DE GEHEIME INGANG RECHTSZAKEN. SPORT. WEK UW LEVER GALOP AOVERTEEREN DOET VERKOOPEN. FEUILLETON KAATSHEUVEL. VVV—wsc. te zijn in Christus. De voorzitter dankte de sprekers en de aanwezigen voor hun opkomst en wekte op tot moedig voorwaarts gaan, waarna Ds. de Bruin de samenkomst met dankgebed sloot. De K. W. A.-Actie. De Kaatsheuvelsche Winkeliersver- eeniging organiseert ook dit jaar weer 'n groote actie voor den St. Nicolaas- tijd. De actie wordt in denzelfden geest opgezet als het vorig jaar, toen niet minder dan 28000 kaarten werden uit gereikt. Dat onze winkelstand tot iets in staat is, bleek voldoende bij gele genheid van de schitterend geslaagde KaMiTo dezen zomer gehouden. Ook thans zullen de winkeliers weer een actie weten te ontplooien, welke be wijzen zal, dat onze middenstanders hun tijd begrijpen. Voor het arme kind. De K.J.M.V. zal dit jaar een actie op touw zetten om bij gelegenheid van het a.s. St. Nicolaasfeest de kinderen van de minst bedeelden een verrassing te bezorgen. Met toestemming van den Weled. Achtb. heer Burgemeester zal op Zondag 26 November en op Zon dag 3 December een rondgang door de gemeente gemaakt worden met bereid willige medewerking van de beide har monieën Euphonia en Apollo, waarbij de H. Man persoonlijk zal tegenwoor dig zijn. De opbrengst van de collecte, welke langs de huizen zal gehouden worden, komt geheel ten bate van het goede doel. Onze Kegelclub. De Kegelclub N.O.P. die door het opheffen van Café A. Snoeren-van Heesch sinds ruim een half jaar zonder hospes zit, doch die door bereidwillige medewerking van de Incassobank, aan wie de panden van den heer Sn. ver kocht werden, tot heden nog gebruik heeft kunnen maken van de nog intact zijnde kegelbanen, ontving van de nieu we eigenaresse bericht, dat de banen op 1 Decmber a.s. moeten ontruimd zijn. Tot heden is N.O.P. er nog niet in kunnen slagen een nieuw tehuis te vinden, zoodat het niet uitgesloten is, dat onze kegellaars na dien datum hun sport zullen moeten vaarwel zeggen. Gegund. Het bouwen van een machinefabriek voor rekening van den heer D. J. Ma- teijsen en de uitbreiding van de schoen fabriek v-an den heer J. Kemmeren is gegund aan den heer L. van Luxem burg alhier. Biljarten. Hedenavond speelt om half acht de biljartclub N.A.S., gevestigd bij den heer L. van Berkel, een wedstrijd tegen de biljartver. Krijt op Tijd. Maandag avond begint de onderlinge zesdaag- sche. Deelnemers zij: LarosMorval; v. Berkel Couwenberg; Schalken VestersBrokkende Louw. Des-Nieuws. Des I gaat Zondag naar Helmond om de oud 1ste klasser Mulo partij te geven. Ook dit wordt voor onze jon gens een zware opgaaf. Mulo is dit sei zoen goed op dreef en heeft een goed sluitend elftal met jonge spelers. We vertrouwen dat onze Dessers eens ex tra hun best zullen doen en vrouwe fortuna ook Des eens goed gezind wil zijn. Met vertrouwen zien we dan den uitslag tegemoet. Des 2 ontvangt Don gen 2. Onze reserves zijn er goed in en hebben er goeden moed op. De punt jes blijven natuurlijk in de Kets. Des 3 moet naar Tilburg om Zigo te bekam pen. Ook dit kan een overwinning wor den. Des 4 speelt uit tegen Willebrord. Des 5 bindt den strijd aan tegen Zigo 2 in Tilburg. Alle elftallen komen dus in den strijd. We vertrouwen dat alle spelers hun beste krachten zullen geven dan zien we met vertrouwen de uitsla gen tegemoet. Zondag 26 November gaat Des de verre reis ondernemen naar Weert. LOON-OP-ZAND. Jubilé. Op 24 November zal het 55 jaar ge leden zijn dat de heer J. Aarts alhier in dienst kwam als jachtopziener op de heerlijkheid van de adelijke familie Ver- heijen. Het behoeft nauwelijks gezegd dat de natuur op dezen 80-jarigen man zijn stempel gedrukt heeft. Steeds waar en wanneer men hem ontmoet, verkeert hij in een opgewekte stemming en al tijd heeft hij een koddige opmerking of raak gezegde