EUMATIEK NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. BURGERLIJKE STAND. DUSSEN. SPRANG—CflPELLE. WASPIK. 'S-HERTOGENBOSGH. w. s. c. Marktfitsen ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". HET BLAD VOOR WAALWIJK EN OMGEVING. de eer zal «aan strijken, terwijl wy Hel- mondia in staat achten om de baas ie blijven van de Eindhovenaren. W.S.C. bindt morgen den strijd aan met den nieuweing uit Oistcrwijk en hoe wel het zwaar werk zal worden, durven wij de schoenfabrikanten een klein over- winninkje te voorspellen. Dan moet er echter hard worden aangepakt. PazoBaardwijk. OistcrwijkWillem II 2. SET—Gudok. Noad 2Longa 2. Boxtel—R.W.B. Wat Baardwijk er Zondag tegen Pazo van zal maken, valt niet te zeggen, daar voor is het spelpeil van de Juliana-man- ncn nog te afwisselend. Wanneer zij ech ter hetzelfde spel vertoonen van Zondag zijn wij optimistisch 'gestemd t.a.v. den uitslag. I)e reserves van Willem II achten wij in staat de puntjes mee naar Tilburg te nemen, maar hetzelfde zouden we niel graag zeggen van S.E.T., dat het sterke Gudok tegenover zich gesteld zal zien. Over de Tilburgsche derby zullen wij weer maar niets voorspellen, want dat blijft een slag in de lucht. De menschen uit Besoijen aanvaarden de reis naar Boxtel en daar er met Box tel niet te spotten valt, zouden wij willen zeggen: er uit halen wat er uit te halen is. Wanneer R.W.B. dit parool gedurende den geheelen wedstrijd voor oogen houdt, hebben zij kans op de füuntjes. WSC—NEVELO (Oistcrwijk). Wederom staat morgen onze plaats een aantrekkelyken voetbalwedstrijd te wachten. WSC krijgt morgen de jongste tweede klasser in hare afdeeling, n.l. NEVELO uit Oisterwyk op bezoek. Wellicht zal het een ieder wel bekend zijn, dat de bezoekende vereeniging het vorige seizoen, na een feilen kamp met de vereeniging „Baardwijk", ongeslagen het afdeelingskampioenschap wist te be halen om tenslotte in de daaropvolgende promotie-wedstrijden op glorieuse wijze, gezamelyk met TOP uit Oss naar de tweede Klasse te promoveeren. Nevelo blijkt zich al direct in haar hooger milieu opperbest thuis te gevoe len; wij behoeven slechts de beide door haar reeds gespeelde wedstrijden maar na te gaan. Wel is waar leverden deze wedstrijden nog geen winstpunten op, evenwel 0111 slechts met iO en 21 te gen zulke sterke tegenstanders als ESV én VVV te moeten verliezen, is zeker wel een compliment waard. Met een en ander willen wy slechts aautoonen, dat WSC morgen tegen een niet te onderschatten tegenpartij zal ko men te staan en achten wij het overbodig om de zwarthemden hiervoor nog ern stig te waarschuwen. Nog nimmer mochten beide tegenstan ders elkaar voorheen ontmoeten Wij ho pen, dat de kennismaking met de Oister- wyksche gasten van de aangenaamste zijde zal mogen zijn en dat beide tegen standers morgen den bezoekers op een prettigen en uitstekenden voetbalwed strijd zullen weten te vergasten. Scheidsrechter Flanken is met de lei ding van dezen wedstrijd, die precies half drie zal aanvangen, belast. R. W. B. A.s. Zondag gaat RVVB op bezoek bij Boxtel, een nieuwe tegenstander in deze afdeeling. Afgaande op de gespeelde wedstrijden zou men zeggen dat Boxtel tot een der zwakkere gerekend moet wor den. Laten de RWB'ers zich hierdoor echter niet verleiden, en denken dan winnen wij wel. Want Boxtel zal er nu zij op eigen terrein spelen wel alles op- zeiten om die hatelijke O weg te krijgen daarom jongens opgepast en van de eer ste tot de laatste minuut flink aangepakt. En doet allen je uiterste best om na dit eerste treffen een prettige en sportieve indruk in Boxtel achter te laten. Boxel 3 gespeeld, 3 verloren. RWB 2 gespeeld, 1 gewonnen, 1 gelijk en de derde....'