Officieele Mededeelden DRUKWERK IMwilRtt SMidriihRerii Hoon Mn Plaatselijke Berichten, Woensdag 15 November 1939. No. 99. De Echo van het Zuiden Tweede blad. der gemeente Waalwijk e.a. INLEVERING OPPLAK VELLEN DISTRIBUTIE. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat opplakvellen met consumentenbonnen steeds op de daar voor gestelde dagen, direct na afloop van de distributieperiode, door detail listen dienen te worden ingeleverd bij de plaatselijke distributie-kantoren. De opplakvellen van bon no. 1 moesten dus alle in de week van 30 October tot 5 November worden ingeleverd. Ten einde aan detaillisten tegemoet te komen, zijn van deze eerste distribu tieperiode in enkele bijzondere geval len nog na 5 November opplakvèllen in ontvangst genomen. Opplakvellen, welke echter na 16 November bij het Centraal Distributie kantoor binnenkomen, kunnen onder geen voorwaarde meer worden aange nomen, zoodat inzending hiervan ach terwege kan blijven. BAZAR „BIJZONDERE NOODEN". De slotavond was begrijpelijk niet de minste, want alles moest weg. Er heerschte een prettige stemming en alle attracties hadden druk werk. De verlotingen waren niet van de lucht en de meterlange krentenmik van Pulles-Heesbeen kwam bij een solda ten-trio goed op z'n plaats. Officieren en manschappen hebben hun aandeel in 'l bezoek der bazar goed geleverd en behalve financieele steun werd daardoor ook 't contact tusschen burgerij en militairen aardig bevorderd. De dames van 't comité lieten zich niet onbetuigd om de soldaten te laten deelen in de restanten fruit en andere artikelen. Kortom, 't was een in elk opzicht wel geslaagde slotscène, waar toe de medewerking van de liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" het hare bijdroeg. Nu is de flink opgezette steun aan Bijzondere Nooden weer voorbij en 't resultaat mag uitstekend genoemd worden; niet minder dan ruim ƒ2000 werd ontvangen in deze enkele dagen. Bijzondere Nooden krijgt door den arbeid der dames en de offervaardig heid der ingezetenen weer een aardige steun in den rug. De arbeid der dames, de voorberei ding, het werk gedurende de dagen is groot geweest, gelukkig dat zij voldoe ning hebben gevonden in 't resultaat. Hartelijk dank en hulde aan het da mes-comité, speciaal aan voorzitster en secretaresse Mevr. v. Loon-de Jong en mej. Til Wiesman, en ook aan al degenen, die werkten en offerden voor dit mooie doel. Het dames-comité bericht ons dat de sprei van Besoijen, die gevallen is op no. 166, nog niet is afgehaald. Dit kan alsnog geschieden hij me vrouw Hoffman, Ned. Herv. Pastorie v.m. Besoijen. RIJKSSCHOOL VOOR LEERLOOI ERS EN SCHOENMAKERS TE WAALWIJK. Algemeene Uitnoodiging. Op Donderdag 23 November wordt het 25-jarig bestaan der Rijksschool feestelijk herdacht in een samenkomst in Hotel Verwiel des morgens om half elf precies. Het spreekt vanzelf, dat alle leerlin gen en oud-leerlingen der school even als allen, die in een of ander verband staan met de leder- en schoenindustrie, van harte welkom zullen zijn- De Directeur der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoen makers m.d.v. Rijksproefsta tion en Voorlichtingsdienst t.b.d. Leder- en Schoenindus trie te Waalwijk, Ir. H. VAN DER WAERDEN. WAALWIJKS BELANG. Etalage-wedstrijd 1939. In ons vorig nummer hebben wij 't programma van-den a.s. Vrijdag-avond te openen etalage-wedstrijd medege deeld; alsook de daaraan verbonden fouten-zoek-wedstrijd. In ons nummer van a.s. Vrijdag zal men het programma nogmaals in zijn geheel vinden afgedrukt, met de lijst der 50 deelnemers en 't formulier voor den wedstrijd. Dit nummer dat huis-aan-huis be zorgd wordt in Waalwijk, de Lang straat en Omgeving, moet men dus goed bewaren, of het formulier enz. uit knippen om de deelnemende etalages te kunnen gaan bekijken voor deelname aan den wedstrijd, die heel veel mooie prijzen biedt. De jury, die a.s. Maandagavond de etalages beoordeelt, bestaat uit de hee- ren