GEMENGD NIEUWS. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. WEK UW LEVER-GALOP DRUNEN. Luchtbescherming. KAATSHEUVEL, SPRANG—CAPELLE. RflflMSDONK. DE POOLSCHE CORRIDOR Militaire vrachtauto verongelukt. Moeder en drie kinderen door motorfietser aangereden. Verlof voor gemobiliseerden Wat is de Corridor? Hierover loopen de meeningen uiteen. Vol gens Ouitscue lezing is de corridor het stuk grond, waardoor twee Duitsche geoieden van elkander ztju afgesneden, hetgeen alleen uil haat tegen Duilschland zou zijn gescnied. Volgens Poolsche lezing is de »Corndor« 't gehied dat »Fumorzo« heel (.dat wil zeggen land aan de zeekust) eeu zuiver Poolsch gebied, waarvan de Duilschers langen tijd het Poolsche karakter hebben ge negeerd. Maar ook volgens de Duitsche statistieken van vóór den ooilog, toen dit gedeelte nog aan Duilschland behoorde, had Pooiorzo een Poolsche meerderheid en een Duitsche minderheid. In 1910 waren er volgens de Duitsche volkstelling 660,000 Polen en 437,000 Duilschers. In 1921, toen de Duitsche beambten en de Duitsche garnizoenen vertrokken waren, was de verhouding 758,000 Polen en 175,000 Duitschers. Pomorzo behoorde tot Duitsch- land van 1308 tot 1454; gedurende deze 14b jaar was het in het bezit van de Duitsche Ridders. Daarna was het nog eens, althans voor het grootste gedeelte, 147 jaar onder het bestuur van de koningen van Pruisen, namelijk van 1772 tot 1919. Maar tusschen deze periodes in en daarvoor behoorde Pomorzo tot Polen, namelijk van het jaar 994 tot 1308 en van 1454 tot 1772. - -4m: Tusschen Holwerd en Leeuwar den is een militaire vrachtauto bij het nemen van een scherpe bocht tegen een lichtmast gereden en ver volgens in een langs den weg loo- pende sloot geraakt. In den wagen bevonden zich drie militairen, van wie een in den laad bak was gezeten. Deze, zekere Jan sen uit Utrecht, was op slag dood. De overige twee zaten in de cabine, een van hen liep ontvellingen op. Op den Terheydenscheweg te Te- teringen is een ernstig verkeerson geluk gebeurd. Mevr. Maas uit Breda die met twee kinderen van zes en zeven jaar, een meisje en een jon gen aan het wandelen was en een kinderwagen voortbewoog, waarin zich een baby van een jaar bevond, werd aangereden door een 17-jarigen motorrijder, die niet in het bezit was van een rijvaardigheidsbewijs. De baby werd ernstig aan het hoofd gewond en moest in zorg- wekkenden toestand naar hel Sint Ignatius-ziekenhuis te Breda worden vervoerd, waarheen ook het 6-jarige meisje dat eveneens aan het hoofd was gewond en de moeder, die slechts schrammen had opgeloopen werden overgebracht. Na behandeld te zijn, kon me vrouw Maas het ziekenhuis verlaten. Het 7 jarige zoontje kwam met den schrik vrij. Tallooze gemobiliseerden blijven zich wenden tot het departement van defensie met verzoeken tot het bekomen van verlof om hun studie in de burgermaatschappij voort te zetten, of wel om zich te kunnen of blijven voorbereiden voor examens of wel weer terug te keeren naar de fabriek, onderneming of eigen zaak, waarin zij werkzaam waren en waarin zij niet of slechts moeilijk kunnen worden gemist enz. enz. Er wordt daarom met nadruk de aandacht op gevestigd dat der gelijke verzoeken niet in behande ling genomen kunnen worden. Uitsluitend in zeer bijzondere gevallen waaronder b.v. te ver staan; ondertrouw, huwelijk, ernstige ziekle of overlijden van naaste familieleden, bevalling van echtge- noote en het afleggen van examens kan voor een of voor enkele dagen buitengewoon verlof worden verleend. Mocht in de toekomst blijken, dat de omstandigheden zulks toe laten, dan zal in overweging ge- nomen worden of en in hoeverre studieverlof, zakenverlof enz. kun nen worden verleend. Vraag: Wordt bij de distributie