net Dagmeisje Gemeente-Bode nette Loopjongen. Timmermans- leerling Burgerwoning BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEN NOTARIS VAN HAM Vervolg Provinciaal Nieuws. Voor rustig gezin gelegen heid tot mede boven wonen. JUBILEUM RIJKSVAKSCHOOL Middenstandsdiploma J. A. van Drunen Weest wijzer, Koopt „Hoefijzer" TE HUUR gevraagd publiek a contant VERKOOPEN EEN NETTEN INBOEDEL, Adverteeren doet verkoopen. MET-KATHOLIEKEN a.s. Zondag niet door een vergissing hun nerzijds verder naar onderen te raken. Wij willen het geacht publiek nog even attent maken dat vanaf Zondag tot na dere aankondigng de wedsrijden om twee uur aanvangen. Het 2e elftal heeft Zondag nog vrij, ge duld maar jongens, jullie komen ook nog aand e beurt. WAALWIJK. R.K.V.V. H.E.C. Voor morgen staat de uitwedstrijd le gen Schyndel 2 op het programma. Na de wisselvallige resultaten is het moeilijk eenige conclusies op onze ploeg te ma ken. Een ding is zeker. Werd vorig sei zoen met 81 gewonnen nu zullen de HEC'ers het met een heel wat beschei dener resultaat moeten doen. Maar als onze spelers nu van het begin tot het einde bezielt zijn met den wil om alles te geven wat zij vermogen, dan zien wij toch minstens een der beide punten in Waalwijk komen. Het 2e elftal bindt den strijd aan tegen SSS uit Udenhout. SSS is een hard wer kende ploeg. Toch gelooven wij in een overwinning der onzen. Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur (HEC-terrein). Het le elftal vertrekt om half een aan de Markt. Zij die de reis naar Schyndel wenschen mede te maken, kunnen zich alsnog opgeven tot het uur van vertrek tegen een zeer geringe vergoeding. HEC'ers succes! !- R.K. W.V.H. Program voor a.s. Zondag: WVH 1Sporters 1, 2 uur. HEC A—WVH A, 12 uur. WVH B—DES B, (Zaterdagmiddag) 2 uur 45. Het le elftal staat a.s. Zondag wederom voor een zware taak. Zij spelen n.l. een thuswedstrijd tegen de Sporters uit Dru- nen. Deze ploeg is tot heden no« ongesla.- gen. Het is WVH nog nimmer gelukt van Sporters le winnen. Wanneer wij de om standigheden waarnemen, n.l. dat de Sporters op één enkele uitzondering na, over hetzelfde elftal beschikt als vorig jaar terwyl WVH vanwege de gemobili seerde en andere omstandigheden slechts met 5 spelers van het le elftal van vorig jaar kan uitkomen, dan kunnen wij niet anders voorspellen, dan een nederlaag voor de onzen. Wy hopen echter dat on ze spelers zich hierdoor niet zullen ont moedigen en a.s. Zondag van het begin tot het einde voor de.volle 100% zullen werken om een eoo goed mogelijk resul taat te bereiken. Wij verwachten een fai- ren en spannenden strijd. De wedstrijd begint om 2 uur. Het 2e elftal is vrij. Het A-elftal der junioren speelt op het HEC-terrein tegen HEC A. Het B-elftal speelt hedenmiddag tegen DES B. Aanvang 2 uur 45. „Sporters", Drunen. Zondag is het een groote dag voor Sporters in Drunen. Dan komen drie elf tallen van hen in touw. Het eerste elftal speelt bij WVH in Waalwijk. Gezien de laatste prestaties der Drunensche ploeg, durven wy daar morgen op een overwinning rekenen. Zooals van ouds zullen een groot aantal supporters met Sporters meetrekken om hun ploeg in de enthousiaste Waalwijk- sche omgeving voldoende aan te moedi gen. Het tweede elftal heeft nog iets goed te maken van haar laatsten wedstrijd, die zij verloren. Sporters 2 spelen morgen op eigen veld en ontvangen het zwakke DSC uit Kerkdriel als gasten. De Drunen- schej ongens zullen inhalen wat ze ver knoeid hebben en hun gasten, DSC, met mooie