L. Verhagen, J. v. d. Boom en C. J. Fens, allen uit Breda. De etalages zullen beoordeeld worden op de vier volgende punten: smaak, doelmatigheid, verlichting en algemee ne indruk. Deze punten kunnen voor elke etala ge gelden, of ze groot is of klein; dus de kansen staan gelijk. De uitslag zal Woensdag of Don derdag d.a.v. worden medegedeeld. Men zie t nummer van a.s. Zater dag. Dagvuurwerk. Wat is eigenlijk, zullen velen zich hebben afgevraagd n Dagvuurwerk, wat Waalwijks Belang gedurende den Etalage-wedstrijd zal afsteken op het Raadhuisplein en dat voor de jeugd een bijzondere attractie is. Het is een Japansche vinding, waar bij bommen de lucht ingaan, die uiteen spatten en dan verschillende voorwer pen uitstorten, als vlaggen, dansende clowns, visschen, guirlandes, leeuwen, vliegmachines, man op fiets, enz. Na tuurlijk gaat dit gepaard met salvo's en bommen, zoodat het aan effect niet ont breekt. Ongetwijfeld zullen vele moeders met haar kinderen op den vrijen Woens dagmiddag, ook van buiten, naar Waalwijk komen, om dit schitterend Japansche vuurwerk mee te maken en dan meteen een bezoek te brengen aan den Etalage-wedstrijd. VERGADERING AANDEELHOU DERS IJSCLUB. Maandagavond werd in De Twee Kolommen de jaarvergadering gehou den door de aandeelhouders van de Waalwijksche IJsclub. Jammer was deze vergadering zeer slecht bezocht. De voorzitter de heer N. van Loon, opende met een kort welkomstwoord, waarbij hij zijn spijt uitdrukte over de slechte opkomst. De notulen werden door den secre taris, den heer A. v. Hilst Jr. voorgele zen en ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris toonde aan dat in het vorige seizoen, doordat de ijsbaan nog acht dagen was geopend geweest, de resul taten goed waren. De heer v. Hees been, penningmeester, deelde in zijn fi nancieel jaarverslag mede, dat het ba tig saldo was 95.63 en het geheele kassaldo 686.31 De commissie van onderzoek van de rekeningen, bestaande uit de heeren van Loon en Pullens concludeerde dat 'de bescheiden van den penningmeester in orde waren, waarna hem décharge werd verleend en hij werd gedankt voor zijn accuraat beheer. Aan de beurt van periodieke aftre ding waren de heeren J. Spijkerman en Th. van Delft. Bij acclamatie werden zij wederom herkozen, doch de heer Spijkerman zeide de benoeming niet meer aan te nemen. Zoo zal er later nog in deze vacature worden voorzien. Bij de rondvraag werd besloten om ook dit jaar de ijsbaan weer te leggen op de Galgenwiel, terwijl tevens over een werd gekomen om een ijstent te plaatsen. Inmiddels werd een commis sie gevormd, die een en ander hierme de verband houdend zal onderzoeken. EXAMEN. Deze week slaagden voor het Mid denstands-diploma de heeren Jo Kerst uit Kaatsheuvel en Pierre Dinslage, al hier. Geslaagden genoten hun opleiding bij den heer J. J. A. v. Drunen, leeraar Gemeentelijke Avondteekenschool, al hier. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Tweede lezing op Woensdag 15 No vember 1939, des avonds te 8 uur pre cies. Spreker de Weleerw. heer Ds. A. T. W. de Kluis, Pred. der Ned, Herv. Gem. te Rotterdam. Onderwerp: Blijd schap. Entree vrij. De lezing wordt gehou den in de kerkzaak ONTSPANNINGSAVOND VOOR DE MILITAIREN. Zooals \vreeds in ons vorig num mer aankondigden, heeft Donderdag avond in Musis Sacrum een ontspan ningsavond plaats voor de alhier ge legerde militaren, aangeboden en ge organiseerd door Waalwijks Belang. Het programma bevat veel variatie, o.a. het duo Hentom, Tom Burmanje, Henk van Engelen, die tegelijk als conferencier optreedt, een dubbelman- nenkwartet der liedertafel, Accorde- onmuziek van Frans v. Straeten, ter wijl er tijdens de pauze een groote ver rassing aan verbonden is, die wel in den smaak zal vallen en waarvoor ver schillende particulieren en winkeliers welwillend het hunne bijdroegen. Het Secretariaat van W. B. houdt zich gaarne aanbevolen. Natuurlijk is deze avond alleen toe gankelijk voor de militairen. N