Plaatselijke Berichten. H deBont-v.HuIten Officieele kennisgevingen betreffende distributie enz. Heerenkleeding naar maat der gemeente Waalwijk. utiüNEN. DISTRIBUTIE. Onder verwijzing naar de in du nummer van ons nlad voorkomende advertentie van den Burgemeester be treffende de uitreiking van de Rijks- Uistributiekaarten in onze gemeente, ueelen wij daaromtrent nog het vol gende mede. Op de eerste plaats wijzen wij de genen, die onze mededeeling in het blad van j.l. Woensdag niet gelezen hebben, er op, dat de kaarten niet worden uitgereikt aan kinderen. De gezinshoofden of de afzon derlijk levende personen (perso nen, die alleen wonen en dus hun „eigen kost" doen) moeten in het al gemeen zelf de kaarten komen afha len, daar ze voor ontvangst moeten teekenen. De echtgenooten mogen ook de kaarten komen afhalen, terwijl dit in noodzakelijke gevallen ook zal wor den toegestaan aan een schriftelijk door het gezinshoofd gemachtigde. Zooals de Burgemeester verzoekt, moet van deze faciliteit zoo weinig mogelijk gebruik worden gemaakt, 0111 de overstelpende drukte bij de gein. administratie niet te verhoogen. Aan de bureaux Voor uitreiking der kaarten moet de schriftelijke vol macht worden ingeleverd. Ten gerie ve van onze lezers laten wij hier den inhoud van een volmacht volgen, zoo als die in onze gemeente geaccepteerd zal worden: „Ondergeteekende „(naam, voorletters), wonende te „Waalwijk, (straat en nr „wiens gezin bestaat uit perso- „nen, machtigt (naam en voornamen) oud jaren, „wonende (straat en nr „tot het in ontvangst nemen der voor „zijn gezin bestemde rijks-distributie kaarten op 4 (of 5) September 1939. „Hij is zelf verhinderd wegens „Waalwijk, den 1939. Onderteekening) Nogmaals zij er op gewezen, dat ook voor opgeroepen militairen kaarten worden uitgereikt. Zij moeten deze inleveren hij hun mil. commandant. Ingeval van verlof worden deze terug gegeven. Op de rijks-distributiekaart, welke bestemd is voor het hoofd van het gezin, is het woordje „hoofd" ver meld. Ook op de kaarten van de al- leenwonenden komt dit woordje voor. Distributiegerechtigd is hij, die in het bevolkingsregister der gemeente is ingeschreven. Zij, die hier wonen en nog niet hun „verhuiskaart" in de vorige woonplaats hebben aange vraagd, doen dus goed daarvoor on middellijk te zorgen. HAMSTERVERBOD. De burgemeester maakt bekend dat de minister van economische zaken een hamsterverbod heeft vastgesteld voor: rijst (rijstebloem, rijsteineel en ge malen rijst), tarwebloem en tarwemeel, roggebloem en roggemeel, havermout, gort, vermicelli, macaroni en spaghetti, maizena, groene erwten en spliterw- ten, bruine boonen, witte boonen, ca- pucijners en rozijnerwten, andere soor ten gedroogde peulvruchten, witte sui ker, basterd suiker, slaolie, raapolie, boterolie en andere spijsoliën, bak- en braadvet, margarine, koffie, koffiesur- rogaten, thee, cacao, harde zeep, zach te- en vloeibare zeep, zeeppoeder, -vlok ken, -schilfers, waschpoeder, alle soor ten kaarsen en petroleum. Op grond van deze beschikking is hel voorloopig aan ieder verboden van genoemde artikelen in één week zich meer te verschaffen dan hij gewoon is in een weck te verbruiken. Indien hij echter als regel voor een bepaalde groep personen, zooals b.v. een gezin, zich die artikelen pleegt aan te schaf-' fen, dan zal het hem toegestaan zijn in een week zooveel te betrekken als die groep personen in een week pleegt te verbruiken. Indien de burgemeester gegronde verdenking koestert, dat het bovenver melde wordt overtreden, kan hij goe deren zonder cenige formaliteit in be zit nemen. Aan alle leveranciers van de ge noemde artikelen wordt de verplich ting opgelegd bij iedere aflevering een afleveringsbewijs in tweevoud uit te schrijven, waarvan één exemplaar te gelijk met de goederen aan den klant wordt afgeleverd. Het afleveringsbe