breid, terwijl er distributiekaarten voor levensmiddelen zijn uitgegeven. Het geheele verkeer is onderge schikt gemaakt aan de militaire belan gen. Op last van de Duitsche autoritei ten zijn de Poolsche consulaten te Ma- riënburg, Breslau, Moravisch en Os- trawa gesloten. Verder zijn er tal van economische maatregelen genomen. In Polen is de mobilisatie kalm en rustig voltrokken. Naar verluidt zou den groote troepencontingenten in de Corridor zijn geconcentreerd. Te Warschau nemen zelfs vrouwen en kinderen deel aan het graven van loopgraven en schuilkelders. Het land is rustig, hoewel incidenten aan de PoolschDuitsche grens aan de orde van den dag zijn. Te Dantzig wordt met groote span ning de komst van Hitier verbeid. De straten zijn versierd en van alle huizen wappert het hakenkruis. Steeds meer dere concessies worden den Polen hier uit handen genomen. Het gebied is veranderd in een groote militaire ves ting. Er heerscht een groeiende onge rustheid onder de bevolking. In Rome heerscht nog een vleugje optimisme. De Duce schijnt onver moeid te werken aan een vredelieven de regeling. Acht lichtingen zijn opge roepen, terwijl men ook andere mili taire en economische maatregelen heeft getroffen. Men meent dat ingeval van een gewapend conflict Italië alleen eco- nomischen bijstand aan Hitier zal ver- leenen. Enkele bladen, die den toestand som ber bekeken, zijn in beslag genomen. Te Londen bespeurt men hier en daar nog een weinig hoop en is men even als in Parijs gunstig gestemd omtrent de bemiddelingspogingen van Konin gin Wilhelmina en Koning Leopold. Tal van militaire en economische maatregelen zijn genomen, In Frankrijk zijn eveneens de noodi- ge maatregelen genomen. De regeering ziet zich verplicht huis zoekingen te doen bij een aantal com munistische instanties. Eenige commu nistische bladen zijn in beslag genomen. In België is men op alles voorbereid en de troepen worden geleidelijk aan gemobiliseerd. De bevolking is rustig in de gedach te dat alle landen de neutraliteit zullen eerbiedigen. Nederland heeft om op alles voorbe reid te zijn de algemeene mobilisatie afgekondigd. Alles is rustig en ordelijk afgewikkeld. De geest bij het leger is uitmuntend. Ook zijn tal van econo mische maatregelen genomen. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Woensdag 8 uur oefenavond van de Schaakclub »Waalwijk« in Café- Rest. »De Molenvliet«. W.G V.-S.S.S. Donderdag. Adspiranten A van Adspiranten B Heeren Vrijdag. Dames-Adsp. B van 7,30—8,30 Dames van8,45^-10i1— Zaterdag. Dames-Adsp. A van'5,'304*6,30 Vrijdag Theater Müsife!'Saë^ura »De Fatale Nacht« Vrijdag Luxor bioscöblöj''8.l5 uur alncognitb getrouwd« Zaterdagmiddag 3 uur 'Schietoef. B.V.L. gedurende de möabd",Aug. 6,7,- van 7,15—8,15 van 8,30—10,— HET ANTWOORD OP EEN WERELD IN NOOD. Radiorede van Dr. Frank N. D. Buchman, uitgesproken voor de Amerikaansche microfoon (in drie talen) op Zondag 27 Augustus 1939. Ik spreek uit naam van millioenen be kende en onbekende menschen in alle landen, die in Moreele Herbewapening een wijze van samenleving hebben ge vonden, die zich verheft boven alle hin derpalen, die menschen en volken van elkaar scheiden, en die overtuigd zijn, dat alleen in Moreele Herbewapening een afdoende genezing voor dc crisis kan gevonden worden. Er is een oplossing voor de crisis cn die moet bekend gemaakt worden. De crisis bewijst, dat wij gefaald hebben. Hebben wij den moed om voordat de crisis op een catastrofe uitloopt de ware oorzaak onder de oogen te zien? Wij zijn de oorzaak. Het leven van ieder volk en van ieder mensch persoonlijk heeft ons gebracht waar wij zijn. Ieder volk cn ieder mensch is verantwoordelijk voor de tegenwoordige situatie. Niet één volk, maar alle volken hebben gefaald. Wij hebben allen schuld, want in ieder volk werken krachten, die verbittering, on- eenigheid, vernietiging teweeg brengen. Volken zoowel als menschen zijn blind geweest voor hun eigen fouten, terwijl ze met den vinger naar elkaar wezen. De loopgraven zijn noodig omdat de men schen en de volken zelfzuchtig zijn. Een golf van onzelfzuchtigheid over ons volk en over ieder ander volk zou