NET MEISJE SPORT. ADVERTENTIEN Gemeenteraad Waalwijk Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen blikken gekookt Rundvleesch a 48 cent per blik, v/ nota van wijziging van de ontyvekp-gemekn tebegkoo- ting Dienstjaar iy46. vraagt voor direct maakt bekend: de ZeerEerw. Heer Pastoor dezer parochie zijn volle sympathie be tuigde met dit besluit. Tot voor- loopig bestuur werden gekozen de heeren M. van Rooi, P. Hazenberg, P. Gleijn Jr., W. Verdaasdong, J.de Kort J. Verhelst en A. van den Hoven. I. V. C. B. 3e klasse D. J. v. ArckelSporters 26 HECBlauw-Geel 24 ODCVRjmensche Boys 12 Het is een kwade dag geweest voor de thuisclubs, want overal gingen de gas ten met de puntjes strijken. Van Spor ters was dat te verwachten, en voor Blauw-Geel waren wij ook bevreesd, maar dat ODC het tegen de Vlijmensche Boys heeft moeten afleggen verwondert ons. Intusschen heeft het Waalwijksche HEC weer twee verliespuntjes meer. WAALWIJK. R.K.V.V. H.E.C. Dat ons eerste elftal aan Blauw-Geel een zware dobber zou hebben, hadden wij wel verwacht, maar dat het een 42 nederlaag werd, is ons wel een beetje tegengevallen. Hoewel de strijd gelykopgaand was, heeft Veghel door een beter ploegver- band de overwinning vcr'diendT Bij de geel-zwarten rammelde het wel eenigs- zins tusschen de linies, terwijl dikwijls het juiste samenspel zoek bleek. Op het laatste moment moest nog een omzetting plaats vinden, wat ook niet bevorderlijk bleek voor een goed geheel. Blauw-Geel zal het, zoo spelend, nog een heel eind brengen in deze competitie. Over den wedstrijd het volgende: Nadat in het begin enkele aanvallen van HEC zijn afgeslagen, neemt Veghel gedurende eenigen tijd het spel in han den. Door open aanvallen komt het HEC-doel onder zwaren druk te staan, en waar onze achterhoede niet het juiste tegenspel kan vinden, duurt het niet lang of Blauw-Geel heeft een 20 voor sprong te pakken. De HEC'ers raken dan uit de ban, en verschillende goede kansen komen er om benut te worden. Onze voorhoede weet hiervan nog niet te profitecren, terwijl Veghel er zelfs in slaagt een doelpunt aan hun voorsprong toe te voegen. Even voor de rust slaagt onze linksbinnen er in, de achterstand tot 31 te verkleinen. Na de thee is de strijd weer verdeeld door wederzijdsclie aanvallen. De beide verdedigingslinies hebben er thans een beteren kijk op, zoödat het lang duurt voor de linksbuiten van HEC wederom een doelpunt op den achterstand kan inloopen. De daaruit ontstane hoop vervliegt echter spoedig in rook, want Veghel brengt spoedig, door er 42 van te ma ken, de overwinning in veilige haven. Wat de geel-zwarten ook probeeren, tot doelpunten maken komt het niet meer, en het blijft dus 42 voor Blauw-Geel. Onze reserves maakten een heel andere beurt, door Hercules 2 op eigen veld met 31 te bedwingen. Dat is best werk, en hopen dat deze vorm gehandhaafd blijft. R.K. W.V.H. en oude rivalen, die dit seizoen voor het eerst in den I.V.C.B. uitkomen. Sporters waren volledig, terwijl de gasten met vier invallers uitkwamen. Hoewel de ploegen in de eerste helft goed tegen elkaar opgingen hadden Sporters toch een 20 voorsprong toen draaien werd aangekondigd. Na rust zitten er de Drunensche jon gens als de kippen bij en in de eerste tien minuten kunnen zij hun voorsprong tot 50 opvoeren. Dan geven de Spor ters