klaar. Ondanks zijn hoogen ouderdom is de heer Aarts nog een krasse persoonlijk heid, wat wel blijkt uit het feit dat hij de jaarlijksche bedevaart naar de Lieve Vrouw van den Bosch nog te voet meemaakt en bij die gelegenheid zijn bagage en reiszak zelf draagt. Wij van onzen kant feliciteeren .den heer Aarts en wenschen hem nog me nig jaar toe in een gezelligen familie kring. Winteruitvoering „Concordia". De Kon. Erk. Harmonie „Concordia" gaf Zondagavond haar groote winter uitvoering. Medewerking verleende het alom bekende Cabaret-ensemble „Kla veren vijf uit Roosendaal. Na enkele mooie nummers door ge noemde harmonie, deed „Klaveren Vijf" haar entrée. Genoemd ensemble dat ook hier een goede reputatie ge niet, heeft de leden en begunstigers van „Concordia" wederom een genotvollen avond bezorgt. De zaal was letterlijk tot in de uiterste hoeken overbezet. Een daverend applaus na ieder nummer be wees dat de aanwezigen het gepres teerde op prijs wisten te stellen. Het dankwoord van den voorzitter aan het adres van de artisten was dan ook ze ker op zijn plaats en allen uit het hart gegrepen. De gehouden T.B.C.-collecte bracht 12.— op. LOONOPZAND. Vanaf 10 t/m. 16 Nov. '39. Geboren: Petronella Johanna Jacoba dv. J. J. v. d. Velden en M. J. Leermakers. Jea- nette dv. A. J. de Kok en J. Groenendaal. Maria Josephina Theresia dv. H. A. J. v. Riel en M. A. v. d. Hoek. Adrianus Geradus Petrus zv. P. M. A. Korthout en M. W. v. Riel. Adrianus Theodorus Johannes zv. J. v. Ewijk en W. v. Assen. Overleden: J. L. de Haas, echtgenoote van A. Cou wenberg, 62 jr. A. P. Vugts, 77 jr. M. v. Vugt, weduwe van C. v. Iersel, voor dien weduwe van P. Spapens, 73 jr. Vertroken J. v. d. Made naar Waspik. E. M. v. Dortmont naar Dussen. J. M. Korthout naar 's-Bosch. M. J. Basliaansen en echtgenoote naar Breda. P. H. Vloe- mans naar Oudenbosch. J. v. Riel naar 's-Hage. G. Waals naar Tilburg. J. C. v. Esch naar Leiden. H. J. v. d. Broek naar Eindhoven. J. Naninck naar Poerworedjo. J. v. Campen naar Sprang-Capclle. Ingekomen: Da. Hulst van Sprang-Capelle. J. J. Paans van Sprang-Capclle. J. M. v. Broekhoven van Haarlem. F. M. Hees- becn van Baarle-Nassau. G. E. J. M. Akkermans van Oisterwijk. H. S. Laag land van Meppel. A. M. Mels van Oss. G. W. Bekkers van Boxtel. J. A. le Kort van Tilburg. W. C. Janssen en gezin van Tilburg. i Het voetbal-drama te Sprang-Capelle. Zooals bekend, i heeft een voetbal wedstrijd tusscheri S.D.O. en Sparta onlangs een droevigen afloop gehad. Het was een ruwe en harde wedstrijd; waarvan 't slot whs dat de speler S. van Sparta door H.jG. van S.D.O. werd doodgestoken. Deze zaak diende gisteren voor de rechtbank te 's-Bosch en de officier van Justitie eischte tegen H. G. vier jaar gevangenisstraf. Verdachte maakte een bedeesden indruk en de president, mr. J. E. Poe ring, moest hem de antwoorden stuk voor stuk uit den mond trekken. U hebt tijdens den wedstrijd al strubbelingen gehad? vroeg de presi dent. Verdachte: Ja, Snijders begon zoo maar te slaan. Hebt u hem niet in zijn been ge beten of zoo iets? I Neen, dat heb ik niet gedaan. Enfin, die strubbeling liep nogal goed af, maar nadien is iets veel er- gers gebeurd. Verdachte betoogde, dat hij zeer zenuwachtig was en dat hij zich van het geval niets meer herinnerde. „Nou moet je jé niet al te erg van den domme houden," zei de president. Je weet toch zeker wel, dat je Snijders gestoken hebt. Ja, dat wel. Toen jullie op elkaar toeliepen, had jij je mes al open. Neen, dat is niet waar. Er zijn menschen, die het gezien hebben. Een bestuurslid, van S.D.O. was de eerste getuige. Hij vertelde, dat de wedstrijd een ruw,karakter had. Een paar minuten voor het einde hebben G. en Snijders elkaar aangegrepen, waarbij Snijders den eersten klap gaf. De kleeren van beide spelers lagen in de buurt van een der doelen en toen zij