TSTE BERICHTEN A. MULDERS SARS BOEKEL, HANDEL EN GEMERT. EENERVERGADERING BRANDWEER EN SCHUILPLAATSEN N.V. KEMI MEUBELMAKERSLEERLING STOFFEERDERSLEERLING. ZONDAG 15 OCT. Bond v. Handelaren en Exporteurs in Aardappelen in Noord-Brabant een hotelhouder. Gebleken is dat de betrokkene er gedurende velé jaren een dubbele boekhouding op na heeft gehouden en het rijk voor ongeveer f 75.000 heeft benadeeld. De zaak is aan het licht gekomen toen de hotelhouder in verband mei de onteigening van zijn hotel door het rijk, voor de schadeloos stelling boeken overlegde waarin veel gunstiger uitkomsten van zijn bedrijf stonden dan in die waaruit opgaven aan de belastingen zijn ge daan. Tegen den hotelhouder is proces verhaal opgemaakt. Een geval van prijsopdrijving ta Groningen I AS ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGEVING. vraagt nette en naar PER PERSOON fl 50. Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK Gevestigd te Breda. Konink. goedgekeurd 21 Sept. 1939. AHDACDIKin BiJ deze noodi8en wij alle ^5l#V\wCI II«\J groothandelaren en expor teurs in aardappelen te Tilburg en omstreken uit tot het bijwonen op ZATERDAG 14 OCTOBER om 4 uur nam. in HOTEL RICHE, Heuvel, TILBURG. Onderwerp: De groothandel van aardappelen, in verband met de huidige omstandigheden. Namens het Bestuur: J. VAN DRIMMELEN, Klundert, Voorzitter. P. KLAVERS, Breda, Secretaris. Tegen een winkelier te Groningen is proces verbaal opgemaakt, wegens het ongemotiveerd opdrijven van de prijzen der schoenen. Hij had n 1 op geraffineerde wijze den, door de fabriek op de zool gestempelden, prijs van de schoenen doen verwijderen en oude voorraden tegen een veel te hoogen prijs ver kocht. Een groot aantal paren schoe ren dat elders was opgeslagen, is in beslag genomen. Tegen een tweeden schoenwinke lier, die eveneens in deze zaak betrokken was, is proces verbaal opgemaakt, terzake het plegen van valschheid in geschrifte. DE UIT HET HUIS VAN BEWA RING TE HAARLEM ONTSNAPTE DUITSCHERS. Drie van hen te Zundert aangehouden. Maandagavond laat zijn 3 van de 5 uit het Huis van Bewaring ontsnapte Duitschers te Zundert, dicht bij de Bel gische grens, door de marechaussée aangehouden. Het is hun, dank zij de waakzaamheid der marechaussée, niet gelukt over de grens naar België te ont vluchten. Zij zullen vandaag op transport naar Haarlem worden gesteld en daar ver hoord worden, zoodat men spoedig ont hullingen over hun ontsnapping zal kunnen verwachten. Men veronderstelt, dat de beide an dere mannen eveneens nog in ons land vertoeven. Nader meldt men nog uit Haarlem: Het was voor de politie te Haarlem een verrassing dat de drie Duitschers bij Zundert werden aangehouden. Zij had wel een vermoeden dat zij die rich ting waren opgegaan, doch men ver wachtte niet, dat de vluchtelingen via Zundert over den grooten weg Breda- Antwerpen zouden trachten de Belgi sche grens te bereiken. Zij waren onge veer 5 km. van den Hollandschen dou anepost verwijderd, toen de marechaus- sées, die het volledig signalement en de foto's der Duitschers in hun bezit had den, de vluchtelingen opmerkten. Zij werden staande gehouden en de mare chaussee bleek een goede vangst te hebben geslagen. Het verhoor zal nu spoedig opheldering brengen omtrent de juiste toedracht van de ontsnapping. De verklaringen van den bewaker Blauwbroek moeten immers op sommige punten nog nader onderzocht worden. Er zal dus moeten blijken, of het juist is dat BI. i«n het passantenlokaal werd overvallen, dan wel of hij door Schnei der, die alleen zat, in diens cel onscha delijk werd gemaakt en S. hierna pas de anderen heeft bevrijd. Ook is het nog onzeker, wat BI. na de ontvluch ting heeft gedaan. Waar de twee an dere voortvluchtigen op het oogenblik vertoeven, is niet bekend. De Haarlem- sche politie heeft wel