Officieels Mededeelden H deBont-v.Hultcn Heerenkleeding naar maat Zaterdag 28 October 1939 No. 85 De Echo van het Zuiden Derde Blad der gemeente Waalwijk e.a. TM Onrustige tijden: Onrustige gedachten DRUNEN. NIEUWKUIJK, WASPIK. PETROLEUM VOOR INDUSTRIEEL r GEBRUIK. Men deelt ons mede, dat vanaf heden op het distributie-kantoor de formu lieren verkrijgbaar zijn ten behoeve van petroleum voor industrieel ge bruik. EXTRA VOEDING VOOR ZIEKEN. Naar men ons van officieele zijde mededeelt is het vanaf Maandag niet mogelijk extra voeding voor zieken te verkrijgen, dan tegen overleg van een bewijs van den behandelendcn genees heer en den controleerend geneesheer. De bevoegdheid van controleerend geneesheer is voor den distributiekring Waalwijk in handen gelegd van den ^Medischen Dienst van „Centraal Be heer" uit Breda. De kosten van het onderzoek door den controleerend geneesheer zijn ge heel voor rekening van den patiënt. De mogelijkheid bestaat echter, b.v. bij onvermogen, dat deze kosten ge heel of gedeeltelijk vervallen. WAT MOET GIJ DOEN OM REGEL MATIG EN OP EEN GEMAKKELIJKE MANIER IN HET BEZIT TE KOMEN VAN DE U DOOR DE REGEERING TOE TE WIJZEN SUIKER? Ten eerste: U tijdig voorzien van op- plakvellen en ontvangstbewijzen. Deze zijn verkrijgbaar: a. voor Waalwijk op het Kringdistri butiekantoor, Stationsstraat te Waalwijk, b. op de Secretarie afd. distributie in Uwe gemeene, c. in den handel, (prijs der opplakvel- lcn 10 stuks voor 5 cent) ontvangstbewij zen en formulieren gratis). Ten tweede: dagelijks, de bons die - U van Uwe afnemers ontvangt, op deze opplakvellen plakken. Voor elk bonnummer moet een afzon derlijk vel worden gebruikt, (b.v. één vel alleen met no's 1). Verkeerd opgeplakte bons zijn waar deloos. Ten derde: als een distributie-periode .voor een artikel afgeloopen is, tel de op geplakte bons op en schrijf op elk ge bruikt opplakvel heel duidelijk, (bij voor keur in blokletters) a. Uw naam (volledig); b. Uw woonplaats; c. den straatnaam met nummer van het huis dat U bewoont; d. Uw codenummer. (Dit is U vanuit 's Gravenhage meegedeeld en vindt U op de U toegezonden toewijzingen of op he\ schrijven, dat U vanuit 's-Gravenhage ontvangen hebt); e. den datum, waarop U de vellen bij het distributiekantoor gaat inleveren. De eerste periode loopt van 162.9 Oc tober a.s. Ten vierde: Vul nu een ontvangstbe wijs in. Dit kunt U gratis bij het distri butiekantoor verkrijgen. Schrijf hierop: a. Uw naam (volledig); b. Uw woonplaats; c. den straatnaam met nummer van het huis, dat U hewoont; d. Uw codenummer; e. datum van inlevering; f. van elk bonnummer het aantal bons dat U inlevert; g. vul ook de copie in (zorg ervoor dat op beide hetzelfde staat). Onvolledig ingevulde formulieren wor den niet in ontvangst genomen. Ten vijfde: ga op den daarvoor aan gegeven dag naar het distributiekantoor in Uw eigen plaats en lever daar in: a. de opplakvellen met de daarop ge plakte bons; b. het volledige ontvangstbewijs dus met copie. U krijgt dan als de formulieren vol ledig ingevuld en de bonnen netjes op geplakt zijn het ontvangstbewijs ge stempeld en geparafeerd terug. Dit bewijs moet U goed bewaren. Denk er aan, dat U uitsluitend op den daartoe bepaalden dag Uwe bonnen inle vert. Doet U dit niet dan ontvangt U Uwe toewijzing niet. Het codenummer van den detaillist geeft aan, op welken werkdag de bons bij het plaatselijk Distributiekantoor moeten worden ingeleverd en toewijzin gen kunnen worden afgehaald, namelijk detaillisten, genummerd 10011999 op Maandag, voormiddag 8,3012,30 uur; detaillisten, genummerd 20012999 op