cijfers kloppen. De junioren van Sporters ontvangen op eigen veld de junioren van- de Boys uit Vlijmen. Van deze jongelieden willen wy verder niets vertellen. Die zijn te gauw overh et paard getild en die fout willen wij niet op ons geweten hebben. DISTRICT DEN BOSCH. Overzicht voor Zondag a.s. Eerste klasse: De twee ongeslagen ploegen ontmoeten elkaar op het VFC-terrein. Nooit Gedacht heeft de beste papieren en zoodoende ge% ven wij hen dan ook de beste kansen op de punten. De Zwaluw-reserves spelen bij R.K. SVA. Dat wordt een nederlaag voor de gasten. Concordia was in haar laatsten wedstrijd weer beter op dreef. Zij spelen morgen bij de Gestel-reserves en wij verwachten hen met de punten terug. In Nieuwkuijk wordt een derby ge speeld. Daar zyn de reserves der Boys uit Vlijmen ajs gasten. Na een spannen- den kamp verwachten wij hier een ver deeling der punten. De OI)I-reserves eullen de punten wel moeten afstaan aan hung asten Maliskamp. Tweede klasse: Haarsteeg moet als gast fungeercn bij Helvoirt. De ploegen zijn ongeveer even sterk, waarom Haarsteeg gaarne tevre den zal zijn met een gelijk spel. De Con- cordia-reserves wacht een nederlaag bij Hintham, terwyl DSC de punten zal moe ten laten bij'de reserves der Sporters in Drunen. Derde klasse: Haarsteeg 2 zal weten te zegevieren over SVD 3, Den Dongen zal weten te winnen bij Concordia 3. R.K. Juniorenkring Drunen en Omstreken". Het programma voor a.s. Zondag luidt Victoria (Haarsteeg)S.D.O. Nieuw kuijk), scheidsrechter P. Hendriks. Sporters (Drunen)Vlymensche Boys, scheidsrechter J. v. d. Ven. SCHAKEN. Uitslagen van de wedstrijden voor het persoonlijk kampioenschap van Waal wijk en Omstreken P. KuystenC. J. Mustert 01 Joh. PullensC. Pullens 10 JansonKouwenberg 0i EsP. Kuysten 01 Hiermede zijn de voorronden beëin digd. Tussen de best geplaatsten van de groepen wordt nu een dubbele competi tie gespeeld met als inzet 't kampioen schap. Mogelijk zullen nog eenige spelers, wel ke meer dan 50 in de voorafgaande competitie behaald hebben, in de nieuwe competitie worden ingedeeld. Vrijdag j.l. had voor de bondscompe- titie le klasse K.N.S.B. te Tilburg de wedstrijd plaats tussen „Schavo 1" en „Waalwijk". Met een 5—5 gelijk spel uit deze zware wedstrijd te komen is voor waar geen slecht resultaat voor onze plaatselijke vereeniging, die hiermede be wees in dit eerste klasse milieu zich vol komen op haar plaats te gevoelen. Ook de schaakclub „Waalwijk" wil het hare bijdragen tot ontspanning van onze militairen. Alle militairen, die belang stellen in het schaakspel en graag een partij wil len spelen, zijn zonder eenige verplich ting hunnerzijds, van harte welkom op de wekelijksche oefenavonden van bo vengenoemde vereeniging. Deze worden gehouden iedere Woens dagavond in Café Rest. „De Molenvliet". Aanvang 8 uur. WAALWIJK. Van 10 tot 17 November 1939. Geboren Thomas Peter, zv. G. P. Rekkers-Schel- lekens. Martinus Maria Josephus, zv. J. P. A. van Lier-van der Lee. Dientje Adriana, dv. L. Blom-Spierings. Jo hannes Anlonius, zv. A. Damen-Verhoe- ven, wonende te Loonopzand. Anto- netta Christina, dv. Chr. J. Trimbach- Geerlings. Anna Johanna, dv. J. Tref- fers-Waarts. Overleden: A. A. van den Heuvel, oud 64 jaren, echgenoot van Pa. van de Wiel. Huw.