er den brui aan. Ze gelooven het wel. Dit kost hen twee goals en met veel moeite kunnen Sporters nog een goal scoren, zoodal het einde komt met een geflatteerde 62 overwinning voor de Drunensche ploeg. Het tweede Sporters-elftal had de handen vol aan het herboren Haarsteeg. Jos de Gouw kon de zware Haarsteeg verdediging verschalken en zoo de eer ste goal scoren. Nog voor rust zorgt Haarsteeg voor den gelijkmaker. Na rust zijn Sporters weer goed op dreef. Jos de Gouw, de goalgetter van dezen midag scoorde in korten tijd nog tweemaal. Haarsteeg kon een tweede goal scoren en zoo wonnen Sporters 2 op het nippertje hun tweeden thuiswed strijd. DISTRICT DEN BOSCH. Uitslagen van Zondag: Eerste klasse. Concordia VooruitVFC 22 Zwaluw 2Odi 2. Odi niet opgek. Nooit GedachtSt. Mich.-Gestel 131 Vlijm. Boys 2RKSVA 06 MaliskampNieuwkuyk 14 Tweede klasse. Sporters 2Haarsteeg 32 DSCConcordia 2 26 HelvoirtElshout 51 Derde klasse. Concordia 3SVD 3 41 Den DungenHelvoirt 2 72 Haarsteeg 2Jan van Arckel 2 06 Overzicht. In de eerste klasse is weinig veran dering te bespeuren. Odi liet Zwaluw 2 te vergeefs wachten. Een minder pret tig begin in deze competitie. Nieuw- kuijk bleef de zegekar trekken en gaat thans met 't sterk Nooit Gedacht mee aan den top van de standenlijs, die er na Zondag aldus is gaan uitzien. Nooit Gedacht 3 3 0 0 273 6 Nieuwkuijk 18 3 0 0 124 0 RKSVA 3 2 0 1 12— 6 4 VFC 2 110 9—5 3 Maliskamp 3 111 6— 7 3 Vlijm. Boys 2 3 1 0 2 5—16 2 Concordia 3 0 12, 39 1 Zwaluw 2 2 0 1 1 47 1 ODI 2 1^001 0—30 VMG 2 3 0 0 3 7—25 0 In de tweede ters 2 een goed Hoofdstuk XII Belastingen, en waar door zij van oordeel was, dat zonder bezwaren tot verlaging van de belas tingdruk kon worden besloten, dit maal acht zij een wijziging in dien zin niet direct aanwezig. Weliswaar is hieromtrent nog geen volledig oordeel te vormen en wenscht zij gaarne van haar recht gebruik te maken om te zijner tijd, wanneer lot definitieve vaststelling van de opcen ten op de Gemeentefondsbelasting moet werden overgegaan, hierop even tueel nader terug te komen. Heeft de Commissie groote waardee ring voor de wijze waarop deze begroo ting is samengesteld, toch meent zij op enKeie posten de aandacht te moeten vestigen. Hoofdstuk II. Algemeen Beheer. Post 16. Hierop wordt door ÜvT Coï- lege geraamd op 95U.welk bedrag gelijk is aan de raming over 1939, ter wijl in 1936 werkelijk is uitgegeven J 56U.77. Weliswaar wijst U op de om standigheid, dat over 1936 minder drukwerk noodig was, doch vergelij king met vroegere jaren toonen aan, dat deze post j 2UU.lager had kun nen worden genoteerd. klasse gaven de Spor- nummertje door Haar steeg te kloppen. De Drunensche jon gens hebben de leiding, maar voor hoe lang. Elshout is met de tweede neder laag hekkensluiter geworden van de lijst die het volgende aanzien heeft gekre- Post 33. Bezoldiging der ambtena ren van den burgerlijken stand. Het komt de Commissie wenschelijk voor, dat deze post, welke geraamd wordt op 462.wordt geschrapt of althans beduidend wordt verlaagd. Üe diensten, welke hiervoor moeten wor den verricht, worden naar de meening der Commissie hoofdzakelijk uitge voerd door ambtenaren der Secretarie, tijdens uren dat zij in actieven dienst zijn. Hoofdstuk III. Openbare Veiligheid. Post 103. Kosten inzake luchtbe schermingsdienst. De