? daar geven onze jon gens Zondag een passend antwoord op. Het 2e elftal krijgt thuis bezoek van Vlijmen en gezien de overwinning van j.l. Zondag rekenen wij nu er ook vast op dat beide punten in Waalwijk blijven. JULIANA. Zondag a.s. zal het Oisterwyksche Pa zo optreden als gastvrouwe der Geel zwarten. Wat deze tegenstander betee- kent is aan iedereen bek 2nd en men kan er zeker van zijn dat de Baardwijkers een uiterst zware match te wachten staat. Pazo immers kan gerekend worden onder de best spelende derde klassers en hun spel is zoo geraffineerd dat meer dere ploegen, die in hoogere afdeelingen uitkomen, van hen kunnen leeren. Dit is reeds in 't verleden zoo geweest en geldt thans nog des te meer nu zij de beschikking hebben gekregen over enke le nieuwe goede krachten. Een en ander behoeft echter de Juliana-mannen niet te ontmoedigen. Ook zij hebben vaker voor krachtproeven gestaan die zij tot een goed einde brachten. En ofschoon zij door bijzondere omstandigheden wel licht met een gewijzigde opstelling moe ten aantreden zien wij toch met een ge rust hart den uitslag tegemoet. Weest ten- volle overtuigd van de belangrijkheid dezer ontmoeting Baardwijkenaren en goed succes. De lagere elftallen zijn allen vrij van competitiewedstrijden. R.K.V.V. H.E.C. H.E.C.O.D.C. Met bovenstaanden wedstrijd opent HEC 't programma der thuiswedstrijden Eerst was er sprake dat deze ontmoe ting geen doorgang zou vinden, maar ter elfder ure ontvingen wij nog bericht, dat ODC haar standpunt herzien had, en dus naar Waalwijk komt. De vorige competitie was deze match de wedstrijd van het seizoen, daar hier in de kampioenstitel verkregen werd. Momenteel staan we nog slechts aan het begin, zoodat een vergelijking van krachtsverhouding nog niet <te maken is vooral met het oog op de invallers, waarmede bijna alle vereenigingen te kampen hebben. Over den uitslag valt dus nog weinig te voorspellen. In ieder geval kunnen wy ons eerste elftal op het hart drukken hun uiterste best te doen, zoodat men vergeet dat het een nood-competitie is. De aantrekkelijkheid van de wedstrij den behoeft er in het geheel niet onder te lijden; integendeel. Nu krijgt men de oelegenheid voor 'n fair partijtje voetbal. Aanvang der wedstrijd half drie. R.K. W.V.H. Program voor a.s. Zondag: WVH 1—HVC 1. Uno Animo 2WVH 2. Het le elftal speelt a.s. Zondag een thuiswedstrijd tegen HVC Heesch. Dit wordt voor WVH wederom een zwaren strijd daar HVC over een goede ploeg beschikt die gezien de reeds gespeelde wedstrijden dit seizoen heel wat van plan is. We kunnen er dan ook vast van overtuigd zijn dat HVC a.s. Zondag met den vasten wil om te winnen naar Waal wijk komt. WVH daarentegen zal alles in het werk stellen om hun eerste winst te behalen, zoodat een spannende wed strijd te wachten staat. Aanvang half 3. Scheidsrechter de heer v. Nuland. Het 2e elftal, dat thans wel eenigzinds versterkt is gaat naar Loon op Zand, en speelt daar tegen de reserve's van Uno Animo. Wij zullen hopen dat zij thans meer plezier van hun uitstapje beleven dan in den le uitwedstrijd. Indien alle spelers spelen voor wat zy waard zijn dan verwachten wij uit dezen wedstrijd wel eenigen winst. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. Vertrek 12 uur 45 per fiets. SCHAKEN. Pas op! Er is een R in de maand de R van Woensdag j.l. werd de 2e voorronde voor het persoonlijk kampioenschap van Waalwijk en Omstreken gespeeld. De uitslagen waren: Groep A.: Mevr. VaderG. Veltman O1. G. SmitsM. C. Goudberg O1. Groep B. Drs. A. S. Vader—J. Blok 1—0. H. PullensW. Brok 10. W. Brok—H. Pullens 0—1. Groep C. C. J. MustertKuysten 10. CouwenbergC. Pullens 01. Woensdag 18 Oct. worden de wedstrij den voortgezet. Trouwe Dienst. Mej. Dina Bergmans viert op 19 Oc tober a.s. haar koperen dienst jubile um bij de familie v. Gastel-Hessel- mans in de Schoolstraat. Voor den te- genwoordigen tijd zoowel voor de dienstbare als voor den werkgever een mooie prestatie. Incasso-Bank. Op bet terrein, waar eertijds het café-restaurant A. Snoeren-v. Heesch zijn klanten bediende, is dezen zomer een pand verrezen, dat in zijn genre het eerste is in onze gemeente. De Incaso-bank tot heden gevestigd in gehuurde lokaliteiten Tieeft de plaats verrijkt met een massief stevig ge bouw, waaruit degelijkheid en een voud spreekt, het beeld van een bank gebouw. Zonder onnoodige opschik is het hooge gebouw een sieraad voor de straat. De inrichting voldoet, zoo in kantoor als woonhuis aan de eischen, die de tegenwoordige tijd aan dergelijke inrichtingen stelt. Deze week is de inrichting betrokken en wc kunnen het alleen jammer noe men, dat de directeur, de heer Roe- lofs, die in den korten tijd, dat hij hier als zoodanig optreedt, bewezen heeft de ware man op de ware plaats te zijn, door mobilisatie zich momen teel door een ander moet laten ver vangen. Onze wegen. Terwijl aan de verbindingswegen LoonopzandUdenhout en Loonop- zandde Mocr-Dongensche weg hard gewerkt wordt en snelle vorderingen worden gemaakt, -is de verbinding KaatsheuvelDongen met de nieuwe betumweg klaar gekomen. Moeten we de andere verbeteringen toejui chen, deze verbetering was wel de meest noodzakelijkste en meest ver langde. Reeds thans hoort men dage lijks welk een genot het is op deze wijze naar Dongen te kunnen, 't Scheelt ons de helft in de fietsonkos- ten en in den tijd, hoorden we dezer dagen een Kaatsheuvelsche jongen zeggen, die in Dongen op de fabriek werkt. Zeker voor dezen zal de nieu we verbetering een opluchting zijn, doch voor de gelegenheidsreizigers niet minder een genot. Deze week werd eveneens een aan vang gemaakt met de uitvoering van het eerste gedeelte van het uitbrei dingsplan onder St. Joseph-parochie. Een gedeelte van de in dat plan ge projecteerde weg dit voorzoover deze loopt op gronden, die reeds ge meente-eigendom zijn wordt in den staat gebracht, dat de aangren- Regenachtig en guur herfstweer staat voor de deur dat weer waar U zoo gevoelig voor bent. Neem bijtijds Uw maatregelen. Nü is 't nog tijd Uwe rheumatische pijnen in hun oorzaak aan te vallen en ze te voorkomen. Begin vandaag nog Uw bloedzuiverende kuur. Neem Kruschen Salts. De aan sporende werking van de zes minerale zouten die Kruschen bevat, brengen Uw lever, nieren en ingewanden tot her nieuwde actie. Daardoor wordt Uw bloed gezuiverd van alle overtollige en schadelijke zuren, die zich anders in Uw spierweefsels vastzetten en die de oor zaak zijn van die ondragelijke pijnen, die U het leven vergallen. Wacht niet tot de klachten zich weer openbaren. Begin nü