ijKEIHI - 183, UUih - (Firma Th. v. Wijd.) Van Harens Schoenfabrieken een Chef voor de Stikkerij, een Chef voor de Snijderij, SNIJDERS, JONGENS Dienstbode* Bakkersleerling, GEHEIME INGANG RECHTSZAKEN. GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIEN FEUILLETON Jongens en Meisjes Adverteeren doet Verkoopen. nr die voor snijder wenschen opgeleid te worden. Gevraagd MARION SCHOENFABRIEK N.V. Bakkersleerling. Gevraagd i Bericht van Inzet. Notaris Schreurs E, BRINGKMaN, 6edipl. Pédicure Achter het Muis 38 - Tel. 4869 - 's BOSCH. De doodslag te Sprang-Capelle. Naar wij vernemen, zal op Donder dag 16 November a.s. des voormiddags te tien uur voor de arrondissements rechtbank te 's-Hertogenbosch worden behandeld de strafzaak tegen H. G., 21 jaar, sjouwer te Sprang-Capelle, gede tineerd, als verdacht van doodslag op K. Snijders te Sprang-Capelle op 30 September j.l. Vanwege het O. M. zijn vijf getuigen gedagvaard. Als verde digster treedt op Mr. Emma Lion te 's-Hertogenbosch. KANTONGERECHT. Het Kantongerecht te 's-Bosch nam in behandeling de uitgestelde strafzaak tegen M. P. te Waalwijk, aan wien was ten laste gelegd, daj hij de aan zijn zorgen toevertrouwde afsluitboomen van een spoorwegovergang niet had gesloten. Hij beweerde bewusteloos te zijn geweest op het oogenblik, dat hij voor het neerlaten van de boomen had moeten zorgen. De trein was voorbij toen hij we^y bijkwam. Hoewel verdachte beweerde, wel vaker last van iets dergelijks te heb ben, is hij niet voor zijn betrekking af gekeurd door de Spoorwegen en uit het getuigenverhoor bleek ook niet, dat dit zoo hard noodig was, als verdachte wilde doen voorkomen. De kantonrechter heeft verdachte veroordeeld tot 25.— boete of 25 da gen hechtenis. WAARSCHUWING. De Hoofd-Commissaris van Politie te Amsterdam geeft in overweging al vorens eenigerlei functie te aanvaarden bij de Verbruiksartikelen Verkoop Cen trale A.D.V.A. (Altijd Durend Ver- bruiks Artikel), gevestigd Keizers gracht 153 te Amsterdam, bij zijn ad ministratie inlichtingen in te winnen. INBRAKEN TE PRINCENHAGE. Te Princenhage is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken in 4 naast elkaar gelegen villa's aan de Lies- boschlaan. Een van deze villa's is on bewoond en daarin heeft de inbreker waarschijnlijk eenige dagen gebivak keerd, aangezien de bewoonster van de belendende villa mevr. Pool, in den nacht van Donderdag op Vrijdag daar gestommel had gehoord. Zij schonk daaraan geen bijzondere aandacht, meenende, dat het gestommel veroor zaakt werd door een openstaande deur. Het eerst werd ingebroken in de vil la van den heer v. Meer, waar uit de garage een damesrijwiel en een lan taarn werd buitgemaakt. Ook werd aan de achterzijde een ruit uitgesneden. Uit de villa zelf wordt niets vermist. Vervolgens heeft de inbreker uit de garage van de villa van den heer Pool, die tijdens het weekeind afwezig was, een aantal gereedschappen gestolen. Door een ruit aan de achterzijde uit te snijden heeft hij zich toegang verschaft tot de villa. Alle kasten en laden wer den opengebroken en een partij tafel zilver, sieraden, zooals broches, col liers, armbanden enz. buit gemaakt en voorts twee heerencostuums, een win terjas en eenig ondergoed. De totale waarde van het hier gestolene bedraagt meer dan duizend gulden. Vervolgens heeft de man zich tegoed gedaan aan de in de villa aanwezige drank. Tenslotte heeft hij zich door uitsnij ding van een ruit toegang verschaft tot de villa van de familie Mol. Daar wordt niets vermist. Na deze inbraken heeft de man in de leegstaande villa blijk baar zijn buit gesorteerd. De bij den heer Pool gestolen gereedschappen en eenige voorwerpen van geringe waarde zijn daar teruggevonden. De eenige aanwijzing in welke rich ting de man is verdwenen, bestaat in de mededeeling van een bewoonster van een villa in den omtrek, die Zon dagochtend om zes uur een man op een damesfiets met een groot pak achterop heeft zien wegrijden. De man slingerde hevig en maakte den indruk onder in vloed van drank te verkeeren. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. DRAMA IN EEN HOTEL TE BREDA. den betreden, klonk in de kamer op nieuw een schot, waarna de politie zich met geweld toegang verschafte. Op een bed in de kamer vonden zij een man en een vrouw. Bij de vrouw waren de le vensgeesten reeds geweken, de man gaf nog flauw teekenen van leven, doch overleed na enkele oogenblikken. Een revolver lag vlak naast hem. Uit brieven bleek, dat de man uit wanhoop de vrouw van het leven had beroofd. Daarna heeft hij de hand aan zichzelf geslagen. Tevens bleek uit de brieven de identiteit der slachtoffers, die beiden in het Algemeen Politieblad stonden gesignaleerd: de vrouw, de 19- jarige H. S. uit Den Haag, omdat na mens haar vader opsporing en voorge leiding was gevraagd, daar zij 13 Oc tober jongstleden de ouderlijke woning zonder toestemming van haar ouders had verlaten; de man, de 34-jarige G. W., omdat hij als korporaal-telegrafist der Koninklijke Marine was gedeser teerd en op 13 October j.l. niet van pe riodiek verlof was teruggekeerd. Bij 't verzoek tot aanhouding en voorgelei ding van den man stond vermeld, dat bij aanhouding de noodige voorzichtig heid moest worden betracht, aangezien hij zich in het bezit bevond van een met scherp geladen revolver en zeer ge vaarlijk moest worden geacht. In een hotel te Breda heeft zich j.l. Maandagmiddag een drama afgespeeld dat aan .twee personen het leven heeft gekost. Te ongeveer kwart voor één hoorde de hotelhouder op een der kamers op de eerste étage een harden knal, ge volgd door het neervallen van stukjes kalk uit het plafond. Toen hij naar het plafond keek, bleek, dat daarin een rond gaatje zat, terwijl zich recht daar onder in den vloer eveneens een gaat je bevond, waarin een kogel stak. On middellijk waarschuwde de hotelhouder de politie. Even later verschenen de waarnemend commissaris, de heer Mansveld, de politie-deskundige in specteur N. A. v. d. Schatte Olivier en rechercheur Van Brugge. Toen dezen zich naar boven begaven en de kamer, waaruit het schot had geklonken, wil- Heden overleed na een kortstondig lijden, in vol ledige overgave aan God s H. Wil, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijne dier bare Echtgenoote Mejuffrouw MARIA JOHANNA SCHAMBERGEN geb. van Nooij, in den ouderdom van 64 jaren. J. M. SCHAMBERGEN. Waalwijk, 24 Oct. 1939. vragen 61962 Mevr. HAARTSEN vraagt tegen 1 December a.s. een nette Aanmelding te Sprang No. A 417- 61963 PRIMA Tevens van 15—16 jaar. TE DRUNEN. EEN liefst eenigen tijd bij het vak. Adres: J. KEETELS Festen, 61964 Waalwijk. te Drunen, bericht dat het buis met erf, tuin en bouwland, gelegen te Haarsteeg, in de Hoeven,eigen dom van de KINDEREN G. DEKKERS, is ingezet als volgt: Koop 1 op f 2000.—koop 2 op f 1000.koop 3 (massa 1 en 2) op f3100.koop 4 op f2210.— De toeslag blijft bepaald op Dinsdag 31 October 1939 des nam, 7 uur precies ter herberge van J. v. ÜYEN te Haarsteeg. 61943 DES MAANDAGS ADRES: Café-Rest. „MOLENVLIET" TEL. 242 WAALWIJK. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch door JOHN FINNEMORE. Nadruk Verboden. 8) Het doet me plezier dat te hoo- rep, zei Richard. Jack is een beste kerel; ik mocht hem altijd graag. Als je zin hebt, mag je me naar de pastorie rijden, hernam Lady An ne. Ik blijf er niet, ik moet er alleen maar een pakje afgeven. Op den te rugweg kunnen we dan langs het sta tion rijden om Margaret op te pik ken. Haar trein komt tegen dien tijd binnen. Richard voldeed met de grootste bereidwilligheid aan het verzoek van zijn tante. Nauwelijks had hij de paarden tot staan gebracht, voor het station of de trein kwam binnen. Lady Anne ging het station bin nen om den chef iets te vragen en onmiddellijk daarop