Dinsdag, voormiddag 8,3012,30 uur; detaillisten, genummerd 30013999 op Woensdag, voormiddag 8,3012,30 uur; detaillisten, genummerd 40014999 op Donderdag, voormiddag 8,3012,30 uur; detaillist011, genummerd 50015999 op Vrijdag, voormiddag 8,30—12,30 uur. Voor het eerst dus worden de opplak vellen ingeleverd met de ontvangstbewij zen: op Maandag 30 October a.s. (no's. 10011999) 's voormiddags; op Dinsdag 31 October a.s. (no's. 20012999 's voormiddags; op Woensdag 1 November a.s. (no's. 30013999 voor zoover de distributie kantoren op 1 November a.s. gesloten zijn kunen de opplakvellen, welke op ge noemden datum zouden moeten worden ingeleverd, op den 2den November wor den ingenomen. op Donderdag 2 November a.s. (4001 4999) voormiddag 8,3012,30 uur; op Vrijdag 3 November a.s. (5001 5999) voormiddag 8,3012,30 uur. Ten zesde: U gaat Uwe toewijzingen afhalen op den volgens Uw codenum mer bepaalden dag. Neem altijd de brief kaart mede, waarbij U medegedeeld werd, dat U als detallist zijt ingeschre ven. Voor het eerst vindt de uitreiking dei- toewijzingen (geen voorschotten) plaats, een weck na de inlevering der opplak vellen, dus in de weck van: 610 No vember a.s. Wij zullen gemakshalve gelegen heid geven deze toewijzingen in ontvangst ■te nemen op het distributiekantoor van iedere gemeene van onzen kring. Ten zevendezoo spoedig mogelijk na ontvangst der goederen, levert U op het distributiekantoor in Uw gemeente in, de geleidebiljetten, die U met de goe deren, terugontvangt. Als U geheel overeenkomstig deze voorschrifien handelt, heeft de distribu tie voor U een vlot verloop en wij wor den in staat gesteld eiken dag de vele aanvragen, toewijzingen, enz. enz. te ver werken. Wij zijn U graag van dienst; U kunt ons helpen, door geheel volgens de voor schriften te handelen. De leider van den Distributiekring Waalwijk. HET SCHETSEN VAN KALVEREN BOVEN 140 K.G. Aangifte voor 1 November. O]) 1 November 1939 zullen alle re servekalveren door da-veehouders moe ten zijn opgeruimd; slechts mogen le den van door de Nederlandsche Vee- houderijcentrale erkende tuberculose- hestrijdings-organisaties die in het be zit zijn van een toewijzing '39 met hel oog op de tuberculinaties nog tot 1 Februari 1940 hoogstens één reserve- kalf aanhouden. Veehouders, die hun vaarskalver- toewijzing 1939 nog niet of nog niet geheel verbruikt hebben en daarop een kalf van meer dan 140 kg. willen laten schetsen, dienen dit ten spoedigste, doch in elk geval vóór 1 November a.s. schriftelijk hij de landbouw-crisis-or- ganisntie in hun provincie aan te vra gen. Doen zij dit niet, dan is bij schet sing na 1 November een bedrag van 50.verschuldigd. Voor dieren, wel ke het gewicht van 250 kg. reeds te boven zijn en welke vóór 1 November a.s. ter schetsing opgegeven zijn, geldt nog het tarief van 30. Voor de maanden November en De cember gelden dus de volgende bepa lingen: Ongeschetsle kalveren tot 140 kg. mogen zonder beperking aangehouden worden Kalveren boven 140 kg. doch hene den 250 kg. kunnen nog geschetst wor den tegen het normale tarief van 0.75 indien men nog over een toewijzing 1939 beschikt en vóór 1 November a.s. aangifte doet; Kalveren hoven 250 kg. kunnen nog geschetst worden tegen het tarief van 30.indien men nog over een toe wijzing 1939 beschikt en vóór 1 No vember a.s. aangifte doet; Alle kalveren boven 140 kg., waar voor geen aangifte wordt gedaan vóór 1 November a.s., kunnen slechts wor den geschetst, indien men nog over een toewijzing 1939 beschikt en tegen beta ling van 50. Den veehouders wordt derhalve met klem aangeraden ten spoedigste schrif