H deBont-v.Hulten m op Plaatselijke Berichten. Heerenkleeding naar maat DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. SPRANGCflPELLE. - If Er is een\5i in de maand de j van Sowjetregeering is de veiligheid van de Sovjetunie en Leningrad te verze keren. Dit doel kan niet afhankelijk zijn van den goeden wil van deze of geene Finsche regeering. Wij zijn over tuigd, dat een oplossing van dit vraag stuk onder de passende voorwaarden een nieuw lendperk van goede betrek kingen tusschen de Sowjctunie en Fin land kan openen". De rede duurde tot kwart over 12 plaatselijken tijd. In politieke kringen houdt men reke ning met de mogelijkheid, dat Rusland van geen onderhandelingen meer zal willen weten en met een ultimatum antwoordt. Van officieele zijde worden geruchten, in. buitenlandsche bladen, dat de Finsche regeering tot algemee- ne mobilisatie besloten zou hebben, na drukkelijk gedementeerd. Er zijn trou- wens gisteren nog reservisten met ver lof naar huis gezonden. Direct, nadat bekend werd, dat het niet-aanvalsver- drag was opgezegd, hebben de grens wachtpatrouilles opdracht gekregen zich uit de onmiddellijke nabijheid van de grens terug te trekken. Alleen de hooge uitkijktorens langs de grens zijn nog bemand. De eerste eigenlijke mi litaire afdeelingen liggen overal ten minste twee kilometer van de grens. ONZE MILITAIREN. Aanbieding trommen en trompetten. Morgen, Zaterdag ten 9]/2 uur zullen op het Raadhuisplein door den burge meester van Waalwijk namens 't co mité uit de burgerij dezer gemeente de heeren G. Verwiel, J. Spijkerman en J. Tielen, aan de hier gelegerde afdeeling van het corps pontonniers, een viertal marsch-trommen en vier signaalhoorns met toebehooren worden aangeboden, geleverd door de Ned. Fabriek van Muziekinstrumenten v.h. M. J. H. Kes- sels, Tilburg, waarvoor de gelden door den verkoop van bloempjes bij 't Vak schoolfeest en bijdragen uit de burgerij zijn bijeengebracht. De muziek-instrumenten zullen, ook bij 't défilé, direct in gebruik worden genomen. Men zal begrijpen, dat deze geste, dit nieuw bewijs van de sympathieke verhouding tusschen onze militairen en burgerij, door eerstgenoemden op hoo- gen prijs wordt gesteld. Daarna zal met de gewone militaire plechtigheden de beëediging plaats hebben van den 2en luitenant R. Vis en des namiddags wordt met medewer king van de harmonie St. Jan een groot St. Nicolaasfeest voor de militairen ge organiseerd in de cantine. Het programma van dien dag luidt als volgt: 9.30 uur. Plechtige aanbieding van signaalhoorns en trommels door het comité uit de Waalwijksche burgerij aan den commandant van de alhier ge legerde militairen. 10 uur. Groote militaire plechtig heid: Beëediging van luitenant R. Vis. 5 uur. Intocht St. Nicolaas in de Cantine. Massa-zang onder leiding van S. M. A. van Buul. Medewerking van de heeren H. van Engelen en F. v. d. Straaten, muzikale opluistering van de Harmonie St. Jan. 8 uur. In de Cantine, Film: Afri ka's Dierenpark." ETALAGE-WEDSTRIJD. Japansche Vuurwerk. Het Japansche dagvuurwerk dat om het bar slechte weer reeds tweemaal moest worden uitgesteld, is thans be paald op Zaterdagmiddag 2)/2 uur op het Raadhuisplein. Mocht het onverhoopt weer niet kunnen doorgaan, dan op Zondag 3 December ten 12J4 uur. Zooals men weet zijn de winkels a.s. Zondag op verzoek van W. B. tot 10 uur geopend. De uitslag van den Fouten-zoek- wedstrijd, waarvoor een groot aantal prijzen is ingekomen, zal Maandag of Dinsdag bekend gemaakt worden. BEDRIJFSONGEVAL. De heer A. N., werkzaam in de loo ierij van Gragtmans en Wiesman, kwam bij zijn werkzaamheden met een boormachine in aanraking met den electrischen stroom. Waarschijnlijk zou het niet zoo erg zijn geweest, ware het niet dat hij op een natten vloer stond. Thans sloeg hij door den electrischen schok achterover en bleef bewusteloos liggen. Dr. Kolster verleende de eerste hulp en kort nadien is het slachtoffer per brancard naar zijn huis vervoerd. Vermoedelijk heeft N. een lichte her senschudding bekomen. BRIDGEDRIVE. Voor de bridge-drive, die Zaterdag 9 