Officieele Mededelingen Plaatselijke Berichten. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. ADVERTEERT IN DIT BLAD Woensdag 20 September 1939 No. 74 De Echo van het Zuiden Tweede Blad der gemeente Waalwijk e.a. DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIOENBERG. WASPIK. R. D. B. TEN DIENSTE DER LUCHTBESCHERMING. Door den Minister van Binnenland- sche Zaken is aan de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming een collectieve vergunning verleend tot het houden van een serie van 5 lezingen via de radio centrale's, tot voorlichting van de bevolking. De actieve Afdeeling Waalwijk van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming heeft deze uitste kende gelegenheid tot practische voor lichting gaarne te baat genomen en 't plan gevormd deze serie van 5 lezingen voor de R.D.B.-inicrofoon te doen hou den door 5 onderscheidene personen, die ieder op hun terrein bevoegde voor lichting kunnen geven. Deze experts zullen diverse onderwerpen belichten, samenhangende met de plaatselijke luchtbescherming en zelfbescherming, van groot belang voor de burgerij. Het programma dezer lezingen is als volgt samengesteld Dinsdag 26 Sept. 7 uur: P. G. van Vliet, Hoofd Luchtbeschermingsdienst over: „De Organisatie der Luchtbe scherming". Dinsdag 3 Oct. 7 uur: Ir. C. v. d. Hoeven, Voorzitter van de Afd. Waal wijk N. V. v. L. over: „Zelfbescher ming". Dinsdag 10 Oct. 7 uur: H. de Hoop, Gemeente-Architect te Waalwijk over: „Brandweer en Schuilplaatsen". Dinsdag 17 Oct. 7 uur: M. H. C. Kolster, arts, Commandant Transp.- Col. van 't Roode Kruis over: „Lucht bescherming en Geneeskundige hulp". Dinsdag 24 Oct. 7 uur: N. J. Hoeben, Inspecteur van Politie over: „Lucht bescherming en Politie". LUCHTBESCHERMING. De bewoners van sectie 6 en 7 (Baardwijk) waren door de afd. Waal wijk van de N.V.L. uitgenoodigd tot een bijeenkomst op j.l. Maandagavond in het Patronaatsgebouw. De opkomst was zeer groot. Nadat de heer G. Veltman, een der Baardwijksche sectie-leiders, de aan wezigen had verwelkomd en het doel der bijeenkomst had uiteengezet, hield de heer Ir. van der Hoeven alhier een lezing over de gevaren die ons bij luchtaanvallen kunnen bedreigen en over de verschillende middelen die ons bij de beveiliging van lijf en goed en bij de hulpverleening ten dienste staan. Na deze uiteenzetting richtte hij te vens een opwekking tot alle ingezete nen om zich voor een der plaatselijke hulpdiensten als vrijwilliger op te geven en de dames spoorde hij in het bijzon der aan om een cursus in eerste hulp bij ongelukken te volgen. Wij gelooven dat deze aansporing haar doel niet heeft gemist. UIT DE WAALWIJKSCHE SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE. Vroeger hebben we reeds gemeld dat de Waalwijksche Lederfabrikanten aan hun gemobiliseerde werknemers-kost winners een toeslag zouden geven, zoo dat zij met het genotene in dienst of met vergoeding aan 't gewone, norma le weekloon komen. Deze regeling is voorloopig voor een maand vastgesteld, waarna deze kwes tie aan een nadere bespreking zal wor den onderworpen, speciaal ook met het oog op de houding der lederfabrikan ten elders. Deze zelfde aangelegenheid heeft ook een punt van bespreking uitgemaakt op de vergadering der Federatie van Schoenfabrikanten, maar tot een gun stige beslissing of algemeene deelname is men daar niet gekomen. Mogelijk dat hier of daar ten deze toch nog maatre gelen worden genomen. Ook blijken onder de Waalwijksche leerlooiers weer plannen te bestaan om de aloude Waalwijksche Looiersver- eeniging, die langen tijd in ruste is en welker stopzetting wij steeds hebben betreurd, nieuw leven in te blazen. In een vergadering van Vrijdag 13 October zal dit punt ter