telijk aangifte tot schetsing te doen en ter voorkoming van moeilijkheden, alle overige reservekalveren vóór 1 November a.s. op te ruimen. Pas op! Er is een R in de maand ».l ij Ue Poriohton ALVIJKS belang. ('>l^vida} 30 dezer des avonds wrdt de algemeene ver gadering gehaden der vereeniging >,Waalwijks Beang" in hotel de Twee Kolommen. Wij twijfel ei er niet aan of vele 'eden zullen d<ze vergadering bijwo nen. om te vernemen wat door 't be stuur is geschied en welke plannen er zijn voor de naaste toekomst. De agenda is belangrijk genoeg om een druk bezoek te verwachten. Zij luidt als volgt: 1 Opening en notulen. - Jaarverslag door den Penning meester. 3 Mededeelingen van het bestuur. 4 Voorstel voor het organiseeren van een Etalage-wedstrijd. 5 Huldiging Rijksvakschool bij het 25-jarig bestaan. 6 Rondvraag en sluiting. P.T.T.-KANTOOR. Op 1 November a.s. (Allerheiligen) is het P.T.T.-kantoor na 14 uur voor den postdienst gesloten. De laatste bestelling(avondbestel- ling) en de laatste buslichting der bij bussen (uitgezonderd de bus aan het Station) komen te vervallen. Het publiek heeft gelegenheid de aangekomen correspondentie kosteloos af te halen aan het loket van 19.30 tot 20 uur. De postagentschappen te Baardwijk en Besoijen zijn op genoemden feest dag eveneens na 14 uur voor den Post dienst gesloten. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst blijft ongewijzigd. EEN COLLECTIEVE ARBEIDS OVEREENKOMST IN DE LEDERINDUSTRIE. Een goed geslaagde propaganda-avond te Waalwijk. Woensdagavond werd er in de bo venzaal van het Bondsgebóuw alhier een propaganda-avond gehouden voor een C.A.O. in de lederindustrie. De be doeling hiervan was voornamenlijk om de ongeorganiseerde arbeiders de voordeelen van een dergelijke overeen komst te doen inzien en, de beide hel dere betoogen van de sprekers de heeren H. Mulders uit Vught en Jos. Pragt uit Den Bosch hoofdbestuurde ren van den R.K. Fabrieksarbeiders- Rillerig weer, nog wel geen winter, maar alles zoo klam en kil en in Uw ledematen weer dat gevreesde stram me gevoel van rheumatische pijnen-op- komstWaarom wéér willoos die pijnen te doorstaan, heel den langen winter door? Neem nü Uw maatrege len: doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. Daarmee bestrijdt ge Uw rheumatiek in den oorsprong. Want de aansporende werking van Kruschen Salt op lever, nieren en in gewanden hergeeft deze organen hun oude energie en kracht. Méér en beter dan nu, zullen ze Uw bloed zuiveren van overtollig, schadelijk zuur, dat zich anders ophoopt in weefsels en gewrich ten en dat de oorzaak is van Uw kwaal. Tienduizenden bracht Kruschen uitkomst: waarom zoudt gij dan blijven lijden? Neem ook Kruschen Salts, hoe eerder, hoe beter. L. V. te Rotterdam schrijft: Met deze wil ik U mijn waardeering betuigen voor Kruschen Salts, daar ik j al langen tijd lijdende was aan Ischias en niets afdoende hielp, totdat ik aan Kruschen Salts begonnen ben en daar mee prachtig resultaat heb behaald. Zoo wil ik U langs dezen weg alle lof toeroepen voor Kruschen Salts. In de hoop, dat er nog velen baat-bij mogen vinden, dank ik U. Ook gij zult bij Kruschen Salts baat vinden; ook gij zult bij een regelmatig gebruik de weldadige invloed onder vinden van de beroemde dagelijksche dosis. Verkrijgbaar bij apothekers en, drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. bond, de volle zaal en de intense be langstelling van de toehoorders in aan merking genomen, kan dit doel niet anders dan volkomen geslaagd zijn. De R.K. Werkgeversorganisatie is 't met de inzichten van den fabrieksar- beidersbond