Commissie acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat bij het behandelen der bcgrooting op dezen post nog nader wordt teruggekomen, zulks in verband met de op de laatst gehouden Gemeen teraadsvergadering gevoerde bespre kingen, en genomen beslissing. gen: Sporters 2 Helvoirt Hintham Concordia Haarsteeg DSC Elshout 11— 3 18—11 9— 3 10—13 11—14 2— 6 2—13 De Zondag j.l. gespeelde wedstrijd WVH 2HEC 2 is geëindigd in een 31 overwinning voor de HEC-reserves die deze overwinning volkomen verdiende. Wel werd er van de zijde van WVH hard gewerkt maar de noodige schot vaardigheid ontbrak hen in dezen wed strijd. De wedstrijd werd behoudens een zeer onsportieve daad van een der HEC- spelers die naar wij hopen zoowel bij zijn vereeniging als bij den bond niet ongestraft zal blijven, in goede verstand houding gespeeld. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys 1V.E.S. 1 42. Veersche boys 1 speelde j.l. Zondag haar tweede thuiswedstrijd tegen VES 1 uit Oudenbosch. Om twee uur werd door de boys af getrapt. Al direct ontwikkelde zich een vlug op en neer gaand spel, de kansen om te doelpunten gingen gelijk op. De gasten weten hiervan het eerst gebruik te maken, doordat de achterhoede der boys niet op tijd wist in te grijpen, het gevolg hiervan is een doelpunt voor VES 01. De boys houden er echter de moed in, als de voorhoede goed opge stuwd is door de middenspelers, waarin de spil W. Schalken weer van de partij is, en welke speler weer bijzonder goed op dreef is, krijgt de rechtsbuiten een prachtkans, wat een onhoudbaar doel punten tengevolge heeft 11. Voor rust weten de boys den stand nog op te voe ren tot 3»—1. Na rust bleven beide partijen den strijd vol vuur voortzetten. De boys slaagden er in den stand te brengen op 41. De kansen om te doelpunten wa ren voor de thuisclub menigvuldiger dan voor de gasten. Bij een aanval der gasten maakte een speler der boys pi- nalty, die in een doelpunt werd omge zet. En hiermee was deze mooie en spor tieve wedstrijd geëindigd. Voetbaluitslagen van Zondag: Right'Oh GeertruidenbergVeersche Boys 2 33. DRUNEN. „Sporters". Gezien de beperkte plaatsruimte gaat het niet aan om een uitvoerig verslag te geven van de wedstrijden, die de bei de Sporters«elftallen Zondag speelden. Het eerste elftal was te gast bij de Jantjes in Ammerzoden. Oude bekenden PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Eerste klasse. ODIConcordia. AvantiMaliskamp. NieuwkuijkNooit Gedacht. VFCVlijm. Boys 2. Gestel 2Zwaluw 2. Tweede klasse. HinthamDSC. HaarsteegElshout. Concordia 2—Sporters 2. Derde klasse. J. v. Arkel 2Den Dungen. Helvoirt 2Concordia 3. R.K. V.V. ELSHOUT. Elshout was in haar derden wedstrijd ook niet gelukkig. Ditmaal moesten de punten met een 51 nederlaag in Hel- I vojrt blijven. Helvoirt maakt Elshout I" reeds in de eerste helft af, toen hadden zij een 5—0 voorsprong. Na rust tobde Elshout, terwijl Helvoirt geen moeite scheen te doen om de score nog op te voeren. Elshout kon de eer redden en dan komt het einde met een verdiende 51 overwinning voor de thuisclub. RAPPORT COMMISSIE VAN ONDER ZOEK DER BEGROOTING. Aan het College van Burgemeester en Wethouders der gemeente Waal wijk. Edelachtbare Heeren, I)e Commissie, door den Raad dezer Gemeente gekozen tot bestudeering der begrooting 1940, heeft haar