ZWERVER KWAM. Voor een goed bezette zaal gal de tooneelvereeniging „D.V.S.V." Zondag avond in den Gildenbond een reprise van 't tooneelspel ,,'n Zwerver kwam Zoo de eerste opvoering reeds een succes genoemd mocht worden, nog sterker geldt dit voor deze tweede uit voering en een dankbaar applaus na ieder bedrijf bewees zulks. POSTVERVOER NAAR POLEN. Het postverkeer naar het gedeelte van het door Duitschland bezette ge bied van Polen, dat binnen de oude Duitsche grenzen van 1914 ligt (West pruisen, Posen en het Opper-Sileziesche Industriegebied) is weder opengesteld. Toegelaten zijn: a. gewone briefpostzendingen; b. aangeteekende stukken. Deze kunnen voorloopig slechts op risico van de afzenders worden verzonden. c. briefpakjes. Postpakketten, postwissels en vrij uit te reiken zendingen, kunnen voors hands niet ter verzending naar ge noemde bestemmingen worden aange nomen. WALWIJK HULDIGT ZIJN GOUDEN ECHTPAREN. VerhoofstadKooijmans en G. Pulles-van Baardwijk 50 jaar getrouwd. Onder zeer groote belangstelling verdachten Zaterdag de twee gouden echtparen J. VerhoofstadKooijmans en G. Pulles-van Baardwijk den dag waarop zij voor f)0 jaren in den echt werden verbonden. Voor de vier oud jes is dit een dag geworden, die hun in hun verderen levensavond diep in het geheugen zal blijven, want dank zij de volijverige feestcomité's en de spontane medewerking van de beide buurten, is het een echte feestlijke herdenking geworden. Ver hoofstad-Koo ij mans. Na de plechtige H. Mis van dank baarheid, welke was opgedragen in de kerk van den H. Sint Jan Baptist werd het gouden echtpaar met bruid jes, familie en feest-comité weer per auto naar huis gebracht. Op de fraai versierde kloosterwerf, Schitterende bloemenmanden o.a. van „De Sticht", de buurt, het perso neel van de N.V. Chroomlederfabriek v.h. H. H. Jansen, het kantoorperso neel van deze zaak de familie Jansen en tal van fleurige guirlandes verhoog den het feestelijk cachet. Burgemeester Moonen en pastooi Heezemans met zijn kapelaans kwa men het gouden echtpaar gelukwen- schen. Ook de voorzitter van de R.K.W.V. de heer Smolders gaf acte de presen ce. Namens de buurt hield de heer L. v. Adelbcrg aen korte telicitatietoe- spraak, terwijl hij namens een cadeau onder couvert aanbood. Ook de „kaartclub vin zes" zorgde voor een aardige geste en bood een fraai schilderij aan. Verder vond 's middags in de Tha- lia-zaal een kinderfeest plaats. Voor een stampvolle zaal werden eenige aardige films ten beste gege ven, terwijl de jeugd natuurlijk ook ruimschoots werd getractecrd. *s Avonds werd er in dezelfde zaal, OPDRACHT. Het bouwen van een chemische fa briek met laboratorium, alsmede de uitbreiding van de bestaande maga zijnen voor rekening van de l-irma S. Maiburg, Grootestraat 108, Waalwijk, is opgedragen aan de aannemers H. Boot Zn. en G. Coppens alhier. DAMCLUB OPGERICHT. In de St. Antoniusparochie werd de zer "dagen een damclub opgericht on der den naam W.D.C. (Waalwijksche Dam Club). Zij is gevestigd in café Dc Lindeboom. DIPHTERHY. Bij een van de kinderen van de fa milie V. in de St. Antoniusstraat is een geval van Diphterhy geconstateerd. Het patiëntje is afgezonderd. BILJART-TOURNOOI HET BANDSPEL. Het Bandspel—'t Zwaantje: A. Rombouts—M. van Bracht 46— 75 B. Hornes—A. Duquesnoy 75— 68 P. v. Hilst—Fr. v. Straaten 69— 75 P. v. d. SchansB. v. Boxtel 75— 50 H. RomboutsW. Klijn 7561 340—329 Het Bandspel gein. 1.83, hoogste se rie B. Hornes 10; 't Zwaantje gem. I.75, hoogste serie A. Duquesnoy en Fr. van Straaten 11. MOREEL AANSLAGBILJET. Ieder verheugt zich natuurlijk nog bij de gedachte aan den gelukkigen dag waarop hij zijn aanslagbiljet in de moreele rijksinkomsten belasting in zijn brievenbus vond en waarin het Algemeen Steuncomité 1939 een be roep op hem deed voor een vrijwillige bijdrage. Thans kunnen wij ten dezen aan zien nog mededeelen, dat besloten is om 10 van het bedrag dat door de ze actie in een bepaalde gemeente