BINNENLAND. SPORT. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL, VRIJ HOEVE-C APELLE. Het plaatselijk Comité Sprang- Capelle van de Centrale voor Werk- loozenzorg komt Vrijdag 1U Nov., halt acnt, in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje alhier in vergadering bijeen. Verschillende mededeehngeii zullen worden ge daan. Dinsdagmiddag botste een motorrijwiel, waarop een tweetal militairen was gezeten uit Waalwijk, Dij het pakhuis van den Boerenbond in de Heistraat, tegen de vrachtauto van D. op Beiden werden van den motor geslingerd en liepen eenige verwondingen op, zoodat het ongeluk nog vrij goed is al'geloopen. De heer G. OlFermans, hoofd der openbare lagere school alhier heelt met ingang van 1 Maart 1940 als zoo danig ontslag aangevraagd wegens het bereiken van den pensioen- tigden leeftijd. CONCERT „BEL CANTO.'' Een kleine pianovirtuoos. Te mogen concerteeien voor een stampvolle zaal is de laatste jaren een benijdenswaardig geluk. »Bel Canto» genoot Zondagavond dit geluk in de zaal van den heer Jan van Dun. Reeds bij den aan vang om half acht waren alle plaat sen bezet. Dat een druk bezoek bemoedigend werkt op de excutanten is overbekend, 't Mag dan ook daar aan wel gedeeltelijk te danken zijn, dat »Bel Canto» in mannenkoor, dameskoor en gemengd koor zoo'n buitengewoon gelukkige avond bad De eerste uitvoering van de zware compositie »De Dijk» van Wierts vormde een mooie inzet, die er bij het publiek inging. Zeer goed volgde Zuf 1 chtvoor mannenkoor met altsolo en pianobegeleiding, waarin Mej. J. Vrinten zeer gunstig als soliste debuteerde. Het dameskoor zong met veel toewijding «Lentefee» van Luigi Bordèse en daarna het kunststuk van de componiste Cath. v. Rennes «Avondcantate», waarin Mej. D. Schraauwers de altsolo verdienstelijk zong. Het gemengd koor kwam uit met het «Osterchor» aus der Opera Ca valleria Rusticana van Piëtro Mas- cagni met de dames R. Brok en D. Dingemans als sopraan-solisten,een moeilijk, doch zeer dankbaar werk, dat een schitterende aanwinst is op het reportoire van Bel Canto en sloot met de mooie Strauss wals «Rosen aus den Siiden Met stijgende bewondering werd .het programma genoten, waarbij speciaal het accompagnement van de kleine Wim Vrinten, 'n twaalfjarig tenger ventje-de verbazing wekte van kenner en leek. Zooal de kleine Wim «Zullucht» en »Avondcantate» op de vleugel verzorgde, kan dit slechts geschieden door een jongen van zijn leeftijd met een buiten gewone begaafdheid. Dat hij zich daarin mag verheugen bleek nadien nog uit de pracht vertolking, die hij gaf van de pianosolo »Le Fremers- berg» van Miloslaw Koenemann. Daverend was het applaus dat de kleine voor zijn prestatie genoot. De andere nummers kregen een goedevei zorging in accompagnement van den vereenigingspianist de heer Fr. v.d.Ven. 'n Prachtconcert met een overdruk bal besloten. Missietentoonstelling. De verwachtingen van de resul taten van de Missietentoonstelling, welke Zondag en Maandag door de Missie-naaikring Sl Theresia van Lisieux, alhier in hel patronaat ge houden is, waren niet te hoog ge spannen. Zooveel te meer is het groote succes voor de dames een aangename verrassing geweest. Zoowel Zondag als Maandag was het bezoek voort durend druk. Dat het niet alleen kijkers waren, die de tentoonstelling bezochten en het keurige hand werk in alle soorten paramenten bewon derden, doch ook enthousiaste mis sie-vrienden, blijkt wel uit het feit, dat de opbrengst op Zondagavond reeds ruim flOO.