werkzaam heden beëindigd, en zij heeft de eer Uw College verslag uit te brengen van de resultaten betreffende dit onder zoek. Zij breng gaarne dankj aan Uw Col lege voor de omvangrijke en beteeke- nisvolle arbeid bij de samenstelling der begrooting verricht. Na een nauwkeurig onderzoek der verschillende begrootingskosten is bij de Commissie komen vast te staan, dat, rekening houdende met tariefswijzi gingen op electriciteit en gas, het naar haar meening voor Uw College moeilij ker dan het vorig jaar is geweest de begrooting sluitend te maken. Kon de Commissie in vorige jaren vaak wijzen op gunstige factoren, die zij meende in sommige begrotings posten aanwezig te achten, o.a. in Hoofdstuk IV. Post 120. JaarwëtT den van en hulpmiddelen voor school artsen. Bij het behandelen der begrooting. 1939 is door den Raad dezer Gemeente uitvoerig van gedachten gewisseld om trent de instructies voor den plaatse lijken schoolarts. Door Uw College is destijds toezegging gedaan, dat regel matig rapporten over dezen dienst zou den worden uitgebracht. De Commis sie zou het op prijs stellen, indien door U nadere mededeeling betreffende den dienst aan den Raad wordt gedaan. Hoofdstuk XIII. Gasbedrijven. Electriciteits- en Het heeft de Commissie aangenaam getroffen, dat bij de voorgestelde ta riefsverlagingen, vooral wat betreft de electriciteitstarieven, aan die tarieven een meer sociaal karakter wordt gege ven. Zij vertrouwt, dat in de toekomst in deze richting nog meer zal kunnen worden bereikt en ook wat betreft de watertarieven in de naaste toekomst herzieningen in dezen geest kunnen worden doorgevoerd. Waalwijk, 23 October 1939. De Commissie, belast met het onderzoek der Begrooting '40, (get.) F. C. Roxs. (get.) H. van der Waerden. (get.) C. Pullens. ANTWOORD VAN B. EN W. OP HET RAPPORT COMMISSIE VAN ONDERZOEK DER BEGROOTING. Waalwijk, 24 October 1939. Aan den Raad der gemeente W a a 1 w ij k. In verband met het door de Com missie, belast met het onderzoek der begrooting 1940, ingediende rapport, hebben wij de eer U het volgende me de te deelen. Ons College is de Commissie erken telijk voor de woorden van waardee ring door haar tot ons gericht voor den arbeid, bij de samenstelling der begroo ting verricht. Omvangrijk en beteeke- nisvol, zooals de Commissie zegt, is de ze arbeid zeer zeker en dit jaar ver- éischte hij, door de buitengewone tijds omstandigheden, bovendien nog bij zondere zorg. De Commissie zinspeelt bij hare al- gemeene beschouwingen er op, dat zij te zijner tijd bij de vaststelling van de opcenten op de gemeentefondsbelas ting eventueel de kwestie van het aan tal dier opcenten alsnog nader onder het oog wil zien. Uiteraard ligt dit ook in de bedoe ling van ons College. In Februari of Maart worden gewoonlijk de opcenten voor het komende belastingjaar vast gesteld. Alsdan zijn de beschikbare ge gevens, noodig voor de vaststelling van het aantal dier opcenten, betrouwbaar der dan bij de vaststelling der gemeen- te-begrooting, hetgeen 4 of 5 maanden vroeger geschiedt. Bovendien hebben zich dan intusschen dikwijls omstandig heden voorgedaan, die de begrooting voor- of nadeelig beinvloeden, doch die bij de vaststelling dier begrooting nog geheel onbekend waren. De Raad kan er van overtuigd zijn, dat wij hem te zijner tijd uitvoerig daarover