van veevoeder dit ook beschikbaar gesteld voor sportfokkers (Pluim vee, konijnen, vogels, enz.) Antwoord: Overwogen wordteen regeling le treffen voor beschikbaar stelling van veevoeder aan de hier bedoelde categorie van dieren. Deze regeling zal zoo s-oedig mogelijk bekend worden gemaakt. De schuiloopgraaf, die thans van gemeentewege wordt aangelegd op het kermisterrein was voor ons een aan leiding om een en ander te weten zien te komen van de dingen, die men in Drunen denkt te doen hij eventueele luchtaanvallen. Wij zijn dus begonnen hij het geval waar wij het eerst aan landden. Dat was de schuilloopgraaf op het kermisterrein. Naar het voor beeld der Nederlandsche vereeniging voor luchtbescherming wordt hier door de arbeiders der gemeente onder leiding van den gemeenteopzichter een schuilloopgraaf gebouwd. Deze dient als voorbeeld voor de inwoners van Drunen. Een schuilloopgraaf ge bouwd in dezen geest geeft voldoende bescherming bij luchtaanvallen tegen de splinters der bommen. Tevens is er bij wfjze van voorbeeld een gasnis in gebouwd. Met eenige handigheid kan zich iedereen zoo'n schuilplaats maken op eigen erf. De kosten zyn niet groot. Deze schuilplaats ligt daar om te be kijken. Wy zouden de inwoners van Drunen daarom aan willen raden daar zelf eens een kijkje te gaan nemen. Het kost niets en men wordt er licht iets wyzer van. Binnen blijven. Schuilkelders heeft men in Drunen niet. Althans geen openbare schuilplaat sen. Het beste middel hij luchtaanvallen is binnen blyven. Men moet dan ook weer niet te dicht by de ruiten gaan zitten omdat men het gevaar loopt door glassplinters getroffen te worden. Te genwoordig worden er wel huizen ge bouwd, waarbij met den bouw van den kelder rekening gehouden wordt, dat deze tevens dienst kan doen als schuil kelder. Over deze dingen willen wij hel thans niet verder hebben en ons bepalen tot de dingen die door de luchtbescher mingsdienst worden gedaan voor de vei ligheid der inwoners bij eventueele luchtaanvallen. Door de leiding, die in handen is van den heer v. d. Lokkant is voor de ge meente Drunen een plan voor de lucht bescherming samengested. Het is een zeer uitgebreid plan, dat bij volledige uitvoering in tijden van gevaar aan de inwoners groote diensten zal kunnen be wijzen. Hoewel er de laatste dagen zeer hard gewerkt is om alles naar behooren te regelen is men er toch nog niet in ge slaagd het zoo te doen, dat alle diensten thans volledig functionneeren. Daar heeft Drunen echter geen schuld aan. De re geering had meer subsidie dienen te ge ven om de zaken voor zoo'n uitgebreide gemeente afdoende te kunnen regelen. Verder zijn er nog andere dingen, die Drunen zal moeten missen. Wij noemen hiervan de gasverkenningsdienst. Ter opleiding van dezen dienst hadden de leden een cursus moeten volgen. Doch daar de leider van dezen cursus zelf nooit opgeroepen is geworden tot het volgen van een cursus is daar niets van terecht gekomen. Het is wel jammer, maar mén hoopt het toch in de kortste keeren voldoende te kunnen oplossen. De leiding. Het hoofd van den luchtbeschermings dienst van de gemeente Drunen is de heer v. d. Kokkant. Hij heeft de plannen voorbereid en in samenwerking met het gemeentebestuur zijn deze plannen zoo ver mogelijk uitgewerkt geworden. Men heeft in Drunen voor de vervulling van de verschillende diensten geen oproep gedaan, maar eenvoudig de personen aangewezen, die men daarvoor geschikt achtte. Hiermede heeft men het voordeel van menschen te hebben, die men ge schikt acht voor het werk waarvoor zij worden aangewezen. Bij vrije opgave loopt men altijd het gevaar een aantal personen te krijsen, die niet geschikt zijn voor deze diensten. Bij het aanwijzen van de personen kan men dan