sprake komen en wij hopen met gunstig resultaat. ORGANISATIE VOOR DE WET VERVOERMIDDELEN. De Regeeringspersdienst meldt: De minister van Waterstaat maakt bekend, dat in verband met de bijzon dere tijdsomstandigheden een organi satie is ingesteld, belast met de uitvoe ring van de wet gebruik vervoermid delen 1939. Deze organisatie wordt gevormd door de Rijksverkeersinspectie, waarbij bevrachtings-commissies, bedoeld bij de wet op de evenredige vrachtverdeeling, medewerking verleenen. De inspectie is voor het goederen vervoer verdeeld in tien districten, o.m. district 's-Hertogenbosch heeft als rijks inspecteur: Ir. H. A. Henkei en daaron der vallen K. v. K. 's-Hertogenbosch en omstreken, Oost-Noordbraband, Til burg en omstreken. Langstraat en om streken Waalwijk, Westelijk Noord- Brabant Breda. Comm.: 's-Bosch en Breda. GEEN AFLEVERINGSBEWIJZEN. De Minister van Economisch Zaken heeft goedgevonden, dat voorloopig geen afleveringsbewijzen meer behoe ven worden afgegeven van verkochte goederen. Het hamsterverbod blijft echter ten volle van kracht. HAMSTERBESCHIKKING. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat aan de goederen, be paald in de hamsterbeschikking, nog moeten worden toegevoegd: tarwe- griesmeel, bak- en puddingpoeder, cus tard, zelfrijzend bakmeel, griesmeel van rijst, sagokorrels, boekweitgrutten. KUNSTMESTSTOFFEN. Teneinde een overzicht te krijgen van de in ons land aanwezige kunst meststoffen, zal hiervan binnenkort een inventarisatie plaats vinden. Houders van voorraden kunstmest stoffen moeten derhalve een inventari satie-formulier, dat ter gemeente-secre tarie beschikbaar wordt gesteld, invul len en inleveren. Deze bepaling geldt niet voor kalk- meststoffen en voor personen die kunst meststoffen in voorraad houden ter uit oefening van een land- en tuinbouw bedrijf. ALGEMEENE SCHOENEN COMMISSIE. De minister van oeconomische zaken heeft, gelet op artikel 27 der bij zijn beschikking van 9 Augustus algemeen verbindend verklaarde ondernemers overeenkomst tot verbetering van de toestan den in het schoenenbedrijfbe noemd tot leden der Algemeene Schoe- 7?sn Commissie: als vertegenwoordiger an de middenstandsschoenfabrikan- .en: H. J. Bergmans, te Waalwijk; als vertegenwoordiger van de inkoopver- eenigingen van schoenen: J. W. Jan sen, te 's-Gravenhage. De R.K. Huishoud en Industrie- School De R.K. Huishoud- en Industrie school, welke gebouwd wordt in de geprojecteerde verbindingstraat tusschen de Stationsstraat en de Putstraat nadert haar voltooiing. Het buitenwerk is zoo goed als klaar en thans is men druk doende aan het interieur. Het geheel belooft een stijl, en smaakvol bouwwerk te worden, hetgeen mag gelden als een groote aanwinst voor onze gemeente. Stierenkeuring Maandagochtend had bij het Slachthuis alhier de najaarsstieren- keuring plaats. Slechts 4 beesten werden aange roerd, waarvan er 3 werden goed- {ekeurd. Een jubileerende magazijn bediende De heer J. Ammersdorfïer 20 jaar bij de fa. J. Wildeman en Co. De heer J. Ammersdorffer, maga zijnbediende bij de schoenfourni- turen- en ijzerwarenhandel J. Wil deman en Co. herdacht Maandag de dag, waarop hij voor 20 jaren bij deze firma als zoodanig in dienst kwam. Als jongetje van 14 jaren maakte hij zijn entrée in de brache. Het was juist op zijn verjaardag en misschien daarom beloofde hij destijds met nog meer elan om altijd zijn uiterste best te doen en het dient hier vermeld te worden, dat de jublilaris het gegeven woord steeds is nagekomen. Maandagochtend werd hij in tegenwoordigheid van het personeel, door den heer J. Wildeman ge huldigd. Deze memoreerde hoe hij als broekje van 14 jaar bij hem in dienst kwam. Gedurende 20 lange jaren was de jubilaris een voor