Kruschen Salts te nemen, iederen morgen zoovéél als er op een cent gaat. Kruschen Salts, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fa brikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. zende gronden bouwrijp kunnen ge noemd worden. K.G.V. Naar wij vernemen, zal er Zondag a.s. om 12 uur een vergadering ge houden worden door leden en oud-le den van de R.K. Gymnastiekvereeni- ging Kaatsheuvel om te komen tot het weder actief werken van deze eens zoo bloeiende en voor de lichame lijke vorming van onze jeugd zoo noodzakelijke vereeniging. Van zeer vele zijde bestaat er groote belang stelling voor deze wedergeboorte. Gemeente raadsvergadering. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Loonopzand, te hou- cfen op Woensdag 18 October a.s., des avonds om 7 uur ten gemeentehuize. AGENDA: 1. Vaststelling notulen vorige ver gadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel om aan den Minister van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen toepassing te vra gen van het 6c lid van art. 22bis der Lager Onderwijswet 1920, ten aanzien van de instandhou ding van de openbare lagere school te de Moer. 4. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe veldwachtersverordening dezer gemeente. 5. Benoeming van een tijdelijk me- teropnemer en incasseerder bij het gasbedrijf. 6. Benoeming van een tijdelijk plaatswerker bij het gasbedrijf. 7. Voorstel tot het verleenen van een crediet van 5000.voor distributicdoeleinden. 8. Voorstel om overeenkomstig art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 een bedrag van 580,te wil len disponibel stellen voor ver betering van de bijzondere lage re school voor N. H. te Loon- schendijk. 9. Aanbieding der geineentebegroo- ting voor het dienstjaar 1940 met de daartoe betrekkelijke begrootingen van het gasbedrijf en van de exploitatie der drai- nagevelden. De stukken op de begrooting betrekking hebbend, zullen aan de heeren raadsleden worden toegezonden. 10. Benoeming van 2 commissies, respectievelijk bestaande uit 7 en 6 raadsleden tot onderzoek dezer begrootingen. 11. Adres van het bestuur der Stier- houderij „St. Gerlachus" te Loonopzand, verzoekende ge noemde vereeniging door het verleenen van een bijdrage van 50,per jaar te willen steu nen. 12 Voorstel tot wijziging der ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1939. 13. Rondvraag. SPRANG. Predikbeurten Zondag 15 Oct.: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. A. Sierag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. B. A. van Lummel. Vergadering van de Afdeeling Sprang van den Nederl. Chr. Bouw- arbeidersbond op Dinsdag 17 October in het gebouw van den Chr. Volks bond, des avonds 7.30 uur. Agenda: 1 Opening, 2 Notulen, 3 In gekomen stukken, 4. Bespreking agen da gewestelijke vergadering en benoe ming afgevaardigde, 5. Verkiezing van een voorzitter, 6. Onderwerp door den Bondsbeambte dhr. C. A. Bakker, over: De taak der vakorganisatie in moeilijke tijden, 7. Rondvraag en Sluiting. Predikbeurten Zondag 15 October 1939: Ned. Herv. Kerk; alleen 'smid- dags om 2 uur Ds. R. de Bruin. —In de vacature van Mej. E. van Dongen, werd alhier aan de Chr. School benoemd als kweekeling met akte de heer J. C. Pellicaan van Hank. HANK. Door den landbouwer A. de J. uit Geertruidenberg, is bij de plaat selijke politie aangifte gedaan van vermissing sederd een paar weken van een 11 /2 jarig zwartbonte