meteen rekening houden, met die welke vrij ziin van dienstplicht enz., omdat men bij eventueele gevallen, waarbij de luchtbe scherming moet optreden vast op hen kan rekenen. Bij den luchtbeschermingsdienst zijn verschillende afdeelingen, die allen een taak hebhen. De radio ontvang- en Inisterdienst is gevestigd op het gemeentehuis, en heeft de beschikking over twee toestellen. Men is op alles voorbereid. Zou b.v. de stroom uitvallen, dan zal men altijd nog de be richten kunnen beluisteren met een ra dio-toestel op hatferiien. Deze dienst is reeds dagen'in werking. Dag en nacht wordt hier de wacht bij gehouden en men mag het werk van de luchtbescher ming en de personen, die er voor zijn aangewezen wel waardeeren. Uren ach tereen zitten zij daar en dat alles gaat Pro Deo. Wij stippen dit even aan, om dat er nog steeds menschen zijn die zich wijs maken, dat de heeren, die aan de luchtbescherming zijn daar vet van wor den. Deze heeren doen dit enkel en alleen in het belang der gemeenschap. Direct aansluitend aan dezen luister- dienst is de waarschuwings tevens mel- dingsdienst. Zooals dat destijds hij een oefening is geweest is deze nog precies hetzelfde. Wanneer er voor Drunen lucht- gevaar dreigt snort er een auto met een sirene door de straten om de bewoners te waarschuwen voor het dreigende ge vaar. Daarnaast is een meldingsdienst ingesteld, waarvoor een tiental motorrij ders uit Drunen zijn aangezocht. Benzine. In dit verband is het goed op te mer ken, dat er voor gezorgd wordt, dat door de schaarschte aan benzine, dat er van gemeentewege voor deze voertuigen ben zine beschikbaar wordt gehouden. Doet men dit niet dan valt, zooals de zaken thans staan, de geheele waarschuwings en meldingsdienst in elkaar. Men zoekt nog andere middelen om het publiek voor het luchlgevaar te waarschuwen. Deze heeft men echter nog niet gevon den. De waarschuwing vanuit een cen traal punt zou ideaal zijn. Wij geloovcn ook dat de plannen in die richting gaan. Ook is waar dat men met het teeken van „er dreigt gevaar" de menschen de stuipen op hel lijf jaagt. Zy worden er zeker zenuwachtiger door, maar zonder waarschuwing zou men het in tijd van gevaar niet kunnen stellen. Zooals wij hiervoor reeds zeiden kan men 't best binnen blyven. De politiedienst zal door het thans in dienst zijnde personeel worden waarge nomen. Mocht het noodig zijn dan kan deze worden uitgebreid met vrijwilligers, die zooveel mogelijk voorzien zullen wor den van de aanstelling als onbezoldigd gemeente veldwachter. De brandweerdienst wordt waargeno men door het personeel van de vrijwil lige brandweer, dat zoonoodig nog kan worden uitgebreid. De technische dienst is gesplitst in drie afdeelingen: een opruimingsdienst, die tevens herstellingsdienst is; een onl- smettingsafdeeling en een afdeeling gas- ^erkenners. Deze laatste afdeeling is door byzondere omstandigheden, waar wy hiervoor reeds op wezen niet inge steld kunnen worden. Dit had moeten gebeuren in samenwer king met de gemeente Waalwijk. Het is voor beide gemeenten niet gebeurd en nu zal men trachten dit in de kortste keeren nog op te lossen. Besmetting. Voor ontsmetting van de met gas be smette kleeding, schoeisel, gasmasker- materialen en andere voorwerpen wordt een lokaal ingericht in het noodslacht- huis. De geneeskundige dienst wordt voor de gemeente Drunen in twee afdeelingen verdeeld, waarvan in Drunen de leidin« berust bij den gemeente geneesheer ter^ ■wijl de afdeeling Elshout zal staan on der de leiding van een zuster wijkver pleegster. Voor dezen dienst zullen een aantal dames en heeren worden aangewezen uit de gemeente, die hulp verleenen in de gevallen Vaar het noodig is. Deze dienst is wel aangewezen, doch door afwezigheid