zag Richard Margaret door het hek komen. Zij stapte in het rijtuig en ging op haar plaats zitten, terwijl Richard de paar den, wier gevoelige zenuwen geïrri teerd werden door het schrille gesis van de locomotief, kalmeerde. De trein vertrok weer, de paarden kwa men tot rust en Richard had gelegen heid om rond te kijken. De weinige andere passagiers, die aan de kleine halte uitgestapt waren, gingen den weg op of begaven zich naar een autobus, die de verbinding vormde tuschen de spoorlijn en een groot dorp ongeveer vijf mijlen van Spring- meads en welke route lang „De Drui ventros liep. Richards aandacht werd getrokken door den man over wien Jack Clavell gesproken had. Hij was weer geheel en al een invalide, be woog zich langzaam en moeilijk, aan houdend zachtjes kuchend, naar de bus en klom er met zichtbare in spanning in. Wat ziet die man er ziek uit! merkte Margaret, die ook de bewe gingen van mr. Withers had gevolgd, op. Ik denk dat hij in de dorpsher berg logeert. Den laatsten tijd heb ik hem herhaaldelijk door de aanplan tingen zien wandelen. Het is wel Iaat in het jaar voor Block om nog gas ten te hebben. Richard stond juist op het punt om haar te vertellen wat hij van Jack Clavell gehoord had, toen hij van zijn onderwerp werd afgebracht door La dy Anne, die zich in het rijtuig zei- te met de woorden: Nu Richard, laat je beestjes maar eens loopen. Ik heb nog van al lerlei te doen vóór het diner. Toen het drietal de hall van het buiten binnentrad, hadden verschei dene gasten, die van de jacht waren teruggekeerd, zich daar om het vuur verzameld. Enkele van de dames voegden zich hij Margaret, terwijl Lady Anne haar neef ter zijde nam. O ja, voor ik het vergeet, Dick; ik heb er nog niet aan gedacht je te zeggen dat je bagage van de roode kamer naar de zoogenaamde Lady's chamber, aan het andere einde van de galerij is gebracht. Je hebt daar ruimte in overvloed. De lady's chamber, herhaalde Richard. Ik dacht dat Margaret daar altijd zoo bijzonder op gesteld was. Dat is zoo geweest, antwoordde Lady Anne, maar, ze heeft genoeg van de kamer en heeft gevraagd of ze de kleine, blauwe kamer kon krij gen. En de Lady's chamber is ruimer dan de kamer, die je tot nu toe had; daarom dacht ik dat je het wel pret tig zou vinden om te ruilen. O, uitstekend, zei Richard, en kan ik de kamer direct in gebruik nemen? Ja zeker, was het bescheid. Toen Richard Villiers boven kwam om zich te verkleeden, keek hij* be langstellend in de kamer rond, die tot voor enkele uren Margarets ver blijf was geweest. Het is heel wat jaartjes geleden dat ik in deze kamer was, bepeinsde hij. Vanaf dat ik als schooljongen met vacantie kwam, logeerde hier al tijd iemand. Slechts een keer was de kamer leeg. Ik herinner het mij als de dag van gisteren. Hei was toen wij den plattegrond vonden en ons een weg wilden hanen door gangen en geheime schuilplaatsen. De weg voerde toen naar deze kamer. Hij zocht in zijn geheugen of hij nog wist waar liet paneel zat dat de toegang naar de geheime kamer vormde. Het eenige, wat hij zich te binnen kon brengen was, dat de veei vanuit de kamer werkte. Tusschen de paneelen liepen guir- landers van bloemen en vruchten van boven naar beneden, welke met groo- te kunstvaardigheid en natuurge trouw in het donkere hout uitgesne den waren. Een bepaalde peer men moest maar weten welke! deed bij een flinken druk het paneel achteruit wijken. Richard probeerde er verschillen de voor hij de juiste te pakken had; toen vloog het paneel geruischloos open en hij staarde in de duisternis van een nauwen gang. Hier hebben we hem, lachte hij in zichzelf. Margaret gaf een gilletje van plezier, toen wij in haar lieve lingskamer uitkwamenEn nu schijnt ze er genoeg van te hebben. Hij sloot het paneel en keerde te rug naar het vuur; zijn gedachten hielden zich weer bezig met haar af zijdige houding, totdat de tweede