beeld voor de anderen zijn plichts betrachting was zeer groot. Het verheugde spr. zeer, dat Ammers. dorffer een werker was van den ouden stempel, die niet uitsluitend werkte voor zijn salaris, maar die ook iets voelde voor zijn werk. Spreker besloot met den wensch uit te spreken, dat zoolang mogelijk Ammersdorffer aan de zaak ver- zal blijven. Hierna bood de heer Wildeman, den jubilaris een geschenk onder couvert aan. In enkele gevoelvolle woerden dankte de jublilaris voor deze onverwachte huldiging. Vergadering K. A. V. Een prachtige toespraak van de Diocesane Presidente. De Maandagavond in de bovenzaal van het üondsgebouw gehouden vergadering van de Kath. Arbeiders Vrouwen-organisatie, werd door de presidente met den chr. groet en een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen geopend. In 't bijzonder gold dit welkom de Diocesane Presidente Mej. Reijntjes. Het nieuwe bestuurslid, Mej. van Veldhoven Rergmans werd aan de leden voorgesteld, terwijl woorden van dank werden gericht tot Mej. Strijk, in wier plaats het nieuwe bestuurslid is gekozen, voor het vele werk, dat zij in het belang van de organisatie heeft verricht, Nadat enkele ververschingen waren geserveerd sprak Mej. Reijntjes de vergadering toe „ln deze bange tijden, nu zoovele mannen en jongens van hun huise- 1 ij ken haard zijn weggeroepen om, voor het geval zulks noodig mocht zijn, onze grenzen te verdedigen, mogen wij, vrouwen, niet werkeloos toezien. Wij moeten bidden dat ons land gespaard moge blijven. Wij moeten den strijd aanbinden, om God te geven waarin andere menschen tekort geschoten zijn. Wanneer we weten dat van den anderen kant zooveel tegen God ge daan wordt, moeten wij veel voor God doen. Wij moeten net wapen van gebed ter hand nemen." Hierna werd gezamenlijk voorden vrede gebeden. Verder zei spreekster „De K.A.V. wordt door vele leden nog van den verkeerden kant bekeken. Zij is geen organisatie die steeds met stoffelijke en materieele belangen naar voren kan komen. Het is een organisatie die de leden vormt om een betere sfeer in de huisgezinnen te scheppen. Een betere geest, een beter gezins leven en een betere opvoeding dei- kinderen is de basis der Nieuwe Gemeenschap. Wij moeten meewerken aan den opbouw der Nieuwe Gemeenschap, we moeten in dezen moeilijken tijd steeds voorwaarts gaan. We zullen hopen dat we eens uit dezen strijd zullen treden en een betere toekomst tegemoet kunnen gaan. Gods Voor zienigheid waakt over ons. Ons al armsignaal dezen winter moet zijn: Paraat op alle vergaderingen en bijeenkomsten. Trouw alles volgen en eendrachtig samenwerken om in dezen strijd machtig te voorschijn te komen uit het strijdperk tot de over winning. God moge ons beschermen en dat Maria ons helpe. Gij allen draagt bij om als gewillig werktuig te werken aan 't machtig bouwwerk. De vrouwen zijn noodig, niet om met geweld te strijden, maar om met geweld te bidden." Het hartelijke applaus, dat spr. voor deze toespraak in ontvangst had te nemen, bewees, boe haar mooie woorden door de leden werden begrepen. Nadat vervolgens 't nieuwe nieuwe winterprogramma was vastgesteld, werd besloten om evenals het vorige jaar weer een kookcursus te orga niseeren, die gegeven zal worden in de R.K. Huishoud- en Industrie School. Nadat nogmaals koffie met gebak was opgediend en besloten was om wekelijks 10 ct. te betalen voor de reiskas, dankte de voorzitster, Mej. Thomas de spreekster, Mej. Reijntjes en werd de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze besloten. De kazerne der Koninklijke Marechaussee. Een fraai, modern, smaakvol bouw werk, dat een waardige huisvesting geeft aen het wapen. Voor eenigen tijd hebben wij onze lezers beloofd om wanneer de ka zerne