sterke aanwijzin gen in zekere richting-, doch zij kan in het belang van het onderzoek op het oogenblik geen nadere inlichtingen ver schaffen. Zeker is wel, dat de twee nog voortvluchtige Duitschers niet de grens zijn gepasseerd. Hun arrestatie kan spoedig worden tegemoetgezien. FRANKRIJKS PREMIER EISCHT WAARBORG VOOR DUURZAME VREDE. In de radiorede, welke minister-pre sident Daladier, gisteravond gehouden heeft, is op duidelijke wijze Frankrijks positie in de huidige politieke constel latie en meer in het bijzonder ten aan zien van het Duitsche vredesoffensief uiteengezet. De premier betoogde, dat Frankrijk strijdt en strijden zal tot de overwin ning en geen vrede zal aanvaarden, wanneer geen duidelijke waarborgen aanwezig zijn, dat die vrede ook wer kelijk een duurzaam karakter zal dra gen, in plaats van de mogelijkheid open te laten van een nieuwe ordeverstoring in Europa over een paar maanden. FINLAND ONTRUIMT ZIJN STEDEN. De Finsche regeering, aldus meldt Reuter uit Stockholm, heeft, gezien den ernst van de situatie, besloten tot eva cuatie van de voornaamste steden over te gaan. Deze steden zijn: de hoofdstad Helsinki, Viborg (bij de Russische grens), het industrie-centrum Taminer- fors en s lands tweede haven, Abo. Vandaag wordt begonnen met 'n kwart van de bevolking van Helsinki, Don derdag volgt een tweede kwart. Tot vrijwillige ontruiming van de steden heeft de Finsche minister van Binnenlandsche Zaken, Kekkonen, gis teravond voor de radio de bevolking aangespoord. De regeering wil vermij den, dat zij tot dwangmaatregelen moet overgaan. Hij wees er echter tevens na drukkelijk op, dat de politieke situatie niet slechter is geworden en geen on rust behoeft te wekken. Het is echter beter thans de maatregelen in alle rust en orde uit te voeren dan later overijld. DAG VAN TELEURSTELLING TE BERLIJN. De correspondent van „De Tele graaf' te Berlijn, seint aan zijn blad: De uigemeene vreugde, vanochtend te Berlijn veroorzaakt door de geheim zinnige geruchten over een wapenstil stand, heeft niet lang geduurd. De ge ruchten, welke als een loopend vuur door de geheele rijkshoofdstad gingen, bleken mistificaties te zijn en de blijde gerjiocderer* werden na enkele uren reeds door officieele démenti's wreed ontnuchterd. Een tweede domper op de stemming was bovendien nog de rede voering, welke Hitier ter gelegenheid van de opening van de oorlogswinter- huipactie Dinsdagmiddag in het Sport paleis hield. De scherpe toon van Hitler's betoog heeft de tanende hoop op een uiteinde lijke uitkomst uit den nood nog aanzien lijk verminderd. Het is dan ook niet overdreven, wanneer vanavond voor het eerst gewaagd wordt van een bijna algemeen pessimisme, dat zich niet al leen in politieke kringen,-doch ook bij de massa der bevolking te Berlijn be merkbaar maakt. „GROOTSTE EMIGRATIE ALLER TIJDEN." Geheime onderhandelingen over vertrek der Duitschers uit Roe menië, Joegoslavië en Hongarije In welingelichte Duitsche kringen te Berlijn verneemt United Press, dat er geheime onderhandelingen gaande zijn over „de grootste emigratie van ale tij den". Het gaat hierbij om 750.000 Duitschers van de minderheid in Roe menië, 600.000 uit Joegoslavië, 480.000 uit Hongarije. Zij zouden worden over gebracht naar het Duitsche grondgebied in het Oosten. GEHEIMEN VAN DE SIEGFRIED- LINIE ONTHULD. Verdedigingswerken zijn „idi oot gemakkelijk te identifi- ceeren". Een ooggetuige bij de Britsche lucht strijdkrachten ergens in Frankrijk meldt: Een slanke jonge vlieger-luitenant, die deelgenomen heeft aan een verba zingwekkende vlucht boven de Sieg- friedlinie, in den loop waarvan de vliegtuigen zelden hooger vlogen dan dertig meter en slechts éénmaal bescho ten werden, heeft mij eenige vreemde dingen verteld, die hij gezien heeft ach ter de vijandelijke