Oiiicieele Mededelingen Plaatselijke Berichten. REUMATIEK H deBont-v.Hulfen Fa.JanvanMil. BAL in THALIA PAS OP SPORT, Heerenkleeding naar maat As. ZONDAG WASPIK. Zaterdag 18 November 1939 No. 91 der gemeente Waalwijk e.a. De Echo van het Zuiden Tweede Blad Er is een\Jl in de maand de van PERZISCH TAPIJTJE ANTIEK. DRUNEN. OUSSEN. GEERTRUIDENBERG. WERKENDAM. INLEVERING OPPLAKVELLEN. Daar de huidige distributie-periode van suiker loopt tot en met Maandag 20 November, dient de inlevering der opplavellen van bon 2 op Dinsdag, 21 November aan te vangen. De detaillisten leveren de ontvan gen bons 2 dus op de voor hen vastge stelde dagen in met dien verstande, dat zij, wier opplakvellen des Maandags moeten worden ingeleverd, dit eerst op Maandag 27 November dienen te doen Kring: Distributiekantoor Waalwijk, de Leider ft* GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag 24 November 1939, des avonds 7 uur, ten gemeentehuize. 'V AGENDA: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurd raadsbesluit van 27 October 1939 tot het aan gaan eener geldleening, groot 70.000. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 27 October 1939 tot wijziging der begrooting 1939. 3. Goedgekeurd raadsbesluit van 25 Augustus 1939 tot wijziging van het uitbreidingsplan. 4. Vastgestelde gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1938. b. Van den Directeur der Rijksvak school. Alhier. Verslag over het cursusjaar 1938/ 1939. c. Van de R. K. Militairenvereeni- ging. Vught. Verzoek toekenning gemeente subsidie. 5. Voorstel tot vaststelling eener ver ordening, regelende het geneeskun dig schooltoezicht. Voorstel tot vaststelling der vergoe ding ingevolge artikel 101 der lager onderwijs-wet over 1938 voor de bij zondere scholen voor lager onder wijs en uitgebreid lager onderwijs, alsmede tot vaststelling van het be drag der werkelijk gedane uitgaven door die scholen over genoemd jaar. Voorstel inzake verhooging crediet, toegestaan door den rijksdienst voor de werkverruiming, voor aanleg Kerkstraat en rioleering Putstraat en Groensteeg. Voorstel tot intrekking raadsbesluit van 27 October 1939 tot het aan gaan eener geldleening, groot 70.000.— en tot 't aangaan eener nieuwe geldleening tot gelijk bedrag. 6. Voorstel tot het aangaan eener re kening-courant-overeenkomst. 7. Voorstel tot wijziging der begrooting 1939. KAMER VAN KOOPHANDEL. Bij de Donderdag gehouden verkiezing van 5 leden voor 't Grootbedrijf en 5 leden voor 't Kleinbedrijf van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk, werden bij enjaele candidaatstelling herkozen: Voor 't Grootbedrijf: F. H. Braun, Dussen. P. A. van Dongen, Raamsdonksveer. Th. H. J. C. Raming, Waalwijk. A. I. J. Smits, Dongen. M. P. A. v. d. Velden, Waalwijk. Voor 't Kleinbedrijf: A. van Beek, Made. J. C. v. Eijkelenburg, Waalwijk. J. C. Frederiks, Kaatsheuvel. C. P. Gijsman, Waspik, berg. J. C. H. M. W. Sassen, Geertruidenberg. ETALAGE-WEDSTRIJD. De etalage-wedstrijd is Vrijdagavond officieel geopend door den burgemees ter, waarna een bezoek aan de etalages is gebracht. Overal zag men een druk beweeg om de etalages tijdig gereed te krijgen en die reeds zoover zijn geven iets moois te zien. Zaterdag-middag trekken onze har monieën door de straten, om luister bij te zetten aan den eersten dag. Maandag komt de jury, een keur van deskundigen, de heeren Verhagen, Fens en van der Boom uit Breda, in desbetreffende kringen goede