pink. Deze heeft geloopen op de weide in den „Kurepolder" alhier. Een onderzoek wordt ingesteld. Gemeenteraad van 'sHertogenbosch Donderdagavond kwam de raad der gemeente 'sHertogenbosch in openbare zitting bijeen onder voor zitterschap van burgemeester Mr. F. J. van Lanschot. Afwezig wet houder Kruse en de leden v. d. Laar en Van Vught. B. enW. stelden den raad voor, als zijn oordeel uit te spreken, dat het eventueel door Gedep. Staten voor te dragen voorstel van Wet tot vereenigingvan de gemeente Engelen met 'sHertogenbosch, uitsluitend be zien uit het oogpunt van het belang der gemeente, geen aanbeveling ver dient, Het lid v.d. Velden wees op de groote ook finantieele bezwaren welke een zulke annexatie zou heb ben. Het lid Mezering wees op het onnatuurlijke ervan. Er zijn gedeel ten van andere gemeenten, die den Bosch beter benaderen dan het veraf gelegen Bokhoven en Engelen. Deze spreker vond het afwijzend antwoord zooals door B. en W. voorgesteld te zwak en wenschte een scherper formuleerirg van het afwijzend karakter. Ook het lid Van den Dries was van die meening. Wethouder van Soestbergen en het lid Damen wezen rp de lichtzijden van het vraagsluk. Nog meerdere andere leden voerden over deze materie '1 woord. In zijn antwoord wees de voor zitter erop, welk voordeel de stad ervan kan hebben, beschikking te krijgen over het vaarwater van de Dieze tot aan de Maas. Als raadslid zou spr. voorstemmen, Tenslotte werd bij stemming een amendement Van den Dries aange nomen, waarin de raad als zijn oordeel uitspreekt, dat het plan in strijd is met 't belang der gemeente Voor 17 stemmen tegen 7 stemmen. Donderdagmorgen Markt... Het ruime marktterrein in onze gemeente staat vol met kramen van kleine neringdoenden, die zoo hun »kostje«, soms in het »kort«, scharrelen. Vooral de laatste weken gaat bet goed, want ondanks alles bestaat er bij het publiek een levendige kooplust, al is de koopkracht vaak ver te zoeken. De markt biedt altijd een levendig en fraai beeld, want boeren, burgers en buitenlieden verdringen elkaar braaf voor de kramen en die kramen op haar beurt geven »elck wat wils« Levensmiddelen, textiel, scheergerei, fietsen, boeken, galanterieën, dat alles is er te vinden, Buiten »dat alles« waren Donderdag ook een druivenkoopman en een Westland- sche boer, die samen hun »saakje« dreven en een groote kring men schen voor hun »etalage« hadden staan. De koopman verkocht de Westlandsche boer pakte in re kende af en keek zuur. »He, Westlandsche boer, druk niks achterover hoor, we hebben afgesproken eerlijk samen te deelen. Ja menschen, hij is e.n boer en wat voor een boer, een Westland sche boer, die b rst van de druiven. Ik gaan ze voor hem verkoope en dan sam sam. De prijs wat U geelt is goed, want ze koste me toch niks. Ja agent loop maar doo r, hier wordt de prijs niet op- maar afge dreven, of is dat ook verbooien. Héee, wa seg jij Moeder, een cent, vooruit pak mee«, en gelijk heeft de handige kerel een tros in een krant gewikkeld, en geeft die aan het gelukkige vrouwtje, dat stikum lachend één koperen cent in des koopmans onzindelijke hand deponeert. Het ijs is gebroken, het publiek koopt, als echte koopmaniakken. Ieder is plotseling bevreest gewor den geen druiven bij zijn diner te hebben. De verkooper van den Westland- schen boer, doet nog een paar ti osjes van de hand voor een sous, dan wordt het 5 cent en het eind van het liedje