-aangiften: P. A. Walravens, oud 35 jaren, wonen de te Dussen en Pa. M. van Ettcn, oud 26 jaren te Waalwijk. A. J. Roomer, oud 27 jaren en Aa. van Stokkuin, oud 22 jaren. Huwelijken: J. M. van Rooij, oud 30 jaren, wonende te Loonopzand en Ja. Verhoofstad, oud 25 jaren, te Waalwijk. J. H. van Es, oud 35 jaren en Ha. Herman, oud 29 jaren. Ingekomen .Th. M. van Vugt van Sprang-Capelle. G. van Thuijl van Sprang-Capelle. Chr. van den Meydenberg van Maastricht. Ma. J. H. Chr. Smits van Rotterdam. Aa. A. W. M. van Delft van Tilburg. Ma. H. E. Roelink van Losser. Knij pers, Aa. J. van Heusden. Ja. A. Knij pers van Heusden. Ja. M. J. Termeer van Haaren. M. W. de Rouw van Am- merzoden. Vertrokken P. J. M. van Loon naar Freiburg (Zw.l.) W. L. de Leeuw naar Eindhoven. Aa. Boer naar 's-Gravenhagc. C. Blom en gezin naar Sprang-Capelle. DUSSEN. Geboren Arien zv. N. Qayrtaal-Vissers. Ge- rardus zv. A. Kievits-Eykhout. Walte- rus zv. J. v. d. Pluym-Wagenmakers. Sebastiaan zv. H. v. SchendellBrenders. Helena dv. A. Leeggangers-de Bot. Wilhelmina dv. J. v. Dinteren-Schelte. Petrus zv. H. v. Kleef-Havermans. An lonius zv. G. v. Biezen-Heyinans. Dirk je dv. B. Schermers-Koekkoek. "Overleden: Th. Pennings 68 jaar. J. v. d. Pluym 55 jaar. Gehuwd: J. v. Mierlo 34 jaar en Aa. van Alphen 28 jaar. L. de Rooy 29 jaar en Wa. van Rijswijk 25 jaar. P. Leeggangers 29 jaar en Ma. de Wit 28 jaar. KANTONGERECHT. Ongekeurd vleesch. Een landbouwer te Sprang-Capelle had op de Bossche veemarkt een kalf gekocht, dat.daar was gestorven. Hij had het mee naar huis gevoerd en het daar verder geslacht. Toen een keur meester met de Waalwijksche politie, die daar achter gekomen was, een in val bij hem deden, bleek, dat hij voor het slachten geen vergunning had en dat het vleesch ongekeurd was. Con form den eisch werd de man deswege door den Kantonrechter veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen hechtenis. EXAMEN. Deze week slaagden voor het Mid denstandsdiploma: Mejuffrouw H. Vissers en de heeren Jan van Huiten Azn. (met lof der commissie), Dick Teunissen, Jan Willemse, Dick Boers, Piet van Brunschot en Louis Zeegers. Geslaagden genoten hun opleiding hij den heer J. J. A. v. Drunen, Leer- aar Gemeentelijke Avondteekenschool alhier. OFFICIEELE OPENING VAN DEN ETALAGE-WEDSTRIJD. Gisterenavond half 8 had in de raad zaal van 't gemeentehuis de officieele opening plaats van den Etalage-wed strijd, die van 1829 November wordt gehouden in onze gemeente, op initia- tief van Waalwijks Belang en uit sluitend door deze vereeniging op touw gezet en georganiseerd. Bij deze opening waren op uitnoodi- ging van B. en W. met dit college te genwoordig het bestuur van Waalwijks jjelang en van de R.K. Middenstands- vereeniging. De burgemeester deze bijeenkomst openende, verwelkomde de aanwezigen en zeide dat er vooral in deze tijdsom standigheden extra optimisme en in spanning noodig was om dezen etalage wedstrijd te organiseeren, vooral daar het geldelijk voordeel van te voren niet vast staat. Het dreigende gevaar, aldus spr. kon veler energie verzwakken en des te verheugender is het feit, dat de Waal wijksche middenstand van een betere gemoedsgesteldheid getuigt. Deze etalage-wedstrijd is door de middenstanders op touw gezet voor hun eigen gewin, hetgeen heel redelijk is, omdat juist dit de voornaamste prikkel vormt van het zakenleven. Ook de ge meente vaart er echter wel bij, want vele menschen van buiten worden naar Waalwijk getrokken, daar er voor de bezoekers geen grootere aantrekkelijk heid is dan fraai verlichte en juist sa mengestelde etalage's, factoren, die wij zen op een bloeienden middenstand. Spr. hoopt dat men het doel zal be- reiken, door deze middenstands-demon stratie. Ook richtte de burgemeester het woord tot het bestuur van W. B., dat het initiatief tot dezen wedstrijd had genomen en verder bij de uitwerking van het programma een werkzaam aan deel heeft gehad. Spr. hoopte, dat ook W. B. voldoening zal mogen oogsten over dit initiatief. Dan verklaarde burgemeester Moo- nen den etalage-wedstrijd voor ge opend. Vervolgens werd de thee geserveerd. De heer H. Hoffmans, wnd.