van den gemeentege neesheer heeft men nog niet voor de noodige voorbereiding kunnen zorgen. Reeds verschilende leden ziin in het be zit van een E.H.B.O. diploma of be voegdheid tot het verleenen van nuip. Het is dan ook te verwachten, dat met eenige oefening deze dienst voldoende geregeld is. Naar wij vernemen bestaan er plannen om hedenmiddag reeds oefeningen te houden. Wij hebben hierboven reeds aange stipt, dat voor de verschillende diensten de personen zijn aangewezen. Zij hebber, alle de instructies thuis en weten wat er hij luchtaanvallen te doen valt. Zij we ten ook hun plaats en werk, zoodat dit afdoende geregeld is. De inwoners kun nen het beste medewerken door de in structies op te volgen, die hen door de leden van den dienst worden gegeven. Het is ons opgevallen, dat alles zoo in de puntjes geregeld is terwijl men slechts met zeer bescheiden middelen heeft moe ten werken. Wij hebben reeds betoogd, dat de luchtbeschermingsdienst voor Drunen nog beter te regelen zou zijn ge weest als de regeering maar iets scheuti ger was geweest met subsidie. Men heeft met de middelen, die men ter beschiking heeft, gedaan wat men kon en men stelt zich voor in de komen de weken de noodige oefeningen te hou den. Naast de oefeningen voor den genees kundigen dienst, die Zaterdag a.s. ge houden zullen worden, zal er ook 'n oefe ning voor de brandweer ziin. Daarbij zul len de oude spuiten van stal komen. Her is goed en wel met de waterleiding, maar stel het geval dat de installatie on klaar wordt, dan zou de brandweer ook machteloos staan. De oude spuiten kun nen in dergeliike gevallen goede dien sten bewijzen. Zij worden weer van sta gehaald en Zaterdagmiddag zullen er oefeningen yiee gehouden worden. Een motors puit] In het nieuwe gemeentehuis wordt een ruimte gebouwd waar een motorbrand- spuit geplaatst zou kunnen worden. Men heeft er dus op gerekend, dat Drunen zich ooit een dergelijke spuit zal aan schaffen. Een goed idee, waarvan de uitvoering niet al te lang meer moet uit blijven. Het is een algemeen belang en in samenwerking met de gemeenten uit de omgeving, die ook niet over een mo torspuit beschikken zullen het toch zulke groote kosten niet zijn om een spuit aan te schaffen. De oude handspuiten ziin goed. doch meer dan ooit is een snelle verplaatsing bij luchtaanvallen van be lang. En dat gaat niet! Tevens vragen zij voor practisch gebruik by luchtaanval len te veel personeel. Dat is een van de vele dingen, die ze ker de volle aandacht hebben van het gemeentebestuur van Drunen. Voor het niet groote bedrag dat'be schikbaar was voor het aanschaffen van materiaal der luchtbescherming heeft men toch reeds heel wat aan kunnen schaffen, zooals gasmaskers en andere dingen, die zijn onder gebracht in de depóts. Deze depóts zijn gevestigd in de zalen van het R.K. Meisjes patronaat te Drunen en Elshout. De instructies zijn hekend en de leden weten wat ze te doen hebben, terwijl de bevolking met lichldoven en binnen blij ven het best kan medewerken. In dezen vorm uitgevoerd moet het luchtbeschermingsplan van Drunen ze ker slagen en afdoende werken. De roover gevangen. Bij A'. v. Noort werden de laatste jonge kuikens gestolen. Het was moei' lijk om den dader op het spoor te ko men. Doch met een klem had de eige naar der kuikens succes. De roover was zoo onvoorzichtig hier in te loo pen, met 't gevolg dat hij 'n kind des doods werd. Het was een gulzige bun zing, die v. N. van zijn kuikens af had geholpen. Veilig verkeer. Tijdens een nachtelijke rit der mili tairen werd de boom voor het huis van den heer van der Krabben ont worteld. De bewoners vinden het zeer hinderlijk dat deze boom op zoo'n on verwachte wijze voor hun huis werd weggenomen. Men tracht schadever