wijs moet zijn voorzien, behalve van de handteekening van den leverancier, van een opgave van het artikel dat werd afgeleverd, en van de hoeveelheid daarvan, alsmede van den naam en 't adres van den leverancier en den af nemer. De afleveringsbewijzen zullen door den afnemer in verband met de in te stellen controle, gedurende een termijn van ten minste drie maanden zorgvuldig bewaard dienen te worden. Voorts zijn de winkeliers verplicht het andere exemplaar van de afleve ringsbewijzen gedurende eenzelfden termijn te bewaren. Strafbedreiging. Overtreding kan ge straft worden met een gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboe te van ten hoogste tienduizend gulden. Ontheffing Winkelsluiting. In aansluiting op een reeds door ons gepubliceerd bericht, deelen wij mede, dat, naar ons wordt mede gedeeld, door Burgemeesier en Wethouders onzer gemeente is be sloten vanaf 29 Augustus totweder- intrekking van het besluit ontheffing te verleenen van de winkelsluiting voor a. den verkoop van voorwerpen en sloffen aan de militaire over heid voor den Zondag, zoowel als voor de werkdagen b. den verkoop aan burgers en aan militairen (voor zoover de verkoop geschiedt aan deze laatsten voor henzelf, dus niet voorde militaireoverheidjalleen voor de werkdagen. Ook het venten is op werk dagen volgens hetzelfde besluit tot nader order hier op werk dagen ononderbroken toege staan. a Ons blad zal alle officieele afkondigingenen mededeelingen publiceeren, die door het ge meentebestuur en andere in stanties terzake DISTRIBUTIE als anderszins tot de ingezete nen worden gericht. Men zal daarin dus alles kun nen vinden wat men in dezen tijd noodig heeft te weten. Komen er belangrijke mede deelingen op dagen dat ons blad NIET verschijnt, dan zullen wij daarvan extra aan al onze abon- né's mededeeling doen. HET IS DUS IEDERS BE LANG ZICH THANS OP ONS BLAD TE ABONNEEREN a f 1.25 PER KWARTAAL OF 10 CENT PER WEEK. De Administratie. KAPELAAN VAN ROOIJ BENOEMD TOT PASTOOR. Door Z. D. Exc. Mgr. Diepen is o.m. benoemd tot pastoor te Rijkevoort de weleerw. heer R. J. van Rooij kape laan van St. Jan, alhier en zulks met ingang van 30 September. Dat deze benoeming reeds thans is afgekomen, houdt verband met den aanvang van 't nieuwe schooljaar der R.K.H.B.S.A. op 4 September a.s. en de benoeming van een nieuwen mo- dcrator-godsdienstleeraar. De Weleerw. heer van Rooij werd 22 October 1933 vanuit Goirle be noemd tot oudste kapelaan der paro chie St. Jan, waar hij den toenmali- gen herder, wijlen pastoor-deken van Riel meermalen heeft vervangen. De Weleerw. hóer van Rooij was te vens belast met de functie van mode rator-godsdienstleeraar der R.K. H.B. S. A., welke functie hij met bijzonde re nauwgezetheid en plichtsbetrach ting vervulde. Voorts was kapelaan van Rooij nog geestelijk adviseur der R.K. Werklie- denvereeniging, vakvereeniging van schoenmakers, leerlooiers, gemeente- personeel, bouwvak-arbeiders, politic- bond St. Michael. Werkmeestersbond St. Jan, de daines-gymnastiek-vereeni- ging „Orova", en voor kort der R.K. W.G.V. Met grooten ijver en ambitie heeft hij de belangen dezer organisaties zoo veel in zijn vermogen was behartigd en wij mogen den scheidenden kape laan, thans pastoor, hartelijk dank zeggen voor al hetgeen hij voor onze parochie heeft gedaan als voorbeeldig priester niet alleen, maar ook voor 't katholiek onderwijs en de katholieke organisatie. Het ga hem in elk opzicht wel als herder der parochie Rijkevoort, die wij gelukwenschen met zulk een braaf en voorbeeldig pastoor en ijverig so ciaal en charitatief werker. R.K. HOOGERE BURGERSCHOOL A TE WAALWIJK. In verband met de benoeming van den Zeereerw. Heer R. ,1. v. Rooy tot Pastoor te Rijkevoort is door Z. H. Exc. den Bisschop van 's-Hertogen- bosch tot moderator godsdienstleeraar aan de R.K. H.B.S. A. te