— boven die van 't vorig jaar Zondag uitging en 't eind saldo met 'n totaal van f 1014.591 /a niet minder dan f 119.52 meer was dan in 1938 Tot slot werd Maandag na het Lof onder politietoezicht de trekking gehouden van de aan de tentoon stelling verbonden loterij, van welke gelegenheid de Weleerw. Kapelaan Verhoeven, namens de Hoogeerw. Heer Deken v. d. Brekel en het bestuur van de Missienaaikring ge bruik maakte om een hartelijk woord van dank te spreken voor den milden steun door de burgerij als steeds aan de missie bewezen. Professie. Op Maandag 13 November zal de Eerw. Zuster Guiseppa (in de wereld Mej. Dina van Besouw, dochter van onzen oud-burgemeestei) thans ge stationeerd in het klooster te Uden- hout in het Moederhuis van de Eerw. Zusters van O. L, Vrouw Moeder van Barmhartigheid te Tilburg hare plechtige kloostergelofte afleggen. De benzine-distributie. Met betrekking tot de benzine heeft de Minister van Economische Zaken medegedeeld, dat over twee maanden tot invoering van distributie overgegaan kan worden. Brood komt voorloopig niet op de bon Naar de regeering "heeft medege deeld, is er geen aanleiding te ver wachten, dat op korten termijn broodkaarten ingevoerd zullen wor den. Men zal trachten de invoering zoolang mogelijk uit te stellen. De tarwepositie is van dien aard, dat er op het moment geen aanleiding is tot het voorschrijven vanhetz.g. oorlogsbrood. De regeering laat nog voort durend nieuwe bakproeven nemen met brood, n.l. met tarwewitbrood, tai webruinbrood en roggebrood. In het algemeen acht zij de resul taten gunstig. Wij zijn in de gelegenheid ge weest, enkele sneedjes van het nieuwe oorlogsbrood te proeven, n.l in versche en in zeer oud bakken hoedanigheid. Hei versche brood was niet slecht te noemen, doch het oudbakken.... We hopen dat de regeering zich houden zal aan haar belofte, dat alleen tot in voering zal worden overgegaan als het beslist niet anders meer kan. Bij het brood hebben we van de nieuwe tomatensoep moge proeven. Die leek ons beter dan het brood. Van deze soep zal binnenkort eer. hoeveelheid van 8'/2 millioen blikken gereed staan voor den Nederland schen soepeter. Ook van andere andere producten, die voor ver- du urzaming geschikt zijn, als boonen andijvie, spinazie, zijn belangrijke hoeveelheden verwerkt. Voorts heeft de regeering haar aandacht gewijd aan 't conserveeren van vleesch, eieren en fruit. Schaarschte van sommige artikelen is tijdelijk. In verband met klachten, dat be paalde artikelen, o.a. naaigaren, wol, bepaalde soorten kleeding enz. moeilijk en soms zelf in het geheel niet te krijgen zijn, wordt van offi- cieele zijde verkiaard, dat men hier meeslal met een tijdelijk verschijnsel te doen heeft. Aangezien het pro ductie apparaat in het algemeen normaal doorwerkt is er gegronde reden om aan te nemen, dat de schaarschte moeilijkheden zichzelf zullen oplossen. Redenen voor bij zondere en vaak zeer omslachtige maatregelen, acht de regeering thans nog niet aanwezig. Bij gevallen van achterhouden van goederen door den handel heeft de regeering me nigmaal met succes