is, dat bij hem de men schen meer betalen dan bij onzen groenteboer, die zijn waar per pond verkoopt. Maar hij verstond de kunst van verkoopen en de West landsche boer van leelijk kijken. WAALWIJK. Van 6 tot 13 October 1939. Geboren Sweerdinus Marinus, zv. B. de Rooij- de Haan. Pelronella Maria, dv. J. Ver- hoofstad-van Tilborgh. Johanna Eli sabeth, dv. J. L. van Riel-Trommelen. Gerdina Elisabeth Maria, dv. C. A. van Gedor-van Hilst. Clementine Maria Theresia Antonia, dv. M. C. Maas'-Smol- ders. Overleden: Ca. A. van Bladel, oud vier jaren. Tha. van Boxtel, wed. H. Castelijns, oud 81 jaren. Huwelijksaangiften A. J. Spapens, oud 27 jaren en Aa. Man gels, oud 25 jaren, beiden te Waalwijk. H. Janson, oud 39 jaren en Ja. Bonman, oud 29 jaren, beiden te Waalwijk. Huwelijken J. A. van Tuijl, oud 30 jaren en Ja. Ma. Mutsaers, oud 26 jaren, beiden te Waal wijk. H. W. Laros, oud jaren, wo nende te Nijmegen en Aa. J. van Schaijk, oud 30 jaren, wonende te Waalwijk. Ingekomen C. van Boxtel en gezin van Haarlem. N. J. van Hoof van Amsterdam. F. J. Rouws van Gilze ca. D. R. Lesage van Sprang-Capelle. Ha. van Dongen van Sprang-Capelle. M. van Corstanje en gezin van Loonopzand. Th. J. M. Jordens van 's-Bosch. P. M. van de Ven van St. Michiels-Gestel. Ma. A. Jongerius van Utrecht. B. W. Baaijens van Wijk ca. H. H. Th. Eekels en ge zin van Amersfoort. Vertrokken Th. Beaard naar Vlijmen. D. A. Blok naar Oud Alblas. Ga. Van Olst naar Drunen. Aa. A. P. E. Koster naar Groningen. Wa. A. Teunissen naar Cuijk ca. A. H. Vlassak naar Eindho ven. J. A. van Tuijl en echtgenoote naar Loonopzand. RAAMSDONK. Van 23 September t/m. 6 October 1939. Geboren Johannes P. zv. Adrianus J. Fens en Adriana M. Soeters. Allegonda A. dv. Johannes H. Oome en Lucia A. Waas. Ardina M. dv. Marinus J. Vissers en Pe- tronella W. Waas. Antonia J. d. v. Arie P. M. Krooswyk en Antonia G. Maton. Martinus H. M. z. v. Cornelis J. van den Elshout en Cornelia B. Loose. Petro- nella M. d. v. Petrus Snijders en Wilhel- mina J. de Bont. Pieter z. v. Hendrik J. Heurter en Johanna H. A. Kip. Pe trus A. A. M. z. v. Johannes C. van Gooi en Hendrica J. Weterings. Cornelia H. G. d. v. Cornelis A. Dekkers en Anna C. J. A. de Bont. Aria M. d. v. Jan Dui- zer en Judith Pellekaan. Overlijden: Johannes de Ruijter, echtg. van Elisa beth II. Baijens, oud 74 j. - Ardina M. Vissers oud 3 dagen. Neeltje A. van der Leij echtg. van Gerrit Roosenbrand oud 72 jaren. VEILING DRUNEN. Prijzen van 12-10-'39. Princes nobel 512, Groninger kroon 410; Peppeling 59; Stèrappel 29; Goudreinet 29; Bellefleur 26; Kof appel 25; Dirkappel 35; juinappel 2—4; Lemoenappel 48; Zoete appel 15; Bon Louis 1520; Triumfs 12 16;Legifont 1015; Reine Hardy 1214; Reine Napoleon 811; Maagdepeer 4 9*/3; Bergemotte 26; Conference 10 14; Aardbeien 5060; Div. stoofperen 15; Tomaten 417 Spruitjes 526; Juin 34,5; Sjalotten 67; Spinazie 213; Postelijn 1011; Schorseneeren 1012; Witlof 2830; Snijboon 835; Prinses 1028; Wagenaars 1220; Dubb. boon 1522; Pronkboon 3—7; Rotjes 1116; Rattekeutels 1217; Wor telen 1 Va2'/2; Waspeen l1/»3, Roode kool U/s4; Witte Kool 13'/«; Gele kool 33'/ï; Savoye kool 14; Chin, kool 33*4; Boerenkool L5; Prey 25, alles per K.G. Bloemkool 1 l/a11; Sla tlsl1/*; An dijvie Va13/«; Knolselderij 14 ct., al les per stuk. Peen 12'/«; Kroten 12; Selderij */3 1 ct., alles per bos.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 7