verdedigingslinie. Tijdens de verkenning hebben de vlie gers een prachtige reeks foto's geno men van de Duitsche verdedigingswer ken. „Wat op mij den meesten indruk maakte zoo vertelde de luitenant - was de zichtbaar onvoltooide toestand van de Siegfriedlinie. Zij is idioot ge makkelijk te indentificeeren, omdat het gras nog geen tijd gehad heeft over de omgewoelde aarde te groeien. Op vele plaatsen zagen wij hopen versch opge dolven aarde, maar nergens zagen wij iemand, die werkelijk aan den arbeid was aan de fortificaties. Op één plaats vlogen wij over een geweldig kanon, dat door een groep mannen wct'd ge camoufleerd. Ik zag ze duidelijk naar ons staren met hun verfpotten in de hand, klaarblijkelijk niet in staat een beweging te maken. Wij vlogen over vele dorpen, maar zagen geen enkelen burger-inwoner in de straten, die bijna steeds verlaten waren". De vlieger-luitenant, die geen ver klaring wist voor het feit, dat het eenige vuur, dat op hen was gericht, afkomstig was van een enkel gewoon machinege weer, kan evenmin een verklaring ge ven van de vreemde schoorvoetendheid der Duitschers om de geheimen achter de linies te beschermen. Onder de din gen, die hem verder verwonderd had den, noemde hij een reeks merkwaar dige, niet te identificeeren aardhoopen en kuilen in de velden en bosschen, voorts merkwaardig groote schuren van gelijk model aan den buitenkant van vele dorpen, verdacht uitziende nieuwe gebouwen en betonnen geschut- torens aan den buitenkant van dorpen, merkwaardige experimenten met ca mouflage en soms wat men volledige nagemaakte dorpen zou kunnen noe men. De heer H. de Hoop, gemeente-archi tect, en commandant van de brandweer heeft gisteravond voor de radio-distribu tie een lezing gehouden over bovenge noemd onderwerp. Wij laten deze interes sante, maar vooral eenvoudig-gehouden lezing hier volgen Het bestuur van onze plaatselijke af- deeling van de Ned. Ver. v. Luchtbe scherming heeft mij gevraagd vanavond iets te zeggen over „Brandweer en schuil plaatsen". Ik wil dat gaarne doen. Vooraf evenwel iets, dat naar mijn meening in dit verband zeker niet mag worden gemist. In de eerste plaats dan de vraag: „Wat staat ons hier in Waalwijk, in geval ons land in den oorlog zou worden betrokken, voor gevaar te duchten?" Bizonder bedoelen we' dan het gevaar uit de lucht, hoewel dat niet het eenige is. Ik veronderstel dat het voldoende al gemeen bekend is, dat het hierbij hoofd zakelijk gaat over het gevaar van bri santbommen en van brandbommen. Het gevaar van gasbommen is zooal niet denkbeeldig, dan toch zeker zeer gering te noemen. De praktijk in Polen heeft dit voorloopig bewezen. Brisantbommen zijn kostbaar en 't is daarom niet te verwachten, dat een vij and deze bommen met kwistige hand zal gaan strooien op strategische onbelang rijke punten, onder welke wij gerust de plaats Onzer inwoning mogen rangschik ken. Bovendien is de trefkans zeer gering. Deze wordt door deskundigen in cij fers uitgedrukt als 1 op 5000. Dat wil dus zeggen, dat bij een ver strooide bebouwing, zooals we die in onze woonplaats vinden, slechts heel wei nig kans is, stel dat men het inder daad op ons gemunt had om getroffen te worden. Denkt U zich maar eens in een vlieg tuig en vergelijk dan de smalle bebouw de strook van de Grootestraat b.v., tegen over de groote afmetingen van de buiten polder, de weilanden en de akkers. Het zal dan duidelijk zijn, hoe klein de kans is, precies die smalle bouw- strook te treffen. Nu is dit intuschert maar heel gelukkig ook, omdat een brisantbom-voltreffer 1U0 vernietiging beteekent. Maar behalve algeheele vernietiging voor het getroffen perceel, beteekent een brisantbom ook voor gebouwen die in de omgeving staan groot gevaar. Door de explosie, de ontploffing, van den bom ontstaat een geweldige lucht