Oiiicieele Mededeeiinien Plaatselijke Berichten, Jongensstad. SPORT. NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. e.a. Woansd ag 4 October 1939 No. 78 De Echo van het Zuiden Derde Blad dsr gemeente Waalwijk DUSSEN. i KAATSHEUVEL. DRUNEN. f LUCHTBESCHERMING. Het doel van de collecte te Waalwijk. De collecte langs de huizen, welke thans verder door de dames wordt uit gevoerd wij vermelden dit met groo- te waardeering! heeft een bevredi gend verloop, al zijn we nog lang niet toe aan het minimum bedrag dat noo- dig zou zijn voor het aanschaffen van de noodzakelijkste materialen. Wij mo gen hier even vermelden, dat in enke le gevallen geweigerd werd om bij te dragen op grond van de mededeeling: ,,dat Waalwijk tot de 3e gevarenklasse behoort en hier dus practisch geen luchtaanvallen te vreezen zijn en dus door de afdeeling ook niet voor materi aal behoeft gezorgd te worden". Dit landpunt is niet juist; het is ook door onzen voorzitter in zijn radio-rede van gisteravond bestreden. Wij hopen dan ook dat de bedoelde personen op hun te optimistisch stand punt zullen terugkomen en het bestuur alsnog met een gift zullen verblijden. Verder is ook het vreemde argument gebruikt: ,,dat de collecte onnoodig zou zijn, omdat men er geen bestemming voor zou weten Hierop zij geant woord, dat de collecte zeer noodig is en de bestemming vaststaat. In dit ver band kan worden medegedeeld dat de Ned. Ver. voor Luchtbescherming zelfs een speciale stichting in het leven heeft geroepen, door welke de noodige ma terialen tegen passende prijzen aan de afdeelingen verstrekt worden. Hiertoe behooren: 1gas-, tevens verbanddoozen. 3. blokbrandweerwagens. 4. materiaal voor lichtafscherming. 5. emmerspuiten, terwijl andere artikelen nog volgen. Hierdoor moge het dus voor ieder een duidelijk zijn, welke materialen in het algemeen voor de zelfbescherming noodzakelijkerwijs dienen aangeschaft te worden (wij hebben het wijkbrand- weer- en eerste hulp-materiaal voorop gesteld) en waarom derhalve de geld inzameling noodig is. Bestuur Afd. Waalwijk der N. V. L. RADIO-LEZING LUCHTBESCHERMING. Gisteravond hield de voorzitter van de Afdeeling Waalwijk der N. V. L. Ir. C. van der Hoeven, voor de micro foon van de plaatselijke radio-distribu tie een causerie over de zelfbescher ming en de noodzakelijkheid van het nemen van de noodige maatregelen. In een inleiding werd allereerst weer eens gewezen op de groote beteekenis van den arbeid van de N. V. L. voor de zelfbescherming, een arbeid die den krachtigen steun van het Nederland- sche volk zoo ten volle verdient, niet echter de steun door een papieren lid maatschap, maar door het met volle overtuiging, het metterdaad lid zijn. Vervolgens werd het standpunt be sproken, dat de Regeering inneemt ten opzichte van de luchtaanvallen en hetwelk is vervat bescherming tegen de zelfbescherming, in een communiqué, dat ruim een jaar geleden door de re geering aan het Hoofdbestuur van de N.V.L. werd verstrekt. Het belangrijkste in het communiqué was wel dit, dat Rijkssteun alleen wordt verleend aan gemeenten der le en 2e gevarenklasse, zoodat dus ge meenten van de 3e gevarenklasse, zoo als bijv. Waalwijk, in wat betreft de bescherming tegen luchtaanvallen, ge heel op zichzelf aangewezen zijn. Voorts wordt de zelfbescherming ge acht geheel te komen voor rekening van de N.V.L.die jaarlijks slechts een kleine subsidie ontvangt. Spr. meende hieruit te mogen beslui ten, dat de gemeenten der 3e gevaren klasse voor een verantwoordelijke en geenszins lichte taak zijn gesteld. Hij acht n.l. de opvatting, dat voor een gemeente van de 