beken- 1 den, die hun taak minitieus zullen be- I kijken. V Zooals uit de programma's blijkt is er eenige wijziging in den eersten op zet gekomen. Het Japansche dagvuur- werk is verschoven van Woensdag- naar Zaterdag-middag, terwijl de clou, i de grootsche openluchtfilm Donderdag \draait, maar daarover Woensdag meer. I Intusschen zie men de lijst der deel- Fnemers, het programma en 't formulier J voor den Fouten-zoekwedstrijd inpons Speciaal-blad. De deelnemers worden verzocht: 1De deelname-kaart duidelijk in e etalage te zetten. 2) Een fout in de etalage te zetten. 3) Deze fout in gesloten enveloppe net vermelding van „Etalage-fout" op secretariaat van W. B. te doen be- orgen. 4) Een prijs voor den Fouten-wed- strijd beschikbaar te stellen. 5) De nationale driekleur uit te steken. DE ONTSPANNINGS-AVOND VOOR DE MILITAIREN VAN WAALWIJKS BELANG. Een prachtige avond Een ongekend succes Terecht schrijven we hierboven: een prachtige avond en een ongekend suc ces, want wc zijn overtuigd dat de mi litairen, en daar ging het toch over. zeer tevreden zullen zijn over dezen eersten door Waal wij ks Belang gebo den avond. Het college van Burgemeester en Wethouders (alleen de burgemeester was verhinderd), de commandant der Pontonniers met z'n officieren, waren op uitnoodiging van het bestuur van Waalwij ks Belang present met 'n groot aantal militairen, toen de heer H. Hoff- mans wnd.-vooLzitter van W. B. den avond opende, met een hartelijk wel kom aan de burgerlijke en militaire autoriteiten, een woord van dank aan de medewerkenden van dezen avond en degenen die hun steun in verschillen den vorm gaven. Daarna begon de eigenlijke feest avond, en wat daar het duo Hentom met Fr. 'van Straaten en het dubbel- kwartet van Oefening en Vermaak van hebben gemaakt, daarvan hebben de voortdurende lach-salvo's en het ge weldige applaus terecht getuigd. Wij behoeven niet in bijzonderheden te treden, maar zooals Henk van En gelen, als karakter-humorist, als snel dichter, als conferencier dezen avond de zaal heeft vermaakt, zoo hebben wij hem nog zelden gezien en gehoord. Het was uitzonderlijk hoe hij op willekeu rige woorden een gedicht op maar rijm de en zong; 't was buitengewoon hoe geestig hij de uitreiking der prijzen met een leuke zet wist te begeleiden. Aan hem komt, zonder iets aan de anderen te kort te doen, zeker 't leeu wen-aandeel van dezen succesvollen avond toe. Maar ook Tom Burmanje liet zich van zijn beste zijde kennen, zoowel in hel duettisten-werk als in z'n zeer fijn- gevoelde en mooi voorgedragen levens liedjes was hij bijzonder goed, waar aan z'n mooie stem natuurlijk niet weinig afdoet. Frans van Straaten, de bekwame ac- compagnateur gaf eenige uitstekende accordeon soli, die grooten bijval ver wierven. Het liedje van de Pontonniers, speci aal door den lieer van Engelen voor deze gelegenheid gemaakt sloeg na tuurlijk zeer in, niet minder dat voor de motor-menschen en deze liedjes werden begrijpelijk hartelijk meege zongen. Het dubbel-mannenkwartet der Lie dertafel „Oefening en Vermaak" gaf onder leiding van den heer L. Sars een 4-tal mooie nummers, waarvan een 2-tal meer komisch. Zij hadden groot succes en de militairen schenen deze afwisseling van 't komische met het meer serieuse wel zeer op prijs te stel len; zij waardeerden het hier gebodene zeer. Dat blijkt wel hieruit dat bij 't snel-dichten spontaan gevraagd werd om een gedichtje op „Oefening en Ver