der Kon. Marechaussee offi cieel zou worden geopend tévens een beschrijving van het gebouw te geven. Nu in verband met de mobilisatie de autoriteiten andere dingen aan hun hoofd hebben dan het openen van gebouwen en het doorknippen van lintjes en er derhalve van een officieele opening niet veel zal kun nen komen, zullen wij toch in het onderstaande onze bzers een indruk geven van de uitstekende verbetering, die hier is tot stand gekomen. Bouwgeschiedenis. Onder architectuur van den heer Lambriekse, architect van het bis dom Den Bosch, (het gebouw is eigendom van 't R.K. Kerkbestuur) werd op 15 Januari door de aanne mers de gebroeders van Rerkel uit Tilburg een aanvang gemaakt met de werkzaamheden. Muren werden neergehaald, nieuwe gebouwd, deur openingen dichtgemetseld, nieuwe toegangen aangebracht, kortom alles werd grondig gerestaure rd totdat er een fraai, zonnig gebouw was herrezen. De marechaussee te Waalwijk heeft een fraaie, passende en doeltreffende huisvesting gekregen. Het werk is goed opgeschoten weliswaar heeft deze restauratie een goed half jaar geduurd, maar wanneer men in oogenschouw neemt hetgeen is tot stand gekomen, zal men toch moeten toegeven, dat het niet te lang is. Werd het bouw. en timmerwerk aangenomen door een firma buiten onze gemeente, de Waalwijksche zakenlieden zorgden voor de rest. De heer P. Dekkers zorgde voor het schilderwerk op een keurige manier. De Eerste Langstraatsche Electri- citeits-Maalschappij (E.L E.M zorg de voor de electrische geleidingen enz. terwijl het loodgietersbedrijf van den heer J.J. Zeegers zinkwerk, sanitair e. d. uitvoerde. Indeeling en uilvoering. Wanneer men de marechaussee een bezoek moet brengen, hetzij voor aangifte van diefstal of andere ernstiger aangelegenheid, rijdt men door een fraaie verharde oprijlaan naar de kazerne die vanaf de straat gezien eenigszins verscholen ligt achter een prachtige hoornen rij. Het exterieur is uitgevoerd in lichte kleuren, waardoor het gebouw dooi de min of meer donkere oprijlaan vroolijk aandoet. Boven den hoofdingang is in glas in lood de standaard van het wapen aangebracht, bestaande uit de Code- Penal, een lange en een korte sabel en een karabijn, resp. voorstellende de wetgeving, de bereden- en onbe reden marechaussee, terwijl de ka rabijn voor beide takken geldt. Het interieur is ook in lichte, lijne kleuren gehouden en vormt een goed harmonieerend geheel met de buitenzijde. Allereerst treffen we een ruime vestibule aan, rechts daarvan het bureau van den brigade-comman dant, links de verhoorkamer. Hier achter zijn de cellen, volgens welk model ongetwijfeld tal van bekrom pen gehuisvesten slaapkamertjes zouden willen hebben. Hiernaast bevinden zich de waschgelegenheden voor het ongehuwde personeel. Vanuit de groote hall gaan we naar boven, waar zich de slaap kamers voor het ongehuwd personeel bevinden. Ook deze harmonieeren met het geheel en zijn hoewel een voudig toch smaakvol uitgevoerd. Tevens bevindt zich hier het les lokaal. Ingebouwd onder het kazernedak, doch geheel daarvan gescheiden,zelfs met aparten ingang, ligt rechts van dit gedeelte de woning van den opperwachtmeester en links van den wachtmeester, modern en com fortabel en met aardige tuintjes er achter. Geheel rechts waar vroeger het brigade-bureau was gelegen, bevindt zich thans een ruime fietsenberg plaats en.... een gaskamer, terwijl in de tuin nog een schuilloopgraaf is aangebracht. Resumeerend komen wij lot de conclusie, dat de Kon. Marechaussee thans een fraaie doeltreffende ka zerne heeft en een woord van lof aan de firma's die voor de uitvoering zorgden, is hier zeker op zijn plaats. Gezellig samenzijn in de Langstraat. Zondag werden op de banen van de Wetszonen bij