3e gevarenklasse het gevaar van een luchtaanval prac tisch zoo goed als niet te duchten zal zijn, beslist in Strijd met de werkelijk heid. Denken wij, zegt spr., maar eens aan liet verloop van den oorlog in Polen! Op grond van de gegevens mag men aannemen, dat de zeer talrijke lucht aanvallen aldaar zich geenszins beperkt nebben tot groote steden. Nog dezer dagen verklaarde een of ficieel en neutraal ooggetuige, de Ame- rikaansche ambassadeur, die 2 weken lang bombardementen ook persoonlijk heeft waargenomen, dat men in Polen nergens veilig was voor de vijandelijke luchtaanvallen. Fabrieken, spoorwegverbindingen en tenslotte burgers stonden aan deze aan vallen bloot. Ook in een recent artikel van een Nederlandsche militaire auto riteit in het studieorgaan van de lucht bescherming, wordt de verwachting uitgesproken, dat b.v. bij langer duren van een oorlog, de luchtmacht niet al leen militaire objecten zal bedreigen, maar evenzeer fabrieken, werkzaam zoowél voor burgerlijke als voor mili taire doeleinden. Voorts het geheele verkeersnet, kort om het economisch leven van de bevol king en de bevolking zelve worden be dreigd. Spr. is dan ook van meening, dat het luchlgevaar ook voor een gemeente der 3e gevaarklasse vooral niet onderschat mag worden, maar dat wel degelijk re kening gehouden moet worden met de mogelijkheid van luchtaanvallen ook op onze gemeente, al hebben we hier geen militaire, z.g. gevaar aantrekkende ob jecten. Voor de organisatie van een doel matige zelfbescherming zal de bevol king dan ook intensief dienen mede te werken, terwijl daarnaast de noodza kelijkste technische voorzieningen voor zoover deze de zelfbescherming betref fen. niet gemist kunnen worden. Hier voor is geld noodig en spr. beveelt de inzameling langs de huizen dan ook met warmte aan. wijze de herder toegesproken, waarin h;j o.m. het gezelschap en het tooneel- leven in het dorp aanbevool. Hij gaf de verzekering dat de Har monie, des gevraagd, steeds hetzij bij burgerlijke en kerkelijke festiviteiten present zou zijn. Een dankwoord van den pastoor sloot deze hartelijke ontvangst van den nieu wen herder. BEGRAFENIS JAN QUIRIJNS. Maandagmiddag ten 1 uur han on der groote deelneming op het Ned. Herv. Kerkhof le Raamsdonk vDorp) waar ook z'n eenige zoon begraven ligt, de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer Jan Quirijns, in leven huiden- en extract-handelaar, onderdirecteur Uitvoerend Bureau Le der en Bureau Huiden en Leder. Er was zeer groote deelneming van autoriteiten en uit huiden- en leder- kringen. De lijkstoet vertrok vanaf het huis van den zwager van den overledene, den heer P. Ruijtenberg aan den Maas dijk te Raamsdonksveer naar 't kerk hof der Ned. Herv. Gemeente. Toen allen rondom de groeve stonden geschaard werden treffende afscheids woorden gesproken door den heer Ver- woerd, directeur van het Rijksbureau voor Huiden en Leder, den heer Mr. v. der Loo, directeur van 't Uitvoerend Bureau Huiden en Leder, Ir. J. van Gijn, voorzitter der Vereeniging van Ned. Lederfabrikanten, Van Esso, voor zitter der Vereeniging van Ncd. Hui denhandelaren. Zij allen herdachten in treffende be woordingen de vele verdiensten van den overledene in de talrijke en be langrijke functies die hij de laatste jaren vervulde, maar ook als handels- en zakenman en niet in 't minst als sympathiek mensch. Een neef van den overledene Ds. de Roon uit Drumpt bij Tiel, sprak ten slotte een laatste woord met het bid den van het „Onze Vader", waarna de jongste broer van den overledene, de heer J. Quirijns uit den Steeg hij Arn hem, allen hartelijk dankzegde