maak". Een der hoofd-momenten was de gra tis verloting, die op bijzondere ma nier door van Engelen werd geleid. Door den kapitein-dokter waren wille keurige nummers als 16 prijswinnaars opgegeven en men begrijpt dat hier aar dige zetten bij 't afhalen der prijzen niet ontbraken. Zoo bij den lsten prijs, een prachtige krentenmik van 2.35 M. van Pulles-Heesbeen. Laten we de schenkers maar eens noemen, dat spoort misschien an deren bij een volgende gelegenheid aan. Kolsteren-Lagarde, Electra, v. Schijn- del, Speet, Paul van Eeuwijk, v. Licmpt en nog verschillende burgers. Toen het vele goede en mooie ten einde was dankte kapitein Bouman met eenige vriendelijke woorden de vereeniging Waalwijks Belang voor dezen mooien avond. Hij bood als bewijs van erkentelijk heid een waardevolle oorkonde aan, vervaardigd door den knappen sap peur Koekoek, die op hout zeer kunst en smaakvol is gegraveerd. Zij bevat het volgende: Oorkonde In den jare MCMXXXIX is hel ge schied dat: sombere onweerswolken aan den Nederlandschen horizont opdoemden.... dat: binnen Waalwijk kapitein H. Bou man gelegerd werd met zijn korps Pon tonniers, hetwelk geteekend was P.A. H.K.V. dat: de befaamde Vereeniging Waal wijks Belang eenen luisterijken feest avond aanbood aan die krijgslieden. Rheumatische pijnen kwellen Uw li chaam ze dooden Uw werklust, ze vergallen Uw leven en dat van Uw huisgenooten. Ze maken U humeurig en oud vóór Uw tijd en als ge niet tij dig Uw maatregelen neemt wordt ge voorgoed gekluisterd aan Uw stoel of bed Waarom dan dat alles? Waarom niet de kwaal in haar oorzaak bestreden? Dat kan toch! In negen van de tien gevallen zijn Rheumatische pijnen een gevolg van onzuiver bloed. Doe eens een bloedzui verende kuur! Neem Kruschen Salts! De aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op lever, nieren en ingewanden, hergeeft deze organen weer hun jeugdige kracht. Ze doen dan hun werk weer net als vroeger en filteren al het overtollig en schadelijk zuur uit Uw bloed. Al dat pijn verwek kend overtollig urinezuur, dat zich vroeger vastzette in Uw weefsels en gewrichten, en dat de oorzaak was van Uw pijnen, wordt nu afgevoerd langs zuiver natuurlijken weg. Met den dag groeit Uw levenslust en bij een trouw en regelmatig gebruik eiken morgen na het opstaan voelt ge U allengs een herboren mensch De Heer W. H. v. d. Z. te Rotterdam schrijft: ,Met deze wil ik U mijn oprechten dank betuigen voor de heilzame werking van Kruschen Salts. Gedurende een tiental jaren had ik vreeselijke Rheumatische pijn in mijn rechterknietotdat een mijner kennissen mij adviseerde om Kruschen Salts te probeeren.' Ik kocht een flaconben steeds doorgegaan met innemen en heel langzaam is de pijn uit mijn knie zoo goed als verdwe nenmet loopen gaat het bijzonder Kruschen Salts, verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr. E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opge richt 1756. Ter gelegenheid hiervan werd deze oorkonde door den sappeur Koekoek vervaardigd en aan Waalwijks Belang aangeboden. Gedaan te Waalwijk den zeventien den dag van de slachtmaand. Deze even onverwachte als schitte rende verrassing lokte een luid applaus en de heer Hoffmans dankte namens W. B. den aanbieder en vervaardiger van harte voor deze bijzondere her innering. En met dit waardig slot werd deze mooie avond gesloten. Waalwijks Belang maakte weer een goede beurt! De oorkonde is in onze vitrine te bewonderen. DE