calé de Wit-Pulles wedstrijden gehouden door de hand boogschutterijen aangesloten bij den bond »GezelligSamenzijn« i. d. Lang straat. Het weer was prachtig en door verschillende vereenigiugen en schutters onderling werd felle strijd geleverd. Na den wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door den heer W. van Sprang voorzitter van dezen bond van handboogschutterijen. De uitslagen van verchiliende wed strijden zijn als volgt: Korpsprijzen 1. Constantia te Drunen, 90 p.; 2. Ons Gezellig Thuis, te Baardwijk 89 p.; 3. Ons Genoegen, te Herpt, 84 p.; 4. Buiten Verwachting, te Vlijmen, 67 p., 5. De Wet's Zonen, te Drunen, 65 p.; 6. Eendracht maakt Macht, te Baardwijk, 62 p.: 7. Claudius Civilis, te Haarsteeg, 60 p. KampioenConstantia, Drunen, 36 p. Eereprijs M. van Bracht van Ons Gezellig Thuis, 20 p. Konings- kruis M, Schapendonk 24 p. Wissel medaille Constantia, Drunen 90 p. 2e Zestal: 1 Constantia, 60 p.; 2 De Wet's Zonen, 54 p.3 Ons Gezellig Thuis, 27 p.4 Eendracht maakt Macht, 22 p. De Bestuursprijs werd behaald door J. Verhoeven met 13 p. De Opkomst. Zondag j.l. hield de P.D.V. De Opkomst alhier'n wedvlucht vanuit Roosendaal 60 KM. Los 12 uur eerste duif 1.-1.-11. uur laatste om 2.18.40. uur. De uitslag luidde als volgt: 1,3, 9, Adr. Brok, 2, J. van Huiten, 4, 11, W. Pijnenborg. 5, 10, A. Smits. 6, Jos van den Hoven 7, W. Smits. 8, A. van den Hoven 12 G. Pulles. Eerste overduif A. Smits. A.s. Zondag wedvlucht vanuit Middelburg 110 KM. voor oude en jonge duiven als laatste vlucht van dit seizoen. Hiervoor zijn mooie prijzen beschikbaargesteld. Inkorven Vrijdag van 7—9 uur n.m. Het zwemseizoen gesloten. Zondag was het de laatste dag van het zwemseizoen van't natuur bad de Pleune Wiel. Bekijken wij de resultaten van bet a.'geloopen seizoen, dan mogen wij zeggen, dat de gemeente zeer groot succes heelt gehad met het inrichten van dit natuurbad. Het eerste jaar was reeds een succes en dit jaar is liet nog grooter. Bij den aanvang van bet seizoen werden aan het bad verschillende verbeteringen aange bracht en het was er toen in te voorzien dal deze verbeteringen niet overbodig zijn geweest. Niet alleen de Drunenaren hebben ervan gepro fiteerd, maar ook zwemliefhebbers van buiten de gemeente zijn gekomen om gebruik te maken van 't mooie naluurbad van Drunen. Het aantal bezoekers hebben wij niet hooren noemen, doch gaan wij na de velen, die wij er aantroffen als wij zelf gebruik maakten van 't zwembad, dan weten wij dat er tientallen.meer zijn geweest dan het vorig seizoen. Wederom werden kampioenschap pen van Drunen verzwommen. De belangstelling hiervoor was van de zijde van 't publiek en de zwemmers zeer groot. Het geheel is daarom wederom een groot succes geworden Hel bracht 'n nieuwe zwemkampioen van Drunen in den heer Pelers, terwijl mej. Sikkers den titel op haar naam wist te behouden. Al met al heeft Drunen goed gedaan met inrichting van dit basin. Plannen waren er gemaakt om te komen tot oprichting van een polo club, doch door de huidige omstan digheden schijnt dit in het vergeet boek te zijn geraakt. Wij wachten dus nu maar kalm af hoe hetin het volgende seizoen zal verloopen. Wij hopen dat dit van uitstel geen afstel wordt. Jongelui in Drunen let op Uw zaak. Maandagmorgen sloegen een twee tal paarden van den heer van Honzewijk, gespannen voor een ledigen hooiwagen en bestuurd door den heer M. v. d. Broek op hol. De bestuurder bleef de paarden niet meer meester en dezen ramden eerst de woning van den heer van Honsewijk waarvan een venster weid afgerukt. Hierna werd den heer van den Broek er afgeslingerd en bekwam verwondingen aan arm en beenen, terwijl de wagen over zijn been reed. Terwijl de paarden voortholden, bleef er