Waalwijk aangesteld de Zeereerw. Heer A. P. J. J. v. Licrop, kapelaan van de paro chie St. Jan alhier. De Zeereerw. heer van Lierop die in de toekomst uitsluitend aangewezen is als modcrator-godsdienstleeraar met hoofdbetrekking aan de R.K. H.B.S., terwijl hij ook godsdienstles geeft aan de R.K. Huishoud- en Industrie-school e.a., is vrijgesteld van parochiearbeid. Wij zijn overtuigd dat deze benoe ming van den Bisschop met vreugde zal worden begroet, waar kapelaan van Lierop zijn sporen op 't gebied van 't jeugdwerk dubbel heeft ver diend. Wij bieden Z.Eerw. onze gelukwen schen met deze bijzondere benoe- benoeming aan. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan door mobilisatie, zijn als tij delijke leerkrachten benoemd: Mej. Dra. C. Driessen, te Beek bij Nijmegen, voor de Fransche Taal, de heer Drs. P. J. J. Lemmens te Tilburg voor de Staatswetenschappen en de lieer J. A. Geertman te Eindhoven voor Handelswetenschappen. De lessen beginnen, overeenkom stig het programma, op Maandag 4 September a.s. om half negen v.m. Eervol ontslag Overeenkomstig het besluit van den Pensioenraad heeft het bestuur van «Ons Middelbaar Onderwijs in Noordbrabant», aan den heer Drs. G. M. F. v. Inibeeck, leeraar Fransch aan de scholen te Waalwijk, eervol ontslag verleend, onder dankbetui ging voor de vele en goede diensten aan het Bijzonder Middelbaar On derwijs bewezen. Gaarne sluiten wij ons namens Waalwijk en de geheele streek bij deze dankbetuiging aan, kennende de groote verdiensten die de heer van Imbeeck vanaf de oprichting dezer scholen voor het onderwijs heeft gehad, terwijl hij de gemeen schap ook in andere functies op voortreffelijke wijze heeft gediend, niet het minst het cultureele leven onzer plaats, maar ook van het gewest. Wij zullen gelegenheid hebben op een en ander nader terug te komen. Niddenstand Mobilisatie Dienst ln de Donderdag gehouden ver gadering van de Middenstaudsver. eeniging is besloten om te komen tot oprichting van een mobilisatie- dienst voor de leden van de ver- eeniging, die ten doel heeft om moeilijkheden ontstaan door de mobilisatie zooveel mogelijk te ver lichten. Ter nadere uitvoering van deze lofwaardige plannen wordt Dinsdag a.s. in Hotel »De Twee Kolommen» een vergadering belegd van het bestuur der middenstands vereeniging met de besturen der diverse aangesloten vakgroepen. Supportersclub W. S. C. Wij willen hier nog even de aan dacht vestigen op de deze week op gerichte supportersclub W.S.C. A.s. Maandag 4 September belegt deze nieuwe vereeniging een ver gadering in het clubgebouw, alwaar alle belangstellenden worden uitge. noodigd. Deze bijeenkomst vangt aan om 8 uur. Leden kunnen zich daar opgeven. ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN KUNNEN NIET DOORGAAN. Dc groote athletiekwedstrijden, ge organiseerd door „Kunst en Kracht" alhier, welke morgen zouden worden gehouden, zullen niet kunnen door gaan. Wegens de mobilisatie hebben de verschillende athleten, die hadden in geschreven, verstek moeten laten gaan en konden door Burgemeester en Wet houders de vereischte vergunningen niet worden verleend. Mochten de tijdsomstandigheden zich spoedig in gunstigen zin wijzigen, dan zal getracht worden deze wedstrij den op een nader vast te stellen datum in dit seizoen te doen doorgaan. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Augustus ingelegd 73731.76 en terugbetald 1 12518.45. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt 't nummer 21792. RIJKSBUREAUX VOOR HUIDEN, LEDER EN RUBBER. Als onderdeel van de verschillende voorzorgsmaatregelen, die door de huidige omstandigheden geboden wor den, maakt de minister van Economi sche Zaken wederom gebruik van de bevoegdheid, welke hem bij de wet van 24 Juni 1939, no. 633, de z.g. dis- tributiewet 1939, is verleend. Op grond van dc bepalingen van de arti kelen 4 t/rn. 8 van deze wet, alsmede van het distributieheffingsbesluit 1939, zijn bij beschikking van 31 Augustus 1939, een tweetal rijksbu- reaux ingesteld, te weten een voor huiden en leder en een voor rubber. Tot directeur voor het bureau voor huiden en leder, aan wien de uitvoe ring der distributieregeling voor looi stoffen is opgedragen, is benoemd de heer L. F. Verwoerd en van het bu reau voor rubber de heer H. v. d. Vaart. Eerstgenoemd bureau is geves tigd Keizersgracht 129131 te Am sterdam, terwijl het bureau voor rub ber voorloopig gevestigd is Bezuiden- hout 30 te 's-Gravenhage. De economische voorlichtingsdienst, Rijnstraat, 's-Gravenhage, alsmede dc Kamers van Koophandel zijn geheel op de hoogte. De bijzondere aandacht - wordt er op gevestigd, dat in de betreffende be schikkingen een bepaling is opgeno men, waarbij voor een termijn van 14 dagen dispensatie wordt verleend ten aanzien van diverse verbodsbepalin gen, hetgeen het bedrijfsleven de ge legenheid zal geven zich aan de bij zondere omstandigheden aan te pas- Sen. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast Gevonden voorwerpen. Üp het politiebureau zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na. volgende voorwerpen. Verloren2 portemonnais met inhoud, werkjas, wieldop van kinder, wagen, armband. Gevonden; Gouden ring,soldalen- muts, ceintuur, regenjas, step, ijzeren dop. LUXOR-BIOSCOOP. Incognito getrouwd. Een hartelijke comedie, vol toom- looze vaart en met een groot percen tage satyre, brengt Luxor ons deze week op hel witte doek met in de hoofdrollen de twee bekende en ge liefde sterren Magaret Sullevan en Henry Fonda. Cherry Chester, een beroemde film- ,ster, (Magaret Sullevan) reist naar New York en wordt langs ieder per ron lastig gevallen door bewonderaars. Plotseling echter lekt uit dat zich nog een andere beroemdheid in de trein bevindt, n.l. Anthony Amberton en in een oogenblik verplaatst de publieke gunst zich naar hem. Eenzaam en vergeten zit Cherry in haar hoekje en begint den onbekende te haten. Omdat het een film is kan het hier natuurlijk niet bij blijven en zoo brengt Vrouwe Fortuna beide grootheden weer met elkaar in contact. Beiden gaan echter schuil onder een valschen naam, hetgeen echter niet kan verhin deren dat het huwelijksbesluit valt. Een dure parfum brengt echter den zelfden dag nog verwijdering tusschen het jonge echtpaar, en zelfs komt er weer een andere verloofde op het ap pèl. Man en vrouW tcekenen vrede, maar zij wil haar filmcarière niet op geven. Als Cherry op het punt staat per vliegtuig naar Hollywood te vertrek ken, rijdt Anthony met een ambulan-' ce-auto naar het vliegveld, weet Cher ry met een list mee te lokken en be dwingt haar in de auto verder met een dwangbuis. Lucy intusschen laat de politie Horace, die met zijn verloofde mee zou vliegen, arresteeren; zij be weert, dat hij de echte Horace niet is, doch een bedrieger. Op die manier maakt zij de zaak voor Anthony mak kelijkerdie al gauw uit 't dwang buis een, onderworpen, lief vrouwtje bevrijdt MUSIS SACRUM. De Fatale Nacht* Danielle Darrieux, die in zeer korten tijd van een charmant meisje, zonder naam. opklom tot een van de grootste filmactrices van de wereld en die naast haar persoon lijke bekoorlijkheden een ras actrice is, vervult de hoofdrol in »de Fatale Nacht«, een meester.product van de Fransche filmindustrie. Spel, décors, miltieu's en scha keeringen staan boven iedere critiek en met genoegen valt te constateeren, dat dit werk een van de beste pro- DE BEZORGING VAN ONS BLAD. In verband met de stagnatie van het vervoer is het niet uitgesloten, dat de aankomst van onze courant in ver schillende plaatsen eenige vertraging ondervindt. Wij roepen derhalve de welwillendheid van onze abonné's in. Van onzen kant worden alle moge lijke maatregelen genomen, opdat de bestellingen