wordt opgehaald ten goede te doen komen aan het plaatselijk comité voor bijzondere nooden, zoodat er dus al tijd 10 in de gemeente blijft. GEMEENTE-BODE J. C. v. d. AA MET PENSIOEN. Naar wij vernemen hebben B. en W. dezer gemeente aan den gemeente-bo de den heer J. C. v. d. Aa, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend. Dit ontslag gaat in op 1 Jan. 1940. Met v. d. Aa vertrekt van het ge meente-personeel een actief en wel willend beambte, die meer dan 13 ja ren lang zijn plichten uiterst accuraat heeft vervuld. Nu hij van zijn welverdiend pensi oen zal gaan genieten wenschen wij hem van harte een gelukkige levens avond toe. KON. MARECHAUSSÉE. Bij de Kon. Marechaussee is de heer L. J. Lombarts verplaatst naar Strij- beek bij Breda, terwijl de heer R. v. d. Giesen gedetacheerd werd naar Reu- sel. had te midden van een groote schare belangstellenden, voor de woning van de jubilarissen de bruidjes-hulde plaats. Dochtertjes van de families Kooien,. Appels en Verwiel, boden in een aar dige declamatie hun felicitaties aan, terwijl daarna alle bruidjes onder lei ding van den heer Burmanje een feest lied ten beste gaven. Door de bruidjes werd hun ook een fraaie bloemenmand geoffreerd. 's Midags van half twee tot 3 uur recipieerde het gouden echtpaar in den winkel van den heer C. Marks. Deze. winkel was, dank zij de ijveri ge hulp van den Gildenbond omgetoo- verd in een prachtig feestzaaltje. in tegenwoordigheid van het gouden echtpaar een groot buurtfeest gehou den. Ook hier was volop jolijt en ple zier. Er werd gezongen, gedanst en gesprongen en voorgedragen, dat het een lieve lust was en zoo'n genoe gen de jeugd in de middaguren had, zooveel plezier en vermaak hadden de ouderen 's avonds. Ook werd hier nog een collecte gehouden voor dc t.b.c. en dank zij de activiteit van de dames Dolkes en Hamers, was er al gauw een aardig bedrag bij elkaar. Toen dankte de oudste zoon de heer A. Verhoofstad dc geheele buurt voor de uitmuntende samenwerking. G. Pulles-van Baardwijk. Hetgeen wij hierboven schreven, geldt ook voor de feestelijkheden ter herdenking van het gouden huwe lijksfeest van het echtpaar G. Pulles van Baardwijk in de eerste Zeine. Dc buurt heeft hier niet onder willen doen voor „de straat" en zoo is ook in deze parochie, door de voortreffelijke samenwerking van de buurt en de ac tiviteit van het feestcomité een groot feest gearrangeerd, waarin de twee sympathieke oudjes een groote waar deering konden zien voor hun mede leven in allerlei aangelegenheden en hun gemeenschapszin. Het programma is overigens het zelfde. X)ok hier gingen de jubilaris sen inet bruidjes, familieleden en feestcomité per auto naar de plechtige H. Mis van dankbaarheid, die door pastoor Verhagen in de St. Antonius- kerk werd opgedragen. Bij de thuiskomst declameerden twee bruidjes, n.l. kinderen van de fa milies v. Bokhoven en v. d. Heuvel een hartelijke en welgemeende felici tatie en boden een fraaie bloemen mand aan. De receptie, welke van 1 tot 3 uur werd gehouden, was zeer druk be^ zocht. Gezeten te midden van een schat van bloemen nam het gouden echt paar hartelijke gelukwenschen in ont vangst van pastoor Verhagen met zijn kapelaan, burgemeester Moonen, en tal van belangstellenden. De heer v. Brunsehot, voorz. van het feestcoinitié hield hfer een korte krachtige toespraak, waarbij hij na mens de buurt een fraai schilderij en een enveloppe aanbood. Ook het kinderfeest, dat 's-middags werd gehouden in de zaal bij den heer v. d. Sanden was een overweldigend succes. Film, tractatie en voordracht zorg den er hier voor dat de kleintjes uit bundig plezier hadden. Het feest voor de buurt, dat 's avonds in de zelfde zaal werd gear rangeerd slaagde ook in alle opzich ten. Ook hier was het 'n zingen en spingen, eten en drinken, dansen en voordragen van je welste en toen het late uur van scheiden kwam, was het nog te vroeg.

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5