aandrang uit geoefend. Het Bestuur van „Waalwijks Belang" verzoekt den Winkeliers hun inschrijfbiljet voor den ETALAGE-WEDSTRIJD ten spoedigste in te zenden bij den Secretaris. HET BESTUUR. w. s. c. vsv t KAATSHEUVEL. r' a Dezer dagen wordt aan alle aange- slagenen in de Rijksinkomstenbelasting een circulaire aangaande deze collecte per post toegezonden. W.S.G.T.O.P. 4—2. In een aantrekkelijke vlotte wedstrijd is W.S.G. er wederom in geslaagd op bei de punten beslag te leggen en een nog fraaier positie op de ranglijst in te ne men. Gedurende de eerste helft van den wedstrijd had WSC het windvoordeel en trad vanaf den beginne domineerend op. Toch duurde het nog bijna een half uur eer v. Delft den keeper der gasten wist te passeeren. Nog geen 5 min. later ver grootte deze speler den voorsprong lot 20, door een van de lat terugspringen de hal in het doel te werken. I)e laatste minuten voor de rust krijgt het publiek „waar", in dit zwak doelpunten, voor zijn geld. Eerst weet TOP na een verrassende aanval met een fraai schot den stand op 21 te brengen, doch vanaf den aftrap gaat WSC op het vijandelijke doel af en wordt een mooie voorzet van Bogaert ineens door Duquesnoy ingeschoten .'11. Twee minuten later jaagt v. Delft, die een productieven dag had, 110. 4 reeds in het net, na handig aangeven van Duques- noy, zoodat met een veiligen voorsprong van 41 de rust inging. In de tweede helft zijn de bordjes aan vankelijk verhangen en zitten de gasten, die den wind nu mee hebben, herhaal delijk voor het WSC-doel dat hachelijke momenten beleeft. De TOP-voorhoede heeft echter pech met haar schoten die vaak over en tegen de lat gaan en ook van Kempen verdedigt zijn doel uitstekend. WSC onderneemt verschillende mooie aanvallen hij een waarvan zij een doel punt weet te forceeren hetwelk echter wegens vermeend buitenspel wordt ge annuleerd. I)" Ossenaren geven zich niet gewon nen, tot het einde loe houden zij vol den 4achterstand ten spijt Zij weten ver schillende corners te forceeren. Vijf mi nuten voor hel einde hebben ze eindelijk succes als hun zóóveelste corner in het doel wordt gewerkt, 42, welke stand de verhouding vrij goed weergeeft. R. W. B. GUDOKR.W.B. 0—1. Het is juist gegaan zooals verwacht werd. De jeugdige Gudokkers hebben zich met alle vuur geweerd om de neder laag te ontgaan. De BWB'ers hadden het uitstapje naar Tilburg op de fiets ge maakt. Zat dit sommige spelers misschien in de beenen? De voorhoede ging wel iets stroef,en daar hij heide partijen de verdediging het sterkste deel was, kre gen de aanvallers niet veel kans, vandaar de weinig doelpunten. Van den aftrap gaan de RWB'ers di rect op het vijandelijk doel af. Ze worden echter terug gewezen en meteen gaat Gudok er van door, maar ook zonder re sultaat. Het spel gaat mooi op en neer. Toch komen de RWB'ers iets in de meer derheid wat een paar corners tot gevolg heeft welke niets opleveren. Eenmaal denken we RWB de leiding zien te ne men door den rechtsbuiten. Zijn schot gaat echter via den paal achter. Even daarna is het rusten. Na de rust zet Gudok alles op alles en trachten zij een doelpunt te forceeren. Onze achterhoede met den doelverdedi- ger aan hel hoofd echter van geen wijken. De RWB'ers zetten zich schrap en weten zich uit de omsingeling los te werken en