zoo vlug en zoo regelma tig mogelijk geschieden. DE ADMINISTRATIE. ducten vormt, die de wereld-film industrie ons den laatsten tijd heeft geschonken. Naast een menschelijk gegeven heeft de regisseur Henri Decoin, alles wat zou lijken op on werkelijkheid en fantasie vermeden, zeer consequent heeft hij de uitge stippelde lijn doorgetrokken ten goede van het geheel. Het verhaal vertelt ons van een lief dorpsvrouwtje, niet gewend aan de genoegens van de society in de groote steden, die met haar opval lende schoonheid hunkert om in deze, door haar bewonderde en be nijde kringen binnen te dringen. Onverwacht slaagt zij hierin, wan neer zij naar Budapest moet om een aangenaam werkje op te knappen. Zij moet n.l. een erfenis gaan halen. Zij weet dan in de genoemde kringen binnen te dringen en brengt hierin 24 uur door. Deze vier-en- twintig uur zijn echter voldoende om haar op de hoogte te brengen van het schijngeluk en klatergoud dat hier opgeld doet. In een schitterend toilet beweegt zij zich tusschen adel en rijkdom terwijl gerafineerde gentleman oplichters haar tot hun prooi trachten temaken. Zij wijken echter voor de onschuld en kunde van Anita. Dit diep-menschelijke ge geven is tevens diep-menschelijk behandeld en vanaf het begin to' .T het einde ligt er de levenswaard 1 en de levensellende duidelijk in D*. nacht van verschrikkingen, de fatale nacht is geëindigd. Anita heeft voor een keer, maar ook voor de laatste keer kennis gemaakt met de groote - wereld. Ontnuchterd keert zij terug naar huis met de schrik van den moord nog in haar hart, waar zij weer in de armen van haar man, vol liefde en teederheid wordt ont vanger». DE VLEESCHKEURINGEN. In verband met het onder dc wape nen roepen van den keurmeester-direc teur van het slachthuis te Waalwijk en den plaatsvervangend directeur, wordt de keuringsdienst van het rayon Waalwijk voorloopig alleen waargeno men door den hulpkeurmeestcr Hes- selmans. Voor Drunen en Elshoul is dus een regeling getroffen moeten worden om de slachting voor de slagers daar toch tijdig te doen plaats hebben, zoodat de bedrijven er zoo weinig mogelijk scha de van ondervinden. In overleg met den directeur is dan bepaald, dat de volgende tijdstippen zijn bepaald waarop de keurmeester ter plaatse zal komen keuren. Deze is dan als volgt: Maandag: Ivalfsslachtingen voor de gemeenten Drunen en Waalwijk. Woensdag: Runder- en kalverslach- tingen voor de gemeenten Waalwijk en Drunen. Daar het voor kan komen dat dooi de slagers in Drunen met deze tijden geen rekening kan worden gehouden en het hun dus beter uitkomt om op een ander tijdstip te slachten, bestaat er voor hen gelegenheid om tegen ge reduceerde prijzen gebruik te maken van het slachthuis te Waalwijk. Voor het invoeren van vleesch in de gemeente Waalwijk zijn ook bepaalde tijden vastgesteld. Deze zijn als volgt: Maandag: 11 tot 12 en 3 tot 4 uur. Dinsdag: 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. Vrijdag: van 10.30 tot 12 en 3 tot 5 uur. B. en W. van Waalwijk roepen de medewerking in van de slagers, om deze regeling zoo afdoend mogelijk tot haar recht te doen komen. De distributieregeling. Ook in onze gemeente heeft men de voorzorgsmaatregelen getroffen, die noodig zijn bij een eventueele distribu tie van levensmiddelen. Aan alle inwo ners zijn de distributiekaarten uitge reikt. Het is nu afwachten tot ze ge bruikt moeten worden. Het geheel wc keurig geregeld en alles liep vlot van stapel. Intusschen hopen wij dat ze nooit 'gebruikt behoeven te worden en ze des noods in het gemeentearchief kunnen worden opgeborgen als waardelooze papieren. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer W. v. d. Lee slaagde te Tilburg voor het examen schoenreparateur, uitgaande van de Fe- Officieele Mededeelinfjen -J J - l

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 2