goeding te krijgen. De gemeente overweegt om op dit punt een waarschuwingsbord voor liet verkeer te plaatsen, waarmede aange geven wordt, dat hier een splitsing van straten is. Het zou inderdaad geen overtollige luxe beteekenen. Kookcursus. Woensdagavond is een aanvang ge maakt met den kookcursus in de meis jes-congregatie. Deze cursus staat on der leiding van de Eerwaarde Zusters en mag zich verheugen in een druk bezoek van de dames uit Drunen. De nieuwe straatnamen. Het is weer enkele maanden gele den, dat de raad besloot de straten en wegen van Drunen waar noodig een andere naam te geven. Het is ge beurd en zelden hebben wij een gezel ligere vergadering meegemaakt van de vroede vaderen onzer gemeente. Aan al die gezelligheid hebben wij op het oogenblik echter weinig. Wij had den verwacht, dat nu ook spoedig de bordjes hun naam zouden aangeven. Tot op heden is dit nog niet ge beurd. Mogelijk kan daar eenige aan dacht aan worden geschonken. i Niet erg gerievelyk. De PNEM mag er trots op zijn, dat zij haar klanten met de meeste voor komendheid bedient, maar wat we in den loop van deze week in een deel van onze gemeente meemaakten was niet erg gerievelijk om maar niet te spreken van hinderlijk. Bedrijven on dervonden er groot ongemak van ter wijl het gedurende vele uren niet mo gelijk was om naar de radio te luiste ren. Wij gelooven niet dat het de be doeling van de PNEM is om op der gelijke wijze haar klanten teleur te stellen. Schuilkelders. Door meerdere burgers is het be sluit genomen om voor eventueel ge vaar vanuit de lucht schuilkelders in orde te maken. Sommigen laten hun huiskelder hiervoor in orde brengen,' anderen geven de voorkeur aan het maken of laten maken van een schuil plaats in den tuin. Dit initiatief kan niet anders dan ten hoogste toegejuicht worden. Wij vernamen van een zeer vooraanstaand architect uit Tilburg, dat daar krachten te kort. komen om aan alle aanvragen in dien zin te vol doen. Wie er aan begint, doet echter goed vooraf deskundigen raad in te winnen, daar half werk in dezen geld en moeite weggegooid is. Benoemd. De heer v. d. Lee, de bedrijfsleider van de Coöperatieve vereeniging Broe derhulp alhier, die dit bedrijf reeds bij na 22 jaren met grooten ijver en toe wijding leidt en het in dien tijd tot groo ten bloei gebracht heeft, is in gelijke betrekking benoemd te Delft. In den heer v. d. Lee verliest de coöperatie een kracht, die niet gemakkelijk zal te vervangen zijn. V ee voedsel voorziening. De heer J. v. Amelsfoort, kassier der Boerenleenbank, is aangewezen als plaatselijk ambtenaar voor het uitgeven van de benoodigde machtigingen ter verkrijging van vervoerbewijzen voor veevoeder, waarvoor vergunning noo dig is. BERKDIJK. Zesdaagsche. De eindstand van de zesdaagsche schutterswedstrijd georganiseerd door het kruisbooggezelschap Prins Hen drik luidt: 1 M. LensveltB. Lensvelt, 489 p., 32 rozen: 2 A. SoeterboekA. Voogd, 481 p., 35 r.; 3 G. LensveltJ. Beijnen, 460 p., 27 r.; 4 J. van WanrooyTh. van Gooi 449 p., 31 r.; 5 A. Lensvelt W. van Wanrooy 448 p., 30 r.; 6 J. Dollekens—Th. v. d. Houdt 429 p., 30 rozen: 7 Th. van BoxtelG. v. Boxtel 424 p. 23 r.; 8 J. VoogdL. v. Gorp, 393 p., 29 r.; C. v. Boxtel—Th. Voogd 380 p., 20 r.; 10 B. VoogdA. Laros 276 p., 13 r.; 11 N. Schaafstra C. de Graaf 271 p., 18 rozen. SPRANG. Predikbeurten Zondag 10 Sep tember 1939: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. G. Lans van Huizen. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. drie uur Ds. B. A. van Lummel. Dinsdagmorgen overleed alhier in en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet. ?t m u u voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste-laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moe CARTER S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u fiVi, &eLeeI ander mensch voelen. Onschade- i pl*ntaarcJi&. zacht, onovertroffen hm delever- gal te doen vloeien. drogisten0^!?!. Lever"Pilletjes by apothekers en den ouderdom van 96 jaar en 4 maan den mej. D. Burghout geb. van Honk, die de oudste inwoonster der gemeen te was. Aan de schooljeugd alhier is ter herinnering aan de geboorte van prin ses Irene een prachtig herinnerings bord uitgereikt. Door de buurtcomité's voor de Oranjefeesten alhier, zijn de gecollec teerde gelden aan de gevers terugbe zorgd, omrede de feestelijkheden geen doorgang konden vinden. Woensdagavond werden in onze gemeente verduisteringsproeven ge houden. We meenen te kunnen zeggen dat deze proeven, voor wat betreft de verduistering der woningen, geslaagd mogen heetten. Jammer dat o.i. het ef fect geheel verloren ging, door de auto mobilisten die vanuit de richting Waal wijk en Tilburg komende, de toegan gen van Sprang bijna onafgebroken hel verlichtten. Toen Donderdagmiddag een rei ziger die per auto den smid Brouwer alhier bezocht had weer in zijn auto stapte en deze aanzette, kwam hij tot de ontdekking dat zich een kind onder den wagen bevond. Gelukkig kon hij direct den wagen tot stilstand brengen. Het kind (het 3-jarig zoontje van van i iggelen), had een wiel over een been tje gekregen en werd verwond. De hulp van Dr. Winkelman werd 3 ingeroepen, die constateerde dat het ventje gelukkig slechts een vleesch- wond had bekomen. De familie van Baardwijk alhier miste Donderdag haar man en vader, die des morgens was uitgegaan om naar zijn vee te zien in een weide in den buitenpolder en des middags nog niet was teruggekeerd. Te circa 3 uur vernam men dat v. B. verdronken was gevonden in het oude Maasje. Men kan zich de ontsteltenis der familie voorstellen. Het lijk werd naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats alhier vervoerd, om zoodra het door de Jus titie is vrijgegeven en gekist, naar de woning te worden overgebracht. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Augustus 1939 voor de Rijkspostspaarbank in gelegd 2531.85 en terugbetaald 12339.08. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. T. H. Oos- tenbrug. A.s. Zondag des v.m. half 10 en des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk op te tre den Ds. Vroeg in de Wey. In de gemeente Sprang-Capelle werd j.l. Woensdagavond door den Luchtbeschermingsdienst een verduis teringsoefening gehouden, welke voor zoover de verduistering van woningen, over het algemeen goed geslaagd is. Jammer is evenwel, dat tijdens deze oefening zich nog zoovelen, die niet noodzakelijk op straat moeten zijn, daar toch vertoefden. Het is bij een dergelij ke oefening evengoed noodzakelijk, dat ieder vanaf het tijdstip waarop de oefe ning begint, zich in zijn woning be geeft en deze gedurende den duur der oefening niet meer verlaat dan voor noodzakelijke redenen. RAAMSDONK$VEER Donderdagmiddag viel hetzeven- jarig dochtertje van A. van S. wonende aan het Fort, in de haven. Het kind was bij de haven aan het spelen. Gelukkig dat in de nabij heid een schipper aan 't baggeren was en het ongeval direct bemerkte. Het gelukte hem het kind dat den verdrinkingsdood nabij was te grijgen en aan den wal te brengen. Het kind had hoegenaamd geen letsel bekomen, zoodat het ongeval nog goed afgeloopen is. Aan het postkantoor te R'veer en het daaronder behoorende ambtsgebied is gedurende de maand Augustus j.l. op de Rijkspostspaar bank ingelegd f26486,79 en terug betaald f 76172,05. Tot onderwijzeres aan de St. Theresiaschool alhier is benoemd mej. M. C. A. Hendriks, komende van Schijndel.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6