zullen inlichten, zoodat ons alsdan te ver wachten voorstel betreffende het aan tal opcenten behoorlijk te toetsen zal zijn aan de behoeften. Betreffende de bemerkingen der Commissie op enkele afzonderlijke pos ten deelen wij U het volgende mede. Post. 16. (Druk- en bindwerk). In verband met de thans ingetreden buitengewone omstandigheden ontra den wij verlaging van dezen post. O.a. is thans bijzonder veel drukwerk noo dig voor kostwinnersvergoedingen e.d. Post 33. (Bezoldiging der ambtena ren van den Burgerlijken stand). In verband met den hieromtrent door de Commissie kenbaar gemaakten wensch zij medegedeeld, dat aanstel ling van ambtenaren van den burgerlij ken stand ingevolge de wet verplich tend is en dat de bezoldiging dier amb tenaren wordt geregeld door Gedepu teerde Staten onder Koninklijke goed keuring. Schrapping of verlaging van den post kan dus door den Raad niet plaats vinden, aangezien het hier een z.g. verplichten begrootingspost be treft. Al is het o.i. in verband met het voor gaande overbodig, herinneren wij er in dit verband toch aan, dat in de verga dering van Uwen Raad van 30-31 Oc tober 1931, bij de benoeming van den tegenwoordigen eersten ambtenaar van den burgerlijken stand door den Voor zitter o.a. is uiteen gezet, dat deze bij zijne benoeming tot secretaris en amb tenaar van den burgerlijken stand 345 minder salaris zou genieten dan hij toen had in zijne functies van hoofdcommies en ontvanger. Op voorstel van Burge meester en Wethouders besloot de Raad toen zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming Gedepu teerde Staten te verzoeken hem als se cretaris direct 2 periodieke verhoogin gen van 200.— toe te kennen. Hier uit moge blijken, dat het ambt van amb tenaar van den burgerlijken stand te beschouwen is als één met dat van se cretaris en zeker door den benoemde de combinatie dier betrekkingen met de beide daaraan verbonden jaarwed den, als één onafscheidelijk geheel is aanvaard. Waar bedoeld besluit nog wel met algemeene stemmen is genomen, zou 't o.i. niet aangaan, dat Uw Raad op een of andere manier zou pogen daarop te rug te komen. In Uwe vergadering van 4 Novem ber 1932 werden door een lid van U- wen Raad, thans lid van de begroo- tingscommissie, soortgelijke denkbeel den gelanceerd als thans door de Com missie naar voren worden gebracht. Na een ampele uiteenzetting dezer aan gelegenheid door den Voorzitter, hand haafde de Raad evenwel den bestaan- den toestand. O.i. is er daarom voor den Raad óók op grond hiervan, geen reden om op deze aangelegenheid weer terug te ko men. Post 120. (Jaarwedde van en hulp middelen voor schoolartsen). Eenige maanden geleden is door den schoolarts in overleg met ons College begonnen met de voorbereidende maat regelen voor de invoering van een meer intensief toezicht op de schoolgaande kinderen. Het noodige drukwerk voor de invoering van een kaartsysteem op iedere school is vervaardigd en aan de schoolhoofden uitgereikt, terwijl ook verder materiaal is aangeschaft. De be doeling is de nieuwe leerlingen aan dit meer intensief onderzoek te onderwer pen, alsmede successievelijk de leerlin gen van de eerste klasse der verschil lende scholen. Met deze regeling is dus reeds een aanvang gemaakt. Op grond van zijne opgedane ervaringen heeft de schoolarts o.a. enkele dagen