BUITENPOLDER VAN BESOIJEN. De ingelanden van den Buitenpolder van Besoijen, kwamen Vrijdagmiddag om 2 uur in café v. d. Meijs te v.m. Besoijen in vergadering hijeen ter ver kiezing van een bestuurslid. De bijeen komst was zeer matig bezocht. De voorzitter, de heer Haverhals, opende met een woord van welkom, waarna de volmachten werden onder zocht. De stemming voor de bestuurs-vaca- ture had aanvankelijk geen resultaat, daar geen der candidaten de vereisch- te meerderheid behaalde. Bij de tweede vrije stemming kreeg de heer Jan Kuysten 12 st., de heer Fr. v. Dalen 11 st. en 1 stem abusievelijk uitgebracht op A. v. Dalen. Daarna vond een herstemming plaats tusschen I. Kuysten en Fr. v. Dalen waarbij Fr. v. Dalen werd gekozen met 13 st. tegen 11 st. op J. Kuysten. De heer v. Dalen dankte hierna met eenige welgekozen woorden voor het vertrouwen dat de vergadering in hem stelde, en beloofde zijn beste krachten aan 't waterschap te zullen besteden. PIET VINK MET MOOIE RIEK. 3iet Vink, Gildenbond en Waalwijk zijn de laatste jaren als t ware tot een tooneelmatige drieëenheid uitgegroeid, zoo vertrouwd is het Waalwijksche pu bliek geraakt met het idee, dat genoemd gezelschap hier optreedt Maar wat meer zegt is, dat de lange reeks van voorstellingen, welke Piet Vink ons tot heden bracht, voor den directeur even zoovele welverdiende successen opleverden. Wij kunnen ons geen en kele avond herinneren die ook maar even uit den toon viel. Integendeel: dank zij bekwame regie, schifting van spelers-materiaal en voortdurend zoe ten en tasten naar betere werken, de cors en aankleeding, dank zij deze fac toren'valt bij Piet Vink qua spel en keuze van stukken een voortdurende stijging te bespeuren. Piet Vink heeft routine, hij kent den smaak van zijn publiek en hij is er in geslaagd tusschen de eischen van het publiek en zijn eigen wenschen als ar tist, als kunstenaar die streeft naar een zoo hoog mogelijk peil, een waardig compromis te sluiten. Welnu, „Mooie Riek is zoo n com promis, want van den eenen kan krijgt het publiek volop gelegenheid zijn hart op te halen aan romantiek en sen satie, naast amusante- en liefdesscènes en van den anderen kant biedt „Mooie Riek" aan Piet Vink's ensemble talloo- ze gelegenheden om blijk te geven van haar moderne, op nieuwe basis ge schoeide, spelopvatting. Er valt Zondag volop te genieten in den R. K. Werkliedenbond, want „Mooie Riek" is een prachtig stuk, met vele ontroerende momenten, waar een geweldig dramatische kracht van uit gaat. Vooral het laatste bedrijf, waar in de uitbarsting van de Vesuvius plaats heeft en het noodlot haar onver biddelijke eischen stelt, vooral dit be drijf roept bij de toeschouwers een be klemming teweeg, welke zij niet licht zullen vergeten. Het tableau de la troupe waarborgt ons een brillante vertolking, want wij treffen daarbij de namen aan van Piet Vink's beste artisten als: Nettie Hart, Cestrina Vink, Piet Vink, Martin Kop, Theo Vink, Jean Janssen, Tini Hart, Lex Laainan en vele anderen. Wij raden iedereen aan deze voor stelling te gaan bijwonen, het zal een avond worden welke de goede naam van Piet Vink weer eens uitdrukkelijk zal bevestigen. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- o nstandigheden aangepast JUBILEA BIJ „OEFENING EN VERMAAK". Dezer dagen herdachten de heeren Adr. v. Heijst en J. Westenburger den dag waarop zij voor 25 jaar lid werden van „Oefening en Vermaak". Op na der te bepalen datum zal de officieele huldiging plaats vinden. ONTWIKKELINGSAVOND R.K.W.V. De R.K. Werkliedenvereeniging be gint a.s. Maandag haar reeks van ont wikkelingsavonden. Geopend wordt met een zeer actueele lezing met lichtbeelden over het zwaar geteisterde Polen door den heer C. W. Wouters te Heerlen. Gezien de groote actualiteit van de stof, verwachten wij een volle zaal. Ook voor niet-leden is deze lezing toegankelijk tegen betaling van 25 ct. ZIJ WAREN LIEVER IN WAALWIJK. Twee jonge-dames uit Geldrop had den eenige weken geleden de ouderlijke woning verlaten en trokken de wijde wereld in. In Waalwijk aangekomen, wisten zij werk te krijgen op een fa briek en zoo hadden de zusters S., 16 en 18 jaar oud, het hier wonderwel naar de zin. Helaas duurde de vreugde slechts kort, want spoedig had de ge meente-politic de zaak in de gaten met 't gevolg dat zij dezer dagen onder de waakzame geleide van een dienaar van Hermandad naar Geldrop werden te rug gevoerd. Een blijvend Si. Nicolaas-Cadeau is een OF LICHTBAK STUK GEREDEN. Woensdagmiddag reed een te hoog geladen vrachtauto, komende uit de richting Den Bosch, de lichtbak bij den Velo-winkel stuk. De auto-bestuurder heeft er blijkbaar niets van gemerkt en is doorgereden. De gemeente-politie onderzoekt de kwestie. ZANGCURSUS. A.s. Zondag zal door de Eerste Waal wijksche Kanarie-vereeniging 'n zang- cursus gegeven worden door den heer C. Jansens uit Tilburg, keurmeester van den Algemecnen Nederlandschen Bond van Kanarieteelt en Vogelbe scherming. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende verloren en gevonden voor werpen. Verloren: Hondenpenning, twee vulpenhou ders en een rijwielbelastingmerk. Gevonden: Riem, paar motorhandschoenen, vul penhouder, alpenmuts, zakje met schroeven, bouten enz. en een gouden horloge. BILJARTCLUB E. B. C. De Eerste Baardwijkschc Biljart vereniging gevestigd bij W. Pullens 't Vosje speelde in haar clublokaal een vriendschappelijke wedstrijd le gen K.O.T. uit Heusden, welken strijd een gezellig en vriendschappelijk 4<a- rakter droeg. De uitslag luidt: K.O.T.E.B.C. G. SlaatsTh. Klijn 7552 M. LarosW. Pullens 4675 A. NotenG. Pullens 6275 J. v. ValderenL. v. d. Geld 42— 75 J. MeijerTh. Pullens *5175 J. v. BergenJ. Vermeulen 4275 T. v. DijkTh. Slaats 5775 Totaal 375502 Hoogste serie K.O.T. G. Slaats 21, E.B.C. G. Pullens 21. ST. NICOLAAS-COMITé VOORM. BAARDWIJK. Dezer dagen kwam het St. Nieolaas- comité te voorm. Baardwijk bijeen. Het bezoek van St. Nicolaas werd vastgesteld op Zaterdag 2 December a.s. De Sint zal als gewoonlijk, een tocht door voorm. Baardwijk maken opgeluisterd door de harmonie St. Jan en een bezoek brengen aan de scholen. In het Patronaatsgebouw zal een groo te verscheidenheid speelgoed verloot worden ten hate van den Stillen Ar men. De jaarlijksche collecte zal he den, Zaterdag, door het comité wor den gehouden. Stationsstraat 57 - Waalwijk van 6 -10 uur Middanstandsexamen te Tilburg. De resultaten van het op Maandag 13 November te Tilbug gehouden examen Middenstandsdiploma lui den De namen der geslaagdeu zijn o.m. W. J van den Broek Waalwijk J Kerst, KaatsheuvelB. van Achter, berg, Kaatsheuvel; P. Broos, Waal wijk P. Dinslage, WaalwijkM Frederiks, Kaatsheuvel; J. Jansen, KaatsheuvelJ. Klerkx, Kaatsheuvel. Het resultaat van 14 Nov. luidt; G. Pepping, Kaatsheuvel; F. Vloe mans, Kaatsheuvel. Boerinnenbond. De B.K. Boerinnenbond hield een algemeene