druk. Deze luchtdruk kan bij een bom van 200 K.G. voor gebouwen op een afstand van 100 Meter nog instortingsgevaar be- teekenen. Bij een bom van 500 K.G. is de ze afstand zelfs 160 Meter. Behalve de luchtdruk, veroorzaken ook de wegspringende bomscherven groole vernieling. De praktijk heeft geleerd dat men heel wat noodig heeft om hiertegen bestand te zijn. Nog afgezien van de raam- en deurope ningen bezit nagtenoeg niet één van onze Waalwijksche hifizen een muurdikte, die voldoende geacht kan worden om degen bomscherven te beschermen. De muurdikte moet minstens IJ/2 steen massief, dat is dus 33 c.m. zijn. Boven dien moet de muur sterk zijn, dus van goede kwaliteit. Bizonder bij de huizen, die gebouwd zijn in de tijd toen men nog geen cement kende, laat de kwaliteit in de meeste ge vallen veel te wenschen over. Kijkt IJ maar eens als die huizen afgebroken worden. Men heeft daarvoor geen moker en breekijzer noodig. Met de schop kan men het af. U begrijpt welk een uitwerking in ver re omgeving op dergelijke bouwsels een brisantbom zal hebben. Bij inrichting van den kelder tot schuilplaats zal dan ook met dit instor tingsgevaar terdege rekening moeten worden gehouden. De vloer moet zoodanig sterk zyn, of door onderstutting versterkt worden, dat men niet door het puin van zijn eigen huis bedolven kan worden. Hierbij moet vooral aan den ingang goede zorg worden besteed door afslui ting met een stalen luik of deur van 16 m.m. dikte. Het kelderraam moet eveneens tegen scherfgevaar worden beschermd. Dit kan in den regel het best geschie den met zandzakken. De opening van het luik en het verwij deren der zandzakken moet evenwel van uit den kelder kunnen plaats hebben. 't Is immers mogelijk, dat de kelder toegang door ingevallen puin is versperd. Men zal zich dan door het kelderraam een uitgang moeten verschaffen. Het zal duidelijk zijn dat een en ander met tamelijk groote kosten gepaard gaat. Bovendien zijn er maar zeer weinig huizen in onze gemeente met een kelder, die voor schuilplaats ingericht kan wor den. Als men onder zijn huis geen kelder heeft, kan men zich een bescherming ver schaffen door het aanleggen van een loopgraaf. Twee typen zijn er aangelegd op het terrein van het slachthuis. Het zal, na hetgeen gezegd is, duidelijk zijn, dat geen van deze twee bescherming bieden tegen een voltreffer. De grond- dekking van de overdekte loopgraaf is daartoe ten eenenmale onvoldoende. Dit zal U temeer duidelijk zijn, als ik zeg, dat een bom van 50 K.G. nog een halve meter indringt in gewapend beton. De indringsdiepte van een bom van 1000 K.G. bedraagt zelfs 1 Meter. Wel geeft deze gronddekking bescher ming b.v. tegen een handbom en tevens beschutting tegen gure weersgesteldheid. Dit is dan ook het eenige voordeel van een overdekte loopgraaf. De loopgraaf geeft in het algemeen dekking tegen wegspringende bomscher ven in horizontale richting, en dit ge vaar moet het grootst worden geacht. Wil men nu b.v. bij fabrieken of scho len loopgraven maken van groote lengte, dan wordt aangeraden deze niet in één rechte lijn te leggen, omdat dan een bom, die ongelukkig juist de loopgraaf zou treffen, het verblijf over een groote leng te gevaarlijk zou maken. Het model, dat we gemaakt hebben, is dan ook kniksgewijs aangelegd, zoodat bij een voltreffer de uitwerking tot een klein gedeelte blijft beperkt. Nu iets over brandbommen: Deze zijn veel kleiner en zullen in groo- tcr aantal kunnen worden verspreid, met als gevolg, dat de trefkans veel grooter is. Gelukkig liggen de maatregelen, die er tegen kunnen worden getroffen meer binnen ons bereik. Hoofdzaak in deze is dat elk burger weet, wat noodig is, om een brand in den kiem te blusschen. Geen gemeentelijke brandweerdienst, hoe goed ook ingericht, zal bij een in tensieve aanval met