-voorzit- ter van W. B., begon zijn toespraak met te zeggen, dat men buitengewoon content was over de medewerking van het dagelijksch bestuur der gemeente. Toen hij met den secretaris van W. B. vorige week een bezoek bracht aan den burgemeester, vond hij dezen direct bereid in 't college van B. en W. voor te stellen, dezen etalage-wedstrijd offi cieel te openen. Hieruit blijkt duidelijk de medewerking en de instemming van het gemeentebestuur met het pogen van Waalwijks Belang om de Waalwijk sche winkeliers vooruit te zetten, de menschen naar Waalwijk te trekken en zoo den naam van Waal wijk als winkel-centrum te stimuleeren. Ook dankt spr. het bestuur van de Middenstandsvereeniging voor de me dewerking. Op het oogenblik is het succes al bui tengewoon goed. want niet minder dan 50 winkeliers gaven zich spontaan op voor dezen wedstrijd. Daarbij komt nog dat het programma dat is samenge steld. buitengewoon aantrekkelijk is: er is voldoende attractie om de men schen naar Waalwijk te trekken en daar is het op slot van zaken toch om begonnen. Spr. eindigt met te zeggen, dat indien het pogen van W. B., om de menschen naar Waalwijk te brengen, slaagt, de winkeliers er wel bij zullen varen. De heer J. C. van Eijkelenburg, voorzitter van de plaatselijke midden standsvereeniging, sprak ten slotte een kort woord van dank aan het adres van het dagelijksch bestuur en W. B., het eerste college voor de aardige at tentie, in de raadzaal de officieele ope ning te doen geschieden en W. B. voor het mooie initiatief, de uitvoering van 't plan en de samenwerking. Na deze bijeenkomst gingen de aan wezigen in drie groepen uiteen, ter be zichtiging van de etalages, welke ieder op zichzelf iets eigens en fraais ver toonden, dat getuigde van initiatief en werklust van de Waalwijksche winke liers. Dat deze etalage-wedstrijd er toe bij drage om meer .volgelingen te vinden van het bekende gezegde: Koopt in den vreemde niet, wat eigen plaats U biedt. Ook hopen wij van harte, dat deze campagne van Waalwijks Belang er het hare toe zal bijdragen, dat steeds meer koopers uit de omstreken tot de over tuiging zullen komen dat Waalwijk ook in dit opzicht het centrum is van de Langstraat. RIOLEERING PUTSTRAAT. Prae-advies bij punt 4 der agenda. Bij de uitvoering der rioleerings- werken in de Putstraat is gebleken, dat deze niet volgens het vooraf vast gestelde plan kon geschieden. Volgens dit plan zou de z.g. Bronbemaling toe gepast worden, hetgeen ook in het be stek was voorgeschreven. Door de aanwezigheid in den bodem van een stoorlaag is evenwel een andere, meer kostbare, werkwijze gevolgd moeten moeten worden. In verband met de gedurende de uitvoering van het werk al dra ondervonden moeilijkheden werd door ons advies gevraagd aan het Technisch Adviesbureau der Ver eeniging van Nederlandsche Gemeen ten, door welk Bureau ook het uit breidingsplan indertijd is ontwor pen, van welk plan het riolee- 1939 rapport uit en adviseerde tot een bepaalde werkwijze, die zooals reeds medegedeeld geheel van de eerstgevolgde afweek. Wij hebben ons terstond na ontvangst van dit rapport gewend