zich na den wedstrijd hadden aan gekleed, kwam Snijders in de richting van G. Deze liep hem tegemoet en ze raakten weer handgemeen. Getuige had tegen G. geroepen: Huib dat moet je niet doen. Maar even la ter zag hij Snijders neervallen en be merkte hij, dat hij een bloedende borstwonde had. Een mes had getuige niet gezien. Het bestuurslid vertelde nog, dat verdachte een goede jongen is, op wien niets te zeggen valt. Hij heeft ze ven jaar in de club gespeeld en nooit heeft hij een aanmerking gehad. De gemeente-veldwachter van Ca- pelle heeft gedurende zijn verblijf hier eveneens nooit iets ten nadeele van G. gehoord; van Snijders daaren tegen had hij wel hooren vertellen, dat deze opvliegend was. Met den opperwachtmeester van de marechaussee, v. d. Plas, neemt de president de verklaringen door van enkele andere ooggetuigen, die mee- nen, dat verdachte wel doelbewust aangevallen heeft. Hij is het slachtof fer zelfs met het mes achterna gerend. Dr. Winkelman uit Sprang-Capelle getuigde op verzoek van de verdedig ster, mr. Emma Lion. Zijn oordeel is, dat de steek ongelukkig is aangeko men. Het hart is juist met de punt van het mes geraakt. Er was slechts een minimale afwijking noodig ge weest om het resultaat tot zwaar li chamelijk letsel te beperken. Mr. v. d. Burg eischte een gevange nisstraf van vier jaar. De verdedig ster wees er op, dat verdachte uit een keurig gezin komt en nooit met de po litie in aanraking is geweest. Uit spraak over veertien dagen. K. N. V. B. Afd. IV A.: MVVLimburgia. JulianaLonga. NAC—Willem II. PSVRoermond. NOADEindhoven. Helmond—BW. Het programma voor Zondag laat weer niets te wenschen over; er staan weer tal van belangrijke ontmoetingen op ver meld. De Limburgschc derby zal echter wel geen bijzonderheden geven. Een overwinning voor de gastheeren is hier op zijn plaats. Wat er in Spekhol- zerheide uitgespookt zal worden is een groot vraagteeken en wy loopen er liever niet op vooruit. Hoewel NAC het terrein-voordeel heeft, achten wij een Tilburgsche overwinning het meest waarschijnlijk. Roermond zal wel met lecge handen thuis komen en tusschen NOAD en Eindhoven heeft de eerste de meeste kans. Verder maakt het Bossche BW een goede kans om twee puntjes bij te kun nen schrijven. D.: De ValkPicus. TOPTegelen. Wilhelmina—ESV. In Valkenswaard zal een gelijk spel de beste oplossing zijn evenals tusschen TOP en Tegelen. ESV kan winnen, maar zal dan toch alle krachten moeten in spannen. Een zware wedstrijd wacht morgen de en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal lnuw Ingewanden deen v oeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende Is. verteert uw voedsel niet. net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen hm de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilietjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. schoenfabrikanten, die het zullen moeten gaan probeeren tegen VVV. Een Waal- wijksche overwinning is te mooi om waar te zijn, maar ook met een gelijkspel zijn wij al tevreden. K.: OisterwijkWilhelmina 2. PAZO—NOAD 2. RWBBoxtel. Gudok—Willem II 2. BaardwijkSET. Oisterwijk wint morgen van de Wil- helmina-reserves en PAZO zal het niet kunnen bolwerken tegen de NOAD-reser- ves. Gudok krijgt een nederlaag te incas- seeren van de Willem Il'ers. Voor de Waahvyksche clubs gaat het morgen een goede dag worden. De men schen uit Boxtel worden hier natuurlijk door RWB gekraakt en ook de Baardwy- kers zullen weinig moeite hebben met SET. I. V. C. B. Eerste klasse. SVBSchijndel. SVD—Kolping. RKTVV—Brabantia. ZwaluwVenl. Boys. Best VooruitWilhelmina. Schijndel kan morgen winnen van haar gastheer. Niet zoo zeker is dit echter met betrekking tot Kolping, dat SVD gaat be zoeken. Hier zal een levendige strijd ontbranden, met niet te voorzien resul taat. Brabantia zal weinig moeite hebben met de Tilburgers evenmin trouwens als de Zwaluw met de Venlosche Boys. Best Vooruit heeft een klein kansje te gen Wilhelmina. 