December in Hotel Verwiel wordt gehouden ten bate van de t.b.c., kan men zich opgeven bij mej. Wiesman, Grootestraat. SCHUITJEVAREN IN EEN WASCHTEIL. Het gebeurde gisteren in v.rn. Be- soijen, dat drie jongetjes op het illustere idee kwamen om met moeders wasch- teil schuitje te gaan varen op een on- dergeloopen weiland. Men bond een touw aan de teil en een der knapen, bepaald de moedigste van het drie-tal stapte in de boot. Het ging fijn. Het noodlot speelde hem echter parten, want zonder erg dreef de teil boven een sloot en toen de knaap een onver- hoedsche beweging maakte, kantelde zijn bootje en de inhoud schoot „kopje onder" in het water. Gelukkig kon een voorbijganger het jongetje redden. Een goede leer voor de volgende keer. Grootestraat 231 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast BILJART-TOURNOOI „HET BANDSPEL". Zaterdagavond zet het eerste vijftal van „Het Bandspel" het tournooi voort met een wedstrijd tegen het eer ste vijftal van B.J.C. uit Drunen. Reeds vaak hebben de Drunensche biljarters hun krachten met de Waal- wijkers gemeten en steeds met afwisse lend succes. Het wordt voor de spelers van „Het Bandspel" wederom oppas sen. Maandagavond speelt het tweede vijftal van Het Bandspel voor het tour nooi tegen het tweede vijftal van „Ons Genoegen" gevestigd bij Jac. Passier. Het tweede vijftal dat in dit tournooi nog niet veel van zijn kunnen heeft la ten zien, mag wel degelijk oppassen, want Ons genoegen beschikt over pri ma reserve-spelers. Voor „Het Bandspel" staan twee zware wedstrijden te wachten, die een bezoek zeker aanbevelen. ST. NICOLAAS GESCHENKEN. Door het Bestuur der R.K. Werklie- denvereeniging alhier zijn gisteren een 60-tal St. Nicolaas-pakketten aan haar gemobiliseerde leden toegezonden. Te Naarden had de ter aarde-bestelling plaats van het stoffelijk overschot van J. J. Clinge Doorenbos, die bij het vliegongeval te Hilligersberg het leven verloor. De overledene was de zoon van den bekenden dichter J. P. J. H. linge Doorenbos. Voorafgegaan door vele bloemstukken wordt het stof felijk overschot naar de begraafplaats gedragen. Rheumatiek is een sluipende kwaal, die een mensch zich op de hals haalt, zon der dat hij er aanvankelijk iets van merkt. De eene krijgt het van kou of tocht, de ander van vocht of regen weer. Maar het resultaat is bij allen hetzelfde: ondragelijke pijnen in ge wrichten en ledematen, op den duur: hulpbehoevendheid en smart voor het slachtoffer en zijn omgeving. Daarom wacht niet tot het te laat is. Neem Uw maatregelen bij de allereerste aan wijzing neem Kruschen Salts. Dit wereldberoemde middel heeft zoo'n wonderbaarlijke werking, omdat het aan lever, nieren en ingewanden ver hoogde energie toevoert.. Ze worden aangespoord tot krachtiger werking, het bloed gaat weer sneller stroomen en alle overtollige schadelijke zuren worden weggefilterd. Daarin zit het groote geheim van Kruschen, want die schadelijke zuren veroorzaken Uw pijn, vooral als ze zich gaan ophoopen in weefsels en gewrichten, 'n Kruschen-kuur is dan ook met recht een bloedzuiverende kuur. Begin er da delijk mee: met morgen te beginnen, lederen ochtend bij het opstaan de klei ne dagelijksche dosis Kruschen Salts zooveel als er op een cent gaat. 't Zal U goed doen! Kruschen Salts, verkrijgbaar bij apoth. en drog. a ƒ0.40, ƒ0.75 en 1.60 (ex tra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hu- ges Ltd., Manchester (Engeland). Op gericht 1756. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeente-politie alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende verloren en gevonden voorwer pen: Verloren: kosteloos rijwielbelasting- merk, ceintuur en handschoen. Gevonden: drie schapen, oorbel, kwartiermuts van officier, rozenkrans, schortparapluie en heerenhandschoen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand November 1939 ingelegd 48489.69 en terugbe taald 77863.33. Het laatste door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 21 #28. DE OPLOSSING VAN HET VER KEERSPROBLEEM VAN HET LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA. De