vergadering in de zaal der meisjescongregatie. Er werden een aantal zaken besproken van huishoudelijken aard. Als attractie werd vertoond de film «St. Lidwina van Schiedam» Opdracht. Onze dorpsgenoot, de heer A. J. van Alphen kreeg opdracht tot het voor het uitbreiden der Textielschool te Eindhoven. Het werk staat onder architectuur van de heeren G. en H. G. C. van Geenen te Eindhoven. Het bedrag van aanneming is f 0.574, St. Elisabethsvereeniging. Maandag om 9 uur v.m. houdt de St. Elisabethsvereeniging een algemeene vergadering ten huize der presidente. Burg. Stand. Geboren Adr. z. v. Marinus Pullen— Loeff. Overleden Gerdina IJpelaar wed van God. van Gorcum, 83 jaar. Officieele opening Lips schroevengieterij. Naar wij vernemen zal de offici eele opening van de Lipsschroeven- gieterij, alhier plaats hebben op Zaterdag 2 Decembsr a.s. Gistermiddag had de arbeider W. Donkersloot het ongeluk bij zijn werkzaamheden zoodanig te vallen dat hij zijn schouder brak. Dr. van Vuren verleende de eerste hulp, waarna de patient naar huis ver voerd kon worden. HANK. Den arbeider J. S. alhier, werd dezer dagen, tijdens zijn werkzaam heden, zoodanig door een paard in den arm gebeten, dat hij genood zaakt was zich onder behandeling van Dr. van Vuuren uit Dussen te stellen. Hij zal 'n tijdje rust moeten houden. De machinist van het Rijks stoomgemaal aan den Peerenboom alhier den heer Paans, is in gelijke functie overgeplaatst naar 't Stoom gemaal te Bern, bij Heusden. De bewoners van Peerenboom zien den behulpzaamenambtenaar noode ver trekken. In deze gemeente is een plaatselijk comité van het Algemeen Steun comité 1939 gevormd dat zich ten doel stelt zich door financieele hulp bijstand te verleenen aan de tallooze slachtoffers die de oorlogstoestand ook hier telande maakt. Het plaatse lijk comité, bestaande uit burge meester Bianchi, wethouders Sassen en v. d. Loo, pastoor v. d. Wee en dominee Mr. Visser zal aan elke woning een envloppe doen bezorgen waarin de inwoners van Geertrui denberg hun bijdrage kunnen in sluiten. Binnen enkele dagen zullen door collectanten die voorzien zijn van 'n legitimatiebewijs, de envelop pen weder worden opgehaald. De raad heeft besloten bij de Kroon aan te dringen op grens wijziging, opdat het gedeelte van de Werken, thans deel uitmakende van de gemeente de Werken en Sleeuwijk doch in wezen één vormende met de gemeente Werkendam, bij deze gemeente gevoegd wordt. Predikbeurten Zondag 19 Nov. 1939: Ned. Herv. Kerk; alleen v.m. half tien Ds. R. de Bruin. w. s. c. Alle drie elftallen van WSC moeien morgen aantreden. WSC 2 ontvangt thuis om twee uur het slerke Haarsteeg en is aan den Parallel weg een aardigen wedstrijd te wachten. W SC 3 debuteert- met een uitwedstrijd tegen de Baardwijk-reserves enwy vree- zen, dat in den Overlaat weinig te halen zijn zal. Tenslotte het eerste elftal van WSC, dat de groote reis naar Venlo gaat ma ken, om aldaar VVV in eigen huis te be kampen. Hier een zeer belangrijke ont moeting, omreden beide tegenstanders mei evenveel punten direct achter de leiders komen. Alhoewel bijna geen en kelen tegenstander uit Venlo met winst punten terugkeert, zoo zal het ons ten zeersie benieuwen, of de WSC-spelers deze traditie eens zullen breken. In ieder geval kunnen de Limburgers op ernsti ge» tegenstand rekenen en de gasten zijn vol goeden moed. Wy zullen afwachten, hoe het resultaat zijn zal. Hierbij nog het programma van WSC voor