brandbommen, over al tegelijk en op tijd kunnen zijn, om een ontstane brand tot een minimum te be perken. Hiervoor moet ieder huisvader zelf zorgen. Hier ligt de taak van de huisbrand wacht. Gcwenscht is, dat menschen die bij elkaar in de buurt wonen elkaar daarbij helpen. Als algemeen bekend, mag wel worden verondersteld, dat brandbommen nooit met water mogen worden bewerkt. Al leen zand is hier het bluschmiddel. Van daar de raad: Zorg voor zandkist met schop. Denk hierbij aan een lange steel, want de hitte moet geweldig zijn. Zorg bovendien voor water. Juist op de zolder, waar meestal geen water bij de hand is, is het in dit geval noodig. Dus als het kan een kraan op de wa terleiding met noodig tuinslang of een brandblusch-apparaat, maar zeker em mers met water. Als houtwerk aan het branden is, dan is water het aangewezen bluschmiddel. Hierbij kan een lange stok, waarop eenige dweilen of zakken op stevige wij ze zijn verbonden, goede diensten bewij zen. Ook een glazen spuit geeft een stevige straal water. Dat brandbare voorwerpen op den zol der, het blusschingswerk bemoeilijken behoeft verder geen betoog. Dit zal ieder duidelijk zijn. Wat verder precies nog kan dienen tot zelfbescherming, daarover zullen de wijkleiders en wijkmeesters van de lucht bescherming U gaarne inlichten. Voor meer deskundige voorlichting, waar dit is gewenscht zullen ze U wel de noodige adressen weten te verschaffen. Zoo tusschen mijn woorden door, zal menigeen de verzuchting slaken en een ander mogelijk mopperen: Ja, dat is nu een heel aardige theorie, die U daar hebt opgezet, maar nu de praktijk. Mijn kelder zit onder de bedstede; op mijn knieen moet ik erin kruipen, om de aardappels eruit te halen. De onderlagcrs van het bed vormen de afdekking. Hoe moet ik die nu als schuilkelder inrichten? Zet U dat gerust uit Uw hoofd! 't Is beter geen kelder te hebben, dan een kelder waarin het verblijf eerder uw gevarenkans zou vefgrooten, dan u be scherming bieden. Mijn zolder! Komt u eens kijken. ïn de St. Antonius-parochie. In alle 400 woningen van de gemeente en van de bouwvereenigingen, om van de hon derden slechte particuliere woningen maar niet te spreken. De ruimte vlak onder de pannen is geheel bezet met bedden. Hoe moeten we in vredsnaam die zolder ontruimen. Je kunt toch met zijn tienen niet in de huis kamer of in de mooie kamer gaan slapen. Ik geef toe. dat niemand onder de tegenwoor dige omstandigheden dat zal doen. De meubels opstapelen en de benedenkamers gaan beslapen. Evenmin als dat iemand, die wel een ruime zolder heeft, deze nu reeds met een laag zand van 5 cm. dik gaat bestrooien, terwijl hij toch weet dat deze laag zand een brandbom tegen houdt. Maar als de nood aan den man ooit voor ons zou komen? Dan doet U 't wel. want dan bedenkt U, dat als uw inboedel verbrandt, uw brandverzeke ring niet uitkeert en U geruineerd bent. Is het huis waarin ge woont uw eigendom bovendien, dan is de ruïne nog veel grooter, indien dit door brand wordt verwoest. En dan zal ieder verstandig mensch liever een tijd lang een rommelig huis hebben, dan kans op heelemaal geen meubels en heelemaal geen huis. En nu mijn raad wat u dan wel moet doen? Als U een huis hebt met een flinke kelder, zoo één met ijzeren balken en gewelven of éen met een beton-dek. Laat eens door een deskundige bekijken, wat er gedaan moet worden, om hem als schuilkelder geschikt te maken. En als uw portemonnaie het toelaat, wacht daarmee dan niet. Hebt u geen kelder, bekijk dan eens of er gens in uw huis of op uw erf, ver genoeg, om niet door uw instortend huis bedolven te wor den, een plekje is, waar U zich veilig achter aarden wallen in kunt graven. Wilt of kunt u daar niet direct toe overgaan, bedenk dan vast nu, hoe U 't zult doen, als t noodig mocht blijken. Voor grondkeering zoudt U in geval van nood uw betonschutting tijdelijk kunnen af breken, terwijl de palen voor stutten kunnen dienen. Ook de golfplaten waarmee U uw kippenhok hebt afgedekt, kunnen mogelijk aangewend worden. Bewaar oude zakken. Met zand gevuld kun nen ze U goede diensten bewijzen. Krijgt U een huis met een badkamer en is daartoe de groote badteil overcompleet gewor den, doe hem niet weg. Met zand gevuld helpt hij tegen brandbommen. Waarom zoudt U nu die oude rieten wieg, die oude matten, al die rommel, die U toch niet meer gebruikt, jaar in jaar uit bewaren? 