een blij vende oplossing zün voor het oorlogsge vaar. Wij hebben allemaal den vrede ge- wenscht, maar wij hebben het gezocht in overeenkomsten, tractaten, verbonden, veranderingen van stelsels, in economi sche en ontwapeningsconferenties en wij hebben tevergeefs gezocht. Wij hebben vrede gewenscht, maar wij hebben nooit den prijs voor den vrede betaald, den prijs om met God te willen zien, waar wij en onze volken dwaalden cn hoe wij en onze volken naar Gods aanwijzing on recht goed kunnen maken. Een nieuwe geest wordt geboren, als wij eerlijk ver geving vragen voor onze fouten, in plaats van de fouten van andere volken in het daglicht te stellen. Er is een plaats, waar men elkaar kan benaderen, en inderdaad we behooren allen, volkeren zoowel als menschen, te veranderen in een crisis als deze. AJs de leiders veranderen, kun nen zij het volk veranderen en omge keerd. Deze crisis is een moreele crisis en kan alleen opgelost worden in den geest van de Moreele Herbewapening, in den geest van eerlijkheid, rechtvaardig heid en liefde. M. II. bcteekent de kracht om menschen te veranderen, vijanden zoowel als vrienden, andere volken zoo wel als het eigen volk. Wij moeten voorbereid zijn op onver wachte paradoxen. Elk mensch is voor zijn land verantwoordelijk. De landen zullen eerlijk om vergeving vragen en vroegere fouten goed maken, als de be volking van deze landen die soort van nationale politiek eischt. Elk mensch heeft onmiddellijk een taak te vervullen, hij kan voor zichzelf een verandering van hart aanvaarden, hij kan besluiten om eiken dag naar God te luisteren, en kan beginnen om een wereld op Ie bou wen zonder haat, zonder vrees en zon der hebzucht. Er is genoeg in de wereld voor de behoeften van elk volk, maar niet genoeg voor de hebzucht van elk volk. Het offer, dat noodig is voor een duurzamen vrede is niets in vergelijking mei het noodelooze offer van een oorlog. Er is nog tijd voor een zelfzuchtige, door angst gedreven wereld om naar den levenden God te luisteren. Een vergeten factor bi.i de diplomatie is. dat God een plan heeft voor den vrede, cn dat Hij dat plan uit wil voeren door middel van mannen en vrouwen, die gewillig zijn om tc gehoorzamen. Boven eiken trouw staat trouw aan God; in gehoorzaamheid aan God zullen alle volkeren hun ware bestemming vinden. Dit is de meest we zenlijke vaderlandsliefde, dit eischt den hoogsten moed en geeft de grootste kracht. De zekerste verdediging van een land is de liefde cn de dankbaarheid van zijn buren. De menschen van alle landen zul len tot het uiterste die staatslieden steu nen, die in dezen geest een catastrofe zullen trachten tc verhinderen en die een vrede zonder bitterheid zullen op bouwen, waarnaar alle menschen zullen verlangen. Willen staatslieden en leiders van elke natie zich vereenigen voor dit programma, dat het verleden goed maakt en de toekomst herbouwt? De millioenen, die deze groote waarheden reeds ken nen. moeten ze doorgeven aan andere millioenen. Als de luisteraars nu aan die millioenen, die het leven van de Moreele Herbewapening leiden, vragen, hoe ze moeten beginnen, zal dit er toe bijdragen om de wereld spoedig te veranderen. Honderd millioenen, die naar God luis teren, zullen een wereld-opinie vormen, die oorlog onnoodig zal maken. Wegens deze crisis van heden, spre ken we nu lot de wereld instede van 1, 2 en 3 December, wanneer er 100 milli- oen menschen zullen luisteren. Wij heb ben gedachten en daden noodig. die het geheele volk bestrijken. Wij hebben oor log, omdat we geen vrede kunnen ma ken. We kunnen door vredelievende mid delen veel betere resultaten bereiken, dan we anders zouden kunnen. We moe ten wijzen op een nieuwe manier van re- geeren, die door hun kracht en eigen constructief programma oorlog en indu- strieele onrust zullen verbannen. Gedu rende deze dagen moeten zich bouwers van den rechtvaardigen vrede ontwikke len, die den vrede duurzaam maken. Als deze manier van denken de hoofd toon in Versailles was geweest, zouden we niet opnieuw in de klauwen van een crisis zijn vervallen en twintig jaren el lende zouden zijn voorkomen. De oor logsdreiging dwingt