geleden aan den Burgemeester een voorstel ge daan tot sluiting van de bewaarscholen in verband met het heerschen van en kele kinderziekten, alsmede tot het ne men van andere maatregelen, waar omtrent nog het advies van een hooge- re instantie moest worden gevraagd. Intusschen is in verband met een en ander een nieuwe instructie ontworpen en om advies in handen gegeven van de Maatschappij voor Geneeskunde. Op basis van de bepalingen van dit ont werp wordt voorloopig reeds gewerkt en heeft dan ook reeds een onderzoek van schoolgaande kinderen plaats ge vonden. Het ontwerp ligt voor de leden ter inzage. Wij verwijzen ook nog naar de toe lichting bij post 120 in de Mem. van Toelichting, waaruit blijkt, dat reeds gerekend is op belooning van een help ster. Electriciteits- en gastarieven. Zooals wij reeds hebben medege deeld in de nota, begeleidende de be grooting, lag het aanvankelijk in onze oedoeling de watertarieven in de ver laging te doen deelen. in verband met de tijdsomstandigheden moesten wfi deze tariefsverlaging, welke reeds uit^ gewerkt was, laten rusten tot betere ujden zullen zijn aangebroken. In ons prae-advies van 27 Septem ber j.l. betreffende de hierbedoelde ta riefsverlaging voor gas en electriciteit hebben wij voorts op biz. 2 (bovenaan) medegedeeld, dat thans een „aanvang wordt gemaakt met de invoering van meer sociale tarieven. De conclusie is gewettigd, dat bij ons, bij het doen van ons thans aanhangig voorstel, de be doeling voorzat indien de omstan- digneaen zulks toelaten het bij de zen eersten stap niet te laten. Waalwijk, 24 October 1939. burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Na liet gereedkomen der ontwerp- begrooting zijn nog de volgende wijzi gingen noodzakelijk geworden. Uitkeering gemeentefonds kan verhoogd worden met 1616.97 Verlaging bijdrage keu ringsdienst 60.94 Rente waarborgsom school besturen bijzondere scholen verhoogd met 6.24 Kosten bestrijding Colora- do-kever verlaagd 360.— Uitkeering verlofsrecht aan het rijk, verhoogd met 12.80 Bijdragen distributie door t Rijk zijn nader bepaald van 75 op 65%, dus minder als uitgetrokken 2014.79 Onvoorziene uitgaven kan verhoogd worden met 2926.36 zoodat deze komt op 10.275.15. Deze laatste verhooging wordt be steed voor rente der te sluiten leening van 70.000. LAATSTE BERICHTEN, ONZE MILITAIREN. Naar wij vernemen komen de miïi- tairen (pontonniers) morgen Donder dag in onze gemeente in kwartier. Zij komen uit Driebergen, arriveeren ten één uur en zuilen dan voor den burge meester op 't gemeentehuis defileeren. A van 6,7,— B van 7,15—6,15 van 6,3U—1U,-j W.G.V.— S.S.S. Donderdag. Adspiranten Adspirauten Heeren Vrijdag. Dames-Adsp. B van 7,30 8,30 Dames van 8,45—1U,— Zaterdag. Dames Adsp. A van 5,30—6,30 Vrijdag Theater Musis Sacrum »Het Hooge Commando«. Vrijdag Luxor bioscoop. 8.15 uur »Circusreiziger«. 14 15 jaar, voor kantoor-en binderij-werkzaamheden. Schriftelijke aanmelding ver zocht. 61966 DE BURGEMEESTER VAN WAALWIJK dat vanaf morgen Donderdag, zoolang de voorraad strekt, dagelijks van 2—4 uur en a t. Vrijdag ook van 912 uur, in de noodhal van het Openbaar Slachthuis verkrijgbaar zijn welke door hem in bezit ge nomen zijn ingevolge deprijs- opdrijvingswet. De Burgemeester, E. C. J. MOONEN.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6