voor de overgroote belangstelling en gevoel volle woorden. De velen die deze begrafenis bij woonden waren diep onder den indruk, in de overtuiging een goed mensch en sympathiek collega ten grave te heb ben gebracht. WINKEL-DIEVEGGEN. Maandagmiddag kwamen twee win kelende vrouwen in een filiaal van het levensmiddelenbedrijf A. v. H. alhier boodschappen halen. De winkeljuffrouw A. v. R. die juist alleen in den winkel was, moest naar het magazijn om iets voor deze klan ten te halen. Daar hoorde zij het ram melen van koffie- en theebussen en toen zij terug in den winkel kwam, be merkte zij, dat de twee vrouwen pakjes koffie en thee in hun groote boodschap- pentasschen verborgen hielden. De vrouwen ontkenden echter haar diefstal en zeiden dat ze de koffie en thee in een ander filiaal hadden ge haald. Bij navraag bleek dit echter on juist te zijn. Aangifte bij de gemeente-politie volgde. zagen wij tal van projectie-teekenin- gen van machines, onderdeelen enz. die wel zeer duidelijk demonstreer den, dat de teekenaars en toekom stige vaklui hierin de noodige kennis hebben opgedaan. Vooral ook de reclame-ontwerpen waren zeer goed, zoowel wat op vatting, kleur, letterteekenen enz. betreft. De afdeeling leest-, en schoen- ontwerpen was natuurlijk degrootste attractie. Honderden prachtige schoenteeke- ningen in elk genre, in de grootste verscheidenheid van opvatting ën kleur, maar in de prectijk gemakke lijk uit te voeren waren hier geëx- poseerd, een lust voor vakman en leek, naast de vele leestmodellen op deze ontwerpen toepasselijk. Hier kwam wel duidelijk tot uiting dat in deze afueeling hoogeeischen gesteld worden en dat hier een eldora is voor den toekomstigen vakman,die in z'n vak iets wil beteekenen. Daarom durven wij de jongelui aanraden dezen cursus in hun eigen belang en dat der industrie met allen ernst te volgen. Onze totaal-indruk is dat onze leekenschool, ondanks haar be krompen plaatsruimte, in al hare onderdeelen op hoog peil staat, mede dank den grooten ij ver en am bitie van directeuren leeraren; een groot belang voor plaats en streek. Dinsdagavond is de nieuwe cursus der gemeentc-teekenschool begonnen met het belangrijke aantal leerlingen van 112, waaronder niet minder dan 17 metaalbewerkers. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand September 1939 ingelegd f47136.59 terugbetaald f 129132.22. Zeer zeker een teeken des tijds. (Red). Het laatste door het kontoor uit gegeven boekje draagt het nummer 21807. FANCY-FAIR TEN BATE DER „BIJZONDERE NOODEN". Eenigen tijd geleden hebben wij be richt, dat zich op initiatief van het co mité voor Bijzondere Nooden, een da- mes-comité gevormd heeft, om te ko men tot het houden van een grootsch opgezette fancy-fair, ter stijving van de kas voor dit comité. Men heeft zich afgevraagd, of het in verband met de sombere tijdsomstan digheden niet beter was het houden van een fancy-fair uit te stellen. Even wel zouden dan ook de hulpbehoeven den geen financieelen bijstand ontvan gen, die zij waarschijnlijk in dezen tijd harder noodig hebben, dan anders. Het comité besloot daarom het oor spronkelijk plan, zij het in beknopten vorm, ten uitvoer te brengen en te be palen dat de fancy-fair gehouden zal worden vanaf 8 Nov. tot 11 Nov. De dames die voor dit doel bezig zijn met handwerken, verwijzen wij ^vaar^cle^ desbetreffende advertentie in dit black T. B. C. Dezer dagen zal door de dames van het T.B.C.-comité wederom de jaarlijk- Hie "collecte gehouden worden. Wij willen onder de aandacht van de ingezetenen van Waalwijk brengen, dat juist in dezen tijd zoo enorm veel geld noodig is voor de T.B.C.