ons al ons persoon lijk en nationaal bezit opnieuw op zijn waarde te toetsen. Een persoonlijke en nationale overgave aan God is een we- reldnoodzaak. De beschaving staat op het spel. De toekomst hangt af van de menschen en volkeren, die naar God luisteren en gehoorzamen. CAPELLE. Tot ambtenaar ter gemeente-se cretarie te Gcnemuiden is benoemd de heer G. Boender, thans in gelijke be trekking werkzaam ter gemeente-se cretarie van Sprang-Capelle. Onder overgroote belangstelling vierde de oudste inwoner te dezer plaatse, de heer W. G. Treffers, oud- hoofd der O. L. School in de Kom, j.l. Zaterdag zijn 96sten verjaardag. Niet tegenstaande deze dag voor de familie Treffers onder eenigszins getemperde vreugde verliep, door droevige familie omstandigheden eenigen tijd geleden, heeft zij toch op ondubbelzinnige wij ze ondervonden, dat de jarige de ach ting en sympathie der ingezetenen ten volle geniet. DE TOESTAND WORDT KLAAR BLIJKELIJK IETS BETER. Van semi-officieele zijde verluidt uit Berlijn, dat het aanbod van Konin gin Wilhelmina en Koning Leopold in Duitsche politieke kringen met groote sympathie is ontvangen en zeer wordt gewaardeerd. De gedachtenwisseling met Enge land bewijst dat de pogingen van Duitschland in dezelfde richting gaan en dat van Duitsche zijde reeds een initiatief in dezen geest is uitgegaan door de besprekingen met Engeland, waarvan de resultaten nu moeten wor den afgewacht. - Heden overleed in de Geneeskundige Inrichting »Voorburg« te Vught, na jarenlang lijden, mijne Echtgenoote ANNETTE HARTOG geboren CITROEN, in den ouderdom van 68 jaren. LEON HARTOG. Vrijhoeve-Capelle, 29 Augustus 1939. f f Heden overleed tot f onze diepe droefheid, na een langdurig maar geduldig gedragen lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefde dochter en zuster JOHANNA MARIA VAN DER MEE, in den ouderdom van 17 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe godvruchtige gebeden aan. H. W. v. d. MËE M. C. M. v. d. MEE- v. HOU fEN COR JAN MARIE WOUT PIET WIM RIA. Waalwijk, 30 Aug. 1939. tusschen 18 en 20 jaar. Loon naar bekwaamheid. J. MUSCUS-VAN ALPHEN Hoofdstr. 184 Kaatsheuvel. GEVRAAGD voor Oisterwijk voor direct nette R.K. niet beneden 20 jaar, v.g.g.v., huiselijk verkeer, in burger gezin. Brieven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 61747 i I In tegenstelling met vorige jaren zal op 31 Augustus a.s. de dienst worden uitgevoerd als op andere dagen. Gemengd dubbel: Halve finale: mej. D. Schal ken en Jos Schalken sl. mevr. en den heer Ocrlemans Capelle 68, 75, 62; mej. D. Schal ken en A. Schalken si. mej. de Gouw en C. Tirion 153, 61; mej. D. Schalken en Jos. Schalken sl. mej. D. Schalken en A. Schalken 62, 63. Dames dubbel, halve finale: mej. Scheepers en Zus Hoffmans sl. mej. J. en B. Vloemans 7—5, 0I. Finale: mevr. Vercauteren en D. Schalken sl. mej. Scheepers en Zus Hoffmans 75, 62. Dames enkel, 2de ronde: mej. v. Beek, 's-Bosch sl. mevr. Wennekes 63, 63. Finale: mej. D. Schalken sl. mej. v. Beek 61, 62. Heeren dubbel, halve finale: W. v. d. Ven en Jos Schalken sl. II. Oversteeg en Oerlemans Ca pelle 6—3 63; A. Schalken en M. v. Nieuw- Stndt sl. J. v. Nieuwstadt en J. Mateijsen 75, 10—8; M. v. Nieuwstadt en A. Schalken sl. W. v. d. Ven en Jos Schalken 75, 63. Heeren enkel, linlvc finale: A. Schalken sl. J. van Nieuwstadt 6—1, 0—2; J. t. Tilburg sl. H. v. d. Ven 6—2, 6—1. Finale: J. v. Tilburg sl. A. Schalken 60, 64. Troostronde: Heeren enkel, 1ste ronde: A. Tic- len sl. F. Tuerlings 46, 6-1, 75. Halve finale: M. v. Nieuwstadt sl. J. Mateijsen 6—3, 97; A. Ttelen sl. I». Leenaarts 6—1, 6—2. Finale: M. v. Nieuwstadt sl. A. Tielen 75, 62. Dames enkel, 1ste ronde: mej. J. Vloemans sl. mej. I.. Huismans 61, 79, 63. Halve finale: mevr. Vercauteren sl. mej. Witlox 46, 6 1 86; mej. J. Vloemans sl. mevr. v. d. Ven 6—4, 6—1. De begrafenis zal plaats vinden op Donderdag 31 Augustus op de Isr. Begraafpl. te Oisterwijk om 1 uur n.m. De plechtige uitvaart en be grafenis zullen plaats hebben op Vrijdag 1 September a.s. des v.m. om 9 uur in de Parochie kerk van St. Clemens.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6