t.a.v. de C.A.O. eens, maar er. bestaan nog moeilijkheden met de neutrale en de niet georganiseerde werknemers. Naar wij echter vernamen, zijn de be sprekingen omtrent de C.A.O. reeds in een zeer vergevorderd stadium en laat het zich aanzien dal er in goede ver standhouding ^poedig een accoord zal worden bereikt. Eerstdaags zullen in Den Bosch de eindbesprekingen omtrent een en an- ■der worden gevoerd. R.K. JONGSTUDENTEN- VEREENIGïNG „ADREM". Donderdagavond 26 October j.l. had de eerste alg. vergadering plaats van de R.K. Jongstudenten-Vereen. „Ad- rem" in de gymnastiekzaal der R.K. H.B.S. te Waalwijk. Of GVfc uur werd de vergadering geopend met den Chris- tclijken groet. De secretaris, de heer A. J. v. Alphen, las vervolgens de no tulen der oprichtingsvergadering (23 Oct. j.l.) en der bestuursvergaderingen voor. Daarna kwam de kwestie der on- dcrafdeelingen ter sprake. Er werden opgericht een kaartclub, kampeerclub en tooneelvereeniging. De spreker van dezen avond, de heer W. F. Geerts uit Made, hield een gloed volle causerie over 't onderwerp: „De Nederlanders, hun regeering en hun Vorstenhuis".. Van het debat werd geen gebruik gemaakt. De Voorzitter, de heer F. Grootswagers, bedankte den spreker voor zijn interessante en leer zame lezing, waarna de vergadering gesloten werd met den Christelijken groet. De leden toonden dat deze avond hun zeer in den smaak viel. ALGEMEEN STEUNCOMITÉ 1939. Door het algemeen steuncomité zijn deze week bij de meeste aangcslagenen sin ui nijKsir Komsten nel a s ti ng cifTTr" laires bezorgd, die ten doel hebben, de lezers op te wekken om enkele opcen ten op hun aanslagbiljet ter beschik king te willen stellen van het Alge meen Steuncomité. Ieder blijft echter volledig vrij aan dit verzoek te vol doen. Niettemin durven wij hopen, dat zeer velen zich van hun plicht zullen kwijten om aan dezen moreelen aan slag te voldoen. Daar het echter voor de hand ligt, dat niet alle aangesla- genen zijn bereikt door genoemde cir culaire, omdat men nu eenmaal nooit met zekerheid weet wie wel en wie niet in de rijks inkomstenbelasting valt, verzoekt het Algemeen Steuncomité door middel van deze de bijdragen te willen storten op giro-nummer 25000. MUZIEK-STUDIO. Blijkens vorenstaande advertentie ligt het in de bedoeling in onze plaats voor Waalwijk en omgeving en Mu- ziek-studio te stichten, om te trachten het muziekleven, het paedagogische muziekonderwijs en beoefening hier meer te doen opleven. Voor de kleinen van 59 jaar zal begonnen worden met een kinderzang- klas om de belangstelling der kleinen voor zang en muziek op te wekken. Voor de grooteren van 914 volgt een meer uitgebreide cursus. Voorts ensem bles, muziek-beoefening onder deskun dige leiding, zoowel voor zang- en strijkorkestje, mandoline enz. Privaatlessen in piano, viool, zang, cello, orgel, gitaar, mandoline, accor deon enz. De bedoeling is reeds Maandagmid dag in de zaal yan hotel Verwiel met de kinderzangklas te beginnen. Vermelden we ten slotte nog dat de lessen gegeven worden door de dames: AIda van Boort, dipl. conservatorium R.K. Leergangen, Greetje Kruit, Staats examen K.N.T.V. en Cia van Boort, cel liste, dan mogen we concludceren, dat deze muziek-studio voor het muzikale leven nu en in de toekomst voor onze plaats en omgeving van groot belang kan zijn en evenveel succes kan heb ben als te Zaltbommel e.o. Voorloopig adres: Grootestr. 