2e klasse B. Wit-Zwart—VSV. Veloc—ODI. MuloDesk. Sarto—STV. GW—St. M.-Gestel. 3e klasse C. Voab—SVG. Uno Animo—RKTVV 2. Desk 2Dongen. HilvariaHieronymus. Oranje-WitWIK. 3e klasse D. WVHSporters. Schyndel 2—HEC. Jan v. ArckelODC. Vlym. Boys—HVC. De Drunensche Sporters gaan in Waal wijk twee puntjes halen. HEC heeft een zware wedstrijd te spelen tegen de Schyn- del-reserves. De Jantjes krijgen Boxtel op bezoek en waarschijnlijk keeren deze niet met lee- ge handen terug. De Vlijinensche Boys zullen een zware dobber hebben aan HVC. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch door JOHN FINNEMORE. Nadruk Verboden. 15) Hij haalde een foto uit zijn porte feuille en Ivirby strekte de hand uit. Laat mij ook nog eens zien, ver zocht hij. Eigenlijk heb ik hem zelf ook nog niet op mijn gemak bekeken. Hij nam het portret van Withers aan en hield het hij het lamplicht. Ja, zei Kirby, dat is de man van de jongedame in kwestie, kapitein Arthur Levinge in uniform. Een fijne vent, hè? Wat heeft hij uitgevoerd? vroeg Withers. In afrekeningen geknoeid? Neen, valschheid in geschrifte, was het antwoord. Het gebeurde In den tijd, dat jij met een opdracht van de Yard in Zuid-Afrika zat, achter Gould aan, dien vent, die pakketten gefingeerde aandeelen op de markt gegoo.id had. Nu, die kapitein Levinge zetten een anderen naam dan den zij nen op een groot accept zonder toe stemming van den betrokken persoon en dat gaat nu eenmaal niet, nietwaar? Withers knikte. Maar toen de Yard de zaak ter hand nam, vertelde Kirby verder, op verzoek van den vader van den jon geman, wiens naam op het accept was geplaatst, ontdekten we dat kapitein Levinge dood was ten minste dat geloofde iedereen omgekomen hij dien bazarbrand in Parijs, juist een maand te voren. Zijn familie was in den rouw over hem. Hoe was het met zijn stoffelijk overschot? wilde Withers weten. Werd dat herkend? Kirby haalde de schouders op. Er was niet de minste kans om de dozijnen slachtoffers te identificee- ren. Zij waren geheel verkoold. Het is een verschrikkelijke ramp geweest, Tom. Ja, dat heb ik indertijd gelezen, was het antwoord. Maar nu moet je verder hooren, Tom, hernam de bezoeker. Wie komt me daar onlangs opgewonden de Yard binnenvallen Niemand anders als de verontwaardigde vader, met een ver haal dat kapitein Levinge aan het vuur ontsnapt moet zijn en nog in le ven isIemand zou hem op de renba nen hebben gezien, een boterham ver dienend met het geven van tips en soortgelijke karweitjes. Ik kreeg de zaak in behandeling, en de eerste vraag, die ik stelde, was: Zit hij aan den grond? Dat werd mij verteld, was het antwoord. Dan is er maar één ma nier, zei ik tegen mezelf; laat zijn fa milieleden in het oog houden. Vroeg of laat zal hij die om hulp vragen. En daarom zond ik jou als de weerlicht weg om op zijn vróuw te letten. Dus zóó zit de vork in den steel merkte Withers op. Ik krijg den in druk dat zij goed in haar duiten zit. Ja, maar zij kan geen cent van het kapitaal in handen krijgen voor zij vijf en twintig is, deelde Kirby me de, en haar man zat zoo wanhopig vast dat hij niet wachten kon tot hij zijn vrouw kon plunderen; hij moest iemand anders hij de kladden pakken! En die iemand anders is daar niet erg gesticht over, hè? Hij is er huiten zichzelf over, zei Kirby. Het was de handteekening van een collega-officier, die Levinge ver- valschtc, een jonge kerel, wiens vader een rijk city-zakenman is. De ouwe heer brandt letterlijk van verlangen 0111 Levinge in de beklaagdenbank te zien; geen uitgave is te groot om het zoover te krijgen. Ik wil er mijn hoofd ondgr ver wedden dat het tweede bedrag dat het jonge mevrouwtje heeft opgenomen, voor haar man is, beweerde Withers. Daar ziet