-bestrij- ding, en het comité hoopt dat de dames weer met evenveel succes deze collec te nogen houden als andere jaren. INSTALLATIE VAN PASTOOR VAN ROOIJ. Vrijdagmiddag werd de ZeerEerw. heer van Rooij, benoemd pastoor te Rijkevoort als herder geïnstalleerd. De parochie was rijk bevlagd en een stoet bestaande uit de rijvereeniging O. B. K., Jonge Wacht, K. J. V., Mis- ïaahring, Boerinnènbond, Feest- mité, Harmonie, St. Rochus, Kerke lijk Zangkoor, Gemeentebestuur, kerk bestuur en schoolkinderen wachtte Z. Eerw. op. Al spoedig arriveerde de Herder met zijn familie en vergezeld van pastoor Heezemans, en werd het eerst toege sproken door den burgemeester. In hartelijke bewoordingen verwel komde hij den nieuwen pastoor, hopen de op een vruchtbare samenwerking tusschen geestelijke- en burgerlijke overheid en dat deze op de meest vriendschappelijke wijze zou plaats hebben. Hierna liet de Harmonie zich hooren en werd in optocht afgemarcheerd naar de kerk. Bij de kerkpoort werd 't woord ge voerd door kerkmeester den heer B. Verheijen, die de gevoelens van het kerkbestuur en parochianen op zeer lofwaardige wijze vertolkte. Hij hoopte dat de pastoor in Rijkevoort een volg zame kudde zal vinden. Getroffen door de spontane verwel koming dankte de pastoor voor de sym pathieke woorden tot hem gericht en hij hoopte dat hem een vruchtbare pasto rale loopbaan zou zijn weggelegd. Bij het kerkgebouw werd de pastoor opgewacht door de geestelijken. De kerk was geheel gevuld met geloovi- gcn. De plechtigheden werden verricht door den Z. Eerw. heer Deken Hessel- mans, die een korte toespraak hield waarbij op het gewichtige van 't pries terambt, zijn bediening en offer met na druk werd gewezen. De gewijde rede naar wees den parochianen op hun plicht hun priester te eeren, te helpen en te gehoorzamen, .Hierna besteeg de nieuwe Herder den kansel om voor de eerste maal tot zijn parochie te spreken. Hij hoopte dat de godsvrucht die in Rijkevoort aanwe zig was tot in lengte van dagen zou be stendigd blijven. Na deze toespraak die door de ge- Icovigen met aandacht werd aange hoord werd de zegen met het Allerhei ligste gegeven. Direct na het Lof bracht de Harmo nie St. Rochus een serenade. Door wet houder M. Gerrits werd op treffende Denk er vooral aan nu reeds plaatsen te bespreken voor Zie advertentie elders 'in dit nummer. Bel op No. 116 en U krijgt uw kaarten kosteloos thuis bezorgd. DE EERLIJKE VINDER. De heer H. v. Engelen alhier had dezer dagen het ongeluk een bank je van 100.te verliezen. Gelukkig echter blijken er nog eer lijke mcnschen te bestaan, want de jongeheer J. Vos uit Genderen ging naar de gemeente-politie om te ver klaren, dat hij dit bankje van 100 gevonden had. Het behoeft geen betoog, dat V. een. dikke bclooning kreeg. Tentoonstelling Gemeente-Teekenschool Wie nu nog niet overtuigd zou kunnen zijn van het hooge peil waar op onze teekenschool staat, van de eminente waarde voor den a.s.vak man, van de algemeenheid ge doceerde vakken, die zal na een bezoek aan expositie op 1.1. Zondag wel tot andere gedachten zijn ge komen. Zoowel op 't gebied van hand als lijn- en vakteekenen als zoowel voor schilders als bouwvak-arbei ders,schoenmakers,dus op 't geheele gebied derpractijk, was er zeer veel te genieten, en talrijken hebben dan ook van (Teze gelegenheid ge bruik gemaakt om de fraaie schet sen, teekeningen en ontwerpen door de leerlingen vervaardigd te bekijken. Het was dan ook alleszins de moeite waard. Naast een schitterende collectie schetsen naar voorbeeld, waarbij enkele zeer fraaie waren geexposeerd Twee