intusschen weinig van den wagen over, alleen de wielen. Ter hoogte van de Kalverstraat liepen dc hollende dieren boven op een vrachtwagen, waarbij beide ffinke verwondingen opliepen. Ook werden nog een paar ruiten ver nield Dij de wed. Bax. De beer van dea Broek werd per auto naar 't ziekenhuis te Raamsdonksveer vervoerd, vanwaar bij na te zijn onderzocht en ver bonden weer naar zijn ouderlijke woning kon 'terugkeeren. Dokter, van Vuuren, die spoedig ter plaatse was, verleende eerst nog zijn hulp. Gezien de omstandigheden, uie zeer ernstige gevolgen deden ver moeden, is dat ongev&l nog bijzon der goed afgeloopen. De bestuurder zal verder thuis kunnen worden behandeld, terwijl de paarden door den veearts uit Heusden worden verzorgd. Als onderafdeeling van den Luchtbeschermingsdienst alhier, is opgericht een E.il.B-U..cursus die gegeven wordt in de R.K. Jongens school en geleid wordt door dr. van Vuuren. Ongeveer 25 personen nemen hier aan deel. Door 't schichug worden dei- paarden viel de heer Z. Raams van een wagen met vlas, door hem bestuurd. Hij kwam tusschen de wielen terecht, doch gelukkig bleven de paarden spoedig slaan, llij werd door omstaanders eeii nabij gelegen woning binnengebracht en verzorgd, daar hij eeuige oogeablikkeu be wusteloos was en een llinke hoofd wonde had bekomen. Later werd wij naar zijn woning overgebracht. HANK. Bij hel laden in een schip van geperst hooi in den polder cJana- zand» alhier, uad de arbeider V. van Tleeswijk alhier, het ongeluk onder een valltnü pak hooi terecht te komen. Hij bezeerde zich daar bij zoo ernstig, dat hij zich onder behandeling van Dr. v. Vuuren uit Dussen moest stellen. Deze consta teerde dat een paar ribben waren gekneusd, zoodat hij rust moet houden. Door de plaatselijke politie is tegen een tweetal schippeis alhier pioees-\erbaul opgemaakt wegens overtreding der wet op de evenre dige -vrachtverdeeling. Deze lagen hooi te laden in de haven alhier Ter navolging De Luchtwacht mag zich wel verheugen in de gunst van het Berg- sclie publiek. De jongens daar boven op den onbeschulten loren die dagen nacht de wacht houden om 't hunne er toe bij te dragen dat Nederlandsch neutraliteit in de lucht niet geschonden wordt, komt wel eens een extraatje toe. Deze meening was de heer W. Mulders, hoofd der R.K. jongensscool, d;e Zondag zijn zilveren bruiloft vierde, ook toege daan en te midden van zijn feest vreugde dacht hij ook aan de wachters daai boven op den torentrans en aangenaam werden zij verrast, toen goede gaven, in den vorm van een heerlijke i'lesch wijn en van een kistje uitgezochte sigaren, aan de Luchtwachters geschonken werd. Ook andere firma's o.a. de firma van Boxtel boden de luchtwachteis ververschingen aan, die gaarne wei den aanvaard en prettige atwisse- jing brachten in hun eentonig turen. Wethouder Sassen is in de ver gadering van burgemeester en wet houders dezer gemeente benoemd tot loco-burgemeester. Naar wij vernemen is de heer H. Kommers uit Sprang-Capelle die reeds geruimen tijd volontaii was op het gemeente-secretarie thans aangesteld al,s ambtenaar. Zaterdag had een militaire mo torrijder doordien hij niet voldoende den bocht bij een draai in den weg kon nemen het ongeluk tegen liet huis van den heer A. Boogmans le rijden met als gevolg een verwonde knie en gebroken been. Hij werd naar het gasthuis te Raamsdonks veer overgebracht. Zondag had alhier dejaarlijk- sche kinderzegen van den H. Cor nelius plaats. De kerk was tot in de uiterste hoeken gevuld. Door den zeereerw. heer pastoor Huihers wei d met een kort woord uitleg gegeven van de beteekenis van dien zegen. Nadien werd de relequie van den H. Cornelius vereerd.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5