de volgende weken: 26 November WSC—De Valk; 3 Decem ber WSCTegelen, derhalve twee be langrijke wedstrijden. BAARDWIJK. Haard wijkS.E.T. De Baardwijkers zetten Zondag a.s. om twee aar en dus niet zooals tot op heden om half drie de strijd om de door allen zoo vurig begeerden titel voort tegen de vereeniging SET. Nog nooit lieert deze club in de Overlaat gesireden en het eerste contact dat heide met elkaar had den dateert van het begin der competi tie. Al is dus dit samentreffen nog maar zeer gering geweest toch weten de Over- I«iters reeds voldoende welken tegenstan der zij morgen te bestrijden hebben en het ligt hun-nog versch in tiet geheugen het behaalde 33 gelijke spel na een uiterst spannende en alle krachten vra gende ontmoeting, waarhij de Geel-Zwar- ten aanvankelijk een achterstand van 30 hadden. Doch niet alleen hiervan kan men de kracht van de bezoekers af leiden doch ook hun verdere resultaten spreken voor zich zelf en de stand is op hel oogenhlik zoo, dat wanneer zy Zon dag wet ente winnen zy reeds een direct gevaar vormen voor de diverse leiders. Dat zij hierop gebrand zijn behoeft niet vermeld te worden. Echter Geel-Zwarten ook gij zijt een van die leidende ploegen en het resultaat in uw laatste match te Tilburg tegen het toen nog ongeslagen Willdm II 2 heeft groot opzien gebaard en heeft U weer gerangschikt onder de sterkste Derde Klussers. Dit feit legt L' groote verplichtingen op en wilt gij Uw leidersplaats blijven bewaren dan moet gy Zondag reeds beginnen met een over winning, dat echter, wij geven het toe, gemakkelijker gezegd dan gedaan is. Strijd echter voor wat ge waard zijl en de bezoekers zullen kunnen genieten van een kamp waarin iedereen zich ten vole zal moeten geven en waarvan de uit slag tot het laatste moment in he onze kere zal blijven. Een gang naar het Baard wijk-terrein zal dan ook niemand herou wen. Om half twaalf speelt het tweede elftal een voorwedstrijd tegen WSC 3. Een plaatselijke ontmoeting dus tusschen twee gelijkwaardige ploegen, waarin mis schien het terreinvoordeel den doorslag zalg even. Good-Luck Julianamanncn. Ii. W.B.Boxtel A.s. Zondag staat de voetballiefheb bers van Waalwijk een spannenden strijd te wachten, nu de Boxtelnaren een be zoek aan Waalwijk komen brengen on» te trachten revanche te nemen op de ne derlaag welke de RWB'ers hun in eigen home toebrachten. Boxtel komt er na een slecht begin steeds beter in wat wel ten zeerste bewezen wordt door hun drie op eenvolgende overwinningen. En de RWB' ers zelf weten wel het beste wat de blauwhemden in hun marsch hebben Zij zullen den 30 achterstand met de rust in Boxtel nog wel niet vergeten zijn, denkt er om jongens dat het niet altijd luk om zoo'n gevalletje nog by te werken en dan nog te winnen, waarmee wij maar willen zeggen: weest op u hoede en doet allen je uiterste best. Wanneer er ge- spceld wordt als j.I. Zondag dan moeten jullie ook in staal zyn om Boxtel te weer staan en beide punten in Waalwijk te houden, maar den tegenstand dien jullie zullen moeten overwinnen zal stukken grooter zyn, en daarom jongens nog maals doet allen je best en denkt wat er op het spel staat. Door een vergissing hebben de RWB' ers deze week in sommige bladen ten on rechte aan de kop van den ranglijst ge staan welke plaats echter door de Wil lem Il'ers ingenomen wordt. liet is nu aan onze jongens om er voor te zorgen

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 5