gaan nu ook weer meer ten aanval. Bij een dezer aanvallen bewerkt een der Gudok-achterspelers den hal met de hand hetgeen de scheidsrechter niet ontgaat. Strafschop! De midvoor zet zich achter den hal en schiet zuiver in, hier mede de leiding en de overwinning aan RWB bezorgend. Want hoe de Gudokkers zich ook inspannen zij krijgen geen kans meer en de RWB'ers kunnen met de hei de punten in den zak en nu van wind af de thuisreis aanvaarden en krachten gaan verzamelen voor de eerste plaatselijke ontmoeting op a.s. Zondag. Hierover a.s Zaterdag meer. R.W.B. 2—Heusden 3—1. Onze 2e elftallers hebben voet hij stuk gehouden en hebben het volledige Heus den met een 31 nederlaag naar huis ge stuurd. Bravo jongens, een flinke revan che verjaagt het verdriet. Hebben jullie daar nog aan gedacht Zondagmiddag. BAARDWIJK. Willem II 2Baardwijk 13. De Baardwijksche ploeg heeft 't Zondag j.l. klaar gespeeld om in Tilburg op het ongeslagen Willem II 2 een fraaie en al leszins verdiende overwinning te beha len, hiermede verrichtende een uitzon derlijke prestatie, wefke zal blijven voort leven en waarmede zij hun kansen op het bezetten der eereplaats aanmerkelijk verbeterd hebben en. tevens bewezen dat zij van hun kracht van het vorig seizoen ondanks enkele veranderingen, niets hebben ingeboet. In de eerste helft was het een schitte rende en boeiende ontmoeting. Het spel ging vliegensvlug op en neer en om beur ten moesten de verdedigingen handelend optreden. De gasthceren speelden in het veld technisch iets beter doch de gasten vochten met een zoodanig bewonderens waardig élan en de spelers voelden el kaar zoo goed aan dat dit niet alleen hier door werd gecompenseerd maar zelfs kon men gedurende de eerste drie kwartier een zekere meerderheid van de O verlaat- bewoners constateeren. Hun 2—0 voor sprong met de rust gaf danook de ver houding goed weer. In de tweede helft was het spel van een forscher karakter. Hieronder leed het spelpeil terwijl hij heide elftallen, die zich van het begin af tot. het uiterste gegeven hadden, de vermoeidheid op het laatst een woordje mede begon e spreken. In het laatste half uur van de match was er van een meer derheid van een der partijen geen sprake. Direct na het beginsignaal ondernam de thuisclub eenige niet gevaarlijke aan vallen o]) het doel der bezoekers. Aldra bleek dat Baardwijk in topvorm was en dat zij voor hun tegenstanders, waarvan zoo'n groote roem was vooruit gegaan en die ongenaakbaar schenen, deze mid dag niet onder hoefde te doen. De Juli- anamannen zagen in dat het kon en reeds zeer spoedig moest de W. Il-keeper han delend optreden. Telkens werden vanuit het middenveld met lange passes fraaie aanvallen opgebouwd welke vaak ver warring stichtten in de verdediging der Tiiburgers. Na ongeveer 7 minuten schoot de Geel-Zwarte centervoor door de ver dediging heen en voordat iemand erop bedacht was was het 01. Hierna kwa men aan beide zijden goede aanvallen doch het duurde toch nog vrij lang voor dat dezelfde speler de voorsprong met een hard schot kon vergrooten tot 02, waarmede gedraaid werd. Na de thee liep aanvankelijk de thuis club, met den sterken wind als bondge noot, hard van stapel. Toen bleek echter eerst ten volle in welken vorm de mid denlinie en verdediging was. Ondanks dit werd echter