tot den Rijksdienst voor de werkverruiming om verhooging van het toegestane voorschot voor het werk. Dit voorschot bedroeg voor de rioleering der Putstraat en de door trekking van de Kerkstraat te zamen 36000,rentende 2V2 per jaar. Tot ons genoegen kunnen wij me- dedeelen, dat thans bericht is ontvan gen, dat dit voorschot zal worden verhoogd tot 51000,waardoor al le kosten van meer werk, inbegrepen de toeslag voor algemeene kosten van het Bedrijf van Gemeentewerken, ge dekt zullen kunnen worden. Wij stellen U voor: le. Het op de begrooting, (na de wijziging bij het besluit tot wijziging der begrooting nr. 1), toegestane cre- diet voor de beide zoo juist genoemde werken ad 36000,te verhoogex. met 15000,en alzoo te brengen op 51000,—; 2e. het bedrag der leening met den Staat te verhoogen van 36000,tot 51000,—. Het eerstgenoemde voorstel is ver werkt in het ontwerp-besluit tot wij ziging der gemeente-begrooting, dat voor de leden ter inzage ligt; in ver band met het laatstgenoemde voorstel bieden wij U een ontwerp-besluit ter vaststelling aan, dat eveneens ter in zage is gelegd. B. en W. van Waalwijk. SCHOORSTEENBRANDJE. Bij de Wed. W. in de Grootestraal brak gisterenavond omstreeks 8 uur een klein schoorsteenbrandje uit. Dank zij de groote activiteit en be hulpzaamheid van eenige omwonen den werd het kwaad in de kiem ge smoord, zoodat optreden van den brandmeester, die inmiddels was ge arriveerd niet meer noodig was. MUZIKALE WANDELING. De routes der harmonies die van daag ter gelegenheid van den Etalage wedstrijd een muzikale wandeling ma ken is als volgt: St. Crispijn: Markt, Grootêstraat (haven), Besoijensche Straat, Burg. v. d. Klokkenlaan, Mr. v. Coothstraat, Julianastraat, Stationsstraat, Markt. St. Jan: v.m. Baardwijk, Groote- Straat. Stationsstraat, St. Antonius- straat, Crispijnstraat, Parallelweg en Putstraat. MUSIS SACRUM. „Morgen gaat het beter". Is het eigenlijk wel noodig een aan beveling te schrijven voor deze film? „Morgen gaat het beter" is in den ge- hecle lande, dank zij de gunstige pers en het populaire gelijknamige liedje ai over bekend als het neusje van de zalm van onze nationale film-industrie. Daar is overigens ook alle reden toe, want dit vroolijke frissche filmwerk, gegrepen uit het moderne leven en der halve ook de dagelijkschc beslomme ringen en verdrietigheden van Zijne Hoogheid „de mensch" behandelend is een nationaal product, dat in ieder op zicht de toets der vaak venijnig scher pe film-critiek kan doorstaan, zonder ook maar iets aan waarde in te boeten. Het scenario van de roman van A. Selinko, is streng verwijderd gehou den van alles wat ruikt naar sensatie en van den regieman, Zelnik, kan het uitmuntend werk worden genoemd, dat hij in het gewone, nuchtere milieu een werk heeft geschapen, dat van het be gin tot het einde den bezoeker boeit door de realiteit van het verhaal. Onze Li li Bouwmeester, de groote Hollandschc star cischt natuurlijk het leeuwen-aandeel van onze belangstel ling. Haar spel is zooals gewoonlijk ook nu weer af. Over de geheele lijn vallen haar film-capaciteiten te prij zen. De medespelenden zijn: Theo Frenkel, Paul Steenbergen, Nico de Jong, Chris Baay, Louis Gim- berg, Ko Arnoldi, Aaf Bouber. Joke Busch, Mien Duymaer van Twist, Fie Köhler, Adr. v. d. Horst, Kommer Kleyn, Guus Weitzel, Bob de Lange, Anton Roemer, J. Liesting, Corn. Dommelshuizen. Een film, die ieder moet gaan zien. Plaatsbespreken wordt evenwel drin gend aanbevolen. LUXOR BIOSCOOP. „De groote