191 A. SPELDJESDAG. Op Zaterdag 11 November zal het #Groenc Kruis een speldjesdag organi seeren. Deze collecte voor dit, uiterst nuttige sociale werk, bevelen wij gaarne in ieders belangstelling aan. NED. HERV. KERK (BAARDWIJK). A.s. Zondag des n.m. 2 uur hoopt in den dienst des Woords voor te gaan Ds. v. d. Vlugt van Drunen; des voor middags geen dienst. ONZE MILITAIREN. Donderdagmiddag omstreeks een uur zijn de militairen in een lange auto colonne onze gemeente binnengetrok ken en alzoo hier in kwartier ge komen, waarvoor in eene groote, mo derne, leegstaande fabriek een uitste kende gelegenheid is gevonden. Het défilé voor de burgerlijke auto riteiten, is door een vergissing niet doorgegaan. Wij roepen hen allen, officieren en manschappen en hartelijk welkom en vertrouwen dat de kennismaking we derzijds eene aangename zijn zal. Een commissie bestaande uit de heeren Ds. Mühlnickel, Ds. Hofman, I. C. Mortier en H. de Hoop heeft 't initiatief genomen tot stichting van een Christelijk Militair Tehuis voor de dezer dagen alhier aangekomen pro- testantsche militairen. Zij heeft de be schikking gekregen over het lokaal in 't gebouw der O. L. School in de Sta tionsstraat, dat bestemd was voor de op te richten Montessori-school en hoopt spoedig met de inrichting gereed te zijn en het tehuis te kunnen openen. Dit lokaal zal in 't middaguur tevens gebruikt worden als eetgelegenheid voor de kinderen der spijskokcrij. SPORT EN INKWARTIERING. Het bestuur der Baardwijksche voet- balvereeniging „Juliana" heeft beslo ten om bij de thuiswedstrijden van haar eerste elftal, militairen die hier ingekwartierd zijn en hen die met ver lof thuis zijn, deze laatsten mits in militaire tenue, toegang tot haar ter rein te verlecnen tegen een entréeprijs van 0.10 op alle rangen. Het terrein is gelegen in de Baard- wij kschen Overlaat en zeker kan dit ge noemd worden een „beau geste". MIDDENSTANDS-BORGSTELLINGS FONDS. Het Middenstandsborgstellingsfonds voor de Langstraat houdt Donderdag 23 November eene algemeene vergade ring des namiddags ten 4 uur in de achterzaal van hotel Verwiel. vestigde onder de boeren in verband met de stijging der productie-kosten, waar hij het echter niet heelemaal mee eens was. Sprekende over de maatregelen van minister Stcenberghe zeide hij, dat hij in deze maatregelen het inluiden van een tijdperk zag, waarin wordt beëin digd een sterk afzakken van den boe ren- en tuindersstand naar een lager welvaartspeil en verzekerde de regee ring onder die omstandigheden de vol le medewerking van den boerenstand. Onder groote geestdrift werd beslo ten een telegram van dank en aanhan kelijkheid te zenden aan dezen be windsman. Nadat Ir. A. Roebroek nog enkele woorden had gesproken, hierbij even eens dank betuigende aan den minis ter van Economische Zaken, werd de begrooting 1940 goedgekeurd op 162.000.—. I ot bestuursleden werden herkozen de heeren M. Cox te Eindhoven, A. van Haperen te Princenhage, C. Moors te Nieuw-Vosmeer, Jos. van Roessel, Til burg en P. Vercauteren te Nieuw Na men. Besloten werd om ook boerenarbei ders in het t.b.c.-fonds op te nemen. I en aanzien van de biggenmerken werd besloten om nog even te wachten met verdere actie. Besloten werd om er bij de regecring op aan te dringen, dat de boeren van hun eigen verbouwde granen kunnen lalen vermalen voor veevoeder. Hier door kan voorkomen worden, dat de boeren hun eigenverbouwde granen als mengvoeder moeten terugkoopen tegen veel hoogere prijzen. Overwogen zal worden om aan te dringen op een billijke vergoeding voor de stilgelegde boeren maalmolens. Op verzoek van den Kring Nijmegen zal worden aangedrongen op verhoo ging van den prijs van het hooi, be stemd voor de militairen.. Een bedrag van 60 per 1000 K.G. werd redelijk geacht. De zaak is bereids in onder zoek. „Boter!" Onder instemming der vergadering werd geprotesteerd, dat de militairen margarine moeten eten in plaats van boter, welke tbans voor een lagen prijs naar liet buitenland wordt gezonden. Op verzoek van diverse kringen zal gestreefd worden naar verhooging van de richtprijzen voor landbouwproduc ten. Voorts zal aangedrongen worden op een spoedige distributie van ben zine. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangep c st „HET BANDSPEL". W.B.C. komt openen. De biljartvereeniging „Het Band- spel", gevestigd in het café van Frans van Hclvoirt heeft ter gelegenheid van Haar eerste lustrum een groot biljart- tournooi georganiseerd, waarvoor een schitterende collectie prijzen disponi bel is gesteld welke in het sigaren magazijn van den heer A. van As wor den ten loon gesteld. De openingswedstrijd die hedenavond plaats vindt in het café van Frans v. Helvoirt gaat tegen W.B.C. van A. van R.K. FABRIEKSARBEIDERS (STERS)- BOND „ST. WILLIBRORDUS". Afdeeling Waalwfjk. Algemeene leden-vergadering op Maandag 30 October 1939 in de groote zaal van de R.K. Werkliedenvereni ging. Aanvang 8 uur. Agenda: 1 Opening. 2 Notulen. 3 Bespreking loontoeslag in verband met het stijgen der prijzen. 4 Mededeelingen. 5 Rondvraag. 6 Sluiting. JAARVERGADERING VAN I)EN N. C. B. Hulde aan minister Steenberghe. Donderdag hield de Noord-Brabant- sche Christelijke Boerenbond zijn al gemeene jaarvergadering in de groote zaal der N. K. Harmonie te Tilburg, onder voorzitterschap van den heer C. Th. L. Moors uit Nieuw-Vosmeer. De vergadering was overdruk bezet aanwezig waren 263 afdeelingen. In zijn openingsrede memoreerde de voorzitter de totstandkoming van een steunfonds voor t.b.c.-patiënten en het nieuw geinvesteerde kapitaal in de ex- portslagerij. Verder wees spr. er nog op, dat ten behoeve van den midden stand het beginsel voor de vervan gingswaarde door de organisatie krach tig wordt verdedigd om zoodoende tot redelijke prijsverhoogingen te geraken. Hierna zeide spreker dat zich allengs een onrustige en ontevreden stemming Het was voor Waalwijk een ietwat ongewoon verschijnsel om meer dan de helft Musis zetels te zien ingenomen door de dragers van de grouwe unifor men. Ook tal van „burgers" hebben deze gelegenheid nog benut om de film te gaan zien. Openstelling postkantoor Op 1 November a.s (Allerheiligen) is het postkantoor nè 12 uur voor den POSTDIENST gesloten. De avondbestelling koml te ver vallen. Het publiek heelt gelegenheid de aangekomen correspondentie koste loos af te halen van 19 tot 19 30 Inkleeding. In de kapel van het St. Francis- cusgesticht had onder de gewone plechtigheden de inldeeding plaats van een tweetal novicen, die de kloosternamen ontvingen van Fran- ciscus en Martin us. Katholiek vluchtelingencomité Zondag zal in alle H. Missen in de parochiekerk van den H Lam- beitus een collecte gehouden wor den gehouden met open schaal voor het Katholiek vluchtelingen comilé St. Hubartusbrood. Donderdag a s. in de H Mis van half 8 zal het Huberusbrood gewijd worden. Burgelijke Stand. Geboren.