de achterstand met een onhoudbaar doelpunt ingeloopen tot 21 en dit was het sein voor beide partijen oin nog harder aan te pakken. Het geluk te van der Steen den stand op 13 .e brengen toen hij hij een doelworsteling niet twijfelde en hard inkogelde. Hierna werden de gemoederen ies verhit. Het spelpeil werd minder en ondanks nog enkele goede kansen aan heide kanten werd er niet meer gescoord. Einde dus een 31 overwining voor de Baardwij kenaren, hetgeen hun ongetwijfeld de noodige steun en vertrouwen zai geven in het verdere verloop der competitie. WAALWIJKSCHE JEUGDCOMPETITIE. De op het terrein van RWB gespeelde beslissingwedstrijd is door Juliana A met 21 van WSC A gewonnen, waardoor Juliana A kampioen van deze competitie geworden is. A.s. Zaterdag 11 November aigemeene vergadering in café M. Klijn, St. Antoni- usstraat alhier. I. V. G. B. Het Zuiden.' Ie klasse: 0-2 2—3 2—2 7—0 2—2 IvolpingSehijndel Best Vooruit—RKTVV ZwaluwBrabant ia SVDVenl. Bovs Wilhelmina—SVB Kolping heeft haar rivaal Sehijndel van zich afgeslingerd en deze ploeg kel derde door haar nederlaag van de twee de naar de vijfde plaats. SVD vermorzelde de Venlosche Boys en bezette de tweede plaats. Een nieuw gevaar voor Kolping? Het Tilburgsche RKTVV slaagde er in vanuit Best de puntjes thuis te, brengen en Zwaluw en Brabantia kwamen over5 een de puntjes te verdeelen. Wilhelmina kon het tegen SVB ook niet verder brengen dan een gelijkspel. De stand is: Kolping 0 5 0 1 10 3111 SVD 7 4 1 2 9 19—18 Brabantia 6 3 2 1 8 22—12 Zwaluw 6 3 2 1 8 17—12 Sehijndel 7 4 0 3 8 1614 Wilhelmina 6 2 1 3 5 169 RKTVV 6 2 0 4 4 10—20 SVB 4 112 3 12—13 Best Vooruit 5 1 1 3 3 8—14 Venl. Boys 5 0 0 5 0 5—33 2e klasse. Veloc—Wit Zwart 2—1 Woensel—MULO 0—1 DESK—STV 1—2 ODI—GW 3—2 St. M.-GestelSARTO 5—1 Veloc kon het tegen Wit Zwart juist tot een overwinning brengen en ook aan MULO gelukte het om haar meerderheid tegenover Woénsel om te zetten in een 10 overwinning. Het Kaatsheuvelsche Desk, kreeg op eigen terrein een nederlaag te verwerken van STV. ODI won zooals te verwachten was van GW met 32. De eenige rake cijfers in deze ïfdeeling werden genoteerd door St. Mich. Gestel dat Sarto er met 51 van langs gaf. De stand is thans alsv olgt: Woensel Veloc ODI Mulo STV St. M.-Gestel Wit Zwart GW DESK Sarto VOAB—Dongen 2 9—0 WIK—SVG 4—1 Uno AnimoDESK 2 02 RKTVV 2—Oranje Wit 3—4 VelocitasHilvaria 31 De Dongen-reserves hadden Zondag niets in de pap te brokken, het was een spel van kat en muis, waarhij de gasthce ren negen doelpunten scoorden. WIK hadm et SVG weinig moeite, hetgeen wij overigens wel verwacht hadden. De Wik- kers hadden echter niet durven droomen, dat het zoo gemakkelijk zou gaan. De Loonsche jongens hebben ondanks hun harde werken moeten toezien hoe zij op eigen veld met 20 werden ver slagen. Oranje Wit won van de RKTVV- reserves en Hilvaria moest in Velocitas haar meerdere erkennen. Hier is de stand: 6 4 1 1 16--8 9 5 4 0 1 21—10 8 6 3 1 o 12—15 7 4 30 1 10— 6 6 4 2 1 9— 7 5 5 2 1 2 13—17 5 5 1 2 2 7—16 4 4 1 0 8— 8 2 4 1 0 3 8—14 2 6 1 0 5 17—16 2 1 0 0 1 15 0 3e klasse. Velocitas 6 5 0 1 21- -11 10 Hieronymus 5 3 2 0 19- - 8 8 VOAB 6 3 1 o 31 -12 7 DESK 2 5 2 2 1 12- -13 6 Hilvaria 5 2 1 2 13- - 8 5 WIK 6 2 0 4 11- -15 4 RKTVV 2 6 2 0 4 13- -20 4 Oranje Wit 1 1 