militairen te Weert onverhoeds aangevallen. Een Waal wij ker het slachloffei. Zondagavond omstreeks half elf werden te Weert op den Parallelweg twee gehuwde militairen H. N. uit Waalwijk en L. nit Oss aangevallen en zoodanig met messen toegetakeld dat een hunner H. Nouwens uit onze gemeente die diepe wonden aan den hals kreeg, waardoor 'n slagader werd doorgesneden, gedood werd. Hij kon nog het café, waar zij met andere militairen en burgers gezeten hadden binnen strompelen, maar zeeg toen hevig bloedend neer. Onmiddelijk werd geneeskundige en geestelijke hulp ingoroepen, welke spoedig ter plaatse was, doch ge neeskundige hulp mocht niet meer buten, daar hij aan de ernstige ver wondingen weidia was bezweken. Zijn metgezel L. uit Oss had een ern stige messteek in den rug bekomen en werd naar het St. Jans-zieken- huis te Weert overgebracht. Zijn toestand was hoewel ernstig, niet direct levensgevaarlijk. Marechaussee en militaire politte hebben direct een krachtig onder zoek ingesteld, met het gevolg dat een burger uit Weert en een soldaat als vermoedelijke daders werden gearresteerd. De aanleiding en de omstandig heden worden nog onderzocht, wel weet men dat de hierbij betrokkenen dien avond in 't bedoelde caté zijn bijeen geweest en er vermoedelijk woorden zijn gevallen, die mogelijk aanleiding "hebben gegeven tot deze vreeselijke ontknooping. Het slachtoffer was dertig jaar, gebuwd. had geer, kinderen en stond in onze gemeente als een net en flink werkman bekend. Men kan zich de verslagenheid van familie en buurtgenooten voor- stellen bij dit droevig gebeuren. Naar wij vernemen, zal de be grafenis van het stotfelijk overschot van den Zondagavond te Weert op zoo droevige wijze om het leven gekomen H. Nouwens plaats heb ben op Donderdag a.s. om 9 uur met militaire eer, in de SI. Antonius- kerk. (Zie verder Vervolg Provinciaal Nieuws ommezijde). de Wetszonen achter het café de Wit-Pulles de jaarlijksche wedstrij den gehouden voor het verschieten van Koningschap. Nadat er 36 pijlen geschoten waren de drie overblij venden J. Klerks 139 p., H. de kruijf 134 p. en J. de Brouwer 128 p. De koningstitel werd behaald door den heer J. Klerks, daarmede heeft de heer de Kruijf, die tot heden koning was van het gezel schap zijn titel moeten afstaan. De avond werd in gezelligheid doorgebracht en de koning werd daarbij op waardige wijze geëerd in zijn functie DeVolharding heeft 'n voorzitter Het heeft lang aan den haak gehangen alvorens een voorzitter gekozen weid voor de Kon. Erk. Harmonie »De Volharding«. Thans is het echter definitief geworden. In de vacature ontstaan wegens het vertrek van den heer Hooy- maier werd gekozen de heer P. Elshout Thzn. Als vice-voorzitler van het gezelschap werd benoemd de heer A. Jansen. De Verloting Vanwege de Kon. Erk. Harmonie »De Volharding« is een verloting uitgeschreven. Met den toestand is '1 bestaan der muziekgezelschappen zeker verzwaard Wij mogen het prijzen, dat door het volijverige harmoniebestuur alles in het werk wordt gesteld om deze vereeniging voor ondergang te behoeden. Wij willen daarmede niet beweren, dat de vereeniging een kwijnend be staan lijdt. Verre van daar 1 Met het benoemen van een tweetal jeugdige leden in het bestuur ver wachten wij dat de harmonie een nog grooteren bloei tegemoet gaat dan zij nu reeds heeft. Wij willen alleen het werk van de bestuurderen prijzen, waarmede zij trachten te voorkomen, wat in ieder geval beter is dan genezen. Wie iets weet van 't bestaan van een muziekgezelschap weet ook welke kosten er regelmatig aan verbonden zijn. De Volharding is gewoon hare