't Is maar gevaarlijk op zolder. Al moppert de vuilnisman een beetje, hij neemt het mee. Ik verzeker 't U. En zoo zou ik door kunnen gaan. Maar wat U vooral niet moet doen? U vooral, die minder met aardsche goederen zijt bedeeld. Nu niet, en ook zelfs dan niet, wanneer het' gevaar daar is. Niet U aan wan hoop overgeven, wanneer uw rijke patroon in zijn volgens de regelen der kunst ingerichte schuilkelder zit en U met uw vrouw en kinde ren onbeschermd, of onvoldoende beschermd zijt. Want als U hebt gedaan wat in Uw vermo gen was te doen, dan bent U verantwoord te genover uw geweten. Kan ook zoo n schuilkelder niet geraakt wor den door een voltreffer? En U weet: Dat be teekent 100% vernietiging, ondanks de schuil kelder. En nu worden, waar dit noodig wordt ge acht, op sommige plaatsen publieke schuilkel ders ingericht. Wanneer dit noodig zou blijken ook in onze gemeente. Deze kelders evenwel dienen alleen als toe vlucht voor de menschen, die zich niet in de buurt van hun woning bevinden. Zij bieden schuilplaats misschien voor eenige procenten van de bevolking. Men kan dan ook zeker zijn, dat deze pu- blieké schuilkelders in geval van luchtaanval zullen bestormd worden, als er een wanhoops- stemming bij de bevolking zou ontstaan. Denk U zich zulk een tooneel eens in. Een doods- beangstigde menigte voor een schuilkelder, die vol is. Zeker, men mag het gevaar niet opzoe ken door b.v. in de buurt van een hoog gebouw te gaan staan, of door vanuit de buitenwijken naar de dichtbevolkte straten te komen. Maar aan den anderen kant ware iets van de inwo ners van Barcelona te leeren, die zich van een luchtbombardement tenslotte niets aantrokken, hoewel het tot dit uiterste tenslotte niet be hoeft te gaan. Is het mogelijk in het landelijk deel van de gemeente te blijven, dan is dit aan te bevelen. Het verblijf in een lage woning geeft minder gevaar voor instorting dan dat in onze patriciërshuizen. Maar mocht er onverhoopt een bombardement komen, zouden we het dan niet mogen ervaren als een onweersbui, zeker, een hevige onweersbui, maar iedere bliksemstraal slaat nog niet in en de kans dat juist die in slag ïn eigen huis plaats vindt, is al heel gerng. Bovendien is de kans op zulk een onweer, ik zei het reeds in het begin, voor onze gemeente niet in de eerste plaats te verwachten. Is ieders houding zóó, dan ontstaat er geen paniek en het is bekend, wanneer massapanie ken ontstaan, deze als regel heel wat meer slachtoffers maken, dan de oorzaak -van de paniek. We weten het, een inslaande brisant bom kan een heele verwoesting aanrichten, maar waarom zou men zich nu juist op die paar hon derd M2 bevinden, waar die bom zijn werking uitoefent? Tenslotte is ons leven (ik mag dat hier in onze gemeente wel zoo zeggen) in Gods hand. Hij heeft de gang maar ook het einde van ons leven bepaald. Wij hebben ons lot niet in eigen hand. Wellicht is de kans dat we bij een auto tocht verongelukken nog grooter dan de kans dat we het slachtoffer worden van een bom aanval. Hoe groot de kans is? Ik weet het niet! Gij ook niet! Niemand! Wat we noodig hebben is: Zelfbeheersching, verstandige activiteit, maar bovenal, vertrouwen. CHR. KLERKX Sr.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5