- Marinus z. v. Mart. Huisveld—Kempenaars. Overleden Mart. Kempenaars 80 jaar. T. B. C. fonds Woensdag a^ond hield de plaat selijke N.C B£een algemeene leden vergadering in het patronaat. Het doel was om de leden te liooren hoe zij oordeelden over het voor stel van het hoofdbestuur om een fonds te stichten ten bale van t.b c patiënte onder de leden. Vrijwel allen zagen het groote nul van een dergelijk fonds en konden dan ook mei hel voorslel accoord gaan. Vanaf den kansel werd bekend gemaakt dat de R K. Lccsbibliotheik wederom voorde leden is openge steld. Door huisbezoek word» n do< r enkele jongelieden pogingen aange wend om hel ledental optev .»Mii>. Uit betrouwbare^ bron vernamen/ wij dat in de R.K. Kerk wel<Jra~fe£T nen zal worden met het aanleggen van centrale verwarming. De toestemming van dc bevoegde instantie op kerkelijk gebied is hiervoor maar meer noodig. Hiermede werd dan in een werkelijke behoefte voorzien en het kerkbezoek zal hierdoor zeker bevorderd worden. (J Openstelling Postkantoor. Op 1 November a.s.(Allerheiligen) is het hulpkantoor n& 12 uur voor den POSTDIENST gesloten. De avondbeslelling komt te ver vallen. Het publiek heeft gelegenheid de aangefomen correspondent e koste loos af te halen van 19 lot 19,30 Predikbeurten Zondag 29 October 1939: Ned. Ilerv. Kerk vm, half tien en nm. twee uur Ds. G. Lans van Meerkerk. Berkel. Deze sympatieke vereeniging welke over sterke spelers beschikt, zal „Hel BandspeP' handen vol werk ge ven. Het vijftal van „Het Bandspel" be staat uit de volgende spelers: Frans van Helvoirt, Koos v. Helvoirt, Jan Willemse, L. Moonen en A. van Oud heusden. Maandagavond gaat „Het Bandspel' naar Den Bosch om deel te nemen aan een tournooi, te geven door de Bossch biljartclub „Het Arendje". VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERKEN. Bij de gemeentepolitie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende verloren en gevonden voorwer pen: Verloren Vier rijwielbelastingmerken en een ring met sleutels. Gevonden Klein Lips sleuteltje, jongensjasje, drinkkruik, blauwe muts met blauwe handschoen en een gouden broche. „DE ONSTERFELIJKE WALS" VOOR DE MILITAIREN. De Musis-directie begrijpt haar taak, want het mag gerust een beau geste genoemd worden, dat de militairen denzelfden avond dat zij arriveerden tegen zeer lage prijzen de prachtige film „De onsterfelijke wals" te zien kregen. Ook de veld-grijze jongens schenen deze attentie op hoogen prijs te stellen, want de belangstelling van dien kant was heel goed. KONING LEOPOLD TOT AMERIKA. De Koning van België, Leopold, heeft in den afgeloopen nacht een ra dio-toespraak gericht tot Amerika, waarin de vorst het verlangen van Bel gië om neutraal te blijven uiteenzette. De koning noemde België en Neder land een vredeseiland, dat voor het be lang van alle volkeren moet bewaard blijven. Hij gaf zijn voldoening te kennen over de onafhankelijkheidsgaranties van de verschillende mogendheden, doch voegde hieraan toe, dat wanneer België zou worden aangevallen, zij zonder aarzelen zouden strijden, maar met vertienvoudigde middelen. De koning eindigde met te hopen, dat de Amerikaansche natie, waarmede België zoo nauw "verbonden is, de re geering steunt en helpt in haar houding ten bate van den vrede, in dienst van de beschaving. PRESIDENT ROOSEVELT. De president der Vereenigde Staten, Roosevelt, heeft een radio-redevoering uitgesproken, waarin hij de pogingen van redenaars in en buiten het Congres om de mogelijkheid naar voren te bren gen dat Amerikaansche jongemannen in den oorlog zouden worden gezon den, ,,een der ergste verzinsels in de tegenwoordige geschiedenis" noemde. Roosevelt zeide: Zooals ik reeds te voren heb gezegd, zijn de Vereenigde Staten neutraal en hebben zij niet het voornemen in den oorlog verwikkeld te raken." De president legde er den nadruk op. dat niemand die een verantwoordelijke regeeringspositie bekleedde in Was- V. van zijn van nadeellgen invloed op Uw zenuwen. Kalmeer en sterk ze door Mijrhardl's Zenuw" tabletten. Deze werken zenuwstillend, zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 9