het tenminste wel naar uit, Tom, gaf Kirby toe terwijl hij de foto teruggaf. Ik veronderstel dat zij die heb ben van den jongeman, wiens hand teekening Levinge vervalschte, zei Wi thers, met den vinger op liet portret tikkend. Ja, bevestigde zijn gast, die jon ge kerel Poole heet hij en Le vinge waren dikke vrienden vóór hel schandaal en de verdwijning van den kapitein. Ik denk, opperde Withers op peinzenden toon, dat ik eens een beet je zal gaan rondkijken in het gedeel te van de omgeving waar de jonge vrouw vanmiddag naar toe stapte. Ik durf er een eed op te doen dat ze ver wachtte daar iemand te ontmoeten. Op dat oogenblik werd er op de deur geklopt. Foto's en notities ver dwenen snel in den ruimen binnenzak van Mr. Withers, die zich onmiddel lijk weer kromde in zijn rol van in valide, terwijl de gast even vlug zijn houding van gezeten beminnelijke Londenaar aannam. Binnen, riep Withers. De deur ging een klein eindje open, de waard werkte zich behoedzaam door de nauwe kier en sloot de deur zachtjes achter zich. Toen kwam hij naar voren tot hij de tafel. Sam Blocks gezicht stond ernstig en zijn oogen waren op mr. Withers gericht. Meneer, richtte hij zich tot zijn gast. ik ben stilletjes naar hoven ge slopen; ik dacht dat het misschien wel in uw belang was om u te waar schuwen. Wat is er aan de hand? vroeg Withers, niet vergetend zijn droge kuch te laten hooren. Ja, klonk het henepen. Dat u misschien heter begrijpt dan ik. Be neden in de gelagkamer is politie en die vroeg naar u. XIII. Wanneer een gewoon burger hoort dat de politie naar hem informeert, veroorzaakt dat in den regel een ze kere opwinding. Block's mededeeling scheen Withers echter op geen stuk ken na niet zoo te verontrusten als de herbergier verwacht had, want de eerstgenoemde keek eens naar zijn metgezel met oogen die te kennen ga ven: Wat is dat nu? Ik dacht dat ik u maar even moest waarschuwen, meneer, hernam Block, want u heeft altijd betaald als een gentleman, en ik heb het land aan dien bemoeizieken vlerk, Naylor den veldwachter. Ik zou hem wel eens graag de kous op den kop zien krij gen. Block was te sluw om er bij te vertellen dat hij geen onplezierighe den in zijn huis wenschte en dat het hem aangenaam zou zijn wanneer zijn gast verdween om ergens anders ge arresteerd te worden. Hoe weet je dat? vroeg Withers. Ik hoorde ze praten met het meisje van het buffet. Zij zijn met z'n tweeën, Naylor en sergeant Bassett van Baylham. Dus de politie zit mij op de hie len? zei Withers zacht, terwijl hij zijn droge kuch liet hooren en zich over zijn lange magere kaken wreef. Iets in zijn woorden scheen Kirby te treffen als onweerstaanbaar ko misch, want hij viel achterover in zijn stoel en barstte in een daverenden schaterlach uit. Withers lachte ook, maar lang niet zoo uitbundig als zijn vriend; zijn vroolijkheid bepaalde zich tot een serie grinnekende en lichtelijk grimmige keelgeluiden. Toen Kirby zijn zelfbeheersching teruggevonden had en zijn oogen had afgeveegd, zei hij: „Zullen we den vij and boven laten komen en eens hoo ren waarvan zij je verdenken, Tom? Met plezier, antwoordde Withers. Wilt u den heeren namens mr. Wi thers zeggen dat het hem aangenaam zal zijn wanneer ze even boven ko men. Zeker meneer, was Block's be scheid. Hij was kennelijk van zijn stuk gebracht door deze houding van zijn gast, maar ging toch onmiddellijk heen om diens verzoek over te bren gen. Enkele minuten later stapten een paar struische politiemannen de ka mer binnen. De een had sergeants strepen op zijn mouw, de andere was de plaatselijke veldwachter, een ste vige buitenjongen. Doe alstublieft de deur goed ach ter jullie dicht, verzocht de kraak- stem van Withers. Het is altijd goed de dingen zoo discreet mogelijk te be handelen. (Wordt vervolgd,)

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 3