leden op een tip top uitvoering te vergasten. Ook dit seizoen verwach ten wij weer eenige goede avonden. Wij mogen daarom zoo vrij zijn deze verloting in de aandacht van het muziekminnende publiek van Drunen aan te bevelen. Ongevallen. Den laatsten tijd worden er in onze gemeente aanhoudend ongevallen veroorzaakt door woeste fietsers. Het zijn in hoofdzaak de jongeren, die in razende vaart per fiets van de fabriek of school komen De kinderen en voetgangers moeten zich heel dikwijls achter de boom pjes of op het zand in veiligheid stellen om de woestelingen te laten passeeren. Daar blijft het echter niel bij. In den korten tijd dat wij Dins dag ons op den weg bevonden maakten wij twee aanrijdingen mee van fietsers met voetgangers. De een bracht het eraf met'n gescheurde broek, terwijl bij een andere aan rijding de bestuurder van de fiets bewusteloos op den weg bleef liggen Na even kermen kon hij nog wit als een lijk zijn weg vervolgen. Voetgangers hebben ook recht op den weg. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur ontstond in de woning van den heer B. de Booij in Dussen binner. alhier brand. Door den feilen wind lag de woning in een uur tijd ge heel plat. 'n Groot gedeelte van 't meubilair kon nog worden gered. Door 't snel en actief optreden dei- brandweer konden de belendende perceelen worden behouden. De woning, welke werd bewoond door de vrouw des huizes met een 6 tal kinderen, terwijl de vader in den Wieringermeer werkzaam is, brand de geheel uit. Zeer waarschijnlijk is de brand ontstaan door 't spelen van kinderen met lucifers. Naar verluidt zou een driejarig kind de oorzaak van dezen brand zijn. Het dakloos geworden groote gezin werd door buren onderdak verschaft. R. K. hooger diende te staan. De 4—4 eindstand is dus voor onze jongens geen schande. Zoo het elftal een beetje beter ingaspeeld is kunnen we van Des II nog heel wat verwachten. Diamanten Bruiloft. Zondag morgen vergaderde inde zaal van den heer Jan van Dunde wijk gasthuisstraat om te beraad, slagen op welke wijze debuurtzou kunnen medewerken om't echtpaar Laros—Damen, dat op 27 October zijn diamanten huwelijksfeest hoopt te vieren een passende hulde te be zorgen. Waar de oudjes in het Gast huis bij de eerw. Zusters woonachtig zijn is aan de organisatie daarvan een moeilijkheid verbonden. Toch wist de heer Snoeren, mede tedeelen, dat op alle medewerking kon ge rekend worden wat de zusters betrof. Er werd een comité gevormd, dat de leiding op zich zal nemen en beginnen zal om voor dit doel de noodige gelden bijeen te krijgen. zal in nadere bespreking worden wat gedaan kan Nadien besloten worden. Winterprogramma R.K.W.V. De R. K. W. V. »St. Jozef» afd. Kaatsheuvel zet elk jaar een uitge breid Winterprogramma voor zijne leden in elkaar. Ook dit jaar is voor een uitstekend programma gezorgd. De officieele opening hiervan zal Woensdagavond 4 October plaats hebben met een algemeene leden vergadering in de zaal van de R.K. W. V. om 8 uur. Als eerste spreker treedt hierbij op de Wcled. Heer N. Schuurmans, die geen onbekende is voor de leden van de R.K W. V. Ook de geeste lijke adviseur zal aan het slot der vergadering een toespraak houden. Diploma E. H. B. O. Dinsdagavond had ten overstaan van Dr. Schrader uit Oisterwijk en Dr. Vercauteren uit Kaatsheuvel het eerste examen plaats voor het di ploma E. H. B. O. 