oplossing van het verkeerspro bleem in het Land van Heusden en Al- tena is in het zicht. Het staat thans n.l. vast, dat binnen afzienbaren tijd zal begonnen worden aan de verbee- ring van den Rijksstraatweg Gorkum (Sleeuwijk - Keizersveer-Breda. Wel was in de laatste jaren reeds veel voor verbetering van dezen weg gedaan, bv. door den aanleg van rijwielpaden ter weerszijden en amotie van enkele woonhuizen aan het snijpunt met den weg AlmkerkWerkendam, maar het drukker verkeer vereischt radicaler in grijpen. Vooral is dit noodig onder de gemeente Almkerk, aan den Uppelsche- dijk, waar een gevaarlijke, felle bocht ligt, daar de straatweg hier om een fort heenloopt en te Nieuwendijk met zijn nauwe, bochtige traverse door een zeer volkrijke buurt. De plannen beoogen dan ook een omlegging van den Rijksweg op beide plaatsen, met een aansluiting via rec ta op de nieuw te bouwen brug over de Merwede. Door den aanleg van een rechten weg KeizersveerRaamsdonksveer Oosterhout, zal de kom van Raams donksveer vermeden worden. Van groot belang zal tevens zijn de beklinkering van den Zomerdijk, die de communicatie tot stand brengt tus schen het Land van Heusden en Alte- na-Waalwijk-Tilburg en het Zuidelijk deel der provincie Noord-Brabant. In Noordelijke richting is de gemeen- tebrug over de Binnenhaven te Wer kendam een verkeersobstakel in den belangrijken weg naar den Kop van 't Land, dat hoe eerder hoe liever ver dwijnen moet. De raad heeft deze kwes tie meermalen bezien, maar tot een definitieve oplossing is men nog niet gekomen. Ioontoeslag. In onze gemeente is de Rex-schoen- fabriek de eenige firma die aangeslo ten is bij de federatie van schoenfabri kanten. Het personeel van ,de Rex- schoenfabriek is alzoo ook betrokken bij den Ioontoeslag, die de federatie vorige week heeft bepaald voor de af- beiders der aangesloten firma's. Filmvoorstelling. Maandagavond werd in de meisjes congregatie een filin-voorstelling ge geven van de bekende blinden-film „Levensgang en ziende oogen". De be langstelling was niet groot. Opening Lips' schroeven-gieterij. Zooals reeds eerder gemeld, zal de officieele opening van de N.V. 's Her togen bossche Lips schroeven-gieterij, alhier plaats hebben op Zaterdag a.s. om drie uur. Na de voorstelling van den heer M. Lips Jr., zal de ceremonie-meester het openingswoord spreken. Daarna zullen door Deken Th. Goossens, pas toor te Drunen, de fabrieksgebouwen ingezegend worden. De officieele opening zal geschieden door den burgemeester van Drunen en Elshout, Mr. R. v. d. Heijden. Na de aanbieding van het geschenk van het personeel aan de directie, zal een rondgang door de fabrieken wor den gemaakt, waarbij technische voor lichting gegeven zal worden. Om 5 uur volgt dan een koffietafel voor het personeel in de zaal van café Th. Elshout te Drunen en na een wan deling door de Drunensche Dreven worden de dames afgehaald en zal ver der de avond in de zaal van café Th. Elshout in groote gezelligheid worden doorgebracht. De avond wort opgeluisterd door 't ensemble Aug. de Laat met een band, onder leiding van mej. Carolina de Laat. St. Nicolaas. Deze goede Man zal ook Drunen met een bezoek vereeren. Hij heeft dit be paald op Zondag 3 December a.s. Hij arriveert per trein en zal na zijn tocht door de straten van Drunen een bezoek brengen aan de kinderen der leden van de R.K.W.V. in de zaal der meisjes-congregatie. Dan zal de goede Sint zijn vele en mooie gaven uitdeelen. Ontwikkelingsavond R.K.W.V. ïn de zaal der meisjes-congregatie werd vanwege de R.K.W.V., afdeeling Drunen, een ontwikkelingsavond ge geven. Als spreker trad op Pater Adrianus, die in een vlotte causerie de werkloos heid besprak in verband met den hui- digen oorlogstoestand en den daarmee gepaard gaanden eigenaardigen econo- inischen toestand. Spreker besprak verder dezen toe stand van de jaren 19141918, terwijl hij tenslotte een kort woord wijdde aan de „Nieuwe Gemeenschap". Plechtige opdracht. Zondag 10 December a.s. zal de plechtige aanneming en opdracht plaats hebben van de nieuwe leden