0 0 4- - 3 2 Uno Animo 3 1 0 2 3- - 6 2 SVG 5 0 2 o 9- -17 2 Dongen 2 4 0 0 4 4- -27 0 J. v. Arckel—WVH 4—0 HEG—Vlijm. Boys 1—3 GDGSehijndel 2 32 SportersBlauw Geel 41 De Jantjes hebben zich al een paar we ken moeten schamen voor hun geknoei, maar Zondag wonnen zij van hel Waal- wijksche WVH met 40. Het schamen is nu aan de laatste. HEC kan hun daar bij helpen want tegen de Vlijmensche Boys waren de ex-kampioenen niet op gewassen. O.D.C. won van de Schijndel-reserves. Blauw-Geel kreeg haar eerste neder laag te slikken en Sporters komt de groo- de eer toe de Blauw Geel overwinningen reeks te hebben gestuit. Elf pluimen op de hoofden van de kranige Drunensche jongens. Vlijm. Boys 5 5 0 0 155 10 Blauw Geel 6 4 0 2 32—12 8 Sporters 3 2 1 0 8— 9 5 O.D.C. 6 2 1 3 14—18 5 H.E.C. 5 2 0 3 15—16 4 Jan v. Arckel 4 1 0 3 7—20 2 H.V.C. 3 1 1 1 7—15 1* W.V.H. 5 1 0 4 6—16 1 Sehijndel 2 1 0 0 1 2— 3 0 Twee winstpunten in mindering. R.K. V.V. H.E.C. In een slecht gespeelde wedstrijd is het de geel-zwarten niet gelukt de zege tocht van de Vlijmensche Boys tot staan te brengen. Met 31 bleven de bezoekers meeser van het slagveld, waarhij dit laat ste niet letferlijk opgevat moet worden, want de wedstrijd werd in de beste ver slandhouding gespeeld. lijmen bezit momenteel een goed elf- al, dat het nog een heel eind zal schoppen in deze competitie. Toch hadden de HEC' ers nie behoeven te verliezen, wanneer ze niet hij voorbaat reeds met een neder laag verzoend waren geweest. Er waarde een heel andere geest rond in het elftal dan in de match tegen Hercules. De wil om te winnen moet op de eerste plaats aanwezig zijn, wil men resultaten herei ken. De moed evenwel niet opgegeven; de competitie is nog niet ten einde, «pi kan er dus nog veel goed gemaakt wor den. De wedstrijd werd onder slechte weersomstandigheden gespeeld, en gaf direct eenig overwicht van de VI. Boys te zien, waaruit echter geen doelpunten geboren worden. De gastheeren nemen dan het offensief over, waarhij verschil lende doelrijpe kansen ontstaan, welke hardnekkig om zeep gebracht worden. Loch neemt HEG nog de leiding wan neer een hack van Vlijmen een voorzet van links in eigen doel laai belanden. De balans wordt binnen 5 minuten weer in evenwicht gebracht, met welke stand de rust aanbreekt. Ofschoon de geel-zwarten tegen wind opspelen is het spel na de rust meer ver deeld dan in de eerste helft. Wanneer evenwel de VI. Boys ca. 20 minuten na de hervatting de leiding nemen raakt er hij de HEC'ers de fut uit, waardoor er niet veel meer hoop is op den gelijkma ker. Ongeveer lo minuten voor het einde wordt het zelfs 31, zoodat het pleit dan heclemaal beslecht is. De reserves brachten het er heel wat beter af. Vanuit Tilburg, waar bij Sarto gespeeld was, bracht zij door een 21 overwinning de 2 punten mee naar huls. De jeugd was hij WVB op visite, waar met 11 de buit gedeeld werd. ILK. V.V. W.V.H. Jan van ArckelW.V.H. 4 0. Deze wedstrijd isv oor WVH wederom geëindigd in een onverdiende nederlaag, ge.