Gambini." Luxor komt deze week met twee prachtige hoofdnummers. Het eerste is „De groote Gambini" een film van een bijzonder genre, zoo er nog slechts wei nig in de roulatie zijn. In zekeren zin is het een detectieve- film, maar van den anderen kant ko men er zulke vermakelijke scènes in voor, dat het op sommige punten en passages meer een lachfilm gelijkt. In ieder geval is de combinatie vernuftig getrokken en doet het geheel uiterst bevredigend aan. Het eenc oogenblik moet men lachen over de dolle situa ties, terwijl men het andere moment zijn hart zou willen vasthouden voor de beklemmende spanning. „De groote Gambini" is geen super de luxe productie, maar een beschei den film, die in zijn klasse een juweel tje is en waarmede velen zich meer amuseeren, dan met grootsch opgezet te filmwerken met meer pretenties. Niet in de laatste plaats zal het suc ces van deze pittige, steeds boeiende en amuseerende film te danken zijn aan het voortreffelijk spel van Akim Ta- miroff, die wij, nog kennen uit „De Boekanier", en aan het komieke gedoe van Genevieve Tobin. Als tweede hoofdnummer draait Luxor Cassidy's razende rit, een van de beste films uit de overbe kende Cassidy's Wild-West films, waar Hopalong Cassidy op jacht is naar de gevreesde vee-dieven. Een oud thema, in een nieuwe fraaie bewerking. In de hoofdrollen: William Boyd, Jimmy Ellison en Jean Rouverol. Vier metalen vliegtuigen bij Fokker besteld. Als gevolg van besprekingen tus- schen de K.L.M. en de vliegtuigen- fabriek Fokkerzal spoedig een over eenkomst worden gesloten, waarvan de hoofdlijnen reeds principieel beider goedkeuring dragen. De K.L. M. zal de Fokkerfabriek opdracht geven voor den bouw van vier geheel metalen, zeer snelle en uiterst moderne tweemotorige ver keersvliegtuigen, naar een nieuw ontwerp van Fokker, de F. 24. Zoodra de overeenkomst definitief tot stand is gekomen, zal met den bouw van hei prototype worden begonnen. De machine zal plaats bieden aan 24 passagiers. De rede van Minister De Geer Op vragen van den heer A. G.A. Ridder van Rappard, lid van de Eerste Kamer, betreffende't tijdstip, waarop de voorzitter van den raad van ministers zijn radiorede naar aanleiding van den internationalen toestand heeft uitgesproken heeft minister De Geer geantwoord, dat hij zijn radiorede op Maandag 13 dezer om 1 uur heeft uitgesproken omdat hem dit het juiste oogenblik scheen. De vraag of niet beter ware ge weest zoo de minister zich onmid dellijk nadat de regeering voor nemens was verscherpte militaire maatregelen te treffen, tot het Nederlandsche volk had gewend, wordt ontkennend beantwoord. Ook voortaan zal de minister indien hij, naast de wijze, bedoeld in artikel 97, lid 2, der Grondwet, meent de natie ook rechtstreeks per radio te moeten inlichten, daartoe het oogenblik kiezen, waar op hem zulks noodig en mogelijk voorkomt. Scherp toezicht op België's houding In de verklaring, welke de Brit- sche ambassade te Brussel ter mo tiveering van het ophouden van Belgische schepen heeft gegeven, staat aan het slot. dat het in het belang van België zelf is, de Engel- sche maatregelen te steunen. Hierin ligt volgens Berlijn opge sloten, dat België, door zich aan de maatregelen van Engeland teonder- werpen, in den oecönomischen oorlog aan de zijde van Engeland tegen Duitschland strijdt. Men zal daarom, zoo wordt daar eenigszins dreigend aan toegevoegd, te Berlijn nauwlettend toezien op de houding, die België tegenover Engelsche eischen zal innemen. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Bij deze betuigen wij*(onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling,on dervonden bij gelegenheid on zer 50-jarige Echtvereeniging speciaal aan de Buurtcom- missie en de Mij. „Noord Braband". Het was voor ons allen een onvergetelijke dag. G. PULLES-v. BAARDWIJK en Echtgenoote. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling en medeleven, ondervonden bij gelegenheid onzer Gouden Bruiloft, betuigen wij door deze onzen besten dank, spe ciaal aan de Buurtcommissie en buurtbewoners voor de prachtige versiering enz. Zij allen hebben dezen dag tol een onvergetelijke voor ons gemaakt. J. Verhoofstad-Kooijmans en Echtgenoote. Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de oprechte deelneming, onder vonden Lij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Tante Qertruda Trompen-Hesselberth. JOHANNES TROMPEN. LENA. Waalwijk, 18 Nov. 1939. KLERX-VAN HERPT Laageinde 82 Waalwijk WAALWIJK. Door een vergissing is in de laatste circulaire, verzonden door het feestcomité, vergeten te vermelden, dat er op de feestavond ter vergoeding van de onkosten f0.75 (exclusief belasting) entrée geheven zal worden. HET FEESTCOMITÉ. Algemene Handelskennis Examen Mei 1940. Opleiding bij Laageinde 82b WAALWIJK. Club- en Privaatlessen. GEVRAAGD: met alle werkzaamheden be kend en van g.g.v. J. TAUSCH, WAALWIJK, Grootestraat 231. 62100 Burgemeester en Wethouders van WAALWIJK roepen solli citanten op naar de per 1 Ja nuari a.s. vacant komende be trekking van aan welke betrekking een jaar wedde is verbonden van f 816- f1236 (7 een-iaarlijksche ver hoogingen van f 60.—), met kin dertoelage en rijwielvergoeding. Sollicitatiën (op gezegeld pa. pier van f 0.30) richten aan Bur gemeester en Wethouders vóór 1 December a.s. Persoonlijk bezoek alleen na oproeping. Waalwijk, 17 November 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. Moonen. De Secretaris, J. v. Mierlo. Hoefijzer trekt op de «Haco» lijsten, dus uw nummer kunt u nazien in uw eigen dagblad. Ik zie het voor u na op de Origineele Trekkingsiijsten. Begin der eerste klas 27 No vember 1939, laatste trekkings dag 16 Februari 1940. 1/20 lot f3.60, klassikaal 1 x80, 4x 70 ct. Bij omruiling geen extra kosten en direct een ander nummer. Verkrijgbaar bij HEIN SCHOU TEN, WAALWIJK, Grootestr. 99. GEVRAAGD; BANKETBAKKERIJ H. VAN MIL-VAN SPRANG Waalwijk. GEVRAAGD 15 16 jaar. A. VAN HULTEN-KROL Grootestraat 239 Waalwijk. tegen midden Januari EEN FLINKE NETTE in WAALWIJK. Br. ond. No. der adv. bur- vnn dit blad. 62130 TE KAATSHEUVEL, zal ten verzoeke van de erfge namen van wijlen den heer A. P. VUGTS, ten sterfhuize van dezen aan de Mgr. Völker, straat te Kaatsheuvel no 4, Donderdag 23 November 1939. vcorm. 10 uur bestaande hoofdzakelijk uit: Kabinet, hangklok, 2 pendu les met coupes, radiotoestel Telefunken met kastje, antieke kommen, eikenhouten dressoir met 3 stoelen en 2 leuning stoelen en tafeldiverse stoelen en tafels, kastje, ladekast, ledi kanten, bed, matras, linnen kast, wascbtafels, waschstel, nachtkastje, linnengoed, cuisi. nière, waschfornuis, koperen ketel, glas- en aardewerk, spie gels, schilderijen, lampen, zeil, loopers, steenkolen, hond met kooi, kippenkooi enz. Te zien een uur voor den aan. vang der verkooping. 62131 kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen bij het 51491 Diocesaan Inlichtingen.Bureau. Papenhulst 5 DEN BOSCH Lectuur wordtgratls toegezonden •ïzr-i

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 6