gong hem haastig het vertrek deed verlaten. Margaret van haar kant dacht ook aan hem. Zij stond bij haar toillet- tafel, terwijl zij het bundeltje bank papier, dat zij dien middag op de bank gehaald had, inpakte. Het wa ren biljetten van vijf en tien pond, gemakkelijk om te wisselen. Twin tig van vijf en tien deed ze in de klei ne vierkante enveloppe. Ze gruwde van haar heimelijke bezigheid en haar afschuw nam nog toe bij het vooruitzicht dat zij den volgenden dag Levinge van aangezicht tot aan gezicht moest ontmoeten. Met een zucht lakte zij de enveloppe dicht. Hoe ze de zaak bekeek, ze zag geen hoop voor de toekomst. Zij wist dat Levinge om nieuwen voorraad zou aankloppen zoodra de voorgaande op was, en daar tegenover zou zijn arrestatie en straf haar niet de min ste verlichting geven. Want dat be- teekende ellende en schande voor een kring van vrienden en verwan ten, die haar dierbaar waren en ter wille van de harten, die door zijn ge vangenneming zouden breken, moest hij verborgen blijven. Zoodra ik hem dit geld gegeven heb, ga ik weg, peinsde zij. Ik kan hier niet tegelijk met Richard zijn dat is te veel. De gedachte dat Richard 0111 haar gaf was te bitter-zoet. Ze had wel doof en blind moeten zijn, als de wij ze waarop hij haar had aangekeken, niet tot haar doorgedrongen was. Zijn blik, zijn stem, verrieden maar al te duidelijk wat er in hem omging. Zij wist nu dat zij vier jaar geleden ook den waren aard van zijn gevoe lens daaruit had kunnen lezen, maar toen was zij onwetend geweest en had die taal niet verstaan. Thans kon zij zich niet vergissen. Ik moet gaan, ik moet dadelijk gaan, als ik hem gesproken heb, her haalde zij en huiverde. Aan tafel zat zij naast Richard, terwijl majoor Walford tegen ovei haar was geplaatst. Verscheidene malen merkte Richard op dat Wal ford haar op een eigenaardige ma nier aankeek. Maar zoodra Margarets blik op hém viel, dan liet hij zijn oogen weer op zijn bord rusten, tot dat hij weer onbeschaamd begon te staren. Onbeschaamd was het eenig-toe- passelijke woord, vond Richard. Hij mocht Walford niet hij kende dat opgeblazen soort mannen en verfoei- deze uit den grond van zijn hart. Toen de heeren na het diner naar den salon gingen, was Walford niet van de partij, maar zocht zijn heil in de rookkamer. Het was een opluch ting voor Richard. De wijze, waarop hij Margaret had aangekeken, voelde hij niet minder dan een beleediging, maar wat de oorzaak daarvan was, kon hij onmogelijk gissen. Het was uitgesloten dat de majoor ook maar eenigszins op intiemen voet met Mar garet stond, want een dergelijk di ners-verslindend, whiskey-drinkend en patrijzenschietend leeghoofd, was in geen enkel opzicht haar type. Er bleek geen schaduw van kans te zijn, om het gezellige gesprek van den avond te voren, toen zij samen over duizend dingen hadden gepraat, te herhalen. De afstand, welken zij tusschen hem geschapen had, en dien zij ook thans angstvallig bewaarde, was meer dan ondragelijk, en Ri chard voelde zich diep rampzalig. Hoe open en zonnig had zijn weg gis teren geschenen en wat een diepe, duistere schaduw was thans er over gevallen. Tegen half twaalf slenterde Ri chard, die nauwelijks gelegenheid had gekregen een woord met Marga ret te wisselen telkens had ze zich hij anderen aangesloten, had op ver zoek van Lady Anne wat gezongen en was hem op honderd maniefén uit den weg gegaan in een trieste stemming de rookkamer binnen en vond die vrijwel verlaten. Alleen ma joor Walford en Jack Clavell zaten er en bij een sigaar voerden zij een gesprek over jachtgeweren en schuil plaatsen van wild. Het was een lang vertrek en Ri chard richtte zijn schreden naar den versten hoek. (Wordt vervolgd.) ra t De plechtige uitvaart, waarna de begrafenis, zal plaats hebben °P Vrijdag 27 October a,s. ten 9 uur in de parochiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 4