ëindigd in een verdiende nederlaag. Door het gladde veld, waarop de onze niet vooruit konden, hebben de kleimen- schen van kunnen profiteeren, door WVH een onverdiende nederlaag toe te bren gen. Hoewel WVH met 4 invallers speel de werd er voor de rust aaardig gewerkt, waardoor een 3—1 stand voor WVH goed op zijn plaats zou zijn geweest, maar hét mocht zoo niet zijn, voetbal blijft een kansspel en hij voetbal moet ook het noo- dige geluk bij zijn. Na de rust waren de onzen totaal uitgespeeld en sporadisch kwamen zij over de helft. Over den wedstrijd bet volgende WVH trapt af, maar J. v. A.'neemt den bal over om met een mooien aanval een bezoek te brengen aan ons doel, maar onze reserve-keeper v. Weert verstaat het doelverdedigen nog wel. Door het gladde veld, blijven valpar tijen niet uit, hoewel de kleimenschen daar minder last van hadden. WVII neemt nu het heft in handen, en aanval op aanval wordt opgezet, maar zonder re sultaat, steeds moeten paal, deklat, of beenen onzer tegenstanders redding bren gen, er mogen geen goals komen. Als na 35 miunten spelen de J. v. Arckel-mid- voor den bal mooi opbrengt, onze backs weet te verschalken, en met een prachtig schot boven in den hoek zijn club de lei ding geeft 10. Dit prikkelt de WVH'ers en er volgt een ware stormloop op het J. v. Arckel- doel. Voorzetten van links en rechts, schoten, dat je moet zeggen, het moeten goals zijn, het is nietw aar, we mogen vandaag geen goals maken. Met dezen stand wordt er gerust, hoewel een 31 stand voor WVH normaal was geweest. Na de rust zijn de bordjes verhangen en J. v. A. domineert nu op ons doel, alles lukt hen. Een aanval van J. v. A. beland bij den centervoor, een schot, maar onze doel man staat op zijn plaats. Nu komt onze voorhoede even los en het is onze mid voor Beerens die met een ver schot de keeper op de proef stelt, maar met een prachtigen sprong weet hij nog juist den bal onder uit den hoek te halen. Ondanks het prachtig werken onzer achterhoede, waarbij vooral het werk van onze links- uick v. Ham opviel, werd de stand ge leidclijk door den midvoor en rechtsbin nen tot 40 opgevoerd. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Het tweede elftal verloor na een slap pen wedsrijd met 61 van SSS. Ook de Junioren A verloren met 42 van DES A. D.E.S. 1—S.T.V. 1 1—2. Zondag hebben talrijke I)ES-suppor- ters met eigen oogen kunnen zien, hoe, de wel technisch vaardige en de na^è- noeg geheele wedstrijd werkelijk goed spelend Desscrs moesten toezien, dat STV metv rouwe Fortuna aan hun zijde, met een niet verdiende overwinning naar huis gingen. De strijd begint met enkele gevaarlijke aanvallen van de tegen wind opworstelende Dessers, die met enkele goede schoten besloten werden, De STV' ers hebben stevige trapvaste backs en goede schutters in de voorhoede. Niette genstaande dit zijn de Dessers toch gere geld in de meerderheid. De Eindhovena- ren hebben echter geluk met hun scho ten. Met een onverwachte knoer wordt Vloemans verschalkt 01. De Dessers blijven aanvallen, doch ze houden te weinig rekening met het spel van hun tegenstanders. Vooral hun buitenspelers hebben geregeld vrij spel. Het gevolg is, dat telkens bij een Eindhovendoorbraak de veropgedrongen Des-backs het tegen de 5 vlugge Eindhovenaren op moeten nemen. Even voor de rust is het de Eind- hovensche linksbinnen, die met een kei hard schot zijn club een 02 voorsprong bezort. Na de thee hebben de Dessers de wind in den rug. Het is een onophoudelijk be kogelen van het S.T.V.-doel. De paal, de

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6