't ls een schitterend succes geweest dat onze jonge E H. B. O. vereeni ging met dit examen behaalde. Alle candidaten slaagde n.l. de eerw. Br. Vivinus en de heeren J.v.d.Boom. W. Musters, J. v. d. Velden, W. Pepping, C. Pepping, W. Steenlage', J. Lubbers. C. den Teuling en P. de Nijs. Constantia De handboogschutterij »Con - stantia« hield Zondag op haar banen achter café Th. Elshout haar sluitingswedstrijden. De uitslagen waren als volgt: 1 Th. Elshout 433 p., 2 J. Klomp 436 p., 3 J. v. d. Krabben 433 p., 4 M. Schapendonk 424 p 5 Jos. van Delft 415 p.. 6 F. Bergmans 413 p., 7 H. de Wit 380 p., 8 M Elshout 368 p., 9 P. Elshout 367 p., 10 N. de Wit 362 p. De Wet's Zonen Zondag werden op de banen van Voetbal V. S. V D E.S. I 2 O. De tweede competitiewedstrijd is voor I). E. S. I een zware wedstrijd geweest. De veranderde opstelling bleek voor onze jongens geen voo r- deel te zijn. v. Boxtel, die de eerste 20 min. als spil fungeerde was op dieplaats niet thuis. Beter samenspelen beter schutterscapaciteiten brachten V. S. V. in Valkenswaard voor de rust een 1 0 voorsprong. Alhoewel D. E. S. zich vooral na de rust kranig weerde en vooral de achterhoede goed werk opleverde kregen de gasten geen kans het Valkenswaarsche doel te doorboren. Degaslheeren herhaalde't spelletje van voor de rust en brachten den stand op 2—0. Het tweede dat thuis in de 3de klasss I.V.C.B. haar eerste wedstrijd speelde moest optornen tegen het oude Roda, dat minstens een klrsse 0—0 3—5 1—1 2—1 Afdeeling IV. HelmondWillem II EindhovenMVV NAC—BW LimburgiaPSV NOADJuliana LONGA Roermond De Koningsclub uit Tilburg heeft goed werk verricht door uit Helmond hei de puntjes mee naar huis te nemen. Helmond voelt ztich dujs noch niet erg op zijn gemak tusschen de afdeeling A'ers. Eindhoven en MVV hebben de punt jes broederlijk gedeeld en na haar dik ke nederlaag van Zondag kon NAC het thans op eigen terrein tegen BW niet verder brengen dan dubbel blank. De PSV'ers, die in Limburgs' schoone dreven den slrijd aanbonden met Lim burgia hebben er lustig op los gescho ten en hoewel Limburgia met een drie tal doelpunten antwoordde, gingen de kostbare puntjes naar de lichtstad. De menschen uit Spekholzerhcidc hebben tegen NOAD een gelijk spel kun nen bewerken, een resultaat, dat lang niet kwaad is. Roermond, dat bij Longa op bezoek was, moest mei een 21 nederlaag in de Tilburgers de meerdere erkennen. De stand is hier: Jamer genoeg hebben de Waalwijkers bet Zondag tegen Helmondia niel kun nen bolwerken, hoewel zij een minstens evengoed spel ten toon spreidden. Pi- cus, heeft aich schijnbaar al hersteld, want het wist als gasten van TOP als overwinaar uit bet strijdperk te komen. Wilhelmina kon niet verhinderen dat Tegelen, met de puntjes ging slee- Pen> De vreemde eend in deze bijt, Neveio moest het tensotte, zij het danook met een uiterst klein krachsverschil afleg gen tegen ESV Willem II 2—GUDOK 2—2 Boxtel—LONGA 2 9—2 SET—Baardwijk 3—2 OisterwijkNOAD 2 33 PAZO—RWB 1—2 De eerste wedstrijd van Baardwijk is tevens haar eersie nederlaag gewor den, want tegen SET moesten zij het afleggen, zij het dan ook slechts met de kleinst mogelijke nederlaag. Boxtel stuurde Longa 2 met een 92 nederlaag naar huis. De resrves van Willem II moesten met een gelijk spel genoegen nemen. Het Besoijensche RWB won met een oneven goal van Pazo, terwijl de re serves van Noad in Oisterwijk een ge- lijk spel konden bewerkstelligen. 2. gasmaskers. u K. N. V. B. A: 2—4 2—2 PSV 2 2 0 0 4 8—3 LONGE 2 2 0 ,0 4 6—3 Willem II 2 2 0 0 4 6—3 Juliana 2 1 1 0 3 6—2 NOAD 2 1 1 0 3 3—1 BW 2 1 1 0 3 2—1 Eindhoven 2 0 1 1 1 3—4 MVV 2 0 1 1 1 4—6 NAC 2 0 1 1 1 1—5 Limburgia 2 0 0 2 0 4—7 Roermond 2 0 0 2 0 1—4 Helmond 2 0 0 2 0 3—8 D: WilhelminaTegelen 3—t WSCHelmondia 1—2 ESV—NEVELO 1—0 TOP— Picus 1—3

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5