der jon gens- en meisjescongregatie. Nadat deze leden Donderdag of Zon- vdag deelgenomen hebben aan de alge- meene H. Communie, zullen zij Zondag 10 December bij de oefening, die bij gelegenheid van deze plechtigheid in de kerk van St. Lambertus gehouden wordt, hunne opdracht doen waarbij hun het insigne der congregatie dooi den directeur zal worden uitgereikt. Opdracht. Te Asten werd Donderdag aanbe steed den bouw van een raadhuis met bijkomende werken. Er waren 25 in schrijvingen waarvan onze dorpsge noot, de heer P. v. Alphen de laagste was met een bedrag van 39.368. Onder water. Water is er thans overal en iedereen schijnt daar momenteel ook last van te hebben. Drunen heeft daarin ook haar deel. Bij verschillende inwoners staat het water in den kelder. Dit komt zelfs voor in de woningen op de hoo- ger gelegen gronden; een bewijs van den hoogen stand van het grondmater. De landerijen ten Zuiden van den weg op de Drunensche heide, die voor eenige jaren werden afgegraven ten dienste van de uitbreiding van Den Het betreft hier het grondwater dat Bosch, zijn thans een watervlakte, de landerijen onder water zet. Terwijl men gedurende de zomer maanden alle mogelijke moeite doet om deze streken van water door be vloeiing te voorzien, drinkt het nu on gevraagd en in groote overvloed voor den dag. 't Is tegenwoordig toch een omgekeerde wereld. Maar ja, we zitten er mee! ELSHOUT. Processie. In Elshout wordt Vrijdag 8 Decem ber de vanMaria Onbevl. Ontvangen als Zondag gevierd. Na de Hoogmis van 10 uur zal een plechtige processie met het Allerheiligste worden gehouden. Van Engelenkrans. De naaiavonden voor den v. Enge lenkrans zijn voor volgende week vast gesteld op Maandag en Vrijdag. St. Nicolaas. Wij hebben zoo juist bericht van den H. Man ontvangen, dat hij mor genmiddag om 2 uur in de Jongens congregatie alhier op bezoek zal ko men bij de kinderen en leden van de R.K. Werkliedenvereeniging. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft hij een groot aantal pakjes bij zich en veel lekkers, die Zwarte Piet aan de kinde ren zal uitdeelen. Het zal een feest worden in Elshout. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg, op Vrij dag 1 December 1939 des namiddags 2 uur in het gemeentehuis alhier. Te behandelen zaken: 1. Vaststelling van: a. de begrooting van het G.E.B.- dienst 1940. b. de begrooting van het Grondbe drijf dienst 1940. c. de gemeente-begrooting dienst 1940. 2. Vaststelling van het bedrag per leerling voor de openbare lagere school voor gewoon lager onder wijs over '40 (art. 55bis. L. O. Wet). 3. Benoeming van een lid der com missie voor plaatselijk schooltoe zicht wegens periodieke aftreding van den heer G. J. F. Offermans. 4. Ingekomen stukken. 5. Reclames. De 69-jarige bakkersknecht C. v. S., is Woensdagmrgen, toen hij een zak bloem van den zolder haalde in el kaar gezakt, waarna hij na enkele oogenblikken den geest gaf. Een hart verlamming had een einde aan zijn le ven gemaakt. SPRANG. Predikbeurten Zondag 3 Decem ber 1939: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. A. Sirag. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. half drie Ds. B. A. van Lummel. J.l. Donderdagavond trad in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier, op uit- noodiging van het comité voor Winter- lezingen op den Weleerw. heer Ds. J. Slok, Ned. Herv. predikant te Wijk, met het onderwerp: „God en mijn leed". De talentvolle redenaar, die een flink en aandachtig gehoor had, begon zijn betoog met op te merken dat er veel leed in de wereld is, het is voor den christen een tranendal en toch worden wij van al het leed nog zoo weinig ge waar. Het leed van den mensch vindt zijn oorsprong in den val in het paradijs. Spreker wil wijzen op het lijden van den grooten lijder uit het Oude Testa ment, n.l. Job en verdeelde zijn onder werp dan de volgende punten: De lo vende Job, De berustende Job en De vloekende Job. '4s ;<- Ml Een Nederlandsche mijnenlegger, met daarachter een tot mijnenveger omge- bouwden trawler. I

Echo van het Zuiden | 1939 | | pagina 2